La Sgambeda 2008, Livigno (I) - per nome "C"

categoria posto nome                 an   località             società                    tempo     ritardo    pett           ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
42U        189. Cabassi Luciano      1962 Tirano (SO)          SCI C.A.I. TIRANO      2:09.47,9     35.00,7   (858) diploma   ¦ 
42U        187. Cadringher Franco    1965 Grosio (SO)          Sci Club Alta Valtel   2:09.45,6     34.58,4  (1395) diploma   ¦ 
22UO       101. Cairati Francesco    1955 Novara (NO)          S.C.Pernate A.D.       2:09.53,4   1:08.50,7  (1277) diploma   ¦ 
22DO         9. Caldwell Penny       1943 GB-London            LONDON REGION NORDIC   2:42.19,1   1:24.28,1  (2214) diploma   ¦ 
22D          7. Calegari Sara        1979 Peschiera Borromeo ( PASSO DOPO PASSO       1:15.34,0     17.03,3  (2126) diploma   ¦ 
AlM          7. Can Daniel           1993 CZ                                            16.55,7      0.51,2  (3167) diploma   ¦ 
42U        358. Canclini Arrigo      1960 Bormio (SO)          S.C. ALTA VALTELLINA   2:32.05,0     57.17,8   (679) diploma   ¦ 
BaM          8. Canclini Dante       2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      4.46,6      0.25,6  (3012) diploma   ¦ 
RaF         19. Canclini Federica    1996 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             21.40,9      6.26,3  (3155) diploma   ¦ 
CuF         14. Canclini Stefania    1997 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     13.25,5      2.14,9  (3097) diploma   ¦ 
22D         23. Candeli Alessia      1990 Pavullo nel Frignano SCI FONDO PAVULLESE    1:36.23,2     37.52,5  (2220) diploma   ¦ 
42UO       102. Candeli Bruno        1949 Pavullo nel Frignano A.S.D. POL. PAVULLES   2:42.42,1     52.35,6  (1259) diploma   ¦ 
42UO        90. Caneppele Sandro     1949 Merano (BZ)          A.S. MERANO            2:35.34,5     45.28,0   (738) diploma   ¦ 
22UO        73. Canova Galeazzo      1937 Costa Volpino (BG)   S.C.Schilpario         1:40.27,4     39.24,7  (1161) diploma   ¦ 
22U         39. Cantoni Daniel       1990 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           1:12.23,2     20.53,6   (856) diploma   ¦ 
CuM          5. Cantoni Luca         1997 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     11.47,0      0.37,3  (3055) diploma   ¦ 
RaF         21. Cantoni Martina      1996 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     22.55,0      7.40,4  (3143) diploma   ¦ 
CuM         25. Cantoni Nicolò       1997 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             13.54,6      2.44,9  (3064) diploma   ¦ 
AlM         22. Cantoni Riccardo     1994 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             20.08,2      4.03,7  (3183) diploma   ¦ 
22U         22. Capitanio Luca       1969 Schilpario (BG)      S.C.SCHILPARIO         1:04.34,2     13.04,6   (230) diploma   ¦ 
42U        130. Capitanio Massimo    1973 Rogno (BG)           S.C. SCHILPARIO        2:03.36,6     28.49,4   (680) diploma   ¦ 
22U          6. Cappelletti Daniele  1982 Ronzo Chienis (TN)   CS ESERCITO              55.34,0      4.04,4   (367) diploma   ¦ 
AlM          4. Cappelletti Marco    1993 Le Prese (SO)        S.C. LE PRESE            16.51,4      0.46,9  (3158) diploma   ¦ 
22UO        21. Capteina Hartmut     1951 D-Mönchweiler        SC VILLINGEN           1:22.08,0     21.05,3  (1162) diploma   ¦ 
22D         26. Carbonetti Lidia     1969 Milano (MI)          SC DEL GARDA           1:38.54,1     40.23,4  (2251) diploma   ¦ 
42U        392. Carlini Giovanni     1963 Pavullo nel Frignano SCI FONDO PAVULLESE    2:45.14,6   1:10.27,4  (1434) diploma   ¦ 
42UO        50. Carminati Domenico   1955 Trescore Balneario ( S.C. SOVERE            2:22.15,4     32.08,9   (779) diploma   ¦ 
42U          6. Carrara Bruno        1977 Serina (BG)          C.S. CARABINIERI       1:34.50,4      0.03,2     (5) diploma   ¦ 
42U        216. Carrara Ivano        1977 Serina (BG)          S.C. VALSERIANA        2:12.48,6     38.01,4   (746) diploma   ¦ 
