La Sgambeda 2008, Livigno (I) - nazione "D"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42U         41. Abel Benedikt        1982 D                    NEUER SPORT RACING T   1:47.23,4     12.36,2   (102) diploma   ¦ 
22D         11. Bauer Katrin         1974 D                                           1:20.38,7     22.08,0  (2124) diploma   ¦ 
42U          8. Sommerfeld Rene      1974 D                    GERMANIA               1:34.52,0      0.04,8     (1) diploma   ¦ 
42UO        34. Untherholzner Gerhar 1955 D                                           2:16.24,4     26.17,9  (1513) diploma   ¦ 
22U          7. Olex Max             1989 D-Aalen              SC Heubach               56.36,5      5.06,9   (274) diploma   ¦ 
42U        323. Haegele Frank        1967 D-Albstadt           SC ONSTMETTINGEN       2:26.24,0     51.36,8   (752) diploma   ¦ 
42D         13. Felgenhauer Stefanie 1986 D-Amberg             RACING TEAM SALOMON    2:14.10,5     26.18,0  (2053) diploma   ¦ 
22UO        11. Ethoin Pierricke     1955 D-Arget              SKATING SCHULE SCHER   1:13.33,4     12.30,7   (827) diploma   ¦ 
42U        388. Staedele Martin      1983 D-Augsburg           LOKOMOTIVE DAMPFKAMM   2:42.54,1   1:08.06,9  (1497) diploma   ¦ 
42D         41. Hannes Heike         1959 D-Bad Dürrheim                              3:20.05,3   1:32.12,8  (2241) diploma   ¦ 
22UO       102. Kehle Wolfgang       1946 D-Bad Dürrheim       LT Bad Dürrheim        2:10.04,0   1:09.01,3  (1303) diploma   ¦ 
42U        214. Jaudas Gert          1965 D-Bad Waldsee        SKATINGSCHULE SCHERR   2:12.27,6     37.40,4   (867) diploma   ¦ 
42U        163. Pfrommer Rainer      1980 D-Baiersbronn        SV Baiersbronn         2:06.59,1     32.11,9  (1174) diploma   ¦ 
22UO       110. Schmidt Walter Siegf 1935 D-Berlin             SVAB BERLIN            2:19.32,7   1:18.30,0  (1476) diploma   ¦ 
42U        269. Drescher Timo        1970 D-Bisingen           SC ONSTMETTINGEN       2:18.32,1     43.44,9   (740) diploma   ¦ 
22U         43. Bauer Jochen         1966 D-Böblingen                                 1:13.10,6     21.41,0  (1499) diploma   ¦ 
42U        116. Hartmann Sven        1970 D-Bockau             SV Carlsfeld           2:01.29,5     26.42,3   (235) diploma   ¦ 
42U        112. Rejzek Martin        1972 D-Braunschweig       Eintracht Braunschwe   2:01.01,8     26.14,6   (276) diploma   ¦ 
22D         17. Schaarschmidt Elke   1970 D-Bruckberg          SKATINGSCHULE SCHERR   1:29.28,5     30.57,8  (2266) diploma   ¦ 
22U         57. Hofer Alexander      ???? D-Bühlertal          SKATINGSCHULE SCHERR   1:17.40,3     26.10,7  (1529) diploma   ¦ 
22D         37. Frischmann Anett     1972 D-Chemnitz           Klinikum Chemnitz      2:12.43,7   1:14.13,0  (2248) diploma   ¦ 
22UO       116. Weisse Wolfgang      1939 D-Chemnitz           CHEMNITZ               2:34.20,5   1:33.17,8  (1245) diploma   ¦ 
22D         30. Muschalek Daniela    1961 D-Dettenhausen                              1:47.07,1     48.36,4  (2212) diploma   ¦ 
42U        281. Muschalek Frank      1964 D-Dettenhausen                              2:20.27,4     45.40,2   (668) diploma   ¦ 
42U        307. Alber Frank          1964 D-Dettingen          GERMANIA               2:24.05,2     49.18,0   (179) diploma   ¦ 
42U        184. Ehrle Frank          1972 D-Dornstetten        GERMANIA               2:09.34,8     34.47,6   (617) diploma   ¦ 
42U        217. Ohler Juergen        1968 D-Eberdingen         SC  MITTELBERG-OY      2:12.53,0     38.05,8   (250) diploma   ¦ 
42U        239. Anderle Jens         1979 D-Eislingen          SALACHER TC            2:14.40,6     39.53,4   (787) diploma   ¦ 
