22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - per località "L"

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
106/M4     393. Centi Daniele        1964 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              5:55.09,5   2:15.51,2  (4730) diploma video    17,907 ¦ 
138/M3     DNF  Ciuffetelli Alessio  1966 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              5:22.45,1  Passo Giau  (4726)         video       --- ¦ 
138/M3     424. Di Gregorio Mario    1968 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              6:49.09,6   2:07.07,0  (4731) diploma video    20,236 ¦ 
138/M5     641. Fabrizi Vittorio     1956 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              8:45.26,4   3:34.50,4  (4728) diploma video    15,758 ¦ 
106/M5     349. Fragnoli Giovambatti 1951 L'Aquila (AQ)        GS Esercito                      6:36.56,1   2:47.40,2  (6757) diploma video    16,022 ¦ 
138/M6      45. Franchi Antonio      1950 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              6:55.29,7   1:03.40,4  (4725) diploma video    19,928 ¦ 
138/M3     476. Nurzia Massimiliano  1970 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              6:55.20,0   2:13.17,4  (4733) diploma video    19,935 ¦ 
106/M6     282. Pernazza Gianni      1949 L'Aquila (AQ)        GS Esercito                      7:35.35,4   3:35.55,7  (3689) diploma video    13,959 ¦ 
138/M2      29. Purismi Stefano      1974 L'Aquila (AQ)        Viner Team                       5:31.53,3     51.30,9   (324) diploma video    24,948 ¦ 
106/M5     476. Romano Bernardino    1957 L'Aquila (AQ)        ASD-Ciclocal                     7:20.13,8   3:30.57,9 (10113) diploma video    14,446 ¦ 
138/M2     487. Vallese Fabio        1973 L'Aquila (AQ)        Ciclo CRAL L'Aquila              8:04.02,3   3:23.39,9  (4729) diploma video    17,106 ¦ 
55/M1        3. Erlacher Valentin    1987 La Pli De Mareo (BZ) Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:06.51,2     13.27,2  (2924) diploma video    26,014 ¦ 
138/M5     126. Feichter Albin       1954 La Pli De Mareo (BZ) Rodes Val Badia-Raiffeisen       6:41.02,1   1:30.26,1  (2933) diploma video    20,646 ¦ 
55/M1        2. Feichter Alex        1987 La Pli De Mareo (BZ) Rodes Val Badia-Raiffeisen       1:57.56,9      4.32,9  (2934) diploma video    27,978 ¦ 
106/M1      50. Bagni Iacopo         1980 La Scala (PI)        GS Ontraino                      4:52.15,3   1:19.25,5  (2638) diploma video    21,761 ¦ 
106/F1      92. Daccordi Sena        1979 La Scala (PI)        GS Daccordi ASD                  6:40.36,8   2:46.11,1   (924) diploma video    15,875 ¦ 
106/M4     249. Castagna Stefano     1962 La Spezia (SP)       ARCI BACCANO                     5:25.58,3   1:46.40,0  (9099) diploma video    19,510 ¦ 
138/M3     362. Cidale Armando       1967 La Spezia (SP)       VIGILI DEL FUOCO LA SPEZIA       6:40.56,0   1:58.53,4  (9141) diploma video    20,651 ¦ 
106/M4     427. Copelletti Giovanni  1960 La Spezia (SP)       VIGILI DEL FUOCO LA SPEZIA       6:00.44,3   2:21.26,0  (9165) diploma video    17,630 ¦ 
55/M3      102. Manganelli Luciano   1966 La Spezia (SP)                                        3:35.50,2   1:31.50,4  (1557) diploma video    15,289 ¦ 
138/M6      81. Jacquemod Arturo     1950 La Thuile (AO)       VC La Thuile "Le Marmotte"       7:13.19,8   1:21.30,5  (9566) diploma video    19,107 ¦ 
106/M5     367. Lanza Oscar Lido     1955 La Thuile (AO)       VC La Thuile "Le Marmotte"       6:42.38,7   2:53.22,8  (9670) diploma video    15,795 ¦ 
