La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per nome "F"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
22UO       100. Fabris Sergio        1936 Desenzano del Garda  S.C. DESENZANO         2:08.01,6   1:06.58,9  (1211) diploma   ¦ 
42U         49. Facchini Paolo       1964 Predazzo (TN)        G.S. HARTMANN          1:49.59,7     15.12,5   (322) diploma   ¦ 
42U        311. Faccin Fabiano       1964 Pederobba (TV)       S.C. AMICI DELLA NEV   2:24.43,6     49.56,4   (605) diploma   ¦ 
42UO       121. Faccini Claudio      1958 Erba (CO)            Passo dopo Passo       2:49.57,8     59.51,3  (1279) diploma   ¦ 
42U         82. Fachin Claudio       1973 Valdidentro (SO)     S.C ALTA VALTELLINA    1:55.50,8     21.03,6   (383) diploma   ¦ 
42UO         7. Faggio Armandino     1958 Chiusa Pesio (CN)    S.C. VALLE PESIO       2:02.16,7     12.10,2    (72) diploma   ¦ 
42UO       136. Fagiani Egidio       1957 Sorisole (BG)        G.S. ALTITUDE          2:59.45,5   1:09.39,0  (1136) diploma   ¦ 
42UO        61. Fainello Renato      1950 D-Oberhof            GHOST-Italia  Team B   2:24.37,7     34.31,2   (748) diploma   ¦ 
42UO        58. Fanchetti Luigi Mari 1949 San Giacomo di Tegli SCI C.A.I. TIRANO      2:24.05,2     33.58,7   (717) diploma   ¦ 
RaM         19. Fanoni Renato        1995 I                    S.C. VALMALENCO          17.09,0      3.50,9  (3107) diploma   ¦ 
42U        233. Faste Kristian       1962 N-Drobak             Team Xtra personell    2:14.23,3     39.36,1  (1129) diploma   ¦ 
22U         45. Faude Harald         1960 D-Geretsried         SKATINGSCHULE SCHERR   1:13.36,0     22.06,4   (864) diploma   ¦ 
42U        159. Faverio Riccardo     1969 Serina (BG)          S.C. VALSERINA         2:06.24,2     31.37,0   (839) diploma   ¦ 
42U        266. Fazzini Elio         1963 Premana (LC)         S.C. ALTA VALSASSINA   2:18.15,6     43.28,4  (1280) diploma   ¦ 
42D         13. Felgenhauer Stefanie 1986 D-Amberg             RACING TEAM SALOMON    2:14.10,5     26.18,0  (2053) diploma   ¦ 
42UO        25. Felicetti Luigi      1941 Predazzo (TN)        U.S. DOLOMITICA        2:14.07,6     24.01,1   (828) diploma   ¦ 
22UO        97. Ferrari Eugenio      1944 Castellarano (RE)    S.S. FRASSINORO        2:04.59,4   1:03.56,7  (1248) diploma   ¦ 
42U         74. Ferrari Giuliano     1966 Predazzo (TN)        S.C. MARZOLA           1:54.51,5     20.04,3   (246) diploma   ¦ 
AspM        14. Ferrario Andrea      1992 Lozza (VA)           S.C. ALTA VALTELLINA     17.54,4      2.09,2  (3236) diploma   ¦ 
42UO       125. Ferrario Giorgio     1956 Lozza (VA)           SCI NORDICO VARESE     2:53.00,6   1:02.54,1  (1213) diploma   ¦ 
42UO        28. Ferrazzi Aldo        1957 Valstagna (VI)       GSA MONTE GRAPPA       2:14.42,3     24.35,8   (749) diploma   ¦ 
42UO        49. Ferrero Massimo      1958 Fenis (AO)           S.C. TERSIVA           2:22.14,7     32.08,2   (861) diploma   ¦ 
22UO        64. Fiandra Gianfranco   1942 Robassomero (TO)     Pian Benaut            1:37.08,1     36.05,4  (1180) diploma   ¦ 
22DO        11. Field Hilary         1938 GB-Fleet Hampshire   LONDON REGION NORDIC     18.59,5      3,5 km  (2215)           ¦ 
22U         78. Filippi Roberto      1964 Belgirate (VB)       SCI CLUB LESA 77       1:23.33,7     32.04,1  (1214) diploma   ¦ 
22UO         5. Filosi Mario         1955 Trento (TN)          G.S. ALPINI POVO       1:08.04,4      7.01,7   (255) diploma   ¦ 
42UO        23. Finazzi Giacomo      1958 Trescore Balneario ( S.C.A Sovere           2:13.55,9     23.49,4   (169) diploma   ¦ 
22UO        42. Fiore Luciano        1945 Torino (TO)          SKI NORDICO TORINO     1:29.59,7     28.57,0  (1215) diploma   ¦ 
22UO        26. Fiorelli Giancarlo   1958 Val Masino (SO)      S. C. LIVIGNO          1:23.47,8     22.45,1  (1294) diploma   ¦ 
42UO       132. Fiori Pietro         1950 Trivero (BI)         G.S.Favaro             2:58.15,9   1:08.09,4  (1504) diploma   ¦ 
22DO         5. Fiorini Maria Grazia 1954 Darfo (BS)           S.C. Darfo Boario      2:19.58,3   1:02.07,3  (2228) diploma   ¦ 
