La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per località "S"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42U        384. Charles Giorgio      1969 Saint Pierre (AO)    S.C. VETAN             2:41.24,2   1:06.37,0  (1549) diploma   ¦ 
42UO        47. Luboz Attilio        1958 Saint Pierre (AO)    VALSAVARENCHE          2:21.27,2     31.20,7   (626) diploma   ¦ 
22UO       114. Fornoni Francesco    1947 Saint Vincent (AO)   S.C. ANTEY SAINT AND   2:26.19,8   1:25.17,1  (1344) diploma   ¦ 
42U        183. Gandin Maurizio      1961 Sala al Barro (LC)   S.C. OSA               2:09.34,4     34.47,2   (247) diploma   ¦ 
42U        378. Pederzani Giovanni   1965 San Donato Milanese  SCI CAI BRESCIA        2:39.19,4   1:04.32,2  (1107) diploma   ¦ 
42UO        58. Fanchetti Luigi Mari 1949 San Giacomo di Tegli SCI C.A.I. TIRANO      2:24.05,2     33.58,7   (717) diploma   ¦ 
42UO        71. Bazzi Fabrizio       1955 San Giacomo Roncole  SCI C.A.I. CARPI       2:28.00,3     37.53,8   (612) diploma   ¦ 
42UO       152. Bonacorsi Gianfranco 1939 San Giovanni Bianco  S.C. SAN SIMONE        3:25.41,6   1:35.35,1  (1202) diploma   ¦ 
42UO        80. Mongardi Salvatore   1945 San Lazzaro di Saven C.U.S. BOLOGNA         2:32.52,4     42.45,9   (619) diploma   ¦ 
42D         36. Ludwig Klaudia       1961 San Lorenzo di Sebat S.B.B.                 3:02.09,5   1:14.17,0  (2237) diploma   ¦ 
22UO        54. Pedretti Enrico      1945 San Pellegrino Terme U.S. SAN PELLEGRINO    1:33.30,2     32.27,5  (1116) diploma   ¦ 
22UO        79. Nencini Sandro       1952 San Vincenzo (LI)    CRAL BANCA TOSCANA     1:42.29,3     41.26,6  (1230) diploma   ¦ 
22UO         3. Abram Luciano        1958 Sarnonico (TN)       G.S.Hartmann           1:04.44,9      3.42,2  (1388) diploma   ¦ 
42U        241. Bertelli Claudio     1959 Sarre (AO)           G.S. VV.FF. G.GODIOZ   2:15.10,6     40.23,4   (784) diploma   ¦ 
RaM         26. Longo Lorenzo        1996 Sarre (AO)           S.C. DRINK               19.35,8      6.17,7  (3111) diploma   ¦ 
42U        362. Longo Maurizio       1962 Sarre (AO)           DRINK ASD              2:33.10,5     58.23,3  (1350) diploma   ¦ 
22UO       123. Tadei Lino           1921 Sarre (AO)           S. NICOLAS             4:06.13,0   3:05.10,3  (1153) diploma   ¦ 
22U         93. Vallet Michel        1967 Sarre (AO)           S.C. BIONAZ OYACE      1:33.10,9     41.41,3  (1550) diploma   ¦ 
42UO       151. Belluzzi Alberto     1950 Savignano sul Panaro S.C. VIGNOLA           3:20.24,1   1:30.17,6   (164) diploma   ¦ 
22UO       115. Bonora Lorenzo       1940 Savona (SV)          S.C. VALLE STURA       2:31.07,7   1:30.05,0  (1524) diploma   ¦ 
22D         10. Garetto Fulvia       1988 Scalenghe (TO)       PRALI VAL GERMANASCA   1:18.59,4     20.28,7  (2102) diploma   ¦ 
42U        131. Miselli Roberto      1966 Scandiano (RE)       AGONISTICA BOSCOREAL   2:03.41,8     28.54,6   (239) diploma   ¦ 
42UO        85. Pirotta Mario        1957 Scanzorosciate (BG)  CRAL BANCA POP. BERG   2:34.45,9     44.39,4   (832) diploma   ¦ 
22U         22. Capitanio Luca       1969 Schilpario (BG)      S.C.SCHILPARIO         1:04.34,2     13.04,6   (230) diploma   ¦ 
