Zürich Marathon 2008 ZüriLaufCup - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
B          288. Gadd Jonathan                       1971 USA-New York                3:18.09,9   1:06.54,7  (4176)  
D          383. Gadient Hans                        1957 Kloten                      3:57.07,2   1:16.25,4  (4178)  
A          291. Gadient Mike                        1987 Kloten                      4:21.59,8   2:10.09,8  (4179)  
B          693. Gafner Martin                       1970 Meiringen                   3:47.52,8   1:36.37,6  (4180)  
C          717. Gafner Roland                       1961 Gasel                       3:35.26,2   1:16.38,8  (4181)  
C          408. Gägauf Raphael, Zürich              1965 ewz power team              3:20.09,7   1:01.22,3  (4182)  
G          104. Gagliardi Ulla, Dietikon            1973 OLK Piz Hasi                3:54.01,6   1:21.52,8  (1249)  
H          335. Gähwiler Anita                      1962 Degersheim                  5:19.38,2   2:30.41,5  (1250)  
D          369. Gähwiler Josef                      1953 Eschenbach SG               3:56.12,1   1:15.30,3  (4183)  
H           32. Gähwiler Liselotte                  1964 Lütisburg                   3:30.10,7     41.14,0  (1251)  
B          807. Gähwiler Michael                    1970 Fehraltorf                  3:56.35,2   1:45.20,0  (4184)  
C         1365. Gaille Christian, Nyon              1963 CNN TRI NYON                4:16.08,6   1:57.21,2  (4185)  
E            3. Galati Francesco                    1944 Zürich                      3:05.49,8      7.30,9  (9553)  
G          159. Gallandat Florence, Avry-sur-Matran 1970 Triathlon Fribourg          4:10.27,1   1:38.18,3  (1253)  
C         1085. Gallasch Klaus                      1968 Bassersdorf                 3:54.03,8   1:35.16,4  (9615)  
D          194. Galle Joachim, D-Erwitte            1957 Hellweghasen-Erwitte        3:35.20,2     54.38,4  (4186)  
D          513. Galley Jacques, Gland               1958 CNN TRI NYON                4:16.08,4   1:35.26,6  (4188)  
B          892. Gallhammer Daniel                   1969 Hunzenschwil                4:09.56,0   1:58.40,8  (4189)  
B          504. Galliard Viktor                     1974 Untervaz                    3:33.16,5   1:22.01,3  (4191)  
D          222. Galliker Philipp                    1958 Zürich                      3:39.14,6     58.32,8  (4193)  
A          290. Gallo Michele, Zug                  1983 milandia                    4:21.36,6   2:09.46,6  (4195)  
A          324. Galor Zohar                         1980 ISR-Tel Aviv                4:45.40,9   2:33.50,9  (4196)  
J            2. Gambaro Irène, Zürich               1955 Sbrinz-Race-Team            3:26.11,6      6.42,7   (207)  
H          185. Gampp Gabi                          1963 Klingnau                    4:03.30,9   1:14.34,2  (1254)  
H          202. Ganz Jeannette                      1967 Maienfeld                   4:09.14,4   1:20.17,7  (1255)  
G          113. Ganzoni Cristina                    1975 Basel                       3:56.05,7   1:23.56,9  (1256)  
C         1316. Garani Marco, Gränichen             1965 UBS Running Team            4:12.11,6   1:53.24,2  (4200)  
C          957. Garcia Mariano                      1964 Genève                      3:47.26,7   1:28.39,3  (4203)  
B          576. Gärtner Daniel                      1973 D-Stuttgart                 3:39.23,1   1:28.07,9  (4207)  
H          248. Gass Regina                         1965 Zürich                      4:22.17,8   1:33.21,1  (1257)  
C          394. Gasser Matthias                     1968 Zürich                      3:19.29,9   1:00.42,5  (4208)  
C          290. Gasser Valentin, I-St.Pauls (BZ)    1968 ASV Berg                    3:13.29,8     54.42,4  (4209)  