106/M3     417. Soraru' Diego        1969 La Thuile (AO)       VC La Thuile "Le Marmotte"       6:27.09,6   2:49.49,6 (10270) diploma video    16,427 ¦ 
106/M4     369. Tognetto Alessandro  1964 La Thuile (AO)       VC La Thuile "Le Marmotte"       5:51.14,5   2:11.56,2 (10355) diploma video    18,107 ¦ 
55/M2        4. Rubatscher Ivan      1972 La Valle (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:20.21,1     11.29,3  (3118) diploma video    23,512 ¦ 
138/M3       5. Tomè Roberto         1967 La Valle Agordina (B GS EUROVELO CICLI                5:05.53,6     23.51,0  (3170) diploma video    27,068 ¦ 
55/F1        1. Agreiter Debora      1991 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:13.29,1       -----   (492) diploma video    24,721 ¦ 
106/M6       2. Bonaldi Bruno        1944 La Villa (BZ)        ASD Team Salieri                 4:08.46,0      9.06,3   (266) diploma video    25,566 ¦ 
55/M4       70. Granruaz Helmuth     1963 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       3:10.35,5   1:02.20,3  (2981) diploma video    17,314 ¦ 
138/M2      35. Irsara Andreas       1972 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       5:33.38,1     53.15,7   (303) diploma video    24,817 ¦ 
106/M2      68. Pedevilla Christian  1972 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia                  4:56.38,9   1:29.41,4  (9957) diploma video    21,439 ¦ 
55/M1       11. Sani Sandro          1982 La Villa (BZ)        Rodes Val Badia Raiffeisen       2:33.01,0     39.37,0  (6024) diploma video    21,566 ¦ 
138/M3     651. Buonanno Rosario     1966 Ladispoli (RM)       Team Ladispoli                   7:21.51,9   2:39.49,3  (5086) diploma video    18,738 ¦ 
138/M4     205. Caprini Paolo        1961 Ladispoli (RM)       MTB Cicli de Simone              6:16.20,9   1:18.17,6  (5111) diploma video    22,000 ¦ 
138/M3     136. Geronzi Massimo      1966 Ladispoli (RM)       Team Ladispoli                   5:59.33,9   1:17.31,3  (2961) diploma video    23,027 ¦ 
138/M3     109. Mignanti Roberto     1968 Ladispoli (RM)       Team Ladispoli                   5:53.58,4   1:11.55,8  (3037) diploma video    23,391 ¦ 
106/M1      68. Moschetta Nicola     1978 Ladispoli (RM)       Team Ladispoli                   5:05.30,1   1:32.40,3  (3053) diploma video    20,818 ¦ 
106/M5     516. Russo Francesco      1958 Ladispoli (RM)       SS Turbike Roma                  8:14.24,6   4:25.08,7  (6005) diploma video    12,863 ¦ 
138/M4     510. Virdis Giovanni Mari 1962 Ladispoli (RM)       MTB Cicli de Simone              7:00.47,7   2:02.44,4  (6266) diploma video    19,677 ¦ 
106/M2     224. Fogli Simone         1972 Lagosanto (FE)       Teambike Lagosanto               6:22.08,9   2:55.11,4  (2112) diploma video    16,642 ¦ 
55/F2       20. Gambato Marika       1966 Lagosanto (FE)       Teambike Lagosanto               3:26.06,3     42.26,7   (607) diploma video    16,011 ¦ 
55/M5       79. Mazzini Giancarlo    1957 Lagosanto (FE)       Teambike Lagosanto               3:26.09,2   1:12.13,8  (2095) diploma video    16,007 ¦ 
106/M2     223. Menegatti Lorenzo    1973 Lagosanto (FE)       Teambike Lagosanto               6:21.40,3   2:54.42,8  (2124) diploma video    16,663 ¦ 
138/M6     160. Mazzarolo Gianfranco 1944 Lainate (MI)         ASD Team Salieri                 7:57.01,1   2:05.11,8  (4819) diploma video    17,357 ¦ 
138/M1       4. Masiero Andrea       1981 Laives (BZ)          Assos Team                       5:01.05,1      8.59,6   (355) diploma video    27,500 ¦ 
