La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per nome "M"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22UO        83. Macario Ban Silvio   1946 Caselle Torinese (TO S.C. PIAN BENAUT       1:50.28,5     49.25,8  (1185) diploma   ¦ 
22UO       103. Macchi Giovanni      1932 Milano (MI)          S.C. PASSO DOPO PASS   2:14.20,6   1:13.17,9   (154) diploma   ¦ 
22UO        71. Macchitelli Giuliano 1958 Modena (MO)          AGONISTICA BOSCOREAL   1:40.02,0     38.59,3  (1165) diploma   ¦ 
42U        211. Maculan Marco        1960 Alte Ceccato (VI)    SCI NORDICO TERME EU   2:12.16,9     37.29,7   (720) diploma   ¦ 
42U          7. Mae Jaak             1972 EE                   National Team Estoni   1:34.50,6      0.03,4    (13) diploma   ¦ 
42U        355. Maffi Pierangelo     1964 Grosio (SO)          S.C. GROSIO            2:31.31,0     56.43,8   (768) diploma   ¦ 
CuM          1. Magatelli Simone     1997 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     11.09,7       -----  (3057) diploma   ¦ 
CuF         25. Maggi Camilla        1998 I                    CAI Brescia              17.18,5      6.07,9  (3084) diploma   ¦ 
42U        272. Maggio Alessandro    1972 Montalto Dora (TO)   SCI FONDO IVREA        2:18.37,0     43.49,8   (755) diploma   ¦ 
42U         71. Magnocavallo Riccard 1964 Trento (TN)          CUS PARMA              1:54.45,9     19.58,7   (272) diploma   ¦ 
42U        258. Maier Alois          1966 D-Titisee-Neustadt   S.C. WALDAU            2:16.59,3     42.12,1   (782) diploma   ¦ 
22D         22. Maier Petra          1962 D-Pöcking            GERMANIA               1:32.55,8     34.25,1  (2119) diploma   ¦ 
BaF          5. Maiolani Aurora      2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      6.14,9      1.59,0  (3027) diploma   ¦ 
AlM          5. Majori Andrea        1994 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     16.51,7      0.47,2  (3172) diploma   ¦ 
42UO       140. Malnati Renzo        1942 Varese (VA)          SCI NORDICO VARESE     3:07.48,4   1:17.41,9  (1225) diploma   ¦ 
22U         90. Malpaga Lorenzo      1961 Tenna (TN)           SOC. ALPINISTI TRIDE   1:31.53,5     40.23,9  (1340) diploma   ¦ 
42UO        75. Manara Luigi         1955 Cantù (CO)           S.C. C.A.I. CANTU'     2:30.07,1     40.00,6   (638) diploma   ¦ 
42UO        46. Manavello Flavio     1958 Rivarolo Canavese (T S.C. LEVANNA           2:21.24,5     31.18,0   (639) diploma   ¦ 
22UO        72. Maniora Yonel        1955 L-Sandweiler         LOISIR NORDIQUE        1:40.21,7     39.19,0  (1351) diploma   ¦ 
42D          3. Mannimaa Tatjana     1980 EE                   National Team Estoni   1:47.54,8      0.02,3  (2022) diploma   ¦ 
42U        226. Manzoni Davide       1973 LANZO INTELVI (CO)   S.C. SORMANO           2:13.55,3     39.08,1   (736) diploma   ¦ 
22UO       104. Marai Paolo          1948 Galbiate (LC)        S.C. MONTE MEDALE      2:16.19,4   1:15.16,7  (1310) diploma   ¦ 
AlM          2. March Giovanni       1993 Predazzo (TN)        S.C. GRONLAIT TEAM       16.37,4      0.32,9  (3176) diploma   ¦ 