22U         31. Lazioli Franco       1987 Schilpario (BG)      S.C.Schilpario         1:09.20,1     17.50,5  (1444) diploma   ¦ 
22U         54. Spada Alessio        1986 Schilpario (BG)      SCI CLUB SCHILPARIO    1:17.14,1     25.44,5  (1454) diploma   ¦ 
42U         48. Sbabo Emanuele       1983 Schio (VI)           G.S. PARACADUTISTI     1:49.59,6     15.12,4   (277) diploma   ¦ 
42U          3. Grandelis Tullio     1977 Selva di Val Gardena C.S. CARABINIERI       1:34.49,6      0.02,4     (4) diploma   ¦ 
42U        236. Lanfranchi Giancarlo 1959 Semogo (SO)          S.C. ALTA VALTELLINA   2:14.37,9     39.50,7   (153) diploma   ¦ 
42U          6. Carrara Bruno        1977 Serina (BG)          C.S. CARABINIERI       1:34.50,4      0.03,2     (5) diploma   ¦ 
42U        216. Carrara Ivano        1977 Serina (BG)          S.C. VALSERIANA        2:12.48,6     38.01,4   (746) diploma   ¦ 
42U        349. Cavagna Diego        1968 Serina (BG)          S.C. VALSERINA         2:30.52,8     56.05,6   (797) diploma   ¦ 
42U        159. Faverio Riccardo     1969 Serina (BG)          S.C. VALSERINA         2:06.24,2     31.37,0   (839) diploma   ¦ 
42U        413. Togni Luca           1968 Serina (BG)          S.C. SERINA            3:03.12,0   1:28.24,8  (1112) diploma   ¦ 
42UO        39. Marchesi Benito      1953 Sernio (SO)          RETICHE SKI TIRANO     2:19.24,8     29.18,3   (181) diploma   ¦ 
22U        100. Baretta Paolo        1962 Sirmione (BS)        S.C. DEL GARDA A.S.    1:38.53,8     47.24,2   (800) diploma   ¦ 
42UO        45. Angelini Massimo     1957 Sondrio (SO)         SPORTIVA LANZADA       2:21.16,2     31.09,7   (857) diploma   ¦ 
42U        136. Delle Grazie Frances 1962 Sondrio (SO)         S.C. VALMALENCO        2:03.56,9     29.09,7   (177) diploma   ¦ 
42UO       106. Fioroni Alfio        1946 Sondrio (SO)         SCI C.A.I. SONDRIO     2:43.14,2     53.07,7   (606) diploma   ¦ 
22UO        34. Martinelli Bernardin 1956 Sondrio (SO)         S.C. VALDIDENTRO       1:26.30,7     25.28,0  (1446) diploma   ¦ 
42U        265. Sartorelli Cesare    1960 Sondrio (SO)         SPORTIVA LANZADA       2:18.11,8     43.24,6   (696) diploma   ¦ 
42U        288. Sgualdino Giuseppe   1964 Sondrio (SO)         SPORTIVA LANZADA       2:21.16,2     46.29,0   (723) diploma   ¦ 
42UO       136. Fagiani Egidio       1957 Sorisole (BG)        G.S. ALTITUDE          2:59.45,5   1:09.39,0  (1136) diploma   ¦ 
22U         12. Bianchi Eugenio      1985 Sormano (CO)         Sormano                  59.51,2      8.21,6   (244) diploma   ¦ 
42U         23. Paredi Simone        1982 Sormano (CO)         C.S. ESERCITO          1:37.06,4      2.19,2    (91) diploma   ¦ 
42U         50. Sormani Innocente    1972 Sormano (CO)         G.S. I CAMOSCI         1:51.03,8     16.16,6   (101) diploma   ¦ 
42U         57. Sormani Mauro        1976 Sormano (CO)         S.C. SORMANO           1:52.06,9     17.19,7    (95) diploma   ¦ 
42U         78. Saravalle Furio      1965 ST. CHRISTOPHE (AO)                         1:55.14,3     20.27,1   (297) diploma   ¦ 
42U        393. Ludwig Ekkehart      1960 St.Lorenzen (BZ)     S.R.V. 1897            2:46.01,9   1:11.14,7  (1408) diploma   ¦ 

totale 49



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.