Eddy Merckx Classic 2008, Salzburg - Land "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr              km/h ¦ -Irnprechting ¦        -Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM2        160. Karnouschek Oliver, A-5421          1967 Tri Team Hallein            3:26.53,2     32.51,8  (1126) Urkunde    31,901 ¦    59.10  155.¦ 2:27.42  162.¦
LM2        162. Dellemann Peter, A-Absam            1967 Recheis Nudeln              5:28.11,8   1:26.36,2  (2369) Urkunde    25,960 ¦    59.40  157.¦   39.13  184.¦
KM2        119. Erlfelder Gottfried                 1965 A-Abtenau                   3:15.57,8     21.56,4  (1374) Urkunde    33,679 ¦    56.37  127.¦ 2:19.20  121.¦
LM2        204. Lienbacher Matthias, A-Abtenau      1966 Sportunion Abtenau          6:46.45,3   2:45.09,7  (1159) Urkunde    20,946 ¦  1:11.06  206.¦   42.54  196.¦
KM2        177. Putz Hans, A-Abtenau                1964 Abtenau                     3:31.17,2     37.15,8  (2314) Urkunde    31,237 ¦    58.15  142.¦ 2:33.01  188.¦
KM1         24. Irnberger Gottfried, A-Adnet        1955 rc arboe hallein            3:11.05,9     15.38,5  (2101) Urkunde    34,537 ¦    54.07   24.¦ 2:16.58   28.¦
KM2         56. Struber Norbert, A-Adnet            1979 BSG-Bosch                   3:00.19,8      6.18,4  (1239) Urkunde    36,599 ¦    54.09   88.¦ 2:06.10   49.¦
KF2          6. Weißenbacher Maria                  1984 A-Adnet                     3:12.04,7     12.35,2  (1267) Urkunde    34,360 ¦    55.16    6.¦ 2:16.47    6.¦
KM1          6. Widl Martin                         1957 A-Adnet                     2:56.45,4      1.18,0  (1355) Urkunde    37,339 ¦    52.33   11.¦ 2:04.11    4.¦
KM1         60. Krammel Robert                      1958 A-Aich-Assach               3:25.10,4     29.43,0  (2386) Urkunde    32,167 ¦    57.54   53.¦ 2:27.15   59.¦
KM1         18. Doppler Helmut, A-Alkoven           1960 Zweirad Sturm               3:03.12,6      7.45,2  (2033) Urkunde    36,024 ¦    54.04   18.¦ 2:09.08   17.¦
KM2         62. Söhnel Christian, A-Altach          1966 2RadChaoten.com             3:01.33,3      7.31,9  (2219) Urkunde    36,352 ¦    54.02   76.¦ 2:07.30   59.¦
KM1        140. Mclain Iain, A-Altenmarkt im Pongau 1954 amadebreaks.com             3:58.00,7   1:02.33,3  (3135) Urkunde    27,729 ¦  1:08.18  151.¦ 2:49.42  140.¦
KM2         75. Schitter Reinhard, A-Altenmarkt im  1977 Atomic Dreamteam            3:03.13,1      9.11,7    (22) Urkunde    36,022 ¦    54.14   95.¦ 2:08.58   61.¦
KM2         87. Tritscher Patrick, A-Altenmarkt im  1969 Atomic Dreamteam            3:05.52,9     11.51,5   (112) Urkunde    35,506 ¦    54.02   74.¦ 2:11.50   84.¦
LM2         19. Rzen Christian, A-Altheim           1983 Radteam Malerei Gerstlohn   4:12.57,3     11.21,7  (1216) Urkunde    33,681 ¦    51.49   21.¦   28.59   42.¦
KM2         57. Hufnagl Christoph                   1985 A-Altmünster                3:00.23,0      6.21,6  (2296) Urkunde    36,588 ¦    53.57   67.¦ 2:06.25   50.¦
KM2        107. Pesendorfer Thomas, A-Altmünster    1971 RC Drei Pässe               3:12.04,4     18.03,0  (2309) Urkunde    34,361 ¦    56.32  120.¦ 2:15.31   98.¦
KM2         77. Dipl. Ing. Preinersdorfer Hannes, A 1976 Team Palfinger # PALfit     3:03.14,6      9.13,2  (2183) Urkunde    36,017 ¦    54.03   78.¦ 2:09.11   69.¦
KM2        116. Feigl Stefan                        1976 A-Amstetten                 3:14.25,6     20.24,2  (2046) Urkunde    33,945 ¦    57.52  131.¦ 2:16.33  103.¦
LM2        125. Egger Gunther                       1977 A-Anif                      5:00.57,8     59.22,2  (1061) Urkunde    28,309 ¦    58.01  140.¦   32.10  102.¦
KM1        160. Hager Bertl                         1948 A-Anif                      4:06.38,4   1:11.11,0    (72) Urkunde    26,759 ¦  1:06.38  114.¦ 2:59.59  162.¦
KM2        291. Hager Hans                          1980 A-Anif                      4:06.38,5   1:12.37,1    (73) Urkunde    26,759 ¦  1:06.34  256.¦ 3:00.03  290.¦
KM2        244. Kraus Alexander, A-Anif             1975 Team Raiffeisen Salzburg    3:46.16,3     52.14,9  (3107) Urkunde    29,168 ¦  1:04.19  239.¦ 2:41.56  240.¦
LM2        161. Stradner Christian                  1968 A-Anif                      5:27.01,0   1:25.25,4  (1237) Urkunde    26,053 ¦    59.48  163.¦   36.49  160.¦
LM2         83. Vavrovsky Lukas-Michael, A-Anif     1985 RC-ARBÖ-Hallein             4:42.12,8     40.37,2  (1253) Urkunde    30,189 ¦    54.13   88.¦   32.25  108.¦
KM2        DSQ  Landertinger Rudi, A-Anthering      1967 Suzuki Allradler                -----        disq  (3116)               --- ¦    59.34  ----¦ 2:23.19  ----¦
LM2         55. Leberer Martin, A-Anthering         1985 RC Anthering                4:28.38,5     27.02,9  (1333) Urkunde    31,715 ¦    52.34   50.¦   29.31   55.¦
LM2         40. Lebesmühlbacher Bernhard, A-Antheri 1980 RC Anthering                4:22.54,5     21.18,9  (1154) Urkunde    32,406 ¦    52.33   49.¦   31.14   84.¦
KM2        238. Greisinger Wolfgang, A-Asten        1968 NF Enns                     3:45.26,0     51.24,6  (2062) Urkunde    29,276 ¦  1:01.57  205.¦ 2:43.28  251.¦
KM2        182. Teurezbacher Harald, A-Asten        1967 Trirun Linz                 3:32.13,2     38.11,8  (3302) Urkunde    31,099 ¦  1:00.20  184.¦ 2:31.52  181.¦
KF2         19. Kibler Gloria, A-Attersee           1982 Team Palfinger # PALfit     3:33.25,4     33.55,9  (3095) Urkunde    30,924 ¦  1:03.48   23.¦ 2:29.37   18.¦
LM2         30. Hens Markus, A-Attnang-Puchheim     1971 RSC Bikestation ÖAMTC Bad   4:15.53,7     14.18,1  (1328) Urkunde    33,294 ¦    51.48   17.¦   28.08   29.¦
KF2         37. Kerschbaummayr Doris, A-Attnang-Puc 1971 www.radpoint.com            4:04.43,5   1:05.14,0  (3092) Urkunde    26,969 ¦  1:12.32   40.¦ 2:52.11   33.¦
KM2        290. Radauer Bernhard, A-Attnang-Puchhei 1969 www.radpoint.com            4:04.43,8   1:10.42,4  (3167) Urkunde    26,968 ¦  1:12.32  305.¦ 2:52.11  279.¦
KM2        262. Schmalwieser Hubert, A-Attnang-Puch 1980 www.rc-lambach.com          3:50.34,8     56.33,4  (3180) Urkunde    28,623 ¦  1:08.17  287.¦ 2:42.17  242.¦
KM2         37. Gotzendorfer Ludwig                 1977 A-Aurach bei Kitzbühel      2:56.42,6      2.41,2  (1318) Urkunde    37,349 ¦    51.50   22.¦ 2:04.51   37.¦
KM2         44. Noichl Markus                       1973 A-Aurach bei Kitzbühel      2:57.29,3      3.27,9  (1339) Urkunde    37,185 ¦    51.53   34.¦ 2:05.35   43.¦
KM1        101. Ganner Richard, A-Axams             1958 RC Axams                    3:45.42,8     50.15,4  (3041) Urkunde    29,240 ¦  1:08.18  150.¦ 2:37.24   90.¦
LF2          6. Gerstorfer Judith, A-Bad Hofgastein 1980 Bike Klinik Team            4:40.35,5     13.27,5  (1086) Urkunde    30,364 ¦    55.17    5.¦   30.45    4.¦
KM2        176. Grugger Bernd, A-Bad Hofgastein     1966 Bergbiker Gastein           3:31.07,3     37.05,9  (1094) Urkunde    31,261 ¦    55.23  105.¦ 2:35.43  209.¦
KM2        174. Kolanek Michael                     1981 A-Bad Ischl                 3:30.50,3     36.48,9  (3312) Urkunde    31,303 ¦  1:03.48  230.¦ 2:27.02  158.¦
LM2        157. Buerger Heinz                       1970 A-Bad Kleinkirchheim        5:25.42,8   1:24.07,2  (1041) Urkunde    26,157 ¦    54.12   85.¦   34.37  135.¦
KM1        116. Krenn Matthias, A-Bad Kleinkirchhei 1960 radclub feld am see         3:48.19,2     52.51,8  (3108) Urkunde    28,906 ¦  1:01.42   76.¦ 2:46.36  130.¦
LM2         36. Heinzl Franz                        1969 A-Bad Leonfelden            4:20.23,7     18.48,1  (2375) Urkunde    32,719 ¦    54.12   84.¦   26.49   19.¦
KM2        195. Bochsbichler René, A-Bad Mitterndor 1979 AC Moosburg                 3:34.53,6     40.52,2  (3257) Urkunde    30,712 ¦  1:01.55  200.¦ 2:32.58  187.¦