42UO        39. Marchesi Benito      1953 Sernio (SO)          RETICHE SKI TIRANO     2:19.24,8     29.18,3   (181) diploma   ¦ 
22U          8. Marchi Michele       1981 Vigolo Vattaro (TN)  G.S. ALPINI PARACADU     57.15,0      5.45,4   (286) diploma   ¦ 
42U        248. Marchini Adriano     1959 Pavullo nel Frignano SCI FONDO PAVULLESE    2:15.53,3     41.06,1   (830) diploma   ¦ 
BaM          1. Marcianò Andrea      1999 I                    S.C. PRIMALUNA            4.21,0       -----  (3002) diploma   ¦ 
42UO        54. Marcomini Mauro      1951 Folgaria (TN)        GRONLAIT ORIENTEERIN   2:22.49,0     32.42,5   (667) diploma   ¦ 
22U         37. Margesin Michael     1975 Lana d'Adige (BZ)    S.C. VIGILJOCH         1:11.49,2     20.19,6   (892) diploma   ¦ 
22UO        51. Marino Giacomo       1950 Breuil Cervinia (AO) S.C. FONDISTI CERVIN   1:32.54,6     31.51,9  (1133) diploma   ¦ 
22U         16. Maroni Alessio       1989 Primaluna (LC)       Comunità Montana V.    1:01.21,3      9.51,7    (87) diploma   ¦ 
CuM         23. Maroni Giovanni      1998 I                    S.C. C.M. VALSASSINA     13.34,8      2.25,1  (3042) diploma   ¦ 
BaM         18. Maroni Jacopo        2000 I                    S.C.Primaluna             8.46,0      4.25,0  (3003) diploma   ¦ 
RaM          3. Marques Marco        1995 CH-Davos                                      14.17,9      0.59,8  (3112) diploma   ¦ 
CuM         16. Martinelli Alex      1997 I                    SCI FONDO PAVULLESE      12.49,7      1.40,0  (3052) diploma   ¦ 
22UO        34. Martinelli Bernardin 1956 Sondrio (SO)         S.C. VALDIDENTRO       1:26.30,7     25.28,0  (1446) diploma   ¦ 
AlM         17. Martinelli Gabriele  1994 Valdidentro (SO)     S.C. ALTA VALTELLINA     19.09,7      3.05,2  (3173) diploma   ¦ 
42U        127. Martinelli Luca      1976 Roma (RM)            S.C.UBI Banca Goggi    2:03.17,2     28.30,0   (796) diploma   ¦ 
AspF         5. Martinelli Michela   1992 Pavullo nel Frignano SCI FONDO PAVULLESE      20.46,0      2.22,2  (3244) diploma   ¦ 
22U         76. Martinelli Nicola    1972 Livigno (SO)                                1:23.02,6     31.33,0  (1553) diploma   ¦ 
42D         24. Martinelli Simona    1968 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:28.30,7     40.38,2  (2107) diploma   ¦ 
42UO        81. Martini Alessandro   1958 Montecchio Emilia (R S.C. BAGNOLO           2:33.44,1     43.37,6  (1311) diploma   ¦ 
42UO         1. Masiero Guido        1955 Arbizzano (VR)       G.S. HARTMANN          1:50.06,5       -----   (309) diploma   ¦ 
42U        102. Massignan Paolo      1968 Montecchio Maggiore  S.C. NORDICO Terme E   1:59.41,4     24.54,2   (361) diploma   ¦ 
22D         34. Massmann Susanne     1959 D-Flensburg          DSSTCC                 2:08.18,4   1:09.47,7  (2267) diploma   ¦ 
22UO        91. Materazzi Giovanni   1937 Camerino (MC)        C.U.S. CAMERINO        1:58.01,1     56.58,4  (1114) diploma   ¦ 
42U        340. Materazzi Stefano    1965 Camerino (MC)        C.U.S. CAMERINO        2:29.09,6     54.22,4  (1106) diploma   ¦ 
42U        276. Mauri Luca           1963 Pasturo (LC)         CAI LC Strada Storta   2:19.28,8     44.41,6  (1352) diploma   ¦ 