22U        105. Carro Massimo        1967 Genova (GE)          S.C. GENOVA C.A.I. S   1:45.15,6     53.46,0  (1538) diploma   ¦ 
42U        279. Carsana Antonio      1960 Pedrengo (BG)        S.C. SCHILPARIO        2:20.19,5     45.32,3   (798) diploma   ¦ 
42U        250. Casalini Michele     1977 Ono S. Pietro (BS)   S.C. DARFO BOARIO      2:16.07,9     41.20,7  (1503) diploma   ¦ 
22UO        35. Catellani Oriano     1956 Montecchio Emilia (R S.C. BAGNOLO           1:26.33,3     25.30,6  (1346) diploma   ¦ 
42U        255. Cattaneo Fabrizio    1960 Lovere (BG)          G.S. VV.FF. E.GRITTI   2:16.35,1     41.47,9   (614) diploma   ¦ 
42U          1. Cattaneo Marco       1974 Caronno Pertusella ( C.S. FIAMME ORO        1:34.47,2       -----     (3) diploma   ¦ 
42U        345. Cattaruzza Carlo     1963 Belluno (BL)                                2:29.52,2     55.05,0  (1544) diploma   ¦ 
42U        349. Cavagna Diego        1968 Serina (BG)          S.C. VALSERINA         2:30.52,8     56.05,6   (797) diploma   ¦ 
42U        289. Cavagna Stefano      1962 Algua (BG)           S.C. VALSERINA         2:21.26,8     46.39,6  (1475) diploma   ¦ 
22D          1. Cavallar Veronica    1983 Monclassico (TN)     G.S. FIAMME GIALLE       58.30,7       -----  (2013) diploma   ¦ 
42D         34. Cavalli Cristina     1959 CH-Zuoz              SVIZZERA               2:45.58,2     58.05,7  (2245) diploma   ¦ 
22DO         6. Caviet Nancy Lucienn 1950 NL-Dokkum            NEDERLANDS SKI VEREN   2:33.21,3   1:15.30,3  (2227) diploma   ¦ 
22UO        23. Caviezel Nino        1955 CH-Tschlin           SVIZZERA               1:22.12,6     21.09,9  (1435) diploma   ¦ 
42UO        10. Ceccato Gino         1952 Enego (VI)           C.S. BASSANO           2:05.42,8     15.36,3   (665) diploma   ¦ 
42U         87. Ceccato Mirko        1976 Enego (VI)           C.S. BASSANO           1:56.30,5     21.43,3   (739) diploma   ¦ 
42U        204. Cenacchi Marco       1964 Castello d'Argile (B C.U.S. BOLOGNA         2:11.34,0     36.46,8   (729) diploma   ¦ 
42U        160. Ceola Mattia         1987 Recoaro Terme (VI)   Sci Fondo Recoaro      2:06.32,0     31.44,8  (1347) diploma   ¦ 
22UO        41. Cereghini Sandro     1946 Dervio (LC)          DERVIESE SKITEAM       1:29.48,9     28.46,2  (1204) diploma   ¦ 
42U        418. Ceriani Alessandro   1972 Milano (MI)          Amici di Madesimo      3:14.25,1   1:39.37,9  (1205) diploma   ¦ 
22U         81. Cesana Paolo         1964 CH-Pontresina        SVIZZERA               1:24.43,2     33.13,6  (1396) diploma   ¦ 
22DO        10. Chalmers Margaret    1951 GB-Bedford           LONDON REGION NORDIC   2:45.42,6   1:27.51,6  (2203) diploma   ¦ 
42U        205. Chapellu Michel      1967 Verrayes (AO)        S.C. AMIS DE VERRAYE   2:11.38,3     36.51,1   (838) diploma   ¦ 
RaF         17. Chapellu Nicole      1995 Verrayes (AO)        Amis de Verrayes         19.14,9      4.00,3  (3135) diploma   ¦ 
RaM         14. Chapellu Rayan       1996 I                    S.C.Amis de Verrayes     16.34,1      3.16,0  (3103) diploma   ¦ 
42U        384. Charles Giorgio      1969 Saint Pierre (AO)    S.C. VETAN             2:41.24,2   1:06.37,0  (1549) diploma   ¦ 
42U        201. Charrey Damiano      1982 La Salle (AO)        VALDIGNE MONT BLANC    2:11.11,0     36.23,8   (702) diploma   ¦ 
42U        145. Chatrian Matteo      1981 Torgnon (AO)         S.C. TORGNON           2:04.40,9     29.53,7   (713) diploma   ¦ 
42UO       131. Ciapponi Mario       1946 Milano (MI)                                 2:56.27,8   1:06.21,3  (1260) diploma   ¦ 
22UO        95. Cimatti Franco       1958 Pavullo nel Frignano POL. PAVULLESE         1:59.44,8     58.42,1  (1479) diploma   ¦ 
22U         99. Ciuffa Paolo         1974 Pavullo nel Frignano Sci fondo Pavullese    1:37.33,3     46.03,7  (1484) diploma   ¦ 
42UO        73. Coccioletti Piero    1949 Castellanza (VA)     S.C. PASSO DOPO PASS   2:28.45,8     38.39,3  (1206) diploma   ¦ 
42U         92. Coda Giuseppe        1969 Oulx (TO)            SKI NORDICO TORINO     1:57.28,5     22.41,3   (780) diploma   ¦ 
