Zürich Marathon 2008 ZüriLaufCup - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B          600. Kadlec Christoph                    1971 Mauensee                    3:41.39,7   1:30.24,5  (4863)  
C          161. Kägi André, Zürich                  1964 TV Unterstrass              3:02.01,2     43.13,8  (4867)  
D          435. Kägi Christian                      1953 Obfelden                    4:03.02,3   1:22.20,5  (4868)  
A          184. Kaegi Martin                        1980 Zürich                      3:45.31,6   1:33.41,6  (4864)  
C          887. Kägi Rolf, Uster                    1964 Team Züri Oberland          3:43.47,5   1:25.00,1  (4869)  
C         1048. Kägi Thomas                         1960 Winterthur                  3:51.55,1   1:33.07,7  (4870)  
B          321. Kahilainen Marko, FI-Vantaa         1971 Roadrunner                  3:19.46,6   1:08.31,4  (4871)  
B          630. Kaiser Carsten                      1973 D-Küssaberg                 3:42.53,4   1:31.38,2  (4872)  
D          489. Kaiser Dietmar, D-Abensberg         1955 LLC Marathon Regensburg     4:12.21,1   1:31.39,3  (4873)  
D          508. Kaiser Durisch Chris                1956 Binningen                   4:15.15,5   1:34.33,7  (4874)  
G           55. Kaiser Mirjam                       1975 Zollikon                    3:32.58,5   1:00.49,7   (517)  
B         1023. Kakoulidis Dimitris                 1974 GR-Thessaloniki             4:46.16,6   2:35.01,4  (4876)  
C          447. Kalb Wolfgang                       1961 A-Wolfurt                   3:22.46,8   1:03.59,4  (4877)  
C         1426. Kälin Erwin Johann                  1962 Einsiedeln                  4:22.50,4   2:04.03,0  (4878)  
D          311. Kälin Léon                          1950 Wernetshausen               3:50.04,8   1:09.23,0  (4879)  
A           93. Kälin Remo                          1979 Rapperswil SG               3:19.19,4   1:07.29,4  (4880)  
C          750. Kälin Sepp                          1962 Einsiedeln                  3:37.23,5   1:18.36,1  (4881)  
C          367. Kälin Stefan                        1965 Zürich                      3:17.48,6     59.01,2  (4882)  
H          333. Kallai-Arioli Elena, Zollikerberg   1959 Zolli-thon                  5:03.25,7   2:14.29,0   (518)  
C         1463. Kallinich Markus                    1968 D-Werl                      4:28.41,5   2:09.54,1  (4884)  
B          664. Kalnins Marts, LV-Valmiera LV-4201  1970 Valmiera                    3:45.57,7   1:34.42,5  (4885)  
D          323. Kalt Fridolin                       1952 Landschlacht                3:51.18,4   1:10.36,6  (4886)  
C          156. Kalt Thomas                         1968 Murten                      3:01.41,0     42.53,6  (4887)  
E           66. Kalt Walter                         1942 Windisch                    3:56.16,9     57.58,0  (4888)  
C          835. Kamber Richard                      1960 Uster                       3:41.14,7   1:22.27,3  (4890)  
B          177. Kamber Sascha, Zofingen             1976 Weishaupt Cycles Team       3:07.57,6     56.42,4  (4891)  
B          322. Kaminsky Thorsten, D-Hamburg        1970 Ampelsprinter               3:19.49,4   1:08.34,2  (4892)  
B          644. Kamm Stefan                         1976 Filzbach                    3:44.01,1   1:32.45,9  (4893)  
J           23. Kämpf Eliane, Stein AG              1949 Laufgruppe Fricktal         3:56.45,3     37.16,4  (1406)  
D          438. Kämpf Kurt, Koblenz                 1958 Lauftraeff Bad Zurzach      4:03.32,8   1:22.51,0  (4894)  
C          963. Kamps Klaus                         1965 D-Düsseldorf                3:47.47,9   1:29.00,5  (4895)  
C         1240. Kanchanasit Kamol, THA-Pathumthani  1965 THAI                        4:03.16,9   1:44.29,5  (4896)  
G           49. Kantner Miriam, D-Karlsruhe         1978 HLT Karlsruhe               3:29.18,0     57.09,2  (1407)  
D          359. Känzig Jürg                         1951 Zürich                      3:55.35,7   1:14.53,9  (4897)  
C          802. Kapala Michael                      1968 D-Hechingen                 3:40.02,4   1:21.15,0  (4898)  
C          283. Kapeller Christophe                 1966 Cottens FR                  3:13.06,3     54.18,9  (4899)  
J           48. Kapfelsberger Renate                1958 D-Neumarkt                  4:20.29,5   1:01.00,6  (1408)  
C         1139. Kappaun Georg                       1968 D-Fürstenfeldbruck          3:56.40,7   1:37.53,3  (4900)  
D          114. Kappeler Kurt                       1953 Hegnau                      3:24.01,9     43.20,1  (4901)  
C          171. Käppeli Markus, Neuhausen am Rheinf 1965 Bosch Sigpack Systems       3:03.06,8     44.19,4  (4903)  
A          149. Kaps René                           1982 Zürch                       3:35.53,2   1:24.03,2  (4904)  
B          400. Karch Philipp, D-Berlin             1972 Eintracht                   3:26.51,6   1:15.36,4  (4905)  
C          250. Karge Christian                     1964 Abtwil SG                   3:10.25,5     51.38,1  (4906)  