CuM         20. Mauro Lorenzo        1997 I                    S.C. VALLE PESIO         13.19,5      2.09,8  (3050) diploma   ¦ 
CuM         21. Mauro Michele        1997 I                    S.C. VALLE PESIO         13.21,8      2.12,1  (3051) diploma   ¦ 
22U          4. Mauro Roberto        1981 Chiusa Pesio (CN)    G.S. ALPINI PARACADU     54.35,5      3.05,9    (88) diploma   ¦ 
42UO       100. Mazzucato Duilio     1935 Brescia (BS)         BRIXIA SCI - CENTRO    2:40.25,8     50.19,3   (157) diploma   ¦ 
42DO         2. Meier Irma           1955 CH-Richterswil       SVIZZERA               2:29.37,7     23.33,0  (2066) diploma   ¦ 
42U        341. Meier Peter          1959 CH-Richterswil       SVIZZERA               2:29.11,0     54.23,8   (831) diploma   ¦ 
22U          2. Melcher Gian Duri    1983 CH-Samedan           PIZ OT SAMEDAN           54.28,9      2.59,3   (105) diploma   ¦ 
42U         79. Melesi Andrea        1970 Primaluna (LC)       S.C. LECCO             1:55.16,7     20.29,5    (89) diploma   ¦ 
42U        407. Meli Daniele Arthuro 1969 CH-Zürich            SVIZZERA               2:56.43,8   1:21.56,6  (1312) diploma   ¦ 
42U        424. Melini Marco         1964 Lavagna (GE)         Maratoneti del Tigul   3:25.03,2   1:50.16,0  (1447) diploma   ¦ 
22U         27. Menesatti Massimilia 1968 CH-Bever             SVIZZERA               1:06.46,5     15.16,9   (311) diploma   ¦ 
22DO         8. Mercer Sylvia        1935 GB-Sale              MANCHESTER             2:41.13,6   1:23.22,6  (2201) diploma   ¦ 
22UO       108. Merle Maurice        1944 F-Treves             PILAT SPORTS NATURE    2:18.11,9   1:17.09,2  (1149) diploma   ¦ 
42U         75. Merlo Alberto        1976 Bassano del Grappa ( G.S.A. MONTEGRAPPA     1:54.56,5     20.09,3   (238) diploma   ¦ 
42U        172. Messerli Rolf        1967 CH-Oberstocken                              2:08.21,2     33.34,0  (1353) diploma   ¦ 
42U        410. Meyer Thomas         1961 D-Pöcking            GERMANIA               2:58.05,9   1:23.18,7  (1410) diploma   ¦ 
42UO         4. Mich Francesco       1956 Tesero (TN)          U.S. CORNACCI          1:54.13,6      4.07,1   (290) diploma   ¦ 
AspM         3. Mich Riccardo        1991 Tesero (TN)          U.S. CORNACCI TESERO     16.03,2      0.18,0  (3228) diploma   ¦ 
AlM         19. Mich Stefano         1993 Tesero (TN)          U.S. CORNACCI TESERO     19.18,0      3.13,5  (3184) diploma   ¦ 
42UO        21. Micheletti Luciano   1956 Calusco d'Adda (BG)  U.S. SAN PELLEGRINO    2:13.24,0     23.17,5   (158) diploma   ¦ 
42U        186. Micheli Carlo        1970 Milano (MI)          SVIZZERA               2:09.40,2     34.53,0   (808) diploma   ¦ 
42U        324. Micheli Marco        1969 Dalmine (BG)         S.C. VALSERINA         2:26.40,3     51.53,1   (607) diploma   ¦ 
42U        298. Miodini Massimiliano 1973 Ramiola di Medesano  CUS Parma              2:23.28,1     48.40,9   (608) diploma   ¦ 
42U        131. Miselli Roberto      1966 Scandiano (RE)       AGONISTICA BOSCOREAL   2:03.41,8     28.54,6   (239) diploma   ¦ 
