22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - Varese (Italia)

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M1     103. Alberti Agostino     1978 Cislago (VA)         Cral Banca di Legnano            6:11.28,0   1:19.22,5  (2773) diploma video    22,290 ¦ 
106/M6      15. Anzini Ernesto       1950 Gorla Minore (VA)    Cral Banca di Legnano            4:57.31,2     57.51,5  (4858) diploma video    21,376 ¦ 
138/M2     114. Astorino Antonio     1975 Angera (VA)          UC Angerese                      6:06.32,9   1:26.10,5  (4869) diploma video    22,589 ¦ 
138/M1     148. Baietti Alessandro   1979 Angera (VA)          UC Angerese                      6:32.37,9   1:40.32,4  (4874) diploma video    21,088 ¦ 
55/F2       59. Baldi Franca         1964 Cassano Magnago (VA) GS GARBAGNATESE                  3:57.28,4   1:13.48,8  (1018) diploma video    13,896 ¦ 
106/M6     224. Baranzini Gianpiero  1949 Angera (VA)          UC Angerese                      6:54.52,4   2:55.12,7  (4745) diploma video    15,329 ¦ 
55/M5       10. Bellani Maurizio     1954 Gallarate (VA)       a.s.d cicloamatori gallarate     2:35.33,3     21.37,9  (4920) diploma video    21,214 ¦ 
55/F2       83. Belloni Wanda        1958 Gallarate (VA)       ASD Avis Gallarate               4:18.21,4   1:34.41,8  (1026) diploma video    12,773 ¦ 
106/M6     166. Bielli Giuseppe      1943 Taino (VA)           UC Angerese                      6:26.05,1   2:26.25,4  (4747) diploma video    16,473 ¦ 
106/M3     299. Bini Fabrizio        1966 Cuasso al Monte (VA) soc. ciclistica Cicli Ballardi   5:53.02,1   2:15.42,1  (1380) diploma video    18,015 ¦ 
55/M6      188. Bolis Arnaldo Sergio 1948 Busto Arsizio (VA)   Varese                           4:43.54,5   2:43.47,2  (5026) diploma video    11,623 ¦ 
138/M2     536. Borghi Davide        1976 Origgio (VA)         ASD HELIOS                       8:23.57,4   3:43.35,0  (8988) diploma video    16,429 ¦ 
138/M2     455. Botta Cristian       1973 Busto Arsizio (VA)   Clamas Team                      7:51.50,2   3:11.27,8  (2041) diploma video    17,548 ¦ 
138/M3     520. Campi Luca           1969 Daverio (VA)         team guru parkpree               7:00.58,2   2:18.55,6  (9067) diploma video    19,668 ¦ 
106/M5     465. Carcano Stefano      1952 Sesto Calende (VA)   UC Angerese                      7:13.14,6   3:23.58,7  (5117) diploma video    14,679 ¦ 
106/M3      99. Carravetta Corrado   1967 Biandronno (VA)      Team Guro Parkpre Selle Italia   4:54.22,3   1:17.02,3  (4060) diploma video    21,605 ¦ 
138/M3     615. Castiglioni Stefano  1966 Cairate (VA)         SC PEVERANZA                     7:16.04,1   2:34.01,5  (1418) diploma video    18,987 ¦ 
55/M6      139. Colombo Francesco    1946 San Macario (VA)     Societá Ciclistica Humanitas     4:13.21,1   2:13.13,8    (54) diploma video    13,025 ¦ 
106/M5      52. Colombo Ivan Michele 1956 San Macario (VA)     Societá Ciclistica Humanitas     4:56.56,7   1:07.40,8    (55) diploma video    21,418 ¦ 
55/F1       89. Coerezza Annabella   1974 Somma Lombardo (VA)  Coppi Racing Team Azzate         4:39.25,0   2:25.55,9  (1057) diploma video    11,810 ¦ 
138/M3     616. De Bernardi Luca Giu 1968 Olgiate Olona (VA)   GS Olmina                        7:16.12,1   2:34.09,5  (5245) diploma video    18,982 ¦ 
138/M4     862. Del Deo Silvio       1962 Saronno (VA)         Clamas Team                      7:51.48,6   2:53.45,3  (2040) diploma video    17,549 ¦ 
138/M1     285. Della Bella Matteo   1979 Busto Arsizio (VA)   A.S.D. TORPADO UNITED            7:56.32,2   3:04.26,7  (9232) diploma video    17,375 ¦ 
106/M6     262. Della Chiesa Daniele 1946 Biandronno (VA)      UC Angerese                      7:18.04,1   3:18.24,4  (4741) diploma video    14,518 ¦ 
