Uetliberglauf, Zürich 2008 - Schwyz (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr  
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
C          101. Arbenz Peter, Altendorf             1959 swiss masters running       1:08.33,6     19.09,7    (14)  
D           29. Bächtold Markus, Wollerau           1952 Helvetia Runners            1:06.50,6     13.50,6    (19)  
D           60. Beier Beat                          1956 Wollerau                    1:17.38,4     24.38,4    (24)  
B          100. Casnici Alessandro                  1969 Feusisberg                  1:14.54,0     25.09,7    (57)  
N          ---  Casnici Magdalena                   1968 Feusisberg                    34.49,0       -----  (6042)  
Y            5. Fischer Vinzenz                     1934 Goldau                      1:41.52,6     27.31,0    (85)  
C           42. Formaz Arsène                       1966 Pfäffikon SZ                1:00.48,8     11.24,9    (88)  
G           11. Formaz Bea                          1969 Pfäffikon SZ                1:12.14,2     14.14,6  (1027)  
W            7. Formaz Déanne, Pfäffikon SZ         2001 ECRJ                           1.35,0      0.10,0  (3012)  
Q            9. Formaz Eméline, Pfäffikon SZ        1997 TSV Galgenen                   8.58,8      0.45,2  (3013)  
X           20. Fuchs Gian Luca                     2002 Einsiedeln                     2.17,4      0.47,0  (4092)  
X           30. Fuchs Marc Andri                    2004 Einsiedeln                     3.04,1      1.33,7  (4095)  
H            8. Fuchs Rita                          1967 Einsiedeln                  1:08.36,5     12.49,1  (5056)  
A            9. Hegner Marc, Buttikon SZ            1985 LG Galgenen                   54.28,4      7.25,6   (124)  
K            5. Hutter Christian, Galgenen          1991 TSV Galgenen                  25.17,1      2.35,2  (4231)  
Q           11. Hutter Ladina, Reichenburg          1998 Läuferriege Reichenburg        9.08,4      0.54,8  (5084)  
P           12. Hutter Leandra, Reichenburg         1996 Läuferriege Reichenburg        9.28,8      1.42,5  (5085)  
K            4. Kälin Simon, Altendorf              1989 KTV Altendorf                 24.57,0      2.15,1  (4229)  
B            6. Mcgarva Adrian                      1974 Bäch SZ                       51.17,2      1.32,9   (195)  
D           63. Meier Armin                         1955 Lachen SZ                   1:19.33,8     26.33,8  (4111)  
A            4. Stillman David, Siebnen             1981 TSV Galgenen                  49.48,4      2.45,6  (4113)  
K            1. Stucki Lukas, Altendorf             1989 KTV Altendorf                 22.41,9       -----  (4228)  

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.