Zürich Marathon 2008 ZüriLaufCup - St. Gallen (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C          653. Adam Thomas                         1962 St. Gallen                  3:31.59,8   1:13.12,4  (3010)  
H          190. Aebi Andrea                         1967 Mörschwil                   4:04.00,4   1:15.03,7  (1005)  
B          450. Akermann Elmar, Eggersriet          1970 LG-West St.Gallen           3:29.30,0   1:18.14,8  (3032)  
A           17. Albertin Ismael, Marbach SG         1981 Mila Rheintal               2:51.21,3     39.31,3  (3034)  
B          252. Alder Thomas                        1970 Gossau SG                   3:15.40,4   1:04.25,2  (3038)  
D          583. Aldrovandi Mario                    1955 Uetliburg SG                4:35.18,3   1:54.36,5  (3039)  
C          671. Allenspach Claude                   1967 St. Gallen                  3:33.02,8   1:14.15,4  (3046)  
B          612. Arpagaus Hanspeter                  1970 St. Gallen                  3:42.12,3   1:30.57,1  (3098)  
F            7. Balz Deborah, Grub SG               1979 Mila Rheintal               2:56.44,2     23.29,0   (162)  
C          508. Baur Roland                         1964 Gossau SG                   3:25.38,7   1:06.51,3  (3234)  
J           99. Beier Erika                         1953 Gommiswald                  5:32.11,8   2:12.42,9  (4440)  
C         1294. Belleri Marco, Weite                1965 TV Azmoos                   4:09.46,8   1:50.59,4  (3256)  
C          116. Benz Felix                          1960 Heerbrugg                   2:58.27,6     39.40,2  (3262)  
B          619. Benz Pascal                         1972 Montlingen                  3:42.33,7   1:31.18,5  (3264)  
G           38. Benz Regula, Wil SG                 1974 LSC Wil                     3:24.54,4     52.45,6  (1064)  
H          226. Bertényi Kathrin                    1968 Widnau                      4:14.18,4   1:25.21,7  (1070)  
B          441. Bienz Philipp                       1969 Goldach                     3:29.06,9   1:17.51,7  (3304)  
E           54. Biscioni Bruno                      1948 Amden                       3:50.53,0     52.34,1  (3331)  
C          199. Bislin Ernst                        1966 Gams                        3:06.18,2     47.30,8  (3333)  
C          373. Bislin Werner                       1959 Mels                        3:18.16,4     59.29,0  (3334)  
L            4. Blatter Isabel                      1989 Degersheim                  3:54.55,0     11.32,1  (1089)  
A           96. Blöchlinger Fabian, Goldingen       1984 nike zuerich                3:20.59,5   1:09.09,5  (3356)  
F           41. Bodderas Mareike                    1981 St. Gallen                  3:48.57,9   1:15.42,7  (1091)  
H          265. Bongardt Alexandra                  1967 Sevelen                     4:29.00,4   1:40.03,7  (1094)  
F           39. Boos Andrea                         1979 Kaltbrunn                   3:47.31,0   1:14.15,8  (1098)  
A          123. Bösch Roger                         1982 St. Gallen                  3:28.45,4   1:16.55,4  (3405)  
D          439. Bosshard Markus                     1953 Wittenbach                  4:03.34,6   1:22.52,8  (3412)  
D          107. Brändle Otmar, Andwil SG            1958 LSV SG-Appenzell            3:22.56,3     42.14,5  (3437)  
B          494. Brendle Marc                        1974 Goldach                     3:32.38,3   1:21.23,1  (3462)  
A           59. Brunner Nico                        1982 Rapperswil SG               3:06.19,5     54.29,5  (3503)  
D          605. Bucher Walter                       1954 Jona                        4:45.45,7   2:05.03,9  (3529)  
C          503. Buchs Patrick                       1968 St. Gallen                  3:25.26,4   1:06.39,0  (3538)  
B           39. Burgermeister Urs, Oberuzwil        1970 Virgin-Runners              2:42.52,0     31.36,8  (3574)  
B           32. Burkhard Beat, Uznach               1975 www.itw.li                  2:41.50,9     30.35,7  (3586)  
