DS live
Datasport live:
to see all results live click here


Traîne-Savates 2019, Cheseaux-sur-Lausanne

Traîne-Savates 2019, Cheseaux-sur-Lausanne - classements

classements overall Populaires 10.3 km Ecoliers/Cadets 4.0 km BCV Kids 2.0 km Villageoise Walking

classements par ordre alphabetique A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
classements par ordre de nations/lieux A B C D E F G H I J K L M N O P R S T V Y Z autres nations: BR F
Suisse - cantons AG BE FR GE JU NE VD VS ZH
Top classements overall --- Overall Hommes 10.3 km 614 classés PDF
1. Leboeuf François, 1985, Aigle 32.33,2 (49) 2. Sievert Tobias, 1992, Nyon 34.08,5 (700) 3. Carvalho Sergio, 1977, Pensier 34.17,0 (85)
--- Overall Dames 10.3 km 357 classées PDF 1. Leboeuf Theres, 1985, Aigle 38.09,0 (71) 2. Annen-Lamard Sandra, 1977, Ecublens VD 39.14,4 (1) 3. Moinat Aurélie, 1980, Denens 39.50,6 (23)

Top Populaires 10.3 km U18W Cadettes A 9 classées PDF 1. Füri Chloé, 2002, Jouxtens-Mézery 43.11,6 (889) 2. Savoyen Chloé, 2003, Cheseaux-sur-Lausanne 46.22,4 (127) 3. Savoyen Aurélie, 2002, Cheseaux-sur-Lausanne 53.23,7 (126)
U18M Cadets A 6 classés PDF 1. Guyaz Romain, 2002, Penthaz 40.26,7 (708) 2. Hue Kieran, 2002, F-Chaon 41.29,3 (57) 3. Sauvageat Jérémy, 2003, Villars-Tiercelin 47.19,8 (336)
10-U20W Juniors Dames 6 classées PDF 1. Krieger Morgane, 2001, Sullens 44.04,7 (193) 2. Lo Priore Chiara, 2000, Cheseaux-sur-Lausanne 56.29,7 (679) 3. Trivelli Justine, 2000, Echallens 1:01.29,3 (445)
10-U20M Juniors Hommes 7 classés PDF 1. Favre Yves, 2000, Belmont-sur-Lausanne 35.56,7 (4067) 2. Grabowski Michal, 2000, Morges 37.04,6 (83) 3. De Buttet Ulysse, 2001, Pully 46.29,4 (785)
10-W20 W20 Dames Seniors 152 classées PDF 1. Leboeuf Theres, 1985, Aigle 38.09,0 (71) 2. Moinat Aurélie, 1980, Denens 39.50,6 (23) 3. Dufour Ludivine, 1980, Les Bioux 40.25,1 (695)
10-W40 W40 Dames V1 110 classées PDF 1. Annen-Lamard Sandra, 1977, Ecublens VD 39.14,4 (1) 2. Yerly Cattin Laurence, 1972, Cernier 39.58,2 (22) 3. Catherall Fiona, 1976, Mézières VD 42.36,6 (705)
10-W50 W50 Dames V2 57 classées PDF 1. Jorio Myriam, 1968, Yens 49.25,8 (781) 2. Christen-Verdon France, 1966, La Chaux-de-Fonds 49.35,7 (225) 3. Roussy Daniele, 1964, Bofflens 50.03,4 (107)
10-W60 W60 Dames V3 17 classées PDF 1. Villard Spaeth Josiane, 1958, Goumoens-la-Ville 48.19,8 (9) 2. Wirths Joceline, 1956, Lausanne 51.47,8 (111) 3. Smith Stephanie, 1958, Lausanne 53.36,3 (795)
10-W70 W60 Dames V4 6 classées PDF 1. Ferrari Marchesi Silvana, 1947, Couvet 54.23,8 (341) 2. Coendoz Ariane, 1948, Morges 1:00.30,6 (539) 3. Ditmeijer Jitske, 1949, Morges 1:00.36,5 (792)
10-M20 M20 Hommes Seniors 217 classés PDF 1. Leboeuf François, 1985, Aigle 32.33,2 (49) 2. Sievert Tobias, 1992, Nyon 34.08,5 (700) 3. Chevalley Marc, 1988, Puidoux 35.21,6 (4004)
10-M40 M40 Hommes V1 186 classés PDF 1. Carvalho Sergio, 1977, Pensier 34.17,0 (85) 2. Pellegrino Vincenzo, 1978, Cully 36.32,2 (51) 3. Frajtag Pavel, 1976, Morges 37.07,9 (78)
10-M50 M50 Hommes V2 136 classés PDF 1. Pinela Mrio, 1969, Fribourg 36.10,4 (716) 2. Gilliéron Christophe, 1967, Morges 36.25,8 (12) 3. Rocha Janildo, 1964, BR-Campina Grande-PB 38.44,9 (715)
10-M60 M60 Hommes V3 45 classés PDF 1. Abrantes José, 1955, Icogne 39.56,4 (47) 2. Segrouchni Hafid, 1958, Yverdon-les-Bains 41.20,6 (10) 3. Vauthier Patrick, 1956, Les Vieux-Prés 44.52,5 (6)
10-M70 M60 Hommes V4 17 classés PDF 1. Vuillemenot Roland, 1946, F-Gex 48.06,2 (4074) 2. Gilles Jean-Guy, 1947, La Tour-de-Trême 48.40,3 (4068) 3. Furrer Serge, 1949, Bevaix 48.43,7 (4085)