C          255. Karisik Oekkes                      1966 Muttenz                     3:10.51,9     52.04,5  (4907)  
A            5. Kariuki Cossygin Gitonga            1984 KEN-Kenya                   2:26.15,2     14.25,2    (22)  
A          109. Karlstedt Conny                     1981 D-Erding                    3:24.52,7   1:13.02,7  (4908)  
G          170. Karremans Jeannette                 1969 Wasterkingen                4:12.56,2   1:40.47,4  (1409)  
B          260. Karrer Reto                         1974 Zürich                      3:16.13,3   1:04.58,1  (4909)  
H          264. Kasapi Eleni                        1968 GB-London wc1n2ah           4:28.58,5   1:40.01,8  (1410)  
C         1065. Kaeser Reto                         1963 Berikon                     3:53.00,1   1:34.12,7  (4865)  
H          213. Kaeser-Stöckli Regula               1961 Kloten                      4:11.08,2   1:22.11,5  (1400)  
D           74. Käser Walter, Buchs SG              1955 Lauftreff Buchs             3:14.30,8     33.49,0  (7412)  
G          190. Kashiwagi Kaori                     1978 GB-London SE22 0HX          4:18.58,6   1:46.49,8  (1411)  
A           72. Kaspar Robert                       1982 Brig                        3:10.43,2     58.53,2  (4911)  
F          101. Katherine Mcelhenny                 1984 Hofstetten SO               4:42.10,9   2:08.55,7  (1412)  
B          123. Kathriner Reto                      1973 Stansstad                   2:59.22,8     48.07,6  (4912)  
C         1434. Kätsch Hans-Martin                  1965 Hasliberg Goldern           4:24.36,9   2:05.49,5  (4913)  
B          184. Kattner Johannes, Basel             1978 TG Schweinfurt              3:08.36,3     57.21,1  (4914)  
E           67. Kattner Wolfgang, D-Schweinfurt     1941 TG Schweinfurt              3:56.43,1     58.24,2  (4915)  
G          138. Kaetzke Philomela                   1973 Zürich                      4:03.32,2   1:31.23,4  (1401)  
B          903. Kaetzke Robert                      1976 D-Regensburg                4:11.55,5   2:00.40,3  (4866)  
B           96. Kauffmann Daniel, Untersiggenthal   1969 LG Hohenfels                2:57.20,3     46.05,1  (4916)  
C         1182. Kauffmann Kim                       1963 La Croix (Lutry)            3:58.40,9   1:39.53,5  (4917)  
B          250. Kaufmann Beat                       1975 Räterschen                  3:15.28,0   1:04.12,8  (4918)  
D          235. Kaufmann Corrado                    1958 Moutier                     3:40.44,6   1:00.02,8  (4919)  
E           46. Kaufmann Ferdi                      1947 Zürich                      3:46.24,8     48.05,9  (4920)  
D          601. Kaufmann Franz                      1955 Effretikon                  4:43.31,0   2:02.49,2  (4921)  
C          729. Kaufmann Hanspeter                  1963 Emmenbrücke                 3:36.32,1   1:17.44,7  (4922)  
C          142. Kaufmann Hubert                     1967 Buttisholz                  3:00.43,6     41.56,2  (4923)  
C         1116. Kaufmann Markus, Basel              1961 Pari Vasher                 3:55.23,1   1:36.35,7  (4925)  
C           85. Kaufmann Michael                    1968 Hinwil                      2:56.42,7     37.55,3  (4926)  
B          558. Kaufmann Patrick                    1971 Dielsdorf                   3:37.24,2   1:26.09,0  (4927)  
C          620. Kaufmann Reiner, D-Ludwigsburg      1964 TF Feuerbach                3:29.46,4   1:10.59,0  (4928)  
D          596. Kaufmann Reto, Urdorf               1950 MR Urdorf                   4:42.08,6   2:01.26,8  (4929)  
B           65. Kaufmann Roger, Uster               1974 neujahrsmarathon.ch         2:50.39,0     39.23,8  (4930)  
B          204. Kaufmann Roland                     1973 Büblikon                    3:09.55,3     58.40,1  (4931)  
D          138. Kaul Rolf                           1952 Hagendorn                   3:27.37,0     46.55,2  (4932)  
D          198. Kaulins Dainis, LV-Riga LV-1082     1953 LSC                         3:35.44,3     55.02,5  (4933)  
C          934. Keel Thomas                         1963 Arosa                       3:46.26,5   1:27.39,1  (4934)  
A          298. Keele Robert                        1982 GB-Cambridge CB23HU         4:27.08,8   2:15.18,8  (4935)  
A          117. Kegler Lars, D-Burgstädt            1981 Burgstädt                   3:27.56,8   1:16.06,8  (4936)  
A          243. Kehl Christoph                      1985 Zwillikon                   3:59.03,5   1:47.13,5  (4937)  
D           71. Keilbach Dieter, D-Tuttlingen       1957 Sparkasse                   3:14.20,5     33.38,7  (4938)  
D          269. Keim Fritz, D-Germering             1949 Sportfreunde Puchheim       3:44.21,0   1:03.39,2  (4939)  
C         1558. Kellenberger Roger                  1965 Sternenberg                 4:55.50,3   2:37.02,9  (4942)  
C         1348. Keller Andreas                      1959 Gossau ZH                   4:14.16,8   1:55.29,4  (4943)  
C         1205. Keller Bruno                        1965 Wettingen                   3:59.43,3   1:40.55,9  (4945)  
G          124. Keller Christene, Seuzach           1972 VC Seuzach                  3:58.07,9   1:25.59,1  (1413)  
