22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - per località "T"

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M5     526. Fabbri Fabiano       1958 Taglio di Po (RO)    ASD GC Taglio di Po              8:12.24,7   3:01.48,7  (5322) diploma video    16,815 ¦ 
106/M6     166. Bielli Giuseppe      1943 Taino (VA)           UC Angerese                      6:26.05,1   2:26.25,4  (4747) diploma video    16,473 ¦ 
106/M4     658. Galli Umberto        1959 Taino (VA)           UC Angerese                      6:58.08,0   3:18.49,7  (4743) diploma video    15,210 ¦ 
106/M5       8. Hintner Hubert       1958 Taisten (BZ)         Team Green Valley                4:14.55,6     25.39,7  (2993) diploma video    24,948 ¦ 
55/M5       38. Monis Roberto        1958 Tapogliano (UD)      Paubike                          3:05.44,4     51.49,0  (4480) diploma video    17,766 ¦ 
106/M3     145. Leardini Fabrizio    1969 Tarquinia (VT)       A.S.D.Tarkna Bici                5:08.13,8   1:30.53,8  (1535) diploma video    20,633 ¦ 
106/M4     466. Raggi Luca           1964 Tassignano (LU)      ASDT Scott Fast and Furious      6:08.15,7   2:28.57,4  (7354) diploma video    17,270 ¦ 
106/M4     275. Di Luca Alessio      1962 Tavagnacco (UD)      Paubike                          5:33.33,3   1:54.15,0  (7817) diploma video    19,067 ¦ 
138/M3    1081. Gasparetto Alessandr 1968 Tavagnacco (UD)      Cycle Sport Vis Sicurezza        9:30.38,8   4:48.36,2  (1490) diploma video    14,509 ¦ 
106/M5     356. Mauro Luigino        1952 Tavagnacco (UD)      Paubike                          6:37.28,8   2:48.12,9  (7811) diploma video    16,000 ¦ 
106/M3     424. Pongelli Marco       1968 Tavagnacco (UD)      ASD Fun Bike                     6:31.57,3   2:54.37,3 (10018) diploma video    16,226 ¦ 
55/M4       40. Gori Giancarlo       1961 Tavarnelle Val di Pe A.S.D ciclosport poggibonsi      2:54.27,6     46.12,4  (5443) diploma video    18,915 ¦ 
106/M4     154. Olmi Leonardo        1964 Tavarnuzze (FI)      Team Le Lame                     5:05.42,7   1:26.24,4  (6942) diploma video    20,803 ¦ 
106/M4     661. Lilliu Antonio       1961 Tavazzano con Villav Ciclo Sport Market               6:59.20,6   3:20.02,3  (5610) diploma video    15,166 ¦ 
55/M5      132. Lepri Gianni         1954 Tavernerio (CO)      brianza bike                     3:45.35,2   1:31.39,8  (9695) diploma video    14,628 ¦ 
55/M4      319. Liverini Filippo     1962 Telese Terme (BN)    Team Liverini Tribisonna         4:48.36,1   2:40.20,9  (5612) diploma video    11,434 ¦ 
55/M4      318. Minieri Alfredo      1962 Telese Terme (BN)    Team Liverini Tribisonna         4:48.33,2   2:40.18,0  (5740) diploma video    11,436 ¦ 
55/M4       96. Novarese Pierluigi   1959 Tempio Pausania (SS) GSD AMSPO Amici dello Sport      3:19.08,5   1:10.53,3  (9891) diploma video    16,571 ¦ 
138/M3     431. Baiocchi Guido       1968 Teramo (TE)          GC Valle Siciliana               6:49.54,2   2:07.51,6  (4876) diploma video    20,199 ¦ 
138/M3     219. Ciunci Angelo        1970 Teramo (TE)          dascenzo bike                    6:17.10,6   1:35.08,0  (5176) diploma video    21,952 ¦ 
106/M5     277. Agrizzi Emanuele     1956 Terlan (BZ)          team idecom Terlano-Terlan       6:17.41,7   2:28.25,8  (8744) diploma video    16,838 ¦ 
106/M3     171. Silvestri Andrea     1971 Terlan (BZ)          Team Idecom Terlano              5:16.19,5   1:38.59,5  (4139) diploma video    20,105 ¦ 
138/M2     358. Thurner Christian    1972 Terlano (BZ)         Team Idecom -Terlano             7:19.23,2   2:39.00,8  (1696) diploma video    18,844 ¦ 
106/F1      31. Cannarsa Sara        1988 Termoli (CB)         Sport Team Termoli               5:31.30,6   1:37.04,9   (993) diploma video    19,184 ¦ 
106/F1      49. Di Ioia Francesca    1973 Termoli (CB)         Sport Team Termoli               5:49.59,8   1:55.34,1   (991) diploma video    18,171 ¦ 
138/M5     103. Irace Bruno          1953 Termoli (CB)         Sport Team Termoli               6:34.13,6   1:23.37,6  (4817) diploma video    21,003 ¦ 
138/M4     776. Lacerenza Nicola     1961 Termoli (CB)         Sport Team Termoli               7:39.16,0   2:41.12,7  (4816) diploma video    18,028 ¦ 