106/M5     484. Stimpfl Otto         1953 Laives (BZ)          Stampa Alta Badia                7:25.57,8   3:36.41,9  (2805) diploma video    14,261 ¦ 
55/M1       41. Rabanser Alexander   1993 Lajen (BZ)                                            3:33.04,2   1:39.40,2  (4928) diploma video    15,487 ¦ 
55/M3      152. Gualazzi Marco       1966 Lalio (BG)           Crazy Biker Orezzo               4:03.21,0   1:59.21,2  (7985) diploma video    13,560 ¦ 
138/M5      51. Donizetti Giacomo    1956 Lamé (BG)            GS Sportissimo Top Level         6:15.09,0   1:04.33,0  (2295) diploma video    22,071 ¦ 
138/F2      31. Zanchi Pierangela    1960 LAMÉ (BG)            GS Sportissimo Top Level         7:14.55,8   1:31.31,6   (413) diploma video    19,037 ¦ 
138/M5     336. Biagini Mauro        1954 Lamporecchio (PT)    velo club valenzatico            7:28.33,4   2:17.57,4  (8949) diploma video    18,459 ¦ 
138/M4     933. Tonon Olvrado        1959 Lancenigo (TV)       TEAM BICI BIKE                   8:00.42,7   3:02.39,4  (6185) diploma video    17,224 ¦ 
138/M2     353. Allodi Filippo       1972 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 7:16.22,2   2:35.59,8  (7915) diploma video    18,974 ¦ 
55/M6      136. Caggiati Vanni       1946 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 4:11.31,6   2:11.24,3  (7911) diploma video    13,119 ¦ 
138/M4     960. Marchiani Stefano    1959 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 8:05.51,2   3:07.47,9  (7907) diploma video    17,042 ¦ 
106/M3     368. Minghini Paolo       1968 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 6:12.53,4   2:35.33,4  (7906) diploma video    17,055 ¦ 
106/M3     392. Pavesi Andrea        1967 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 6:20.30,1   2:43.10,1  (4516) diploma video    16,714 ¦ 
106/M3     391. Pavesi Stefano       1970 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 6:20.28,9   2:43.08,9  (5871) diploma video    16,715 ¦ 
138/M6     174. Soliani Fermo        1950 Langhirano (PR)      Pedale Val Parma                 8:05.51,8   2:14.02,5  (7909) diploma video    17,041 ¦ 
106/M4     101. Bernardini Federico  1965 Larciano (PT)        GS Colonna                       4:53.38,4   1:14.20,1  (4998) diploma video    21,659 ¦ 
106/M3      95. Bindi Raniero        1969 Larciano (PT)        GS Colonna                       4:53.37,8   1:16.17,8  (5011) diploma video    21,659 ¦ 
55/M5      117. Petrecca Bruno       1955 Larino (CB)          Sport Team Termoli               3:40.45,9   1:26.50,5  (8671) diploma video    14,948 ¦ 
138/M4     874. Pecoraro Daniele     1961 Lastra a Signa (FI)  GS Tre Emme                      7:53.35,5   2:55.32,2  (5872) diploma video    17,483 ¦ 
138/M2     361. Projetto Michele     1972 Lastra a Signa (FI)  GS Tre Emme                      7:20.23,1   2:40.00,7  (5944) diploma video    18,801 ¦ 
106/M4     273. Taddei Giovanni      1963 Lastra a Signa (FI)  GS TRE Emme                      5:33.28,1   1:54.09,8  (6140) diploma video    19,072 ¦ 
106/M4     162. Martini Mauro        1964 Lavezzola (RA)       SC Voltana                       5:07.24,1   1:28.05,8  (5680) diploma video    20,689 ¦ 
138/M5       5. Furlan Bruno         1958 Lavis (TN)           Bren Team Trento                 5:38.11,6     27.35,6   (186) diploma video    24,483 ¦ 
138/M2     355. Rossi Clemente       1973 Leffe (BG)           Crazy Biker Orezzo               7:16.54,5   2:36.32,1  (7991) diploma video    18,951 ¦ 
138/M2      68. Agazzi Luca          1974 Legnano (MI)         Crazy Biker Orezzo               5:54.05,5   1:13.43,1  (7987) diploma video    23,383 ¦ 