22U          5. Bech Sebastian       1987 D-Elterlein          SSV Geyer                55.28,4      3.58,8    (74) diploma   ¦ 
22D         13. Rogulic Branka       1971 D-Eschenbergen       WSV OBERHOF 05         1:23.15,0     24.44,3  (2111) diploma   ¦ 
22U         11. Schindler Hermann    1967 D-Eschenbergen       WSV OBERHOF 05           59.42,6      8.13,0   (278) diploma   ¦ 
22D         34. Massmann Susanne     1959 D-Flensburg          DSSTCC                 2:08.18,4   1:09.47,7  (2267) diploma   ¦ 
22UO        90. Pudenz Philip        1954 D-Flensburg          DSS TCC                1:56.50,7     55.48,0  (1318) diploma   ¦ 
22UO        28. Gerd Frank           1953 D-Floh-Seligenthal   POLIZEI-SKITEAM THUR   1:24.08,9     23.06,2  (1336) diploma   ¦ 
42U        337. Nesensohn Frank      1964 D-Freiburg           S.C. UNTERKIRNACH      2:28.41,2     53.54,0   (659) diploma   ¦ 
42U         58. Borrmann Jens        1974 D-Friedewald         SV Hermsdorf           1:52.45,5     17.58,3   (802) diploma   ¦ 
42U        235. Geisselhart Markus   1969 D-Friedrichshafen    Lokomotive Fischbach   2:14.37,2     39.50,0   (842) diploma   ¦ 
42U        327. Gottschall Gerd      1980 D-Friedrichshafen    Danpfhammer SportSch   2:27.18,7     52.31,5  (1131) diploma   ¦ 
42U        405. Kissel Zimmerer Karl 1988 D-Friedrichshafen    Lokomotive Waiblinge   2:55.27,5   1:20.40,3  (1458) diploma   ¦ 
42U        377. Leber Christian      1974 D-Friedrichshafen    LOKOMOTIV FISCHBACH    2:39.15,3   1:04.28,1  (1480) diploma   ¦ 
22UO        89. Werther Norbert      1948 D-Geisenheim                                1:56.02,0     54.59,3  (1511) diploma   ¦ 
42U        234. Hermann Maik         1965 D-Georgenthal        Polizei Skiteam Thue   2:14.28,6     39.41,4   (891) diploma   ¦ 
22U         45. Faude Harald         1960 D-Geretsried         SKATINGSCHULE SCHERR   1:13.36,0     22.06,4   (864) diploma   ¦ 
42UO        17. Kiefer Rolf          1957 D-Gersbach           SC VILLINGEN           2:11.08,2     21.01,7   (214) diploma   ¦ 
22U         65. Fischer Wolfgang     1964 D-Grünwald           RSG OLYMPIAPARK        1:18.48,2     27.18,6   (682) diploma   ¦ 
42U        334. Kranz Jurgen         1960 D-Herbrechtingen     GERMANIA               2:28.32,6     53.45,4  (1223) diploma   ¦ 
42U        142. Zoennchen Birk       1970 D-Hermsdorf          SV Hermsdorf           2:04.31,0     29.43,8   (384) diploma   ¦ 
22UO        16. Freter Walter        1958 D-Herrischried       SKATINGSCHULE SCHERR   1:16.58,1     15.55,4   (865) diploma   ¦ 
42U        317. Füllers Henning      1974 D-Herzogenaurach     SKATINGSCHULE SCHERR   2:25.08,9     50.21,7   (866) diploma   ¦ 
22U         66. Diringer Rainer      1968 D-Herzogenweiler     SC VILLINGEN           1:18.54,2     27.24,6   (644) diploma   ¦ 
42U         94. Göhler Stefan        1979 D-Holzhau                                   1:58.20,7     23.33,5  (1266) diploma   ¦ 
42U        111. Keinath Torsten      1975 D-Immendingen        SC ONSTMETTINGEN       2:00.59,5     26.12,3   (271) diploma   ¦ 
22U         29. Häusler Fabian       1989 D-Immenstadt         S.C. RETTENBERG        1:07.54,3     16.24,7   (805) diploma   ¦ 
22U        101. Musch Klaus          1970 D-Karlsruhe          Karlsruher Lemminge    1:39.24,7     47.55,1  (1355) diploma   ¦ 
42U        386. Pählke Frank         1973 D-Karlsruhe          Karlsruher Lemminge    2:42.08,0   1:07.20,8  (1462) diploma   ¦ 
42U        249. Wodopia Juergen      1964 D-Karlsruhe          Karlsruher Lemminge    2:15.56,9     41.09,7   (763) diploma   ¦ 
22U         36. Weisse Wolfgang Detl 1963 D-Kempten            PIZZA SERVICE KEPTEN   1:11.30,0     20.00,4   (823) diploma   ¦ 