C          125. Keller Christian                    1968 Zürich                      2:59.00,5     40.13,1  (4946)  
H          127. Keller Corina                       1967 Fällanden                   3:52.57,9   1:04.01,2  (1414)  
C          607. Keller Damian, Endingen             1965 Xtra                        3:29.27,5   1:10.40,1  (4947)  
B          878. Keller Daniel                       1969 Rafz                        4:06.45,9   1:55.30,7  (4948)  
C         1446. Keller Daniel                       1961 Horgen                      4:26.36,6   2:07.49,2  (4949)  
H          248. Keller Iris                         1964 USA-Morgan Hill Ca 95037    4:22.17,8   1:33.21,1  (1415)  
J           28. Keller Janette                      1952 Weinfelden                  3:59.29,5     40.00,6  (1416)  
D           58. Keller Karl-Heinz                   ???? D-Reichenau                 3:10.56,5     30.14,7  (4951)  
Z            5. Keller Margrit                      1948 Urdorf                      3:54.56,9     22.11,7  (1417)  
C          276. Keller Markus, Gossau SG            1962 FC Abtwil                   3:12.49,0     54.01,6  (4952)  
E           64. Keller Max                          1948 Urdorf                      3:54.57,2     56.38,3  (4954)  
C          349. Keller Peter, Laupen ZH             1961 Ochsner Sport               3:17.01,2     58.13,8  (4955)  
B          637. Keller Rafael                       1974 D-Bad Nauheim               3:43.26,8   1:32.11,6  (4957)  
B          642. Keller Rolf                         1970 Wettingen                   3:43.47,8   1:32.32,6  (4958)  
D          189. Keller Ruedi                        1955 Baar                        3:34.05,3     53.23,5  (4959)  
C          882. Keller Stephan                      1959 Uster                       3:43.32,6   1:24.45,2  (4960)  
C         1089. Keller Urs                          1967 Luzern                      3:54.14,8   1:35.27,4  (4961)  
B          299. Kelly Joseph                        1972 D-Ruppichteroth             3:18.46,1   1:07.30,9  (9501)  
C          943. Kemmler Stefan                      1965 Ottenbach                   3:46.45,8   1:27.58,4  (4962)  
A          260. Kempf Martin                        1984 Uetikon am See              4:07.55,1   1:56.05,1  (4963)  
D          606. Kennedy Michael                     1951 IRL-Dublin                  4:46.45,8   2:06.04,0  (4964)  
B           57. Kerber Alexander                    1969 Kehrsiten                   2:47.59,1     36.43,9  (4965)  
D          214. Kern Bernhard                       1955 D-Konstanz                  3:38.09,4     57.27,6  (4967)  
A          332. Kern Daniel                         1987 Meilen                      4:53.32,8   2:41.42,8   (916)  
G           97. Kern-Hunziker Barbara               1970 Hochfelden                  3:52.37,6   1:20.28,8  (1419)  
D          434. Kern Jean-Pierre, Hammer Nutrition  1952 Hammer Nutrition CH         4:02.35,4   1:21.53,6  (4968)  
B          356. Kern Rolf, Thalwil                  1972 five elements               3:23.27,5   1:12.12,3  (4969)  
C         1159. Kersting Andreas                    1964 Kriens                      3:57.32,9   1:38.45,5  (4970)  
C          288. Kessler Felix                       1968 Zürich                      3:13.17,7     54.30,3  (4971)  
B           69. Kessler Nicolas                     1974 Chavannes-sous-Orsonnens    2:51.47,2     40.32,0  (4972)  
E           20. Kestel Josef                        1948 D-Nürnberg                  3:30.39,4     32.20,5  (4973)  
D          429. Ketterer Werner                     1954 Stallikon                   4:01.54,9   1:21.13,1  (4974)  
G          222. Keup Verena                         1969 Wettswil                    4:40.54,0   2:08.45,2  (1421)  
B          728. Keusch Roger                        1971 Bellikon                    3:50.27,1   1:39.11,9  (4975)  
B          325. Kevin Frawley                       1974 IRL-Co. Dublin              3:19.57,8   1:08.42,6  (4976)  
A            1. Kibowen Edwin                       1980 KEN-Kenya                   2:11.50,0       -----     (9)  
C         1370. Kieferle Ruedi                      1967 Kloten                      4:17.08,8   1:58.21,4  (4977)  
C           87. Kieffer Alain, L-Keispelt L-8294    1966 CA Belvaux                  2:56.46,3     37.58,9  (4978)  
B          716. Kiessling Bernd                     1976 Luzern                      3:49.35,5   1:38.20,3  (4980)  
H           48. Kilchherr Virginia                  1966 Rüschlikon                  3:35.03,2     46.06,5  (1422)  
C          105. Kilgus Martin                       1966 Küsnacht ZH                 2:58.02,8     39.15,4   (609)  
G          188. Kim Min Jeong                       1973 Basel                       4:17.02,0   1:44.53,2  (1423)  
B          241. Kindle Hermann, FL-Triesen          1970 Mrssina Lauf Team           3:14.32,6   1:03.17,4  (4983)  
D          247. Kindlimann Heinz, Regensdorf        1954 SSCS Schlieren              3:42.23,4   1:01.41,6  (4984)  