C           23. Gassmann Michael, Horgen            1966 BTV CHUR                    2:45.09,8     26.22,4  (4211)  
G           32. Gassmann Ursula, Wetzikon ZH        1969 TVU/cityrunning.ch          3:21.01,8     48.53,0  (1259)  
D          573. Gassner Uli                         1957 D-Augsburg                  4:31.20,5   1:50.38,7  (4212)  
B          423. Gast Fritz                          1971 Rothrist                    3:28.32,4   1:17.17,2  (4213)  
B          477. Gatti Antonio                       1970 St. Gallen                  3:31.18,2   1:20.03,0  (4215)  
C            3. Gauch Bertrand, Fribourg            1965 Triathlon Fribourg          2:33.21,2     14.33,8    (56)  
C         1580. Gäumann Beat                        1967 Schindellegi                5:20.45,4   3:01.58,0  (4217)  
G          150. Gäumann Coni, Mettmenstetten        1970 LG ZKB                      4:08.29,9   1:36.21,1  (1260)  
C          566. Gaus Harald, D-Lindhorst            1959 TuS Jahn Lindhorst          3:28.06,8   1:09.19,4  (4218)  
C           47. Gaussmann Andreas                   1962 Affoltern am Albis          2:52.09,0     33.21,6  (4219)  
C          163. Gautschi Martin, Hittnau            1961 Finishers Winterthur        3:02.06,3     43.18,9  (4220)  
C          864. Gavaldà Ernest                      1965 E-Vic                       3:42.37,1   1:23.49,7  (4221)  
G          221. Gavin Eleonora                      1969 GB-Surbiton KT5 9JY         4:39.19,1   2:07.10,3  (1262)  
C          599. Gebauer Martin, Stäfa               1967 Tri-Club Crazy-Turtles      3:29.05,6   1:10.18,2  (4222)  
A          194. Gebert Luca                         1981 Zürich                      3:47.17,1   1:35.27,1  (4223)  
G          180. Gebhard Manuela                     1975 D-Lauchringen               4:14.07,5   1:41.58,7  (1263)  
C         1563. Gebs Simon, Zollikon                1965 Zolli-thon                  4:58.29,3   2:39.41,9   (514)  
B         1031. Geering Gino                        1977 Wädenswil                   4:52.55,3   2:41.40,1  (4224)  
B          544. Gehrig Mikula                       1974 Zürich                      3:36.12,0   1:24.56,8  (4226)  
E           90. Gehrig Röbi, Zürich                 1945 LSC Langnau                 4:10.15,3   1:11.56,4  (9609)  
Z           10. Gehrig Trudi, Zürich                1947 SSC Langnau a. A.           4:10.15,2     37.30,0  (1942)  
B          107. Geier Markus, Pratteln              1974 Tria Basliea                2:58.04,6     46.49,4  (4227)  
B          593. Geiger Dirk                         1974 Zürich                      3:41.23,0   1:30.07,8  (4228)  
D          600. Geil Günter                         1955 D-Berlin                    4:43.17,3   2:02.35,5  (4229)  
A          182. Geiselmann Christoph                1983 Oetwil am See               3:45.28,9   1:33.38,9  (4230)  
C         1457. Genkinger Mario                     1967 Hausen am Albis             4:28.17,2   2:09.29,8  (4232)  
G           39. Genoud-Germanier Carole             1970 Cossonay                    3:25.13,1     53.04,3  (1265)  
J           50. Genthe Gabriele                     1952 D-Berlin                    4:21.03,5   1:01.34,6  (1266)  
C          682. Gentile Daniele                     1965 Schlieren                   3:33.33,9   1:14.46,5  (4233)  
C          119. Georges Emmanuel, F-Villeparois     1967 ASCEE 70                    2:58.43,2     39.55,8  (4234)  
B          913. Gerasimou Angelos                   1976 D-Weil am Rhein             4:13.26,2   2:02.11,0  (4235)  
H          112. Gerber Anne                         1968 Celerina/Schlarigna         3:49.40,6   1:00.43,9  (1267)  
B           19. Gerber Beat                         1972 Oberbuchsiten               2:34.03,9     22.48,7    (57)  