138/M6      21. Putignano Cristofaro 1947 Termoli (CB)         Sport Team Termoli               6:32.33,6     40.44,3  (8670) diploma video    21,092 ¦ 
106/M2     213. Antonelli Loris      1973 Terni (TR)           Livingstone Cycling Team         6:15.28,4   2:48.30,9  (8604) diploma video    16,938 ¦ 
106/M2      84. Combattelli Antonio  1973 Terni (TR)           Velonomadi                       5:05.13,7   1:38.16,2  (5191) diploma video    20,836 ¦ 
55/M2       61. Fidenzi Massimiliano 1975 Terni (TR)           Livingstone Cycling Team         3:42.14,8   1:33.23,0  (8610) diploma video    14,848 ¦ 
106/M3     371. Garofolini Capotosti 1969 Terni (TR)           Livingstone Cycling Team         6:14.12,5   2:36.52,5  (8609) diploma video    16,995 ¦ 
106/M5     446. Laliscia Adolfo      1958 Terni (TR)           Bicimania-Terni                  7:03.59,5   3:14.43,6  (9656) diploma video    15,000 ¦ 
106/M4     667. Mellini Dino         1965 Terni (TR)           GS Esercito                      7:01.36,9   3:22.18,6  (3685) diploma video    15,084 ¦ 
106/M3     229. Piacentini Giulio    1971 Terni (TR)           ASD Vuennecicli-Icosystel Riet   5:33.15,7   1:55.55,7  (5901) diploma video    19,084 ¦ 
55/M2       62. Tomassini Simone     1976 Terni (TR)           Livingstone Cycling Team         3:42.15,9   1:33.24,1  (8607) diploma video    14,847 ¦ 
55/M2       65. Trincia Gianmarco    1973 Terni (TR)           Livingstone Cycling Team         3:48.23,5   1:39.31,7  (8605) diploma video    14,448 ¦ 
138/M4     131. Bottiglia Maurizio   1961 Terracina (LT)       Team 4 Lampi Terracina           6:04.05,4   1:06.02,1  (5052) diploma video    22,741 ¦ 
138/M4     310. D'Onofrio Dario      1965 Terracina (LT)       Team 4 Lamponi Terracina         6:33.41,5   1:35.38,2  (5230) diploma video    21,031 ¦ 
138/M5     353. Di Mauro Roberto     1958 Terracina (LT)                                        7:31.51,5   2:21.15,5  (5280) diploma video    18,324 ¦ 
138/M5      10. Falcone Antonio      1956 Terracina (LT)                                        5:51.51,9     41.15,9  (2929) diploma video    23,531 ¦ 
138/M5     108. Leonardi Alessandro  1958 Terracina (LT)       Team 4 Lamponi Terracina         6:37.15,5   1:26.39,5  (5603) diploma video    20,842 ¦ 
138/M6      43. Morini Aldo          1950 Terracina (LT)       Team 4 Lamponi Terracina         6:53.58,7   1:02.09,4  (5762) diploma video    20,001 ¦ 
138/M1     DNF  Neri Romano          1984 Terracina (LT)       GS Esercito                      3:48.39,5  Passo Giau   (117)         video       --- ¦ 
138/M4     494. Panno Tonino         1961 Terracina (LT)                                        6:57.50,1   1:59.46,8  (5843) diploma video    19,816 ¦ 
55/M5      193. Russo Luigi          1951 Terracina (LT)       G.S. Sanità Terracina            4:04.12,7   1:50.17,3 (10134) diploma video    13,512 ¦ 
106/M3     146. Cresti Emanuele      1966 Terranuova Braccioli Ferri Taglienti                  5:08.15,2   1:30.55,2  (7301) diploma video    20,632 ¦ 
138/M4    1082. Giannetti Luca       1964 Terranuova Braccioli Ferri Taglienti                  8:25.28,5   3:27.25,2  (7299) diploma video    16,380 ¦ 
138/M4     651. Setti Lorenzo        1960 Terranuova Braccioli GS TEAM D BIKE ASD               7:21.47,3   2:23.44,0  (6091) diploma video    18,742 ¦ 
138/M4     655. Tracchi Paolo        1964 Terranuova Braccioli GS TEAM D.BIKE                   7:22.06,1   2:24.02,8  (6192) diploma video    18,728 ¦ 
106/M6       4. Buti Furio           1946 Terricciola (PI)     AC Capannolese                   4:22.52,5     23.12,8  (2839) diploma video    24,194 ¦ 
138/M2      15. Colombini Simone     1973 Terricciola (PI)     GS Ontraino                      5:19.23,3     39.00,9  (7474) diploma video    25,924 ¦ 
138/M3     716. Ugolin Mirko         1970 Tezze (VI)           Gs Tezze                         7:32.17,0   2:50.14,4  (6210) diploma video    18,307 ¦ 
106/M4      72. Olivetto Alberto     1961 Tezze sul Brenta (VI SC Stroppari                     4:43.47,6   1:04.29,3  (6335) diploma video    22,410 ¦ 
106/M6      42. Meneghello Giuseppe  1947 Thiene (VI)          GS Alpilatte BR Pneumatici       5:22.20,9   1:22.41,2  (8405) diploma video    19,730 ¦ 