B            6. Kipkoech Keino Joseph               1978 KEN-Kenya                   2:18.21,2      7.06,0     (4)  
C            1. Kiplagat Kuino David                1966 KEN                         2:18.47,4       -----    (10)  
F            2. Kiprono Prisca                      1982 KEN-Kenya                   2:34.13,5      0.58,3   (106)  
B            2. Kiptanui Hosea Kimutai              1978 KEN-Kenya                   2:14.21,3      3.06,1    (31)  
B            8. Kiptum Daniel                       1978 KEN-Kenya                   2:20.23,4      9.08,2    (25)  
B          945. Kircher Sven, Zug                   1971 Singletons of Pride         4:20.10,2   2:08.55,0  (4987)  
C         1247. Kirillidis George                   1961 GR-Athens                   4:04.17,2   1:45.29,8  (4989)  
D           61. Kissling Peter                      1954 Neuenhof                    3:12.58,1     32.16,3  (4990)  
B          629. Kistler Stefan, Dietikon            1977 Tri Team Limmattal          3:42.52,9   1:31.37,7  (4992)  
C           51. Kläsi-Ernst Daniel, Rüti ZH         1964 LG ZKB                      2:53.04,4     34.17,0  (4994)  
D          425. Klatt Dirk, D-Montabaur             1957 Klattis Clan                4:01.31,0   1:20.49,2  (4995)  
H          171. Klatt Meggie, D-Montabaur           1960 Klattis Clan                4:01.31,5   1:12.34,8  (1424)  
B          873. Klaus Oliver                        1973 Feldmeilen                  4:05.49,2   1:54.34,0   (917)  
C         1249. Klaus Thomas                        1968 Matzendorf                  4:04.30,4   1:45.43,0  (4997)  
H           42. Kleeli Heidi, Hinwil                1964 rk-informatik               3:33.23,3     44.26,6  (1150)  
D           22. Kleeli Ruedi, Hinwil                1951 rk-informatik               3:00.49,7     20.07,9  (2059)  
C          967. Klein Harald                        1964 Rapperswil SG               3:48.05,8   1:29.18,4  (4999)  
C          870. Klein Roger                         1961 Zürich                      3:42.58,2   1:24.10,8  (5001)  
B          968. Kleindienst Nathan                  1974 Kleinandelfingen            4:25.56,4   2:14.41,2  (5002)  
C         1098. Kleinheinz Reinhold                 1966 St. Gallen                  3:54.38,7   1:35.51,3  (5003)  
C         1431. Kleinle Ulrich                      1959 D-Neusäß                    4:24.05,3   2:05.17,9  (5004)  
C         1005. Klemm Christoper                    1961 Küsnacht ZH                 3:49.53,4   1:31.06,0   (610)  
B           67. Klingenfuss Reto, Zürich            1973 Triathlonclub Veloatelier   2:51.15,8     40.00,6  (5006)  
H          115. Klingler Cornelia, Zürich           1968 cityrunning.ch              3:50.13,0   1:01.16,3  (1425)  
B          550. Klisaric Dragan, Zürich             1971 cityrunning.ch              3:36.27,3   1:25.12,1  (5007)  
A          192. Klormann Andreas                    1980 D-Degernau                  3:47.04,3   1:35.14,3  (5008)  
A          293. Klormann Daniel                     1982 D-Freiburg                  4:23.54,0   2:12.04,0  (5009)  
C          668. Klose Andi, Wallbach                1961 Running for SIJUSA          3:32.46,2   1:13.58,8  (5010)  
C          820. Kloss Rainer                        1961 Winterthur                  3:40.40,2   1:21.52,8  (5011)  
C          261. Kloter Georg                        1961 Urdorf                      3:11.42,8     52.55,4  (5012)  
H          286. Klotz-Eichner Angelika              1959 D-Brackenheim               4:34.29,5   1:45.32,8  (1427)  
D          532. Klötzel Thomas R., D-Stuttgart      1957 tsp-law.com                 4:19.20,8   1:38.39,0  (5013)  
C         1304. Kluser Daniel                       1966 Rüti ZH                     4:11.07,2   1:52.19,8  (5014)  
G          161. Kluser Helen                        1970 Rüti ZH                     4:11.06,6   1:38.57,8  (1428)  
G           78. Knapp Andrea                        1976 Muttenz                     3:44.05,3   1:11.56,5  (1429)  
D          366. Knauber Reinhold                    1949 Basel                       3:55.55,8   1:15.14,0  (5016)  
E           48. Knauer Lothar, D-Sindelfingen       1947 LT Wasserturm Sifi          3:48.08,9     49.50,0  (5017)  
C         1038. Knaus Theo                          1966 Rorschach                   3:51.24,3   1:32.36,9  (5018)  
J           78. Knecht Karin, Meilen                1954 LC Meilen                   4:41.50,0   1:22.21,1   (918)  
B          938. Knight Joseph                       1978 USA-Palm Harbor             4:18.14,8   2:06.59,6  (5020)  
B         1053. Knobel Markus, Siebnen              1973 STV Wangen SZ               5:08.45,9   2:57.30,7  (5021)  
C          222. Knobloch Peter, D-Rheinfelden       1963 Skizunft Rheinfelden        3:08.26,0     49.38,6  (5022)  
C          242. Knoll Peter                         1965 Basel                       3:09.28,3     50.40,9  (5024)  
B          139. Knoeri Christof, Zürich             1977 Sbrinz Athletics            3:01.43,8     50.28,6  (5023)  