D          629. Gerber Bernd, D-Plauen              1949 LG Vogtlandmühlen           5:19.43,8   2:39.02,0  (4236)  
C         1269. Gerber Bernhard                     1961 Wallisellen                 4:06.33,8   1:47.46,4  (4237)  
B          355. Gerber Christian                    1969 Bern                        3:23.26,6   1:12.11,4  (4238)  
C          598. Gerber Daniel, Langnau am Albis     1967 SSC Langnau am Albis        3:29.05,4   1:10.18,0  (4239)  
B          545. Gerber Marc, Zürich                 1974 Malolo Sports               3:36.12,1   1:24.56,9  (4240)  
C            7. Gerber Markus                       1960 Rüfenacht BE                2:36.03,2     17.15,8    (58)  
A          314. Gerber Michel, Villeneuve VD        1981 Merci Benoit !!             4:34.28,3   2:22.38,3  (4243)  
C          319. Gerber Richard                      1959 Eschenbach LU               3:14.53,2     56.05,8  (4244)  
B           52. Gerber Roger, Biberist              1970 team fadegrad               2:47.08,4     35.53,2  (4245)  
C          384. Gerber Thomas, Frenkendorf          1966 Toscatours                  3:19.04,7   1:00.17,3  (4246)  
C           50. Gerber Ueli, Horgenberg             1960 OZS Horgenberg              2:52.28,8     33.41,4  (4247)  
D          466. Gerhardt Joachim                    1954 D-Berlin                    4:08.17,1   1:27.35,3  (4248)  
C         1001. Gerke Wolfgang                      1964 Zürich                      3:49.39,6   1:30.52,2  (4250)  
B          645. Germanà Carlo                       1971 Uetikon am See              3:44.09,5   1:32.54,3  (4251)  
B          267. Germanier Gervais                   1973 Savièse                     3:16.58,3   1:05.43,1  (4252)  
B           72. Germanier Stéphane                  1975 Sion                        2:52.19,2     41.04,0  (4253)  
F           35. Germann Désirée                     1981 Zürich                      3:44.47,6   1:11.32,4  (1269)  
B          131. Germann Gerhard                     1975 Spiez                       3:00.36,0     49.20,8  (4254)  
D           70. Germann Peter                       1955 Dällikon                    3:14.09,6     33.27,8  (4255)  
C         1317. Germann Uwe                         1965 Luzern                      4:12.16,6   1:53.29,2  (4257)  
B          390. Gern Ludger, D-Salem                1970 Campinghof-Salem            3:26.13,5   1:14.58,3  (4258)  
B          746. Gerson Moïse, Meyrin                1970 ACA athletic club Avully    3:51.42,6   1:40.27,4  (4259)  
G          101. Gerster Kathrin                     1976 Herrliberg                  3:53.55,1   1:21.46,3   (810)  
E           69. Gerster Richard, Richterswil        1946 City Running                3:57.15,4     58.56,5  (4260)  
J           13. Gerth-Zellweger Trudi               1958 Thal                        3:49.33,2     30.04,3  (1270)  
E           84. Gerwer Armin                        1947 Münchenbuchsee              4:08.11,9   1:09.53,0  (4262)  
B           16. Gerzner Richard                     1971 Sulz-Rickenbach             2:29.37,9     18.22,7    (59)  
G            5. Gezahegne Addis                     1970 ETH-Aethiopien              2:49.01,7     16.52,9   (105)  
C          572. Gfeller Martin                      1961 Oftringen                   3:28.20,8   1:09.33,4  (4264)  
C          622. Gfeller Martin                      1963 Biberstein                  3:29.46,6   1:10.59,2  (4263)  
C         1502. Ghodrat Mehdi                       1959 Thun                        4:36.23,7   2:17.36,3  (4265)  
D          226. Gianini Franz, Dübendorf            1954 Tri Valcolla                3:39.26,4     58.44,6  (4268)  
B           43. Giannelis Dimitris                  1975 GR-Athens                   2:43.47,1     32.31,9  (4269)  
