Overall Damen

Drei Zinnen Alpin Lauf 2008, Sexten (I) - Overall Damen

  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  Kat/Rang      
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Confortola Antonella, I             1975 G.S. Forestale                53.52,6       -----  (1004)  W30      1.   
    2. Casaro Elena, Toblach (BZ)          1970 Atletic Club 2000 Toblach     55.17,9      1.25,3  (1109)  W30      2.   
    3. Buckley Anne, GB-North Yorkshire    1967 Bingley Harriers              56.12,1      2.19,5  (1005)  W40      1.   
    4. Zatorska Izabela                    1962 PL-Geowienka                  57.06,9      3.14,3  (1001)  W40      2.   
    5. Clemens Ellen, D-Garmisch-Partenkir 1968 LG Domspitzmilch Regensbu     57.40,5      3.47,9  (1006)  W40      3.   
    6. Egelseder Margit, A-Kirchdorf an de 1967 LG Kirchdorf                1:00.12,3      6.19,7  (1003)  W40      4.   
    7. Kummerer Birgit, A-Annenheim        1974 KÄRNTEN LÄUFT               1:02.10,3      8.17,7  (1049)  W30      3.   
    8. Pfeifhofer Martina, Sexten (BZ)     1979 ASC Drei Zinnen Raiffeise   1:02.33,6      8.41,0  (1070)  W20      1.   
    9. Thaler Edeltraud, Hafling (BZ)      1966 Telmekom Team Südtirol      1:02.55,9      9.03,3  (1114)  W40      5.   
   10. Bombardelli Susanna, Arco (TN)      1975 Atletica Alto Garda e Led   1:04.35,6     10.43,0  (1015)  W30      4.   
   11. Egarter Elisabeth, Sexten (BZ)      1981 ASC Drei Zinnen Raiffeise   1:04.39,1     10.46,5  (1034)  W20      2.   
   12. Felderer Annelise                   1977 Sarntal (BZ)                1:07.07,5     13.14,9  (1037)  W30      5.   
   13. Pramstaller Monika, St. Georgen (BZ 1964 Südtiroler Laufverein       1:07.21,6     13.29,0  (1103)  W40      6.   
   14. Limelli Fabiana                     1969 Trento (TN)                 1:07.54,2     14.01,6  (1112)  W30      6.   
   15. Cunico Maurizia, Thiene (VI)        1978 G.S.A Vicenza               1:07.59,3     14.06,7  (1028)  W30      7.   
   16. Herrmann Claudia, D-Burkersdorf     1983 Rennschnecken Burkersdorf   1:08.44,2     14.51,6  (1098)  W20      3.   
   17. von Schönebeck Michaela, Prad (BZ)  1968 Rennerclub Vinschgau        1:09.13,9     15.21,3  (1107)  W40      7.   
