Zürich Marathon 2008 ZüriLaufCup - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C          326. Waeber Pascal                       1968 Tafers                      3:15.09,1     56.21,7  (7034)  
C          885. De Donno Giovanni, Tagelswangen     1962 FC Effretikon               3:43.41,3   1:24.53,9  (3753)  
C         1354. Kofel Marcel                        1964 Tagelswangen                4:14.37,5   1:55.50,1  (5054)  
G           91. Baumann Susanne                     1969 Tägerwilen                  3:49.20,2   1:17.11,4  (1049)  
C         1026. Estermann Thomas                    1968 Tann                        3:50.52,7   1:32.05,3  (2868)  
B           44. Steiger Thomas                      1973 Tann                        2:44.09,3     32.54,1  (6676)  
F           95. Wirch Nathalie                      1985 Tann                        4:34.12,0   2:00.56,8  (1903)  
C          955. Kunz Tommy                          1961 Tenniken                    3:47.17,6   1:28.30,2  (5175)  
H          106. Strub Jrene                         1966 Tenniken                    3:48.51,3     59.54,6  (1808)  
B          373. Waeber Hanspeter, Tentlingen        1972 MAHU                        3:24.58,6   1:13.43,4  (7033)  
C          510. Baumann Markus                      1963 Teufen AR                   3:25.48,1   1:07.00,7  (3205)  
C           24. Boppart Stefan, Teufen AR           1963 LG Teufen                   2:46.00,5     27.13,1  (3394)  
C          516. Date Martin, Teufen AR              1963 TV Teufen, Läufergruppe     3:25.59,9   1:07.12,5  (3747)  
B          826. Meier Martin                        1976 Teufen ZH                   3:58.06,8   1:46.51,6  (5529)  
J           13. Gerth-Zellweger Trudi               1958 Thal                        3:49.33,2     30.04,3  (1270)  
C         1184. Basler Bruno                        1963 Thalheim a.d. Thur          3:58.44,2   1:39.56,8  (3186)  
C         1227. Brusconi Marco                      1959 Thalwil                     4:01.25,5   1:42.38,1  (3514)  
B          307. Carlino Vincenzo                    1973 Thalwil                     3:19.11,5   1:07.56,3  (3632)  
H          103. Erismann Liliane                    1967 Thalwil                     3:48.36,7     59.40,0  (1203)  
B         1052. Erzinger Philip                     1972 Thalwil                     5:08.45,5   2:57.30,3  (3959)  
B          770. Fässler Christoph, Thalwil          1975 Ochsner Sport               3:53.30,7   1:42.15,5  (3994)  
H           56. Glaus Corinna, Thalwil              1959 SSC Langnau                 3:37.31,5     48.34,8  (1274)  
C          302. Glaus Martin, Thalwil               1959 SSC Langnau                 3:14.17,0     55.29,6  (4302)  
A          299. Güttinger Nikolaus                  1986 Thalwil                     4:27.08,9   2:15.18,9  (4416)  
H          183. Heusser Marianne                    1963 Thalwil                     4:03.17,4   1:14.20,7  (1339)  
B          356. Kern Rolf, Thalwil                  1972 five elements               3:23.27,5   1:12.12,3  (4969)  
G           31. Neff Ester                          1976 Thalwil                     3:21.00,5     48.51,7  (1582)  
C         1562. Neulist Erwin                       1964 Thalwil                     4:58.21,2   2:39.33,8  (5766)  
J           91. Peterhans Béatrice                  1950 Thalwil                     5:00.50,4   1:41.21,5  (1624)  
C          920. Pfister Matthias, Thalwil           1959 LG ZKB                      3:45.23,2   1:26.35,8  (5952)  
B         1012. Rückstein Bruno, Thalwil            1978 BACKSTONE                   4:42.16,9   2:31.01,7  (6196)  
B          575. Triadis Christos                    1972 Thalwil                     3:39.19,2   1:28.04,0  (6897)  
A          200. von Escher Markus                   1982 Thalwil                     3:48.43,8   1:36.53,8  (7012)  
E          104. Wüthrich Franz                      1948 Thalwil                     4:19.46,4   1:21.27,5  (7262)  
D          461. Frei Othmar                         1957 Thayngen                    4:07.48,9   1:27.07,1  (4105)  
C         1107. Leinhäuser Daniel                   1962 Thayngen                    3:55.01,2   1:36.13,8  (5269)  
D          433. Pfister Heinz, Thayngen             1956 Telekurs Red Twings         4:02.26,8   1:21.45,0  (5951)  
C         1312. De Giacinto Carlo                   1964 Therwil                     4:11.50,7   1:53.03,3  (3756)  
B           83. Hoeger Stefan, Therwil              1971 Tria Basilea                2:54.22,3     43.07,1  (4621)  
C          901. Huber Werner                        1965 Therwil                     3:44.36,3   1:25.48,9  (4712)  