B           38. Giannelis Sotiris, GR-Athens        1977 Marousi s.c                 2:42.48,0     31.32,8  (4270)  
E          125. Giannopulos Georgios                1945 Zürich                      4:37.57,8   1:39.38,9  (4271)  
C          164. Giapponi Fabio                      1968 Winterthur                  3:02.17,8     43.30,4  (4272)  
C          994. Giel Marius, D-Karlsruhe            1967 Marius                      3:49.27,1   1:30.39,7  (4273)  
A           29. Giesser Tobias                      1980 Muttenz                     2:58.11,6     46.21,6  (4274)  
B         1004. Giezendanner Urs                    1972 Bremgarten AG               4:35.36,7   2:24.21,5  (4275)  
A           35. Gigandet Sylvain                    1980 Genolier                    3:00.20,2     48.30,2  (4276)  
C          428. Giger Claudio, Horgen               1968 ssc                         3:21.45,1   1:02.57,7  (4277)  
F           73. Giger Elisabeth                     1981 Zürich                      4:13.25,9   1:40.10,7  (1271)  
D          451. Giger Hans, Edlibach                1954 OLV Zug                     4:06.38,3   1:25.56,5  (4278)  
D           93. Giger Leo, Busswil TG               1950 LSC Wil                     3:19.32,6     38.50,8  (4280)  
C          436. Giger Stephan                       1963 Wilen bei Wil               3:22.15,0   1:03.27,6  (4281)  
C         1047. Gihr Michael                        1963 D-Ettlingen                 3:51.48,8   1:33.01,4  (4282)  
B           91. Gil Diego, Locarno                  1973 Virtus Locarno              2:56.26,8     45.11,6  (4284)  
C          772. Gilgen Andy                         1968 Lostorf                     3:38.05,5   1:19.18,1  (4285)  
B          312. Gilhome Brendan, Männedorf          1973 PUSH!                       3:19.22,5   1:08.07,3  (4286)  
C          839. Giner Miguel, Ottikon b. Kemptthal  1962 Tri Team Limmattal          3:41.19,0   1:22.31,6  (4287)  
C         1099. Giordano Daniele, Zürich            1963 Trilupo                     3:54.39,9   1:35.52,5  (4288)  
C          470. Girke Rainer                        1961 D-Konstanz                  3:23.57,8   1:05.10,4  (4289)  
D          203. Girsberger Martin                   1958 Frauenfeld                  3:36.17,1     55.35,3  (4290)  
C         1303. Gisel Heinz                         1965 Birmensdorf ZH              4:11.07,0   1:52.19,6  (4291)  
C          736. Gisel Patrik                        1962 Erlenbach ZH                3:36.50,7   1:18.03,3   (707)  
Z            1. Gisel Ursula                        1948 Zürich                      3:32.45,2       -----  (1272)  
D          192. Gisler Frantz                       1957 Zürich                      3:34.17,0     53.35,2  (4292)  
B          623. Gisler Jan                          1974 Bern                        3:42.39,9   1:31.24,7  (4293)  
C          718. Gisler Urs, Zürich                  1963 Estudiantes                 3:35.29,7   1:16.42,3  (4294)  
B          823. Glaboniat Edwin, Niederhasli        1969 Snoopy-Power                3:57.55,1   1:46.39,9  (4295)  
G          153. Glanzmann Corina                    1978 Oberweningen                4:09.43,6   1:37.34,8  (1273)  
A           36. Glardon Jonathan                    1980 Chexbres                    3:01.58,8     50.08,8  (4296)  
C         1142. Glarner Hans                        1965 Rüti ZH                     3:56.43,0   1:37.55,6  (4297)  
D           54. Glarner Rolf, Zürich                1958 SSC Langnau a. A.           3:10.38,2     29.56,4  (4298)  
B          992. Glaser Dirk                         1975 D-München                   4:30.52,7   2:19.37,5  (4299)  
