22a Maratona dles Dolomites, Alta Badia 2008 - per località "B"

categoria posto nome/Name            an   località/Ort         squadra/Team                         tempo     ritardo    pett                    km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
106/M4     156. Casiraghi Luca       1959 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       5:06.01,1   1:26.42,8  (2856) diploma video    20,783 ¦ 
106/M1       4. Craffonara Lois      1980 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       3:51.56,2     19.06,4   (275) diploma video    27,421 ¦ 
106/M1       3. Declara Matthias     1984 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       3:51.48,7     18.58,9   (281) diploma video    27,436 ¦ 
138/M3     232. Irsara Hubert        1967 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       6:19.19,1   1:37.16,5  (2886) diploma video    21,828 ¦ 
106/M2       9. Irsara Oskar         1977 Badia (BZ)           Rodes Val Badia-Raiffeisen       4:01.34,2     34.36,7   (304) diploma video    26,327 ¦ 
106/M2     200. Isola Marco          1975 Badia Cantignano (LU ASDT Scott Fast and Furious      6:08.17,2   2:41.19,7  (7369) diploma video    17,269 ¦ 
55/M3      182. Lanzoni Vladimiro    1971 Badia Polesine (RO)  Bikes Benato FRW Rovolon         4:21.23,1   2:17.23,3  (8646) diploma video    12,625 ¦ 
106/M3     301. Fontechiari Mauro    1966 Baganzola (PR)       Cral Autocamionale della Cisa    5:53.14,3   2:15.54,3  (8303) diploma video    18,004 ¦ 
55/M4      124. Martone Alberto      1960 Baggiovara (MO)      Team Iaccobike                   3:27.54,7   1:19.39,5  (4508) diploma video    15,872 ¦ 
138/M5     360. Prati Maurizio       1958 Baggiovara (MO)      GS Sportissimo Top Level         7:33.12,5   2:22.36,5  (3814) diploma video    18,269 ¦ 
138/M3     862. Antonellini Andrea   1971 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  7:57.57,2   3:15.54,6  (4855) diploma video    17,323 ¦ 
55/F1       32. Antonellini Elena    1969 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  3:36.51,7   1:23.22,6  (1008) diploma video    15,217 ¦ 
106/F1      54. Argelli Federica     1969 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  5:54.09,9   1:59.44,2   (449) diploma video    17,957 ¦ 
138/M5     455. Bettoli Giorgio      1956 Bagnacavallo (RA)    Granfondo Pinarello              7:54.53,7   2:44.17,7  (2205) diploma video    17,435 ¦ 
106/M3     128. Colombo Roberto      1966 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  5:03.16,6   1:25.56,6  (3704) diploma video    20,970 ¦ 
106/F1      51. Dominici Nadia       1970 Bagnacavallo (RA)    Pedale Bianconero                5:51.28,7   1:57.03,0   (886) diploma video    18,094 ¦ 
138/M5     533. Emiliani Giovanni    1954 Bagnacavallo (RA)    UC Baracca                       8:14.33,8   3:03.57,8  (5311) diploma video    16,742 ¦ 
138/F1      72. Liotta Elena         1972 Bagnacavallo (RA)    S.C. VELOCIRAPTOR                8:09.49,0   2:14.28,7  (1167) diploma video    16,904 ¦ 
106/M3     126. Liverani Andrea      1971 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  5:01.52,2   1:24.32,2  (6760) diploma video    21,068 ¦ 
106/M4     327. Rambelli Franco      1962 Bagnacavallo (RA)    Pedale Bianconero                5:42.22,2   2:03.03,9  (4457) diploma video    18,576 ¦ 
138/M2     142. Sangiorgi Michele    1973 Bagnacavallo (RA)    GS Boncellinio                   6:17.04,8   1:36.42,4  (6023) diploma video    21,958 ¦ 
138/M3     875. Tosi Marco           1969 Bagnacavallo (RA)    GS Bike Lugo                     8:01.02,6   3:19.00,0  (6189) diploma video    17,212 ¦ 
106/M4     302. Vecchi Daniele       1960 Bagnacavallo (RA)    SC Velociraptor                  5:39.14,4   1:59.56,1 (10453) diploma video    18,747 ¦ 
106/M3      27. Giangrande Mario     1968 Bagno (AQ)           Viner Team                       4:28.02,7     50.42,7  (3258) diploma video    23,727 ¦ 
138/M4     849. Boccherini Paolo     1959 Bagno a Ripoli (FI)  Team Pro Bike                    7:49.25,7   2:51.22,4  (5017) diploma video    17,638 ¦ 
106/M3     209. Catarzi Damiano      1967 Bagno a Ripoli (FI)  Team Le Lame                     5:25.47,4   1:48.27,4  (6939) diploma video    19,521 ¦ 
106/M2     120. Catarzi Giacomo      1975 Bagno a Ripoli (FI)  Team Le Lame                     5:25.46,7   1:58.49,2  (6951) diploma video    19,522 ¦ 
106/M4     360. Contini Stefano      1960 Bagno a Ripoli (FI)  CC Pontassieve                   5:48.40,3   2:09.22,0  (4661) diploma video    18,240 ¦ 
106/M5     357. Galli Marco          1958 Bagno a Ripoli (FI)  ASD Bici Center                  6:37.51,5   2:48.35,6  (5493) diploma video    15,985 ¦ 
55/F2       62. Guarducci Lucia      1966 Bagno a Ripoli (FI)  ASD Inwool                       4:00.03,1   1:16.23,5   (753) diploma video    13,747 ¦ 
106/M4     498. Maffei Fabrizio      1960 Bagno a Ripoli (FI)  ASD Bici Center                  6:15.27,8   2:36.09,5  (7084) diploma video    16,939 ¦ 
106/M3     225. Meli Stefano         1969 Bagno a Ripoli (FI)  G.S. CICLISTI GRASSINA           5:30.38,9   1:53.18,9  (5717) diploma video    19,234 ¦ 
106/M4     499. Mini Federico        1961 Bagno a Ripoli (FI)  ASD Bici Center                  6:15.27,9   2:36.09,6  (7096) diploma video    16,938 ¦ 
106/M4     506. Salimbeni Marco      1964 Bagno a Ripoli (FI)  ASD Inwool                       6:17.14,1   2:37.55,8  (2614) diploma video    16,859 ¦ 
106/M2      38. Ferretti Luca-Omar   1977 Bagnolo Cremasco (CR VC Bagnolo Cremasco              4:29.59,4   1:03.01,9  (4463) diploma video    23,556 ¦ 
55/M6       70. Duranti Ferruccio    1940 Baldissero Torinese  ASD CC Piemonte                  3:39.59,4   1:39.52,1  (5301) diploma video    15,000 ¦ 
138/M2     519. Goretti Marco        1973 Ballabio (LC)        Ballabio Sport Team              8:18.06,5   3:37.44,1  (5442) diploma video    16,622 ¦ 
138/M2     525. Invernizzi Massimo   1977 Ballabio (LC)        Ballabio Sport Team              8:19.38,9   3:39.16,5  (5524) diploma video    16,571 ¦ 
55/M5       20. Coraini Claudio      1951 Barbasso (MN)        ASD SC Formigosa                 2:51.55,5     38.00,1  (7858) diploma video    19,194 ¦ 
106/M4     343. Bettini Massimo      1960 Barberino di Mugello Ferri Taglienti                  5:45.05,7   2:05.47,4  (7303) diploma video    18,429 ¦ 
138/M2      62. Bazzani Michele      1972 Barberino Val d'Elsa Team Bike Roi Certaldo           5:50.39,9   1:10.17,5  (2413) diploma video    23,612 ¦ 
106/M1     107. Residori Stefano     1980 Bardolino (VR)       GSA Berner Zerowind              5:54.51,9   2:22.02,1  (2103) diploma video    17,922 ¦ 
138/M3      75. Boggi Andrea         1969 Barga (LU)           Team Cicli Mori                  5:44.16,0   1:02.13,4  (2701) diploma video    24,051 ¦ 
106/M3      45. Caproni Massimo      1971 Barga (LU)           Team Parkpre Guru Selleitalia    4:33.55,7     56.35,7  (5112) diploma video    23,217 ¦ 
55/M5      124. Chiappa Enrico       1957 Barga (LU)           Team Cicli Mori                  3:42.49,7   1:28.54,3  (8354) diploma video    14,809 ¦ 
106/M6       7. Nardini Giuseppe     1944 Barga (LU)           garfagnana tean cicli mori       4:44.22,3     44.42,6  (5791) diploma video    22,365 ¦ 
55/M5       77. Borgia Giampiero     1957 Barge (CN)           Team Cicli reinaudo              3:24.28,0   1:10.32,6  (8989) diploma video    16,139 ¦ 
106/M4     192. Borgia Maurizio      1965 Barge (CN)           Team Cicli reinaudo              5:15.59,4   1:36.41,1  (5046) diploma video    20,127 ¦ 
138/M1     146. Vassalini Mosè       1982 Barghe (BS)          MTB Agnosine                     6:32.19,7   1:40.14,2  (3185) diploma video    21,104 ¦ 