KM2         97. Wallinger Wolfgang                  1972 A-Bad Vigaun                3:10.45,6     16.44,2  (2249) Urkunde    34,598 ¦    54.06   85.¦ 2:16.38  106.¦
KM2        224. Winkler Wolfgang                    1972 A-Bad Vigaun                3:41.18,5     47.17,1  (3239) Urkunde    29,822 ¦  1:02.55  208.¦ 2:38.23  226.¦
LM1         84. Schrems Johann, A-Bad Wimsbach-Neyd 1963 TVN Wels                    5:33.22,5   1:29.44,7  (1229) Urkunde    25,556 ¦  1:00.53   78.¦   36.48   80.¦
KM1        162. Freidl Günter, A-Bergheim           1955 kein                        4:10.29,1   1:15.01,7  (3039) Urkunde    26,348 ¦  1:07.18  141.¦ 3:03.11  165.¦
KM1        171. Berghammer Herbert                  1948 A-Berndorf bei Salzburg     4:18.16,1   1:22.48,7  (2400) Urkunde    25,554 ¦  1:10.42  168.¦ 3:07.34  174.¦
KF1          4. Eidenhammer Margaretha, A-Berndorf/ 1951 RC-Gugge                    4:23.54,5   1:05.04,3  (3030) Urkunde    25,008 ¦  1:15.07    4.¦ 3:08.47    4.¦
KM2        183. Broukx Michael                      1975 A-Bischofshofen             3:32.18,9     38.17,5  (3015) Urkunde    31,085 ¦  1:03.46  227.¦ 2:28.32  166.¦
KM1        202. Drekonja Johann, A-Bischofshofen    1952 Pappas Team                 4:44.24,8   1:48.57,4  (1019) Urkunde    23,205 ¦  1:14.17  189.¦ 3:30.07  205.¦
KM1        210. Kogler Joachim, A-Bischofshofen     1961 Pappas Team                 4:59.32,0   2:04.04,6  (1018) Urkunde    22,034 ¦  1:20.51  209.¦ 3:38.40  209.¦
KM1         12. Mauch Manfred, A-Bischofshofen      1962 Salzburg AG                 3:01.34,2      6.06,8    (35) Urkunde    36,349 ¦    52.29    8.¦ 2:09.04   13.¦
KM2        271. Tichy Markus, A-Bischofshofen       1975 Pappas Team                 3:53.51,0     59.49,6  (1020) Urkunde    28,223 ¦  1:06.55  262.¦ 2:46.55  264.¦
KM2         68. Fuchs Ferdinand, A-Bludenz          1966 Team Radsport Bachmann Bü   3:02.54,2      8.52,8    (69) Urkunde    36,084 ¦    52.28   47.¦ 2:10.25   74.¦
KM2         78. Voithofer Marcell, A-Bramberg am Wi 1981 Bründl Bikeshop Kaprun      3:04.30,5     10.29,1  (1287) Urkunde    35,770 ¦    53.58   68.¦ 2:10.32   76.¦
KM1         64. Ibrom Wolfgang, A-Braunau am Inn    1963 ÖTB                         3:29.45,3     34.17,9  (3083) Urkunde    31,465 ¦  1:01.29   75.¦ 2:28.16   65.¦
KM1        118. Deisenberger Wolfgang, A-Bruck an d 1951 Tri&Radunion Bruck          3:48.22,4     52.55,0  (3026) Urkunde    28,900 ¦  1:07.05  136.¦ 2:41.17  114.¦
KM1         55. Gigacher Willi, A-Bruck an der Groß 1961 Pinzgau Milch               3:23.47,5     28.20,1  (2057) Urkunde    32,386 ¦    59.37   66.¦ 2:24.09   51.¦
KF2        DSQ  Mag. Holleis Ulrike, A-Bruck an der 1980 Team Intersport Eybl            -----        disq    (76)               --- ¦  1:14.13  ----¦ 3:09.44  ----¦
KM1         54. Lainer Alfred, A-Bruck an der Großg 1959 Pinzgau Milch               3:23.47,4     28.20,0  (2127) Urkunde    32,386 ¦    59.38   67.¦ 2:24.09   50.¦
LF1          3. Krassnitzer Caroline, A-Bruck/Glstr 1958 Tri&Radunion Bruck          5:19.51,4     20.44,4    (45) Urkunde    26,636 ¦    58.22    2.¦   35.03    3.¦
KM1        130. Ainz Walter, A-Bürmoos              1952 Turn- und Radlerrunde Bür   3:52.33,5     57.06,1  (3251) Urkunde    28,379 ¦  1:06.56  129.¦ 2:45.37  126.¦
KM1        175. Mag. (FH) Daspelgruber Harald       1961 A-Bürmoos                   4:20.01,9   1:24.34,5  (2031) Urkunde    25,381 ¦  1:13.41  184.¦ 3:06.20  169.¦
KM1         89. Haas Matthäus, A-Bürmoos            1962 Turn- und Radlerrunde Bür   3:40.50,7     45.23,3  (3264) Urkunde    29,885 ¦  1:03.46   95.¦ 2:37.04   88.¦
LM1         92. Kelz Christian, A-Bürmoos           1953 Turn- und Radlrunde Bürmo   5:42.36,1   1:38.58,3  (2298) Urkunde    24,868 ¦  1:01.58   82.¦    ----  ----¦
KM2        286. Kopelent Albert                     1972 A-Bürmoos                   4:03.10,3   1:09.08,9  (3105) Urkunde    27,141 ¦  1:10.38  296.¦ 2:52.31  280.¦
KM1        179. Murawski Marian, A-Bürmoos          1946 Team Intersport Eybl        4:25.32,4   1:30.05,0  (3144) Urkunde    24,855 ¦  1:13.56  185.¦ 3:11.36  178.¦
KM2        214. Öllerer Thomas                      1971 A-Bürmoos                   3:38.41,3     44.39,9  (3153) Urkunde    30,179 ¦  1:06.57  267.¦ 2:31.44  179.¦
LM2        140. Ostermayer Johann, A-Bürmoos        1964 Team Intersport Eybl        5:13.43,7   1:12.08,1  (1184) Urkunde    27,157 ¦    59.01  148.¦   34.56  141.¦
KM1        122. Stifter Erich                       1945 A-Deutschfeistritz          3:50.42,1     55.14,7  (3203) Urkunde    28,608 ¦  1:07.08  138.¦ 2:43.33  120.¦
KF2         35. Pritz Daniela, A-Dorfgastein        1974 MTB Club Koppl              4:02.52,9   1:03.23,4  (3165) Urkunde    27,173 ¦  1:14.12   45.¦ 2:48.40   32.¦
LM2        DSQ  Rehrl Werner, A-Dorfgastein         1966 MTB Club Koppl                  -----        disq  (2187)               --- ¦  1:03.17  ----¦   36.33  ----¦
KM2         88. Schmied Richard, A-Dorfgastein      1982 Bikeklinik                  3:06.37,1     12.35,7  (2202) Urkunde    35,366 ¦    54.08   87.¦ 2:12.28   86.¦
LM2         15. Reiss Jürgen, A-Dornbirn            1966 2Rad Feuerstein RVL Brege   4:10.53,8      9.18,2  (1205) Urkunde    33,958 ¦    51.46   10.¦   28.24   33.¦
LM1         55. Wechselberger Walter, A-Ebbs        1957 URC Ebbs                    5:08.50,8   1:05.13,0  (1266) Urkunde    27,586 ¦    56.39   49.¦   36.00   74.¦
KM2        112. Buchsteiner Herbert, A-Eben         1974 Atomic Dreamteam            3:13.53,1     19.51,7    (58) Urkunde    34,040 ¦    54.14   94.¦ 2:19.38  122.¦
KM2        157. Kickinger Hubert, A-Eberschwang     1968 nyx 2 rad Chaoten.com       3:25.09,5     31.08,1  (2110) Urkunde    32,170 ¦    59.30  163.¦ 2:25.39  151.¦
LM2        207. Gerstlohner Christoph, A-Eggelsberg 1984 Radteam Malerei Gerstlohn     51.48,1 Irnprechtin  (1085)               --- ¦    51.48   18.¦    ----  ----¦
LM1          7. Dr. Muntean Peter                   1960 A-Eggersdorf bei Graz       4:20.22,9     16.45,1  (1365) Urkunde    32,721 ¦    52.29    9.¦   27.15    4.¦
KM1         91. Wollendorfer Gottfried              ???? A-Eidenberg                 3:40.56,9     45.29,5  (2366) Urkunde    29,871 ¦  1:05.15  101.¦ 2:35.41   81.¦
LM2         25. Lederer Hannes, A-Eisenstadt        1982 NYX 2RadChaoten.com         4:15.50,7     14.15,1  (1155) Urkunde    33,301 ¦    51.46    9.¦   28.02   28.¦
KM1        119. Gamper Heinrich, A-Eisentratten     1952 Sport am Wörthersee         3:49.49,8     54.22,4  (2050) Urkunde    28,716 ¦  1:03.17   89.¦ 2:46.32  129.¦
KM2        165. Neunegger Friedrich, A-Eisentratten 1975 Team Palfinger # PALfit     3:28.07,7     34.06,3  (3147) Urkunde    31,711 ¦    59.31  167.¦ 2:28.35  167.¦
KM2        188. Mag. Armstorfer Albert              1964 A-Elixhausen                3:33.21,3     39.19,9  (2006) Urkunde    30,934 ¦    59.48  182.¦ 2:33.33  195.¦
KM2        300. Gmachl Walter                       1966 A-Elixhausen                4:18.31,3   1:24.29,9  (3047) Urkunde    25,529 ¦  1:15.12  318.¦ 3:03.18  293.¦
KM2         13. Leeder Johannes                     1966 A-Elixhausen                2:55.26,3      1.24,9  (1366) Urkunde    37,620 ¦    51.43    1.¦ 2:03.42   23.¦
LM2        106. Dr. Plöderl Martin                  1972 A-Elixhausen                4:53.35,1     51.59,5  (2177) Urkunde    29,020 ¦  1:03.44  178.¦   29.45   60.¦
KF2         10. Schrangl Angelika, A-Elixhausen     1985 Arbö Radclub Linz           3:20.26,6     20.57,1  (2321) Urkunde    32,927 ¦    59.42   19.¦ 2:20.44    8.¦
KM2         71. Trinker Hannes, A-Elixhausen        1971 Salzburg AG                 3:03.11,7      9.10,3  (2242) Urkunde    36,027 ¦    54.04   79.¦ 2:09.07   66.¦