B          682. Glättli Adrian, Morgarten           1973 Run4Fun                     3:47.19,2   1:36.04,0  (4300)  
H           56. Glaus Corinna, Thalwil              1959 SSC Langnau                 3:37.31,5     48.34,8  (1274)  
B          994. Glaus Jürg                          1978 Mühlehorn                   4:31.32,7   2:20.17,5  (4301)  
C          302. Glaus Martin, Thalwil               1959 SSC Langnau                 3:14.17,0     55.29,6  (4302)  
H            1. Glauser Figueiredo Nelly, Boncourt  1966 GG Bern                     2:48.56,7       -----   (167)  
C          111. Glöckler Stefan, Adliswil           1961 SSC                         2:58.09,1     39.21,7  (4304)  
A          143. Gloor Michael                       1982 Rafz                        3:34.47,6   1:22.57,6  (4305)  
D          553. Gloor Urs                           1957 Meilen                      4:24.10,8   1:43.29,0   (911)  
B         1047. Glück Christian, D-Esslingen        1978 www.nickiboy.de             5:02.27,7   2:51.12,5  (4307)  
C          917. Gluschke Michael                    1966 Wohlen AG                   3:45.12,8   1:26.25,4  (4308)  
C         1380. Gnepf Peter                         1961 Oberrieden                  4:18.48,5   2:00.01,1  (4309)  
H          144. Gocala Paulina                      1968 PL-Lod2                     3:55.49,8   1:06.53,1  (9660)  
H           76. Goldener Christa                    1963 Appenzell                   3:42.41,2     53.44,5  (1276)  
A          255. Goller Florian                      1980 D-Göppingen                 4:05.43,6   1:53.53,6  (4315)  
D          318. Goeman Luc                          1950 B-SintNiklaas SinaaiWaas    3:50.52,1   1:10.10,3  (4310)  
B          996. Gomez David                         1977 Dietikon                    4:33.16,5   2:22.01,3  (4317)  
C          637. Gonser Martin, D-Darmstadt          1967 LTG DA-Eberstadt            3:31.01,2   1:12.13,8  (4318)  
F           14. Gontara Sirine, F-Pontarlier        1984 Optimum Training System     3:11.37,2     38.22,0  (1278)  
C          380. Good Erich                          1962 St. Gallen                  3:18.49,0   1:00.01,6  (4319)  
C          602. Gorey Paul                          1964 IRL-County Meath            3:29.14,7   1:10.27,3  (4320)  
C          679. Gort Hugo                           1964 Kaltbrunn                   3:33.19,2   1:14.31,8  (4321)  
C         1030. Gössi Markus                        1965 Unterägeri                  3:50.56,7   1:32.09,3  (4322)  
B          376. Gosteli Oliver José                 1973 Zürich                      3:25.16,5   1:14.01,3  (4324)  
H          257. Goetz Andrea                        1964 D-Steinmauern               4:26.06,0   1:37.09,3  (1275)  
A          127. Goetz Lucas                         1987 D-Steinmauern               3:29.12,8   1:17.22,8  (4311)  
C         1330. Goetz Stefan Martin                 1959 Mühleberg                   4:13.29,6   1:54.42,2  (4312)  
C         1444. Goetz Wolfgang                      1963 D-Steinmauern               4:26.06,4   2:07.19,0  (4313)  
C           26. Goudsmit Gerrit                     1965 Greifensee                  2:46.36,7     27.49,3  (4326)  
C          421. Graber Marcel, Jona                 1967 LG ZKB                      3:21.15,6   1:02.28,2  (4329)  
B          372. Graber Michael                      1976 Hedingen                    3:24.57,4   1:13.42,2  (4330)  
G           70. Graci Lakpa                         1973 Yverdon-les-Bains           3:41.36,6   1:09.27,8  (1279)  
H          243. Graf Beatrice                       1965 Uster                       4:19.39,2   1:30.42,5  (1208)  
B          773. Graf Iwan                           1971 Bleiken b. Oberdiessbach    3:53.54,5   1:42.39,3  (4331)  