D           12. Pfaff Werner                        1958 Therwil                     2:57.33,9     16.52,1  (5938)  
B          132. Renz Raphael                        1970 Therwil                     3:01.02,8     49.47,6  (6078)  
C         1314. Trachsel Karl-Heinz                 1967 Therwil                     4:12.06,7   1:53.19,3  (6886)  
C         1025. Weisskopf Joel                      1967 Therwil                     3:50.48,9   1:32.01,5  (7129)  
C         1161. Zingg Marcel                        1967 Therwil                     3:57.37,3   1:38.49,9  (7344)  
C          655. Frei Bruno                          1963 Thierachern                 3:32.11,1   1:13.23,7  (4095)  
H           66. Kohler Ursula                       1964 Thörigen                    3:40.41,3     51.44,6  (1435)  
D          211. Thalmann Ferdinand                  1949 Thörishaus                  3:37.35,1     56.53,3  (6824)  
E          117. Brunner Reinhard                    1947 Thun                        4:29.31,4   1:31.12,5  (3505)  
C         1502. Ghodrat Mehdi                       1959 Thun                        4:36.23,7   2:17.36,3  (4265)  
C          188. Mühlemann Gerhard, Thun             1961 LSV Uetendorf               3:04.54,4     46.07,0  (5679)  
B          876. Müller-Schmid John                  1976 Thun                        4:06.20,3   1:55.05,1  (5728)  
C          815. Nussbaumer Rolf, Thun               1960 Scacciapensieri             3:40.28,8   1:21.41,4  (5802)  
C          842. Pritz Stefan                        1966 Thun                        3:41.25,6   1:22.38,2  (6006)  
A          256. Stemminger Stephan                  1979 Thun                        4:05.53,6   1:54.03,6  (6701)  
H          101. Tejada Guerrero Gabriela            1968 Thun                        3:48.32,0     59.35,3  (1824)  
D          615. Brügger Paul, Thusis                1953 WSV Graubünden              4:53.07,8   2:12.26,0  (3483)  
J           47. Jacot-Descombes Brigitte            1956 Tolochenaz                  4:20.10,9   1:00.42,0  (1385)  
D          618. Jacot-Descombes François            1958 Tolochenaz                  4:57.47,4   2:17.05,6  (4786)  
B          365. Carbotti Franco                     1972 Trachslau                   3:24.16,9   1:13.01,7  (3628)  
G          199. Basler Andrea                       1969 Trimbach                    4:25.27,1   1:53.18,3  (1044)  
C          371. Haas Hanspeter                      1963 Trimbach                    3:18.03,7     59.16,3  (4431)  
Y            7. Frei Walter                         1938 Trimmis                     5:14.56,3   1:54.10,7  (4111)  
C           12. Joos Markus, Trimmis                1963 WSV/FILA                    2:41.09,0     22.21,6  (4828)  
C           82. Krättli Martin                      1967 Trimmis                     2:56.28,9     37.41,5  (5108)  
D          200. Scholz Ditmar                       1954 Trin Mulin                  3:35.54,5     55.12,7  (6439)  
D          127. Baer Peter                          1951 Trogen                      3:25.32,2     44.50,4  (3148)  
C         1351. Bertsch Stefanus                    1960 Trogen                      4:14.32,2   1:55.44,8  (3289)  
C          611. Bokànyi Andreas                     1961 Trogen                      3:29.29,0   1:10.41,6  (3379)  
A          121. Wüthrich Thomas                     1983 Trubschachen                3:28.34,7   1:16.44,7  (7266)  
B          181. Gut Adrian, Truttikon               1970 Finishers Winterthur        3:08.11,9     56.56,7  (4408)  
C           43. Warring Thomas A.                   1968 Truttikon                   2:51.19,5     32.32,1  (7077)  
H          205. van Wier Cornelia                   1968 Tscherlach                  4:10.17,4   1:21.20,7  (1844)  
D          157. Etter Paul, Tuggen                  1952 LAC TV Unterstrasse         3:29.59,9     49.18,1  (3964)  
Y            3. Müller Gottfried, Tuggen            1936 swiss masters running       4:18.28,0     57.42,4  (5699)  
C         1296. Kuendig Christoph, Turbenthal       1961 SSC Turbenthal              4:10.08,5   1:51.21,1  (5138)  
E           89. Rodelli Leo                         1945 Turbenthal                  4:10.09,5   1:11.50,6  (6134)  
C         1007. Heiliger Stephan                    1967 Turgi                       3:49.55,4   1:31.08,0  (4532)  
D          243. Hufschmid Walter                    1958 Turgi                       3:41.48,8   1:01.07,0  (4718)  
D          252. Fravi Christian, Tüscherz-Alfermée  1956 www.fravi-training.ch       3:42.33,4   1:01.51,6  (4090)  

Total 80



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.