D          253. Knuchel Thomas                      1956 Niederlenz                  3:42.38,2   1:01.56,4  (5025)  
D          611. Knup Peter                          1955 Kesswil                     4:50.42,6   2:10.00,8  (5027)  
B          934. Knüsel Michael                      1973 Richterswil                 4:17.10,5   2:05.55,3  (5028)  
D          557. Kobel Andy, Zürich                  1956 swiss masters running / S   4:25.13,9   1:44.32,1  (5029)  
B         1030. Kobel Francois, Wallisellen         1974 Laufgruppe SKS              4:51.24,9   2:40.09,7  (5030)  
J           38. Kobel Irmgard, Zürich               1956 swiss masters running / S   4:13.05,0     53.36,1  (1430)  
B           87. Kobel Ueli, Affoltern im Emmental   1970 TV Oberburg                 2:55.27,4     44.12,2  (5032)  
C          463. Koebeli Marcel                      1968 Schindellegi                3:23.36,3   1:04.48,9  (5441)  
C         1174. Kobelt Hans                         1964 Winterthur                  3:58.17,6   1:39.30,2  (5033)  
B          471. Kobi Marco                          1973 Muttenz                     3:30.54,0   1:19.38,8  (5034)  
C         1067. Kobi Peider                         1960 Obfelden                    3:53.03,9   1:34.16,5  (5035)  
J           39. Koch-Belgaid Astrid, D-Rheinfelden  1956 LCM Rheinfelden             4:14.56,0     55.27,1  (1433)  
C          960. Koch Christoph, Winterthur          1962 none                        3:47.42,3   1:28.54,9  (5037)  
A          199. Koch Jan                            1984 Wölflinswil                 3:48.26,9   1:36.36,9  (5039)  
G          233. Koch Melanie                        1972 D-Grenzach-Wyhlen           4:58.55,3   2:26.46,5  (1431)  
B         1045. Koch Patrick                        1971 D-Grenzach-Wyhlen           4:58.55,0   2:47.39,8  (5041)  
C          306. Koch Roger, Muri AG                 1963 LVF Muri / SMRUN            3:14.21,6     55.34,2  (5042)  
B          339. Koch Stephan, Zürich                1969 Free Radicals               3:22.11,6   1:10.56,4  (5043)  
C          532. Koch Urs                            1961 Appenzell                   3:26.50,6   1:08.03,2  (5044)  
B         1017. Kochel Daniel                       1975 Winterthur                  4:44.29,2   2:33.14,0  (5045)  
A           21. Kock Carsten, Jona                  1979 Geberit                     2:54.42,5     42.52,5  (5047)  
C         1354. Kofel Marcel                        1964 Tagelswangen                4:14.37,5   1:55.50,1  (5054)  
C         1313. Kögel Matthäus                      1959 D-Radolfzell am Bodensee    4:11.51,4   1:53.04,0  (5055)  
D          440. Kohler Fritz                        1950 Adligenswil                 4:03.46,2   1:23.04,4  (5058)  
C         1154. Kohler Rolf, Netstal                1968 Tri Team Glarnerland        3:57.11,6   1:38.24,2  (9606)  
C          707. Kohler Stefan                       1965 Bern                        3:34.52,7   1:16.05,3  (5059)  
C          685. Köhler Thomas                       1967 Winterthur                  3:33.39,0   1:14.51,6  (5060)  
H           66. Kohler Ursula                       1964 Thörigen                    3:40.41,3     51.44,6  (1435)  
C          481. Kohli Geri                          1963 Buchs ZH                    3:24.25,7   1:05.38,3  (5062)  
C         1418. Kohlmaier Georg                     1960 A-Wien                      4:22.05,8   2:03.18,4  (5063)  
B          341. Kokotek Roland                      1976 Zürich                      3:22.14,1   1:10.58,9  (5064)  
H          247. Kolb Gerda, D-Nürnberg              1964 Team Klinikum Nürnberg      4:21.58,7   1:33.02,0  (1436)  
H           93. Kolb-Hausammann Brigitte, Männedorf 1966 LC Meilen                   3:47.41,2     58.44,5  (1437)  
C            2. Kolich Rosta                        1964 CZ-Tschechien               2:31.40,9     12.53,5    (19)  
B          793. Koelle Alexander, D-München         1969 TSV 1860 München            3:55.30,5   1:44.15,3  (5049)  
C         1398. Kolle Stephan                       1964 D-Wiesbaden                 4:20.23,5   2:01.36,1  (5067)  
C          483. Koller Daniel, Speicher             1962 TriClub SG/AR               3:24.27,1   1:05.39,7  (5068)  
A           18. Koller Gerold, Steinen              1980 Läuferteam Steinen          2:52.17,3     40.27,3  (5069)  
C         1220. Koller Markus                       1968 Rudolfstetten               4:00.46,0   1:41.58,6  (5070)  
E          141. Koller Max                          1940 Winterthur                  5:13.07,7   2:14.48,8  (5071)  
A          313. Koller Michel                       1983 Bergdietikon                4:33.48,2   2:21.58,2  (5072)  
F          109. Kölliker Doris                      1983 Dulliken                    5:07.42,2   2:34.27,0  (1438)  
B          405. Kolly Jacques                       1972 Le Mouret                   3:27.06,6   1:15.51,4  (5075)  
C         1061. Kondic Aleksa                       1960 A-Linz                      3:52.39,4   1:33.52,0  (5076)  