138/M3     687. Brugnoni Michele     1970 Legnano (MI)         GS Olmina                        7:28.01,6   2:45.59,0  (5071) diploma video    18,481 ¦ 
138/M4     754. Camozzi Flavio       1960 Legnano (MI)         GS Olmina                        7:35.42,1   2:37.38,8  (5097) diploma video    18,169 ¦ 
106/M4     320. Cappa Walter         1963 Legnano (MI)         GS Olmina                        5:41.10,6   2:01.52,3  (5109) diploma video    18,641 ¦ 
106/M6     129. Crepaldi Ottavio     1945 Legnano (MI)         Cral Banca di Legnano            6:09.31,3   2:09.51,6  (5213) diploma video    17,211 ¦ 
106/M4     460. Pisoni Franco        1964 Legnano (MI)         GS Olmina                        6:06.49,7   2:27.31,4  (5919) diploma video    17,337 ¦ 
138/M4    1072. Taverna Roberto      1960 Legnano (MI)         Cral Banca di Legnano            8:23.36,2   3:25.32,9  (6155) diploma video    16,441 ¦ 
55/M3       40. Vedani Gabriele      1967 Legnano (MI)         Team Scout                       3:02.20,5     58.20,7  (6247) diploma video    18,097 ¦ 
106/Mtop     3. Bedon Davide         1969 Legnaro (PD)         Team Scapin                      3:43.42,8      7.49,8    (14) diploma video    28,429 ¦ 
55/M2      126. Fasolato Davide      1972 Legnaro (PD)                                          4:49.51,2   2:40.59,4  (5332) diploma video    11,385 ¦ 
55/M1       13. Zagolin Christian    1984 Legnaro (PD)                                          2:36.32,7     43.08,7  (6301) diploma video    21,080 ¦ 
138/M2     274. Verde Filippo        1973 Lendinara (RO)       AR Team Armistizio Hard Servic   6:54.15,2   2:13.52,8  (3829) diploma video    19,987 ¦ 
138/M6      53. Castoldi Giuseppe    1945 Lentate sul Seveso ( SERVETTO                         6:58.45,0   1:06.55,7  (2859) diploma video    19,773 ¦ 
138/M4      92. Calì Maurizio        1959 Lercara Friddi (PA)  UC Pedale Sangiorgiese           5:53.49,3     55.46,0  (1410) diploma video    23,401 ¦ 
138/M2      44. De Iesu Roberto      1976 Lesignana (MO)       TEAM VIRGINIA 1962               5:38.51,4     58.29,0  (2909) diploma video    24,435 ¦ 
138/M4     895. Sartori Maurizio     1965 Levada (TV)          Granfondo Pinarello              7:56.05,7   2:58.02,4  (6785) diploma video    17,391 ¦ 
138/M2     224. Mazzoleni Antonio Gi 1974 Levate (BG)          team bramati                     6:43.17,5   2:02.55,1  (9795) diploma video    20,531 ¦ 
55/M3      109. Boni Massimo         1971 Lido di Savio (RA)   Surfing Shop Sport Promotion     3:41.10,4   1:37.10,6  (5035) diploma video    14,920 ¦ 
138/M3     729. Carnevali Fabio      1969 Limidi (MO)          GS Sportissimo Top Level         7:34.09,2   2:52.06,6  (3811) diploma video    18,231 ¦ 
106/M2     300. Del Campo Biagio     1977 Limidi (MO)          GS Sportissimo Top Level         7:14.45,5   3:47.48,0  (6816) diploma video    14,628 ¦ 
55/M5       69. Camporota Gabriele   1953 Linarolo (PV)        AS Zamai -Pavia                  3:22.06,9   1:08.11,5  (9069) diploma video    16,327 ¦ 
106/M1     140. Arosio Claudio       1978 Lissone (MI)         VELOVIRTUS                       6:33.36,7   3:00.46,9  (8783) diploma video    16,158 ¦ 
106/F1     106. Arosio Cristina      1976 Lissone (MI)         VELOVIRTUS                       6:53.23,2   2:58.57,5  (1013) diploma video    15,385 ¦ 
106/M6     183. Arosio Marco         1942 Lissone (MI)         VELOVIRTUS                       6:33.31,2   2:33.51,5  (8784) diploma video    16,161 ¦ 