138/M3      95. Capelli Angelo       1971 Tirano (SO)          UNIONE SPORTIVA BORMIESE         5:49.55,4   1:07.52,8  (2846) diploma video    23,662 ¦ 
138/M3     203. Selleri Italo        1969 Tirrenia-pisa (VT)   Pol Eni  Livorno                 6:12.42,7   1:30.40,1  (3143) diploma video    22,215 ¦ 
106/M6       1. Scatena Giacomo      1950 Titgnano (PI)        AUSER VELO CLUB LUCCA            3:59.39,7       -----  (1672) diploma video    26,537 ¦ 
138/M2       4. Coccia Maurizio      1975 Tivoli (RM)          Pro Bike Riding Team             4:59.29,0     19.06,6   (187) diploma video    27,647 ¦ 
106/M3      50. Barbieri Paolo       1968 Tizzano Val Parma (P Pedale Val Parma                 4:39.31,9   1:02.11,9  (7914) diploma video    22,752 ¦ 
106/M2       6. Saccomanni Enrico    1972 Tizzano Val Parma (P GIANLUCA FAENZA HYMER TEAM       3:54.36,5     27.39,0    (40) diploma video    27,109 ¦ 
106/M3     138. Tanara Giorgio       1968 Tizzano Val Parma (P Pedale Val Parma                 5:05.44,1   1:28.24,1  (7912) diploma video    20,802 ¦ 
138/M3     387. Ercoli Vittorio      1969 Tolentino (MC)       asd g.c. sforzecosta             6:44.41,0   2:02.38,4  (9299) diploma video    20,460 ¦ 
106/M4     363. Toso Divo            1959 Tollegno (BI)        ASD Negro e Lanza                5:49.05,7   2:09.47,4 (10368) diploma video    18,218 ¦ 
138/M4     791. Radica Giustino      1959 Tollo (CH)           ASD Cantina Tollo                7:40.53,1   2:42.49,8 (10044) diploma video    17,965 ¦ 
138/M2      37. Boldrini Paolo       1974 Tolmezzo (UD)        Team Sclauzero Starbene          5:36.10,1     55.47,7  (2634) diploma video    24,630 ¦ 
138/M4     311. Cargnelutti Carlo    1961 Tolmezzo (UD)        Team Sclauzero Starbene          6:33.45,6   1:35.42,3  (4271) diploma video    21,028 ¦ 
106/M5     184. Del Fabbro Valentino 1956 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   5:47.26,3   1:58.10,4  (4534) diploma video    18,305 ¦ 
138/M3      15. Di Stefano Gianluca  1967 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   5:21.13,0     39.10,4   (235) diploma video    25,776 ¦ 
106/M1       5. Faleschini Emanuele  1979 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   3:53.48,6     20.58,8  (8008) diploma video    27,201 ¦ 
106/M5     239. Forgiarini Francesco 1954 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   6:03.36,9   2:14.21,0  (4533) diploma video    17,491 ¦ 
106/M4      49. Romanin Gian Luigi   1964 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   4:36.13,3     56.55,0  (2673) diploma video    23,024 ¦ 
106/M5      14. Stefanutti Romeo     1957 Tolmezzo (UD)        AC Carnia Bike                   4:27.18,1     38.02,2  (2672) diploma video    23,793 ¦ 
106/M5      70. Veritti Giancarlo    1953 Tolmezzo (UD)        carnia bike                      5:12.07,7   1:22.51,8  (6257) diploma video    20,376 ¦ 
138/M4     561. Frasson Fabrizio     1963 Tombolo (PD)         unione ciclisica lupi            7:09.39,6   2:11.36,3  (2948) diploma video    19,271 ¦ 
138/M3     238. Azzolini Walter      1970 Torbole sul Garda (T Pol. S.Giorgio Ugo Bike          6:19.51,0   1:37.48,4  (8080) diploma video    21,798 ¦ 
106/M3     226. Salerno Umberto      1966 Torchiara (SA)       team granfondo ciclidea taggy    5:31.21,5   1:54.01,5  (6014) diploma video    19,193 ¦ 
106/M6      64. Calzola Mario        1940 Torgiano (PG)        GS Torgianese                    5:39.26,6   1:39.46,9  (5096) diploma video    18,736 ¦ 
106/M4     304. Capuccella Mauro     1965 Torgiano (PG)        GS Torgianese                    5:39.26,3   2:00.08,0  (5113) diploma video    18,736 ¦ 
138/M5     130. Acuto Augusto        1956 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  6:41.43,8   1:31.07,8  (7662) diploma video    20,610 ¦ 
138/M5     550. Bersano Marco        1955 Torino (TO)          ASD Jollyeuroprestige            8:20.16,1   3:09.40,1  (8272) diploma video    16,551 ¦ 
106/M2     151. Bertagnolio Licio Al 1975 Torino (TO)          Team Dotta Bike                  5:43.14,7   2:16.17,2  (5001) diploma video    18,529 ¦ 
