La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per località "A"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22U          3. Antonioli Daniel     1982 Abbadia Lariana (LC) C.S. ESERCITO            54.29,0      2.59,4    (66) diploma   ¦ 
42U         69. Baiocchi Leonardo    1974 Abbadia San Salvator S.C. AMIATA            1:54.12,6     19.25,4   (252) diploma   ¦ 
22U         20. Nottolini Andrea     1974 Abbadia San Salvator S.C. AMIATA            1:04.14,5     12.44,9   (733) diploma   ¦ 
42U        376. Fossati Andrea       1968 Abbiategrasso (MI)   S.C. MACUGNAGA         2:39.00,7   1:04.13,5  (1300) diploma   ¦ 
42U        380. Lucini Matteo        1981 Abbiategrasso (MI)   S.C. VALLE ANZASCA     2:40.03,3   1:05.16,1  (1308) diploma   ¦ 
22UO       106. Lodigiani Pietro     1934 Agazzano (PC)        S.C. BOBBIO            2:16.31,4   1:15.28,7  (1378) diploma   ¦ 
22UO        14. Burchiani Mario      1950 Agugliano (AN)       C.U.S. CAMERINO        1:16.19,4     15.16,7   (651) diploma   ¦ 
42DO         1. Colnaghi Calissoni L 1954 Aicurzio (MI)        G.S. CAMOSCI           2:06.04,7       -----  (2063) diploma   ¦ 
42U        403. Furlan Gianluigi     1960 Alano di Piave (BL)  GATTO DELLE NEVI       2:53.33,7   1:18.46,5  (1182) diploma   ¦ 
AlM         12. Glori Simone         1993 Alfadena (AQ)        A.S.D.Sci Club Alfad     18.06,4      2.01,9  (3160) diploma   ¦ 
AlF          5. Sarra Alice          1993 Alfedena (AQ)        A.S.D.Sci Club Alfad     21.08,7      2.53,8  (3196) diploma   ¦ 
42UO       120. Montanari Cesare     1946 Alfonsine (RA)       S.C. ALFONSINE ASD     2:49.24,7     59.18,2  (1385) diploma   ¦ 
42U        289. Cavagna Stefano      1962 Algua (BG)           S.C. VALSERINA         2:21.26,8     46.39,6  (1475) diploma   ¦ 
42U        211. Maculan Marco        1960 Alte Ceccato (VI)    SCI NORDICO TERME EU   2:12.16,9     37.29,7   (720) diploma   ¦ 
22UO        92. Bendotti Gianangelo  1955 Angolo Terme (BS)    Darfo B.T.             1:59.02,2     57.59,5  (1200) diploma   ¦ 
22D         12. Balbis Paola         1963 Aosta (AO)           GS VV.FF. G GODIOZ     1:22.54,2     24.23,5  (2115) diploma   ¦ 
42U        305. Barrel Donato        1971 Aosta (AO)           S.C. Valgrisenche      2:24.04,2     49.17,0  (1252) diploma   ¦ 
22UO        24. Pagliero Alfonso     1946 Aosta (AO)           S.C. SAINT NICOLAS     1:22.30,7     21.28,0   (687) diploma   ¦ 
42U        222. Pica Massimo         1961 Aosta (AO)           S.C CHAMPORCHER        2:13.25,8     38.38,6   (609) diploma   ¦ 
42U        147. Segor Valerio        1969 Aosta (AO)           G.S. VV.FF. G. GODIO   2:04.42,9     29.55,7   (287) diploma   ¦ 
22UO        49. Stella Valentino     1933 Aosta (AO)           S.C. DRINK             1:32.28,7     31.26,0  (1241) diploma   ¦ 
42D         17. Rizzieri Claudia     1966 Appiano Strada Vino  Aretè Club Carano      2:18.40,5     30.48,0  (2103) diploma   ¦ 
42UO         1. Masiero Guido        1955 Arbizzano (VR)       G.S. HARTMANN          1:50.06,5       -----   (309) diploma   ¦ 
42D         33. Roata Claudia        1961 Arbizzano di Valpoli G.S. HARTMANN          2:45.19,0     57.26,5  (2117) diploma   ¦ 
42U         85. Songini Dario        1969 Ardenno (SO)         SKI CLUB CHIAVENNA     1:56.15,4     21.28,2   (284) diploma   ¦ 
42U        104. Bonazzi Giovanni     1964 Ardesio (BG)         S.C. VALGANDINO        1:59.52,5     25.05,3   (229) diploma   ¦ 

totale 26



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.