D          357. Graf Kurt                           1957 Birmensdorf ZH              3:55.29,7   1:14.47,9  (4333)  
B          942. Graf Marcel                         1970 Oberengstringen             4:19.02,6   2:07.47,4  (4334)  
B          143. Graf Marco                          1978 Bülach                      3:03.04,8     51.49,6  (4335)  
B          928. Graf Markus, Obfelden               1974 eye-light                   4:16.23,9   2:05.08,7  (4336)  
C          240. Graf Peter, Regensdorf              1966 Triteam Limmattal           3:09.26,8     50.39,4  (7421)  
B           84. Graf Raffael                        1973 Bern                        2:54.30,7     43.15,5  (4337)  
G          179. Graf Tanja                          1971 Uetikon am See              4:13.58,7   1:41.49,9  (1280)  
J           72. Graf Ursula                         1956 Uster                       4:35.13,1   1:15.44,2  (1281)  
C         1357. Grapotte David                      1965 Brüttisellen                4:15.12,1   1:56.24,7  (4339)  
B          410. Grass Reinhard, D-Tübingen          1972 Ford Capri Freunde Tübing   3:27.28,5   1:16.13,3  (4340)  
C          752. Gräter Bernhard                     1959 D-Ulm                       3:37.29,5   1:18.42,1  (4342)  
B         1048. Grau Patrick                        1977 Dietikon                    5:06.22,2   2:55.07,0  (4343)  
G          238. Grebe Marion                        1973 Zürich                      5:10.27,4   2:38.18,6  (1282)  
C          560. Gredig Matthias, Frauenfeld         1966 LC Frauenfeld               3:27.50,7   1:09.03,3  (4344)  
C          366. Greil Maeck, Rüschlikon             1967 Tempo-Sport                 3:17.47,3     58.59,9  (4345)  
C         1042. Grella Antonio, Grosshöchstetten    1967 swiss masters running       3:51.39,9   1:32.52,5  (4347)  
C         1416. Greter Arno                         1963 Buchrain                    4:22.00,2   2:03.12,8  (4348)  
B          952. Grether Bernd                       1971 D-Neuenburg                 4:21.42,0   2:10.26,8  (7410)  
B          694. Gretillat Benoit                    1969 Ropraz                      3:48.02,3   1:36.47,1  (4349)  
B          786. Greutmann Reto, Hemmental           1970 specogna                    3:54.52,7   1:43.37,5  (4350)  
C          666. Griesshaber Bernd                   1961 D-Villingen-Schwenningen    3:32.43,2   1:13.55,8  (4352)  
E           79. Grime Colin                         1945 GB-Warrington WA3 4LL       4:03.47,9   1:05.29,0  (4353)  
C          299. Grimm Schädel Christian             1960 Männedorf                   3:14.01,4     55.14,0  (4354)  
C         1429. Grindat Markus                      1962 Salvenach                   4:23.45,1   2:04.57,7  (4355)  
C         1555. Grob Eduard                         1966 Bonstetten                  4:54.32,3   2:35.44,9  (4357)  
D          398. Grob René                           1958 Engelburg                   3:58.22,9   1:17.41,1  (4359)  
C         1057. Grob René                           1961 Oberwangen TG               3:52.30,6   1:33.43,2  (4358)  
A          152. Grob Roland                         1983 Bischofszell                3:36.21,1   1:24.31,1  (4360)  
C           41. Gröbli Adrian                       1961 Oetwil an der Limmat        2:50.38,0     31.50,6  (4363)  
C         1379. Gröbli Daniel, Zollikerberg         1968 Cityrunning.ch / 42x42      4:18.28,8   1:59.41,4   (515)  
B          901. Groh Toralf                         1975 Uitikon Waldegg             4:11.41,1   2:00.25,9  (4365)  
C          559. Große Thomas                        1964 D-Fredersdorf               3:27.50,5   1:09.03,1  (4371)  
D          587. Grosjean Louis                      1958 Küsnacht ZH                 4:37.39,8   1:56.58,0   (606)  