138/M4     326. Blandino Saverio     1960 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  6:35.26,1   1:37.22,8  (7673) diploma video    20,938 ¦ 
55/M5      166. Bonfiglio Marco      1956 Torino (TO)                                           3:55.30,8   1:41.35,4    (43) diploma video    14,011 ¦ 
138/M5     290. Borchiellini Romano  1958 Torino (TO)          Cral Telecom                     7:19.32,1   2:08.56,1  (4826) diploma video    18,838 ¦ 
106/M6     221. Cavaliere Giuseppe   1948 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  6:54.07,2   2:54.27,5  (9103) diploma video    15,357 ¦ 
106/M2     191. Donega' Rudy         1973 Torino (TO)          GS Cicli Benato                  6:03.22,5   2:36.25,0  (9259) diploma video    17,502 ¦ 
138/M6     199. Ferrari Renzo        1950 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  8:22.21,2   2:30.31,9  (7667) diploma video    16,482 ¦ 
138/M4     643. Fusco Granolla Miche 1963 Torino (TO)          Cedas Fiat Torino                7:21.24,7   2:23.21,4  (5389) diploma video    18,757 ¦ 
55/M6       68. Giraudo Piercarlo    1945 Torino (TO)          Cral Telecom                     3:39.09,2   1:39.01,9  (8711) diploma video    15,057 ¦ 
106/M5      45. Giubergia Guido      1951 Torino (TO)          CICLI GAI CHIERI                 4:52.49,0   1:03.33,1  (2970) diploma video    21,720 ¦ 
138/M4    1228. Maglio Fabio         1965 Torino (TO)          A.S.D. C.A. TORINO               9:09.57,0   4:11.53,7  (5639) diploma video    15,055 ¦ 
106/M3     520. Martini Paolo        1971 Torino (TO)          ASD Terzano Cicli                7:24.36,9   3:47.16,9  (8160) diploma video    14,304 ¦ 
106/M4     716. Martinotti Ferruccio 1964 Torino (TO)                                           7:16.48,3   3:37.30,0    (77) diploma video    14,560 ¦ 
55/M6      145. Meda Alessandro      1947 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  4:15.45,6   2:15.38,3  (7663) diploma video    12,902 ¦ 
55/M6      168. Monforte Vincenzo    1949 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  4:31.04,9   2:30.57,6  (9840) diploma video    12,173 ¦ 
55/M6       10. Morisi Celestino     1946 Torino (TO)          CA Torino                        2:52.32,7     52.25,4  (5763) diploma video    19,125 ¦ 
55/M2       10. Morisi Gabriele      1974 Torino (TO)          CA Torino                        2:24.39,1     15.47,3  (3052) diploma video    22,813 ¦ 
55/F2      185. Motto Gisella        1950 Torino (TO)          Giai Team ASD                    5:55.34,7   3:11.55,1   (616) diploma video     9,280 ¦ 
55/M1       52. Pacifici Andrea      1982 Torino (TO)          Cedas Fiat Torino                3:42.42,0   1:49.18,0  (9920) diploma video    14,818 ¦ 
138/M5     660. Pacifici Roberto     1955 Torino (TO)          Cedas Fiat Torino                8:52.45,7   3:42.09,7  (9921) diploma video    15,541 ¦ 
106/M4     628. Pasquero Massimo     1962 Torino (TO)          Cral Telecom                     6:49.02,0   3:09.43,7  (8713) diploma video    15,548 ¦ 
106/M6     194. Raciti Giuseppe      1937 Torino (TO)          GS Ciclo Amatori Torino          6:38.46,9   2:39.07,2  (5949) diploma video    15,948 ¦ 
55/M1       55. Rispoli Fabio        1983 Torino (TO)          Amante Casella Team              3:44.52,2   1:51.28,2  (5980) diploma video    14,675 ¦ 
55/M6      204. Riverso Domenico     1949 Torino (TO)          Giai Team ASD                    5:04.06,6   3:03.59,3  (3729) diploma video    10,851 ¦ 
106/M5     341. Rizzo Modestino      1957 Torino (TO)          cicli gai chieri                 6:35.17,6   2:46.01,7 (10098) diploma video    16,089 ¦ 
106/F2      11. Scaglione Paola      1963 Torino (TO)          Società Team Edilcase 05         5:07.16,4     38.18,4   (494) diploma video    20,698 ¦ 
106/M4     346. Sibille Maurizio     1961 Torino (TO)          ASD CC Piemonte                  5:45.55,2   2:06.36,9  (7664) diploma video    18,385 ¦ 
55/M3      172. Trezza Giuseppe      1966 Torino (TO)          Amante Casella Team              4:16.27,6   2:12.27,8  (6198) diploma video    12,867 ¦ 
138/M4     572. Vacchina Giovanni    1960 Torino (TO)          CEDAS FIAT                       7:10.32,8   2:12.29,5  (1708) diploma video    19,231 ¦ 
