La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per località "V"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22UO        26. Fiorelli Giancarlo   1958 Val Masino (SO)      S. C. LIVIGNO          1:23.47,8     22.45,1  (1294) diploma   ¦ 
42U        312. Rodigari Elio Bernar 1961 Valbondione (BG)     S.C. SPEEDY SPORT      2:24.44,8     49.57,6  (1142) diploma   ¦ 
42U        296. Ponza Fernando       1960 Valdagno (VI)        GS ZANE'               2:23.13,4     48.26,2   (721) diploma   ¦ 
42U        313. Berbenni Silvano     1967 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:24.54,2     50.07,0   (380) diploma   ¦ 
42U         82. Fachin Claudio       1973 Valdidentro (SO)     S.C ALTA VALTELLINA    1:55.50,8     21.03,6   (383) diploma   ¦ 
42U        256. Gasperi Roberto      1966 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:16.41,4     41.54,2   (171) diploma   ¦ 
42D         26. Gasperi Silvia       1989 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:38.15,5     50.23,0  (2064) diploma   ¦ 
42U        227. Gasperi Simone       1988 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:13.59,8     39.12,6   (324) diploma   ¦ 
42U        267. Gurini Luca          1981 Valdidentro (SO)     S.C.Alta Valtellina    2:18.16,4     43.29,2  (1381) diploma   ¦ 
AlM         17. Martinelli Gabriele  1994 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA     19.09,7      3.05,2  (3173) diploma   ¦ 
42D         27. Rocca Claudia        1988 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:38.15,9     50.23,4  (2114) diploma   ¦ 
42UO       115. Rocca Fiorenzo       1956 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:45.50,8     55.44,3   (670) diploma   ¦ 
42U        238. Rocca Maurilio       1973 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA   2:14.39,3     39.52,1   (258) diploma   ¦ 
22UO         8. Andreola Luigi       1948 Valfurva (SO)        S.C. ALTA VALTELLINA   1:12.44,6     11.41,9   (674) diploma   ¦ 
42U        203. Gaffuri Fulvio       1967 Valfurva (SO)        S.C. ALTA VALTELLINA   2:11.24,9     36.37,7   (232) diploma   ¦ 
42D         19. Pietrogiovanna Maria 1966 Valfurva (SO)        S.C. ALTA VALTELLINA   2:22.32,6     34.40,1  (2059) diploma   ¦ 
42U        359. Dell'Oro Massimilian 1970 Valmadrera (LC)      S.C. O.S.A. VALMADRE   2:32.36,3     57.49,1   (643) diploma   ¦ 
42U        322. Gritti Fabrizio      1963 Valmadrera (LC)      SCI CLUB OSA           2:26.16,6     51.29,4   (684) diploma   ¦ 
42U        231. Rusconi Gianluigi    1967 Valmadrera (LC)      S.C. OSA               2:14.07,2     39.20,0   (693) diploma   ¦ 
22UO        40. Boetto Mauro         1955 Valperga (TO)        S.C. LEVANNA           1:29.40,8     28.38,1  (1158) diploma   ¦ 
42UO        28. Ferrazzi Aldo        1957 Valstagna (VI)       GSA MONTE GRAPPA       2:14.42,3     24.35,8   (749) diploma   ¦ 
22U         26. Lazzarotto Cristian  1973 Valstagna (VI)       G.S.A. MONTE GRAPPA    1:06.37,4     15.07,8   (237) diploma   ¦ 
42UO       141. Bianchetti Alfredo   1935 Varese (VA)          SCI NORDICO VARESE     3:10.14,4   1:20.07,9  (1359) diploma   ¦ 
42UO       140. Malnati Renzo        1942 Varese (VA)          SCI NORDICO VARESE     3:07.48,4   1:17.41,9  (1225) diploma   ¦ 
CuM         27. Previtali Thomas     1998 Vedano al Lambro (MI U.S. CARISOLO            15.13,7      4.04,0  (3044) diploma   ¦ 
42D         23. Sala Laura           1966 VEDARO AL LAMBRO (MI US CARISOLO            2:27.36,1     39.43,6  (2104) diploma   ¦ 
42U        213. Gattinoni Claudio    1962 Vendrogno (LC)       S.C. OSA               2:12.23,5     37.36,3   (683) diploma   ¦ 
