22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - per località "O"

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
138/M2     137. Chiusole Markus      1973 Oberbozen (BZ)       Dynamic Bike                     6:13.59,1   1:33.36,7  (5163) diploma video    22,139 ¦ 
55/M3      193. Longo Vittorio       1969 Occhieppo Inferiore  team cinelli playfull            4:32.53,0   2:28.53,2  (9714) diploma video    12,093 ¦ 
138/M6     186. Tiengo Inerio        1947 Occhieppo Inferiore  ASD Udace Biella                 8:15.15,9   2:23.26,6  (6175) diploma video    16,718 ¦ 
138/M2     307. Aliprandi Alessandro 1974 Oderzo (TV)          L'Orafo Vicentino                7:04.45,9   2:24.23,5  (8757) diploma video    19,493 ¦ 
106/F2      46. Boer Roberta         1966 Oderzo (TV)          Granfondo Pinarello              6:16.19,6   1:47.21,6   (625) diploma video    16,900 ¦ 
106/F1      96. Cancian Francesca    1972 Oderzo (TV)          GS Ciano Northwave               6:43.01,3   2:48.35,6  (1050) diploma video    15,780 ¦ 
138/M4     619. Chiara Giuseppe      1960 Oderzo (TV)          L'Orafo Vicentino                7:16.45,1   2:18.41,8  (9132) diploma video    18,958 ¦ 
55/M2       41. Costantin Matteo     1975 Oderzo (TV)          L'orafo Vicentino                3:15.23,9   1:06.32,1  (9169) diploma video    16,888 ¦ 
138/M4     571. Miotto Franco        1962 Oderzo (TV)          individuale                      7:10.29,6   2:12.26,3  (1588) diploma video    19,233 ¦ 
106/M3      79. Panontin Sandro      1967 Oderzo (TV)          GS Ciano Northwave               4:47.26,7   1:10.06,7  (9931) diploma video    22,125 ¦ 
55/M4      154. Verno Mirco          1965 Oderzo (TV)          Granfondo Pinarello              3:37.11,4   1:28.56,2  (3741) diploma video    15,194 ¦ 
138/M3      52. Lucarini Vincenzo    1966 Offida (AP)          ASD Mary Confezioni              5:36.35,9     54.33,3  (3013) diploma video    24,599 ¦ 
106/M3     330. Cerri Antonio        1969 Olcenengo (VC)       ASD VELO CLUB VERCELLI           6:00.40,7   2:23.20,7  (2872) diploma video    17,633 ¦ 
106/M3      43. Riccardi Massimilian 1966 Olevano Romano (RM)  cicli coppola colleferro         4:33.27,2     56.07,2 (10072) diploma video    23,258 ¦ 
138/M2     251. Matteazzi Christian  1977 Olgiate Comasco (CO) ASD VILLAGUARDIA                 6:48.37,8   2:08.15,4  (9784) diploma video    20,262 ¦ 
138/M3     616. De Bernardi Luca Giu 1968 Olgiate Olona (VA)   GS Olmina                        7:16.12,1   2:34.09,5  (5245) diploma video    18,982 ¦ 
106/M2     188. Locatelli Roberto    1974 Olginate (LC)        ASD Team Biciaio                 6:02.03,8   2:35.06,3  (3010) diploma video    17,565 ¦ 
55/M4       38. De Bortoli Giovanni  1963 Onigo (TV)           MTB Cornuda                      2:54.24,0     46.08,8  (4646) diploma video    18,922 ¦ 
138/M4     210. Brognara Damiano     1961 Oppeano (VR)         TEAM B.CICLI GALASSIA            6:16.59,9   1:18.56,6  (2833) diploma video    21,962 ¦ 
55/M5      123. Faccio Corrado       1958 Oppeano (VR)         Assali Stefen GS Cadidavid       3:42.23,6   1:28.28,2  (1460) diploma video    14,838 ¦ 
55/M3      112. Faccio Giorgio       1966 Oppeano (VR)         Assali Stefen GS Cadidavid       3:42.23,3   1:38.23,5  (1461) diploma video    14,838 ¦ 
55/M4      167. Grigoli Roberto      1960 Oppeano (VR)         assali stefen g.s. cadidavid     3:42.22,4   1:34.07,2  (1509) diploma video    14,839 ¦ 