55/M4       44. Varutti Faustino     1963 Torrazza Coste (PV)  GS Cri Casteggio                 2:56.12,0     47.56,8  (1714) diploma video    18,728 ¦ 
138/M3     757. Morrone Bruno        1968 Torre Annunziata (NA GS Bifulco                       7:39.46,1   2:57.43,5  (5766) diploma video    18,009 ¦ 
106/M5     217. Carsana Ivano        1958 Torre Boldone (BG)   Cral Poste Lombardia 1           5:56.06,0   2:06.50,1  (5125) diploma video    17,860 ¦ 
106/M2     177. Cavalli Andrea       1973 Torre Boldone (BG)   cicli noris                      5:56.06,7   2:29.09,2  (9104) diploma video    17,859 ¦ 
138/M3     739. Moreschi Arturo      1969 Torre Boldone (BG)   ASD Berghem Bike                 7:36.06,6   2:54.04,0  (7541) diploma video    18,153 ¦ 
138/M4     832. Ravelli Giuseppe     1962 Torre Boldone (BG)   Cral Poste Lombardia 1           7:47.17,6   2:49.14,3  (5961) diploma video    17,719 ¦ 
106/M3     136. Sambinelli Simone    1970 Torre Dè Picenardi ( VC Casalasco                     5:05.24,1   1:28.04,1  (4257) diploma video    20,825 ¦ 
138/M3     473. Bizzoni Umberto      1968 Torre Dei Roveri (BG ASD.CICLISTICA ZANICA            6:54.57,8   2:12.55,2  (1383) diploma video    19,953 ¦ 
138/M4    1114. Rutili Renzo         1962 Torre San Patrizio ( Planet Fitness 2                 8:32.15,9   3:34.12,6 (10136) diploma video    16,163 ¦ 
106/M1     123. Lazzarini Luca       1981 Torreglia (PD)       ASD Costruzioni Edili Dainese    6:14.05,5   2:41.15,7  (8642) diploma video    17,001 ¦ 
106/M4     384. Manfrin Pietro       1962 Torri di Quartesolo  ASD Marola                       5:53.22,9   2:14.04,6  (9745) diploma video    17,997 ¦ 
106/M4      92. Vietti Edgardo       1964 Torrile (PR)         Cicloparma Team Bike             4:51.04,1   1:11.45,8  (6263) diploma video    21,850 ¦ 
106/M3     451. Boveri Marco Domenic 1966 Tortona (AL)         Racing Team La Bici              6:37.56,4   3:00.36,4  (8103) diploma video    15,982 ¦ 
106/M3     311. Contardi Filippo     1966 Tortona (AL)         ASD Cicli due Ruote              5:55.36,8   2:18.16,8  (5193) diploma video    17,884 ¦ 
55/M3      107. Lazzarin Mauro       1968 Tortona (AL)         Team Finotti                     3:39.02,8   1:35.03,0  (9683) diploma video    15,065 ¦ 
138/M2      39. De Angelis Pietro    1975 Tortoreto TE (AP)    GS Esercito                      5:36.39,2     56.16,8   (118) diploma video    24,595 ¦ 
106/M6     122. Menetti Nicola       1947 Toscanella (BO)      ASD Team Salieri                 6:06.25,8   2:06.46,1  (5721) diploma video    17,356 ¦ 
106/M2      10. Morganti Andrea      1973 Toscanella (BO)      Surfing Shop Sport Promotion     4:01.41,3     34.43,8  (9850) diploma video    26,314 ¦ 
106/M1      83. Serena Alberto       1978 Travasó Siccomario ( VC Belgioioso                    5:31.31,5   1:58.41,7 (10237) diploma video    19,184 ¦ 
106/M4     633. Viani Giovanni       1960 Travo (PC)           TX Active Bike Team              6:50.56,8   3:11.38,5    (98) diploma video    15,476 ¦ 
138/M2     375. Ruella Walter        1976 Treiso (CN)          ASD Alba Bike Team               7:25.00,4   2:44.38,0  (2620) diploma video    18,606 ¦ 
106/M6     101. Sandri Giancarlo     1950 Treiso (CN)          ASD Alba Bike Team               5:56.02,4   1:56.22,7  (4177) diploma video    17,863 ¦ 
55/M4      153. Clementi Mauro       1964 Trento (TN)                                           3:37.04,7   1:28.49,5  (9153) diploma video    15,201 ¦ 
106/M4     475. Comper Andrea        1960 Trento (TN)          GS Ponte Alto                    6:09.29,8   2:30.11,5  (9163) diploma video    17,212 ¦ 
138/M1     105. Grassi Daniele       1980 Trento (TN)          Gamba Racing Team                6:13.09,2   1:21.03,7  (9466) diploma video    22,189 ¦ 
106/M5      74. Grassi Fabio         1955 Trento (TN)          Bren Team Trento                 5:14.00,0   1:24.44,1  (9467) diploma video    20,254 ¦ 
138/M4     273. Massaggia Andrea     1964 Trento (TN)          ABICI ASD                        6:26.37,1   1:28.33,8  (3215) diploma video    21,416 ¦ 
106/M5     232. Sposato Domenico     1957 Trento (TN)          BREN TEAM                        5:58.34,4   2:09.18,5  (1688) diploma video    17,736 ¦ 