KM2         25. Huber Armin, A-Ellmau               1979 Bösch Electra Bregenz       2:55.34,8      1.33,4  (1373) Urkunde    37,589 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KM2        DSQ  Kröll Franz, A-Ellmau               1966 Hoesch / Elektra Bregenz        -----        disq  (1302)               --- ¦    51.47  ----¦ 2:04.54  ----¦
KM2        158. Kerschbaumer Herbert                1967 A-Elsbethen-Glasenbach      3:25.10,0     31.08,6  (2354) Urkunde    32,168 ¦    57.54  135.¦ 2:27.15  160.¦
KM2        105. Svoboda Dieter                      1972 A-Elsbethen-Glasenbach      3:11.54,2     17.52,8  (1363) Urkunde    34,392 ¦    55.23  102.¦ 2:16.30  102.¦
KM1        137. Glocker Klaus                       1958 A-Enns                      3:57.04,6   1:01.37,2  (3046) Urkunde    27,839 ¦  1:08.45  157.¦ 2:48.18  136.¦
KM1        DSQ  Kneidinger Johann                   1960 A-Enns                          -----        disq  (3100)               --- ¦  1:13.10  ----¦ 3:03.28  ----¦
LM1         72. Leitner Kurt, A-Ennsdorf            1958 NF Enns                     5:21.41,9   1:18.04,1  (2136) Urkunde    26,484 ¦  1:03.18   89.¦   34.14   60.¦
KM2        231. Bannwarth Klaus                     1974 A-Erlauf                    3:42.30,2     48.28,8  (3254) Urkunde    29,662 ¦  1:03.19  224.¦ 2:39.10  230.¦
LM1         86. Rögl Franz, A-Euendorf              1961 Rc-Obus                     5:33.46,4   1:30.08,6  (1210) Urkunde    25,526 ¦  1:02.01   84.¦   37.50   86.¦
KM2        120. Edlmair Gerald, A-Eugendorf         1968 GV Eugendorf                3:16.08,3     22.06,9  (1007) Urkunde    33,649 ¦    56.27  112.¦ 2:19.41  124.¦
KM1        129. Geier Alfred, A-Eugendorf           1961 Raiffeisenbank Eugendorf    3:51.58,9     56.31,5  (3044) Urkunde    28,450 ¦  1:09.28  162.¦ 2:42.30  116.¦
KM1        159. Gimpl Jakob                         1953 A-Eugendorf                 4:06.05,6   1:10.38,2  (2351) Urkunde    26,819 ¦  1:07.08  139.¦ 2:58.57  161.¦
KM1        183. Grössinger Johann                   1959 A-Eugendorf                 4:27.20,6   1:31.53,2  (3052) Urkunde    24,687 ¦  1:13.22  183.¦ 3:13.58  182.¦
KM2        309. Grössinger Matthias                 1968 A-Eugendorf                 4:27.20,7   1:33.19,3  (3263) Urkunde    24,687 ¦  1:13.14  309.¦ 3:14.05  302.¦
KM1         87. Helminger Hermann, A-Eugendorf      1954 ohne                        3:39.17,4     43.50,0  (2081) Urkunde    30,097 ¦  1:03.53   99.¦ 2:35.23   80.¦
LM1          2. Ing. Katzmayer Gerhard, A-Eugendorf 1963 Mtb-Club Koppl              4:12.29,2      8.51,4  (1127) Urkunde    33,744 ¦    51.51    4.¦   25.54    1.¦
KF2         44. Koidl Helga                         1969 A-Eugendorf                 4:26.13,6   1:26.44,1  (3103) Urkunde    24,790 ¦  1:13.21   43.¦ 3:12.52   45.¦
KM2        267. Kortoletzky Mario                   1974 A-Eugendorf                 3:52.50,7     58.49,3  (2390) Urkunde    28,345 ¦  1:06.58  270.¦ 2:45.51  258.¦
LM1         64. Kriechhammer Conny, A-Eugendorf     1960 MTB Club Koppl              5:15.34,3   1:11.56,5  (1145) Urkunde    26,998 ¦    56.34   40.¦   32.56   47.¦
LM2         97. Kritzinger Walter                   1964 A-Eugendorf                 4:49.04,6     47.29,0    (44) Urkunde    29,473 ¦    54.06   66.¦   32.33  111.¦
KF2         50. Dipl. Ing. Lindner Angela, A-Eugend 1966 Gemeindevertreter           4:44.26,3   1:44.56,8  (1001) Urkunde    23,203 ¦  1:18.54   50.¦ 3:25.32   48.¦
KM2        138. Lüftner Sascha, A-Eugendorf         1972 www.bikepalast.com          3:18.09,8     24.08,4    (52) Urkunde    33,305 ¦    55.24  108.¦ 2:22.45  136.¦
KM2        149. Maier Michael                       1990 A-Eugendorf                 3:23.09,0     29.07,6  (3130) Urkunde    32,488 ¦    59.30  164.¦ 2:23.38  146.¦
LM2         54. Obermair Matthias                   1990 A-Eugendorf                 4:28.38,4     27.02,8  (2166) Urkunde    31,715 ¦    53.59   57.¦   30.08   68.¦
LM1         34. Obermair Peter                      1959 A-Eugendorf                 4:45.35,2     41.57,4  (2167) Urkunde    29,833 ¦    56.32   38.¦   30.51   30.¦
KF2        DSQ  Quehenberger Evelyn, A-Eugendorf    1966 Pappas Team                     -----        disq    (31)               --- ¦  1:04.22  ----¦ 2:56.11  ----¦
KM2        194. Quehenberger Robert, A-Eugendorf    1965 Pappas Team                 3:34.11,2     40.09,8    (27) Urkunde    30,814 ¦  1:00.51  195.¦ 2:33.20  191.¦
KM1        127. Dipl.-Ing. Rosmann Wolfgang         1963 A-Eugendorf                 3:51.58,2     56.30,8  (3293) Urkunde    28,451 ¦  1:06.59  131.¦ 2:44.58  124.¦
KF2         48. Schachinger Maria                   1986 A-Eugendorf                 4:40.50,0   1:41.20,5  (2358) Urkunde    23,501 ¦  1:10.45   37.¦ 3:30.04   50.¦
KM1        139. Steiner Hermann, A-Eugendorf        1939 Raiba Eug Dorf 1            3:57.16,9   1:01.49,5  (3200) Urkunde    27,815 ¦  1:10.03  166.¦ 2:47.13  131.¦
LM1         26. Treml Peter, A-Eugendorf            1963 TREML PUNSCH                4:37.44,6     34.06,8  (1025) Urkunde    30,675 ¦    51.48    3.¦   30.25   26.¦
KM2        264. van der Meulen Edwin                1966 A-Eugendorf                 3:52.02,7     58.01,3  (2357) Urkunde    28,442 ¦  1:05.19  242.¦ 2:46.43  263.¦
KM2        321. Weidinger Paul                      1967 A-Eugendorf                 4:44.25,6   1:50.24,2  (3230) Urkunde    23,204 ¦  1:18.55  322.¦ 3:25.30  315.¦
KM2         61. Winkler Felix, A-Eugendorf          1967 SV-Finanz Salzburg          3:01.31,4      7.30,0  (2258) Urkunde    36,358 ¦    54.01   72.¦ 2:07.30   58.¦
KM2        167. Zagler Franz                        1965 A-Eugendorf                 3:29.32,5     35.31,1  (3244) Urkunde    31,497 ¦  1:00.42  188.¦ 2:28.49  168.¦
LM1         78. Klaushofer Hans, A-Faistenau        1957 Ferrari Club Faistenau      5:26.14,4   1:22.36,6  (1134) Urkunde    26,115 ¦  1:03.21   92.¦   35.34   70.¦
KM1         99. Ing Schierl Raimund                 1956 A-Faistenau                 3:44.07,3     48.39,9  (3177) Urkunde    29,448 ¦  1:06.34  111.¦ 2:37.32   93.¦
LM2        100. Kofler Thomas, A-Feldkirch          1972 Karbon statt Kondition      4:49.35,3     47.59,7  (1140) Urkunde    29,421 ¦    54.03   63.¦   31.30   86.¦
KF2         12. Lauterbacher Roswitha, A-Feldkirche 1965 lt ambiente mattighofen     3:24.33,3     25.03,8  (2131) Urkunde    32,265 ¦    58.51   11.¦ 2:25.42   12.¦
LM2         77. Gerold Bernhard, A-Flachau          1969 keinen                      4:37.54,3     36.18,7  (1084) Urkunde    30,657 ¦    54.10   75.¦   29.17   47.¦
KM1         62. Levett Michael, A-Flachau           1953 Lewes Wnderers C.C          3:26.52,7     31.25,3  (2138) Urkunde    31,902 ¦    57.53   52.¦ 2:28.59   68.¦
KM2        114. Rosenberger Robert                  1972 A-Flachau                   3:14.18,8     20.17,4  (1213) Urkunde    33,965 ¦    54.10   89.¦ 2:20.08  128.¦
KM1        DSQ  Thomas Andi                         1963 A-Flachau                       -----        disq  (3218)               --- ¦  1:12.07  ----¦ 3:01.07  ----¦
LM2         60. Hauser Andreas, A-Frankenmarkt      1965 Radteam Oberhofen           4:29.10,5     27.34,9  (1324) Urkunde    31,652 ¦     ----  ----¦   29.46   61.¦
LM1         13. Moser Hermann, A-Friedburg          1963 Radteam-Oberhofen           4:28.37,9     25.00,1  (1176) Urkunde    31,716 ¦    54.01   17.¦   29.48   17.¦
KM1         11. Told Gerhard, A-Fügen               1962 Pappas Team                 3:01.30,6      6.03,2  (1012) Urkunde    36,361 ¦    52.34   12.¦ 2:08.56   11.¦
KM1         50. Leimgruber Hans, A-Fusch Glstr.     1953 USK Fusch                   3:23.42,4     28.15,0  (2301) Urkunde    32,399 ¦    58.27   62.¦ 2:25.15   54.¦