42UO        62. Molendi Gianbattista 1958 Lovere (BG)          S.C. ITALO MAJ CREDI   2:24.47,5     34.41,0   (883) diploma   ¦ 
22UO        92. Molinari Delfino     1956 Darfo (BS)           Darfo Boario A.S.D.    1:59.02,2     57.59,5  (1227) diploma   ¦ 
22U         72. Molinari Paolo       1988 Darfo (BS)           Darfo Boario A.S.D.    1:21.58,8     30.29,2  (1228) diploma   ¦ 
42U        154. Molly Olivier        1974 CH-St. Moritz        SVIZZERA               2:06.04,6     31.17,4   (810) diploma   ¦ 
42UO        80. Mongardi Salvatore   1945 San Lazzaro di Saven C.U.S. BOLOGNA         2:32.52,4     42.45,9   (619) diploma   ¦ 
42UO       120. Montanari Cesare     1946 Alfonsine (RA)       S.C. ALFONSINE ASD     2:49.24,7     59.18,2  (1385) diploma   ¦ 
22UO        39. Montgermont Daniel   1947 F-Versonnex          LES FARTES             1:28.21,8     27.19,1  (1173) diploma   ¦ 
22UO       109. Morandi Claudio      1951 Darfo (BS)           S.C. DARFO BOARIO      2:19.02,6   1:17.59,9  (1491) diploma   ¦ 
22U         75. Morano Renato        1965 Fossano (CN)         Valle Pesio            1:22.33,4     31.03,8  (1495) diploma   ¦ 
42U        333. Moreau Pascal        1960 F-Bogeve                                    2:28.23,7     53.36,5  (1472) diploma   ¦ 
42U        385. Morelli Claudio      1973 Cogliate (MI)        UBOLDO 2001            2:42.05,3   1:07.18,1  (1313) diploma   ¦ 
42UO        98. Morf Martin          1945 CH-Dürnten           Swiss Ski              2:39.35,0     49.28,5  (1229) diploma   ¦ 
42U        100. Mosca Cristiano      1971 I                    GRONLAIT TEAM          1:59.05,0     24.17,8   (293) diploma   ¦ 
42U        174. Moser Sandro         1966 Castello di Fiemme ( G.S. CASTELLO DI FIE   2:08.30,8     33.43,6   (862) diploma   ¦ 
22U         67. Mosolo Marco         1976 Cividale del Friuli                         1:19.33,1     28.03,5  (1448) diploma   ¦ 
42U        190. Mraz Pavel           1976 CZ-Praga             Enervit                2:09.53,5     35.06,3   (356) diploma   ¦ 
42U        283. Mudrak Stanislav     ???? CZ-Pozlovice         CZE                    2:20.52,6     46.05,4   (885) diploma   ¦ 
42U        342. Müller Paul          1966 CH-Chur              ESV CHUR               2:29.38,6     54.51,4  (1411) diploma   ¦ 
22D         35. Muller Sabine        1967 F-Turckheim                                 2:10.42,0   1:12.11,3  (2271) diploma   ¦ 
22U        101. Musch Klaus          1970 D-Karlsruhe          Karlsruher Lemminge    1:39.24,7     47.55,1  (1355) diploma   ¦ 
22D         30. Muschalek Daniela    1961 D-Dettenhausen                              1:47.07,1     48.36,4  (2212) diploma   ¦ 
42U        281. Muschalek Frank      1964 D-Dettenhausen                              2:20.27,4     45.40,2   (668) diploma   ¦ 
42U        331. Musetti Massimo      1962 Carrara (MS)         S.C.K2 Carrara         2:27.45,1     52.57,9   (844) diploma   ¦ 
42U         16. Myrland Anders       1983 N                    Team Mekonomen         1:35.49,5      1.02,3    (21) diploma   ¦ 

totale 96



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.