Wylandlauf Andelfingen 2008 - nach Ortschaft "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
L            2. Matzinger Chantal, Saland           1991 LC Uster                      36.21,2      4.37,6  (1074)      4.21
H            5. Matzinger Evelyne, Saland           1965 LSG Bauma                   1:03.20,1      8.01,8  (5035)      4.15
K           11. Suler Johnny, Saland                1992 SC am Bachtel                 36.27,9      7.25,1  (4204)      4.22
K            1. Suler Stefan, Saland                1989 LC Uster                      29.02,8       -----  (4205)      3.28
R            4. Sauter Mirjam, Salenstein           2000 LAR Tägerwilen                 8.00,9      0.52,5  (3035)      4.19
Q            1. Sauter Tatjana, Salenstein          1998 LAR Tägerwilen                 7.08,8       -----  (3036)      3.51
B           70. Barth Gunta                         1970 Schaffhausen                1:11.11,5     21.32,8    (24)      4.47
C           41. Eppler Hugo, Schaffhausen           1959 Tristar Schaffhausen        1:00.48,3     11.01,6  (4233)      4.05
M          ---  Härri Iris                          1964 Schaffhausen                  49.46,0     17.44,5  (4220)      5.57
C          153. Hilpert Daniel                      1966 Schaffhausen                1:20.28,5     30.41,8  (4103)      5.25
C          127. Hösli Fredi                         1960 Schaffhausen                1:12.18,0     22.31,3   (153)      4.52
S           13. Hug David, Schaffhausen             1993 LC Schaffhausen                8.02,5      2.15,8  (2016)      4.20
K            7. Sägesser Christoph, Schaffhausen    1992 LC Schaffhausen               32.57,7      3.54,9   (276)      3.56
C          126. Sägesser Manfred, Schaffhausen      1959 LWS Schaffhausen            1:12.07,2     22.20,5   (277)      4.51
G           41. Thommen Christine                   1977 Schaffhausen                1:27.19,5     27.38,3  (5024)      5.52
D           99. Wernli Urs, Schalchen               1956 MR Wila                     1:23.21,8     30.59,7   (332)      5.36
C           78. Fellmann Beat                       1962 Schlattingen                1:05.21,2     15.34,5    (94)      4.24
B            9. Bogusch Prapat, Schlieren           1971 SCMT                          53.04,9      3.26,2  (4055)      3.34
B           50. Häni Stephan                        1976 Schlieren                   1:06.07,5     16.28,8   (133)      4.27
B           34. Gerber Marcel                       1969 Schöfflisdorf               1:02.17,2     12.38,5   (114)      4.11
R            1. Giger Jasmin                        1999 Schönengrund                   7.08,4       -----  (3010)      3.51
T            8. Giger Zaafir, Schönengrund          1996 TV-St. Peterzell               7.06,7      0.51,3  (4227)      3.50
R            2. Keller Elin, Schönengrund           1999 TV St. Peterzell               7.18,6      0.10,2  (5082)      3.57
X            4. Keller Noah                         2001 Schönengrund                   2.11,3      0.10,4  (2022)      3.38
Z            4. Mulder Liz                          1943 Seewen SZ                   1:14.07,2     10.50,8  (5094)      4.59
B           17. Balsiger Tom                        1975 Sennhof (Winterthur)          55.52,4      6.13,7    (20)      3.45
B           85. Bivona Dino                         1976 Sennhof (Winterthur)        1:18.23,2     28.44,5  (4053)      5.16
M          ---  Bivona Jessica                      1980 Sennhof (Winterthur)          49.04,8     17.03,3  (4259)      5.52
C           44. Crisafulli Sebastiano, Sennhof (Win 1964 FC Effretikon               1:01.14,9     11.28,2    (74)      4.07
A           32. Fiorentino Massimo                  1980 Sennhof (Winterthur)        1:21.58,2     35.03,4  (4004)      5.31
M          ---  Lanzolla Gianna                     1980 Sennhof (Winterthur)        1:05.19,7     33.18,2  (4260)      7.49
X           25. Leemann Nico                        2003 Sennhof (Winterthur)           3.23,2      1.22,3  (4169)      5.38
G           20. Keller Marion                       1976 Seuzach                     1:16.58,9     17.17,7  (5140)      5.11