B           75. Bütler Leo                          1970 Vilters                     2:53.13,2     41.58,0  (3606)  
B          306. Camijn Rodger                       1971 Buchs SG                    3:19.07,7   1:07.52,5  (3622)  
B          479. Cargnel Edorardo                    1971 Jona                        3:31.32,3   1:20.17,1  (3630)  
C          305. Colella Andy                        1968 Gommiswald                  3:14.18,1     55.30,7   (313)  
C          966. Collenberg David, Sargans           1960 LG TV Sargans               3:47.57,7   1:29.10,3  (3690)  
E          133. Derungs Walter                      1947 Flawil                      4:45.41,1   1:47.22,2  (3780)  
C          674. Dörig Andreas                       1966 Flawil                      3:33.07,3   1:14.19,9  (3826)  
D           55. Dörig Xaver, Niederglatt SG         1957 slvs / lcuzwil              3:10.46,1     30.04,3  (3827)  
A           61. Duft Thomas, Uzwil                  1980 funtri.ch                   3:07.19,1     55.29,1  (3847)  
B          150. Duschen Patrick                     1977 Jona                        3:04.23,8     53.08,6  (3859)  
A           75. Dütschler Mario                     1983 Salez                       3:11.12,5     59.22,5  (3863)  
C          474. Eberle Alex                         1968 Mörschwil                   3:24.01,9   1:05.14,5  (3868)  
C         1299. Eberle Andreas                      1966 St. Gallen                  4:10.21,7   1:51.34,3  (3869)  
E           70. Eberle Paul                         1948 Degersheim                  3:57.24,1     59.05,2  (3870)  
C          625. Eggenberger Thomas                  1964 St. Gallen                  3:29.56,9   1:11.09,5  (3877)  
D          341. Egli Hans                           1952 Gähwil                      3:54.00,8   1:13.19,0  (3890)  
C          254. Egli Pius                           1966 Andwil SG                   3:10.34,2     51.46,8  (3895)  
C          442. Ehrbar Martin                       1966 Wil SG                      3:22.38,0   1:03.50,6  (3900)  
C          328. Eichenberger Bruno                  1960 Altstätten SG               3:15.16,3     56.28,9  (3909)  
C          606. Eichmann Mathias, Rapperswil        1962 Turnverein Gommiswlad       3:29.24,3   1:10.36,9  (3915)  
B           70. Eilinger Michael, Arnegg            1974 LC Uzwil                    2:51.58,2     40.43,0  (3920)  
B          401. Fäh Hansjörg                        1972 Jona                        3:26.57,2   1:15.42,0  (3975)  
C          676. Fezzi Alessandro                    1967 Werdenberg                  3:33.11,2   1:14.23,8  (4031)  
B          486. Frei Mario                          1971 Gams                        3:31.51,3   1:20.36,1  (4102)  
B          855. Frei Sacha                          1972 St. Gallen                  4:01.21,3   1:50.06,1  (4109)  
D          414. Frischknecht Markus, Oberuzwil      1957 Lauftreff Uzwil             3:59.34,3   1:18.52,5  (4135)  
D          118. Fürer Karl                          1957 Rheineck                    3:24.26,8     43.45,0  (4160)  
C          440. Furlan Ivan                         1967 St. Gallen                  3:22.21,9   1:03.34,5  (4165)  
H          335. Gähwiler Anita                      1962 Degersheim                  5:19.38,2   2:30.41,5  (1250)  
D          369. Gähwiler Josef                      1953 Eschenbach SG               3:56.12,1   1:15.30,3  (4183)  
H           32. Gähwiler Liselotte                  1964 Lütisburg                   3:30.10,7     41.14,0  (1251)  
B          477. Gatti Antonio                       1970 St. Gallen                  3:31.18,2   1:20.03,0  (4215)  
J           13. Gerth-Zellweger Trudi               1958 Thal                        3:49.33,2     30.04,3  (1270)  
C          380. Good Erich                          1962 St. Gallen                  3:18.49,0   1:00.01,6  (4319)  
C          679. Gort Hugo                           1964 Kaltbrunn                   3:33.19,2   1:14.31,8  (4321)  
