DS live
Datasport live:
to see all results live click here


Grossglockner UltraTrail 2015, Kaprun (A) - nach Name "S"

Kategorie Rang Name Jg Land Ort Team Zeit Rückstand Stnr Overall Schnitt ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- GT-M40 34. Saalfeld Axel 1968 D-München HVB Club München 10:21.07,1 3:30.27,2 (1189) Foto GTmen 103. 13.21
GT-M 40. Sailer Thomas 1977 Zwettl an der Rodl 8:46.41,7 3:13.28,9 (1025) Foto GTmen 66. 11.19
UT-M 27. Sandor Balazs 1978 Baumkirchen 25:30.56,7 8:43.00,5 (175) Foto UTmen 59. 14.17
GT-M 7. Sauerzapf Volker 1977 Gutenstein, Niederösterre LC Running Puchberg 6:17.00,6 43.47,8 (1213) Foto GTmen 7. 8.06
GT-M 77. Saurug Daniel 1995 Oberhaag 11:27.43,7 5:54.30,9 (1203) Foto GTmen 122. 14.47
UT-M 4. Schachenmeier Simon 1985 D-Miesbach Bergsport Schachenmeier 19:10.41,5 2:22.45,3 (154) Foto UTmen 6. 10.44
GT-W 8. Schindler Lena 1986 D-Kiefersfelden 9:35.03,8 2:32.58,3 (1093) Foto GTwomen 12. 12.22
GT-M 69. Schmidt Sebastian 1984 D-Clausthal-Zellerfeld 10:45.03,7 5:11.50,9 (1047) Foto GTmen 112. 13.52
UT-M50 8. Schneeberger Willi 1963 Irschen 24:12.31,8 3:09.44,7 (106) Foto UTmen 47. 13.33
GT-M 14. Schneehage Carsten 1975 D-Bad Feilnbach LC Bad Dürkheim 7:02.05,0 1:28.52,2 (1055) Foto GTmen 18. 9.04
GT-M 29. Schobersteiner Michael 1984 Saalfelden am Steinernen Hervis Saalfelden 8:01.49,1 2:28.36,3 (1178) Foto GTmen 43. 10.21
GT-M 70. Schramek Stefan 1984 Wien 10:45.11,0 5:11.58,2 (1171) Foto GTmen 113. 13.52
GT-W 11. Schulze Sabrina 1986 Werfen www.wusaonthemountain.at 10:44.53,7 3:42.48,2 (1132) Foto GTwomen 16. 13.52
UT-M40 20. Schwab Peter 1966 D-Bad Dürkheim 25:15.26,8 8:27.30,6 (86) Foto UTmen 54. 14.08
UT-M 5. Schwaiger Hermann 1978 Maria Alm am Steinernen M DYNAFIT 19:16.48,4 2:28.52,2 (18) Foto UTmen 7. 10.47
GT-M 61. Schwarzenberger Klaus 1988 Innsbruck 10:16.40,1 4:43.27,3 (1122) Foto GTmen 101. 13.15
GT-M40 8. Schwarzl Martin 1967 Puch bei Hallein Skiklub Hallein 7:16.58,0 26.18,1 (1212) Foto GTmen 26. 9.23
GT-M 46. Serrazina André 1986 D-München 8:57.33,2 3:24.20,4 (1163) Foto GTmen 72. 11.33
GT-M40 19. Sinnhuber Gernot 1968 Mittersill 8:12.34,9 1:21.55,0 (1045) Foto GTmen 50. 10.35
GT-M40 17. Speer Ronald 1967 D-Leipzig LG eXa Leipzig e.V. 8:03.51,7 1:13.11,8 (1199) Foto GTmen 47. 10.24
GT-M40 2. Spitaler Markus 1971 Feldkirchen in Kärnten Trail Running Team Wörthersee 6:51.13,2 0.33,3 (1224) Foto GTmen 13. 8.50
UT-M 20. Steidl Alexander 1979 Schönering Linzer Trailbuddies 23:04.19,4 6:16.23,2 (71) Foto UTmen 35. 12.55
GT-W 14. Steiner Nina 1985 Wien 12:22.11,7 5:20.06,2 (1056) Foto GTwomen 21. 15.57
GT-M 19. Stifter Andreas 1977 Thomasberg 7:20.52,8 1:47.40,0 (1126) Foto GTmen 28. 9.28
UT-W40 1. Straková Anna 1973 CZ-Novy Vestec Czech Skyrunnig Team 21:37.16,5 ----- (3) Foto UTwomen 1. 12.06
UT-M40 5. Strauss Christof 1972 Afritz Der laxe Hax 21:23.05,0 4:35.08,8 (211) Foto UTmen 17. 11.58
UT-M40 12. Streibl Wolfgang 1972 Neukirchen an der Vöckla 23:17.25,3 6:29.29,1 (249) Foto UTmen 40. 13.02
GT-W 6. Strohmeier Lucia 1991 D-Bad Reichenhall 9:20.49,1 2:18.43,6 (1125) Foto GTwomen 10. 12.03
UT-M40 23. Szabo Endre 1970 D-Heilbronn Funksohlenbrüder 25:31.17,2 8:43.21,0 (139) Foto UTmen 60. 14.17

Total 29

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.