138/M3     523. Bassi Alessandro     1966 Bariano (BG)         ASD Pol Oratorio Bariano         7:01.36,9   2:19.34,3   (260) diploma video    19,638 ¦ 
138/M6     116. Borghi Carlo         1941 Barlassina (MI)      SERVETTO                         7:37.04,6   1:45.15,3  (5045) diploma video    18,115 ¦ 
55/M6      220. Panzeri Gian Luigi   1945 Barzanò (LC)         UC Robbiano Salvarani ASD        5:55.08,2   3:55.00,9  (7810) diploma video     9,292 ¦ 
55/M2       53. Plati Davide         1974 Barzio (LC)          VALSASSINA X BIKE TEAM           3:31.23,2   1:22.31,4 (10009) diploma video    15,611 ¦ 
106/M3     453. Bassani Walter       1967 Bascapè (PV)         Ciclo Sport Market               6:38.28,0   3:01.08,0  (4908) diploma video    15,961 ¦ 
138/M3     208. Colombo Mauro Giovan 1967 Basiano (MI)         amici del ciclismo basiano       6:14.02,2   1:31.59,6  (5188) diploma video    22,136 ¦ 
55/F2       50. Branciari Laura      1962 Basiglio (MI)        ASD Gio'n'Dent                   3:49.45,7   1:06.06,1  (1045) diploma video    14,362 ¦ 
106/M4     452. Ferrari Riccardo     1965 Basiglio (MI)        ASD Gio'n'Dent                   6:05.32,4   2:26.14,1  (2938) diploma video    17,398 ¦ 
138/M4     452. Simonitti Alessandro 1963 Basiliano (UD)       Coce'n Bike                      6:53.33,2   1:55.29,9 (10252) diploma video    20,021 ¦ 
55/M3      106. Comiti Giovanni Paol 1967 Bassacutena (SS)     GSD AMSPO Amici dello Sport      3:38.07,1   1:34.07,3  (9159) diploma video    15,129 ¦ 
138/M4     168. Agostinelli Roberto  1964 Bassano del Grappa ( Granfondo Pinarello              6:12.55,0   1:14.51,7  (2228) diploma video    22,203 ¦ 
138/M3     380. Costenaro Riccardo   1969 Bassano del Grappa ( VC Bassano 1892                  6:43.25,8   2:01.23,2   (274) diploma video    20,524 ¦ 
55/M4      285. Fior Lucio           1963 Bassano del Grappa ( FIORDIFRUTTA GFM 2002            4:21.48,0   2:13.32,8  (3721) diploma video    12,605 ¦ 
55/M4      109. Merlin Steven Larry  1965 Bassano del Grappa ( Selle Italia Elite Silvellese    3:23.36,6   1:15.21,4  (3035) diploma video    16,207 ¦ 
138/M2     202. Milani Giuseppe      1972 Bassano del Grappa ( ASD UC Romano d'Ezzelino         6:34.49,6   1:54.27,2  (5735) diploma video    20,971 ¦ 
138/M4     221. Mion Michele Giusepp 1959 Bassano del Grappa ( VELOCE CLUB BASSANO 1892         6:18.46,0   1:20.42,7  (5741) diploma video    21,860 ¦ 
138/M3     379. Morello Enrico       1971 Bassano del Grappa ( VC Bassano 1892                  6:43.22,3   2:01.19,7   (315) diploma video    20,526 ¦ 
106/F1      59. Pertile Chiara       1975 Bassano del Grappa ( TEAM GS PINARELLO                5:58.04,0   2:03.38,3   (513) diploma video    17,762 ¦ 
55/F2        9. Todesco Maria Cinzia 1962 Bassano del Grappa ( UC Romano                        3:07.43,5     24.03,9  (1277) diploma video    17,578 ¦ 
106/M5      15. Sernacchioli Luigi   1955 Bassano Romano (VT)  GS Esercito                      4:27.29,2     38.13,3  (3221) diploma video    23,776 ¦ 
106/M4     104. Sgarra Vincenzo      1959 Bassano Romano (VT)  GS Esercito                      4:53.55,4   1:14.37,1  (3222) diploma video    21,638 ¦ 
138/M3     143. Ciani Paolo          1970 Bastia (RA)          Tartana Bike "AS Forlimpopoli    6:00.58,3   1:18.55,7  (7205) diploma video    22,938 ¦ 
55/M3       69. Zanotti Angelo       1970 Bastia (RA)          GSA Berner Zerowind              3:20.55,2   1:16.55,4  (2096) diploma video    16,424 ¦ 
138/M3     114. Lilli Mauro          1967 Bastia Umbra (PG)    GS Grifo Bike Perugia            5:55.02,0   1:12.59,4  (2734) diploma video    23,321 ¦ 
106/M5     124. Rossi Luigi          1954 Bastia Umbra (PG)    Cicli Monelletta                 5:32.58,0   1:43.42,1  (5996) diploma video    19,101 ¦ 
138/M1     170. Baccarani Federico   1983 Bastiglia (MO)       GS Sportissimo Top Level         6:43.58,3   1:51.52,8  (6837) diploma video    20,496 ¦ 
138/M1     104. Bignardi Andrea      1978 Bastilgia (MO)       GS Sportissimo Top Level         6:12.28,8   1:20.23,3  (6838) diploma video    22,229 ¦ 
138/M3     147. Campeotto Renato     1969 Bavaria (TV)         Granfondo Pinarello              6:01.48,0   1:19.45,4  (2250) diploma video    22,885 ¦ 
106/M4     528. Sorasso Michele      1961 Beinasco (TO)        vigor cycling team               6:22.59,9   2:43.41,6  (6106) diploma video    16,605 ¦ 
106/M3     DSQ  D'Ascenzo Wladimiro  1971 Bellante (TE)        asd dascenzo bike                    -----  squalifica  (1443)         video       --- ¦ 
138/M4      34. Di Saverio Stefano   1962 Bellante (TE)        asd dascenzo bike                5:35.30,9     37.27,6  (1452) diploma video    24,678 ¦ 
106/M4     659. Antolini Stefano     1959 Bellaria (RN)        ASD Zanzini Bike Team            6:58.11,0   3:18.52,7  (8774) diploma video    15,208 ¦ 
138/M3       2. Fantini Ersilio      1967 Bellaria (RN)        Team Mg.K Vis-Lgl-Look           4:46.51,0      4.48,4   (323) diploma video    28,865 ¦ 
138/F2      11. Guerra Mirella       1967 Bellaria (RN)        Sintesi Adeste Mg K Vis          6:38.11,9     54.47,7   (468) diploma video    20,793 ¦ 
55/M4      147. Pronti Roberto       1962 Bellaria (RN)        GS Cicli Matteoni FRW            3:35.43,6   1:27.28,4  (4062) diploma video    15,297 ¦ 
106/M4     601. Horrell Paul Anthony 1961 Bellariva (RN)       GS Cicli Matteoni FRW            6:39.40,3   3:00.22,0  (6978) diploma video    15,913 ¦ 
138/M3     511. Gargantini Piero     1968 Bellinzago Lombardo  ASD Bellinzago Lombardo          6:59.45,8   2:17.43,2  (5404) diploma video    19,725 ¦ 
106/F1      12. Comiotto Mara        1977 Belluno (BL)         ASD Annoprimo                    5:04.33,5   1:10.07,8   (905) diploma video    20,882 ¦ 
138/F1      47. Da Riz Annalisa      1972 Belluno (BL)         Granfondo Pinarello              7:27.33,5   1:32.13,2   (635) diploma video    18,500 ¦ 
138/M5     385. De Col Sandro        1956 Belluno (BL)         GS Sanvido                       7:38.36,9   2:28.00,9  (5256) diploma video    18,054 ¦ 
138/M2      28. De Pellegrin Marco   1974 Belluno (BL)         ASD CC Piemonte                  5:31.47,4     51.25,0  (7665) diploma video    24,955 ¦ 
138/M4     366. De Vecchi Dimitri    1960 Belluno (BL)         GC Team Zoldo                    6:41.13,4   1:43.10,1  (2911) diploma video    20,636 ¦ 
138/M2     463. Ioriatti Andrea      1972 Belluno (BL)         Cicli Cortina                    7:54.58,2   3:14.35,8  (9562) diploma video    17,432 ¦ 
55/M4      136. Righes Renzo         1963 Belluno (BL)         GC Belluno                       3:33.38,1   1:25.22,9 (10085) diploma video    15,446 ¦ 
138/M3      64. Malavolti Giovanni   1966 Bentivoglio (BO)     ASD Team Salieri                 5:41.11,0     59.08,4  (2738) diploma video    24,268 ¦ 
106/M5     201. Cavazzini Carlo      1957 Berceto (PR)         Cral Autocamionale della Cisa    5:53.13,2   2:03.57,3  (8305) diploma video    18,005 ¦ 
138/M4     223. Albertinelli Lorenzo 1965 Bergamo (BG)         SC Altair                        6:19.09,5   1:21.06,2  (8749) diploma video    21,837 ¦ 
138/M1      74. Algeri Andrea        1980 Bergamo (BG)         Team Sintesi Adeste MG K-Vis     5:56.44,7   1:04.39,2  (1354) diploma video    23,209 ¦ 
138/M2     388. Belloli Marco        1973 Bergamo (BG)         ASD Bdc-Team.it                  7:28.10,3   2:47.47,9  (8849) diploma video    18,475 ¦ 
106/M5     218. Bertinotti Alberto   1956 Bergamo (BG)         CC Lombardo Amatoriale Pista     5:56.14,5   2:06.58,6  (5003) diploma video    17,853 ¦ 