C          421. Graber Marcel, Jona                 1967 LG ZKB                      3:21.15,6   1:02.28,2  (4329)  
D          398. Grob René                           1958 Engelburg                   3:58.22,9   1:17.41,1  (4359)  
F           28. Gross Andrea                        1982 St. Gallen                  3:35.31,6   1:02.16,4  (1286)  
A          172. Gruner Stefan                       1981 St. Gallen                  3:42.49,9   1:30.59,9  (4378)  
C         1191. Gugelmann Andreas                   1967 Oberuzwil                   3:58.59,4   1:40.12,0  (4390)  
B          345. Hager Armin, Kaltbrunn              1970 LR Mosnang                  3:22.40,7   1:11.25,5  (4457)  
C           91. Hauser Wolfgang, Jona               1964 Laufträff Rappi-Jona        2:57.15,2     38.27,8  (4516)  
A          132. Heer Daniel                         1983 Rapperswil SG               3:30.28,3   1:18.38,3  (4524)  
H           46. Hegner Connie                       1967 Schmerikon                  3:33.55,5     44.58,8  (1321)  
C          759. Heinz Max                           1960 Lichtensteig                3:37.36,1   1:18.48,7  (4545)  
C          786. Helbling Daniel                     1967 Schänis                     3:38.51,4   1:20.04,0  (4548)  
H          194. Hilti Doris                         1959 Arnegg                      4:06.19,5   1:17.22,8  (1341)  
F           17. Hilty Lea                           1983 Grabs                       3:20.51,2     47.36,0  (1342)  
H           37. Hofstetter Corinne                  1963 St. Gallen                  3:31.38,9     42.42,2  (1353)  
D          348. Hofstetter Martin                   1952 St. Gallen                  3:54.27,8   1:13.46,0  (4643)  
H          280. Horlacher Petra                     1967 St. Gallen                  4:32.58,3   1:44.01,6  (1362)  
C          495. Huber Daniel                        1964 St. Gallen                  3:25.00,2   1:06.12,8  (4694)  
D           34. Huber Edi, Jona                     1955 Laufträff Rapperswil-Jona   3:05.23,5     24.41,7  (4696)  
B          213. Huber Patrick                       1971 Uetliburg SG                3:11.20,5   1:00.05,3  (4704)  
G           41. Hunold Mirjam                       1969 Benken SG                   3:26.09,0     54.00,2  (1380)  
A           34. Hüppi Ramon, Marbach SG             1984 Mila Rheintal               3:00.07,4     48.17,4  (4737)  
D           96. Hutter Ignaz                        1955 Kriessern                   3:20.31,9     39.50,1  (4744)  
C          506. Iten Urs, Bad Ragaz                 1963 freizeitclub bad ragaz      3:25.34,9   1:06.47,5  (4778)  
C         1231. Jäger Rudolf Anton                  1963 St. Gallen                  4:01.52,8   1:43.05,4  (4789)  
J           75. Jaggi Theres                        1950 Gossau SG                   4:40.03,6   1:20.34,7  (1388)  
C          643. Jakopic Klemen                      1968 Jona                        3:31.22,7   1:12.35,3  (4791)  
D          300. Jarjour Kamel, Mörschwil            1951 M50                         3:48.36,0   1:07.54,2  (4799)  
L            7. Jud Janine                          1991 Benken SG                   4:28.49,4     45.26,5  (1398)  
H           38. Jud-Schmid Annamarie                1959 Rufi                        3:32.07,5     43.10,8  (1399)  
D            2. Jud Toni                            1956 Rufi                        2:46.51,9      6.10,1  (4849)  
C           49. Jud Ueli                            1961 Schänis                     2:52.28,2     33.40,8  (4850)  
B          425. Jufer Michael                       1974 Walenstadt                  3:28.34,9   1:17.19,7  (4852)  
B          670. Juhasz Bruno                        1972 St. Gallen                  3:46.51,7   1:35.36,5  (4853)  
A           93. Kälin Remo                          1979 Rapperswil SG               3:19.19,4   1:07.29,4  (4880)  
