DS live
Please use our new start- & ranking portal


(54) City-Sprint Knaben U11

Albstadt Bike Marathon 2018, Albstadt (D) - (54) City-Sprint Knaben U11

Rang Name Jg Land Ort Team Zeit Rückstand Stnr ¦ Runde 1 ¦ Runde 2 ¦ Runde 3 ¦ Runde 4 ¦ Runde 5 ¦ Runde 6 ¦ Runde 7 ¦ Ziel ¦ ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 1. Adler Simon Emanuel 2008 Deutschland GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 8.16,7 ----- (68) Urkunde Foto ¦ 1.00 1.¦ 0.59 1.¦ 1.00 2.¦ 1.03 3.¦ 1.02 4.¦ 0.59 1.¦ 1.08 8.¦ 1.02 1.¦
2. Bauknecht Linus 2009 Frickenhausen SV Reudern 8.29,2 0.12,5 (19) Urkunde Foto ¦ 1.03 2.¦ 1.02 3.¦ 1.03 7.¦ 1.03 4.¦ 1.01 2.¦ 1.02 3.¦ 1.04 5.¦ 1.07 10.¦
3. Buck Bastian 2008 Römerstein TSV Böhringen-MTB Team 8.37,2 0.20,5 (69) Urkunde Foto ¦ 1.04 3.¦ 1.02 7.¦ 1.04 10.¦ 1.03 2.¦ 1.02 5.¦ 1.05 8.¦ 1.10 10.¦ 1.03 3.¦
4. Wagenstetter Maximilian 2009 Albstadt GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 8.40,1 0.23,4 (109) Urkunde Foto ¦ 1.05 4.¦ 1.01 2.¦ 1.04 8.¦ 1.02 1.¦ 1.02 3.¦ 1.04 6.¦ 1.13 12.¦ 1.07 9.¦
5. Sickinger Kjel 2009 Mössingen RV Gomaringen / Team Steinlach 8.41,6 0.24,9 (16) Urkunde Foto ¦ 1.14 10.¦ 1.02 3.¦ 0.59 1.¦ 1.11 11.¦ 0.59 1.¦ 1.01 2.¦ 1.01 1.¦ 1.11 11.¦
6. Weise Hannes 2008 Balingen RSG Zollernalb 8.48,5 0.31,8 (24) Urkunde Foto ¦ 1.06 6.¦ 1.02 8.¦ 1.04 9.¦ 1.11 9.¦ 1.03 6.¦ 1.06 9.¦ 1.07 7.¦ 1.06 7.¦
7. Lamparter Elias 2009 Münsingen TSG Münsingen 8.52,9 0.36,2 (66) Urkunde Foto ¦ 1.12 8.¦ 1.03 9.¦ 1.04 11.¦ 1.10 7.¦ 1.07 8.¦ 1.05 7.¦ 1.03 2.¦ 1.04 4.¦
8. Roth Tim 2009 Deutschland SCO-Aktiv-Team / SC Onstmettin 8.57,1 0.40,4 (52) Urkunde Foto ¦ 1.09 7.¦ 1.02 6.¦ 1.02 4.¦ 1.16 14.¦ 1.03 6.¦ 1.08 11.¦ 1.09 9.¦ 1.05 5.¦
9. Walser Demien 2008 Reutlingen RV Gomaringen / Team Steinloch 8.57,7 0.41,0 (123) Urkunde Foto ¦ 1.16 12.¦ 1.02 5.¦ 1.02 5.¦ 1.17 15.¦ 1.07 8.¦ 1.03 4.¦ 1.04 4.¦ 1.03 2.¦
10. Klink Luis 2008 Horb KE-Kids 9.11,2 0.54,5 (58) Urkunde Foto ¦ 1.12 9.¦ 1.06 12.¦ 1.03 6.¦ 1.13 13.¦ 1.11 13.¦ 1.04 5.¦ 1.12 11.¦ 1.06 8.¦
11. Crnkovic Lenny 2008 Albstadt 9.17,7 1.01,0 (116) Urkunde Foto ¦ 1.38 20.¦ 1.04 10.¦ 1.02 3.¦ 1.05 5.¦ 1.11 13.¦ 1.06 9.¦ 1.03 3.¦ 1.05 6.¦
12. Puder Tim 2008 Albstadt 8.20,3 Runde 7 (119) Foto ¦ 1.22 16.¦ 1.08 14.¦ 1.13 16.¦ 1.10 6.¦ 1.09 10.¦ 1.10 12.¦ 1.06 6.¦ ---- ----¦
13. Troger Moritz 2009 Albstadt SCO-Aktiv-Team / SC Onstmettin 8.30,2 Runde 7 (53) Foto ¦ 1.16 11.¦ 1.08 13.¦ 1.12 15.¦ 1.12 12.¦ 1.13 15.¦ 1.13 13.¦ 1.15 15.¦ ---- ----¦