55/M1       16. Bettoni Alessandro   1983 Bergamo (BG)         ASD Cicli Bettoni                2:45.18,2     51.54,2  (4942) diploma video    19,963 ¦ 
138/M2     406. Brignoli Sandro      1975 Bergamo (BG)         TX ACTIVE BIKE TEAM              7:36.55,7   2:56.33,3  (5066) diploma video    18,121 ¦ 
55/M4      DNF  Cerri Roberto        1960 Bergamo (BG)         ASD Cicli Gamba                  5:23.33,5     Gardena  (3714)         video       --- ¦ 
138/M2      12. Chioda Sergio        1972 Bergamo (BG)         Team Viner                       5:15.44,1     35.21,7   (271) diploma video    26,224 ¦ 
138/M4     424. Cobelli Massimo      1962 Bergamo (BG)         Bèrghem Bike                     6:50.13,3   1:52.10,0  (5179) diploma video    20,184 ¦ 
138/M3     648. Ferrari Sandro       1968 Bergamo (BG)         TX Active bike team              7:21.15,9   2:39.13,3  (9322) diploma video    18,764 ¦ 
55/M3       80. Ferrarini Marco      1969 Bergamo (BG)         ASD GS Cicli Noris               3:25.12,4   1:21.12,6  (5347) diploma video    16,081 ¦ 
106/M6     229. Freti Severino       1950 Bergamo (BG)         ASD Caluschese                   6:56.58,7   2:57.19,0  (5383) diploma video    15,252 ¦ 
138/M3     907. Galbiati Maurizio    1969 Bergamo (BG)         INDIVIDUALE                      8:06.04,1   3:24.01,5  (5393) diploma video    17,034 ¦ 
138/M4     425. Gelmini Lorenzo      1961 Bergamo (BG)         ASD.PUNTO PESENTI-ARR.RIUNITI    6:50.14,0   1:52.10,7  (5411) diploma video    20,183 ¦ 
138/M4     758. Gregis Giorgio       1963 Bergamo (BG)         Bèrghem Bike                     7:36.06,1   2:38.02,8  (9471) diploma video    18,153 ¦ 
106/F2      94. Gualandris Barbara   1961 Bergamo (BG)         ASD.PUNTO PESENTI-ARR.RIUNITI    7:13.15,1   2:44.17,1  (1115) diploma video    14,679 ¦ 
138/M4    1022. Hurle Rodolfo Fausto 1962 Bergamo (BG)         ASD GS Gorgonzola Monti          8:16.39,8   3:18.36,5  (2997) diploma video    16,671 ¦ 
106/M3     208. Manfredini Paolo     1968 Bergamo (BG)         DT BIKE PIAZZATORRE              5:25.22,7   1:48.02,7  (1556) diploma video    19,546 ¦ 
138/M3     897. Marini Antonio       1966 Bergamo (BG)         BIKERS PETOSINO                  8:04.15,3   3:22.12,7  (1564) diploma video    17,098 ¦ 
106/M4     116. Marini Massimo       1962 Bergamo (BG)         GS DT Bike Piazzatorre           4:59.08,3   1:19.50,0  (1565) diploma video    21,261 ¦ 
55/M4      277. Mercorio Eugenio     1959 Bergamo (BG)         Team Oprandi Bike                4:18.23,5   2:10.08,3   (163) diploma video    12,771 ¦ 
55/M4       26. Mercorio Stefano     1963 Bergamo (BG)         ASS Cicli Ruotamania             2:45.01,4     36.46,2  (2160) diploma video    19,997 ¦ 
106/M4     296. Minetti Paolo        1959 Bergamo (BG)         Bike Tech Bergamo                5:36.43,5   1:57.25,2  (3710) diploma video    18,887 ¦ 
106/M1      35. Minotti Luca         1980 Bergamo (BG)         individuale                      4:29.23,4     56.33,6  (9828) diploma video    23,608 ¦ 
55/F2       96. Molinari Nicoletta   1963 Bergamo (BG)         ASD Cicli Gamba                  4:24.33,0   1:40.53,4   (613) diploma video    12,474 ¦ 
138/M1      89. Moraschini Alberto   1983 Bergamo (BG)         AR Team Armistizio Hard Servic   6:05.36,3   1:13.30,8  (2310) diploma video    22,647 ¦ 
106/M3     493. Nava Andrea          1968 Bergamo (BG)         Team Oprandi                     6:56.54,5   3:19.34,5  (5793) diploma video    15,255 ¦ 
55/M5       66. Perico Roberto       1957 Bergamo (BG)         ASD Cral Credito Bergamasco      3:21.41,3   1:07.45,9  (2778) diploma video    16,361 ¦ 
106/M5     298. Piantoni Danilo      1954 Bergamo (BG)         CRAL BANCA POPOLARE DI BERGAMO   6:24.46,7   2:35.30,8  (9992) diploma video    16,528 ¦ 
55/M3      113. Ribolla Alessandro   1969 Bergamo (BG)         Ciclo Team Pesenti- Arredament   3:43.30,8   1:39.31,0 (10070) diploma video    14,764 ¦ 
106/M5     307. Riva Luca            1958 Bergamo (BG)         CRAL BANCA POPOLARE DI BERGAMO   6:27.55,4   2:38.39,5 (10094) diploma video    16,394 ¦ 
138/M3     312. Rota Negroni Giorgio 1967 Bergamo (BG)         ASD.PUNTO PESENTI - ARR.RIUNIT   6:32.50,6   1:50.48,0 (10125) diploma video    21,077 ¦ 
138/M2     181. Savoldelli Enrico    1974 Bergamo (BG)         MITICA - BIKE&FUN                6:28.15,6   1:47.53,2 (10167) diploma video    21,325 ¦ 
106/F1      34. Scupilliti Lorena Ma 1970 Bergamo (BG)         DT BIKE PIAZZATORRE              5:41.25,7   1:47.00,0   (517) diploma video    18,627 ¦ 
106/M2     173. Seguini Gabriele     1973 Bergamo (BG)         TX Active bike team              5:54.22,7   2:27.25,2 (10229) diploma video    17,946 ¦ 
138/M4    1060. Solinas Costantino   1961 Bergamo (BG)         ASD Gorgonzola-Monti             8:21.57,9   3:23.54,6  (1686) diploma video    16,495 ¦ 
138/M2     152. Stefini Michele      1976 Bergamo (BG)         asd brember valley               6:19.51,4   1:39.29,0  (6117) diploma video    21,797 ¦ 
138/M4      47. Tomasi Silvano       1965 Bergamo (BG)         Team Sintesi Adeste MG K-Vis     5:39.48,0     41.44,7   (335) diploma video    24,367 ¦ 
106/M4     395. Valle Massimiliano   1965 Bergamo (BG)         TX Active bike team              5:55.19,1   2:16.00,8 (10401) diploma video    17,899 ¦ 
106/M3     293. Ventura Gianmaria    1969 Bergamo (BG)                                          5:52.01,9   2:14.41,9  (6251) diploma video    18,066 ¦ 
106/M5      81. Zambelli Claudio     1953 Bergamo (BG)         Crazy Biker Orezzo               5:17.01,3   1:27.45,4  (7976) diploma video    20,061 ¦ 
106/M4     399. Zani Gianpietro      1964 Bergamo (BG)         Team Oprandi                     5:55.30,4   2:16.12,1  (3709) diploma video    17,889 ¦ 
138/M3     802. Bellato Alberto      1969 Bernareggio (MI)     GS Carrera                       7:48.32,3   3:06.29,7  (4637) diploma video    17,671 ¦ 
106/M4      95. Trezzi Fabio         1961 Bernate Ticino (MI)  team chiodini                    4:52.09,7   1:12.51,4 (10375) diploma video    21,768 ¦ 
138/M2     443. Brasini Andrea       1974 Bertinoro (FC)       Tartana Bike "AS Forlimpopoli    7:48.37,1   3:08.14,7  (7208) diploma video    17,668 ¦ 
138/M5     197. Fabbri Fabrizio      1957 Bertinoro (FC)       Tartana Bike "AS Forlimpopoli    6:58.06,8   1:47.30,8  (7207) diploma video    19,803 ¦ 
138/M3     470. Ravaglioli Massimo   1968 Bertinoro (FC)       TEAM AQUILOTTI CERVIA            6:54.35,2   2:12.32,6  (5960) diploma video    19,971 ¦ 
138/M4     583. Valentini Pierluigi  1960 Bertinoro (FC)       AS Team Forlí                    7:12.17,0   2:14.13,7  (4723) diploma video    19,154 ¦ 
138/M5     344. Meroni Mario         1956 Besana in Brianza (M Cicli Maggioni                   7:29.57,5   2:19.21,5  (9809) diploma video    18,401 ¦ 
138/M2     322. Alosi Santo          1976 Besenello (TN)       GS Esercito                      7:07.51,7   2:27.29,3  (3691) diploma video    19,352 ¦ 
106/M4      75. Cavanna Michele      1962 Bettola (PC)         Moiabike Team                    4:44.36,2   1:05.17,9  (1424) diploma video    22,346 ¦ 
138/M4     872. Pimpinicchio Giacomo 1962 Bevagna (PG)         GS Grifo Bike Perugia            7:53.10,5   2:55.07,2  (8631) diploma video    17,498 ¦ 
106/M3      99. Carravetta Corrado   1967 Biandronno (VA)      Team Guro Parkpre Selle Italia   4:54.22,3   1:17.02,3  (4060) diploma video    21,605 ¦ 
106/M6     262. Della Chiesa Daniele 1946 Biandronno (VA)      UC Angerese                      7:18.04,1   3:18.24,4  (4741) diploma video    14,518 ¦ 
106/M6     281. Fossati Luciano      1944 Biassono (MI)        Atletica 85 Faenza               7:34.50,7   3:35.11,0  (7320) diploma video    13,982 ¦ 