   18. Rizzotto Michela, Vicenza (VI)      1963 Italian Runner Road         1:09.23,9     15.31,3  (1118)  W40      8.   
   19. Farrari Nicoletta                   1967 Besenello (TN)              1:09.43,8     15.51,2  (1110)  W40      9.   
   20. Brugnara Giorgia                    1973 Giovo (TN)                  1:10.03,5     16.10,9  (1022)  W30      8.   
   21. Werth Martina                       1977 D-Tholey                    1:10.07,2     16.14,6  (1087)  W30      9.   
   22. Nannini Margherita, Bologna (BO)    1982 Pontelungo                  1:10.14,8     16.22,2  (1064)  W20      4.   
   23. De Filippo Cecilia, San Vito di Cad 1980 Dolomiti Ski Alp            1:10.50,2     16.57,6   (718)  W20      5.   
   24. Hackhofer Dora, Sexten (BZ)         1969 ASV Niederdorf              1:11.02,6     17.10,0  (1096)  W30      10.  
   25. Ondertoller Elena                   1977 Besenello (TN)              1:11.06,6     17.14,0  (1113)  W30      11.  
   26. Valchera Elena, CH-Bellinzona       1980 CAS                         1:11.48,5     17.55,9  (1085)  W20      6.   
   27. Wibmer Katharina, A-Kals am Großglo 1965 RC - Figaro 9900 Lienz      1:12.13,8     18.21,2  (1108)  W40      10.  
   28. Sepperer Angelika, A-Dellach        1970 SV Dellach/Gail             1:12.30,4     18.37,8  (1119)  W30      12.  
   29. Corradini Maria Rita, Molina di Fie 1961 Triathlon Trentino          1:12.30,7     18.38,1  (1026)  W40      11.  
   30. Legorje Nadine, Sexten (BZ)         1972 ASC Drei Zinnen             1:12.31,6     18.39,0  (1051)  W30      13.  
   31. Feller Manola                       1975 Mori (TN)                   1:13.18,9     19.26,3  (1111)  W30      14.  
   32. Lusti Heidi, CH-Davos               1954 Track Club Davos            1:13.19,5     19.26,9  (1054)  W50      1.   
   33. Steinbuch Linda, D-Butzbach         1958 ASC Marathon Friedberg      1:13.20,4     19.27,8  (1080)  W50      2.   
   34. Gridling Andrea, A-Gaimberg         1968 Firma Solo                  1:13.25,5     19.32,9  (1095)  W40      12.  
   35. Pfeifhofer Sigrid, Sexten (BZ)      1976 Team Dolomitenhof           1:13.39,4     19.46,8  (1071)  W30      15.  
   36. Herrmann Anke, D-Burkersdorf        1959 Rennschnecken Burkersdorf   1:14.28,2     20.35,6  (1097)  W40      13.  
   37. Bigagli Giovanna, Sesto Fiorentino  1963 bgn da nia val de fasha     1:14.41,8     20.49,2  (1013)  W40      14.  
   38. Benkenstein Monique                 1984 D-Jena                      1:14.48,3     20.55,7  (1011)  W20      7.   
   39. Marchetti Anna, Vicenza (VI)        1961 Pier Sport Padova           1:15.04,4     21.11,8  (1056)  W40      15.  
   40. Berchtold Angelika                  1963 D-Weilheim                  1:15.23,5     21.30,9  (1012)  W40      16.  
   41. Delladio Elisabetta, Molina di Fiem 1972 G-S. Castello di Fiemme     1:15.30,4     21.37,8  (1031)  W30      16.  
   42. Weilenmann-Krüger Hedwig            1960 D-Solingen                  1:15.36,8     21.44,2  (1086)  W40      17.  
   43. Sonja Stofner, Sarntal (BZ)         1980 Sarntal                     1:15.41,1     21.48,5  (1079)  W20      8.   
   44. Crisetti Damiana                    1970 Verona (VR)                 1:15.51,0     21.58,4  (1027)  W30      17.  
   45. Mattana Maria Elena, Zugliano (VI)  1971 Runner`s Team Zanè          1:15.52,4     21.59,8  (1058)  W30      18.  
   46. Locatelli Stefania, Codogno (LO)    1969 GP CODOGNO 82               1:15.56,3     22.03,7  (1053)  W30      19.  
   47. Valmassoi Martina, Pieve di Cadore  1989 Caprioli San Vito           1:16.44,0     22.51,4  (1115)  WJun     1.   
   48. Brancaleone Evelina, Agordo (BL)    1946 atletica agordina           1:17.01,4     23.08,8  (1019)  W60      1.   
   49. Kössler Ulrike                      1975 A-Innsbruck                 1:17.16,6     23.24,0  (1048)  W30      20.  
   50. Müller Carmen, CH-Interlaken        1980 SG Spiezathlon              1:17.27,8     23.35,2  (1062)  W20      9.   
   51. Toniatti Christine                  1961 St.Lorenzen (BZ)            1:18.30,0     24.37,4  (1083)  W40      18.  
   52. Wolff Danielle                      1954 L-Uebersyren                1:18.30,7     24.38,1  (1092)  W50      3.   
   53. Mitterstieler Brunhilde, St.Ulrich  1972 Atletica Gardena            1:19.02,2     25.09,6  (1120)  W30      21.  