F           28. Gross Andrea                        1982 St. Gallen                  3:35.31,6   1:02.16,4  (1286)  
A          138. Gross Beatus, Bischofszell          1980 funtri.ch                   3:33.25,9   1:21.35,9  (4366)  
F           40. Gross Kathrin                       1980 Zwillikon                   3:48.28,0   1:15.12,8  (1287)  
B           97. Gross Urs, Oberönz                  1970 TRI TEAM EMMENTAL           2:57.21,3     46.06,1  (4368)  
D          521. Grossmann Balthasar                 1954 Zürich                      4:17.32,6   1:36.50,8  (4370)  
H          323. Grossmann Heike                     1965 Zürich                      4:54.20,3   2:05.23,6  (1288)  
H          316. Grossrieder Hélène                  1964 Basel                       4:45.46,0   1:56.49,3  (1289)  
C          313. Gruber Martin, I-Muhlbach (BZ)      1967 SG Eisacktal                3:14.40,7     55.53,3  (4372)  
B          527. Grünenfelder Lukas, Zürich          1975 athlos                      3:35.06,8   1:23.51,6  (4373)  
D          515. Gruner Bernd                        1955 D-Cottbus                   4:16.34,0   1:35.52,2  (4374)  
J           46. Gruner Gisela                       1957 D-Cottbus                   4:19.39,8   1:00.10,9  (1290)  
C          878. Grüner Joachim                      1964 D-Aalen                     3:43.20,1   1:24.32,7  (4375)  
A          177. Gruner Mathias                      1983 Breganzona                  3:44.54,4   1:33.04,4  (4376)  
A          172. Gruner Stefan                       1981 St. Gallen                  3:42.49,9   1:30.59,9  (4378)  
C          245. Grüninger Micha, Galgenen           1967 Tri Team Glarnerland        3:10.08,3     51.20,9  (4380)  
J           53. Grüninger Ursula S.                 1952 Au-Zurich                   4:21.56,3   1:02.27,4  (1291)  
C          466. Grunow Jan                          1964 Oberrieden                  3:23.43,6   1:04.56,2  (4381)  
C          209. Grütter Matthias                    1964 Gümligen                    3:07.23,5     48.36,1  (4382)  
C          775. Gschwend Christian Walter           1966 Lachen SZ                   3:38.08,3   1:19.20,9  (4383)  
F           67. Gschwend Stefanie                   1982 Zürich                      4:09.13,7   1:35.58,5  (1292)  
D          522. Guarnieri Daniel                    1956 F-Collonges sous Saleve     4:17.51,5   1:37.09,7  (4385)  
C          567. Gubler Daniel                       1968 Uetikon am See              3:28.07,2   1:09.19,8  (4386)  
D           51. Gubler Marcel                       1958 Arlesheim                   3:09.44,6     29.02,8  (4387)  
C          505. Gubser Rolf                         1966 Gossau ZH                   3:25.30,7   1:06.43,3  (4388)  
C         1191. Gugelmann Andreas                   1967 Oberuzwil                   3:58.59,4   1:40.12,0  (4390)  
A          190. Guggisberg Simon                    1981 Riedikon                    3:46.08,4   1:34.18,4  (4392)  
D           84. Guggisberg Willi                    1953 Worblaufen                  3:16.51,1     36.09,3  (4393)  
E            1. Guglielmetti Armando, Massagno      1946 SAM Massagno                2:58.18,9       -----  (4395)  
B          167. Guglielmino Beniamino, Neuenhof     1976 crazy-turtles meets acqua   3:07.02,9     55.47,7  (4396)  
C          951. Gujan Andres                        1967 Zürich                      3:47.10,5   1:28.23,1  (4397)  
D          242. Gujan Valentin                      1955 Brütten                     3:41.43,5   1:01.01,7  (4398)  
B         1021. Gulino Fabio                        1971 Wädenswil                   4:45.31,9   2:34.16,7  (4399)  
C         1575. Gulino Marcello                     1965 Dielsdorf                   5:14.36,7   2:55.49,3  (4400)  