BaM          7. Cola Riccardo        2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      4.46,1      0.25,1  (3013) diploma   ¦ 
42U         44. Cola Ugo             1967 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           1:47.31,3     12.44,1    (82) diploma   ¦ 
AlF          8. Coletti Ilenia       1993 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     21.59,9      3.45,0  (3202) diploma   ¦ 
42U         68. Collavo Mirco        1970 Quero (BL)           C.S. Bassano           1:54.09,6     19.22,4  (1207) diploma   ¦ 
42DO         1. Colnaghi Calissoni L 1954 Aicurzio (MI)        G.S. CAMOSCI           2:06.04,7       -----  (2063) diploma   ¦ 
22U         33. Colombo Davide       1967 Giussano (MI)        G.S. I CAMOSCI         1:10.17,5     18.47,9   (201) diploma   ¦ 
22U         69. Colombo Giorgio      1978 Cisano Bergamasco (B G.S. ALTITUDE          1:20.45,9     29.16,3   (714) diploma   ¦ 
BaF          1. Colombo Laura        1999 I                    S.C.Primaluna             4.15,9       -----  (3030) diploma   ¦ 
42UO       145. Colombo Massimo      1951 Cuorgnè (TO)         Sci Club Levanna       3:14.40,9   1:24.34,4  (1147) diploma   ¦ 
BaM         11. Colturi Claudio      2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      4.55,7      0.34,7  (3014) diploma   ¦ 
22D         14. Colturi Katia        1971 Livigno (SO)         AMATORE                1:23.35,4     25.04,7  (2118) diploma   ¦ 
22U        123. Comazzi Alberto      1987 Domodossola (VB)     S.C. VALLE VIGEZZO        9.01,1      3,5 km   (285)           ¦ 
22UO        63. Comba Francesco      1954 Montanera (CN)       Valle Pesio            1:36.54,9     35.52,2  (1552) diploma   ¦ 
22U        120. Comi Claudio         1965 Boffalora Sopra Tici SCI CAI BRESCIA        2:19.45,1   1:28.15,5  (1498) diploma   ¦ 
42U        200. Comitti Luca         1967 Villa Guardia (CO)   S.C. SORMANO           2:11.04,5     36.17,3   (615) diploma   ¦ 
RaF         10. Compagnoni Jael      1995 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     18.24,5      3.09,9  (3144) diploma   ¦ 
RaF         12. Compagnoni Laila     1995 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     18.36,8      3.22,2  (3145) diploma   ¦ 
BaM         13. Compagnoni Luca      2000 I                    S.C. ALTA VALTELLINA      5.06,3      0.45,3  (3015) diploma   ¦ 
22D         25. Compagnoni Pamela    1981 Livigno (SO)                                1:38.40,0     40.09,3  (2206) diploma   ¦ 
AlM         13. Compagnoni Samuel    1993 I                    S.C. ALTA VALTELLINA     18.09,5      2.05,0  (3170) diploma   ¦ 
42D          4. Confortola Antonella 1975 I                                           1:47.55,5      0.03,0  (2009) diploma   ¦ 
CuF         12. Confortola Consuelo  1997 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             13.12,6      2.02,0  (3095) diploma   ¦ 
AlM         15. Confortola Iorio     1993 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             18.27,9      2.23,4  (3182) diploma   ¦ 
CuM         10. Confortola Juri      1997 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             12.13,7      1.04,0  (3061) diploma   ¦ 
AspF         2. Confortola Megghi    1992 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             19.05,7      0.41,9  (3242) diploma   ¦ 
22D         15. Confortola Monica    1988 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO ASD       1:28.07,4     29.36,7  (2260) diploma   ¦ 
42U         65. Confortola Pierino   1961 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           1:53.11,4     18.24,2   (282) diploma   ¦ 
42UO       130. Confortola Villi     1958 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:56.10,1   1:06.03,6   (188) diploma   ¦ 
42U        338. Cornali Aldo         1960 Bergamo (BG)         S.C. GROMO             2:28.47,6     54.00,4  (1293) diploma   ¦ 
22UO         6. Corradini Renzo      1948 Castello di Fiemme ( U.S. STELLA ALPINA     1:09.13,1      8.10,4   (653) diploma   ¦ 
42U        169. Cortesi Gianni       1973 CH-Poschiavo         SPORTIVA PALU POSCHI   2:07.55,6     33.08,4   (319) diploma   ¦ 