55/M6      164. Di Nasso Moreno      1940 Angera (VA)          UC Angerese                      4:30.15,0   2:30.07,7  (4744) diploma video    12,210 ¦ 
138/M6     245. Fedele Raffaele      1950 Gallarate (VA)       ASD Avis Gallarate               8:52.58,4   3:01.09,1  (2932) diploma video    15,535 ¦ 
106/M2     262. Ferraris Luca        1972 Cuasso al Monte (VA) individuale                      6:40.27,2   3:13.29,7  (9324) diploma video    15,882 ¦ 
55/M5       59. Ferrazzi Dario Dario 1955 Cairate (VA)         Team Caroni                      3:19.25,0   1:05.29,6  (9326) diploma video    16,548 ¦ 
106/M1     137. Fiorattini Marco     1985 Busto Arsizio (VA)   Team Bike Tartaggia              6:27.55,3   2:55.05,5  (9336) diploma video    16,395 ¦ 
106/M5     308. Fiorattini Mario     1957 Busto Arsizio (VA)   Team Bike Tartaggia              6:27.55,6   2:38.39,7  (9337) diploma video    16,394 ¦ 
55/M4      303. Frison Santino       1959 Sesto Calende (VA)   UC Angerese                      4:33.49,7   2:25.34,5  (5385) diploma video    12,051 ¦ 
106/F1       5. Gaggini Daniela      1972 Varese (VA)          ASD S.Ambrogio                   4:37.17,2     42.51,5  (1104) diploma video    22,936 ¦ 
106/M3      40. Galli Gianluca       1971 Varese (VA)          ASD S.Ambrogio                   4:32.41,5     55.21,5  (5397) diploma video    23,323 ¦ 
106/M4     658. Galli Umberto        1959 Taino (VA)           UC Angerese                      6:58.08,0   3:18.49,7  (4743) diploma video    15,210 ¦ 
106/M3     475. Gazzola Massimo      1971 Castiglione Olona (V                                  6:49.35,6   3:12.15,6  (9411) diploma video    15,527 ¦ 
138/M4     762. Ioli Valerio         1961 Somma Lombardo (VA)  UC Angerese                      7:37.22,2   2:39.18,9  (5202) diploma video    18,103 ¦ 
106/M1      17. Lecci Nicola         1987 Varese (VA)          GS Esercito                      4:09.04,3     36.14,5  (3227) diploma video    25,534 ¦ 
138/M3     858. Maniscalchi Vito     1968 Lonate Ceppino (VA)  ASD Torpado United               7:56.34,2   3:14.31,6  (8894) diploma video    17,374 ¦ 
138/M4     898. Marchetti Roberto    1963 Carnago (VA)         ASD Torpado United               7:56.30,2   2:58.26,9  (9754) diploma video    17,376 ¦ 
138/M3     755. Mariani Giorgio      1967 Vizzola Ticino (VA)  ASD Bortolami Bike Action        7:39.31,7   2:57.29,1  (5665) diploma video    18,018 ¦ 
138/M6      14. Martinelli Roberto   1950 Gallarate (VA)       UC Angerese                      6:18.06,9     26.17,6  (5677) diploma video    21,898 ¦ 
106/M6     265. Mattaini Angelo      1948 Sesto Calende (VA)   UC Angerese                      7:18.31,9   3:18.52,2  (5696) diploma video    14,502 ¦ 
106/M4     607. Munari Fabio         1962 Cassano Magnago (VA) GS GARBAGNATESE                  6:42.27,6   3:03.09,3  (9861) diploma video    15,802 ¦ 
106/M4     608. Munari Luciano       1960 Carnago (VA)         GS GARBAGNATESE                  6:42.28,3   3:03.10,0  (9862) diploma video    15,802 ¦ 
55/M4      143. Munari Roberto       1965 Cassano Magnago (VA) GS GARBAGNATESE                  3:35.20,8   1:27.05,6  (9863) diploma video    15,324 ¦ 
138/M3     649. Nicastri Luca        1966 Busto Arsizio (VA)   ASD Bortolami Bike               7:21.23,6   2:39.21,0  (5806) diploma video    18,758 ¦ 
106/M5      42. Paladini Molgora Mar 1954 Varese (VA)          TEAM PARKPRE GURU SELLE ITALIA   4:52.01,7   1:02.45,8  (1616) diploma video    21,778 ¦ 
138/M5     388. Pasqualotto Luciano  1952 Cardano al Campo (VA ASD Avis Gallarate               7:39.08,4   2:28.32,4  (3075) diploma video    18,033 ¦ 