KM2        226. Mag. Grill Ulrich, A-Fuschl am See  1969 Carbon statt Kondition      3:41.20,7     47.19,3    (71) Urkunde    29,817 ¦  1:03.13  214.¦ 2:38.07  225.¦
KM2        225. Schmidlechner Jakob, A-Fuschl am Se 1967 Carbon statt Kondition      3:41.20,6     47.19,2    (95) Urkunde    29,817 ¦  1:03.22  226.¦ 2:37.58  224.¦
LM2         25. Warren Nick, A-Fuschl am See        1976 RC-Hallein                  4:15.50,7     14.15,1  (1265) Urkunde    33,301 ¦    51.47   16.¦   27.44   23.¦
KM1        220. Mitteregger Franz                   1943 A-Gaal                      5:19.45,5   2:24.18,1  (3137) Urkunde    20,640 ¦  1:37.57  225.¦ 3:41.48  212.¦
KM2        236. Wiesinger Roland, A-Gaspoltshofen   1979 Team Intersport Eybl        3:44.06,8     50.05,4   (118) Urkunde    29,449 ¦    56.31  118.¦ 2:47.35  266.¦
KM1        131. Styblo Peter                        1956 A-Gerasdorf bei Wien        3:52.50,0     57.22,6  (3212) Urkunde    28,346 ¦  1:09.23  160.¦ 2:43.26  119.¦
LM2          5. Schmidsberger Norbert, A-Gmunden    1965 RSC Bikestation ÖAMTC Bad   4:06.25,4      4.49,8  (1222) Urkunde    34,574 ¦    51.49   20.¦   24.34    3.¦
LM1         41. Misslinger Hans, A-Going am Wilden  1961 ÖAMTC Hopfgarten            4:50.01,1     46.23,3  (1337) Urkunde    29,377 ¦    55.18   36.¦   33.19   53.¦
LM1         57. Rettenwander Alois                  1956 A-Going am Wilden Kaiser    5:08.55,9   1:05.18,1  (2317) Urkunde    27,578 ¦    57.55   53.¦   33.59   58.¦
KM2         34. Fuchs Andreas, A-Golling an der Erl 1965 ARBÖ-KTM-Junkers            2:56.42,3      2.40,9  (1314) Urkunde    37,350 ¦    51.55   42.¦ 2:04.46   31.¦
KM1         23. Pucher Franz                        1960 A-Golling an der Salzach    3:10.45,0     15.17,6  (1305) Urkunde    34,600 ¦    54.05   19.¦ 2:16.39   27.¦
KM1         71. Rettenegger Johann, A-Golling an de 1963 Montageblitz                3:32.39,2     37.11,8  (3170) Urkunde    31,036 ¦  1:03.13   85.¦ 2:29.25   69.¦
KM2        159. Steiner Hans-Peter, A-Golling an de 1967 Pappas Team                 3:26.18,2     32.16,8    (30) Urkunde    31,991 ¦    59.09  154.¦ 2:27.09  159.¦
KF2         22. Struijk-Debus Andrea                1969 A-Golling an der Salzach    3:35.22,9     35.53,4  (2388) Urkunde    30,643 ¦  1:02.00   20.¦ 2:33.22   21.¦
KM2        137. Struijk Rinus                       1966 A-Golling an der Salzach    3:18.08,7     24.07,3  (2389) Urkunde    33,308 ¦    57.57  139.¦ 2:20.10  129.¦
KM2        239. Beyermann Michael, A-Graz           1964 2RadChaoten.com             3:45.41,8     51.40,4  (3256) Urkunde    29,242 ¦  1:07.04  275.¦ 2:38.37  227.¦
KM2        154. DI Ebner Philipp                    1979 A-Graz                      3:23.50,7     29.49,3  (1058) Urkunde    32,377 ¦    55.24  108.¦ 2:28.26  165.¦
LM2        156. Kirschner Dieter                    1964 A-Graz                      5:24.20,5   1:22.44,9  (2111) Urkunde    26,268 ¦    59.49  164.¦   38.09  175.¦
KF2         36. Mag. Knoll Birgit, A-Graz           1966 TC Union Graz               4:03.34,0   1:04.04,5    (47) Urkunde    27,097 ¦  1:07.27   32.¦ 2:56.06   38.¦
LM2        122. Seper Michael, A-Graz               1968 RSg Lebring                 5:00.05,0     58.29,4  (1348) Urkunde    28,392 ¦    55.23  104.¦   35.49  148.¦
KM2        250. Engelberger Hubert, A-Grieskirchen  1970 CFK Sports                  3:47.10,3     53.08,9  (3032) Urkunde    29,052 ¦  1:06.31  251.¦ 2:40.38  235.¦
KM2        251. Kronlachner Christian, A-Grieskirch 1966 CFK Sports                  3:47.12,5     53.11,1  (3110) Urkunde    29,048 ¦  1:06.30  249.¦ 2:40.41  236.¦
KM1         28. Wimmer Walter, A-Grieskirchen       1960 RC Grieskirchen             3:11.07,7     15.40,3  (2398) Urkunde    34,531 ¦    56.31   35.¦ 2:14.36   20.¦
KM2        178. Schrempf Reinhard                   1973 A-Gröbming                  3:31.29,3     37.27,9  (1360) Urkunde    31,207 ¦    56.30  117.¦ 2:34.58  202.¦
LM2         32. Andexer Martin, A-Groedig           1978 U-berg racing               4:20.21,6     18.46,0  (1027) Urkunde    32,723 ¦    52.29   41.¦   30.12   72.¦
KM1        144. Bernegger Siegfried                 1960 A-Grödig                    3:59.33,6   1:04.06,2  (3006) Urkunde    27,550 ¦  1:09.10  159.¦ 2:50.23  141.¦
KM1         84. Forstner Manfred                    1950 A-Grödig                    3:38.59,9     43.32,5  (3038) Urkunde    30,137 ¦  1:03.16   88.¦ 2:35.43   82.¦
KM1        189. Lepka Ivo                           1957 A-Grödig                    4:36.17,6   1:40.50,2  (3124) Urkunde    23,887 ¦  1:18.54  204.¦ 3:17.22  186.¦
KM1         22. Reichl Gottfried, A-Grödig          1962 Porsche Austria             3:10.44,1     15.16,7  (2188) Urkunde    34,602 ¦    54.05   20.¦ 2:16.38   26.¦
KM1        186. Schmatzberger Herbert               1938 A-Großgmain                 4:35.11,9   1:39.44,5  (3410) Urkunde    23,982 ¦  1:16.48  198.¦ 3:18.23  187.¦
LM2         69. Grundner Manfred, A-Großkirchheim   1965 RSC New Deile               4:36.28,4     34.52,8  (1095) Urkunde    30,816 ¦    55.25  107.¦   28.01   27.¦
LM2         74. Gugl Gerald, A-Großkirchheim        1970 RSC New Deile               4:36.33,8     34.58,2  (1096) Urkunde    30,806 ¦    54.01   58.¦   28.45   38.¦
LF2         19. Pichlbauer Rosemarie, A-Großraming  1969 bike team kaiser            4:24.19,8    Gaisberg  (2175)               --- ¦    56.33    7.¦    ----  ----¦
KM2        255. Gärtner Mario                       1969 A-Gunskirchen               3:49.18,6     55.17,2  (3042) Urkunde    28,781 ¦  1:06.32  253.¦ 2:42.46  246.¦
KM2        169. Mag. Stelzer Wolfgang, A-Guntramsdo 1975 Team Raiffeisen Salzburg    3:29.46,5     35.45,1  (3201) Urkunde    31,462 ¦  1:03.10  212.¦ 2:26.35  154.¦
KM2        246. Langer Franz                        1966 A-Hagenbrunn                3:46.20,1     52.18,7  (3117) Urkunde    29,160 ¦  1:05.21  246.¦ 2:40.58  237.¦
KM2         52. Blum Marcus                         1967 A-Haid/Ansfelden            2:59.28,3      5.26,9  (2020) Urkunde    36,774 ¦    52.35   65.¦ 2:06.52   53.¦
LM2         10. Lumplecker Mathias, A-Haidershofen  1985 Lietz-Sport                 4:06.58,3      5.22,7   (137) Urkunde    34,497 ¦    51.46    8.¦   25.11    8.¦
KF2         32. Meixner Martina, A-Haidershofen     1989 RC Elektro Merl Bruck/Mur   4:00.35,4   1:01.05,9  (2306) Urkunde    27,432 ¦  1:07.24   31.¦ 2:53.10   36.¦
KM2        186. Einödter Bernhard                   1973 A-Hallein                   3:33.05,1     39.03,7  (1371) Urkunde    30,973 ¦  1:00.52  196.¦ 2:32.13  184.¦
KM2        207. Glachs Dietmar, A-Hallein           1967 rc arboe hallein            3:37.04,7     43.03,3  (2058) Urkunde    30,403 ¦    59.11  157.¦ 2:37.53  223.¦
KM2        295. Holzer Georg, A-Hallein             1970 atsv hallein                4:12.36,7   1:18.35,3  (3270) Urkunde    26,127 ¦  1:14.11  314.¦ 2:58.24  287.¦
KM2         21. Mandler Manfred                     1968 A-Hallein                   2:55.28,5      1.27,1  (2268) Urkunde    37,612 ¦    51.53   31.¦ 2:03.35   17.¦
KM1         57. Pleninger Viktor, A-Hallein         1959 Salzburg AG                 3:24.13,3     28.45,9  (2176) Urkunde    32,317 ¦    58.26   61.¦ 2:25.46   55.¦
KM1        DSQ  Redtenbacher Robert                 1959 A-Hallein                       -----        disq    (88)               --- ¦  1:09.38  ----¦ 3:18.11  ----¦
KM2         96. Siller Günter, A-Hallein            1972 RC St.Koloman               3:10.44,2     16.42,8  (2217) Urkunde    34,602 ¦    54.13   93.¦ 2:16.30  100.¦
KM2         15. Bauer René, A-Hallwang              1981 Bikepalast                  2:55.26,7      1.25,3    (53) Urkunde    37,618 ¦    51.45    7.¦ 2:03.40   20.¦