42UO       106. Fioroni Alfio        1946 Sondrio (SO)         SCI C.A.I. SONDRIO     2:43.14,2     53.07,7   (606) diploma   ¦ 
42U         11. Fischer Remo         1981 CH-Davos Platz       Arre Mols              1:34.57,7      0.10,5    (28) diploma   ¦ 
22U         65. Fischer Wolfgang     1964 D-Grünwald           RSG OLYMPIAPARK        1:18.48,2     27.18,6   (682) diploma   ¦ 
42U        257. Florin Sandro        1959 CH-Feusisberg                               2:16.57,7     42.10,5   (637) diploma   ¦ 
42U         34. Florinett Andrea     1979 CH-Scuol             SAS SCUOL              1:43.08,4      8.21,2    (97) diploma   ¦ 
42UO         2. Florinett Marcus     1953 CH-Scuol             C.S. LISCHANA SCUOL    1:52.45,9      2.39,4   (365) diploma   ¦ 
42U        158. Fochesato Stefano    1963 Priabona (VI)        Centro Spor. Bassano   2:06.09,9     31.22,7   (890) diploma   ¦ 
RaM          6. Follis Nicholas      1996 I                    S.C. AMIS DE VERRAYE     15.21,4      2.03,3  (3108) diploma   ¦ 
42U        343. Follis Sandro        1966 Pontey (AO)          S.C. AMIS DE VERRAYE   2:29.42,4     54.55,2  (1468) diploma   ¦ 
42U        151. Fontana Edi          1960 Tresivio (SO)        S.C. CREDITO VALTELL   2:05.29,7     30.42,5   (268) diploma   ¦ 
42U         64. Fontana Ivano        1964 Lavis (TN)           TRIATHLON TRENTINO     1:53.09,6     18.22,4   (269) diploma   ¦ 
42U        373. Fontanari Fabrizio   1963 Pergine Valsugana (T G.S. HARTMANN          2:38.41,6   1:03.54,4  (1181) diploma   ¦ 
22UO       114. Fornoni Francesco    1947 Saint Vincent (AO)   S.C. ANTEY SAINT AND   2:26.19,8   1:25.17,1  (1344) diploma   ¦ 
42UO        22. Forzatti Carlo       1948 Monza (MI)           Pell e Oss             2:13.30,1     23.23,6   (219) diploma   ¦ 
42U        376. Fossati Andrea       1968 Abbiategrasso (MI)   S.C. MACUGNAGA         2:39.00,7   1:04.13,5  (1300) diploma   ¦ 
BaM         17. Franceschetti Stefan 2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      5.46,0      1.25,0  (3016) diploma   ¦ 
42U        270. Franconi Enrico      1967 Torino (TO)          S.C. GENOVA            2:18.33,4     43.46,2   (657) diploma   ¦ 
CuF          1. Franziscus Luana     1997 CH-Samaden           Piz Ot Samaden           11.10,6       -----  (3082) diploma   ¦ 
RaM         11. Franziscus Luca      1996 CH-Samaden           S.C. Piz Ot Samaden      16.17,9      2.59,8  (3109) diploma   ¦ 
42UO       127. Fratus Gianluigi     1946 Pedrengo (BG)        S.C. SPEEDY SPORT      2:53.49,6   1:03.43,1  (1138) diploma   ¦ 
22D          8. Frautschi Cornelia   1973 CH-Schönried         Skiclub Schönried      1:17.14,0     18.43,3  (2120) diploma   ¦ 
22U         70. Frautschi Thomas     1965 CH-Schönried         Skiclub Schönried      1:21.00,4     29.30,8  (1469) diploma   ¦ 
22U        113. Frecchiani Paolo     1968 Treviglio (BG)       S.C.CAI TREVIGLIO      1:52.11,7   1:00.42,1  (1547) diploma   ¦ 
42U        347. Freggiaro Oscar      1986 Clusone                                     2:30.25,0     55.37,8  (1477) diploma   ¦ 
42U         24. Freimuth Thomas      1980 D-Lindberg           WSV SKADI BODENMAIS    1:37.27,1      2.39,9    (11) diploma   ¦ 
22UO        16. Freter Walter        1958 D-Herrischried       SKATINGSCHULE SCHERR   1:16.58,1     15.55,4   (865) diploma   ¦ 
22U        108. Fretwell Roger       1959 GB-London            London Region          1:48.56,7     57.27,1  (1137) diploma   ¦ 
42U         51. Frigerio Giuseppe    1969 Rogeno (LC)          G.S. I CAMOSCI         1:51.07,8     16.20,6    (84) diploma   ¦ 
42UO       143. Frigerio Renato      1946 Desio (MI)           U.O.E.I. PELL E OSS    3:14.21,8   1:24.15,3  (1125) diploma   ¦ 
22D         37. Frischmann Anett     1972 D-Chemnitz           Klinikum Chemnitz      2:12.43,7   1:14.13,0  (2248) diploma   ¦ 
42U        317. Füllers Henning      1974 D-Herzogenaurach     SKATINGSCHULE SCHERR   2:25.08,9     50.21,7   (866) diploma   ¦ 
42U        403. Furlan Gianluigi     1960 Alano di Piave (BL)  GATTO DELLE NEVI       2:53.33,7   1:18.46,5  (1182) diploma   ¦ 

totale 63



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.