138/M5      20. Vernaccini Stefano   1955 Trento (TN)          Bergner Bräu                     6:00.14,3     49.38,3  (6337) diploma video    22,984 ¦ 
138/M6     150. Aresi Emilio         1947 Treviglio (BG)       G.S. CITTA DI TREVIGLIO          7:52.16,2   2:00.26,9  (2777) diploma video    17,532 ¦ 
138/M5     440. Ornaghi Claudio      1953 Treviglio (BG)       ASD GS CITTA DI TREVIGLIO        7:51.31,5   2:40.55,5  (3064) diploma video    17,560 ¦ 
55/M5      156. Fassina Alessandro   1958 Treviso (FR)         Granfondo Pinarello              3:52.40,4   1:38.45,0  (6768) diploma video    14,182 ¦ 
138/F2      48. Agnini Maria Rosaria 1963 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:51.45,3   2:08.21,1   (619) diploma video    17,551 ¦ 
55/M6       32. Amadio Paolo         1950 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              3:16.02,5   1:15.55,2  (3751) diploma video    16,833 ¦ 
106/M4     482. Andreotti Marco      1961 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:11.00,2   2:31.41,9  (2231) diploma video    17,142 ¦ 
138/M4       6. Azzola Franco        1962 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:06.04,0      8.00,7   (200) diploma video    27,052 ¦ 
106/M4     505. Bortoluzzi Francesco 1964 Treviso (TV)         2WD - Playlife                   6:16.28,9   2:37.10,6  (8994) diploma video    16,893 ¦ 
106/M1      71. Bosa Marco           1979 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:09.35,6   1:36.45,8  (2241) diploma video    20,543 ¦ 
138/M5     189. Bressaglia Giannino  1955 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:55.53,0   1:45.17,0  (2243) diploma video    19,909 ¦ 
106/F1      61. Candon Michela       1974 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:01.17,8   2:06.52,1   (632) diploma video    17,603 ¦ 
106/M3     303. Cappelletto Alberto  1968 Treviso (TV)         Decima Treviso ASD               5:53.22,2   2:16.02,2  (4704) diploma video    17,998 ¦ 
55/M4       15. Carpignani Roberto   1961 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              2:32.12,5     23.57,3   (179) diploma video    21,680 ¦ 
138/M3     671. Carrer Andrea        1970 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:25.14,2   2:43.11,6  (2264) diploma video    18,596 ¦ 
138/M4      80. Cason Loris          1963 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:52.18,1     54.14,8   (203) diploma video    23,502 ¦ 
106/F2      48. Cendron Verena       1964 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:19.02,5   1:50.04,5   (629) diploma video    16,779 ¦ 
106/M3     241. Crisanti Luca        1971 Treviso (TV)         Decima Treviso ASD               5:37.08,1   1:59.48,1  (4707) diploma video    18,864 ¦ 
106/M5     268. D'Este Remi          1958 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:16.17,2   2:27.01,3   (351) diploma video    16,902 ¦ 
106/M4     495. Da Ros Andrea        1965 Treviso (TV)         2WD Playlife                     6:14.06,5   2:34.48,2  (9184) diploma video    17,000 ¦ 
138/M5     389. Darsiè Claudio       1951 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:39.09,8   2:28.33,8  (3734) diploma video    18,032 ¦ 
106/M2      92. De Roberto Federico  1974 Treviso (TV)         Decima Treviso ASD               5:10.58,8   1:44.01,3  (2705) diploma video    20,451 ¦ 
138/M3     674. De Sordi Carlo       1968 Treviso (TV)         Decima Treviso ASD               7:25.42,0   2:43.39,4  (4708) diploma video    18,577 ¦ 
138/F2      42. De Wrachien Daniela  1963 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:42.26,4   1:59.02,2   (403) diploma video    17,905 ¦ 
106/M4     284. De Wrachien Enrico   1961 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:34.43,6   1:55.25,3   (202) diploma video    19,000 ¦ 
106/M5     502. Del Cappellano Giuse 1956 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:44.19,5   3:55.03,6  (2219) diploma video    13,697 ¦ 
138/M1      84. Della Pietà Nicola   1980 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:03.37,6   1:11.32,1   (349) diploma video    22,770 ¦ 
