Zürich Marathon 2008 ZüriLaufCup - Land "GB"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C         1411. Snell Ivan                          1959 GB-2xt IP24                 4:21.38,4   2:02.51,0  (6574)  
C          782. Dennett Peter, GB-Andover SP10 3SX  1967 Andover Triathlon Club      3:38.17,1   1:19.29,7  (3778)  
E           51. Madder Michael                      1944 GB-Bournemouth BH6 3JE      3:49.57,1     51.38,2  (5402)  
B         1042. South David                         1978 GB-Buckhurst Hill IG9 6EN   4:58.00,9   2:46.45,7  (6593)  
A          145. Atkins Jed                          1981 GB-Cambridge cb3 9ea        3:34.57,6   1:23.07,6  (3109)  
A          150. Whiting Grant                       1984 GB-Cambridge CB2 3HU        3:35.55,8   1:24.05,8  (7171)  
A          298. Keele Robert                        1982 GB-Cambridge CB23HU         4:27.08,8   2:15.18,8  (4935)  
C         1409. Weir Andrew, GB-Carrickfergus bt389 1964 seaparkac                   4:21.31,9   2:02.44,5  (7122)  
C         1034. Deighton Andrew                     1965 GB-Cheshire SK7 2AP         3:51.05,5   1:32.18,1  (3769)  
A          216. Andrew Jenkinson                    1981 GB-Clapham sw40pw           3:52.48,2   1:40.58,2  (3075)  
A          328. Michael Brand                       1981 GB-Clapham sw40pw           4:49.38,6   2:37.48,6  (5609)  
G          184. Dolbear Leah                        1971 GB-Devon Cullompton         4:14.50,8   1:42.42,0  (1179)  
A           76. Blair Colin                         1985 GB-Edinburgh EH9 1HY        3:12.13,4   1:00.23,4  (3340)  
B          124. Jemison Gavin                       1972 GB-England TS17 5BE         2:59.27,4     48.12,2  (4810)  
C         1405. Cardwell Brian                      1965 GB-England UB3 5LL          4:20.55,1   2:02.07,7  (3629)  
A          270. Talbot Greg                         1979 GB-Essex CM14XG             4:12.00,5   2:00.10,5  (6812)  
D          150. David Keeley, GB-Essex RM12 4QN     1955 Havering '90 Joggers        3:29.12,4     48.30,6  (3751)  
C         1208. Argyle Neil                         1964 GB-Exmouth EX82NB           4:00.04,9   1:41.17,5  (3087)  
D          124. Ferguson Jock                       1958 GB-Glasgow G43 2XZ          3:25.14,1     44.32,3  (4020)  
G            2. Rush Holly                          1977 GB-Grossbritannien          2:37.34,5      5.25,7   (104)  
C          281. Haas Timothy, GB-Harrogate hg20jh   1965 Harrogate Harriers & AC     3:13.05,5     54.18,1  (4433)  
E           77. Oreilly Sean                        1946 GB-Hertfordshire SG143JH    4:02.39,5   1:04.20,6  (5848)  
D          610. Smith Dave                          1951 GB-Lincoln LN6 0JS          4:49.53,8   2:09.12,0  (6569)  
G          154. Palfit Sarah, GB-London             1969 BBC Running Club London     4:09.44,1   1:37.35,3  (9663)  
A          201. Mackie Nick, GB-London CR83HP       1982 Team Alpha                  3:48.57,0   1:37.07,0  (5400)  
A          105. Law Graham                          1981 GB-London E17 6AE           3:23.41,5   1:11.51,5  (5241)  
F          104. Suchankova Radka                    1979 GB-London E1 0NL            4:45.21,2   2:12.06,0  (1811)  
B          374. Jex Andrew                          1972 GB-London N19 5JL           3:25.05,4   1:13.50,2  (4817)  
B          912. Clarkson Simon                      1971 GB-London N8 8AT            4:13.24,8   2:02.09,6  (3681)  
A          230. Watson Craig                        1981 GB-London N4 3EG            3:56.48,6   1:44.58,6  (7088)  
B          763. Wittet Mark                         1977 GB-London NW37QJ            3:53.07,8   1:41.52,6  (7231)  
B          635. Eckert Bjoern, GB-London NW87QL     1971 MTV Kronberg                3:43.23,1   1:32.07,9  (3873)  
A           19. Sharman Ian, GB-London SE11 5QN     1980 Serpentine RC               2:53.04,8     41.14,8  (6530)  
G          190. Kashiwagi Kaori                     1978 GB-London SE22 0HX          4:18.58,6   1:46.49,8  (1411)  
G          137. Le Roux Liezel                      1975 GB-London Shooters Hill     4:01.53,1   1:29.44,3  (1474)  
A          111. Makris Alexi                        1984 GB-London SW15 2HF          3:26.20,8   1:14.30,8  (5425)  
C          973. Jones Darren                        1966 GB-London SW11 5RZ          3:48.23,1   1:29.35,7  (4825)  
A          160. Eustace James                       1984 GB-London SW18 4UR          3:39.28,4   1:27.38,4  (3968)  
C          648. Perrig Jc                           1966 GB-London SW152HB           3:31.46,9   1:12.59,5  (5917)  
H          113. Perrig Nanami                       1963 GB-London SW152HB           3:49.49,0   1:00.52,3  (1621)  
C          847. Osullivan David                     1964 GB-London SW4 9HS           3:41.41,2   1:22.53,8  (5854)  
B          871. Dondi Arik                          1977 GB-London SW4 9PL           4:05.41,5   1:54.26,3  (3821)  
A          276. Mcgee Will                          1980 GB-London SW4 8QR           4:14.40,6   2:02.50,6  (5510)  
C          166. Dobson Jonathan                     1965 GB-London SW100RT           3:02.27,4     43.40,0  (3815)  
H           89. Dobson Masumi                       1967 GB-London SW100RT           3:46.35,8     57.39,1  (1178)  
B          920. Watson Brent                        1972 GB-London W8 4JD            4:14.17,7   2:03.02,5  (7087)  
B          634. Craig Keogh                         1973 GB-London W6 8NJ            3:43.14,8   1:31.59,6  (3713)  
H          264. Kasapi Eleni                        1968 GB-London wc1n2ah           4:28.58,5   1:40.01,8  (1410)  
B          949. Pearson Colin                       1978 GB-0rb TN4                  4:20.59,1   2:09.43,9  (5899)  
C          950. Flanagan Stephen                    1965 GB-Scotland ka269bh         3:47.09,6   1:28.22,2  (4059)  
B          315. Broadley Michael                    1977 GB-Stoke-on-Trent ST101NE   3:19.31,6   1:08.16,4  (3474)  
G          221. Gavin Eleonora                      1969 GB-Surbiton KT5 9JY         4:39.19,1   2:07.10,3  (1262)  
C         1439. Rodger Brian                        1964 GB-Surrey GU216DR           4:25.40,5   2:06.53,1  (6135)  
B          651. Costanzo Adam                       1978 GB-Surrey RH2 9EX           3:44.32,0   1:33.16,8  (3710)  
E           79. Grime Colin                         1945 GB-Warrington WA3 4LL       4:03.47,9   1:05.29,0  (4353)  
H          195. Taylor Kate                         1961 GB-West Yorkshire bd12 9d   4:06.26,1   1:17.29,4  (1821)  
C          840. Bisping Andrew                      1959 GB-Wiltshire SN16 0BX       3:41.19,8   1:22.32,4  (3335)  

Total 57



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.