La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per nome "S"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42UO       129. Sala Giuseppe        1951 Vertova (BG)         S.C. LEFFE             2:55.16,0   1:05.09,5   (178) diploma   ¦ 
42D         23. Sala Laura           1966 VEDARO AL LAMBRO (MI US CARISOLO            2:27.36,1     39.43,6  (2104) diploma   ¦ 
42UO       134. Salodini Galdino     1955 Padenghe sul Garda ( POL. G.B. VIGHENZI S   2:59.12,8   1:09.06,3  (1118) diploma   ¦ 
AspM         9. Salvadori Luca       1991 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     16.37,6      0.52,4  (3237) diploma   ¦ 
RaM         24. Salvadori Ludovico   1996 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     18.36,8      5.18,7  (3129) diploma   ¦ 
BaM         10. Salvadori Pietro     2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      4.53,7      0.32,7  (3019) diploma   ¦ 
CuF          4. Salvagno Michela     1997 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO         11.47,0      0.36,4  (3089) diploma   ¦ 
42U        261. Salvator Norman      1971 CH-Chur              ESV Chur Adventur Te   2:17.41,6     42.54,4  (1321) diploma   ¦ 
22UO       111. Salvetti Simone      1953 Darfo (BS)           S.C. Darfo Boario      2:19.58,5   1:18.55,8  (1322) diploma   ¦ 
22UO        81. Salvi Mario          1958 Bergamo (BG)         SCI CAI BERGAMO        1:45.42,5     44.39,8  (1271) diploma   ¦ 
42UO       153. Salvo Nunzio         1938 Moniga del Garda (BS POL. G.B. VIGHENZI S   3:31.40,1   1:41.33,6  (1453) diploma   ¦ 
42UO        99. Sampietro Giorgio    1953 Bellagio (CO)                               2:40.10,4     50.03,9  (1144) diploma   ¦ 
22UO        53. Santecchia Antonio   1949 Tolentino (MC)       S.C. TOLENTINO         1:33.09,1     32.06,4  (1509) diploma   ¦ 
42U          2. Santus Fabio         1976 I                    Italia Team            1:34.47,3      0.00,1     (9) diploma   ¦ 
42U         78. Saravalle Furio      1965 ST. CHRISTOPHE (AO)                         1:55.14,3     20.27,1   (297) diploma   ¦ 
22UO        12. Sarotti Costante     1955 CH-Samedan           SVIZZERA               1:13.57,5     12.54,8   (895) diploma   ¦ 
AlF          5. Sarra Alice          1993 Alfedena (AQ)        A.S.D.Sci Club Alfad     21.08,7      2.53,8  (3196) diploma   ¦ 
42U        265. Sartorelli Cesare    1960 Sondrio (SO)         SPORTIVA LANZADA       2:18.11,8     43.24,6   (696) diploma   ¦ 
42U         48. Sbabo Emanuele       1983 Schio (VI)           G.S. PARACADUTISTI     1:49.59,6     15.12,4   (277) diploma   ¦ 
22U         46. Sbetta Marino        1963 Cavalese (TN)        Aretè Club             1:13.36,4     22.06,8   (773) diploma   ¦ 
42UO       105. Scaglia Carlo        1955 Lovero Valtellino (S SCI C.A.I. TIRANO      2:43.01,9     52.55,4   (186) diploma   ¦ 
42UO        36. Scandella Giulio     1945 Clusone (BG)         S.C. LEFFE             2:17.01,2     26.54,7   (161) diploma   ¦ 
42U        209. Scandella Ivan       1971 Clusone (BG)         S.C. LEFFE             2:12.11,6     37.24,4   (162) diploma   ¦ 
42UO        55. Scandella Taddeo Giu 1945 Barzio (LC)          S.C. MONT VALS.        2:23.42,4     33.35,9   (789) diploma   ¦ 
22D         17. Schaarschmidt Elke   1970 D-Bruckberg          SKATINGSCHULE SCHERR   1:29.28,5     30.57,8  (2266) diploma   ¦ 
42U        191. Schaffner Stephan    1972 S-Umea               Jalles TC Umea         2:10.02,6     35.15,4   (819) diploma   ¦ 