106/M3     384. Porro Gianluca       1967 Lissone (MI)         team Carimate kuota              6:18.30,0   2:41.10,0 (10022) diploma video    16,803 ¦ 
106/M6      21. Lotti Daniele        1950 Livorno (LI)         GS PASSUELLO                     5:04.49,0   1:05.09,3  (3254) diploma video    20,865 ¦ 
106/M4     135. Martelli Maurizio    1959 Livorno (LI)         Pol Dil Cral Eni Livorno         5:03.06,1   1:23.47,8  (5675) diploma video    20,983 ¦ 
106/M2     228. Pannocchia Gabriele  1973 Livorno (LI)         G.S. PINIZZOTTO                  6:23.02,3   2:56.04,8  (9930) diploma video    16,604 ¦ 
138/M5      22. Passuello Giuseppe W 1951 Livorno (LI)         GS PAssuello                     6:01.29,2     50.53,2  (3264) diploma video    22,905 ¦ 
106/M5      48. Zanni Franco         1956 Livorno (LI)         GS PASSUELLO                     4:55.01,7   1:05.45,8  (3256) diploma video    21,557 ¦ 
138/M6     241. Marenco Giacomo      1949 Loano (SV)           ASD Circolo Sportivo Ortovero    8:49.06,4   2:57.17,1  (4408) diploma video    15,649 ¦ 
138/M6      48. Luporini Pierangelo  1940 Loc. Spindoli  (MC)  frecce azzurre avis camerino     6:56.15,8   1:04.26,5  (1548) diploma video    19,891 ¦ 
106/M1     166. Signorelli Andrea    1982 Locate Varesino (CO)                                  6:56.16,0   3:23.26,2 (10246) diploma video    15,278 ¦ 
106/M2     252. Aiolfi Edoardo       1975 Lodi (LO)            Canottieri Adda 1891             6:35.04,4   3:08.06,9  (4838) diploma video    16,098 ¦ 
138/M3    1021. Boccalari Ettore     1966 Lodi (LO)            Team Diliè Cicli                 8:41.14,8   3:59.12,2  (5016) diploma video    15,884 ¦ 
106/M4     197. Catufi Fabio         1963 Lodi (LO)            CANOTTIERI ADDA 1891 LODI        5:17.09,6   1:37.51,3  (5140) diploma video    20,052 ¦ 
138/M2     382. Cremascoli Giampaolo 1973 Lodi (LO)            Canottieri Adda                  7:26.20,6   2:45.58,2  (5212) diploma video    18,550 ¦ 
138/M2      66. Eletti Camillo       1975 Lodi (LO)            Canottieri Adda 1891             5:53.16,8   1:12.54,4  (5309) diploma video    23,437 ¦ 
138/M5      57. Mascherpa Achille    1958 Lodi (LO)            Extreme Bikes Lodi               6:18.52,1   1:08.16,1  (5685) diploma video    21,854 ¦ 
106/M2     242. Moroni Alessandro    1976 Lodi (LO)            Soc Canottieri Adda              6:31.57,0   3:04.59,5  (5765) diploma video    16,226 ¦ 
55/M6       73. Parmesani Gianluigi  1950 Lodi (LO)            Canottieri Adda 1891             3:40.45,4   1:40.38,1  (5852) diploma video    14,948 ¦ 
138/M3     858. Maniscalchi Vito     1968 Lonate Ceppino (VA)  ASD Torpado United               7:56.34,2   3:14.31,6  (8894) diploma video    17,374 ¦ 
55/M6      134. Valetti Oscar        1950 Lonato (BS)          Gruppo Ciclistico Feralpi        4:10.56,3   2:10.49,0 (10400) diploma video    13,150 ¦ 
138/M4     564. Valotti Massimo      1962 Lonato (BS)          Gruppo Ciclistico Feralpi        7:09.51,3   2:11.48,0 (10403) diploma video    19,262 ¦ 
138/M2     451. Zanini Andrea        1972 Lonato (BS)          GS Carrera                       7:50.35,7   3:10.13,3  (4634) diploma video    17,594 ¦ 
106/M5     202. Brunacci Gabriele    1957 Longiano (FC)        ASD Bici Budrio                  5:53.22,1   2:04.06,2  (8001) diploma video    17,998 ¦ 
138/M3     348. Martinetti Gilberto  1967 Longiano (FC)        ASD Longiano Sport               6:38.42,7   1:56.40,1  (5678) diploma video    20,766 ¦ 
