DS live
Please use our new start- & ranking portal


VullyRun 2017, Salavaux/Vully

VullyRun 2017, Salavaux/Vully - classements

classements overall Semi-Marathon 9.75 km Walking Enfants

classements par ordre alphabetique A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
classements par ordre de nations/lieux A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U V W Y Z autres nations: BOL D E F FI
Suisse - cantons AG BE BL FR GE JU LU NE SG SH SO VD VS ZH
Top classements overall --- Semi-Marathon Hommes 133 classés PDF
1. Kiday Abdou, 1985, F-Thaiy 1:22.05,3 (1) 2. Fleury Julien, 1989, La Chaux-de-Fonds 1:24.49,7 (52) 3. Droz Sebastien, 1986, Erlach 1:26.11,1 (13)
--- Semi-Marathon Femmes 59 classées PDF 1. Schornoz Sandrine, 1972, Avenches 1:39.55,1 (1144) 2. Roberts Astrid, 1975, St. Silvester 1:41.00,7 (4045) 3. Viquerat Nour, 1983, Remaufens 1:45.36,5 (49)
--- 9.75 km Hommes 94 classés PDF 1. Buonocore Ivan, 1998, Les Hauts-Geneveys 35.12,0 (1059) 2. Baghin Fabio, 1984, Neuenegg 36.24,4 (1033) 3. Bouzon Daniel, 1972, Lovens 36.34,1 (1057)
--- 9.75 km Femmes 88 classées PDF 1. Jenny Inge, 1978, Düdingen 41.58,3 (1127) 2. Membrez Emmanuelle, 1978, Bevaix 43.33,8 (4079) 3. Schumacher Virginie, 1978, Belfaux 44.14,8 (1053)

Top Semi-Marathon 21-Mjun Semi-Marathon Hommes Juniors 3 classés PDF 1. Vicario Sandro, 1998, Boudry 2:08.14,0 (4) 2. Guinchard Julien, 1998, Chez-le-Bart 2:08.16,9 (3) 3. Schlichting Thomas, 2000, Villars-sur-Glâne 2:21.39,1 (4041)
21-M20 Semi-Marathon Hommes M20 16 classés PDF 1. Fleury Julien, 1989, La Chaux-de-Fonds 1:24.49,7 (52) 2. Vaucher Kevin, 1988, La Chaux-de-Fonds 1:38.15,0 (34) 3. Kuster Jeff, 1992, Neuchâtel 1:48.57,5 (146)
21-M30 Semi-Marathon Hommes M30 35 classés PDF 1. Kiday Abdou, 1985, F-Thaiy 1:22.05,3 (1) 2. Droz Sebastien, 1986, Erlach 1:26.11,1 (13) 3. Reis Leonel, 1978, Ballaigues 1:33.10,2 (15)
21-M40 Semi-Marathon Hommes M40 41 classés PDF 1. Maire Fabien, 1976, Le Locle 1:30.32,4 (8) 2. Da Ronch Fabrizio, 1973, Fribourg 1:31.40,5 (61) 3. Sciboz Fabian, 1975, La Sagne NE 1:32.52,5 (88)
21-M50 Semi-Marathon Hommes M50 28 classés PDF 1. Roelli Josef, 1963, Muntelier 1:27.26,3 (12) 2. Hegg Hansjörg, 1966, Ipsach 1:34.54,3 (145) 3. Richard Christian, 1965, Cudrefin 1:39.35,8 (150)
21-M60 Semi-Marathon Hommes M60 et plus 10 classés PDF 1. Maeder Walter, 1951, Courgevaux 1:47.05,9 (4047) 2. Wedgwood Robert, 1956, Schliern b. Köniz 1:48.33,8 (89) 3. Dumont Michel, 1956, Grolley 1:54.26,2 (4055)
21-F20 Semi-Marathon Femmes F20 15 classées PDF 1. Schindler Nicole, 1990, Fribourg 1:50.43,4 (130) 2. Regli Dena, 1993, Bulle 2:00.36,1 (54) 3. Repond Amandine, 1988, Morges 2:00.54,9 (4035)
21-F30 Semi-Marathon Femmes F30 13 classées PDF 1. Viquerat Nour, 1983, Remaufens 1:45.36,5 (49) 2. Morgado Madalena, 1978, Courtepin 1:47.32,2 (27) 3. Savary Anne, 1978, Vaulruz 1:59.48,0 (160)
21-F40 Semi-Marathon Femmes F40 17 classées PDF 1. Schornoz Sandrine, 1972, Avenches 1:39.55,1 (1144) 2. Roberts Astrid, 1975, St. Silvester 1:41.00,7 (4045) 3. Deccotterd Vérène, 1976, La Tour-de-Trême 1:55.07,0 (4038)
21-F50 Semi-Marathon Femmes F50 14 classées PDF 1. Grollimund Corinne, 1966, Lupsingen 2:03.24,4 (118) 2. Flühmann Katrin, 1963, Murten 2:03.38,6 (76) 3. Sapin Françoise, 1959, Ecublens VD 2:16.44,2 (91)

