La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per località "C"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42UO       103. Sobberi Giancarlo    1941 Cadoneghe (PD)       C.C.Bassano            2:42.48,5     52.42,0  (1325) diploma   ¦ 
42U        353. Longo Andrea Maria   1964 Caltanissetta (CL)   LinguaGLOSSA           2:31.19,6     56.32,4   (647) diploma   ¦ 
42DO         4. Bolis Amalia         1949 Calusco d'Adda (BG)  S.C. SPEEDY SPORT      2:52.50,1     46.45,4  (2051) diploma   ¦ 
42UO       150. Bonfanti Guido       1944 Calusco d'Adda (BG)  S.C. SPEEDY SPORT      3:19.39,0   1:29.32,5   (155) diploma   ¦ 
42UO        21. Micheletti Luciano   1956 Calusco d'Adda (BG)  U.S. SAN PELLEGRINO    2:13.24,0     23.17,5   (158) diploma   ¦ 
42UO        33. Zanardi Alessandro   1953 Calusco d'Adda (BG)  U.S. SAN PELLEGRINO    2:16.21,5     26.15,0   (159) diploma   ¦ 
22UO        91. Materazzi Giovanni   1937 Camerino (MC)        C.U.S. CAMERINO        1:58.01,1     56.58,4  (1114) diploma   ¦ 
42U        340. Materazzi Stefano    1965 Camerino (MC)        C.U.S. CAMERINO        2:29.09,6     54.22,4  (1106) diploma   ¦ 
42DO         7. Banfi Graziella      1951 Camparada (MI)       U.O.E.I. PELL E OSS    3:20.20,9   1:14.16,2  (2213) diploma   ¦ 
42UO        91. Crucitelli Riccardo  1957 Campi Bisenzio (FI)  CRAL BANCA TOSCANA     2:36.35,1     46.28,6  (1209) diploma   ¦ 
42UO       104. Valentini Sergio     1957 Canazei di Fassa (TN BOGN DA NIA VAL DE F   2:42.50,2     52.43,7   (163) diploma   ¦ 
42UO        75. Manara Luigi         1955 Cantù (CO)           S.C. C.A.I. CANTU'     2:30.07,1     40.00,6   (638) diploma   ¦ 
42U        319. Arrigoni Alessio     1975 Capiago Intimiano (C S.C. BOLETTO           2:25.37,8     50.50,6   (633) diploma   ¦ 
42U        117. Ventura Stefano      1965 Carano (LT)          Aretè Club             2:01.40,7     26.53,5   (836) diploma   ¦ 
42U        188. Bonelli Giovanni     1979 Carano (TN)          U.S.Stella Alpina Ca   2:09.47,8     35.00,6   (650) diploma   ¦ 
42UO        40. Delvai Luigi         1943 Carano (TN)          U.S. STELLA ALPINA     2:19.30,6     29.24,1   (655) diploma   ¦ 
42U        138. Demattio Diego       1983 Carano (TN)          U.S. STELLA ALPINA     2:04.13,8     29.26,6   (218) diploma   ¦ 
42UO        44. Gianmoena Luciano    1957 Carano (TN)          U.S. STELLA ALPINA     2:21.06,3     30.59,8   (751) diploma   ¦ 
42U        221. Tivelli Matteo       1971 Carobbio Degli Angel TRIATHLON TRENTINO     2:13.25,5     38.38,3   (863) diploma   ¦ 
42U          1. Cattaneo Marco       1974 Caronno Pertusella ( C.S. FIAMME ORO        1:34.47,2       -----     (3) diploma   ¦ 
42U        331. Musetti Massimo      1962 Carrara (MS)         S.C.K2 Carrara         2:27.45,1     52.57,9   (844) diploma   ¦ 
22U         23. Devizzi Lorenzo      1967 Casargo (LC)         S.C. LECCO             1:05.27,9     13.58,3   (716) diploma   ¦ 
22UO        38. Gasparotto Valentino 1947 Cascinette d'Ivrea ( SCI FONDO IVREA        1:27.57,6     26.54,9  (1148) diploma   ¦ 
22UO        83. Macario Ban Silvio   1946 Caselle Torinese (TO S.C. PIAN BENAUT       1:50.28,5     49.25,8  (1185) diploma   ¦ 
42U        165. Giorgi Giuseppe      1959 Casnigo (BG)         S.C. Valgandino        2:07.03,8     32.16,6   (249) diploma   ¦ 
42UO        11. Rottigni Andrea      1953 Casnigo (BG)         S.C. Valgandino        2:07.03,4     16.56,9   (314) diploma   ¦ 
RaM         22. Devizzi Luca         1995 Cassina Valsassina ( S.C. C.M. VALSASSINA     17.51,0      4.32,9  (3033) diploma   ¦ 