RaF          5. Schena Francesca     1995 I                    S.C. PRIMALUNA           17.07,4      1.52,8  (3139) diploma   ¦ 
RaM         18. Schena Gabriele      1996 I                    S.C. VALMALENCO          17.02,3      3.44,2  (3114) diploma   ¦ 
CuM         12. Schena Stefano       1998 I                    S.C. VALMALENCO          12.14,9      1.05,2  (3046) diploma   ¦ 
22UO         2. Scherrer Peter       1958 D-Sauerlach          SKATING SCHULE SCHER   1:04.27,3      3.24,6   (364) diploma   ¦ 
42UO         9. Schiegg Walter       1948 CH-Feldmeilen        LLC HERRLIBERG         2:04.46,2     14.39,7   (160) diploma   ¦ 
22U         11. Schindler Hermann    1967 D-Eschenbergen       WSV OBERHOF 05           59.42,6      8.13,0   (278) diploma   ¦ 
22U         74. Schlüssel Pius       1964 CH-Mauensee          SPORTGRUPPE TUBALI     1:22.20,0     30.50,4  (1119) diploma   ¦ 
22UO       110. Schmidt Walter Siegf 1935 D-Berlin             SVAB BERLIN            2:19.32,7   1:18.30,0  (1476) diploma   ¦ 
22U         91. Schnyder Cyriak      1964 CH-St. Erhard        SPORTGRUPPE TUBALI     1:32.05,6     40.36,0  (1120) diploma   ¦ 
42UO       119. Schöb Josef          1950 CH-Gams              ZISCHTIGSHOGGLER       2:47.46,1     57.39,6   (722) diploma   ¦ 
42UO        83. Schoch Andreas       1957 D-Wolfegg            S.V.-WOLFEGG           2:33.54,3     43.47,8  (1109) diploma   ¦ 
22UO        75. Schocher Luzi        1943 CH-Grabs                                    1:41.20,7     40.18,0  (1250) diploma   ¦ 
42U        390. Schohn Christophe    1965 F-Turckheim                                 2:44.25,8   1:09.38,6  (1482) diploma   ¦ 
RaM         12. Schreier Jakub       1996 CZ                   Fenix Ski Team Vesen     16.22,9      3.04,8  (3118) diploma   ¦ 
BaF          7. Schreirova Anna      2000 CZ                   Fenix Ski Team Vesen      7.43,6      3.27,7  (3024) diploma   ¦ 
42U        251. Schuster Martin      1965 CZ-Opava             KUS Pozlovice          2:16.12,4     41.25,2   (887) diploma   ¦ 
42U        297. Schwarzentruber Tony ???? CH-Meggen            SVIZZERA               2:23.22,4     48.35,2  (1323) diploma   ¦ 
42D         32. Schwierin Barbara    1962 CH-Basel             SAC BERNINA            2:44.44,4     56.51,9  (2105) diploma   ¦ 
42U        357. Schwörer Christoph   1973 D-St. Peter          S.C. ST. PETER         2:32.00,4     57.13,2  (1375) diploma   ¦ 
22UO        52. Schwörer Hansjörg    1942 D-St. Peter          S.C. ST. PETER         1:33.03,4     32.00,7  (1421) diploma   ¦ 
42D         22. Scoppetta Sailer Fra 1973 A-Seefeld in Tirol   SCS Seefeld            2:27.16,8     39.24,3  (2258) diploma   ¦ 
42U        147. Segor Valerio        1969 Aosta (AO)           G.S. VV.FF. G. GODIO   2:04.42,9     29.55,7   (287) diploma   ¦ 
42U        242. Sembenini Paolo      1973 Bozen (BZ)           G.S. HARTMANN          2:15.12,9     40.25,7   (759) diploma   ¦ 
42UO       156. Senatore Francesco   1955 Rende (CS)           Brutium A.D.           3:41.35,8   1:51.29,3  (1192) diploma   ¦ 
22UO        19. Serraiotto Giacomo   1950 Thiene (VI)          G.S.A. ZANE'           1:19.50,5     18.47,8   (697) diploma   ¦ 
42U        277. Sesso Luigi          1970 Dueville (VI)        C.S.Bassano            2:20.17,4     45.30,2  (1291) diploma   ¦ 
22U         83. Sevcik Roman         1970 SK-Nitra             SLOVACCHIA             1:28.10,7     36.41,1   (854) diploma   ¦ 
42U        288. Sgualdino Giuseppe   1964 Sondrio (SO)         SPORTIVA LANZADA       2:21.16,2     46.29,0   (723) diploma   ¦ 