Top 9.75 km 9-Mcad 9.75 km Hommes Cadets 1 classé PDF 1. Bulliard Thibault, 2002, Hauteville 44.41,0 (1065)
9-Mjun 9.75 km Hommes Juniors 3 classés PDF 1. Buonocore Ivan, 1998, Les Hauts-Geneveys 35.12,0 (1059) 2. Marti Florian, 1999, Schüpfen 40.52,5 (1129) 3. Spahr Emile, 1998, Villars-le-Grand 45.58,9 (14)
9-M20 9.75 km Hommes M20 18 classés PDF 1. Marchon Thierry, 1993, Farvagny 36.47,6 (4075) 2. Carrel David, 1988, Le Mouret 38.01,2 (4074) 3. Bride Thibault, 1990, F-Lyon 40.16,7 (1058)
9-M30 9.75 km Hommes M30 25 classés PDF 1. Baghin Fabio, 1984, Neuenegg 36.24,4 (1033) 2. Matile Grégory, 1984, La Chaux-de-Fonds 37.43,6 (1086) 3. Thierrin Xavier, 1979, Grolley 37.51,3 (4069)
9-M40 9.75 km Hommes M40 20 classés PDF 1. Bouzon Daniel, 1972, Lovens 36.34,1 (1057) 2. Fischer Christian, 1973, Aarberg 36.58,1 (4071) 3. Fischer Georg, 1969, Bern 40.57,8 (1054)
9-M50 9.75 km Hommes M50 16 classés PDF 1. Sardinha José, 1961, F-Loisin 41.09,2 (1142) 2. Vollert Erik, 1964, Renan BE 51.15,6 (1078) 3. Alessandri Sergio, 1963, La Chaux-de-Fonds 51.21,5 (1032)
9-M60 9.75 km Hommes M60 et plus 11 classés PDF 1. Chollet André, 1957, Tolochenaz 42.45,2 (1174) 2. Etter Georges-Alain, 1955, La Chaux-de-Fonds 46.57,3 (1159) 3. Lirgg Uli, 1956, Avenches 51.15,4 (1080)
9-Fcad 9.75 km Femmes Cadettes 1 classée PDF 1. Folly Marie, 2003, Sugiez 56.38,8 (1023)
9-Fjun 9.75 km Femmes Juniors 3 classées PDF 1. Luder Naomi, 2000, Koppigen 53.59,8 (1168) 2. Schornoz Alison, 2000, Avenches 54.59,0 (1145) 3. Ringli Lucie, 2000, Avenches 1:05.30,4 (1043)
9-F20 9.75 km Femmes F20 14 classées PDF 1. Isler Cindy, 1990, La Chaux-de-Fonds 47.06,0 (1085) 2. Nendaz Stéphanie, 1990, Saint-Pierre-De-Clages 49.11,3 (1012) 3. Gindroz Sandra, 1988, Villarzel 53.00,6 (1021)
9-F30 9.75 km Femmes F30 38 classées PDF 1. Jenny Inge, 1978, Düdingen 41.58,3 (1127) 2. Membrez Emmanuelle, 1978, Bevaix 43.33,8 (4079) 3. Schumacher Virginie, 1978, Belfaux 44.14,8 (1053)
9-F40 9.75 km Femmes F40 21 classées PDF 1. Chollet Sandra, 1972, Moudon 51.20,8 (1158) 2. Richard Marie-Claude, 1968, Cudrefin 51.41,1 (1120) 3. Jacquier Natacha, 1974, Fully 56.47,0 (1119)
9-F50 9.75 km Femmes F50 8 classées PDF 1. Ummel Marinette, 1962, Genève 1:00.19,0 (1048) 2. Argilli Natacha, 1965, La Chaux-de-Fonds 1:02.23,2 (1039) 3. Lambert Lina, 1961, Fétigny 1:02.51,4 (4087)
9-F60 9.75 km Femmes F60 et plus 3 classées PDF 1. Stanisz Trudi, 1954, Rothrist 1:10.44,6 (1087) 2. Perret Rita, 1956, Malleray 1:13.15,7 (1166) 3. Chapuis-Lang Catherine, 1952, Bullet 1:27.38,9 (1111)