42UO        73. Coccioletti Piero    1949 Castellanza (VA)     S.C. PASSO DOPO PASS   2:28.45,8     38.39,3  (1206) diploma   ¦ 
22UO        97. Ferrari Eugenio      1944 Castellarano (RE)    S.S. FRASSINORO        2:04.59,4   1:03.56,7  (1248) diploma   ¦ 
42U        204. Cenacchi Marco       1964 Castello d'Argile (B C.U.S. BOLOGNA         2:11.34,0     36.46,8   (729) diploma   ¦ 
22UO         6. Corradini Renzo      1948 Castello di Fiemme ( U.S. STELLA ALPINA     1:09.13,1      8.10,4   (653) diploma   ¦ 
42U        174. Moser Sandro         1966 Castello di Fiemme ( G.S. CASTELLO DI FIE   2:08.30,8     33.43,6   (862) diploma   ¦ 
42U        300. Smarzaro Paolo       1962 Castelnuovo Valsugan G.S. HARTMANN          2:23.40,3     48.53,1   (820) diploma   ¦ 
42U        285. Betta Alessandro     1969 Cavalese (TN)        U.S. CERMIS            2:21.05,0     46.17,8   (727) diploma   ¦ 
AspM         8. Betta Matteo         1992 Cavalese (TN)        U.S.D. CERMIS            16.37,1      0.51,9  (3239) diploma   ¦ 
42UO        30. Betta Mauro          1958 Cavalese (TN)        U.S. CERMIS            2:15.14,6     25.08,1   (728) diploma   ¦ 
AlM         11. Cristellon Alessandr 1993 Cavalese (TN)        S.C. GRONLAIT TEAM       17.32,1      1.27,6  (3178) diploma   ¦ 
22U         46. Sbetta Marino        1963 Cavalese (TN)        Aretè Club             1:13.36,4     22.06,8   (773) diploma   ¦ 
22D         31. Tabachi Alessandra   1970 Cavalese (TN)        Aretè Club             1:52.47,9     54.17,2  (2217) diploma   ¦ 
22U        121. Bove Alessandro      1961 Cavi (GE)            S.C.Genova CAI         2:37.00,0   1:45.30,4  (1502) diploma   ¦ 
42U        295. Guidetti Vincenzo    1961 Cento (FE)           C.U.S. BOLOGNA         2:23.03,0     48.15,8  (1440) diploma   ¦ 
42UO        56. Gaggioli Francesco   1953 Cervinia (AO)        S.C. Cervino           2:23.43,8     33.37,3   (641) diploma   ¦ 
42DO         3. Venturini Marisa     1957 Chatillon (AO)       S.C. AMIS DE VERRAYE   2:43.38,7     37.34,0  (2254) diploma   ¦ 
42U        206. Vittaz Laurent       1982 Chatillon (AO)       Torgnon                2:11.39,1     36.51,9  (1467) diploma   ¦ 
42U        252. Navillod Rinaldo     1972 Chatillon (CN)       Amis de Verrayes       2:16.18,4     41.31,2  (1466) diploma   ¦ 
AspM        15. Olivo Nicolò         1992 Chiesa in Valmalenco S.C. VALMALENCO          21.38,1      5.52,9  (3068) diploma   ¦ 
42U        114. Pedrotti Valerio     1970 Chiesa in Valmalenco A.S.D. LANZADA         2:01.11,9     26.24,7   (241) diploma   ¦ 
BaM         14. Beccotto Simone      1999 Chiusa (BZ)          S.C. VALLE PESIO          5.08,5      0.47,5  (3101) diploma   ¦ 
42U        273. Beccotto Bartolomeo  1968 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO       2:18.47,8     44.00,6   (662) diploma   ¦ 
42U        161. Beccotto Massimo     1968 Chiusa Pesio (CN)    VALLE PESIO            2:06.50,9     32.03,7   (663) diploma   ¦ 
CuF         26. Dal Masso Sara       1998 Chiusa Pesio (CN)    Valle Pesio              17.24,3      6.13,7  (3080) diploma   ¦ 
42UO         7. Faggio Armandino     1958 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO       2:02.16,7     12.10,2    (72) diploma   ¦ 
42U         36. Gerbotto Giovanni    1979 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO       1:43.21,9      8.34,7   (248) diploma   ¦ 
22U          4. Mauro Roberto        1981 Chiusa Pesio (CN)    G.S. ALPINI PARACADU     54.35,5      3.05,9    (88) diploma   ¦ 
RaF         11. Ponzo Debora         1996 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO         18.35,5      3.20,9  (3142) diploma   ¦ 