106/M5     493. Rocca Walter         1952 Biassono (MI)        Atletica 85 Faenza               7:34.50,1   3:45.34,2  (7321) diploma video    13,983 ¦ 
138/M3     767. Neroni Stefano       1967 Bibbiano (RE)        MTB 4 COLLI FORNO GUALERZI       7:41.16,7   2:59.14,1  (5799) diploma video    17,950 ¦ 
106/M2      98. Varini Simone        1977 Bibbiano (RE)        CSA Tricolore Natfood            5:13.45,6   1:46.48,1  (2181) diploma video    20,270 ¦ 
106/M3       6. Viappiani Stefano    1970 Bibbiano (RE)        team baldoni scott               4:01.24,7     24.04,7   (338) diploma video    26,345 ¦ 
106/M4     701. Bruno Claudio        1963 Bibiana (TO)         ASD Team Cicli Reinaudo          7:11.40,3   3:32.22,0  (1402) diploma video    14,733 ¦ 
106/M4     746. Pollo Enrico Maria   1961 Bibiana (TO)         ASD Team Cicli Reinaudo          7:49.16,2   4:09.57,9  (1636) diploma video    13,552 ¦ 
106/M3       4. Acquadro Federico    1970 Biella (BI)          immagine freebike                3:56.15,5     18.55,5  (2767) diploma video    26,919 ¦ 
55/M3       73. Piva Paolo           1968 Biella (BI)          Pedale Biellese                  3:21.36,8   1:17.37,0  (5920) diploma video    16,367 ¦ 
106/M3      14. Fossetti Marco       1969 Bientina (PI)        VELO CLUB PONTEDERA              4:07.22,0     30.02,0  (5373) diploma video    25,710 ¦ 
138/M2     469. Bastianon Maurizio   1973 Bigolino (TV)        DIAVOLI DEL MONTELLO             7:57.48,8   3:17.26,4  (8829) diploma video    17,328 ¦ 
106/M2     183. Fontaine Sebastien   1975 Binasco (MI)         Atletica 85 Faenza               6:01.05,0   2:34.07,5  (7324) diploma video    17,613 ¦ 
55/M5      176. Buttiglione Giuseppe 1955 Bitetto (BA)         US Cipollini                     3:58.30,1   1:44.34,7  (1407) diploma video    13,836 ¦ 
55/M3       66. De Filippis Giacomo  1968 Bitetto (BA)         U.S.DOMAR                        3:17.40,0   1:13.40,2  (9202) diploma video    16,694 ¦ 
106/M1      57. Mangialardi Sergio   1980 Bitetto (BA)         US Domar                         4:56.44,8   1:23.55,0  (1558) diploma video    21,432 ¦ 
55/M4      176. Martina Raffaele Vin 1962 Bitetto (BA)         U.S. Domar                       3:44.06,6   1:35.51,4  (9765) diploma video    14,724 ¦ 
55/M4      126. Martucci Nicola      1962 Bitetto (BA)         Us Cipollini                     3:28.17,6   1:20.02,4  (1570) diploma video    15,843 ¦ 
138/M2     337. Proscia Antonio      1972 Bitetto (BA)         ASD Polisportiva Cassano         7:12.22,3   2:31.59,9  (1640) diploma video    19,150 ¦ 
55/M4       89. Rutigliano Pietro    1962 Bitetto (BA)         us domar                         3:16.11,8   1:07.56,6  (1660) diploma video    16,819 ¦ 
55/M6       83. Signorile Domenico   1950 Bitetto (BA)         us domar                         3:45.52,1   1:45.44,8  (1683) diploma video    14,610 ¦ 
138/M3     373. Letizia Giampiero    1969 Boissano (SV)        ASD Circolo Sportivo Ortovero    6:42.40,2   2:00.37,6  (4399) diploma video    20,562 ¦ 
138/M5     394. Facchinetti Dino     1957 Bojon (VE)           s.c. Pedale Veneziano            7:40.25,2   2:29.49,2  (9305) diploma video    17,983 ¦ 
55/M2       33. Belloni Massimo      1976 Bolano (SP)          de ba bike team                  3:04.20,3     55.28,5  (4923) diploma video    17,901 ¦ 
55/M4       24. Bertoncini Mario     1962 Bolano (SP)          Sport's Inside                   2:42.41,6     34.26,4  (8878) diploma video    20,283 ¦ 
55/M3      186. Delsoldato Federico  1966 Bolano (SP)          gs graziano battistini           4:23.18,5   2:19.18,7  (9236) diploma video    12,532 ¦ 
106/M4     126. Penna Andrea         1965 Bolano (SP)          sport's inside                   5:00.59,2   1:21.40,9  (9964) diploma video    21,130 ¦ 
55/M1       14. Specchia Marcello    1979 Bolano (SP)          A-S-D- SPORT'S INSIDE            2:38.25,4     45.01,4 (10280) diploma video    20,830 ¦ 
138/M2     497. Arcangeli Silvio     1972 Bolgare (BG)         mtb road mornico                 8:07.51,4   3:27.29,0  (8777) diploma video    16,972 ¦ 
106/M3     519. Bottiglione Fabio    1971 Bollate (MI)         Betonwadeln                      7:23.20,6   3:46.00,6  (8224) diploma video    14,345 ¦ 
106/M4     171. Mantica Stefano      1965 Bollate (MI)         Petit Velò                       5:09.46,2   1:30.27,9  (2756) diploma video    20,531 ¦ 
55/M6       48. Pelassa Sergio       1947 Bollate (MI)         Pedale Bollatese                 3:25.48,2   1:25.40,9   (147) diploma video    16,034 ¦ 
55/M5      275. Pizzi Pietro         1951 Bollate (MI)         Pedale Bollatese                 4:42.50,8   2:28.55,4   (145) diploma video    11,667 ¦ 
138/M4     141. Pogliani Massimo     1963 Bollate (MI)         Team de Rosa                     6:05.57,7   1:07.54,4  (5926) diploma video    22,625 ¦ 
138/M3     299. Baiesi Alessandro    1967 Bologna (BO)         ASD Onlyoff Due Ruote            6:29.53,6   1:47.51,0  (4873) diploma video    21,236 ¦ 
106/M6      24. Bedetti Giorgio      1947 Bologna (BO)         polisportiva lame                5:05.42,2   1:06.02,5  (2792) diploma video    20,804 ¦ 
138/M4      18. Bettini Marco        1964 Bologna (BO)         ASD Team Salieri                 5:15.51,5     17.48,2   (357) diploma video    26,214 ¦ 
106/M4     155. Biacchessi Mirko     1962 Bologna (BO)         Cral Poste Emilia Romagna1       5:05.53,8   1:26.35,5  (4800) diploma video    20,791 ¦ 
106/M4     282. Bianchi Alessandro   1961 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              5:34.20,3   1:55.02,0  (2261) diploma video    19,022 ¦ 
106/M5     223. Bicchecchi Riccardo  1958 Bologna (BO)         ASD Team Salieri                 5:56.43,7   2:07.27,8  (8958) diploma video    17,828 ¦ 
138/M1     312. Candini Massimiliano 1978 Bologna (BO)         Top Racing Bike Team Lodi        8:30.12,1   3:38.06,6  (2731) diploma video    16,228 ¦ 
106/M4     136. Cané Enrico          1960 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    5:03.17,5   1:23.59,2  (8038) diploma video    20,969 ¦ 
55/M6      163. Capatti Rodolfo      1940 Bologna (BO)         Cral Poste Emilia Romagna1       4:30.04,3   2:29.57,0  (8589) diploma video    12,218 ¦ 
138/M3     479. Cardinali Matteo     1970 Bologna (BO)         Speed Bike ASD                   6:55.33,1   2:13.30,5  (9085) diploma video    19,925 ¦ 
106/M6      19. Cattorchi Gianni     1939 Bologna (BO)         ASD Team Salieri                 5:02.09,8   1:02.30,1  (8680) diploma video    21,048 ¦ 
55/M3      165. Cilione Giampiero    1967 Bologna (BO)         GS Ravonese                      4:12.17,5   2:08.17,7  (5170) diploma video    13,080 ¦ 
106/M5      54. Cornia Stefano       1955 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              4:59.47,5   1:10.31,6  (2209) diploma video    21,214 ¦ 
138/M3       1. Corsello Giuseppe    1971 Bologna (BO)         ASD Team Salieri                 4:42.02,6       -----    (34) diploma video    29,357 ¦ 
106/M2      42. D'Andrea Claudio     1974 Bologna (BO)         gianluca faenza team             4:33.38,0   1:06.40,5  (1442) diploma video    23,242 ¦ 
138/M6     143. Dall'Olio Giancarlo  1944 Bologna (BO)         GS ASD Rist PArco Ciliegi        7:48.33,0   1:56.43,7  (5237) diploma video    17,671 ¦ 
106/M5     246. Dalledonne Andrea    1954 Bologna (BO)         Gianluca Faenza Team             6:07.39,0   2:18.23,1  (4788) diploma video    17,299 ¦ 
55/M5      278. Degliesposti Maurizi 1952 Bologna (BO)         GS Dosi ASD                      4:48.20,1   2:34.24,7  (5259) diploma video    11,445 ¦ 
