Zumiker Lauf 2008 - nach Ortschaft "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C           39. Grüninger Micha, Galgenen           1967 Tri Team Glarnerland          47.15,3      8.40,4   (109)      3.10
D           81. Ammann Roland, Gebenstorf           1952 LG Horn                       56.29,7     16.03,9  (4247)      3.48
E            6. Wiedemeier Hans, Gebenstorf         1945 swiss masters running         48.00,5      3.02,9   (329)      3.13
H           20. Müller Doris, Geroldswil            1963 Run & Smile                   55.43,1     13.20,5  (5080)      3.45
A           12. Schoch Stefan, Gibswil-Ried         1986 TV Ried                       47.24,4     11.00,5   (277)      3.11
S            1. Senti Marco, Giswil                 1993 MaRiSe Running                 5.55,7       -----  (4038)      3.12
C           11. Lacher Franz, Glarus                1964 LG Glarus                     42.23,1      3.48,2  (4076)      2.51
H            9. Salvadori Bea, Glarus               1960 LG Glarus                     50.41,0      8.18,4  (5040)      3.24
D           75. Zanelli Mario, Glarus               1958 LG Glarus                     55.57,8     15.32,0   (341)      3.46
C          163. Naef Bruno                          1964 Glattbrugg                  1:10.36,5     32.01,6  (4026)      4.45
J           10. Müller Gertrud                      1951 Glattfelden                   59.11,4     12.10,6  (1063)      3.59
T            8. Büchler Adrian, Goldach             1995 LG Bodensee                    3.21,3      0.19,0  (4037)      1.48
S            4. Büchler Fabian, Goldach             1993 LG Bodensee                    6.50,0      0.54,3  (4036)      3.41
Y           17. Fischer Vinzenz                     1934 Goldau                      1:19.56,1     28.35,3  (4007)      5.22
C           66. Balsiger Daniel, Gossau ZH          1960 HC Gossau                     49.48,3     11.13,4  (4097)      3.21
B            6. Rosser Martin, Gossau ZH            1970 ewz power team                39.46,1      1.49,4  (4136)      2.40
A           29. Frattini Dario                      1981 Greifensee                  1:00.44,6     24.20,7    (82)      4.05
J           19. Lechmann-Matusik Caroline           1958 Greifensee                  1:06.24,2     19.23,4  (1054)      4.28
D          112. Meyer Rolf                          1953 Greifensee                  1:13.53,9     33.28,1  (4256)      4.58
D           74. Züger Othmar                        1950 Greifensee                    55.56,3     15.30,5   (348)      3.46
H           37. Roschi Heidi                        1960 Grüningen                   1:04.22,8     22.00,2  (1077)      4.20
C           20. Urner Stefan, Grüningen             1960 LC Meilen Erdgas              44.15,4      5.40,5  (4213)      2.58
C           64. Flach Roland                        1964 Grüt (Gossau ZH)              49.45,0     11.10,1  (4094)      3.21
G           29. Kitzinger Karin                     1970 Grüt (Gossau ZH)            1:06.00,3     23.00,6  (5057)      4.26

Total 24



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.