42UO       114. Shepard Alan         1945 GB-OL59DQ Ashton U-L MCCSC                  2:44.21,4     54.14,9  (1110) diploma   ¦ 
42UO       123. Sicuso Sebastiano    1947 Bergamo (BG)         Banca Goggi A.S.D.     2:52.40,9   1:02.34,4  (1111) diploma   ¦ 
CuF         13. Silvestri Desiree    1997 I                    S.C.LIVIGNO              13.20,4      2.09,8  (3090) diploma   ¦ 
BaM         12. Silvestri Filippo    2000 Livigno (SO)         S.C.Livigno               5.05,0      0.44,0  (3007) diploma   ¦ 
RaF          3. Silvestri Lisa       1996 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             16.55,2      1.40,6  (3153) diploma   ¦ 
22U         62. Silvestri Marco      1973 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           1:18.21,0     26.51,4   (774) diploma   ¦ 
42UO        24. Silvestri Quirino    1957 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:14.02,3     23.55,8   (183) diploma   ¦ 
42U        420. Simonetti Franco     1969 Bologna (BO)         S.C. CUS BOLOGNA       3:18.35,0   1:43.47,8  (1121) diploma   ¦ 
42U         17. Sinnes Svein Tore    1979 N-Norvegia           Team Mekonomen         1:36.01,3      1.14,1    (20) diploma   ¦ 
AlF          2. Sirio Pamela         1993 Le Prese (SO)        S.C. LE PRESE            18.19,0      0.04,1  (3197) diploma   ¦ 
42U        302. Skoch Michal         1981 CZ-Lysa nad Labe,m   Rumovy Express         2:23.48,0     49.00,8  (1324) diploma   ¦ 
42U        300. Smarzaro Paolo       1962 Castelnuovo Valsugan G.S. HARTMANN          2:23.40,3     48.53,1   (820) diploma   ¦ 
AspM         5. Smerda Tomas         1991 CZ                   Fenix Ski Team Vesen     16.16,2      0.31,0  (3229) diploma   ¦ 
22D         39. Smith Helen          1967 GB-Cumbria           LAKELAND XC SKICLUB    2:38.15,6   1:39.44,9  (2216) diploma   ¦ 
42U        351. Smith Michael        1968 GB-Cumbria           LAKELAND XC SKICLUB    2:31.02,8     56.15,6  (1239) diploma   ¦ 
42U        170. Smolka Ivan          1961 CZ-Praga                                    2:08.02,6     33.15,4  (1510) diploma   ¦ 
42UO       103. Sobberi Giancarlo    1941 Cadoneghe (PD)       C.C.Bassano            2:42.48,5     52.42,0  (1325) diploma   ¦ 
42U          5. Sodergren Anders     1978 S                                           1:34.50,0      0.02,8    (10) diploma   ¦ 
22U        106. Solimano Nicolò      1962 Trieste (TS)                                1:45.23,3     53.53,7  (1488) diploma   ¦ 
42U        326. Solinas Alessandro   1965 Vicenza (VI)         G.S.A. ZANE'           2:27.11,2     52.24,0   (724) diploma   ¦ 
42U          8. Sommerfeld Rene      1974 D                    GERMANIA               1:34.52,0      0.04,8     (1) diploma   ¦ 
42U         85. Songini Dario        1969 Ardenno (SO)         SKI CLUB CHIAVENNA     1:56.15,4     21.28,2   (284) diploma   ¦ 
42U        247. Sontacchi Marco      1971 Tesero (TN)          Aretè Club             2:15.52,8     41.05,6   (698) diploma   ¦ 
42UO        97. Sonzogni Valter      1953 Mozzo (BG)           G.A. ALTITUDE          2:39.32,7     49.26,2   (618) diploma   ¦ 
42U         50. Sormani Innocente    1972 Sormano (CO)         G.S. I CAMOSCI         1:51.03,8     16.16,6   (101) diploma   ¦ 
42U         57. Sormani Mauro        1976 Sormano (CO)         S.C. SORMANO           1:52.06,9     17.19,7    (95) diploma   ¦ 
AlF         13. Sosio Martina        1994 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      3.48,1 1° giro All  (3204)           ¦ 