Top Walking W-9 9.75 km Walking 133 classés PDF
Top Enfants MU06 Poussins U06 - 500m 19 classés PDF
1. Jenny Fabio, 2012, Düdingen 2.10,0 (3092) 2. Chevaux Johan, 2012, Pully 2.17,9 (3036) 3. Axmes Mathieu, 2012, Rueyres-les-Prés 2.26,5 (3070)
MU08 Poussins U08 - 1000m 11 classés PDF 1. Maury Milo, 2011, Lausanne 4.24,4 (3007) 2. Walker Scott, 2010, Avenches 4.45,6 (4022) 3. Bardet Illian, 2010, Villars-le-Grand 4.46,2 (3056)
MU10 Garçons U10 - 1000m 7 classés PDF 1. Gurnham Jolan, 2008, Cudrefin 3.42,2 (4009) 2. Gigaud David, 2008, Vallamand 3.48,3 (4023) 3. Ducret Nils, 2008, Villars-le-Grand 4.10,0 (4011)
MU12 Garçons U12 - 1000m 9 classés PDF 1. Brelhbühl Justin, 2007, Faoug 3.53,2 (3083) 2. Bouduban Aaron, 2006, Sugiez 3.55,9 (3078) 3. Wüthrich Neal, 2007, Avenches 3.56,6 (3100)
MU14 Garçons U14 - 2000m 3 classés PDF 1. Marti Mickael, 2004, Sonceboz-Sombeval 6.35,5 (4017) 2. Bouduban Ethan, 2004, Sugiez 8.58,9 (3079) 3. Wist Corentin, 2005, Châtonnaye 9.23,9 (3031)
FU06 Poussines U06 - 500m 23 classées PDF 1. Crespo Emma, 2012, Renens VD 2.14,3 (3015) 2. Leuenberger Lisa, 2012, Gletterens 2.48,1 (3001) 3. Nussbaum Lucie, 2012, Villars-le-Grand 2.52,2 (3094)
FU08 Poussines U08 - 1000m 16 classées PDF 1. Gurnham Elora, 2010, Cudrefin 4.25,2 (4008) 2. Kis Ilona, 2010, Cudrefin 4.49,8 (3065) 3. Dupont Elisa, 2010, Constantine 4.52,0 (3028)
FU10 Filles U10 - 1000m 12 classées PDF 1. Bourquin Emilie, 2008, Cousset 3.58,2 (3046) 2. Keller Arwenn, 2008, Avenches 3.58,9 (3009) 3. Fanti Laly, 2008, Fully 4.04,9 (3043)
FU12 Filles U12 - 1000m 10 classées PDF 1. Studer Méline, 2007, Montagny-la-Ville 4.03,1 (3049) 2. Manco Laura, 2007, Salavaux 4.23,6 (4015) 3. Meyer Justine, 2006, Domdidier 4.40,4 (4013)
FU14 Filles U14 - 2000m 8 classées PDF 1. Panchaud Manon, 2005, Marsens 7.34,2 (3053) 2. Zerbini Kahra, 2004, Sonceboz-Sombeval 8.03,2 (4016) 3. Fanti Luna, 2005, Fully 9.06,2 (3044)
FU16 Filles U16 - 2000m 1 classée PDF 1. Wist Aurélie, 2003, Châtonnaye 8.19,2 (3030)

Chronométrage officiel et informatique par DATASPORT, CH-Gerlafingen www.datasport.com pour classements, inscriptions en ligne et informations

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.