14. Sontheim Lennart 2009 Albstadt GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 8.31,5 Runde 7 (4) Foto ¦ 1.20 14.¦ 1.09 15.¦ 1.11 14.¦ 1.11 8.¦ 1.11 12.¦ 1.14 14.¦ 1.14 14.¦ ---- ----¦
15. Raible Felix 2008 Deutschland GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 8.39,3 Runde 7 (102) Foto ¦ 1.06 5.¦ 1.06 11.¦ 1.08 12.¦ 1.18 18.¦ 1.17 17.¦ 1.17 16.¦ 1.24 19.¦ ---- ----¦
16. Epple Sam-Luca 2008 Schopfloch KE-Kids 8.53,8 Runde 7 (57) Foto ¦ 1.33 19.¦ 1.14 16.¦ 1.08 13.¦ 1.11 9.¦ 1.11 11.¦ 1.20 17.¦ 1.13 13.¦ ---- ----¦
17. Michos Konstantinos 2009 Deutschland SC Onstmettingen 8.59,3 Runde 7 (81) Foto ¦ 1.23 17.¦ 1.15 17.¦ 1.13 17.¦ 1.17 16.¦ 1.15 16.¦ 1.17 15.¦ 1.16 16.¦ ---- ----¦
18. Michos Christos 2009 Deutschland SC Onstmettingen 9.27,7 Runde 7 (80) Foto ¦ 1.19 13.¦ 1.25 23.¦ 1.19 19.¦ 1.20 21.¦ 1.18 18.¦ 1.24 20.¦ 1.20 17.¦ ---- ----¦
19. Kennerknecht Leo 2008 Albstadt 9.29,1 Runde 7 (127) Foto ¦ 1.28 18.¦ 1.16 19.¦ 1.22 20.¦ 1.18 17.¦ 1.20 19.¦ 1.21 18.¦ 1.22 18.¦ ---- ----¦
20. Zizmann Ben 2009 Deutschland GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 8.29,8 Runde 6 (111) Foto ¦ 1.21 15.¦ 1.15 17.¦ 1.17 18.¦ 1.19 19.¦ 1.21 20.¦ 1.54 26.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
21. Brutsche André 2009 Starzach Team-Imnauer.de 8.40,6 Runde 6 (62) Foto ¦ 1.48 25.¦ 1.20 20.¦ 1.22 21.¦ 1.19 20.¦ 1.22 21.¦ 1.27 21.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
22. Müller Tim 2009 Albstadt 8.58,8 Runde 6 (86) Foto ¦ 1.46 24.¦ 1.21 21.¦ 1.30 23.¦ 1.23 22.¦ 1.32 25.¦ 1.24 19.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
23. Schmetzer Julius 2009 Deutschland GONSO-Rawoflex-Team/RSG Zoller 9.08,4 Runde 6 (107) Foto ¦ 1.39 22.¦ 1.27 25.¦ 1.30 24.¦ 1.26 23.¦ 1.27 22.¦ 1.37 24.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
24. Maier Nick 2009 Albstadt 9.12,7 Runde 6 (100) Foto ¦ 1.38 21.¦ 1.29 26.¦ 1.24 22.¦ 1.26 24.¦ 1.28 23.¦ 1.44 25.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
25. Dellios Ioannis 2008 Balingen 1000 dentra 9.17,8 Runde 6 (70) Foto ¦ 1.43 23.¦ 1.26 24.¦ 1.37 25.¦ 1.28 26.¦ 1.33 26.¦ 1.27 22.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
26. Mujkanovic Edin 2009 Albstadt 9.30,3 Runde 6 (65) Foto ¦ 1.51 26.¦ 1.24 22.¦ 1.44 26.¦ 1.26 25.¦ 1.30 24.¦ 1.33 23.¦ ---- ----¦ ---- ----¦
DNF Mavidis Loannis 2009 Albstadt ----- ----- (125) Foto ¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦ ---- ----¦

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.