22U         54. Spada Alessio        1986 Schilpario (BG)      SCI CLUB SCHILPARIO    1:17.14,1     25.44,5  (1454) diploma   ¦ 
BaM          9. Spechenauser Luca    2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      4.50,8      0.29,8  (3022) diploma   ¦ 
42U        126. Spescha Sepp         1964 CH-Chur              E.S.V.                 2:03.11,5     28.24,3   (243) diploma   ¦ 
42UO        72. Spreafico Egidio     1938 Lecco (LC)           S.C. LECCO             2:28.10,0     38.03,5   (709) diploma   ¦ 
42U         15. Sretr Radek          1983 CZ                   FISHER SKI TEAM CZE    1:35.42,6      0.55,4    (26) diploma   ¦ 
42U        388. Staedele Martin      1983 D-Augsburg           LOKOMOTIVE DAMPFKAMM   2:42.54,1   1:08.06,9  (1497) diploma   ¦ 
22U         47. Stefanoni Daniele    1966 Oggiono (LC)         A.S. OLTRETUTTO 97     1:14.10,7     22.41,1   (795) diploma   ¦ 
42UO        67. Steiner Beat         1949 CH-Niederrohrdorf    SKIRIEGE ZURZACH       2:27.02,6     36.56,1   (879) diploma   ¦ 
22D         18. Steiner Brownen      1976 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   1:29.33,5     31.02,8  (2272) diploma   ¦ 
22U         63. Steiner Markus       1974 D-München            SKATINGSCHULE SCHERR   1:18.38,5     27.08,9  (1521) diploma   ¦ 
22UO        49. Stella Valentino     1933 Aosta (AO)           S.C. DRINK             1:32.28,7     31.26,0  (1241) diploma   ¦ 
42U         39. Steurer Thomas       1977 A-Vils               Team Steurer           1:47.20,8     12.33,6    (15) diploma   ¦ 
AspF         1. Stodulkova Denisa    1991 CZ                                            18.23,8       -----  (3243) diploma   ¦ 
42U        141. Stolyarov Valery     1971 I                                           2:04.29,2     29.42,0   (337) diploma   ¦ 
42U        397. Straka Michal        1973 SK-Banska Bystrica                          2:47.57,8   1:13.10,6  (1326) diploma   ¦ 
42DO         8. Strakova Kvetoslava  1947 SK-Kezmarok                                 3:31.42,0   1:25.37,3  (2231) diploma   ¦ 
42D         14. Straub Anne Marie    1977 Quero (BL)           C.S. Bassano           2:15.38,9     27.46,4  (2061) diploma   ¦ 
42UO        31. Strnad Milos         1953 CZ-D.Jircany         Jircany                2:15.36,8     25.30,3   (821) diploma   ¦ 
42D         11. Stursova Martina     1979 CZ-Policka                                  2:02.18,4     14.25,9  (2072) diploma   ¦ 
42D         25. Sturzenegger Karin   1976 CH-Gudo              S.C. SENZA FONDO       2:34.35,6     46.43,1  (2125) diploma   ¦ 
42U         66. Suchy Jiri           1976 CZ-Praha             Enervit                1:53.46,8     18.59,6   (354) diploma   ¦ 
42UO        57. Suler Karel          1944 CH-Saland            SC AM BACHTEL          2:24.02,5     33.56,0   (843) diploma   ¦ 
42U        194. Suraci Mario         1960 Rivoli (TO)          SKI NORDICO TORINO     2:10.14,7     35.27,5   (210) diploma   ¦ 
42U         35. Suter Thomas         1982 CH-Wald ZH           TCS ROSSIGNOL TEAM C   1:43.11,9      8.24,7   (316) diploma   ¦ 
42U        215. Svaizer Roberto      1971 Quero (BL)           S.C. GATTO DELLE NEV   2:12.38,4     37.51,2   (725) diploma   ¦ 
42U         29. Svard Oskar          1976 S-Valadalen          VALADALEN SPORT KLUU   1:39.04,7      4.17,5    (16) diploma   ¦ 
42UO        92. Szkarlat Piotr       1957 P-Sobot              POLONIA                2:36.39,0     46.32,5  (1425) diploma   ¦ 

totale 108



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.