42U        103. Cortesi Reto         1968 CH-Poschiavo         SPORTIVA PALU POSCHI   1:59.49,2     25.02,0   (320) diploma   ¦ 
42UO        64. Cossaro Enzo         1942 Udine (UD)           G.S.A. UDINE           2:25.05,4     34.58,9  (1208) diploma   ¦ 
22U         38. Costa Ezio           1972 CH-Poschiavo                                1:12.18,2     20.48,6   (873) diploma   ¦ 
42U        185. Costaz Daniel        1981 La Salle (AO)        S.C.VALDIGNE MONT BL   2:09.36,5     34.49,3   (666) diploma   ¦ 
42UO        93. Courtine Hervè       1952 F-Le Bessat          PILAT SPORTS NATURE    2:37.18,2     47.11,7   (635) diploma   ¦ 
22U         79. Crameri Lorenzo      1966 CH-Poschiavo         SVIZZERA               1:23.36,0     32.06,4   (824) diploma   ¦ 
42U         43. Crestani Marco       1964 Conco (VI)           GSA ASIAGO             1:47.29,4     12.42,2   (336) diploma   ¦ 
42UO       117. Crippa Aldo          1954 Lissone (MI)         S.C. LISSONE           2:46.20,3     56.13,8   (152) diploma   ¦ 
42U        417. Crippa Cesare        1960 Lissone (MI)         S.C. LISSONE           3:11.08,3   1:36.21,1   (156) diploma   ¦ 
42U        167. Cristel Piergiorgio  1969 Tesero (TN)          Aretè Club             2:07.26,5     32.39,3   (825) diploma   ¦ 
AlM         11. Cristellon Alessandr 1993 Cavalese (TN)        S.C. GRONLAIT TEAM       17.32,1      1.27,6  (3178) diploma   ¦ 
22U         68. Crosara Adriano      1959 Zanè (VI)            G.S.A. Zanè            1:19.36,0     28.06,4   (715) diploma   ¦ 
42U        178. Crovetti Francesco   1964 Pievepelago (MO)     C.U.S. BOLOGNA         2:08.56,3     34.09,1   (348) diploma   ¦ 
42UO        91. Crucitelli Riccardo  1957 Campi Bisenzio (FI)  CRAL BANCA TOSCANA     2:36.35,1     46.28,6  (1209) diploma   ¦ 
42D         15. Culanti Indiano Robe 1965 Villa di Tirano (SO) SCI C.A.I. TIRANO      2:16.04,9     28.12,4  (2058) diploma   ¦ 
22UO        29. Curtaz Carlo         1957 Gressan (AO)         S.C. VALPELLINE        1:24.33,4     23.30,7  (1289) diploma   ¦ 
22UO        48. Curtoni Giorgio      1951 Morbegno (SO)        GS VALGEROLA           1:32.04,9     31.02,2  (1261) diploma   ¦ 
CuF         16. Cusini Clarissa      1998 I                    S.C. LIVIGNO             13.51,5      2.40,9  (3096) diploma   ¦ 
CuF         21. Cusini Debora        1998 Livigno (SO)         Sci Club Livigno         15.38,2      4.27,6  (3220) diploma   ¦ 
CuM         14. Cusini Dilan         1998 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             12.25,5      1.15,8  (3062) diploma   ¦ 
CuF         20. Cusini Elena         1998 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             15.28,5      4.17,9  (3079) diploma   ¦ 
42U         88. Cusini Gelsomino     1964 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           1:56.33,1     21.45,9   (173) diploma   ¦ 
42U        404. Cusini Guglielmo     1959 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:54.24,3   1:19.37,1  (1247) diploma   ¦ 
AlF          7. Cusini Manuela       1994 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             21.53,3      3.38,4  (3199) diploma   ¦ 
42U        192. Cusini Massimo       1973 Livigno (SO)                                2:10.04,7     35.17,5   (604) diploma   ¦ 
42UO        52. Cusini Maurilio      1953 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:22.36,6     32.30,1   (703) diploma   ¦ 
42DO         5. Cusini Natalia       1957 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           3:15.47,6   1:09.42,9  (2259) diploma   ¦ 
42UO        76. Cusini Pierino       1951 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:31.05,9     40.59,4   (704) diploma   ¦ 
42U        398. Cusini Sergio        1965 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO           2:48.22,5   1:13.35,3  (1492) diploma   ¦ 
CuF          2. Cusini Valentina     1998 Livigno (SO)         S.C. LIVIGNO             11.41,5      0.30,9  (3093) diploma   ¦ 

totale 122



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.