138/M5     196. Della Pietà Roberto  1954 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:57.58,8   1:47.22,8   (350) diploma video    19,809 ¦ 
138/M3     603. Favaro Paolo         1967 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:13.11,0   2:31.08,4  (3744) diploma video    19,114 ¦ 
106/M1      60. Gatto Carlo          1978 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:01.18,2   1:28.28,4  (6788) diploma video    21,108 ¦ 
106/M2     240. Girotto Raul         1972 Treviso (TV)                                          6:31.33,5   3:04.36,0  (5463) diploma video    16,242 ¦ 
106/M5     235. Mazzon Germano       1951 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:01.31,3   2:12.15,4  (6786) diploma video    17,592 ¦ 
55/M4      220. Mencattini Andrea    1961 Treviso (TV)         Nuova Ciclistica Fanzolo         4:00.07,9   1:51.52,7  (9806) diploma video    13,742 ¦ 
106/M2     301. Moro David           1972 Treviso (TV)         ASD Annoprimo                    7:19.19,6   3:52.22,1  (8032) diploma video    14,476 ¦ 
138/M1      13. Piemontese Giuseppe  1981 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:15.39,8     23.34,3   (268) diploma video    26,230 ¦ 
138/M3     134. Pinarello Andrea     1971 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:59.12,1   1:17.09,5   (346) diploma video    23,051 ¦ 
106/F2      47. Pinarello Carla      1959 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:16.31,5   1:47.33,5   (487) diploma video    16,891 ¦ 
138/M4     290. Pinarello Fausto     1962 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:30.44,9   1:32.41,6   (348) diploma video    21,190 ¦ 
138/M4    1173. Pittilini Sandro     1960 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              8:48.03,1   3:49.59,8  (2257) diploma video    15,680 ¦ 
55/M3      188. Polino Antonio       1966 Treviso (TV)         Cicloteam Salerno Cicli Avallo   4:26.49,2   2:22.49,4  (5929) diploma video    12,367 ¦ 
138/M3     377. Raccamari Mauro      1966 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:43.06,2   2:01.03,6  (2237) diploma video    20,540 ¦ 
138/M4    1101. Raccamari Vittorio   1964 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              8:30.16,1   3:32.12,8  (2236) diploma video    16,226 ¦ 
106/M3     528. Ronchi Nicola        1966 Treviso (TV)         2wd play life                    7:35.35,0   3:58.15,0 (10116) diploma video    13,960 ¦ 
138/M6     110. Rossi Amedeo         1943 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:32.49,3   1:41.00,0  (2232) diploma video    18,285 ¦ 
138/M3     721. Ruzza Marco          1971 Treviso (TV)         Decima Treviso ASD               7:32.53,1   2:50.50,5  (8425) diploma video    18,282 ¦ 
138/M3     286. Ruzzier Marco        1969 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:27.17,4   1:45.14,8  (6769) diploma video    21,379 ¦ 
55/M5       56. Scaffai Tiziano      1956 Treviso (TV)         Sc Dopla Treviso                 3:18.31,3   1:04.35,9 (10169) diploma video    16,622 ¦ 
106/M4     674. Schiavinato Renato   1962 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:02.05,2   3:22.46,9  (6765) diploma video    15,067 ¦ 
138/M4     949. Serafini Stefano     1963 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              8:03.09,3   3:05.06,0  (3737) diploma video    17,137 ¦ 
138/M4     543. Serena Paolo         1964 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:05.42,4   2:07.39,1  (3742) diploma video    19,450 ¦ 
138/M5     381. Sommacal Felice      1958 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              7:37.15,6   2:26.39,6  (2252) diploma video    18,107 ¦ 
138/M3     344. Tamponi Marco        1970 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              6:38.23,9   1:56.21,3  (2198) diploma video    20,783 ¦ 
138/M5     601. Tonello Luigi        1955 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              8:32.15,3   3:21.39,3  (6789) diploma video    16,163 ¦ 
138/M3     100. Visentin Massimilian 1968 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              5:50.26,1   1:08.23,5  (2258) diploma video    23,627 ¦ 