106/M5     426. Dellacasa Stefano    1953 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    6:57.37,1   3:08.21,2  (8033) diploma video    15,229 ¦ 
138/M3     707. Deserti Danilo       1969 Bologna (BO)         GS Sportissimo Top Level         7:30.47,3   2:48.44,7  (3788) diploma video    18,367 ¦ 
138/M3     781. Donati Davide        1969 Bologna (BO)         ASD Team Nostromo Ravenna        7:43.16,9   3:01.14,3  (7614) diploma video    17,872 ¦ 
55/M4      125. Gasparini Gianni     1960 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    3:28.12,1   1:19.56,9  (8027) diploma video    15,850 ¦ 
138/M4    1236. Gazzoni Tommaso      1965 Bologna (BO)         ASD Onlyoff Due Ruote            9:14.35,7   4:16.32,4  (5409) diploma video    14,929 ¦ 
138/M5     183. Giorgi Giovanni      1958 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              6:54.22,8   1:43.46,8  (2262) diploma video    19,981 ¦ 
138/M3     103. Grazia Giorgio       1968 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    5:52.21,7   1:10.19,1  (2679) diploma video    23,498 ¦ 
138/M3     539. Guerra Mauro         1969 Bologna (BO)         ASD Nuovo Parco dei Ciliegi      7:03.44,6   2:21.42,0  (2985) diploma video    19,540 ¦ 
138/M3     213. Lunedei Eugenio      1970 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    6:14.59,3   1:32.56,7  (8039) diploma video    22,080 ¦ 
106/M6      91. Manzoli Sirdano      1946 Bologna (BO)         GC Panigalese                    5:49.11,4   1:49.31,7  (1561) diploma video    18,213 ¦ 
138/M5     663. Martelli Bruno       1954 Bologna (BO)         Pol. ACACIS Circolo Dozza ASD    8:53.26,0   3:42.50,0  (3027) diploma video    15,522 ¦ 
138/M3     880. Martelli Maurizio    1971 Bologna (BO)         team salieri                     8:02.04,4   3:20.01,8  (1567) diploma video    17,175 ¦ 
55/M5      252. Martini Mario        1954 Bologna (BO)         ASD Ciclistica Sasso  Marcon     4:29.31,4   2:15.36,0    (76) diploma video    12,243 ¦ 
106/M6      26. Medici Gianni        1942 Bologna (BO)         Cral Poste Emilia Romagna1       5:08.18,3   1:08.38,6  (8588) diploma video    20,628 ¦ 
106/M5      38. Nonni Franco         1952 Bologna (BO)         GIANLUCA FAENZA TEAM             4:48.11,4     58.55,5  (1604) diploma video    22,068 ¦ 
106/M5     441. Polacchini Vanni     1951 Bologna (BO)         team salieri                     7:02.14,6   3:12.58,7 (10014) diploma video    15,062 ¦ 
55/M4      326. Pontini Cesare       1960 Bologna (BO)         Cral Poste Emilia Romagna1       4:56.53,2   2:48.38,0  (8591) diploma video    11,115 ¦ 
106/M2      37. Presti Alberto       1974 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    4:28.58,1   1:02.00,6  (8030) diploma video    23,645 ¦ 
106/M4      79. Rigola Massimo       1965 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    4:45.41,6   1:06.23,3  (8026) diploma video    22,261 ¦ 
106/M3     196. Rossi Gabriele       1968 Bologna (BO)         GS Sportissimo Top Level         5:21.15,1   1:43.55,1  (3787) diploma video    19,797 ¦ 
55/M5      108. Rubini Guido         1953 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    3:35.44,2   1:21.48,8  (8031) diploma video    15,296 ¦ 
138/M5      61. Sangiorgi Domenico   1958 Bologna (BO)         SC Pedale Bianconero Lugo ASD    6:21.57,0   1:11.21,0  (6022) diploma video    21,678 ¦ 
106/M6     121. Saporetti Pier Luigi 1946 Bologna (BO)         adsc sasso marconi               6:06.11,1   2:06.31,4  (1667) diploma video    17,368 ¦ 
106/M2      58. Scarponi Carlo       1972 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    4:52.09,7   1:25.12,2  (8035) diploma video    21,768 ¦ 
138/M5     250. Stanghellini Vincenz 1954 Bologna (BO)         Atletica 85 Faenza               7:09.18,4   1:58.42,4  (7313) diploma video    19,286 ¦ 
138/M4     457. Storni Giacomo       1964 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              6:54.22,6   1:56.19,3  (2249) diploma video    19,981 ¦ 
138/M5     578. Zambaldi Arnaldo     1954 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    8:26.41,7   3:16.05,7  (8036) diploma video    16,341 ¦ 
106/M6     226. Zanchini Floriano    1948 Bologna (BO)         Granfondo Pinarello              6:56.03,3   2:56.23,6  (6772) diploma video    15,286 ¦ 
106/M2     142. Zanet Michele        1973 Bologna (BO)         ASD Annoprimo                    5:38.38,8   2:11.41,3  (2677) diploma video    18,780 ¦ 
138/M5     691. Zanotti Andrea       1956 Bologna (BO)         A.S.D.P. S. DONATO - LEOPARDI    9:11.40,1   4:01.04,1 (10554) diploma video    15,009 ¦ 
55/M3      191. Zecca Francesco      1967 Bologna (BO)         Cral Poste Emilia Romagna1       4:30.02,5   2:26.02,7  (8590) diploma video    12,220 ¦ 
106/F2      40. Zigiotti Stefania    1956 Bologna (BO)         Atletica 85 Faenza               6:09.12,2   1:40.14,2   (797) diploma video    17,226 ¦ 
55/M2       97. Zucchini Andrea      1974 Bologna (BO)         cicloamatori vigne cesena        4:08.58,8   2:00.07,0 (10567) diploma video    13,254 ¦ 
106/M3      96. Ferrari Ivan         1968 Boltiere (BG)                                         4:53.50,7   1:16.30,7  (5343) diploma video    21,644 ¦ 
106/F2       2. Dal Santo Caterina   1952 Bolzano (BZ)         assos team                       4:32.58,3      4.00,3   (457) diploma video    23,299 ¦ 
55/M5       55. Dalvai Hansi         1954 Bolzano (BZ)         Sporthilfe                       3:16.57,4   1:03.02,0  (2030) diploma video    16,754 ¦ 
106/M4     186. Ferretti Paolo       1963 Bolzano (BZ)         Giro delle Dolomiti              5:14.00,3   1:34.42,0  (2026) diploma video    20,254 ¦ 
55/M4       43. Fontanesi Marco      1962 Bolzano (BZ)         AS Giro delle Dolomiti           2:55.41,0     47.25,8    (61) diploma video    18,783 ¦ 
106/M4      44. Gazzini Guido        1965 Bolzano (BZ)         ASD Alpenjet                     4:33.08,5     53.50,2  (8536) diploma video    23,284 ¦ 
106/M4     211. Klemera Hansjorg     1959 Bolzano (BZ)         Dynamic Bike Team                5:19.02,7   1:39.44,4    (70) diploma video    19,934 ¦ 
106/M3      72. Lucchetta Germano    1968 Bolzano (BZ)         GS Mendelspeck                   4:46.33,2   1:09.13,2  (8535) diploma video    22,194 ¦ 
138/M1     272. Marchiodi Mirco      1978 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                7:51.07,1   2:59.01,6  (2811) diploma video    17,575 ¦ 
55/F1       81. Marchiodi Patrizia   1980 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                4:30.09,2   2:16.40,1   (765) diploma video    12,215 ¦ 
138/F1       6. Moschen Roberta      1981 Bolzano (BZ)         Assos Team                       6:14.39,6     19.19,3   (420) diploma video    22,100 ¦ 
106/M5      36. Moschen Roberto      1951 Bolzano (BZ)         Assos Team                       4:46.46,6     57.30,7  (3240) diploma video    22,177 ¦ 
138/M2     174. Paoli Stefano        1975 Bolzano (BZ)         Sporthilfe                       6:27.21,4   1:46.59,0   (132) diploma video    21,375 ¦ 
106/M3      39. Poda Danilo          1966 Bolzano (BZ)         AS Il Bradipo                    4:32.33,5     55.13,5    (91) diploma video    23,334 ¦ 
55/M4       58. Podini Stefano       1962 Bolzano (BZ)         Petit Velò                       3:04.14,9     55.59,7   (133) diploma video    17,910 ¦ 
106/M6      70. Savazzi Ottorino     1949 Bolzano (BZ)         Assos Team                       5:40.57,6   1:41.17,9  (3241) diploma video    18,653 ¦ 
106/M3     323. Tabarelli De Fatis R 1970 Bolzano (BZ)         zanolini bike asd                5:58.59,2   2:21.39,2 (10319) diploma video    17,716 ¦ 