106/M4      51. Giacomuzzi Elmar     1965 Ora (BZ)             ASD Team Fink                    4:37.35,8     58.17,5  (4127) diploma video    22,910 ¦ 
55/M4       59. Haas Christian       1961 Ora (BZ)             Team Fink ASD                    3:06.14,3     57.59,1  (4129) diploma video    17,719 ¦ 
138/M2     187. Capellaro Achille    1972 Orgiano (VI)         Bikes Benato FRW Rovolon         6:29.27,9   1:49.05,5  (8647) diploma video    21,259 ¦ 
138/M2     584. Todesco Emanuele     1974 Orgiano (VI)         GC Amatori Sossano               8:52.06,0   4:11.43,6  (2091) diploma video    15,560 ¦ 
138/M2     536. Borghi Davide        1976 Origgio (VA)         ASD HELIOS                       8:23.57,4   3:43.35,0  (8988) diploma video    16,429 ¦ 
138/M5     298. Cardelli Franco      1954 Oriolo Romano (VT)   Cicli Montanini.it               7:20.59,3   2:10.23,3  (5118) diploma video    18,776 ¦ 
106/M6      31. Calviello Enzo       1950 Oristano (OR)        Amici Del Pedale B.I.            5:14.34,4   1:14.54,7  (9062) diploma video    20,217 ¦ 
106/M4     707. Borzillo Antonio     1960 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 7:12.47,3   3:33.29,0  (7950) diploma video    14,695 ¦ 
55/M6       20. Carlini Antonino     1948 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 3:05.32,2   1:05.24,9  (7945) diploma video    17,786 ¦ 
106/M4     376. Carlini Mauro        1960 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 5:52.48,2   2:13.29,9  (7942) diploma video    18,027 ¦ 
106/M3     510. Gigliozzi Cesare     1967 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 7:12.47,8   3:35.27,8  (7936) diploma video    14,695 ¦ 
106/M5     461. Rinaldi Federico     1953 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 7:12.29,6   3:23.13,7  (7949) diploma video    14,705 ¦ 
55/M6      103. Verdatti Angelo      1949 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 3:54.29,4   1:54.22,1  (7943) diploma video    14,073 ¦ 
138/M3     625. Vermigli Massimo     1967 Orte (VT)            GS  Ass DLF Orte                 7:17.51,2   2:35.48,6  (7933) diploma video    18,910 ¦ 
138/M4     351. Cappelletti Alviero  1962 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 6:39.15,9   1:41.12,6  (7938) diploma video    20,738 ¦ 
55/M5      280. Carlaccini Ferrero   1957 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 4:51.45,7   2:37.50,3  (7940) diploma video    11,310 ¦ 
55/M6       99. De Paolis Mario      1950 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 3:53.36,3   1:53.29,0  (7948) diploma video    14,126 ¦ 
106/M4     704. Marzoli Fabio        1960 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 7:12.34,6   3:33.16,3  (7944) diploma video    14,702 ¦ 
106/M5     463. Pascucci Claudio     1954 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 7:12.45,7   3:23.29,8  (7947) diploma video    14,696 ¦ 
138/M4     380. Piciucchi Massimo    1964 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 6:43.18,4   1:45.15,1  (7937) diploma video    20,530 ¦ 
138/M3     262. Piselli Marco        1971 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 6:23.42,4   1:41.39,8  (7934) diploma video    21,578 ¦ 
106/M4     706. Rinaldi Franco       1961 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 7:12.46,6   3:33.28,3  (7941) diploma video    14,695 ¦ 