KM1        132. Bauernberger Leo, A-Hallwang        1962 SalzburgerLand Tourismus    3:52.51,7     57.24,3     (2) Urkunde    28,343 ¦  1:06.54  128.¦ 2:45.57  127.¦
KM1        125. Arch. Dipl Peham Thomas             1963 A-Hallwang                  3:50.53,5     55.26,1  (3287) Urkunde    28,584 ¦  1:05.20  104.¦ 2:45.33  125.¦
KF2         54. Stangl Barbara, A-Hallwang          1967 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:32.43,6   2:33.14,1  (3196) Urkunde    19,836 ¦  1:26.39   54.¦ 4:06.04   54.¦
KM1        221. Stangl Christian, A-Hallwang        1962 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:32.44,0   2:37.16,6  (3197) Urkunde    19,835 ¦  1:26.39  218.¦ 4:06.04  221.¦
KM2        168. Willroider Nino                     1980 A-Hallwang                  3:29.46,0     35.44,6  (3306) Urkunde    31,463 ¦  1:03.50  232.¦ 2:25.56  152.¦
KM1        212. Dr. Zwicker Peter                   1959 A-Hallwang                  5:04.15,4   2:08.48,0  (3249) Urkunde    21,692 ¦  1:20.24  208.¦ 3:43.51  214.¦
LM2         13. Dr. Haun Frank, A-Hart im Zillertal 1969 Team Stevens Eiblwieser     4:07.00,9      5.25,3   (148) Urkunde    34,491 ¦    51.44    4.¦   25.10    7.¦
KM2         48. Hartweger Heinz                     1965 A-Haus                      2:57.35,9      3.34,5  (2289) Urkunde    37,162 ¦    51.52   26.¦ 2:05.43   46.¦
LM1         49. Weberndorfer Erwin, A-Hellmonsödt   1957 Trirun Linz                 4:59.39,2     56.01,4  (2334) Urkunde    28,432 ¦    58.24   63.¦   32.31   41.¦
KM1         96. Hölbling Josef                      1962 A-Henndorf am Wallersee     3:44.02,4     48.35,0  (3077) Urkunde    29,459 ¦  1:06.31  108.¦ 2:37.30   92.¦
KM1        226. Holzleitner Josef                   1961 A-Henndorf am Wallersee       56.40,2 Irnprechtin  (2093)               --- ¦    56.40   47.¦    ----  ----¦
LM1         69. Maier Paul                          1958 A-Henndorf am Wallersee     5:18.22,7   1:14.44,9  (2146) Urkunde    26,760 ¦    59.47   73.¦   34.15   61.¦
LM2        108. Rehrl Markus, A-Henndorf am Wallers 1973 MTB Club Koppl              4:54.34,2     52.58,6  (1204) Urkunde    28,923 ¦    54.07   69.¦   31.13   83.¦
KM1         96. Thalhamer Matthias                  1961 A-Henndorf am Wallersee     3:44.02,4     48.35,0  (3303) Urkunde    29,459 ¦  1:06.33  109.¦ 2:37.29   91.¦
KF1          2. Stossier Karin                      1963 A-Hirtenberg                3:50.26,2     31.36,0  (3206) Urkunde    28,641 ¦  1:07.06    2.¦ 2:43.19    2.¦
KM1        168. Ing. Stossier Stefan                1960 A-Hirtenberg                4:17.38,5   1:22.11,1  (3207) Urkunde    25,616 ¦  1:12.35  179.¦ 3:05.03  168.¦
LM1         81. Baumgartner Erich                   1957 A-Hochburg-Ach              5:26.19,0   1:22.41,2  (1031) Urkunde    26,109 ¦    57.59   59.¦   38.18   92.¦
KM2        304. Koch Augustin                       1989 A-Hochburg-Ach              4:24.29,3   1:30.27,9  (3276) Urkunde    24,953 ¦  1:10.04  294.¦ 3:14.24  303.¦
LM2         92. Liebl Hermann, A-Hof bei Salzburg   1965 MTB Club Koppl              4:46.05,9     44.30,3  (1157) Urkunde    29,779 ¦    55.19   97.¦   30.42   77.¦
LM1         38. Pancis Harald, A-Hof bei Salzburg   1951 Holmes Place                4:46.17,1     42.39,3   (150) Urkunde    29,760 ¦    54.09   28.¦   30.17   23.¦
LM2        144. Huber Harald, A-Imst                1974 PSV                         5:15.28,8   1:13.53,2  (2295) Urkunde    27,006 ¦  1:01.52  170.¦   31.10   82.¦
KM2        134. Kühleitner Stefan, A-Innerschwand   1977 Salzburg AG                 3:18.07,9     24.06,5  (2121) Urkunde    33,311 ¦    58.26  147.¦ 2:19.41  123.¦
LM1         66. Guggenberger Walter                 1960 A-Innsbruck                 5:16.45,9   1:13.08,1  (2066) Urkunde    26,896 ¦    59.46   72.¦   35.22   67.¦
LM2         45. Heis Tobias, A-Innsbruck            1986 ÖAMTC RC-Tirol              4:24.27,4     22.51,8  (1104) Urkunde    32,216 ¦    52.31   44.¦   30.06   66.¦
LM2         87. Hofer Willi, A-Innsbruck            1970 www.bikerides.at            4:45.23,2     43.47,6  (2370) Urkunde    29,854 ¦    56.29  111.¦   31.46   94.¦
KM1        167. Mayregger Günther, A-Innsbruck      1956 RRC Tirol Innsbruck         4:16.19,5   1:20.52,1  (2153) Urkunde    25,748 ¦  1:07.50  146.¦ 3:08.29  176.¦
LF2          3. Mag. Scharnreitner Heidi, A-Innsbru 1982 Bike Team Kaiser/FXX Inte   4:32.26,7      5.18,7    (93) Urkunde    31,272 ¦    54.12    3.¦   30.04    3.¦
KM2        328. Strommer Matthias, A-Katsdorf       1974 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:01.56,7   2:07.55,3  (3211) Urkunde    21,858 ¦  1:34.12  331.¦ 3:27.44  318.¦
LM2        127. Zach Alois                          1970 A-Kirchbach in Steiermark   5:04.45,7   1:03.10,1  (2260) Urkunde    27,956 ¦    58.00  139.¦   34.07  131.¦
KM2        187. Horner Franz, A-Kirchberg bei Matti 1973 Team Raiffeisen Salzburg    3:33.20,5     39.19,1  (3079) Urkunde    30,936 ¦  1:03.08  209.¦ 2:30.12  173.¦
LM1         80. Landgraf Ernst, A-Kirchberg in Tiro 1960 kein                        5:26.15,3   1:22.37,5  (1151) Urkunde    26,114 ¦  1:00.45   75.¦   38.13   91.¦
KM2        216. Astner Christian, A-Kirchbichl      1981 SVAS                        3:38.43,7     44.42,3  (3253) Urkunde    30,174 ¦  1:05.19  243.¦ 2:33.24  194.¦
KF2          5. Prieling Nadja, A-Kitzbühel         1981 RU St. Johann in Tirol      3:10.44,7     11.15,2    (85) Urkunde    34,601 ¦    54.09    5.¦ 2:16.35    5.¦
LM1         63. Nowak Gerhard                       1944 A-Knittelfeld               5:14.00,7   1:10.22,9  (1181) Urkunde    27,132 ¦    57.58   57.¦   35.37   72.¦
LM2        130. Narr Otti, A-Kolsass                1968 FZK Terfens                 5:05.16,3   1:03.40,7  (1177) Urkunde    27,909 ¦    56.38  119.¦   34.44  138.¦
LM1         53. Hirner Peter, A-Koppl               1956 MTB Club Koppl              5:05.25,3   1:01.47,5  (1111) Urkunde    27,895 ¦    56.37   46.¦   32.44   43.¦
LM1         43. Jäger Alfred, A-Koppl               1959 MTB Club Koppl              4:54.34,1     50.56,3  (1122) Urkunde    28,923 ¦    56.35   43.¦   31.37   36.¦
KM2        266. Ing. Oberaigner Leopold             1968 A-Koppl                     3:52.41,0     58.39,6  (3151) Urkunde    28,364 ¦  1:08.16  285.¦ 2:44.24  255.¦
LM2        101. Übertsberger Franz, A-Köstendorf    1969 Montagsradler Schleedorf    4:49.50,3     48.14,7   (114) Urkunde    29,395 ¦    54.02   61.¦   31.32   87.¦
KM2        135. Wiedemayer Andreas                  1968 A-Köstendorf bei Salzburg   3:18.08,4     24.07,0  (2377) Urkunde    33,309 ¦    59.29  162.¦ 2:18.39  118.¦
LM1          9. Haselmann Leopold, A-Krems an der D 1960 RSC Krems                   4:21.20,1     17.42,3  (1102) Urkunde    32,601 ¦    52.37   15.¦   28.38   10.¦
KM1        206. Peschl Rudolf                       1953 A-Krems-Rehberg             4:45.38,3   1:50.10,9  (3156) Urkunde    23,106 ¦  1:23.14  213.¦ 3:22.23  195.¦
KM2        221. Magnes Wolfgang, A-Kremsbrücke      1977 Team Palfinger # PALfit     3:40.58,7     46.57,3  (3129) Urkunde    29,867 ¦  1:03.55  237.¦ 2:37.03  220.¦
KM1        184. Zauner Christian                    1961 A-Kremsmünster              4:27.21,9   1:31.54,5  (3246) Urkunde    24,685 ¦  1:10.45  170.¦ 3:16.36  185.¦
KM2        256. Dorfer Walter                       1969 A-Krenglbach                3:49.18,7     55.17,3  (3028) Urkunde    28,781 ¦  1:06.32  254.¦ 2:42.46  245.¦
KM1        126. Wielandner Heinz, A-Krimml          1942 USC Krimml                  3:50.55,1     55.27,7   (117) Urkunde    28,581 ¦  1:03.18   91.¦ 2:47.36  133.¦
LM1         54. DI(FH) Mahringer Walter             1963 A-Kuchl                     5:08.46,0   1:05.08,2  (1335) Urkunde    27,593 ¦    56.35   42.¦   35.24   68.¦