C          250. Karge Christian                     1964 Abtwil SG                   3:10.25,5     51.38,1  (4906)  
D           74. Käser Walter, Buchs SG              1955 Lauftreff Buchs             3:14.30,8     33.49,0  (7412)  
C          276. Keller Markus, Gossau SG            1962 FC Abtwil                   3:12.49,0     54.01,6  (4952)  
C          967. Klein Harald                        1964 Rapperswil SG               3:48.05,8   1:29.18,4  (4999)  
C         1098. Kleinheinz Reinhold                 1966 St. Gallen                  3:54.38,7   1:35.51,3  (5003)  
C         1038. Knaus Theo                          1966 Rorschach                   3:51.24,3   1:32.36,9  (5018)  
A           21. Kock Carsten, Jona                  1979 Geberit                     2:54.42,5     42.52,5  (5047)  
D            3. Kornmayer Peter, Algetshausen       1958 smrun/lcuzwzil              2:49.27,7      8.45,9  (5091)  
B          809. Krebser Oliver                      1969 Steinach                    3:56.46,9   1:45.31,7  (1127)  
B          621. Kreuzer Michael                     1972 St. Gallen                  3:42.38,7   1:31.23,5  (5120)  
B          449. Krüsi Pascal                        1972 Bad Ragaz                   3:29.27,7   1:18.12,5  (5130)  
B          476. Kunz Sandro                         1978 Wil SG                      3:31.13,6   1:19.58,4  (5173)  
D           24. Künzle Hans                         1955 Oberhelfenschwil            3:01.43,7     21.01,9  (5176)  
B          769. Kuster Rolf                         1970 Diepoldsau                  3:53.30,5   1:42.15,3  (5193)  
C          814. Lanzendorfer Beat                   1964 Bazenheid                   3:40.27,0   1:21.39,6  (5227)  
C          241. Lehmann Niklaus                     1964 Gossau SG                   3:09.27,8     50.40,4  (5259)  
C          687. Letta Marco                         1965 Abtwil SG                   3:33.41,6   1:14.54,2  (5279)  
G           86. Leubler Daniela                     1972 Jona                        3:46.20,0   1:14.11,2  (1480)  
C         1448. Leuthold Herbert                    1964 Wittenbach                  4:26.54,0   2:08.06,6  (5285)  
B          628. Lillo Thomas                        1969 Eschenbach SG               3:42.52,1   1:31.36,9  (5299)  
C          542. Lindenmann Elmar                    1963 Diepoldsau                  3:27.21,0   1:08.33,6  (7395)  
D           23. Litscher Berni, Berneck             1955 MILA Rheintal               3:00.56,3     20.14,5  (5314)  
B          649. Lorenzi Remo                        1976 St. Gallen                  3:44.20,4   1:33.05,2  (5342)  
G          103. Manser Nicole                       1974 Rapperswil SG               3:54.00,1   1:21.51,3  (1515)  
C          995. Manser Thomas                       1967 Oberuzwil                   3:49.28,0   1:30.40,6  (5431)  
C         1387. Maric Tomislav                      1966 Bütschwil                   4:19.22,0   2:00.34,6  (5448)  
C         1333. Markies Bertus                      1965 Buchs SG                    4:13.40,9   1:54.53,5  (5454)  
G           80. Marx Hedi                           1977 Rapperswil SG               3:44.42,9   1:12.34,1  (1519)  
D          312. Mattle Paul                         1958 Widnau                      3:50.22,4   1:09.40,6  (5484)  
C         1264. Maus Kurt, Arnegg                   1961 LSV SG-Appenzell            4:06.19,4   1:47.32,0  (5498)  
D          125. Meier Kurt, Degersheim              1949 Jogger Träff Pfäffikon      3:25.20,1     44.38,3  (5524)  
A          113. Meier Simon                         1982 Oberuzwil                   3:26.49,3   1:14.59,3  (5541)  
C           93. Meier Stefan                        1961 Vilters                     2:57.22,8     38.35,4  (5543)  
B          332. Meile Erwin                         1975 Bütschwil                   3:21.17,4   1:10.02,2  (5550)  
G           84. Meili Claudia                       1978 Rapperswil SG               3:46.05,8   1:13.57,0  (1539)  