55/M4       25. Scarpelli Jean Pierr 1964 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 2:43.14,9     34.59,7  (7946) diploma video    20,214 ¦ 
106/M5     462. Tenti Mario          1958 Orte Stazione (VT)   GS  Ass DLF Orte                 7:12.35,0   3:23.19,1  (7935) diploma video    14,702 ¦ 
55/M3        3. Stuffer Herbert      1968 Ortisei (BZ)         Rodes Gherdeina                  2:07.42,4      3.42,6  (6134) diploma video    25,840 ¦ 
55/M5       51. Bertucci Riccardo    1954 Ortonavo (SP)        ASD Bici Center                  3:14.13,4   1:00.18,0  (7098) diploma video    16,990 ¦ 
106/M3     151. Tendola Marco        1968 Ortonova (SP)        ASD Bici Center                  5:09.48,8   1:32.28,8  (4150) diploma video    20,528 ¦ 
106/M4     145. Andrani Mauro        1965 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:04.41,7   1:25.23,4  (4148) diploma video    20,873 ¦ 
106/M4     129. Angelini Fabio       1962 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:01.21,6   1:22.03,3  (7092) diploma video    21,104 ¦ 
55/F2      171. Antonietti Elena     1963 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:15.09,1   2:31.29,5   (769) diploma video    10,471 ¦ 
55/F2      174. Baracchini Marina    1960 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:19.38,9   2:35.59,3   (767) diploma video    10,323 ¦ 
55/M6       35. Bedini Dino          1948 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  3:17.16,8   1:17.09,5  (7083) diploma video    16,727 ¦ 
106/F2      30. Cappetta Chiara      1963 Ortonovo (SP)        GS Cicli Tendola                 5:50.43,0   1:21.45,0  (1051) diploma video    18,134 ¦ 
55/M5       22. Cenderelli Lucio     1958 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  2:54.50,0     40.54,6  (4151) diploma video    18,875 ¦ 
106/M4     278. Cupini Andrea        1962 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:33.51,4   1:54.33,1  (4156) diploma video    19,050 ¦ 
106/M4      57. Grassi Luca          1960 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  4:38.29,2     59.10,9  (4158) diploma video    22,837 ¦ 
138/M5      11. Luchesini Giorgio    1957 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:52.17,9     41.41,9  (2618) diploma video    23,502 ¦ 
106/M4     158. Monfroni Walter      1959 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:06.25,5   1:27.07,2  (4165) diploma video    20,755 ¦ 
106/M6     174. Pellistri Franco     1940 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  6:28.23,3   2:28.43,6  (4147) diploma video    16,375 ¦ 
106/M5     420. Piacentini Giorgio   1956 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  6:55.19,7   3:06.03,8  (7082) diploma video    15,313 ¦ 
106/M5     141. Repiccioli Alberto   1957 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:36.10,4   1:46.54,5  (4153) diploma video    18,918 ¦ 
106/M3     116. Ruzzante Massimo     1969 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:00.14,8   1:22.54,8  (7094) diploma video    21,182 ¦ 
106/M5      80. Sebastiani Mauro     1956 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  5:16.48,7   1:27.32,8  (4161) diploma video    20,075 ¦ 
106/M3      30. Tavarini Gianmarco   1966 Ortonovo (SP)        ASD Bici Center                  4:29.06,6     51.46,6  (4155) diploma video    23,633 ¦ 
138/M4     363. Malegni Stefano      1963 Ortonuovo (SP)       ASD Bici Center                  6:40.40,0   1:42.36,7  (7093) diploma video    20,665 ¦ 