BaM          6. Ponzo Manuel         1999 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO          4.44,8      0.23,8  (3009) diploma   ¦ 
42U        264. Prati Mario          1971 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO       2:18.07,3     43.20,1   (669) diploma   ¦ 
CuF          4. Salvagno Michela     1997 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO         11.47,0      0.36,4  (3089) diploma   ¦ 
BaM          5. Vigna Francesco      2000 Chiusa Pesio (CN)    S.C.Valle Pesio           4.44,6      0.23,6  (3008) diploma   ¦ 
42U         84. Vigna Tommaso        1964 Chiusa Pesio (CN)    S.C.  VALLE PESIO      1:56.12,5     21.25,3   (226) diploma   ¦ 
22U         69. Colombo Giorgio      1978 Cisano Bergamasco (B G.S. ALTITUDE          1:20.45,9     29.16,3   (714) diploma   ¦ 
22U         82. Nichele Roberto      1960 Cittadella (PD)      S.C. AMICI MONTAGNA    1:26.03,0     34.33,4  (1481) diploma   ¦ 
22U         67. Mosolo Marco         1976 Cividale del Friuli                         1:19.33,1     28.03,5  (1448) diploma   ¦ 
22U         17. Dagostin Massimo     1963 Cles (TN)            G.S. HARTMANN          1:01.31,9     10.02,3   (360) diploma   ¦ 
42U        347. Freggiaro Oscar      1986 Clusone                                     2:30.25,0     55.37,8  (1477) diploma   ¦ 
42UO        36. Scandella Giulio     1945 Clusone (BG)         S.C. LEFFE             2:17.01,2     26.54,7   (161) diploma   ¦ 
42U        209. Scandella Ivan       1971 Clusone (BG)         S.C. LEFFE             2:12.11,6     37.24,4   (162) diploma   ¦ 
42U        385. Morelli Claudio      1973 Cogliate (MI)        UBOLDO 2001            2:42.05,3   1:07.18,1  (1313) diploma   ¦ 
42UO       112. Zanivan Bruno        1953 Cogne (AO)           Gran Paradiso          2:43.55,8     53.49,3  (1512) diploma   ¦ 
22D          5. Bettineschi Erika    1981 Colere (BG)          S.C.Schilpario         1:09.33,7     11.03,0  (2057) diploma   ¦ 
22U         10. Dal Pozzo Carlo      1971 Collalto (UD)        U.S.A.Asiago Sci         58.39,3      7.09,7   (378) diploma   ¦ 
42U         45. Vescovi Michele      1973 Collalto (UD)                               1:47.34,2     12.47,0    (68) diploma   ¦ 
42U         43. Crestani Marco       1964 Conco (VI)           GSA ASIAGO             1:47.29,4     12.42,2   (336) diploma   ¦ 
22U         61. Erlicher Marco       1964 Coredo (TN)          S.C. FILZ SPORT        1:18.20,2     26.50,6   (349) diploma   ¦ 
42U        382. Bianchi Stefano      1983 Cornalba (BG)        S.C. VALSERINA         2:40.17,4   1:05.30,2  (1255) diploma   ¦ 
42UO       116. Vistalli Ermando     1958 Cornalba (BG)        S.C. VALSERINA         2:46.03,1     55.56,6  (1113) diploma   ¦ 
42U        414. Benazzo Roberto      1960 Cosio Valtellino (SO S.C. CAMPODOLCINO      3:05.12,4   1:30.25,2  (1464) diploma   ¦ 
22U        103. Belingheri Mattia    1987 Costa Volpino (BG)   S.C. SCHILPARIO        1:41.15,1     49.45,5  (1157) diploma   ¦ 
22UO        73. Canova Galeazzo      1937 Costa Volpino (BG)   S.C.Schilpario         1:40.27,4     39.24,7  (1161) diploma   ¦ 
22UO         1. Invernizzi Domenico  1954 Cremeno (LC)         S.C. LECCO             1:01.02,7       -----   (236) diploma   ¦ 
22U         96. Bruna Paolo          1963 Cuorgnè (TO)         S.C. LEVANNA           1:36.36,8     45.07,2  (1160) diploma   ¦ 
42UO       145. Colombo Massimo      1951 Cuorgnè (TO)         Sci Club Levanna       3:14.40,9   1:24.34,4  (1147) diploma   ¦ 

totale 82



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.