42UO       142. Glitsch Thomas       1955 D-Königsfeld                                3:13.48,9   1:23.42,4  (1439) diploma   ¦ 
42U         96. Bähr Hendrik         1965 D-Leinfelden-Echterd GERMANIA               1:58.56,7     24.09,5   (291) diploma   ¦ 
42U        280. Barthelmess Martin   1969 D-Lichtenstein       VFL PRULLINGEN         2:20.21,1     45.33,9   (882) diploma   ¦ 
42U         24. Freimuth Thomas      1980 D-Lindberg           WSV SKADI BODENMAIS    1:37.27,1      2.39,9    (11) diploma   ¦ 
22UO        21. Capteina Hartmut     1951 D-Mönchweiler        SC VILLINGEN           1:22.08,0     21.05,3  (1162) diploma   ¦ 
22UO        77. Burger Karl          1950 D-München            SVIZZERA               1:41.27,4     40.24,7   (877) diploma   ¦ 
42U        395. Döring Gerd          1967 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   2:46.50,6   1:12.03,4  (1514) diploma   ¦ 
42U        294. Goller Philipp       1975 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   2:22.26,5     47.39,3  (1516) diploma   ¦ 
22D         28. Heim Ehmer Angela    1964 D-München            GERMANIA               1:42.38,8     44.08,1  (2209) diploma   ¦ 
42U        262. Heim Hannes          1968 D-München            TTYC GMUND             2:17.57,8     43.10,6   (685) diploma   ¦ 
22UO        61. Ihne Horst Tom       1941 D-München            MGS MUNCHEN            1:36.15,8     35.13,1   (880) diploma   ¦ 
42U        364. Pahlke Patrik        1970 D-München            SKATING SCHULE SCHER   2:33.20,1     58.32,9  (1519) diploma   ¦ 
22U        109. Pahlke Simone        1969 D-München            SKATING SCHULE SCHER   1:49.14,3     57.44,7  (1520) diploma   ¦ 
42U        367. Pfahl Gerald         1967 D-München            GERMANIA               2:35.19,0   1:00.31,8  (1108) diploma   ¦ 
22D         18. Steiner Brownen      1976 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   1:29.33,5     31.02,8  (2272) diploma   ¦ 
22U         63. Steiner Markus       1974 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   1:18.38,5     27.08,9  (1521) diploma   ¦ 
42UO        41. Tambosi Joachim      1957 D-München            SKATING SCHULE SCHER   2:19.40,8     29.34,3   (869) diploma   ¦ 
42UO        16. Aehnelt Roland       1958 D-Neuhausen          SSV BLAUWEISS NEUHAU   2:11.07,9     21.01,4   (602) diploma   ¦ 
42U        179. Hertel Uwe           1962 D-Neuhausen          SSV BLAUWEISS NEUHAU   2:09.02,9     34.15,7   (202) diploma   ¦ 
22U         73. Wolf Matthias        1967 D-Oberhaching        SKATINGSCHULE SCHERR   1:22.04,5     30.34,9  (1522) diploma   ¦ 
42U         80. Bräutigam Marcel     1987 D-Oberhof            Polizei Skiteam Thue   1:55.17,8     20.30,6  (1393) diploma   ¦ 
42UO        61. Fainello Renato      1950 D-Oberhof            GHOST-Italia  Team B   2:24.37,7     34.31,2   (748) diploma   ¦ 
42U        105. Janikulla Robert     1986 D-Oberhof            Polizei Skiteam Thue   2:00.03,2     25.16,0  (1402) diploma   ¦ 
22DO         3. Grauf Ute            1955 D-Obersulm           SKATING SCHULE SCHER   1:58.16,6     40.25,6  (2264) diploma   ¦ 
22D         22. Maier Petra          1962 D-Pöcking            GERMANIA               1:32.55,8     34.25,1  (2119) diploma   ¦ 
42U        410. Meyer Thomas         1961 D-Pöcking            GERMANIA               2:58.05,9   1:23.18,7  (1410) diploma   ¦ 
42U        195. Ernst Günter         1973 D-Regensburg         SKATINGSCHULE SCHERR   2:10.28,6     35.41,4  (1515) diploma   ¦ 
42U        310. Zimmer Christian     1977 D-Regensburg         SKATINGSCHULE SCHERR   2:24.23,0     49.35,8  (1523) diploma   ¦ 