22UO        59. Borettaz Guido       1942 Verrayes (AO)        S.C. AMIS DE VERRAYE   1:34.58,9     33.56,2  (1258) diploma   ¦ 
42U        205. Chapellu Michel      1967 Verrayes (AO)        S.C. AMIS DE VERRAYE   2:11.38,3     36.51,1   (838) diploma   ¦ 
RaF         17. Chapellu Nicole      1995 Verrayes (AO)        Amis de Verrayes         19.14,9      4.00,3  (3135) diploma   ¦ 
42U        299. Bordogni Carlo       1960 Vertova (BG)         CRAL B.CA POP. BERGA   2:23.29,3     48.42,1   (613) diploma   ¦ 
42UO       129. Sala Giuseppe        1951 Vertova (BG)         S.C. LEFFE             2:55.16,0   1:05.09,5   (178) diploma   ¦ 
42UO        78. Begliutti Eugenio    1948 Vestone (BS)         S.C. VESTONE           2:31.56,1     41.49,6   (623) diploma   ¦ 
42UO        65. Aguzzoli Luciano     1958 Viano (RE)           S.C. PICCADILLY        2:26.22,3     36.15,8   (786) diploma   ¦ 
42UO        43. Giacon Roberto       1947 Vicenza (VI)         SOC. ALPINISTI VICEN   2:20.32,0     30.25,5   (645) diploma   ¦ 
42U        326. Solinas Alessandro   1965 Vicenza (VI)         G.S.A. ZANE'           2:27.11,2     52.24,0   (724) diploma   ¦ 
22U         85. Pelliciari Giuliano  1965 Vignola (MO)         SCI FONDO PAVULLESE    1:28.25,6     36.56,0  (1290) diploma   ¦ 
42U        182. Zannantonio Denis    1966 Vigo di Cadore (BL)                         2:09.34,0     34.46,8  (1382) diploma   ¦ 
CuM          2. Zannantonio Fabio    1997 Vigo di Cadore (BL)  GR CADORE                11.32,9      0.23,2  (3047) diploma   ¦ 
RaF         20. Zannantonio Giulia   1995 Vigo di Cadore (BL)  GR CADORE                22.18,0      7.03,4  (3141) diploma   ¦ 
CuM         11. Zannantonio Ivan     1997 Vigo di Cadore (BL)  GR. CADORE               12.14,7      1.05,0  (3048) diploma   ¦ 
42U        306. Bianchini Mariano    1964 Vigolo Vattaro (TN)  S.C. VIGOLO VATTARO    2:24.04,5     49.17,3   (170) diploma   ¦ 
22U          8. Marchi Michele       1981 Vigolo Vattaro (TN)  G.S. ALPINI PARACADU     57.15,0      5.45,4   (286) diploma   ¦ 
22U         71. Lazzarini Marzio     1960 VILL. BADIA (BS)     U.O.E.I. SEZ. BRESCI   1:21.48,8     30.19,2   (625) diploma   ¦ 
42U        423. Belleri Alessandro   1974 Villa Carcina (BS)   CAI Brescia            3:20.45,1   1:45.57,9  (1254) diploma   ¦ 
42UO       101. Pezzotta Gian Mario  1954 Villa di Serio (BG)  G.S. ABELE MARINELLI   2:41.20,0     51.13,5  (1285) diploma   ¦ 
42U        271. Valoti Oliviero      1961 Villa di Serio (BG)  G.A. ALTITUDE          2:18.35,1     43.47,9   (700) diploma   ¦ 
42D         15. Culanti Indiano Robe 1965 Villa di Tirano (SO) SCI C.A.I. TIRANO      2:16.04,9     28.12,4  (2058) diploma   ¦ 
42U        200. Comitti Luca         1967 Villa Guardia (CO)   S.C. SORMANO           2:11.04,5     36.17,3   (615) diploma   ¦ 
42UO       157. Lo Coco Gaspare      1947 Villa Guardia (CO)   C.A.O. COMO            3:47.46,9   1:57.40,4  (1104) diploma   ¦ 
22U        118. Galdiolo Guido       1961 Villafranca Padovana                        2:04.51,5   1:13.21,9  (1183) diploma   ¦ 
22UO        30. Bazzanella Antonio   1952 Villazzano (TN)      G.S.A. Povo            1:24.50,0     23.47,3  (1253) diploma   ¦ 
22U         51. Belingheri Gioachino 1960 Vilminore di Scalve  S.C. SCHILPARIO        1:16.31,0     25.01,4   (676) diploma   ¦ 
22U         24. Giudici Andrea       1964 Vilminore di Scalve  S.C. SCHILPARIO        1:05.29,4     13.59,8   (234) diploma   ¦ 
22UO        17. Tagliaferri Giovanni 1952 Vilminore di Scalve  S.C. SCHILPARIO        1:17.18,1     16.15,4   (699) diploma   ¦ 
42UO        96. Vettori Armando      1949 Volano (TN)          FILZ SPORT VOLANO      2:39.01,9     48.55,4  (1546) diploma   ¦ 

totale 56



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.