Top Ecoliers/Cadets 4.0 km U12W Ecolières B 34 classées PDF 1. Humbert Emmy, 2008, Puplinge 16.04,6 (2047) 2. Ronnow Naomi Yokoi, 2008, Crissier 16.48,6 (2106) 3. Michoud Marilou, 2008, Cossonay 17.02,8 (2082)
U12M Ecoliers B 48 classés PDF 1. Popea Théotime, 2008, Lutry 14.51,1 (2096) 2. Mattenberger Romain, 2009, Bussigny 15.36,6 (2077) 3. Guex Nathanaël, 2008, Granges (Veveyse) 15.45,9 (2044)
U14W Ecolières A 23 classées PDF 1. Perez Danaé, 2006, Poliez-le-Grand 15.48,0 (2090) 2. Mattenberger Noémie, 2006, Bussigny 16.14,2 (2076) 3. Ruiz Elia, 2007, Estavayer-le-Lac 16.38,3 (2109)
U14M Ecoliers A 35 classés PDF 1. Fina Timeo, 2006, Sullens 15.22,0 (2034) 2. Ditesheim Arnaud, 2007, Pully 15.48,3 (2028) 3. Schupbach Jeremy, 2007, Lucens 15.54,8 (2120)
U16W Cadettes B 20 classées PDF 1. Jeanrenaud Gwenaël, 2005, Fiez 15.56,1 (2051) 2. Joedicke Padmé, 2005, Lausanne 16.16,6 (2168) 3. Füri Anouk, 2004, Jouxtens-Mézery 16.20,6 (2171)
U16M Cadets B 18 classés PDF 1. Marti Mickael, 2004, Sonceboz-Sombeval 13.19,4 (2073) 2. Maeder Leo, 2005, Villars-Tiercelin 14.14,1 (2067) 3. Savoyen Romain, 2005, Cheseaux-sur-Lausanne 14.20,4 (2115)

Top BCV Kids 2.0 km U10W Ecolières C 91 classées PDF 1. Koné Lena, 2012, Martigny 8.02,1 (2593) 2. Carron Victoria, 2010, Cugy VD 8.21,5 (2526) 3. Perchaud Lucy, 2010, Epalinges 8.33,8 (2628)
U10M Ecoliers C 152 classés PDF 1. Dang Léo, 2010, Petit-Lancy 8.10,1 (2540) 2. Sandoz Kylian, 2010, Senarclens 8.15,9 (2653) 3. Maury Milo, 2011, Pully 8.20,5 (2608)

Top Villageoise Village Villageoise 133 classés PDF VFam Villageoise Familles 96 classés PDF
Top Walking NWalk Nordic Walking 106 classés PDF Walk Walking 63 classés PDF
Chronométrage officiel et informatique par DATASPORT, CH-Gerlafingen www.datasport.com pour classements, inscriptions en ligne et informations

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.