Zumiker Lauf 2008 - nach Ortschaft "B"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C           90. Foerster Sti                        1963 Baar                          52.38,7     14.03,8    (78)      3.32
D           14. Furrer Josef, Baar                  1957 swiss masters running         45.05,9      4.40,1    (89)      3.02
D           99. Knecht Hugo                         1954 Baar                        1:05.11,0     24.45,2  (4064)      4.23
J            3. Kottmann Nartano, Baar              1954 swiss masters running         50.14,3      3.13,5  (1052)      3.22
B           22. Scherrer Michael, Bäch SZ           1972 joggerträffpfäffikon          45.04,8      7.08,1   (265)      3.02
B           17. Hofer Richard, Bachenbülach         1970 Team Erdinger Alkoholfrei     43.54,5      5.57,8   (131)      2.57
B           33. Schaub Werner                       1970 Bachenbülach                  49.01,5     11.04,8   (261)      3.18
M          ---  Gwerder Carla                       1968 Ballwil                       33.20,7     11.52,0  (5067)      3.59
Y           10. Steiner Othmar                      1937 Bäretswil                   1:02.06,6     10.45,8  (4259)      4.10
N          ---  Aeschbacher Christina, Bassersdorf  1954 ASC-Bassersdorf               45.12,4       -----  (6025)      8.26
D          100. Aeschbacher Urs, Bassersdorf        1955 ASC Bassersdorf             1:05.30,1     25.04,3  (4057)      4.24
D           33. Anderegg Hans, Bassersdorf          1953 ASC-Bassersdorf               50.01,3      9.35,5     (8)      3.22
E           20. Forrer Paul, Bassersdorf            1941 MR Bassersdorf/ smrun         56.48,2     11.50,6    (80)      3.49
C          169. Huber Peter                         1967 Bassersdorf                 1:16.46,3     38.11,4   (136)      5.10
Y           12. Lamprecht Albert, Bassersdorf       1937 smrun/ MR Bassersdorf       1:06.01,0     14.40,2   (172)      4.26
D           44. Meyer Hans-Ulrich                   1954 Bassersdorf                   52.02,4     11.36,6   (203)      3.30
B           36. Piras Davide                        1977 Bassersdorf                   49.22,1     11.25,4   (228)      3.19
M          ---  Roth Saskia                         1992 Bassersdorf                   47.23,0     25.54,3  (1078)      5.40
E            9. Schneider Frieder, Bassersdorf      1942 LSV Kloten                    49.44,4      4.46,8   (275)      3.20
G            3. Siqueira Silvia                     1970 Bassersdorf                   45.42,4      2.42,7  (1088)      3.04
E           23. Spichiger Armin                     1942 Bassersdorf                   58.14,2     13.16,6   (284)      3.55
M          ---  Thoma Tamara                        1992 Bassersdorf                   43.02,2     21.33,5  (1094)      5.09
K           16. Fankhauser Michael, Bauma           1992 LG Wellenau                   28.15,7      8.39,4    (74)      3.23
D          101. Passanah Timothy B., Benglen        1957 City Runners                1:05.52,0     25.26,2  (4029)      4.26
N          ---  Schwarzenbach Daniel                1962 Benglen                       47.23,0       -----  (6021)      8.51
X            8. Hunold Gian                         2001 Benken SG                      2.18,7      0.22,5  (4073)      3.51
R            7. Hunold Laura, Benken SG             1999 Meitleriege Benken             4.24,9      0.49,0  (5047)      2.23
C            1. Hunold Pius, Benken SG              1968 Saucony                       38.34,9       -----     (2)      2.35
D           24. Füglistaller Jörg                   1957 Berikon                       48.06,6      7.40,8  (4244)      3.14
H           36. Steiner Barbara, Bern               1963 Ultrarunner/ STB            1:03.58,5     21.35,9  (1089)      4.18
D           15. Näf Beat, Beromünster               1955 LR Beromünster                45.26,3      5.00,5  (4053)      3.03
H            1. Luder-Gautschi Maja, Bertschikon (G 1964 LC Meilen Erdgas              42.22,6       -----  (1001)      2.51
C          167. Hans Oliver                         1963 Binz                        1:15.00,8     36.25,9   (115)      5.03
R           15. Kratzer Romina                      1999 Binz                           4.54,1      1.18,2  (5109)      2.38