D          107. Kurth Ueli                          1952 Seuzach                     1:27.45,8     35.23,7  (4011)      5.54
R           11. M'Tir Sabrine, Seuzach              2000 Basket Club Seuzach            8.52,3      1.43,9  (3019)      4.47
X           18. M'Tir Woisim                        2003 Seuzach                        3.08,5      1.07,6  (2033)      5.14
Q           12. M'Tir Yasmine, Seuzach              1998 Basket Club Seuzach            9.44,2      2.35,4  (3020)      5.15
D           74. Schmid Martin                       1953 Seuzach                     1:13.22,8     21.00,7  (4140)      4.56
P            4. Conrad Sandra                       1995 Sils im Domleschg              7.23,3      0.34,7  (5064)      3.59
D            1. Frei Silvan, Speicher               1957 LSV St.Gallen-Appenzell       52.22,1       -----   (103)      3.31
B           11. Reichlin Dominik                    1975 Spreitenbach                  53.33,7      3.55,0  (4059)      3.36
D           58. Brunner Peter                       1958 St. Gallen                  1:10.05,9     17.43,8    (53)      4.43
U            2. Näscher Basil, St. Gallen           1997 LAG                            6.44,8      0.01,3  (2036)      3.38
Q            2. Ricklin Nadia, St. Gallen           1997 LG Bodensee                    7.10,8      0.02,0  (3029)      3.52
H           16. Ricklin Nicole, St. Gallen          1968 LG Wittenbach               1:12.48,0     17.29,7  (1092)      4.54
T            5. Ricklin Paul, St. Gallen            1995 LG Bodensee                    6.56,0      0.40,6  (2040)      3.44
M          ---  Waespe Thomas                       1972 St. Gallen                    47.09,7     15.08,2  (4021)      5.38
C           95. Zanvit Bruno                        1961 St. Gallen                  1:08.29,1     18.42,4   (350)      4.36
H            7. Zuber Helen, St. Gallen             1961 LC Uzwil                    1:06.24,2     11.05,9  (5060)      4.28
C          119. Zuber Ralf, St. Gallen              1960 LC Uzwil                    1:11.37,8     21.51,1  (4121)      4.49
C          124. Stump Christian                     1960 Staad SG                    1:11.57,0     22.10,3   (311)      4.50
S            9. Stump Michael                       1993 Staad SG                       6.57,6      1.10,9  (2050)      3.45
T           11. Stump Timo                          1995 Staad SG                       7.27,8      1.12,4  (2051)      4.02
C          152. Schütz Christian                    1964 Stadel b. Niederglatt       1:20.23,0     30.36,3   (293)      5.24
X           20. Zimmermann René                     2004 Stadel b. Niederglatt          3.15,6      1.14,7  (4254)      5.26
C           33. Hochuli Urs                         1966 Stäfa                       1:00.06,1     10.19,4   (151)      4.02
E           45. Humbert Michel                      1944 Stäfa                       1:32.15,1     33.09,0  (4006)      6.12
A           29. Köhn Florian                        1982 Stäfa                       1:17.52,6     30.57,8  (4027)      5.14
D           78. Meier Geri, Stäfa                   1955 SRS                         1:14.04,8     21.42,7  (4080)      4.59
M          ---  Näf Christoph, Stäfa                1966 TV Stäfa                      32.14,9      0.13,4   (239)      3.51
B           24. Wirz Michael                        1974 Stallikon                     59.36,5      9.57,8   (343)      4.00
J           13. Doll Andrea, Steckborn              1958 LC UBS Zuerich              1:24.31,8     20.00,9  (1022)      5.41
C          157. Stalder André                       1966 Steinhausen                 1:21.45,4     31.58,7   (303)      5.30
W           16. Besson Anouk, Stettfurt             2002 IWG Runners                    2.58,6      0.51,0  (5088)      4.57
X           23. Besson Yves, Stettfurt              2003 IWG Runners                    3.19,9      1.19,0  (4256)      5.33
B           53. Bosshard Michael, Stettfurt         1972 Laufbandi Ottoberg          1:06.54,7     17.16,0  (4054)      4.30
C           12. Harder Hans-Jürg                    1966 Sulgen                        54.56,9      5.10,2  (4129)      3.42

Total 67



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.