55/M4      273. Geddo Osvaldo        1962 Ortovero (SV)        ASD Circolo Sportivo Ortovero    4:17.30,1   2:09.14,9  (4393) diploma video    12,815 ¦ 
138/M4      99. Torriani Roberto     1962 Osimo (AN)           Team Ponte                       5:55.36,6     57.33,3   (354) diploma video    23,283 ¦ 
138/Mtop    15. Segala Fausto        1954 Osio Sotto (BG)      GS Sportissimo Top Level         5:41.32,6   1:12.27,6    (10) diploma video    24,242 ¦ 
138/M2     111. Brollo Marco         1972 Osoppo (UD)          A.S.D. PEDALE GEMONESE           6:06.19,0   1:25.56,6  (2834) diploma video    22,603 ¦ 
138/M4    1248. Baresi Aldo          1962 Ospitaletto (BS)     asd amatori ospitaletto          9:27.30,3   4:29.27,0  (8813) diploma video    14,590 ¦ 
106/M5     DNF  Manenti Antonio      1952 Ospitaletto (BS)     ASD Amatori Ospitaletto          4:54.27,6  Campolongo  (5657)         video       --- ¦ 
138/M5      70. Manzoli Sergio Giaco 1955 Ospitaletto (BS)     ASD AMATORI OSPITALETTO          6:25.43,9   1:15.07,9  (5659) diploma video    21,465 ¦ 
138/M3     273. Marini Marzio        1967 Ospitaletto (BS)     ASD Amatori Ospitaletto          6:25.42,2   1:43.39,6  (5669) diploma video    21,467 ¦ 
138/M4     309. Vezzoli Giancarlo    1959 Ospitaletto (BS)     ASD Amatori Ospitaletto          6:33.38,8   1:35.35,5  (3191) diploma video    21,034 ¦ 
138/M6      32. Golfieri Valter      1950 Osteria Grande (BO)  S.C.SERGIO DALFIUME              6:45.08,5     53.19,2  (2975) diploma video    20,437 ¦ 
55/M5       46. Ceccarelli Stefano   1956 Ostia Lido (RM)      GS Cicli Petta-Alitalia Club     3:11.39,7     57.44,3  (2867) diploma video    17,217 ¦ 
106/M2     146. Tardiani Matteo      1975 Ostiglia (MN)        ASD SC Formigosa                 5:40.16,7   2:13.19,2  (7863) diploma video    18,690 ¦ 
138/M4     719. Cerioni Mauro        1960 Ostra (AN)           VC CICLI CINGOLANI               7:30.37,1   2:32.33,8  (5149) diploma video    18,374 ¦ 
138/M4     712. Lombardelli Gianni   1960 Ostra (AN)           VC CICLI CINGOLANI               7:29.50,6   2:31.47,3  (5621) diploma video    18,406 ¦ 
55/M4      307. Moro Paolo           1963 Ostuni (BR)          Bici 2005 Ostuni                 4:34.46,5   2:26.31,3  (5764) diploma video    12,009 ¦ 
106/M4     307. Pastore Luca         1965 Ostuni (BR)          Bici 2005 Ostuni                 5:39.49,7   2:00.31,4  (5862) diploma video    18,715 ¦ 
138/M4     627. Ferrando Mauro       1960 Ovada (AL)           Team Cinelli Playfull            7:17.58,6   2:19.55,3  (1468) diploma video    18,905 ¦ 
106/M3     450. Orsi Andrea          1968 Ovada (AL)           ASD Polisportiva RoccaGrimalda   6:37.35,9   3:00.15,9  (9911) diploma video    15,996 ¦ 
106/M2      49. Topan Andrea         1976 Ovaro (PD)           Team Sclauzero Starbene          4:45.54,3   1:18.56,8  (7344) diploma video    22,245 ¦ 
138/M3      57. Grandi Antonio       1971 Ozzano dell'Emilia ( SC PEDALE BIANCONERO             5:37.51,0     55.48,4    (36) diploma video    24,507 ¦ 
138/M5     168. Bugani Ivano         1958 Ozzano Emilia (BO)   POLISPORTIVA OSTERIA GRANDE      6:51.07,9   1:40.31,9  (5085) diploma video    20,139 ¦ 
138/M4     204. Visani Valerio       1965 Ozzano Emilia (BO)   ASD Acropolis Rossetti           6:16.16,8   1:18.13,5  (2712) diploma video    22,004 ¦ 

totale 89



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.