R           25. Myanger Esha                        2000 Binz                           5.23,2      1.47,3  (3057)      2.54
G           36. Myanger Jags                        1972 Binz                        1:14.25,4     31.25,7  (1064)      5.00
H           48. Schmutz Monika                      1962 Binz                        1:14.59,0     32.36,4  (5078)      5.02
R           27. Siegenthaler Laura                  1999 Binz                           5.24,7      1.48,8  (5043)      2.55
N          ---  Leemann Irène                       1953 Birr                          44.25,6       -----  (6015)      8.18
J            1. Kleis Maggie                        1956 Bonaduz                       47.00,8       -----  (1050)      3.09
D           57. Thöni Albert, Bonaduz               1958 LG Bonaduz                    53.05,9     12.40,1  (4106)      3.34
B            2. Blättler Beat, Bonstetten           1976 TV Unterstrass                38.06,7      0.10,0  (4127)      2.33
J            9. Hartmann Hanne                      1957 Bonstetten                    58.38,7     11.37,9  (1038)      3.56
D           40. Meyer Robert                        1956 Bonstetten                    51.33,9     11.08,1   (204)      3.28
V            5. Hagger Nicola, Boppelsen            1999 TV Otelfingen                  3.57,1      0.18,2  (4203)      2.08
G           10. Bader Renate, Bremgarten AG         1970 LR Wohlen                     51.47,0      8.47,3  (4255)      3.29
B            5. Flückiger Michael, Brittnau         1973 ST Bern                       38.23,2      0.26,5  (4115)      2.35
G           20. Fikarova Olga                       1977 Brugg AG                      59.44,5     16.44,8  (1030)      4.01
E           14. Eichholzer Hans                     1945 Brütten                       54.48,5      9.50,9    (71)      3.41
C          119. Grapotte David                      1965 Brüttisellen                  56.22,8     17.47,9   (102)      3.47
D           42. Hilfiker Christian                  1954 Brüttisellen                  51.56,5     11.30,7   (128)      3.29
D           52. Keller Heinz, Brüttisellen          1952 ASC-Bassersdorf               52.44,5     12.18,7   (152)      3.33
G           31. Lopes Justina                       1972 Brüttisellen                1:06.11,8     23.12,1  (1056)      4.27
C          128. Wegmann Daniel                      1963 Buchs ZH                      57.15,6     18.40,7  (4250)      3.51
N          ---  Frei Hans, Bülach                   1934 ASC Bassersdorf               45.13,1       -----  (6011)      8.27
C           34. Gloor Emanuel                       1968 Bülach                        46.21,0      7.46,1    (99)      3.07
E           13. Künzle Alfred                       1944 Bülach                        53.49,5      8.51,9   (170)      3.37
B           64. Nett Urs                            1969 Bülach                        59.50,4     21.53,7   (213)      4.01
D           11. Giger Leo, Busswil TG               1950 LSC Wil                       44.20,8      3.55,0    (97)      2.59
J           26. Giger Maja, Busswil TG              1953 DTV Busswil                 1:15.53,9     28.53,1  (1033)      5.06
G           25. Zingg Alexandra, Busswil TG         1975 LSC Wil                     1:02.00,6     19.00,9  (1102)      4.10
B           48. Zingg Christian, Busswil TG         1974 TV Aegelsee                   52.56,5     14.59,8   (346)      3.33
V           23. Zingg Fabio                         1999 Busswil TG                     4.46,0      1.07,1  (2102)      2.34
X           26. Zingg Reto                          2002 Busswil TG                     3.21,9      1.25,7  (2103)      5.36
H            2. Göldi Marlis, Bütschwil             1967 KTV Bütschwil                 43.15,1      0.52,5  (5042)      2.54
Z            2. Graf Monika, Bütschwil              1948 swiss masters running         52.15,8      2.06,2  (5116)      3.31
E           22. Graf Peter                          1940 Bütschwil                     57.33,0     12.35,4  (4230)      3.52
A            5. Hegner Marc, Buttikon SZ            1985 LG Galgenen                   39.51,0      3.27,1   (121)      2.41

Total 68



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.