Traîne-Savates 2010, Cheseaux-sur-Lausanne

Traîne-Savates 2010, Cheseaux-sur-Lausanne - classements

classements overall Populaires 10.4km Ecoliers/Cadets 3.4km Walking Villageoise

classements par ordre alphabetique A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W Y Z
classements par ordre de nations/lieux A B C D E F G H I J L M N O P R S T U V W Y Z autres nations: D EE F IRL
Suisse - cantons AG BE FR GE NE SO SZ TG TI VD VS ZH
Top classements overall --- Overall Hommes 10.4km 675 classés
1. Fournier Pierre, 1985, Ste-Croix 32.08,3 (7) 2. Heiniger Stéphane, 1979, Yverdon 32.13,2 (1949) 3. Aubry Jean-Michel, 1971, Cortaillod 33.35,7 (1942)
--- Overall Dames 10.4km 314 classées 1. Hrebec Laura, 1977, Glion 36.10,2 (1) 2. Carruzzo Christina, 1981, Sion 36.12,0 (1621) 3. Yerly Cattin Laurence, 1972, Dombresson 36.51,9 (3)

Top Populaires 10.4km JunDam Juniors Dames 16 classées 1. Danalet Virginie, 1992, Hermenches 43.11,0 (1628) 2. Camilotto Maéva, 1992, Lucens 47.23,7 (159) 3. Antille Coralie, 1992, La Conversion 51.39,1 (1730)
JunHom Juniors Hommes 13 classés 1. Salamanca Daniel, 1991, Lausanne 37.10,9 (1706) 2. Amstutz Sylvain, 1991, Les Sagnettes 38.48,9 (2153) 3. Aebi Mathias, 1991, Cheseaux-sur-Lausanne 42.54,5 (1603)
DamSen Dames Seniors 129 classées 1. Hrebec Laura, 1977, Glion 36.10,2 (1) 2. Carruzzo Christina, 1981, Sion 36.12,0 (1621) 3. Yerly Cattin Laurence, 1972, Dombresson 36.51,9 (3)
Dam V1 Dames V1 114 classées 1. Bouquet Christiane, 1963, Ste-Croix 40.37,8 (15) 2. Schaffner Astrid, 1962, Vernier 41.28,2 (1947) 3. Pitet Sylvie, 1963, Carouge GE 41.57,2 (802)
Dam V2 Dames V2 42 classées 1. Blaser Anne-Lise, 1960, Savigny 43.37,9 (2026) 2. Pfeiffer Martine, 1959, Le Locle 43.53,9 (783) 3. Lemieux Barbara, 1957, St-Cergue 45.27,3 (16)
Dam V3 Dames V3 13 classées 1. Luscher Angélique, 1949, Grand-Saconnex 42.07,5 (1928) 2. Pernet Béatrice, 1949, Lausanne 48.59,0 (772) 3. Schultz Melody-Anne, 1941, Rolle 49.37,3 (1929)
Hom Sen Hommes Seniors 261 classés 1. Fournier Pierre, 1985, Ste-Croix 32.08,3 (7) 2. Heiniger Stéphane, 1979, Yverdon 32.13,2 (1949) 3. Aubry Jean-Michel, 1971, Cortaillod 33.35,7 (1942)
Hom V1 Hommes V1 232 classés 1. Aymon Jean-Claude, 1968, Ayent 35.02,9 (1933) 2. Gilleron Christophe, 1967, Morges 35.05,7 (1968) 3. Branco Luis, 1967, Chesières 35.24,6 (1951)
Hom V2 Hommes V2 117 classés 1. Chollet Andre, 1957, Tolochenaz 37.22,4 (223) 2. Jörg Markus, 1958, Bière 37.36,6 (1925) 3. Pereira Francisco, 1959, Nyon 37.55,5 (1899)
Hom V3 Hommes V3 52 classés 1. Schibli Armin, 1946, Epalinges 43.03,5 (890) 2. Gilles Jean-Guy, 1947, Broc 44.14,1 (1963) 3. Goio Eric, 1945, L'Abergement 46.29,9 (1912)

Top Ecoliers/Cadets 3.4km EcolC-F Ecolières C 126 classées 1. Tonossi Xéna, 2001, Plan-les-Ouates 6.49,2 (1236) 2. Krieger Morgane, 2001, Sullens 6.54,0 (573) 3. Horner Pinheiro Samylla, 2001, Carouge GE 7.02,7 (499)
EcolC-M Ecoliers C 134 classés 1. Ginesi Loïc, 2001, Le Mont-sur-Lausanne 7.11,5 (1219) 2. Freiburghaus Arno, 2001, Sullens 7.12,5 (1248) 3. Gillieron Clément, 2001, Cossonay 7.16,7 (1309)
EcolB-F Ecolières B 64 classées 1. Rochat Léa, 1999, Fey 12.37,7 (844) 2. Rusch Camille, 1999, Echallens 13.01,6 (870) 3. Gasser Ana, 1999, Prilly 13.30,8 (1364)
EcolB-M Ecoliers B 61 classés 1. Vauthey Mathias, 2000, St-Légier 12.48,6 (985) 2. Martinet Noah, 2000, L'Isle 13.00,4 (647) 3. Pécoud Benoît, 1999, Cheseaux-sur-Lausanne 13.09,2 (766)
EcolA-F Ecolières A 37 classées 1. Marchon Valentine, 1998, Genève 12.17,7 (1375) 2. Vauthey Déborah, 1998, St-Légier 13.32,9 (984) 3. Schaefer Lorraine, 1998, Chamblon 13.43,6 (1458)
EcolA-M Ecoliers A 38 classés 1. Schmied Vincent, 1997, F-Divonne les Bains 11.58,2 (898) 2. Grisel Adrian, 1998, Font 12.16,2 (449) 3. Lang Karim, 1997, Prilly 12.47,7 (582)
CadB-F Cadettes B 25 classées 1. Ben Mabkhout Amel, 1996, Lausanne 12.41,8 (1390) 2. Halabi Tamara, 1996, Fully 12.49,7 (1454) 3. Chiari Maëlle, 1996, Lausanne 13.06,0 (220)
CadB-M Cadets B 21 classés 1. Fridelance Sylvain, 1995, Echallens 11.50,8 (378) 2. Fardel Armand, 1995, Vufflens-la-Ville 12.03,3 (1475) 3. Jaquier Jonathan, 1995, Cheseaux-sur-Lausanne 12.26,0 (530)
CadA-F Cadettes A 8 classées 1. Ben Mabkhout Safia, 1994, Lausanne 12.29,7 (1391) 2. Curchod Emanuelle, 1994, Yverdon 14.12,5 (264) 3. Berger Asede, 1994, Epalinges 14.17,4 (1452)
CadA-M Cadets A 5 classés 1. Nicollier Philippe, 1994, Sion 11.09,5 (731) 2. Hockenjos Tobias, 1994, Palézieux 11.56,0 (1370) 3. Dridah Hakim, 1994, Chavannes-près-Renens 14.00,1 (1359)

Top Walking Walk Walking 57 classés NWalk Nordic Walking 152 classés
Top Villageoise Village Villageoise 255 classés
Chronométrage officiel et informatique par DATASPORT, CH-Gerlafingen www.datasport.com pour classements, inscriptions en ligne et informations

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.