A           22. Mendler Thomas                      1980 Staad SG                    2:55.29,3     43.39,3  (5565)  
C          751. Mettler Thomas                      1966 Uetliburg SG                3:37.25,7   1:18.38,3  (5588)  
B          162. Meyer Daniel, Flawil Botsberg       1974 SFC Micarna                 3:06.49,2     55.34,0  (5596)  
G          142. Moser Alexa                         1969 Gossau SG                   4:05.23,2   1:33.14,4  (1563)  
C         1035. Moser Hansruedi, Hinterforst        1959 Donnschtig-Hüpfer           3:51.09,5   1:32.22,1  (5662)  
C          265. Müller Thomas                       1967 Jona                        3:12.10,1     53.22,7  (5723)  
C          128. Murer Beat, Jona                    1965 JTRI                        2:59.18,3     40.30,9  (5733)  
H           70. Murer Yvonne, Jona                  1964 JTRI                        3:41.59,7     53.03,0  (1574)  
E           14. Oberkalmsteiner Karl                1944 Schänis                     3:27.18,2     28.59,3  (5812)  
C           66. Ochsner Rolf, Jona                  1965 Joggerträff Pfäffikon SZ    2:55.29,3     36.41,9  (5818)  
K           13. Oehler Lukas                        1989 Mörschwil                   4:54.02,9   2:40.01,7  (5825)  
D          631. Oehler Rolf                         1956 Mörschwil                   5:23.53,8   2:43.12,0  (5826)  
C           60. Oertig Karl                         1960 Flawil                      2:54.26,2     35.38,8  (5830)  
H           13. Oertig Oriana                       1966 Flawil                      3:19.45,8     30.49,1  (1600)  
A          156. Oetiker Tobias                      1986 St. Gallen                  3:36.59,9   1:25.09,9  (5835)  
C          417. Oppitz Lothar                       1962 St. Gallen                  3:20.54,0   1:02.06,6  (5846)  
C          202. Ottiger Armin                       1965 St. Gallen                  3:06.32,2     47.44,8  (5860)  
K           10. Paiva Filipe                        1990 Gossau SG                   4:16.13,9   2:02.12,7  (5872)  
B          302. Piccolo Antonio                     1975 Rorschacherberg             3:18.46,9   1:07.31,7  (5965)  
C          591. Rechsteiner Enrico                  1968 Jona                        3:28.53,1   1:10.05,7  (6049)  
D          177. Riederer Markus                     1957 Pfäfers                     3:32.14,7     51.32,9  (6110)  
H          199. Rimle Hildegard                     1960 Muolen                      4:07.46,7   1:18.50,0  (1665)  
A          259. Rimle Michael                       1986 Muolen                      4:07.29,1   1:55.39,1  (6118)  
L            5. Rimle Patricia                      1990 Muolen                      4:00.46,9     17.24,0  (1666)  
D          545. Rimle Reto                          1957 Muolen                      4:22.18,5   1:41.36,7  (6119)  
D          281. Rohner Rudolf                       1956 Goldach                     3:46.04,1   1:05.22,3  (6143)  
H           79. Romer Doris                         1959 Benken SG                   3:43.09,1     54.12,4  (1676)  
B          984. Roost Thomas                        1972 Kirchberg SG                4:28.59,5   2:17.44,3  (6158)  
A          257. Rosenast Michael                    1984 Muolen                      4:06.13,8   1:54.23,8  (6162)  
H          120. Rufer Monika                        1965 Arnegg                      3:51.09,1   1:02.12,4  (1691)  
B          434. Rupflin Michael                     1969 Schänis                     3:28.56,7   1:17.41,5  (6215)  
C          872. Rutz Raphael                        1961 Rorschach                   3:42.58,9   1:24.11,5  (6228)  
B          392. Santinelli Luca                     1969 St. Gallen                  3:26.18,8   1:15.03,6  (6256)  
C          954. Savic Vojislav                      1959 Sargans                     3:47.15,3   1:28.27,9  (6262)  
C         1259. Schäfer Walti, St. Gallen           1961 Läufergruppe Wittenbach     4:05.42,2   1:46.54,8  (6276)  