KM2        113. Reindl Thomas, A-Kuchl              1982 Union Tri-Run Kuchl         3:14.17,5     20.16,1  (2190) Urkunde    33,969 ¦    55.18   97.¦ 2:18.59  120.¦
KM2         23. Feth Michael                        1983 A-Laakirchen                2:55.30,2      1.28,8  (1370) Urkunde    37,606 ¦    51.48   15.¦ 2:03.41   22.¦
KM1        155. Niederreiter Peter                  1962 A-Lamprechtshausen          4:04.17,1   1:08.49,7  (3149) Urkunde    27,017 ¦  1:07.39  145.¦ 2:56.37  155.¦
KM2        261. Günther Martin                      1983 A-Lenzing                   3:50.34,2     56.32,8  (3058) Urkunde    28,624 ¦  1:03.55  238.¦ 2:46.38  262.¦
KF2         23. Bauer Christine                     1980 A-Leonding                  3:41.22,5     41.53,0  (3255) Urkunde    29,813 ¦  1:06.33   25.¦ 2:34.49   22.¦
KM2        147. Baumgartner Heinz, A-Leonding       1966 DFSC                        3:21.38,9     27.37,5  (2012) Urkunde    32,730 ¦    57.55  137.¦ 2:23.43  147.¦
KM2        227. Minartz Alexander                   1971 A-Leonding                  3:41.22,4     47.21,0  (3285) Urkunde    29,813 ¦  1:06.33  255.¦ 2:34.49  199.¦
LM2         82. Panuschka Michael                   1972 A-Leonding                  4:41.16,3     39.40,7  (1188) Urkunde    30,290 ¦    55.22  103.¦   29.21   48.¦
KM2        106. Ruzmarinovic Rene, A-Leonding       1986 ARBÖ Radsport Kiesl         3:11.54,6     17.53,2  (2319) Urkunde    34,391 ¦    55.20   99.¦ 2:16.34  104.¦
KM2        148. Gritzner Karl-Heinz, A-Lieserbrücke 1980 NYX 2RadChaoten.com         3:22.38,6     28.37,2  (2285) Urkunde    32,569 ¦    59.28  161.¦ 2:23.09  140.¦
KM1         39. Binder Manfred                      1961 A-Linz                      3:18.45,9     23.18,5  (2016) Urkunde    33,205 ¦    56.35   39.¦ 2:22.10   44.¦
LM2        135. Eckerstorfer Florian                1974 A-Linz                      5:08.22,5   1:06.46,9  (1059) Urkunde    27,628 ¦    59.46  162.¦   32.17  104.¦
LM2         14. Eibensteiner Michael, A-Linz        1984 Radteam Malerei Gerstlohn   4:07.33,0      5.57,4  (1062) Urkunde    34,417 ¦    51.47   14.¦   25.41   11.¦
LM2         62. Hinterberger Thomas, A-Linz         1981 Union Radclub Ansfelden     4:29.56,5     28.20,9    (74) Urkunde    31,562 ¦    51.56   34.¦   29.43   59.¦
KM2        220. Kapeller Daniel, A-Linz             1980 FestoolAutomotive           3:40.55,0     46.53,6  (3088) Urkunde    29,875 ¦  1:03.49  231.¦ 2:37.05  221.¦
LM2        114. Dr. Perner Rainer                   1973 A-Linz                      4:56.49,2     55.13,6  (1195) Urkunde    28,704 ¦    57.55  132.¦   32.47  114.¦
KM2         74. Pötscher Harald, A-Linz             1969 RC-LINZ                     3:03.12,5      9.11,1  (2181) Urkunde    36,024 ¦    54.03   77.¦ 2:09.09   68.¦
KM1          7. Dr. Rathbauer Joachim, A-Linz       1959 rdd linz                    2:57.35,0      2.07,6    (86) Urkunde    37,165 ¦    52.35   14.¦ 2:04.59    7.¦
KM2         90. Riedl Christoph, A-Linz             1983 Radteam Malerei Gerstlohn   3:07.17,3     13.15,9  (1209) Urkunde    35,239 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
KM2        229. Schmidinger Leonhard                1966 A-Linz                      3:42.18,5     48.17,1  (3294) Urkunde    29,688 ¦  1:08.20  288.¦ 2:33.57  197.¦
KM2        117. Stadlberger Peter                   1975 A-Linz                      3:15.23,2     21.21,8  (2222) Urkunde    33,779 ¦    57.52  133.¦ 2:17.30  108.¦
LM2        104. Thaller Gerald, A-Linz              1970 USI Graz                    4:50.53,6     49.18,0  (1245) Urkunde    29,289 ¦    57.57  134.¦   32.19  105.¦
KM1         93. Mag. Wingert Edwin                  1962 A-Linz                      3:42.04,8     46.37,4  (3238) Urkunde    29,719 ¦  1:03.54  100.¦ 2:38.10   94.¦
KM1        147. Dr med uni Wolkerstorferf Wilfried  1957 A-Linz                      4:00.00,5   1:04.33,1  (3241) Urkunde    27,499 ¦  1:10.41  167.¦ 2:49.19  139.¦
KF2         28. Kibler Bianca, A-Lochen             1977 Team Palfinger # PALfit     3:49.11,2     49.41,7  (3094) Urkunde    28,797 ¦  1:07.46   33.¦ 2:41.24   27.¦
KM2        202. Nuspl Christian                     1965 A-Lochen                    3:35.34,1     41.32,7  (2355) Urkunde    30,616 ¦    59.44  177.¦ 2:35.50  213.¦
LM2        202. Stangl Martin                       1967 A-Lochen                    6:34.24,2   2:32.48,6  (1236) Urkunde    21,602 ¦  1:09.27  201.¦   45.26  200.¦
KM2         92. Steindl Bernhard                    1983 A-Lochen                    3:08.02,2     14.00,8  (1356) Urkunde    35,099 ¦    52.35   64.¦ 2:15.26   95.¦
KM2         32. Egger Marcus                        1981 A-Loosdorf, Bez. Melk       2:56.41,5      2.40,1  (1359) Urkunde    37,353 ¦    52.27   45.¦ 2:04.14   29.¦
LM1         17. Dr. Scharnreitner Otto, A-Losenstei 1954 Askö Eybl Laufrad Steyr     4:32.26,1     28.48,3  (1219) Urkunde    31,273 ¦    54.12   31.¦   30.18   24.¦
LM2         20. Tiefenthaler Josef, A-Ludesch       1967 RS Bachmann Bürs            4:13.29,0     11.53,4   (126) Urkunde    33,611 ¦    51.44    5.¦   29.32   57.¦
LM2         89. Meinhart Christian                  1973 A-Maishofen                 4:45.36,4     44.00,8  (1171) Urkunde    29,831 ¦    55.23  105.¦   32.03   98.¦
KM2        DSQ  Mayr Markus                         1969 A-Marchtrenk                    -----        disq  (2152)               --- ¦  1:07.48  ----¦ 3:04.43  ----¦
KM1         76. Pfister Gerhard, A-Maria Anzbach    1951 RC Bank Austria             3:34.54,7     39.27,3  (2311) Urkunde    30,710 ¦  1:01.57   79.¦ 2:32.56   77.¦
KM2         39. Schneeberger Simon, A-Maria Anzbach 1990 RC Neulengbach              2:56.42,9      2.41,5  (1223) Urkunde    37,348 ¦    51.52   29.¦ 2:04.50   34.¦
KM2         10. Dr. Rippel Stefan, A-Maria Enzersdo 1977 specialized-mountainbiker   2:54.03,6      0.02,2  (1024) Urkunde    37,917 ¦    51.49   17.¦ 2:02.14    6.¦
KM1        115. Großalber Josef                     1961 A-Maria Neustift            3:48.09,2     52.41,8  (3053) Urkunde    28,927 ¦  1:05.16  103.¦ 2:42.52  117.¦
KF1          3. Großalber Rosa                      1962 A-Maria Neustift            3:57.51,6     39.01,4  (3054) Urkunde    27,747 ¦  1:08.00    3.¦ 2:49.50    3.¦
KM2        146. Grasl Christian, A-Markersdorf      1981 Team ASKÖ ÖBB Sunpor        3:21.30,2     27.28,8  (2060) Urkunde    32,753 ¦    57.58  141.¦ 2:23.31  144.¦
KM2         50. Körrer Johannes                     1975 A-Markt Piesting            2:58.29,0      4.27,6  (3407) Urkunde    36,978 ¦    52.31   52.¦ 2:05.57   47.¦
KM2        215. Gruber Harald                       1970 A-Marz                      3:38.41,4     44.40,0  (3056) Urkunde    30,179 ¦  1:03.50  233.¦ 2:34.51  200.¦
KM2         53. Kunz Gernot, A-Marz                 1970 BRC Lavanttal               2:59.29,4      5.28,0  (2124) Urkunde    36,770 ¦    52.28   46.¦ 2:07.01   56.¦
LM1         78. Sommer Rainer, A-Mattighofen        1943 rc mattighofen              5:26.14,4   1:22.36,6  (1234) Urkunde    26,115 ¦  1:01.39   79.¦   39.07  101.¦
LM2        134. Költringer Matthias, A-Mattsee      1974 Windhaag bei Perg Power B   5:07.49,3   1:06.13,7  (1332) Urkunde    27,678 ¦    53.59   56.¦   38.33  177.¦
LM2         99. Riegler Josef, A-Mattsee            1974 Windhaag bei Perg Power-B   4:49.11,0     47.35,4  (1345) Urkunde    29,462 ¦    55.22  102.¦   31.36   89.¦
KM1         42. Sausack Bruno, A-Mauerkirchen       1951 Pappas Team                 3:20.25,4     24.58,0  (1011) Urkunde    32,930 ¦    57.25   49.¦ 2:23.00   46.¦
KM1         95. Sommer Peter, A-Mautern, Niederöste 1943 Rund ums Rad Völkl Krems    3:44.00,8     48.33,4  (3193) Urkunde    29,462 ¦  1:03.49   97.¦ 2:40.11  110.¦