138/M5     235. Thun Peter           1955 Bolzano (BZ)         Sporthilfe                       7:05.00,6   1:54.24,6  (2028) diploma video    19,481 ¦ 
55/M5       90. Zamboni Fabio        1954 Bolzano (BZ)         Stampa Alta Badia                3:29.56,4   1:16.01,0  (2809) diploma video    15,718 ¦ 
106/M3     317. Bellei Cristian      1968 Bomporto (MO)        GS Sportissimo Top Level         5:57.21,9   2:20.01,9  (2298) diploma video    17,796 ¦ 
138/M2     594. Santoro Paride       1972 Bomporto (MO)        GS Sportissimo Top Level         9:07.56,2   4:27.33,8  (6832) diploma video    15,111 ¦ 
55/M3        5. Fontana Massimo      1966 Bonata Sopra (BG)    Team Sintesi Adeste MG K Vis     2:14.34,7     10.34,9   (292) diploma video    24,521 ¦ 
138/M2      33. Tonoli Antonio       1974 Bonate Sopra (BG)    LOGOSTREMAGENTA A.S.D.           5:33.06,6     52.44,2  (3173) diploma video    24,856 ¦ 
55/M4      335. Manfredini Maurizio  1960 Bonemerse (CR)       ASD Persichello                  5:13.25,3   3:05.10,1  (7447) diploma video    10,528 ¦ 
106/M2       8. Mangiarotti Marco    1975 Bonemerse (CR)       CC Cremonese 1891                4:00.59,3     34.01,8  (2056) diploma video    26,391 ¦ 
138/M4      53. Sferrazza Marco      1965 Bordighera (IM)      Ciclistica S.Ampelio             5:45.34,8     47.31,5  (3146) diploma video    23,959 ¦ 
138/M6     105. Stamera Lorenzo      1945 Bordolano (CR)       ASD Persichello                  7:29.55,9   1:38.06,6  (7443) diploma video    18,402 ¦ 
138/M1      38. Caielli Andrea       1982 Borghetto Borbera (A Racing Team La Bici              5:37.35,2     45.29,7  (2685) diploma video    24,527 ¦ 
138/M1     179. Ferrarazzo Andrea    1980 Borghetto Borbera (A Racing Team La Bici              6:47.26,9   1:55.21,4  (4575) diploma video    20,321 ¦ 
138/M5     205. Ferrari Roberto      1958 Borghetto d'Arroscia ASD C.S.ORTOVERO                 7:00.24,0   1:49.48,0  (1470) diploma video    19,695 ¦ 
106/M3      17. Bercini Simone       1968 Borgo a Buggiano (PT Cicloamatori Buggiano ASD        4:12.27,7     35.07,7  (3145) diploma video    25,191 ¦ 
138/M2     221. Carabella Marco      1974 Borgo a Buggiano (PT Cicloamatori Buggiano ASD        6:42.02,8   2:01.40,4  (5114) diploma video    20,594 ¦ 
138/M1     156. Simonetti Daniele    1978 Borgo Quinzio (RI)   g.s renzi                        6:40.23,9   1:48.18,4 (10248) diploma video    20,679 ¦ 
138/M3     275. Piattoli Maurizio    1969 Borgo S. Lorenzo (FI Bhoss King Bike                  6:26.15,2   1:44.12,6  (8380) diploma video    21,436 ¦ 
106/M3     438. Amanzi Mauro         1966 Borgo San Dalmazzo ( ASD CICLI GIORDANO               6:34.34,0   2:57.14,0  (8764) diploma video    16,118 ¦ 
106/M6     155. Chiola Mario         1943 Borgo San Dalmazzo ( PEDONA ARGIRO'                   6:23.25,2   2:23.45,5  (9135) diploma video    16,587 ¦ 
138/M6     112. Forneris Giuseppe    1947 Borgo San Dalmazzo ( Cicli Argiró-SC Pedona           7:34.51,7   1:43.02,4  (5372) diploma video    18,203 ¦ 
106/M4     653. Musso Ivano          1965 Borgo San Dalmazzo ( BIKE O'CLOK                      6:56.00,9   3:16.42,6  (5779) diploma video    15,287 ¦ 
138/M5     466. Revello Giovanni     1952 Borgo San Dalmazzo ( ASD Vignolo                      7:57.27,4   2:46.51,4  (5973) diploma video    17,341 ¦ 
106/M4     169. Borselli Giorgio     1965 Borgo San Lorenzo (F Sci Club Mugello                 5:09.00,5   1:29.42,2  (5049) diploma video    20,581 ¦ 
106/M1      64. Calamini Andrea      1980 Borgo San Lorenzo (F Ferri Taglienti                  5:02.32,3   1:29.42,5  (4241) diploma video    21,022 ¦ 
106/M3     500. Collini Luca         1969 Borgo San Lorenzo (F Sci Club Mugello                 7:03.47,1   3:26.27,1  (5184) diploma video    15,007 ¦ 
106/M6     191. Farinella Giuliano   1949 Borgo San Lorenzo (F Ferri Taglienti                  6:36.55,1   2:37.15,4  (7298) diploma video    16,023 ¦ 
106/M2     216. Fortini Massimo      1977 Borgo San Lorenzo (F Team Le Lame                     6:17.58,6   2:51.01,1  (6936) diploma video    16,826 ¦ 
55/M5      155. Gualdani Marco       1952 Borgo San Lorenzo (F                                  3:52.03,6   1:38.08,2  (1511) diploma video    14,220 ¦ 
106/M6     231. Noferini Mauro       1947 Borgo San Lorenzo (F POLISPORTIVA SAN PIERO A SIEVE   6:57.07,2   2:57.27,5  (5810) diploma video    15,247 ¦ 
55/M4      214. Ulivi Roberto        1963 Borgo San Lorenzo (F Sci Club Mugello                 3:56.07,1   1:47.51,9  (6212) diploma video    13,976 ¦ 
138/M5     148. Vonci Marco          1957 Borgo San Lorenzo (F CICLISTICA IL REGOLO             6:46.42,5   1:36.06,5  (3196) diploma video    20,358 ¦ 
138/F2      33. Coppola Nives        1968 Borgo Tossignano (BO gs bike lugo                     7:18.37,1   1:35.12,9  (1062) diploma video    18,877 ¦ 
106/M4     575. Longobardi Alberto   1965 Borgo Valsugana (TN) Veloce Club Borgo                6:34.43,0   2:55.24,7  (5623) diploma video    16,112 ¦ 
138/M3    1029. Caligara Andrea      1967 Borgomanero (NO)     ASD Amici per la bici            8:44.50,5   4:02.47,9  (9060) diploma video    15,776 ¦ 
138/M4    1226. Cerutti Emanuele     1964 Borgomanero (NO)     ASD Amici per la Bici            9:09.37,8   4:11.34,5  (9117) diploma video    15,064 ¦ 
138/M5     689. Cerutti Flavio       1954 Borgomanero (NO)     ASD Amici per la Bici            9:09.38,7   3:59.02,7  (9118) diploma video    15,064 ¦ 
138/M2     314. Cerutti Matteo       1973 Borgomanero (NO)                                      7:05.55,7   2:25.33,3  (2873) diploma video    19,439 ¦ 
106/M4     508. Crola Riccardo       1963 Borgomanero (NO)     Bikeadventures                   6:17.34,7   2:38.16,4  (5216) diploma video    16,844 ¦ 
138/M4     914. Delconte Pier Luigi  1960 Borgomanero (NO)     ASD Fontanetese Bike Adventure   7:58.11,6   3:00.08,3  (9231) diploma video    17,315 ¦ 
55/F2       78. Pagetti Enzia        1952 Borgomanero (NO)     ASD Amici per la Bici            4:11.05,8   1:27.26,2  (1314) diploma video    13,142 ¦ 
138/M4     435. Gandolfo Luca        1963 Borgomaro (IM)       Rusty Bike Team Pontedassio      6:50.57,4   1:52.54,1  (2957) diploma video    20,148 ¦ 
106/M1      66. Clementi Federico    1984 Bormio (SO)          Fiamme Gialle                    5:04.24,7   1:31.34,9  (2885) diploma video    20,892 ¦ 
138/M2      86. Pozzi Cristian       1975 Bormio (SO)          US.BORMIESE EDILTRASPORTI        5:59.41,4   1:19.19,0  (3096) diploma video    23,019 ¦ 
138/M1      17. Bonato Amos          1979 Borso del Grappa (TV AR Team Armistizio Hard Servic   5:24.16,2     32.10,7  (2307) diploma video    25,534 ¦ 
138/M2     110. Favero Flavio        1975 Borso del Grappa (TV G.C. SAN MARCO                   6:05.57,7   1:25.35,3  (5335) diploma video    22,625 ¦ 
106/M5     209. Maschio Mauro        1954 Borzonasca (GE)      individuale                      5:54.34,7   2:05.18,8  (9776) diploma video    17,936 ¦ 
138/M3     261. Sottopietra Fausto   1967 Bosentino (TN)       CLUB CICLISTICO SENZA FRENI      6:23.30,6   1:41.28,0 (10273) diploma video    21,590 ¦ 
138/M3     154. Pasinetti Giovanni   1970 Bottanuco (BG)       ASD Mtb Suisio                   6:03.46,8   1:21.44,2  (9942) diploma video    22,761 ¦ 
106/M2      65. Previtali Lino Efrem 1973 Bottanuco (BG)       ASD Mtb Suisio                   4:54.57,9   1:28.00,4 (10030) diploma video    21,561 ¦ 
106/M3     404. Treccani Massimilian 1969 Botticino Sera (BS)  Unidelta Arvedi Colibrí          6:23.28,1   2:46.08,1  (6196) diploma video    16,585 ¦ 