55/M2       43. Passoni Massimiliano 1976 Varese (VA)          Atletica 85 Faenza               3:17.26,6   1:08.34,8  (7322) diploma video    16,713 ¦ 
55/M5      276. Peri Roberto         1956 Caronno Pertusella ( team comobike                    4:44.33,4   2:30.38,0  (9972) diploma video    11,596 ¦ 
138/M3      90. Peruzzotti Stefano   1970 Somma Lombardo (VA)  Coppi Racing Team Azzate         5:49.01,6   1:06.59,0  (3082) diploma video    23,723 ¦ 
138/M5     531. Pialli Camillo       1952 Varese (VA)          TEAM PARKPRE GURU SELLE ITALIA   8:13.21,2   3:02.45,2  (9991) diploma video    16,783 ¦ 
55/M5      232. Picco Silvano        1957 Golasecca (VA)       u.c. angerese                    4:17.56,8   2:04.01,4  (9995) diploma video    12,793 ¦ 
138/M6     243. Picone Giuseppe      1947 Golasecca (VA)       ASD Cicli Turri Carrera          8:51.16,2   2:59.26,9  (5905) diploma video    15,585 ¦ 
138/M5     392. Puterio Umile        1952 Varese (VA)          g.s. vigili del fuoco Effegi s   7:39.39,7   2:29.03,7 (10039) diploma video    18,013 ¦ 
55/M6      165. Rampazzo Antonio     1942 Angera (VA)          UC Angerese                      4:30.17,1   2:30.09,8  (4746) diploma video    12,209 ¦ 
55/M5       80. Ricci Vito           1957 Malnate (VA)         ASD Borlotti                     3:26.25,8   1:12.30,4 (10075) diploma video    15,986 ¦ 
138/M4     726. Saracho Juan Ignacio 1960 Ranco (VA)           Team Botteon                     7:31.17,8   2:33.14,5  (6028) diploma video    18,347 ¦ 
138/M5     544. Sartini Giovanni     1957 Gallarate (VA)       ASD Avis Gallarate               8:17.57,3   3:07.21,3  (3132) diploma video    16,628 ¦ 
106/M6     263. Sciamanna Giovanni   1949 Ispra (VA)           UC Angerese                      7:18.10,1   3:18.30,4  (6078) diploma video    14,514 ¦ 
106/F2      70. Simone Clementina Iv 1963 Sesto Calende (VA)   UC Angerese                      6:48.58,9   2:20.00,9  (1256) diploma video    15,550 ¦ 
138/M3     815. Sofia Luca           1970 Gallarate (VA)       ASD Avis Gallarate               7:49.18,4   3:07.15,8  (3152) diploma video    17,643 ¦ 
138/M4     491. Solbiati Vittorio    1963 Gallarate (VA)       A.S.D.CICLI TURRI-CARRERA        6:57.38,5   1:59.35,2  (6105) diploma video    19,825 ¦ 
138/M3     691. Spera Giampaolo      1966 Venegono Superiore ( Gruppo Cicloamatori Binago       7:28.44,1   2:46.41,5 (10281) diploma video    18,451 ¦ 
106/M4     361. Staderini Stefano    1959 Cairate (VA)         ASD Ciclistica Peveranza         5:48.57,7   2:09.39,4  (1690) diploma video    18,225 ¦ 
138/M4     281. Stamerra Lorenzo     1960 Saronno (VA)         ASD Veloclub Cadorago            6:29.06,3   1:31.03,0  (6113) diploma video    21,279 ¦ 
55/M6      111. Talamona Antonio     1940 Varese (VA)          team parkpre guru selle italia   4:02.49,6   2:02.42,3 (10324) diploma video    13,589 ¦ 
138/M2     318. Talamona Maurizio    1976 Galliate Lombardo (V team parkpre guru selle italia   7:07.08,2   2:26.45,8 (10325) diploma video    19,384 ¦ 
106/M2      82. Trovato Andrea       1972 Induno Olona (VA)    TEAM GURU PARKPRE SELLEITALIA    5:03.51,3   1:36.53,8 (10378) diploma video    20,931 ¦ 
138/M2      82. Valenti Stefano      1972 Gallarate (VA)       G.S.Cilcliturri                  5:58.44,4   1:18.22,0  (6218) diploma video    23,080 ¦ 
55/M2       17. Veronese Michele     1972 Cascina Buon Gesù (V Velo Club 1992                   2:37.17,4     28.25,6 (10475) diploma video    20,980 ¦ 
138/M4    1021. Zito Umberto         1961 Varese (VA)          g.s. vigili del fuoco Effegi s   8:16.20,2   3:18.16,9 (10561) diploma video    16,682 ¦ 

totale 72



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.