A          244. Schai Marco, Andwil SG              1980 Finisher????                3:59.24,6   1:47.34,6  (6283)  
H          142. Schaufelberger Brigitte, Jona       1961 Tempo Sport                 3:55.36,8   1:06.40,1  (1715)  
B         1055. Schefter Frank, Jona                1969 Amberella                   5:13.17,4   3:02.02,2  (6308)  
C         1435. Scheiber Stefan                     1965 Wil SG                      4:25.09,6   2:06.22,2  (6310)  
D          322. Scherzinger Fredy                   1955 Schmerikon                  3:51.06,0   1:10.24,2  (6331)  
C           57. Schildknecht Richard                1964 St. Gallen                  2:53.48,0     35.00,6  (6339)  
B          393. Schmid Mesut                        1974 Buchs SG                    3:26.24,5   1:15.09,3  (6376)  
C          301. Schmid Urs, Jona                    1965 Laufträff Rapperswil-Jona   3:14.13,5     55.26,1  (6384)  
C          818. Schnecker Robert                    1963 Abtwil SG                   3:40.35,1   1:21.47,7  (6408)  
B          244. Schneider Rafael                    1978 St. Gallen                  3:14.39,7   1:03.24,5  (6413)  
C          382. Schneider Robert                    1962 St. Gallen                  3:19.02,2   1:00.14,8  (6515)  
B           71. Schnellmann Rolf, Abtwil SG         1975 TV Teufen Läufergruppe      2:52.11,3     40.56,1  (6425)  
C         1014. Schönenberger Bruno                 1960 Niederwil SG                3:50.13,2   1:31.25,8  (6444)  
H          167. Schumacher Monika                   1967 Niederuzwil                 4:00.05,2   1:11.08,5  (1753)  
B          217. Schwitter Markus                    1978 Benken SG                   3:12.28,8   1:01.13,6  (6500)  
C           74. Segmüller Roland                    1960 Eichberg                    2:56.14,9     37.27,5  (6512)  
H           26. Segmüller Susanne                   1966 Eichberg                    3:28.18,7     39.22,0  (1763)  
C          526. Seliner Leo                         1965 Schänis                     3:26.30,6   1:07.43,2  (6521)  
C          536. Siegenthaler Ueli                   1966 Flawil                      3:26.59,5   1:08.12,1  (6542)  
C         1386. Singer Frederik                     1964 Kaltbrunn                   4:19.15,2   2:00.27,8  (6564)  
D          421. Somerville Trevor                   1957 Rorschacherberg             4:00.17,3   1:19.35,5  (6582)  
C          663. Spielmann Urs                       1964 Jona                        3:32.37,6   1:13.50,2  (6607)  
C          745. Spirito Maurizio                    1964 Schmerikon                  3:37.06,8   1:18.19,4  (6612)  
C          642. Steiger Karl                        1965 Staad SG                    3:31.19,4   1:12.32,0  (6674)  
B          883. Steinauer Maurus                    1969 Eschenbach SG               4:08.23,5   1:57.08,3  (6683)  
B          535. Stillhard Pascal                    1969 Wil SG                      3:35.53,3   1:24.38,1  (6713)  
C         1206. Stillhard Reto                      1965 Wil SG                      3:59.47,5   1:41.00,1  (6714)  
B           41. Stirnimann Daniel, Jona             1978 Joggertraeff Pfäffikon      2:43.30,0     32.14,8  (6716)  
C          654. Strässle Stefan, Oberriet SG        1967 Fit and Fun Kobelwald       3:32.10,7   1:13.23,3  (6730)  
B          451. Straumann Urs, St. Gallen           1970 LG West St. Gallen          3:29.30,2   1:18.15,0   (328)  
B          654. Studler Patrick                     1969 Jona                        3:44.43,9   1:33.28,7  (6764)  
D          176. Sutter Ernst, Goldingen             1956 TV Goldingen                3:32.08,2     51.26,4  (6794)  
A          125. Sutter Pascal                       1981 St. Gallen                  3:28.54,5   1:17.04,5  (6798)  
A           32. Terzer Patrik, St. Gallen           1980 x-adventure-team.ch         2:59.26,2     47.36,2  (6821)  
C         1119. Thalmann Simon                      1959 Wil SG                      3:55.28,6   1:36.41,2  (6827)  