55/F1       20. Bacher Karin         1980 Bozen (BZ)           C.RIC.DIP.CASSA RISP.BOLZANO     3:13.29,3   1:00.00,2  (1016) diploma video    17,055 ¦ 
106/M3      13. Camin Claudio        1970 Bozen (BZ)           GS Mendelspeck                   4:07.05,3     29.45,3    (48) diploma video    25,739 ¦ 
106/M3      31. De Lorenzi Lukas     1968 Bozen (BZ)           GS Albatros Bolzano              4:29.50,7     52.30,7    (56) diploma video    23,569 ¦ 
106/M4     DNF  Lorenzi Ivo          1962 Bozen (BZ)           Stampa Alta Badia                4:18.24,0   Falzàrego  (2806)         video       --- ¦ 
106/M4     185. Marastoni Luca       1965 Bozen (BZ)                                            5:14.00,1   1:34.41,8  (3022) diploma video    20,254 ¦ 
55/M4      180. Pan Peter            1961 Bozen (BZ)           Haeglofsteam                     3:45.55,2   1:37.40,0    (86) diploma video    14,606 ¦ 
55/F1       17. Ploner Eva           1976 Bozen (BZ)           Sporthilfe                       3:04.41,8     51.12,7   (384) diploma video    17,867 ¦ 
106/M4     418. Schick Alexander     1961 Bozen (BZ)           Sporthilfe                       5:59.14,2   2:19.55,9  (2032) diploma video    17,704 ¦ 
106/M2      87. Schneider Francesco  1974 Bozen (BZ)           Emporio del Ciclo Val di Non     5:06.51,1   1:39.53,6  (2024) diploma video    20,726 ¦ 
106/M4     352. Trevisiol Claudio    1962 Bozen (BZ)           ASD Giro delle Dolomiti          5:47.15,8   2:07.57,5    (97) diploma video    18,314 ¦ 
106/M3     490. Ubaldi Francesco     1967 Bozen (BZ)           GS Sportissimo Top Level         6:55.26,6   3:18.06,6  (6836) diploma video    15,308 ¦ 
106/M4     322. Vendruscolo Mauro    1963 Bozen (BZ)                                            5:41.24,5   2:02.06,2  (3188) diploma video    18,628 ¦ 
55/M4       33. Widmann Thomas       1959 Bozen (BZ)           REVEL TEAM                       2:49.10,1     40.54,9   (126) diploma video    19,507 ¦ 
106/M5     188. Goitre Lorenzo       1951 Bra (CN)             Cral Telecom                     5:48.03,7   1:58.47,8  (8714) diploma video    18,272 ¦ 
55/M6      207. Marengo Bernardo     1932 Bra (CN)             Cral Telecom                     5:06.47,5   3:06.40,2  (8712) diploma video    10,756 ¦ 
106/M6     190. Ternavasio Giuseppe  1944 Bra (CN)             Cral Telecom                     6:35.31,2   2:35.51,5  (8715) diploma video    16,080 ¦ 
138/M3     637. Bocchiardi Luca      1969 Brandizzo (TO)       S.C.FRANCONE                     7:19.13,9   2:37.11,3  (1384) diploma video    18,851 ¦ 
55/M5       13. Fabbro Sandro        1958 Brazzacco (UD)       Paubike                          2:41.28,8     27.33,4  (7816) diploma video    20,435 ¦ 
106/M3     289. Benedetti Paolo      1967 Breda di Piave (TV)  S.C. DIL. BREDA DI PIAVE 2003    5:51.34,9   2:14.14,9  (8855) diploma video    18,089 ¦ 
106/M3     284. Boiago Luca          1971 Breda di Piave (TV)  S.C. DIL. BREDA DI PIAVE 2003    5:50.24,0   2:13.04,0  (8974) diploma video    18,150 ¦ 
106/M4     265. Cescon Virginio      1960 Breda di Piave (TV)  S.C. DIL. BREDA DI PIAVE 2003    5:32.23,4   1:53.05,1  (9123) diploma video    19,134 ¦ 
138/M4      87. Marchiori Andrea     1965 Breda di Piave (TV)  Granfondo Pinarello              5:53.21,7     55.18,4  (2200) diploma video    23,432 ¦ 
138/F1       7. Nardo Stefania       1969 Breda di Piave (TV)  Granfondo Pinarello              6:15.05,2     19.44,9   (400) diploma video    22,074 ¦ 
138/M6     117. Pinarello Roger      1939 Breda di Piave (TV)  Granfondo Pinarello              7:37.07,0   1:45.17,7  (2260) diploma video    18,113 ¦ 
106/M4     478. Vitali Alberto       1964 Brembate (BG)        Peia Edilstrade                  6:09.52,2   2:30.33,9 (10488) diploma video    17,195 ¦ 
55/M5       42. Papini Amilcare      1954 Brembate di Sopra (B Cral Poste Lombardia 1           3:09.03,3     55.07,9  (5847) diploma video    17,455 ¦ 
138/F1      19. Fantini Cecilia Mari 1976 Brembilla (BG)       GS Sportissimo Top Level         6:52.57,6     57.37,3   (409) diploma video    20,050 ¦ 
138/M3     145. Barilani Renato      1966 Brenna (CO)          UC Robbiano Salvarani ASD        6:01.17,4   1:19.14,8  (7808) diploma video    22,917 ¦ 
138/M3     854. Boifava Mario        1967 Brescia (BS)         GS CARRERA                       7:56.20,4   3:14.17,8  (1389) diploma video    17,382 ¦ 
55/M3      161. Bonometti Luca       1970 Brescia (BS)         GS Carrera                       4:08.45,9   2:04.46,1  (4639) diploma video    13,265 ¦ 
55/M4      196. Gerola Massimo       1960 Brescia (BS)         Unidelta Arvedi Colibrí          3:49.17,5   1:41.02,3  (5415) diploma video    14,392 ¦ 
106/M5     489. Mucchetti Massimo    1953 Brescia (BS)         TX Active Bike Team              7:32.28,2   3:43.12,3    (82) diploma video    14,056 ¦ 
106/M3     360. Ronaghi Ennio        1970 Brescia (BS)         D.R. Bike Cycling Team           6:09.32,1   2:32.12,1 (10115) diploma video    17,210 ¦ 
138/M4     856. Schiavi Alessandro   1965 Brescia (BS)         GS Carrera                       7:50.40,6   2:52.37,3  (4636) diploma video    17,591 ¦ 
106/M3     388. Speziani Marco       1967 Brescia (BS)         D.R. Bike Cycling Team           6:19.30,3   2:42.10,3 (10282) diploma video    16,758 ¦ 
138/M4     534. Turati Claudio       1960 Brescia (BS)         ASD GS Cycling Team Asm          7:04.30,0   2:06.26,7  (6203) diploma video    19,505 ¦ 
55/M4      194. Vismara Diego        1961 Brescia (BS)         Unidelta Arvedi Colibrí          3:49.12,6   1:40.57,4  (6267) diploma video    14,397 ¦ 
106/M4      12. Vitale Luca          1965 Brescia (BS)         Stampa Alta Badia                4:11.14,9     31.56,6   (264) diploma video    25,313 ¦ 
106/M6     266. Zanotti Cesare       1949 Brescia (BS)         ASD Cral Credito Bergamasc       7:19.01,9   3:19.22,2  (6309) diploma video    14,486 ¦ 
138/M3     856. Contarelli Marco     1970 Bresica (BS)         Team Bike Gussago                7:56.26,2   3:14.23,6  (4403) diploma video    17,379 ¦ 
106/M6     204. Cecchetto Daniele    1948 Bressana Bottarone ( ASD G. C. Bressanese             6:42.54,6   2:43.14,9  (9107) diploma video    15,785 ¦ 
55/M4       75. Ferrari Gianluigi    1963 Bressanone (BZ)      SC Altair                        3:11.42,5   1:03.27,3  (6334) diploma video    17,213 ¦ 
106/F1       2. Gandini Sabine       1978 Bressanone (BZ)      Team Scapin                      4:15.59,3     21.33,6   (421) diploma video    24,844 ¦ 
138/M5     576. Piovesan Giovanni    1958 Bressanone (BZ)      Granfondo Pinarello              8:26.20,3   3:15.44,3  (6771) diploma video    16,352 ¦ 
138/M3    1078. Baronchelli Gian Pao 1966 Briga Novarese (NO)  Amici per la Bici San Marco      9:22.19,0   4:40.16,4  (4898) diploma video    14,724 ¦ 
138/M3     529. Destro Andrea Guerin 1970 Briga Novarese (NO)  Asd Amici per la Bici            7:02.22,8   2:20.20,2  (9242) diploma video    19,603 ¦ 
106/M5     342. Neve Sergio          1957 Briga Novarese (NO)  ASD Amici per la Bici            6:35.24,5   2:46.08,6  (9878) diploma video    16,084 ¦ 
138/M3     551. Caselli Mirko        1966 Brisighella (RA)     POL.COOP.CERAMICA ASD            7:05.19,0   2:23.16,4  (9098) diploma video    19,467 ¦ 
138/M3     947. Cimatti Maurizio     1967 Brisighella (RA)     ASD Brisighella in Bici          8:16.18,9   3:34.16,3  (9146) diploma video    16,682 ¦ 
138/M1     222. Fabbri Yuri          1979 Brisighella (RA)     ASD TOSCO-ROMAGNOLA              7:15.50,4   2:23.44,9  (5323) diploma video    18,997 ¦ 
138/M4     328. Moretti Massimo      1961 Brisighella (RA)     GS Cicli Matteoni FRW            6:35.42,7   1:37.39,4  (6979) diploma video    20,924 ¦ 