106/M6     260. Severi Sergio        1940 Longiano (FC)        ASD Bici Budrio                  7:17.09,1   3:17.29,4  (8002) diploma video    14,548 ¦ 
106/M2     165. Vincenzi Mirco       1973 Longiano (FC)        ASD Bici Budrio                  5:50.47,6   2:23.50,1  (7994) diploma video    18,130 ¦ 
55/M1        8. Clara Emil           1985 Longiarù (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:22.46,3     29.22,3  (2884) diploma video    23,113 ¦ 
55/M1       10. Mischi Bruno         1985 Longiarù (BZ)        Rodes Val Badia-Raiffeisen       2:24.14,8     30.50,8  (3040) diploma video    22,877 ¦ 
138/M4     146. Mischì Giovanni      1964 Longiarù (BZ)        Rodes Val Badia- Raiffeisen      6:07.12,1   1:09.08,8  (3041) diploma video    22,548 ¦ 
55/M2       14. Baldoni Roberto      1972 Loreto (AN)          Team Ponte                       2:32.30,2     23.38,4  (3244) diploma video    21,638 ¦ 
106/M4      31. Filippi Federico     1963 Loreto (AN)          Team Ponte                       4:25.34,1     46.15,8  (3246) diploma video    23,948 ¦ 
106/M6     171. Pregasi Rossano      1947 Loro Ciuffenna (AR)  GS D.Bike                        6:27.39,1   2:27.59,4  (5941) diploma video    16,406 ¦ 
106/M2      19. Balestra Consuelo    1976 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      4:13.37,7     46.40,2   (805) diploma video    25,076 ¦ 
106/M3     235. Bani Massimo         1966 Lucca (LU)           GS Ontraino                      5:35.11,9   1:57.51,9  (4305) diploma video    18,973 ¦ 
106/F2       6. Bertoncini Claudia   1966 Lucca (LU)           Cicli Maggi Team Anima FRW       4:46.43,2     17.45,2   (392) diploma video    22,181 ¦ 
106/M3     396. Bianchi Giorgio      1968 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      6:21.28,0   2:44.08,0  (7375) diploma video    16,672 ¦ 
106/F1      94. Cattani Silvia       1977 Lucca (LU)           GS Ontraino                      6:41.24,5   2:46.58,8   (816) diploma video    15,844 ¦ 
106/M2      43. Ceragioli Giuseppe   1972 Lucca (LU)           Team Scott Fast and Furious      4:35.45,2   1:08.47,7  (9115) diploma video    23,064 ¦ 
106/M3     285. Cerri Nicola         1970 Lucca (LU)           GS Ontraino                      5:50.32,3   2:13.12,3  (7479) diploma video    18,143 ¦ 
106/M5     259. Dell'Immagine Alfred 1951 Lucca (LU)           GS Ontraino                      6:14.32,9   2:25.17,0  (7476) diploma video    16,980 ¦ 
106/M2     139. Fabi Riccardo        1973 Lucca (LU)           Ciclo Team S.Ginese              5:38.05,0   2:11.07,5  (5324) diploma video    18,811 ¦ 
138/M3     265. Frugoli Marcello     1970 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      6:24.06,5   1:42.03,9  (7357) diploma video    21,556 ¦ 
138/M2     359. Giuntoli Marco       1975 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      7:19.44,1   2:39.21,7  (7364) diploma video    18,829 ¦ 
138/M2     158. Grassotti Cristiano  1972 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      6:24.07,7   1:43.45,3  (7355) diploma video    21,555 ¦ 
106/M6     127. Landucci Aldo        1950 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      6:08.15,8   2:08.36,1  (7367) diploma video    17,270 ¦ 
55/F1      104. Riccomini Serena     1977 Lucca (LU)           GS Ontraino                      5:09.26,3   2:55.57,2   (817) diploma video    10,664 ¦ 
106/M6      94. Tofanelli Pierangelo 1947 Lucca (LU)           ASDT Scott Fast and Furious      5:51.25,2   1:51.45,5  (7372) diploma video    18,098 ¦ 
55/F2      168. Vannucci Alma        1951 Lucca (LU)           GS Ontraino                      5:10.46,2   2:27.06,6   (815) diploma video    10,618 ¦ 