55/M5      256. Zanette Claudio      1952 Treviso (TV)         Granfondo Pinarello              4:33.26,9   2:19.31,5  (3747) diploma video    12,068 ¦ 
106/M4     412. Zanuttini Marco      1964 Tricesimo (UD)       ASD BUJE MTB                     5:58.00,5   2:18.42,2  (6312) diploma video    17,764 ¦ 
138/M4     513. Bortolot Roberto     1964 Trieste (TS)         MOUNTAIN BICI CLUB               7:01.12,6   2:03.09,3  (2829) diploma video    19,657 ¦ 
138/M4     901. Castro Giampaolo     1959 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            7:56.34,9   2:58.31,6  (4683) diploma video    17,373 ¦ 
138/M4     826. Cavallari Stefano    1961 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            7:46.37,0   2:48.33,7  (4686) diploma video    17,744 ¦ 
138/M5     632. Coretti Franco       1956 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            8:43.09,5   3:32.33,5  (4685) diploma video    15,826 ¦ 
106/M3     486. Iacaz Andrea         1967 Trieste (TS)                                          6:54.15,6   3:16.55,6  (9552) diploma video    15,352 ¦ 
106/M3     173. Jablanscek Janko     1968 Trieste (TS)         SK Devin                         5:16.24,7   1:39.04,7  (5529) diploma video    20,100 ¦ 
138/M4     404. Leghissa Silvano     1964 Trieste (TS)         SK Devin                         6:47.04,6   1:49.01,3  (5599) diploma video    20,340 ¦ 
138/M4     838. Maier Franco         1959 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            7:48.11,8   2:50.08,5  (4688) diploma video    17,684 ¦ 
138/M5     658. Marzi Bruno          1956 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            8:51.36,1   3:41.00,1  (4689) diploma video    15,575 ¦ 
138/M3     181. Messina Luca         1971 Trieste (TS)         Pool Sport Trieste               6:07.39,8   1:25.37,2  (4479) diploma video    22,520 ¦ 
55/M5       37. Mian Lucio           1958 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            3:05.03,9     51.08,5  (4687) diploma video    17,831 ¦ 
138/M2     488. Neri Bruno           1973 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            8:04.11,1   3:23.48,7  (2057) diploma video    17,100 ¦ 
106/M4     692. Peresson Renzo       1961 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            7:08.10,3   3:28.52,0  (4684) diploma video    14,853 ¦ 
55/M5      143. Podgornik Antonio    1956 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            3:49.06,8   1:35.11,4  (4690) diploma video    14,403 ¦ 
138/M4     765. Prini Emanuele       1963 Trieste (TS)         ASD Federclub Trieste            7:37.39,6   2:39.36,3  (5942) diploma video    18,092 ¦ 
106/M3     300. Puric Davide         1968 Trieste (TS)         KK Adria                         5:53.07,1   2:15.47,1 (10037) diploma video    18,010 ¦ 
138/M3     595. Skabar David         1970 Trieste (TS)         K.K. ADRIA                       7:11.56,2   2:29.53,6  (6101) diploma video    19,169 ¦ 
55/M3      206. Stermin Silla Dario  1971 Trieste (TS)         GS Eurovelo Cicli Treviso        5:54.36,4   3:50.36,6  (1691) diploma video     9,306 ¦ 
106/M4     648. Suran Sergio         1960 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            6:54.15,6   3:14.57,3  (8401) diploma video    15,352 ¦ 
106/M2     314. Zotta Michele        1973 Trieste (TS)         ASD Gentlemen Trieste            7:44.13,0   4:17.15,5  (1737) diploma video    13,700 ¦ 
138/F2      69. Cantone Paola        1963 Trofarello (TO)      ASD CC Piemonte                  8:20.15,5   2:36.51,3   (870) diploma video    16,551 ¦ 
138/M3     141. Della Regina Oscar   1969 Trofarello (TO)      ASD CC Piemonte                  6:00.28,3   1:18.25,7  (7674) diploma video    22,969 ¦ 
138/M4     930. Rupo Davide          1963 Trofarello (TO)      ASD CC Piemonte                  8:00.32,3   3:02.29,0  (7661) diploma video    17,230 ¦ 
106/M4     557. Cerri Giovannni      1960 Turano Lodigiano (LO CC Francesconi                   6:28.35,9   2:49.17,6  (5151) diploma video    16,366 ¦ 
138/M4     916. Silletti Nicola      1962 Turi (BA)            ASD SC Casamassima               7:58.14,0   3:00.10,7  (8153) diploma video    17,313 ¦ 

totale 219



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.