KM1         27. Egger Friedrich, A-Mittersill       1947 SC Mittersill               3:11.07,3     15.39,9  (1304) Urkunde    34,532 ¦    55.24   32.¦ 2:15.42   23.¦
KM1        148. Tanner Alfred                       1960 A-Mödling                   4:00.34,5   1:05.07,1  (3215) Urkunde    27,434 ¦  1:09.23  161.¦ 2:51.10  143.¦
KF2         42. Mag. Thaler Sabine, A-Mödling       1967 Team Raiffeisen Salzburg    4:21.35,5   1:22.06,0  (3217) Urkunde    25,230 ¦  1:13.24   44.¦ 3:08.11   41.¦
KM2        208. Danksagmüller Kurt, A-Mondsee       1964 Carbon statt Kondition      3:37.23,2     43.21,8    (60) Urkunde    30,360 ¦  1:03.13  215.¦ 2:34.09  198.¦
KM2        103. Eggl Christoph, A-Mondsee           1971 Team Palfinger # PALfit     3:11.52,9     17.51,5  (2037) Urkunde    34,396 ¦    56.33  123.¦ 2:15.19   94.¦
KM1         78. Esterbauer Roman                    1957 A-Mondsee                   3:36.10,4     40.43,0  (1364) Urkunde    30,531 ¦    57.59   55.¦ 2:38.11   95.¦
KM2         80. Kuhn Peter, A-Mondsee               1967 Radteam-Oberhofen           3:04.33,1     10.31,7  (2123) Urkunde    35,762 ¦    54.07   86.¦ 2:10.25   74.¦
KM1         31. Gamsjäger Franz, A-Mühlbach/Hkg     1956 Motion&Fun                  3:14.18,3     18.50,9  (2051) Urkunde    33,967 ¦    54.01   15.¦ 2:20.17   35.¦
LM2        152. Tirler Martin, A-Mutters            1966 Polizeisportverein Tirol    5:20.39,5   1:19.03,9  (2331) Urkunde    26,570 ¦  1:01.53  171.¦   36.18  156.¦
LM2         95. Treml Thomas                        1971 A-Neukirchen bei Altmünst   4:47.47,0     46.11,4  (1351) Urkunde    29,605 ¦    54.12   83.¦   32.08  101.¦
KM1        DSQ  Puhrer Walter, A-Neukirchen bei Lam 1962 www.radpoint.com                -----        disq  (3166)               --- ¦  1:18.07  ----¦ 3:49.47  ----¦
KM2         49. Wegscheider Roman                   1989 A-Neulengbach               2:58.20,9      4.19,5  (1362) Urkunde    37,006 ¦    51.52   28.¦ 2:06.28   52.¦
KM2        193. Hiebl Markus                        1976 A-Neumarkt am Wallersee     3:34.10,2     40.08,8  (3067) Urkunde    30,816 ¦  1:00.50  194.¦ 2:33.19  190.¦
KM2        275. Kalkhofer Michael                   1979 A-Neumarkt am Wallersee     3:56.02,2   1:02.00,8  (3087) Urkunde    27,961 ¦  1:09.25  291.¦ 2:46.36  261.¦
LM2         39. Mair Clemens, A-Neumarkt am Wallers 1976 Montagsradler Schleedorf    4:21.19,5     19.43,9    (62) Urkunde    32,603 ¦    52.36   55.¦   27.50   25.¦
KM2        310. Schmücker Hermann                   1966 A-Neumarkt am Wallersee     4:27.20,9   1:33.19,5  (3184) Urkunde    24,686 ¦  1:13.22  312.¦ 3:13.58  301.¦
KM1         60. Mayrhofer Werner                    1961 A-Niederneukirchen          3:25.10,4     29.43,0  (2305) Urkunde    32,167 ¦    57.56   54.¦ 2:27.13   58.¦
LF2          7. Scheiber Carina, A-Niedernfritz     1983 RC Arbö Hallein             4:55.12,3     28.04,3    (94) Urkunde    28,861 ¦    56.30    6.¦   31.11    6.¦
LF1          2. Schwarzenbacher Elisabeth, A-Nieder 1961 Arbö RC Hallein             5:08.52,2      9.45,2   (130) Urkunde    27,584 ¦    58.25    3.¦   32.01    1.¦
KM1        225. Kellner Johann, A-Niedernsill       1947 pillerseebiker                56.29,8 Irnprechtin  (2108)               --- ¦    56.29   34.¦    ----  ----¦
KM1          9. Hackl Franz, A-Niederwaldkirchen    1963 BIKE next 125               2:58.59,4      3.32,0  (2286) Urkunde    36,873 ¦    51.55    5.¦ 2:07.04    9.¦
KF2         17. Armstorfer Angelika                 1983 A-Nußdorf am Haunsberg      3:26.57,7     27.28,2  (2270) Urkunde    31,889 ¦    59.01   13.¦ 2:27.56   16.¦
KM2        161. Eder Robert, A-Nußdorf am Haunsberg 1977 ASKÖ Tri Bürmoos            3:26.57,7     32.56,3  (2279) Urkunde    31,889 ¦    59.00  151.¦ 2:27.57  163.¦
KM2         27. Pichler Dominik, A-Nüziders         1982 RS Bachmann Bürs            2:55.35,8      1.34,4  (1196) Urkunde    37,586 ¦    51.44    3.¦ 2:03.51   26.¦
LM2        136. Schönauer Albert, A-Oberalm         1967 2radchaoten.com             5:08.45,0   1:07.09,4  (1226) Urkunde    27,595 ¦    59.46  161.¦   35.07  143.¦
KM2         70. Asen Franz, A-Oberhofen am Irrsee   1964 Radteam Oberhofen           3:03.10,8      9.09,4  (1028) Urkunde    36,030 ¦    52.24   44.¦ 2:10.45   81.¦
KF2         11. Kirchhofer Marianne                 1974 A-Oberhofen am Irrsee       3:24.14,4     24.44,9  (2399) Urkunde    32,314 ¦    59.10   15.¦ 2:25.04   11.¦
LM2        166. Ellmer Oliver                       1965 A-Oberndorf bei Salzburg    5:30.36,7   1:29.01,1  (1066) Urkunde    25,770 ¦    59.44  160.¦   36.36  158.¦
KM2        249. Grill Richard                       1966 A-Oberndorf bei Salzburg    3:47.03,3     53.01,9  (3050) Urkunde    29,067 ¦  1:06.57  265.¦ 2:40.06  233.¦
LM2         71. Hanes Eduard                        1985 A-Oberndorf bei Salzburg    4:36.29,7     34.54,1  (2073) Urkunde    30,814 ¦    54.14   93.¦   29.25   50.¦
KM2        233. Himmer Andreas                      1969 A-Oberndorf bei Salzburg    3:43.29,5     49.28,1  (3068) Urkunde    29,531 ¦  1:06.57  267.¦ 2:36.32  216.¦
KM2        334. Himmer Peter                        1965 A-Oberndorf bei Salzburg    1:06.56,8 Irnprechtin  (3267)               --- ¦  1:06.56  264.¦    ----  ----¦
LM2        187. Sattler Michael                     1969 A-Oberndorf bei Salzburg    5:57.30,3   1:55.54,7  (1218) Urkunde    23,831 ¦    59.44  159.¦   39.31  187.¦
KM2        289. Dihlmann Michael                    1965 A-Obertrum am See           4:04.15,2   1:10.13,8  (1367) Urkunde    27,021 ¦  1:12.33  306.¦ 2:51.41  278.¦
KM2        109. Hammer Christoph, A-Obertrum am See 1978 Team Raiffeisen Salzburg    3:13.14,4     19.13,0  (2288) Urkunde    34,154 ¦    55.23  103.¦ 2:17.51  110.¦
KM1        134. Kriechhammer Otto                   1957 A-Obertrum am See           3:54.37,8     59.10,4  (3109) Urkunde    28,129 ¦  1:05.21  105.¦ 2:49.16  138.¦
KM2        324. Meloun Horst                        1972 A-Obertrum am See           4:46.32,7   1:52.31,3  (3283) Urkunde    23,033 ¦  1:24.56  327.¦ 3:21.36  313.¦
KM2        288. Netbal Gerhard, A-Obertrum am See   1967 Pappas Team                 4:04.14,2   1:10.12,8  (1014) Urkunde    27,022 ¦  1:12.33  306.¦ 2:51.40  277.¦
LM2        128. Nöbauer Jochen                      1975 A-Obertrum am See           5:04.49,1   1:03.13,5  (1179) Urkunde    27,951 ¦    57.27  130.¦   32.52  117.¦
LM2          8. Reindl Raimund, A-Obertrum am See   1985 RC Trumerseen               4:06.26,3      4.50,7  (1342) Urkunde    34,572 ¦    51.56   35.¦   24.28    2.¦
KM1        219. Mag. Stohl Anton                    1957 A-Obertrum am See           5:17.29,7   2:22.02,3  (3204) Urkunde    20,787 ¦  1:21.43  210.¦ 3:55.45  219.¦
KM2         81. Strasser Gregor                     1986 A-Obertrum am See           3:04.33,7     10.32,3  (2229) Urkunde    35,760 ¦    52.32   56.¦ 2:12.01   85.¦
LM2         56. Wallner Andreas                     1971 A-Obertrum am See           4:28.39,1     27.03,5  (1264) Urkunde    31,713 ¦    54.05   65.¦   29.48   63.¦
LM1          5. Krivetz Hannes, A-Ottenschlag       1959 RC Raiba Kosmopiloten Zwe   4:17.33,1     13.55,3  (1146) Urkunde    33,080 ¦    52.27    7.¦   27.27    5.¦
KM2         79. Magloth Johann, A-Pasching          1965 Radteam Haag                3:04.31,2     10.29,8  (2144) Urkunde    35,768 ¦    54.11   90.¦ 2:10.19   73.¦
KM2         95. Wittberger Harald                   1982 A-Pasching                  3:09.37,4     15.36,0  (2340) Urkunde    34,805 ¦    56.33  122.¦ 2:13.04   88.¦
KM2        254. Wollendorfer Walter, A-Pasching     1969 Porsche                     3:49.13,2     55.11,8  (3242) Urkunde    28,793 ¦  1:06.58  269.¦ 2:42.14  241.¦
