19. Surselva Marathon 2008, Sedrun - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   Schnitt
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
M20         28. Sager Jr Rolf                       1981 Waldkirch                   1:50.13,6     51.27,0   (328)      4.24
M30         29. Sala Veni Milo                      1969 Ruvigliana                  1:42.26,4     41.49,0   (329)      4.05
M40         74. Schädelin Peter                     1962 Zürich                      2:03.16,7   1:01.12,3   (285)      4.55
M50         40. Schafknecht Hansueli                1956 Bürglen TG                  1:38.08,7     32.34,6   (330)      3.55
M50         16. Schlatter Ulrich, Einigen           1952 NSK Thun                    1:19.16,4     13.42,3   (194)      3.10
M30         27. Schmed Paul                         1973 Breil/Brigels               1:28.45,4     28.08,0   (342)      3.33
M40         50. Schmed Sigis, Surrein               1962 US Surrein                  1:19.06,2     17.01,8   (200)      3.09
MiniM       13. Schmid André                        1966 Sedrun                        50.57,7     13.07,2    (82)      4.04
MiniF        6. Schmid Brigitte                     1960 Winterthur                    54.17,5      9.20,5    (52)      4.20
M50         23. Schmid Erwin                        1956 Winterthur                  1:25.02,5     19.28,4   (286)      3.24
M50         27. Schmocker Urs                       1954 Felsberg                    1:26.01,9     20.27,8   (340)      3.26
F40          7. Schneider Christa, D-Laufenburg     1962 SC Hotzewald                1:32.14,3     15.53,2    (31)      3.41
M30          6. Schorro Roman                       1976 Klosters                    1:08.45,5      8.08,1   (192)      2.45
M50         18. Schröpfer Rageth                    1954 Flims Dorf                  1:21.55,6     16.21,5   (363)      3.16
M50          7. Schuler Josef                       1954 Rothenthurm                 1:10.08,1      4.34,0   (195)      2.48
M20         27. Schwab Marc                         1982 Ipsach                      1:50.03,7     51.17,1   (287)      4.24
M40         44. Sialm Marius                        1967 FL-Planken                  1:17.47,2     15.42,8   (331)      3.06
M40         51. Siegrist Jörg                       1962 Uetikon am See              1:19.54,5     17.50,1   (288)      3.11
M40         52. Simeon Roland                       1965 Chur                        1:20.04,7     18.00,3   (332)      3.12
M40         27. Sossai Flavio                       1968 Trun                        1:13.26,8     11.22,4   (181)      2.56
M30         24. Sprecher Beat, Vättis               1972 Skiclub Vaettis             1:22.14,8     21.37,4   (358)      3.17
F30          8. Sprecher Nadine, Vättis             1977 Skiclub Vaettis             1:25.52,2     18.38,0    (42)      3.26
M50         19. Steger Wendelin                     1958 Tamins                      1:22.08,2     16.34,1   (298)      3.17
M30          1. Steiner Armon, Scuol                1978 BSV / SAS                   1:00.37,4       -----   (207)      2.25
M50         31. Steiner Beat, Niederrohrdorf        1949 Skiriege Zurzach            1:29.38,3     24.04,2   (290)      3.35
F30          7. Sturzenegger Karin, Gudo            1976 Senza Fondo                 1:22.22,7     15.08,5    (11)      3.17
M50          4. Süess Stefan                        1958 Schönenberg an der Thur     1:09.06,0      3.31,9   (158)      2.45
F20          2. Süess Stephanie                     1986 Schönenberg an der Thur     1:21.33,5      2.55,9    (40)      3.15

Total 28



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.