22UO        13. Häusler Manfred      1951 D-Rettenberg         SC RETTENBERG          1:14.40,6     13.37,9   (781) diploma   ¦ 
22UO        15. Prokop Manfred       1957 D-Rettenberg         S.C. RETTENBERG        1:16.53,2     15.50,5   (691) diploma   ¦ 
22UO         4. Welte Stefan         1956 D-Rettenberg         SC RETTENBERG          1:06.26,4      5.23,7   (318) diploma   ¦ 
22UO        50. Auer Franz           1952 D-Riederich          TSV RIEDERICH          1:32.47,1     31.44,4  (1124) diploma   ¦ 
22UO         2. Scherrer Peter       1958 D-Sauerlach          SKATING SCHULE SCHER   1:04.27,3      3.24,6   (364) diploma   ¦ 
42U        129. Engelhaupt Stefan    1983 D-Schmalkalden       POLIZEISKITEAM-THURI   2:03.23,1     28.35,9   (804) diploma   ¦ 
22U         64. Jens Peter           1966 D-Schmalkalden       POLIZEI-SKITEAM THUR   1:18.46,4     27.16,8  (1337) diploma   ¦ 
42U        157. Lang Thomas          1962 D-Schönaich          SKATING SCHULE SCHER   2:06.07,6     31.20,4   (363) diploma   ¦ 
42U        357. Schwörer Christoph   1973 D-St. Peter          S.C. ST. PETER         2:32.00,4     57.13,2  (1375) diploma   ¦ 
22UO        52. Schwörer Hansjörg    1942 D-St. Peter          S.C. ST. PETER         1:33.03,4     32.00,7  (1421) diploma   ¦ 
22UO        78. Reinhold Wolter      1936 D-Staufen            SC EMMENDINGEN         1:41.30,2     40.27,5   (881) diploma   ¦ 
42U        140. Haas Arnold          1959 D-Stockach           RIVAL-HAUSHALT.        2:04.27,6     29.40,4   (307) diploma   ¦ 
22DO         2. Greiner Ingrid       1950 D-Stuttgart          SKATING SCHULE SCHER   1:46.34,4     28.43,4  (2265) diploma   ¦ 
42U        258. Maier Alois          1966 D-Titisee-Neustadt   S.C. WALDAU            2:16.59,3     42.12,1   (782) diploma   ¦ 
22D          6. Graf Sabine          1968 D-Tuttlingen         SKATING SCHULE SCHER   1:09.46,5     11.15,8  (2069) diploma   ¦ 
22U         35. Tott Reinhard        1959 D-Ueckermünde        SC VILLINGEN           1:10.47,8     19.18,2   (822) diploma   ¦ 
42U        152. Huber Thomas         1968 D-Villingen-Schwenni SC VILLINGEN           2:05.32,5     30.45,3   (213) diploma   ¦ 
42U        290. Rottler Andreas      1972 D-Villingen-Schwenni ULI ROTTLERS TEAM      2:21.41,6     46.54,4  (1238) diploma   ¦ 
42UO         8. Rottler Ulrich       1954 D-Villingen-Schwenni ULI ROTTLERS TEAM      2:03.33,0     13.26,5   (790) diploma   ¦ 
42U        128. Wursthorn Rainer     1968 D-Villingen-Schwenni SC VILLINGEN           2:03.21,5     28.34,3   (216) diploma   ¦ 
42U        199. Rohrer Martin        1963 D-Vogt               SKATING SCHULE SCHER   2:10.56,2     36.09,0   (868) diploma   ¦ 
42U        218. Blessing Bernd       1967 D-Vs Tannheim        SC VILLINGEN           2:13.12,6     38.25,4   (212) diploma   ¦ 
22UO        32. Grossmann Sigmund    1954 D-Wernau             SKATINGSCHULE SCHERR   1:25.48,7     24.46,0  (1517) diploma   ¦ 
42U        339. Hahn Berhard         1959 D-Wernau             SKATINGSCHULE SCHERR   2:28.51,5     54.04,3  (1518) diploma   ¦ 
42U        415. Haug Herbert         1961 D-Wernau             SKATINGSCHULE SCHERR   3:10.05,4   1:35.18,2  (1528) diploma   ¦ 
42U        208. Bauer Renè           1975 D-Wernshausen        POLIZEI-SKITEAM THER   2:12.11,5     37.24,3   (264) diploma   ¦ 
42UO        83. Schoch Andreas       1957 D-Wolfegg            S.V.-WOLFEGG           2:33.54,3     43.47,8  (1109) diploma   ¦ 
42U        263. Hofmann Bernd        1964 D-Zella-Mehlis       POLIZEI SKITEAM THUR   2:18.07,1     43.19,9   (767) diploma   ¦ 

totale 113



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.