   54. Pala Federica, San Martino in Rio ( 1973 Atl. Scandiano              1:19.07,9     25.15,3  (1067)  W30      22.  
   55. Herrmann Tina, D-Gera               1979 Team Rennschnecken Brucke   1:19.23,8     25.31,2  (1099)  W20      10.  
   56. De Bon Marina, Motta di Livenza (TV 1960 Atletica Mottense           1:19.38,5     25.45,9  (1116)  W40      19.  
   57. Carodin Morena, Rivamonte Agordino  1978 Dolomitiski - Alp           1:19.55,2     26.02,6  (1091)  W30      23.  
   58. Niederwolfsgruber Erika             1964 Perca (BZ)                  1:20.25,6     26.33,0  (1065)  W40      20.  
   59. Fantuz Lidia, Fiumicello (UD)       1956 Atletica Aviano             1:20.30,6     26.38,0  (1035)  W50      4.   
   60. De Beni Antonella, Ovaro (UD)       1971 A.S.D. ATLETICA INSIEME N   1:21.11,4     27.18,8  (1029)  W30      24.  
   61. Di Matteo Antonella, Trieste (TS)   1963 Atletica Trieste            1:21.13,0     27.20,4  (1032)  W40      21.  
   62. Fischli Karin                       1977 CH-Mels                     1:21.31,1     27.38,5  (1039)  W30      25.  
   63. Carissimi Marcella, Nova Milanese ( 1967 Athletica Cinisello         1:22.23,5     28.30,9  (1025)  W40      22.  
   64. Brugger Ulrike, St. Georgen (BZ)    1969 Macki Nacki                 1:22.31,6     28.39,0  (1021)  W30      26.  
   65. Gellwitz Anne                       1952 D-Leipzig                   1:22.36,0     28.43,4  (1042)  W50      5.   
   66. Marx Angelika, D-Villingen-Schwenni 1956 FC Unterkirnach             1:22.38,9     28.46,3  (1057)  W50      6.   
   67. Rejc Franja, SLO-Tolmin             1957 Tminski Migavci             1:23.41,1     29.48,5  (1073)  W50      7.   
   68. Franceschelli Elisabetta, Firenze ( 1963 POLISPORTIVA NAVE FIRENZE   1:23.42,8     29.50,2  (1040)  W40      23.  
   69. Döring-Zanner Angela, D-Hersbruck   1958 Marathon Team Pegnitztal    1:24.43,3     30.50,7  (1033)  W50      8.   
   70. Innerkofler Katharina, Sexten (BZ)  1965 Team Dolomitenhof           1:24.57,4     31.04,8  (1047)  W40      24.  
   71. Rodley Imke, A-Leutasch             1965 LC Mittenwald               1:25.09,0     31.16,4  (1105)  W40      25.  
   72. Andergassen Johanna, Kaltern a.d.We 1959 Läuferclub Kaltern          1:25.38,6     31.46,0  (1090)  W40      26.  
   73. Silvestrini Loretta                 1975 Colle Umberto (TV)          1:26.08,7     32.16,1  (1078)  W30      27.  
   74. Otto Annett, D-Dresden              1969 TSV Dresden                 1:26.23,0     32.30,4  (1066)  W30      28.  
   75. Lederer Ingrid                      1954 A-Kötschach-Mauthen         1:26.36,2     32.43,6  (1050)  W50      9.   
   76. Brachetti Grazia, Trieste (TS)      1960 Atletica Trieste            1:26.40,1     32.47,5  (1018)  W40      27.  
   77. Zirti Silvia, Mestre (VE)           1969 Essetre Running             1:27.26,3     33.33,7  (1088)  W30      29.  
   78. Klocker Simone                      1971 A-Amlach                    1:27.49,5     33.56,9  (1101)  W30      30.  
   79. Tarozzi Giorgia, Modena (MO)        1972 Cai Carpi                   1:28.36,9     34.44,3  (1082)  W30      31.  
   80. Mueller Hannelore, D-Schwelm        1943 SF Ennepetal                1:29.33,6     35.41,0  (1061)  W60      2.   
   81. Pröll Roswitha, A-Freistadt, Oberös 1953 SK Voest                    1:31.06,8     37.14,2  (1104)  W50      10.  
   82. Zaccariotto Franca, San Canzian d'I 1953 Aquileia                    1:31.54,4     38.01,8  (1117)  W50      11.  
   83. Manzana Luigia, Modena (MO)         1950 Atletica Ghirlandina        1:33.33,2     39.40,6  (1055)  W50      12.  
   84. Schlude Gertrud, D-Villingen-Schwen 1948 FC Unterkirnach             1:36.01,6     42.09,0  (1074)  W60      3.   
   85. Introcaso Isabella, Merone (CO)     1976 Pol. Cittanova              1:39.05,4     45.12,8  (1100)  W30      32.  
   86. Möhle Eva, D-Untergruppenbach       1955 Rennsteiglaufverein         1:39.35,3     45.42,7  (1059)  W50      13.  
   87. De Vries Christine, D-Happurg       1964 Marathon Team Pegnitztal    1:40.25,8     46.33,2  (1030)  W40      28.  
   88. Lindner Elvira, D-Coswig            1952 TUS Coswig 1920 e.V.        1:41.52,3     47.59,7  (1052)  W50      14.  

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.