C          830. Thoma Paul, Kaltbrunn               1966 SR Kaltbrunn                3:41.06,2   1:22.18,8  (6842)  
C          841. Trabesinger Gerald                  1968 Kaltbrunn                   3:41.20,2   1:22.32,8  (6884)  
G          176. Trabesinger Nathalie                1969 Kaltbrunn                   4:13.51,3   1:41.42,5  (1835)  
G           15. Tricarico Gaby                      1969 Flawil                      3:10.57,3     38.48,5  (1836)  
C          118. Tropiano Donato, Balgach            1967 MILA Rheintal               2:58.37,7     39.50,3  (6899)  
B          454. Tuckermann Harald                   1973 St. Gallen                  3:29.33,5   1:18.18,3  (6915)  
B          705. Ulrich Christian                    1969 Rapperswil SG               3:48.34,0   1:37.18,8  (6932)  
C          389. Umfogl Wolfgang                     1968 Wil SG                      3:19.12,6   1:00.25,2  (6938)  
H          205. van Wier Cornelia                   1968 Tscherlach                  4:10.17,4   1:21.20,7  (1844)  
F           66. Vetter Alexandra                    1980 Rapperswil SG               4:08.51,6   1:35.36,4  (1846)  
B          810. Vetterli Beat                       1970 St. Gallen                  3:56.47,0   1:45.31,8  (6973)  
D          498. Vögeli Bernhard, Buchs SG           1958 LT Buchs                    4:14.00,5   1:33.18,7  (6992)  
D          185. Vögeli Thomas                       1958 Bronschhofen                3:33.29,5     52.47,7  (6994)  
D           62. Walser Emil                         1950 Wattwil                     3:13.03,5     32.21,7  (7052)  
B          171. Walter Jan                          1977 Wil SG                      3:07.42,0     56.26,8  (7056)  
C         1497. Wanger Silvio                       1963 Jona                        4:35.27,9   2:16.40,5  (7071)  
C          407. Weber Roland, Andwil SG             1964 LSV St.Gallen-Appenzell     3:20.07,6   1:01.20,2  (7099)  
C          136. Weiler Andreas, Altstätten SG       1967 MILA Rheintal               2:59.51,0     41.03,6  (7117)  
D          413. Weiler Christoph, St. Gallen        1956 LC Uzwil                    3:59.33,3   1:18.51,5  (7118)  
H          130. Weissmann Brigitte, Abtwil SG       1962 Marathoni LG West           3:53.21,5   1:04.24,8  (1883)  
B          887. Wick Bernhard                       1970 Andwil SG                   4:08.56,1   1:57.40,9  (7175)  
E           73. Wick Karl                           1948 Jona                        3:58.49,5   1:00.30,6  (7176)  
D          468. Wiesli Ruedi                        1952 Wil SG                      4:08.30,0   1:27.48,2  (7197)  
C          397. Wingeier Edi                        1960 Gommiswald                  3:19.39,4   1:00.52,0  (7212)  
C         1255. Witschi Bruno                       1966 Eschenbach SG               4:05.08,3   1:46.20,9  (7227)  
A          161. Witschi Maurice                     1986 Eschenbach SG               3:39.37,3   1:27.47,3  (7228)  
A          119. Wohlfarth Tobias, St. Gallen        1986 Commerzbank Derivatives T   3:28.17,3   1:16.27,3  (7235)  
B          408. Wörner Mike                         1971 Eschenbach SG               3:27.20,9   1:16.05,7  (7245)  
C          260. Zähnler Manfred                     1965 Bütschwil                   3:11.25,4     52.38,0  (7289)  
C         1246. Zallot Tiziano                      1960 Jona                        4:04.10,7   1:45.23,3  (7291)  
G            7. Zimmermann Denise                   1975 Mels                        2:58.16,5     26.07,7   (160)  
G          112. Zwick Marion                        1970 Mörschwil                   3:55.56,9   1:23.48,1  (1936)  
C          155. Zwick Richard                       1968 Mörschwil                   3:01.15,6     42.28,2  (7382)  
D          291. Zwicker Alfons Karl                 1952 St. Gallen                  3:47.31,5   1:06.49,7  (7383)  

Total 242



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.