A          286. Konic Bojan                         1980 Zürich                      4:18.50,3   2:07.00,3  (5078)  
B           64. Koenig Martin                       1971 Strengelbach                2:50.30,7     39.15,5  (5050)  
C          527. Koenig Olivier                      1968 Neuchâtel                   3:26.33,2   1:07.45,8  (5051)  
B          950. König Peter                         1969 Burgdorf                    4:21.07,4   2:09.52,2  (5079)  
H           10. Koenig Sabine                       1967 D-Stuttgart                 3:17.00,3     28.03,6  (1434)  
A           70. Konopka Tomasz                      1981 NL-Utrecht 3511PG           3:09.59,7     58.09,7  (5080)  
H           86. Konstantina Grigoriou               1964 GR-N.Iraklion Attikis       3:45.43,2     56.46,5  (1439)  
B          981. Kooiman Walter                      1970 Mettmenstetten              4:28.24,0   2:17.08,8  (5081)  
B          293. Kopalek Peter                       1973 Dielsdorf                   3:18.23,7   1:07.08,5  (5921)  
C           75. Kopecky Georg                       1964 Zürich                      2:56.15,9     37.28,5  (5082)  
C          143. Kopp Martin                         1967 Hedingen                    3:00.44,8     41.57,4  (5083)  
B          940. Köpschall Torsten                   1969 D-Sindelfingen              4:18.29,8   2:07.14,6  (5084)  
C         1322. Körlings Heiko                      1966 Bonstetten                  4:12.33,3   1:53.45,9  (5086)  
D          620. Kormes Daniel                       1956 Zürich                      4:57.56,6   2:17.14,8  (5087)  
B          228. Korn Christian                      1969 D-Rothenburg                3:13.09,4   1:01.54,2  (5088)  
D            3. Kornmayer Peter, Algetshausen       1958 smrun/lcuzwzil              2:49.27,7      8.45,9  (5091)  
C          105. Kosanke Andreas, Freienbach         1964 Joggerträff Pfäffikon       2:58.02,8     39.15,4  (5092)  
F           33. Kosanovic Kristina                  1979 Riedholz                    3:42.05,4   1:08.50,2  (1441)  
C          134. Kotschy Ari                         1963 A-Wien                      2:59.42,8     40.55,4  (5094)  
J            1. Kottmann Nartano, Baar              1954 swiss masters running       3:19.28,9       -----  (1442)  
D           99. Kowatsch Rudi                       1949 A-Linz                      3:21.18,7     40.36,9  (5097)  
B          965. Kozlansky Gery                      ???? USA-Scranton PA             4:24.28,8   2:13.13,6  (5098)  
C         1004. Kraft Felix                         1959 Reinach BL                  3:49.52,6   1:31.05,2  (5101)  
A          183. Krähenbühl Julien                   1984 Winterthur                  3:45.29,9   1:33.39,9  (5102)  
D          520. Krähenbühl Martin, Winterthur       1957 LSV Winterthur              4:17.15,9   1:36.34,1  (5103)  
A          241. Krahl Christian                     1979 D-Heidelberg                3:58.41,6   1:46.51,6  (5104)  
J           40. Kraler Roswita, I-Brixen (BZ)       1957 SG Eisacktal                4:16.06,0     56.37,1  (1443)  
D          181. Kramer Sepp                         1950 Dörflingen                  3:32.53,0     52.11,2  (5105)  
B          589. Krannich Ingmar                     1977 D-Arnstadt                  3:40.46,6   1:29.31,4  (5106)  
C         1367. Kraenzlein Dieter                   1964 D-Gaildorf                  4:16.18,3   1:57.30,9  (5099)  
C          350. Kratter Alberto, Zwillikon          1965 LAC TV Unterstrass          3:17.02,4     58.15,0  (5107)  
C           82. Krättli Martin                      1967 Trimmis                     2:56.28,9     37.41,5  (5108)  
E          109. Krause Helaman                      1948 D-Prenzlau                  4:22.32,2   1:24.13,3  (5110)  
C          144. Kraut Stephan                       1962 Kloten                      3:00.45,5     41.58,1  (5111)  
B          285. Krawanja Thorsten                   1973 Affoltern am Albis          3:17.56,0   1:06.40,8  (5112)  
D          355. Kraxner Wolfgang                    1954 A-Satteins                  3:55.23,1   1:14.41,3  (5113)  
G          198. Kray Claudia                        1969 Ehrendingen                 4:23.28,1   1:51.19,3  (9572)  
C          791. Krebs Markus                        1961 Brüttisellen                3:39.09,9   1:20.22,5  (5114)  
B          809. Krebser Oliver                      1969 Steinach                    3:56.46,9   1:45.31,7  (1127)  
J           65. Kreienbühl Anna                     1954 Rüti ZH                     4:31.36,5   1:12.07,6  (1444)  
C          749. Kreienbühl Benno                    1967 Ballwil                     3:37.17,1   1:18.29,7  (5115)  
A            9. Kreienbühl Christian, Rüti ZH       1981 UBS Laufclub                2:39.50,0     28.00,0  (5116)  
D          263. Kreienbühl Fridolin                 1954 Rüti ZH                     3:43.49,2   1:03.07,4  (5117)  
A          103. Kreis Simon                         1987 Neukirch (Egnach)           3:23.22,4   1:11.32,4  (5118)  