138/M2     561. Brotto Cristian      1975 Lugagnano (VR)       GSA Berner Zerowind              8:38.01,0   3:57.38,6  (2117) diploma video    15,984 ¦ 
138/M1     132. Vareschi Marcello    1979 Lugagnano (VR)       GSA Berner Zerowind              6:27.56,6   1:35.51,1  (2092) diploma video    21,343 ¦ 
138/M3     222. Salvatico Dino       1967 Lughignano (TV)      Granfondo Pinarello              6:17.51,2   1:35.48,6  (3127) diploma video    21,913 ¦ 
106/M3     212. Bendini Mainardi Ant 1971 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                5:27.27,2   1:50.07,2  (2662) diploma video    19,422 ¦ 
138/M6     145. Bordini Roberto      1948 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:48.49,4   1:57.00,1  (4462) diploma video    17,661 ¦ 
106/M5      95. Fugattini Marco      1957 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                5:23.19,7   1:34.03,8  (2207) diploma video    19,670 ¦ 
138/F1      32. Gaddoni Cristina     1977 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:07.35,5   1:12.15,2   (439) diploma video    19,364 ¦ 
138/M4       8. Galamini Maurizio    1964 Lugo (RA)            SC Velociraptor                  5:08.22,9     10.19,6   (296) diploma video    26,849 ¦ 
138/M4     359. Galanti Claudio      1965 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                6:39.58,4   1:41.55,1  (2233) diploma video    20,701 ¦ 
138/M4     459. Giovanelli Giovanni  1959 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                6:54.34,5   1:56.31,2  (2309) diploma video    19,972 ¦ 
138/M4     128. Medri Francesco      1965 Lugo (RA)            SC Velociraptor                  6:03.32,7   1:05.29,4  (9801) diploma video    22,775 ¦ 
138/M5     241. Pelloni Bruno        1955 Lugo (RA)            SC Voltana                       7:07.14,2   1:56.38,2  (5879) diploma video    19,380 ¦ 
138/M4      22. Piva Alberto         1964 Lugo (RA)            SC. PEDALEBIANCONERO             5:24.21,5     26.18,2  (1632) diploma video    25,527 ¦ 
138/M3     125. Ricci Bitti Mauro    1966 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                5:57.32,1   1:15.29,5  (2305) diploma video    23,158 ¦ 
138/M4     763. Ricci Luciano        1963 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                7:37.26,4   2:39.23,1  (2812) diploma video    18,100 ¦ 
138/M5     451. Righini Mario        1957 Lugo (RA)            UC F.Baracca Lugo                7:53.57,9   2:43.21,9 (10087) diploma video    17,469 ¦ 
138/M1     DNF  Zani Alessandro      1985 Lugo (RA)            Pedale Bianconero                5:43.57,2   Falzàrego  (2234)         video       --- ¦ 
138/M2     466. Pagani Davide        1974 Lurago Marinone (CO) Gruppo MTB Limido Comasco        7:56.32,5   3:16.10,1  (1614) diploma video    17,375 ¦ 
138/M2     473. Capato Tiziano       1972 Lusia (RO)           ASD Agorà                        7:58.07,8   3:17.45,4  (9075) diploma video    17,317 ¦ 
138/M2     324. Truffa Diego         1974 Lusigliè (TO)        ASD CC Piemonte                  7:07.56,9   2:27.34,5  (7670) diploma video    19,348 ¦ 
55/M4       61. Niederkofler Norbert 1961 Luttach (BZ)                                          3:07.06,1     58.50,9  (9885) diploma video    17,637 ¦ 
138/M2     585. Leoni Fabio          1977 Luzzara (RE)         GS Cicloamatori Guastalla        8:52.21,1   4:11.58,7  (3007) diploma video    15,553 ¦ 

totale 161



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.