22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - per località "D"

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
55/M3        9. Vaglietti Alessandro 1967 Dalmine (BG)         Team Oprandi Bracca              2:22.54,7     18.54,9  (2157) diploma video    23,091 ¦ 
138/M3     520. Campi Luca           1969 Daverio (VA)         team guru parkpree               7:00.58,2   2:18.55,6  (9067) diploma video    19,668 ¦ 
55/M6       72. Gentile Salvatore    1950 Davoli (CZ)          g.s. nicola voci                 3:40.12,5   1:40.05,2  (1492) diploma video    14,985 ¦ 
55/M6      128. Tassistro Carlo      1948 Dego (SV)            GS Elledisport                   4:08.50,4   2:08.43,1  (8437) diploma video    13,261 ¦ 
55/M6      121. Busti Franco         1947 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:04.36,2   2:04.28,9  (9053) diploma video    13,491 ¦ 
55/M4      311. Chiucchiù Giulio     1962 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:38.42,7   2:30.27,5  (9137) diploma video    11,840 ¦ 
55/M6      184. Ficola Fosco         1946 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:38.41,7   2:38.34,4  (9331) diploma video    11,840 ¦ 
55/M5      271. Marcellani Gino      1952 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:40.55,0   2:26.59,6  (9752) diploma video    11,747 ¦ 
55/M5      238. Martini Giuseppe     1952 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:21.50,2   2:07.54,8  (9770) diploma video    12,603 ¦ 
55/M5      273. Scotoni Gianfranco   1952 Deruta (PG)          Ciclo Club Deruta                4:41.40,7   2:27.45,3 (10228) diploma video    11,715 ¦ 
106/M5     282. Giardini Pietro      1955 Desenzano del Garda  GC Baradello di Como             6:19.11,7   2:29.55,8  (5423) diploma video    16,772 ¦ 
106/F2      87. Pancani Fernanda     1958 Desenzano del Garda  GC Baradello di Como             7:05.18,4   2:36.20,4  (1194) diploma video    14,953 ¦ 
106/M1       1. Zelger Alexander     1980 Deutschnofen (BZ)    Dynamic Bike Team                3:32.49,8       -----   (138) diploma video    29,883 ¦ 
138/M6     135. Bertacci Renzo       1947 Dicomano (FI)                                         7:45.05,6   1:53.16,3  (5000) diploma video    17,802 ¦ 
138/M4     777. Rosselli Stefano     1961 Dicomano (FI)        ACD Bicisportteam Firenze        7:39.37,9   2:41.34,6  (2643) diploma video    18,014 ¦ 
55/F1        2. Santer Stephanie     1981 Dobbiaco (BZ)        Rainer Wurz Team                 2:17.07,9      3.38,8   (383) diploma video    24,064 ¦ 
106/M4      38. Stradi Stefano       1963 Dolcedo (IM)         Team Parkpre Guru Selle Italia   4:29.38,1     50.19,8 (10308) diploma video    23,587 ¦ 
138/M3     650. Pennacchio Gabriele  1967 Dolo (VE)            ASD Inwool                       7:21.35,0   2:39.32,4  (7054) diploma video    18,750 ¦ 
106/F2      29. Troldi Giovanna      1968 Dolo (VE)            Società Bee on Bike              5:49.37,7   1:20.39,7   (500) diploma video    18,190 ¦ 
106/M4     207. Bologna Marcello     1963 Domodossola (VB)     UC VALDOSSOLA                    5:18.38,6   1:39.20,3  (1390) diploma video    19,959 ¦ 
106/M3     496. Tomasoni Fabrizio    1971 Dosimo (CR)          ASD Persichello                  6:58.52,9   3:21.32,9  (7450) diploma video    15,183 ¦ 
138/M5     390. Pedrazzini Claudio   1957 Dosolo (MN)          ASD Ciclismo Dosolo              7:39.32,3   2:28.56,3  (8902) diploma video    18,018 ¦ 
138/M5     229. Mazzoni Giorgio      1955 Dosso (FE)           Team Bertoldi Ciclissimo         7:03.50,0   1:53.14,0  (2692) diploma video    19,535 ¦ 
106/M5      64. Buonauro Raffaele Ci 1958 Dro (TN)             GS Esercito                      5:07.19,1   1:18.03,2  (2006) diploma video    20,695 ¦ 
55/M6      216. Donega' Dante        1942 Druento (TO)         GS Cicli Benato                  5:23.41,3   3:23.34,0  (9258) diploma video    10,194 ¦ 
138/M3     501. Lazzaro Luca         1967 Due Carrare (PD)     2Z Teambike                      6:58.04,5   2:16.01,9  (5596) diploma video    19,805 ¦ 

totale 26



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.