138/M3     584. Olivucci Marco       1970 Brisighella (RA)     ASD Brisighella in Bici          7:10.59,8   2:28.57,2  (9902) diploma video    19,211 ¦ 
106/M2      64. Samoré Fabio         1976 Brisighella (RA)     ASD TOSCO-ROMAGNOLA              4:54.32,1   1:27.34,6 (10159) diploma video    21,593 ¦ 
138/M6     176. Versari Piero Giovan 1949 Brisighella (RA)     Atletica 85 Faenza               8:08.09,1   2:16.19,8  (7308) diploma video    16,961 ¦ 
106/M2     121. Zaccarini Massimilia 1973 Brisighella (RA)     A.S.D. BRISIGHELLA IN BICI       5:26.18,7   1:59.21,2 (10543) diploma video    19,490 ¦ 
55/M4       14. Conte Giuliano       1959 Broccostella (FR)    Ciclo Team Sora                  2:31.41,9     23.26,7  (8347) diploma video    21,753 ¦ 
55/M4      130. Gammeri Giacomo      1963 Brolo (ME)           ASD Pro Bike                     3:30.48,9   1:22.33,7  (5402) diploma video    15,653 ¦ 
55/M6      171. Ricciardello Antonin 1945 Brolo (ME)           Ciclotour Cyclingteam            4:31.52,4   2:31.45,1  (5976) diploma video    12,138 ¦ 
55/M6       50. Ricciardello Salvato 1949 Brolo (ME)           ASD Pro Bike Capo d'Orlando      3:27.34,2   1:27.26,9  (5977) diploma video    15,898 ¦ 
106/M5       4. Bonfiglio Alfredo    1958 Brugherio (MI)       ASD Cicli di Lorenzo Monza       4:00.54,6     11.38,7  (2825) diploma video    26,399 ¦ 
106/M6      32. Zanetti Francesco    1948 Brugine (PD)         CGS CAMPAGNOLESE                 5:15.13,4   1:15.33,7  (3205) diploma video    20,176 ¦ 
138/M6      67. Del Bianco Fabio     1949 Brugnera (PN)        ciclistica maronese mobili       7:07.07,0   1:15.17,7  (9230) diploma video    19,385 ¦ 
55/M4      226. Merlo Marcello       1964 Brunate (CO)         Gruppo Trapianto é Vita          4:01.57,2   1:53.42,0  (3723) diploma video    13,638 ¦ 
106/M5      39. Auer Giuseppe        1951 Bruneck (BZ)         Rodes Val Badia-Raiffeisen       4:48.38,3     59.22,4  (4870) diploma video    22,034 ¦ 
106/F2       1. Jocher Cosima        1968 Bruneck (BZ)         Sv. St. Lorenzen                 4:28.58,0       -----   (470) diploma video    23,646 ¦ 
138/M3      69. Karner Martin        1968 Bruneck (BZ)         Sportverein St. Lorenzen         5:42.42,3   1:00.39,7  (2999) diploma video    24,160 ¦ 
55/M6       52. Callegari Gino       1938 Brunico (BZ)         U.S. Brunico                     3:28.20,6   1:28.13,3  (5094) diploma video    15,839 ¦ 
138/M4     673. Huber Dietmar        1965 Brunico (BZ)         Sporthilfe                       7:24.09,3   2:26.06,0  (2031) diploma video    18,642 ¦ 
106/M4     723. Branduardi Angelo Sa 1964 Buccinasco (MI)      TEAM CHIODINI                    7:22.04,6   3:42.46,3  (9013) diploma video    14,386 ¦ 
138/M2     109. Gennari Luca         1972 Buccinasco (MI)      Sport Club Genova 1913           6:05.01,3   1:24.38,9  (2959) diploma video    22,683 ¦ 
138/M5     650. Massimo Paolo        1957 Buccinasco (MI)      TX Active Bike Team              8:48.24,1   3:37.48,1  (5690) diploma video    15,669 ¦ 
106/M4     724. Sarzi Braga Angelo   1963 Buccinasco (MI)      TEAM CHIODINI                    7:22.05,7   3:42.47,4 (10166) diploma video    14,386 ¦ 
138/M4     919. Kim Paul             1964 Budoia (PN)          Cicli Spezzotto                  7:58.51,1   3:00.47,8  (9223) diploma video    17,291 ¦ 
138/M1     164. Zambon Gabriele      1982 Budoia (PN)          individuale                      6:42.39,1   1:50.33,6  (1733) diploma video    20,563 ¦ 
55/M6        2. Degli Esposti Franco 1945 Budrio (BO)          gianluca faenza team             2:09.07,8      9.00,5  (2913) diploma video    25,555 ¦ 
138/M4     568. Giacalone Giacomo    1964 Budrio (BO)          GS Esercito                      7:10.07,7   2:12.04,4  (3694) diploma video    19,250 ¦ 
138/M4     473. Giuriato Giordano    1963 Budrio (BO)          Gianluca Faenza Team             6:55.34,4   1:57.31,1  (2728) diploma video    19,924 ¦ 
138/M4     481. Mondini Gabriele     1962 Budrio (BO)          Gianluca Faenza Team             6:56.17,4   1:58.14,1  (2725) diploma video    19,889 ¦ 
106/M4     420. Pavani Riccardo      1959 Budrio (BO)          Gianluca Faenza Hymer            5:59.33,1   2:20.14,8  (5869) diploma video    17,688 ¦ 
106/M4     606. Luciano Salvatore    1961 Buggiano (PT)        gs.CARROZZERIA PASQUALI JOGGIN   6:42.06,6   3:02.48,3  (9720) diploma video    15,816 ¦ 
138/M4     108. Casiraghi Fabio      1962 Burago di Molgora (M Cicli MAggioni                   5:57.47,7     59.44,4  (2855) diploma video    23,141 ¦ 
138/M2     145. Pallavicino Santo    1974 Busalla (GE)         Bike Evolution - HBM             6:17.37,6   1:37.15,2  (9926) diploma video    21,926 ¦ 
138/M3     975. Sala Roberto         1968 Bussero (MI)         A.S.D. F.Moser                   8:24.07,9   3:42.05,3  (1661) diploma video    16,424 ¦ 
106/M4     139. Bassani Emanuele     1963 Busseto (PR)         ASD Pedale Bussetano             5:03.59,2   1:24.40,9  (4907) diploma video    20,921 ¦ 
106/M3     163. Concari Marcello     1970 Busseto (PR)         ASD Pedale Bussetano             5:14.10,4   1:36.50,4  (5192) diploma video    20,243 ¦ 
55/M4       34. Ricagni Cesare       1962 Busseto (PR)         ASD Pedale Bussetano             2:49.29,1     41.13,9 (10071) diploma video    19,470 ¦ 
106/M2     115. Barbi Guido          1975 Bussolengo (VR)                                       5:23.49,3   1:56.51,8  (4893) diploma video    19,640 ¦ 
138/M3     318. Panato Stefano       1969 Bussolengo (VR)      ASD sant luis                    6:33.28,6   1:51.26,0  (1618) diploma video    21,043 ¦ 
138/M4     243. Rossi Massimo        1965 Bussolengo (VR)      GSA Berner Zerowind              6:22.29,9   1:24.26,6   (158) diploma video    21,647 ¦ 
138/M6     158. Scolari Flaminio     1941 Bussolengo (VR)      Ciclo Team Bussolengo            7:56.13,6   2:04.24,3  (6081) diploma video    17,386 ¦ 
138/M3     441. Scolari Massimo      1970 Bussolengo (VR)      Ciclo Team Bussolengo            6:51.41,0   2:09.38,4  (6082) diploma video    20,112 ¦ 
55/M6      188. Bolis Arnaldo Sergio 1948 Busto Arsizio (VA)   Varese                           4:43.54,5   2:43.47,2  (5026) diploma video    11,623 ¦ 
138/M2     455. Botta Cristian       1973 Busto Arsizio (VA)   Clamas Team                      7:51.50,2   3:11.27,8  (2041) diploma video    17,548 ¦ 
138/M1     285. Della Bella Matteo   1979 Busto Arsizio (VA)   A.S.D. TORPADO UNITED            7:56.32,2   3:04.26,7  (9232) diploma video    17,375 ¦ 
106/M1     137. Fiorattini Marco     1985 Busto Arsizio (VA)   Team Bike Tartaggia              6:27.55,3   2:55.05,5  (9336) diploma video    16,395 ¦ 
106/M5     308. Fiorattini Mario     1957 Busto Arsizio (VA)   Team Bike Tartaggia              6:27.55,6   2:38.39,7  (9337) diploma video    16,394 ¦ 
138/M3     649. Nicastri Luca        1966 Busto Arsizio (VA)   ASD Bortolami Bike               7:21.23,6   2:39.21,0  (5806) diploma video    18,758 ¦ 
106/M3     240. Tunice Cristiano     1971 Busto Garolfo (MI)   ASD Pol Oratorio Bariano         5:36.25,5   1:59.05,5   (336) diploma video    18,904 ¦ 
106/M5     106. Buti Luigi           1957 Buti (PI)            VELO CLUB PONTEDERA              5:29.09,0   1:39.53,1  (9054) diploma video    19,322 ¦ 
55/M2      114. Gozzi Alessandro     1972 Buttapietra (VR)     Circolo Sociale GSK              4:23.02,0   2:14.10,2  (8251) diploma video    12,545 ¦ 
55/M4      140. Raffaldi Renato      1963 Buttigliera Alta (TO                                  3:33.55,4   1:25.40,2  (5954) diploma video    15,426 ¦ 

totale 401



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.