B          467. Kreitmeier Daniel, D-Binabiburg     1975 Team Bayern                 3:30.25,9   1:19.10,7  (5119)  
B          621. Kreuzer Michael                     1972 St. Gallen                  3:42.38,7   1:31.23,5  (5120)  
B          287. Krieger Urs                         1970 Rüschlikon                  3:18.08,5   1:06.53,3  (5121)  
C          224. Kriwetz Roland                      1963 Uster                       3:08.47,8     50.00,4  (9503)  
B          196. Kröling Clemens, D-Bad Säckingen    1970 FC Wallbach                 3:09.24,0     58.08,8  (7423)  
D          490. Kröller Gerhard                     1955 D-Kuchen                    4:12.29,4   1:31.47,6  (5122)  
C         1283. Kronbach Ueli                       1965 Rutschwil-Dägerlen          4:08.06,1   1:49.18,7  (5123)  
G          139. Kropf Isabelle Nathalie             1972 D-Stuttgart                 4:04.31,7   1:32.22,9  (1445)  
C          264. Krüger Christoph                    1962 D-Wiesloch                  3:12.09,0     53.21,6  (5125)  
B          437. Krüger Jörg                         1969 D-Altdorf                   3:29.02,7   1:17.47,5  (5126)  
C          294. Krueger Oliver                      1968 Zürich                      3:13.37,4     54.50,0  (5124)  
C          613. Krumeich Frank                      1960 Zürich                      3:29.32,4   1:10.45,0  (5127)  
C           29. Krumm Ralf, D-Bahlingen             1966 TV Herbolzheim              2:47.39,0     28.51,6  (5128)  
F           65. Kruse Manon, D-Großostheim          1980 Nasse Socke Süddinker       4:08.10,9   1:34.55,7  (1446)  
B          449. Krüsi Pascal                        1972 Bad Ragaz                   3:29.27,7   1:18.12,5  (5130)  
C          573. Kubat Ruedi                         1968 Lenzburg                    3:28.20,9   1:09.33,5  (5131)  
B          276. Kubik Klaus, Binz                   1975 triclub veloatelier         3:17.27,3   1:06.12,1  (5132)  
C          298. Kübler Thomas                       1962 Hettlingen                  3:14.00,8     55.13,4  (5133)  
D          514. Kubli Jürg                          1957 Wädenswil                   4:16.24,6   1:35.42,8  (5135)  
B          478. Küchler Thorsten                    1971 Zürich                      3:31.20,5   1:20.05,3  (5136)  
C          438. Kuder Michael                       1968 D-Albbruck                  3:22.17,6   1:03.30,2  (5137)  
G          118. Küenzi Fabienne                     1976 Adliswil                    3:56.54,2   1:24.45,4  (1447)  
D          613. Küenzi Kurt                         1950 Russikon                    4:53.03,6   2:12.21,8  (5139)  
C          601. Kugler Jürgen                       1968 Hausen am Albis             3:29.12,8   1:10.25,4  (5142)  
D          591. Kühl Werner                         1950 D-Elchingen                 4:39.22,5   1:58.40,7  (5143)  
D          408. Kuhn Bruno                          1957 Schinznach Bad              3:59.13,6   1:18.31,8  (5144)  
B          584. Kühn Harun, D-Unterhaching          1971 Isarläufer                  3:39.59,9   1:28.44,7  (5145)  
C         1465. Kuhn Heinz, Aeugst am Albis         1962 SSC-Langnau                 4:28.45,0   2:09.57,6  (5146)  
C         1538. Kuhn Roger                          1965 Effretikon                  4:45.53,8   2:27.06,4  (5147)  
B          775. Kuhn Thomas                         1976 Zürich                      3:54.06,3   1:42.51,1  (5148)  
C         1564. Kuhn Thomas                         1967 Kollbrunn                   4:59.15,8   2:40.28,4  (9665)  
B          153. Kühne Roland                        1976 Zürich                      3:05.00,0     53.44,8  (5150)  
B          106. Kuipers Dennis                      1971 Uitikon Waldegg             2:58.01,7     46.46,5  (5151)  
B          597. Kukkamo Vesa                        1978 Zürich                      3:41.35,6   1:30.20,4  (5152)  
B          957. Kukura Philipp                      1978 Zürich                      4:22.41,4   2:11.26,2  (5153)  
A          224. Kulendik Martin                     1982 Bassersdorf                 3:55.31,4   1:43.41,4  (5154)  
B           76. Kulik Karsten                       1972 Zürich                      2:53.28,8     42.13,6  (5155)  
B            1. Kulkov Oleg                         1978 RUS-Russland                2:11.15,2       -----    (15)  
G           34. Kull Anita, Volketswil              1977 cityrunning.ch              3:22.44,4     50.35,6  (1449)  
C         1275. Kummerer Christian                  1965 Binningen                   4:06.58,7   1:48.11,3  (5159)  
C          243. Kümmerlin Dieter, D-Freiburg        1960 TV Herbolzheim              3:09.38,2     50.50,8  (5160)  
C         1296. Kuendig Christoph, Turbenthal       1961 SSC Turbenthal              4:10.08,5   1:51.21,1  (5138)  
B          568. Kündig Lukas                        1973 Zürich                      3:38.50,6   1:27.35,4  (5161)  
D          531. Kündig Urs                          1956 Wolfhausen                  4:19.07,0   1:38.25,2  (5162)  
