DS live
Please use our new start- & ranking portal


Marcialonga Running 2013, Cavalese (I)

Marcialonga Running 2013, Cavalese (I) - classifiche

classifiche assolute Maschile Femminile

classifiche in ordine alfabetico A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Z
classifiche in ordine di nazioni/località A B C D E F G I L M N O P Q R S T U V Z altre nazioni: CH CZ D F ISR KEN MAR N RSM RUS S SLO
Italia - regioni ABR CAM EMR FVG LAZ LIG LOM MAR PMN PUG TAA TOS UMB VAO VEN Italia - province AL AN AO AQ AR BA BG BI BL BO BS BZ CH CN CO CR FC FE FI FR GE LC LO LT LU MB MI MN MO MS NO PC PD PE PN PR PT PU PV RA RE RI RM RN RO SA SI SO SP TE TN TO TR TS TV UD VA VE VI VR
Top classifiche assolute --- Assoluta Generale 1343 classificati
1. Mokraji Iahcen, 1979, MAR-marocco 1:19.04,9 (29) 2. Kosgei Isaac Toroitich, 1986, KEN-NAIROBI 1:20.47,9 (8) 3. Samoei Micah Kiplagat, 1980, KEN-SOY-ELDONET 1:21.28,9 (9)
--- Assoluta Maschile 1053 classificati PDF 1. Mokraji Iahcen, 1979, MAR-marocco 1:19.04,9 (29) 2. Kosgei Isaac Toroitich, 1986, KEN-NAIROBI 1:20.47,9 (8) 3. Samoei Micah Kiplagat, 1980, KEN-SOY-ELDONET 1:21.28,9 (9)
--- Assoluta Femminile 290 classificate PDF 1. Iozzia Ivana, 1973, Lurate Caccivio (CO) 1:33.03,5 (50) 2. Patelli Eliana, 1978, Cene (BG) 1:33.53,2 (2) 3. Bergamo Mirella, 1969, Tassullo (TN) 1:40.17,1 (49)

Top Maschile M 18-19 Maschile 18/19 3 classificati PDF 1. Monsorno Roberto, 1994, Cavalese (TN) 1:46.21,2 (133) 2. Furlanis Gianluca, 1994, Pozza di Fassa (TN) 1:54.09,7 (207) 3. Compagni Pietro, 1994, San Giorgio di Mantova (MN) 2:19.49,5 (1308)
M 20-39 Maschile 20/39 217 classificati PDF 1. Mokraji Iahcen, 1979, MAR-marocco 1:19.04,9 (29) 2. Kosgei Isaac Toroitich, 1986, KEN-NAIROBI 1:20.47,9 (8) 3. Samoei Micah Kiplagat, 1980, KEN-SOY-ELDONET 1:21.28,9 (9)
M 40-44 Maschile 40/44 238 classificati PDF 1. Leonardi Massimo, 1973, Moena (TN) 1:24.30,4 (5) 2. Achmueller Hermann, 1971, Bressanone (BZ) 1:29.27,6 (7) 3. Zamboni Federico, 1971, Milano (MI) 1:33.24,8 (26)
M 45-49 Maschile 45/49 238 classificati PDF 1. Nascimbeni Luca, 1968, Appiano sulla strada del Vino (BZ) 1:33.19,1 (1424) 2. Cherubin Paolo, 1967, San Bonifacio (VR) 1:34.23,0 (39) 3. Bosin Marcello, 1967, Predazzo (TN) 1:35.36,3 (18)
M 50-54 Maschile 50/54 165 classificati PDF 1. Sebastiani Giorgio, 1963, Lavis (TN) 1:35.01,4 (616) 2. Moracas Marco, 1961, Bologna (BO) 1:44.07,0 (97) 3. Vanzetta Gianni, 1963, Ziano di Fiemme (TN) 1:44.58,0 (72)
M 55-59 Maschile 55/59 95 classificati PDF 1. Dallio Graziano, 1957, Capriana (TN) 1:45.45,2 (136) 2. Bubacco Giorgio, 1955, Murano (VE) 1:47.30,7 (248) 3. Fabrica Calogero, 1957, San Michele al Tagliamento (VE) 1:49.18,2 (1379)
M 60-64 Maschile 60/64 57 classificati PDF 1. Coter Mario, 1950, Vertova (BG) 1:48.37,5 (331) 2. Peloso Claudio, 1952, Agordo (BL) 1:52.28,0 (117) 3. Recla Giuseppe Marco, 1952, Malosco (TN) 1:54.42,4 (769)
M 65-69 Maschile 65/69 33 classificati PDF 1. Robbiati Sergio Federico, 1948, Mori (TN) 1:57.58,6 (280) 2. Dondio Giancarlo, 1948, Tesero (TN) 1:59.09,5 (165) 3. Corsini Remo, 1948, Vicenza (VI) 2:04.29,7 (1414)
M 70-.. Maschile Over 70 7 classificati PDF 1. Rota Tomaso, 1940, Ponteranica (BG) 2:25.25,8 (926) 2. Lucin Luigi, 1943, Povo (TN) 2:32.21,1 (235) 3. Mason Vincenzo, 1941, Milano (MI) 2:36.23,3 (663)

Top Femminile F 18-19 Femminile 18/19 1 classificata PDF 1. Rizzoli Martina, 1995, Cavalese (TN) 2:04.17,8 (439)
F 20-39 Femminile 20/39 86 classificate PDF 1. Patelli Eliana, 1978, Cene (BG) 1:33.53,2 (2) 2. Baccanelli Monica, 1975, San Zeno Naviglio (BS) 1:43.32,4 (551) 3. Ricci Laura, 1979, Sassuolo (MO) 1:43.42,9 (48)
F 40-44 Femminile 40/44 68 classificate PDF 1. Iozzia Ivana, 1973, Lurate Caccivio (CO) 1:33.03,5 (50) 2. Bergamo Mirella, 1969, Tassullo (TN) 1:40.17,1 (49) 3. Mariotti Paola, 1969, Brugnera (PN) 1:45.19,2 (44)
F 45-49 Femminile 45/49 68 classificate PDF 1. Seber Fulvia, 1967, Masi di Cavalese (TN) 1:53.00,0 (206) 2. Bombagi Bianca Maria, 1964, Brescia (BS) 1:58.18,4 (342) 3. Uboldi Silvana, 1966, Travagliato (BS) 1:59.00,9 (693)
F 50-54 Femminile 50/54 38 classificate PDF 1. Mattivi Vilma, 1963, Buttapietra (VR) 1:57.36,0 (621) 2. Pedranz Lucia, 1963, San Michele All'Adige (TN) 2:04.58,9 (1363) 3. Rigotti Laura, 1961, Riva del Garda (TN) 2:07.47,5 (279)
F 55-.. Femminile Over 55 29 classificate PDF 1. Ricchetti Maria Eugenia, 1958, Rubiera (RE) 2:02.54,2 (1055) 2. Brigadoi Maria Sofia, 1958, Predazzo (TN) 2:09.54,0 (1248) 3. Tamburini Norma, 1957, Arco (TN) 2:10.16,1 (1073)

Cronometraggio ufficiale e informatica DATASPORT, CH-Gerlafingen www.datasport.com per classifiche, iscrizioni online e informazioni

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.