C          381. Güller Ruedi, Kloten                1964 run and smile               3:18.58,6   1:00.11,2  (4401)  
C          700. Günthard Huldrych                   1961 Zürich                      3:34.25,4   1:15.38,0  (4402)  
C          735. Gürber Urs                          1968 Eschenbach LU               3:36.48,6   1:18.01,2  (4404)  
B          659. Gurrieri Carmelo                    1971 Zürich                      3:45.15,1   1:33.59,9  (4405)  
H           85. Gußmann Inge, D-Leinfelden-Echterdi 1964 LG Leinfelden-Echterdinge   3:45.34,5     56.37,8  (1298)  
B         1046. Gusmini Erminio                     1969 Niederhasli                 5:02.24,4   2:51.09,2  (4406)  
B          189. Gustafsson Mikael                   1970 S-Gothenburg                3:08.42,7     57.27,5  (4407)  
B          181. Gut Adrian, Truttikon               1970 Finishers Winterthur        3:08.11,9     56.56,7  (4408)  
A          301. Gut Christian                       1983 Wädenswil                   4:27.41,7   2:15.51,7  (4409)  
D           91. Gut Hugo                            1950 Affoltern am Albis          3:19.10,5     38.28,7  (4410)  
E           93. Gut Paul, Fislisbach                1948 swiss masters running       4:11.53,9   1:13.35,0  (4411)  
C         1137. Gut Roger                           1960 Henggart                    3:56.34,0   1:37.46,6  (9674)  
H          124. Gut Susi, Zürich                    1961 cityrunning.ch              3:52.14,6   1:03.17,9  (1297)  
C           42. Gut Viktor, Sempach Stadt           1960 Laufteam Seeland Sempach    2:51.05,4     32.18,0  (4412)  
C          111. Gutjahr Rolf, Schenkon              1967 SVSS                        2:58.09,1     39.21,7  (4413)  
E          127. Gutmann Ernst, Rüti ZH              1948 swiss masters running       4:40.56,3   1:42.37,4  (4414)  
C         1212. Gutteridge Michael                  1967 Zürich                      4:00.08,9   1:41.21,5  (4415)  
A          299. Güttinger Nikolaus                  1986 Thalwil                     4:27.08,9   2:15.18,9  (4416)  
C          724. Güttinger Urs                       1966 Schaffhausen                3:36.14,3   1:17.26,9  (4242)  
B          923. Gutzler Alexander, D-Venningen      1969 TSV Venningen               4:14.36,9   2:03.21,7  (4417)  
H          201. Gwerder Fey Anita                   1961 Rüschlikon                  4:08.34,7   1:19.38,0  (1299)  
C           55. Gyagang Gontscho, Wädenswil         1966 ewz power team              2:53.34,9     34.47,5  (4418)  
D          219. Gygax Markus, Weisslingen           1950 OLG Weisslingen             3:38.55,8     58.14,0  (4420)  
B          394. Gygax Reto                          1978 Winterthur                  3:26.24,7   1:15.09,5  (4421)  
H          215. Gygli Conny                         1964 Zürich                      4:12.12,0   1:23.15,3  (1300)  
C          207. Gygli Walter                        1961 Zürich                      3:06.51,1     48.03,7  (4423)  
C          558. Gyr Harry                           1964 Wetzikon ZH                 3:27.45,0   1:08.57,6  (4424)  
C         1459. Gysel Jürg                          1965 Affoltern am Albis          4:28.32,0   2:09.44,6  (4425)  
E          105. Gysin Ernst                         1945 Oberdorf SO                 4:21.03,7   1:22.44,8  (4426)  
B          271. Gysin Patrick, Solothurn            1973 SSC Langnau a. A.           3:17.02,9   1:05.47,7  (4427)  
D           94. Gysin Peter, Birr                   1949 ZPL                         3:19.50,7     39.08,9  (4428)  
D          550. Gysin Roland, Wangen b. Dübendorf   1957 virgin-runners              4:23.45,3   1:43.03,5  (4429)  

Total 261



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.