DS live
Datasport live:
to see all results live click here


Traîne-Savates 2013, Cheseaux-sur-Lausanne

Traîne-Savates 2013, Cheseaux-sur-Lausanne - classements

classements overall Populaires 10.3 km Ecoliers/Cadets 3.3 km BCV Kids 1.7 km Villageoise Walking

classements par ordre alphabetique A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
classements par ordre de nations/lieux A B C D E F G H J K L M N O P R S T U V W Y Z autres nations: ECU F
Suisse - cantons AG BE FR GE GR JU NE SH SO SZ TI VD VS ZH
Top classements overall --- Overall Hommes 10.3 km 740 classés PDF
1. Matheka Bernard, 1988, Reconvilier 30.23,1 (1) 2. Bailly Gilles, 1977, Bressaucourt 34.37,6 (1683) 3. Garcia Jorge, 1982, Bern 35.04,9 (14)
--- Overall Dames 10.3 km 364 classées PDF 1. Yerly Cattin Laurence, 1972, Cernier 38.56,4 (5) 2. Annen-Lamard Sandra, 1977, Ecublens VD 39.27,2 (40) 3. Moinat Aurelie, 1980, Denens 41.40,0 (798)

Top Populaires 10.3 km 10-U20W Juniors Dames 12 classées PDF 1. Dietrich Isabel, 1994, Oberdiessbach 49.44,5 (351) 2. Suter Induja, 1994, Lausanne 51.32,6 (1086) 3. Borlat Léa, 1995, Yens 54.14,6 (1251)
10-U20M Juniors Hommes 16 classés PDF 1. Ribeiro Joao, 1995, Pully 36.55,0 (1531) 2. Gosteli Elie, 1995, La Brévine 39.29,9 (1653) 3. Jeckelmann Adrien, 1994, Vugelles-La Mothe 41.37,7 (614)
10-W20 Dames Seniors 163 classées PDF 1. Annen-Lamard Sandra, 1977, Ecublens VD 39.27,2 (40) 2. Moinat Aurelie, 1980, Denens 41.40,0 (798) 3. Dufour Bocion Ludivine, 1980, Boussens 41.51,3 (1478)
10-W40 Dames V1 104 classées PDF 1. Yerly Cattin Laurence, 1972, Cernier 38.56,4 (5) 2. Avondet Anne-Laure, 1968, Romanel-sur-Lausanne 43.51,5 (55) 3. Janssens Carole, 1972, Daillens 44.30,7 (1350)
10-W50 Dames V2 69 classées PDF 1. Bouquet Christiane, 1963, Ste-Croix 43.36,7 (8) 2. Wirths Joceline, 1956, Lausanne 47.50,7 (1185) 3. Lemieux Barbara, 1957, St-Cergue 48.03,0 (11)
10-W60 Dames V3 16 classées PDF 1. Coendoz Ariane, 1948, Morges 54.01,2 (283) 2. Pernet Béatrice, 1949, Lausanne 54.03,7 (879) 3. Ferrari Silvana, 1947, Couvet 54.06,6 (422)
10-M20 Hommes Seniors 265 classés PDF 1. Matheka Bernard, 1988, Reconvilier 30.23,1 (1) 2. Bailly Gilles, 1977, Bressaucourt 34.37,6 (1683) 3. Garcia Jorge, 1982, Bern 35.04,9 (14)
10-M40 Hommes V1 244 classés PDF 1. Gilliéron Christophe, 1967, Morges 36.00,8 (1324) 2. Wuillemin Fabrice, 1973, Cortaillod 38.09,7 (1200) 3. Bouzon Daniel, 1972, Misery 38.38,6 (6)
10-M50 Hommes V2 156 classés PDF 1. Fao Samuel, 1959, Verbier 37.00,1 (1507) 2. Dias José, 1962, Prilly 39.37,4 (1506) 3. Chatelan Anton, 1963, Renens VD 40.17,9 (246)
10-M60 Hommes V3 59 classés PDF 1. Gogniat Dominique, 1952, Les Genevez JU 39.44,1 (1326) 2. Vallotton François, 1953, Lucens 41.45,7 (1125) 3. Pinto Antonio, 1953, Crissier 42.58,8 (1553)

Top Ecoliers/Cadets 3.3 km U12W Ecolières B 43 classées PDF 1. Recordon Océane, 2002, Genève 12.51,1 (2060) 2. Nussberger Fanny, 2002, Dardagny 13.13,1 (843) 3. Füri Chloé, 2002, Jouxtens-Mézery 13.31,9 (2067)
U12M Ecoliers B 40 classés PDF 1. Dubois Loïc, 2003, Bernex 12.33,6 (2011) 2. Rizzo Ivan, 2002, Cheseaux-sur-Lausanne 13.11,0 (960) 3. Gilliéron Arnaud, 2002, Cossonay 13.33,5 (489)
U14W Ecolières A 24 classées PDF 1. Horner Thayna, 2000, Genève 12.46,5 (578) 2. Tonossi Xena, 2001, Plan-les-Ouates 13.09,3 (1107) 3. Loubry Selma, 2001, Auboranges 13.24,1 (693)
U14M Ecoliers A 27 classés PDF 1. Triponez Loïc, 2001, Bassins 12.05,0 (1115) 2. Favre Yves, 2000, Belmont-sur-Lausanne 12.28,8 (411) 3. Golay Simon, 2000, Grand-Saconnex 12.38,9 (2016)
U16W Cadettes B 19 classées PDF 1. Rochat Léa, 1999, Fey 12.31,7 (968) 2. Beaud Claire, 1998, Cheseaux-sur-Lausanne 12.58,7 (2052) 3. Rusch Camille, 1999, Echallens 13.01,4 (1003)
U16M Cadets B 18 classés PDF 1. Lanthemann Loïc, 1998, Romanel-sur-Morges 11.39,7 (666) 2. Barbey Alexandre, 1998, Le Mont-sur-Lausanne 11.50,8 (73) 3. Brändlin Geoffroy, 1999, Lausanne 12.26,6 (179)
U18W Cadettes A 10 classées PDF 1. Halabi Tamara, 1996, Fully 12.55,8 (2070) 2. Benador Clara, 1997, Genève 14.41,6 (98) 3. Lonchampt Laura, 1997, Crissier 14.46,2 (688)
U18M Cadets A 10 classés PDF 1. Lüscher Romain, 1996, Cossonay-Ville 10.36,6 (2032) 2. Lang Karim, 1997, Prilly 11.03,4 (2031) 3. Schmied Vincent, 1997, F-Divonne les Bains 11.20,9 (1034)

Top BCV Kids 1.7 km U10W Ecolières C 97 classées PDF 1. Currat Marie, 2004, Essert FR 7.02,2 (1862) 2. Laubscher Talitha, 2005, Turbach 7.05,8 (668) 3. O'Donnell Alanna, 2004, Bex 7.40,3 (1924)
U10M Ecoliers C 107 classés PDF 1. Métraux Dorian, 2004, Leysin 6.29,4 (778) 2. Marti Mickael, 2004, Sonceboz-Sombeval 6.44,0 (735) 3. Vuadens Killian, 2004, Fey 6.46,0 (1155)

Top Villageoise Village Villageoise 205 classés PDF
Top Walking Walk Walking 74 classés PDF NWalk Nordic Walking 120 classés PDF
Chronométrage officiel et informatique par DATASPORT, CH-Gerlafingen www.datasport.com pour classements, inscriptions en ligne et informations

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.