C          257. Kündig Walter                       1962 Hochdorf                    3:10.55,3     52.07,9  (5163)  
A          205. Küng Bruno                          1983 Zürich                      3:50.39,6   1:38.49,6  (5164)  
D          249. Küng Franz                          1955 Adligenswil                 3:42.25,6   1:01.43,8  (5165)  
C         1513. Küng Paul, Malters                  1964 WSG Schwyz                  4:38.31,3   2:19.43,9  (5166)  
B          326. Kunisch Michael, D-Karlsruhe        1978 HLT Karlsruhe               3:19.58,9   1:08.43,7  (5169)  
G          109. Kunz Christa, Zürich                1978 cityrunning.ch              3:55.33,9   1:23.25,1  (1451)  
B          812. Kunz Jonathan                       1974 Burgdorf                    3:56.52,2   1:45.37,0  (5171)  
C         1049. Kunz Roland                         1967 Langenthal                  3:51.58,4   1:33.11,0  (5172)  
B          476. Kunz Sandro                         1978 Wil SG                      3:31.13,6   1:19.58,4  (5173)  
C          968. Kunz Thomas                         1963 Dällikon                    3:48.07,4   1:29.20,0  (5174)  
C          955. Kunz Tommy                          1961 Tenniken                    3:47.17,6   1:28.30,2  (5175)  
B          456. Kunz Urs, Baden                     1977 Tri Club Baden              3:29.37,8   1:18.22,6   (329)  
D           24. Künzle Hans                         1955 Oberhelfenschwil            3:01.43,7     21.01,9  (5176)  
G           29. Künzle Nadja, Zürich                1974 Triamt                      3:20.07,7     47.58,9  (1453)  
B          329. Kuenzler Sascha, Zürich             1975 Club Eau Rouge              3:20.32,7   1:09.17,5  (5140)  
B          658. Künzler Tobias                      1976 Zürich                      3:45.13,8   1:33.58,6  (5177)  
C         1203. Künzli Urs                          1963 Watt                        3:59.41,8   1:40.54,4  (5178)  
D          160. Kuonen Kurt, Lalden                 1954 LFTOberwallis               3:30.12,3     49.30,5  (5179)  
C          398. Kuepfer Thomas                      1968 Coppet                      3:19.41,1   1:00.53,7  (5141)  
A          114. Kurath Adrian, Uster                1979 Spinnenbeine                3:27.10,0   1:15.20,0  (5181)  
F           51. Kurath Bettina, Greifensee          1980 Spinnenbeine                3:55.09,2   1:21.54,0  (1456)  
B          499. Kurath Hans                         1971 Rickenbach b. Wil           3:32.50,6   1:21.35,4  (5182)  
A          187. Kurmann Patrick, Willisau           1982 Artillerieverein Willisau   3:45.53,5   1:34.03,5  (5183)  
J           37. Kurt Mireille                       1951 Solothurn                   4:10.45,8     51.16,9  (1457)  
C          959. Kurth Urs, Worben                   1960 Tri Club Seeland            3:47.27,5   1:28.40,1  (5184)  
H          198. Kury Anita                          1959 Staufen                     4:07.29,5   1:18.32,8  (1458)  
G          163. Kurz Andrea                         1977 D-Frankfurt                 4:11.34,2   1:39.25,4  (1460)  
H          271. Kurz Andrea                         1959 Niederweningen              4:29.34,1   1:40.37,4  (1459)  
B          361. Kurz Christian                      1978 Zürich                      3:24.14,4   1:12.59,2  (5185)  
C         1044. Kurz Daniel                         1967 Zürich                      3:51.42,6   1:32.55,2  (5186)  
G           58. Kuster Carmen                       1976 Wallisellen                 3:35.49,4   1:03.40,6  (1461)  
B          173. Kuster Daniel, Egg b. Zürich        1972 TV Egg                      3:07.47,8     56.32,6  (5189)  
D          371. Kuster Luzius                       1958 Horgen                      3:56.23,0   1:15.41,2  (5190)  
B          769. Kuster Rolf                         1970 Diepoldsau                  3:53.30,5   1:42.15,3  (5193)  
J           32. Kuster Verena, Zürich               1956 TV Unterstrass              4:03.20,1     43.51,2  (1462)  
B          231. Kutschera Basil, A-Wien             1970 KCI Runners                 3:13.31,4   1:02.16,2  (5196)  
A           69. Kutschera Julian, A-Wien            1980 KCI Runners                 3:09.58,2     58.08,2  (5197)  
D           21. Kuttnig Beat                        1958 Winterthur                  2:59.47,9     19.06,1  (5198)  
B          626. Kuwatsch Thorsten, Zollikon         1975 Zolli-thon                  3:42.46,6   1:31.31,4   (519)  
C         1261. Kuy André, Zürich                   1959 ewz power team              4:05.51,6   1:47.04,2  (5199)  
C          545. Kvarfordt Kjell, S-Sollentuna       1959 Fredrikshofs FIF            3:27.28,2   1:08.40,8  (5200)  
C          987. Kyburz Reto                         1968 Zürich                      3:49.20,6   1:30.33,2  (5201)  
B          875. Kyburz Stefan                       1969 Hirschthal                  4:06.13,5   1:54.58,3  (5202)  
D          516. Kyrillidis Vasileios, GR-Kavala     1958 sevas Kavalas               4:16.57,1   1:36.15,3  (5203)  

Total 352



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.