KM2        219. Dr.med Maurer Alexander             1976 A-Perchtoldsdorf            3:39.13,1     45.11,7  (3281) Urkunde    30,106 ¦  1:07.03  274.¦ 2:32.09  183.¦
KM2         64. Ausweger Gerhard, A-Perwang am Grab 1971 Pappas Team                 3:01.33,5      7.32,1  (1010) Urkunde    36,351 ¦    51.53   31.¦ 2:09.40   71.¦
LM2        107. Hager Josef                         1967 A-Perwang am Grabensee      4:53.35,9     52.00,3  (1098) Urkunde    29,019 ¦    58.26  146.¦   31.36   89.¦
KM2        100. Haas Robert, A-Pfarrwerfen          1966 Team motion & fun           3:11.07,5     17.06,1  (2069) Urkunde    34,532 ¦    56.27  113.¦ 2:14.39   93.¦
LM1         51. Obersteiner Herbert, A-Pfarrwerfen  1959 3erPartie                   5:02.43,5     59.05,7  (2168) Urkunde    28,144 ¦    56.36   44.¦   31.19   35.¦
KM1         46. Hollaus Sebastian, A-Piesendorf     1959 Pinzgau Milch               3:21.27,9     26.00,5  (2091) Urkunde    32,760 ¦    59.35   65.¦ 2:21.52   43.¦
KF2          4. Taxer Michaela, A-Piesendorf        1975 LC Oberpinzgau              3:04.33,9      5.04,4  (1288) Urkunde    35,759 ¦    53.59    4.¦ 2:10.34    4.¦
KF2         33. Wintersteiger Brigitta              1964 A-Pinsdorf                  4:00.35,6   1:01.06,1  (3307) Urkunde    27,432 ¦  1:07.53   35.¦ 2:52.42   35.¦
KM1        133. Wintersteiger Herbert               1961 A-Pinsdorf                  3:54.01,0     58.33,6  (3308) Urkunde    28,203 ¦  1:07.53  147.¦ 2:46.07  128.¦
LM2        111. Mühlbacher Manfred                  1964 A-Pöndorf                   4:55.47,6     54.12,0  (2364) Urkunde    28,803 ¦    59.03  150.¦   31.37   91.¦
KM2        152. Krispler Martin                     1975 A-Puch bei Hallein          3:23.47,1     29.45,7  (3314) Urkunde    32,387 ¦  1:00.46  193.¦ 2:23.00  138.¦
KM2        152. Krispler Thomas                     1979 A-Puch bei Hallein          3:23.47,1     29.45,7  (2392) Urkunde    32,387 ¦  1:00.44  191.¦ 2:23.02  139.¦
KM1         52. Lintschinger Stefan                 1961 A-Puch bei Hallein          3:23.44,3     28.16,9  (3126) Urkunde    32,394 ¦    59.30   64.¦ 2:24.13   52.¦
KM1        145. Mitsche Wolfgang, A-Puch bei Hallei 1962 NYX 2Radchaoten.com         3:59.52,8   1:04.25,4  (1174) Urkunde    27,513 ¦  1:05.16  102.¦ 2:54.36  151.¦
LM2        168. Pilz Helmut, A-Puch bei Hallein     1971 www.fredorange.com          5:30.58,8   1:29.23,2  (1198) Urkunde    25,741 ¦  1:03.47  180.¦   38.26  176.¦
KM2        115. Kleewein Christian                  1978 A-Radstadt                  3:14.25,3     20.23,9  (2112) Urkunde    33,946 ¦    57.54  135.¦ 2:16.30  100.¦
KM2         84. Rehrl Markus, A-Radstadt            1976 Atomic Dreamteam            3:04.56,1     10.54,7    (89) Urkunde    35,688 ¦    54.02   75.¦ 2:10.53   82.¦
LM1         18. Dr. Stadlober Alois, A-Radstadt     1962 SalzburgerLand Tourismus    4:32.27,0     28.49,2   (140) Urkunde    31,271 ¦    56.35   41.¦   29.18   13.¦
LM2         57. Sühring Martin                      1976 A-Radstadt                  4:28.39,6     27.04,0  (1241) Urkunde    31,712 ¦    54.11   80.¦   30.08   69.¦
LM2        147. Rendl Martin                        1965 A-Reith im Alpbachtal       5:18.38,4   1:17.02,8   (123) Urkunde    26,738 ¦    59.01  147.¦   38.58  181.¦
LM2        120. Dablander Gerald, A-Reutte          1974 Radclub Reutte              4:59.09,7     57.34,1  (2030) Urkunde    28,479 ¦    57.53  131.¦   32.46  113.¦
LM2         76. Fasser Manuel, A-Reutte             1982 Power Bar                   4:37.21,1     35.45,5    (63) Urkunde    30,719 ¦    52.29   42.¦   32.14  103.¦
KM1        155. Brandstätter Siegfried              1949 A-Ried im Innkreis          4:04.17,1   1:08.49,7  (3013) Urkunde    27,017 ¦  1:08.47  158.¦ 2:55.30  152.¦
KM2         37. Glechner Albert, A-Ried im Innkreis 1981 TILAK Radteam               2:56.42,6      2.41,2  (1297) Urkunde    37,349 ¦    51.54   35.¦ 2:04.48   33.¦
LM2        110. Huemer Christoph, A-Ried im Innkrei 1976 urc-ried                    4:55.45,4     54.09,8  (1120) Urkunde    28,807 ¦    52.36   54.¦   32.39  112.¦
LM1          3. Nietsch Johann, A-Rosenau, Sonntagb 1958 Askö Waidhofen/Y            4:15.50,0     12.12,2    (81) Urkunde    33,302 ¦    51.45    2.¦   28.59   11.¦
KM1         15. Wintersteller Georg, A-Rußbach am P 1962 USV RUSSBACH                3:03.11,9      7.44,5  (2339) Urkunde    36,026 ¦    54.06   23.¦ 2:09.05   16.¦
KF2         20. Pilch Astrid, A-Saalbach            1973 SalzburgerLand Tourismus    3:34.56,6     35.27,1   (144) Urkunde    30,705 ¦  1:03.20   22.¦ 2:31.36   20.¦
KM1          5. Ferner Günter                       1961 A-Saalfelden am Steinerne   2:56.43,5      1.16,1  (2281) Urkunde    37,346 ¦    52.32   10.¦ 2:04.11    3.¦
KM1         83. Aglassinger Karl, A-Salzburg        1959 RC-Obus                     3:38.50,7     43.23,3  (2002) Urkunde    30,158 ¦    59.43   71.¦ 2:39.07   96.¦
LM2        112. DI (FH) Andexer Robert              1980 A-Salzburg                  4:55.47,7     54.12,1  (2005) Urkunde    28,803 ¦    57.56  133.¦    ----  ----¦
KM2         41. Antes Hannes, A-Salzburg            1976 Pappas Team                 2:57.28,1      3.26,7    (28) Urkunde    37,189 ¦    52.32   58.¦ 2:04.55   39.¦
KM2         41. Ausweger Christian, A-Salzburg      1971 Pappas Team                 2:57.28,1      3.26,7  (1009) Urkunde    37,189 ¦    51.53   33.¦ 2:05.34   42.¦
KM1        153. Mag. Becker Wolfgang, A-Salzburg    1956 SalzburgerLand Tourismus    4:03.36,8   1:08.09,4    (54) Urkunde    27,092 ¦  1:06.53  126.¦ 2:56.42  156.¦
LM2         75. Bernegger Gerhard, A-Salzburg       1971 MTB Club Koppl              4:37.20,8     35.45,2  (1033) Urkunde    30,719 ¦    54.10   78.¦   31.05   81.¦
KM2        297. Bernhaus Christian                  1970 A-Salzburg                  4:18.10,4   1:24.09,0  (1358) Urkunde    25,564 ¦  1:03.15  219.¦ 3:14.55  304.¦
KM2        235. Brüggler Herbert, A-Salzburg        1978 Raiffeisenbank Eugendorf    3:44.06,5     50.05,1  (3016) Urkunde    29,450 ¦  1:08.16  286.¦ 2:35.49  212.¦
LM2         51. Buczolits Mario                     1982 A-Salzburg                  4:27.02,9     25.27,3  (1040) Urkunde    31,904 ¦    54.09   70.¦   29.14   45.¦
LM2         37. Bujnow Daniel                       1974 A-Salzburg                  4:21.16,0     19.40,4  (1042) Urkunde    32,610 ¦    52.35   53.¦   28.42   37.¦
LM2         97. Christof Thomas                     1976 A-Salzburg                  4:49.04,6     47.29,0  (1046) Urkunde    29,473 ¦    55.25  108.¦   32.49  115.¦
LM2        109. Dernei Georg                        1968 A-Salzburg                  4:55.27,9     53.52,3  (1053) Urkunde    28,835 ¦    55.16   95.¦   33.16  123.¦
LM2         43. Devecsai Gabor                      1968 A-Salzburg                  4:24.24,6     22.49,0  (1054) Urkunde    32,222 ¦    54.10   75.¦   28.51   40.¦
KM2        296. Dobai Andreas, A-Salzburg           1975 KASRADLER                   4:13.56,3   1:19.54,9  (1004) Urkunde    25,990 ¦  1:07.02  272.¦ 3:06.54  295.¦
KM2        253. Dobai Wolfgang, A-Salzburg          1969 KASRADLER                   3:48.24,4     54.23,0  (1003) Urkunde    28,895 ¦    59.42  175.¦ 2:48.42  272.¦
KM2        292. Mag. Dungl Walter, A-Salzburg       1969 Holmes Place                4:09.38,3   1:15.36,9  (1292) Urkunde    26,438 ¦  1:05.20  244.¦ 3:04.17  294.¦
KM1         98. Ebetshuber Günter                   1957 A-Salzburg                  3:44.07,2     48.39,8  (2365) Urkunde    29,448 ¦  1:08.19  153.¦ 2:35.47   83.¦
KM2        133. Eisenköck Andreas, A-Salzburg       1972 rc-boomerang                3:18.07,4     24.06,0  (3031) Urkunde    33,312 ¦    59.39  172.¦ 2:18.27  113.¦
KM1         45. Engelsberger Erich, A-Salzburg      1941 RC ARBÖ Hallein             3:21.24,5     25.57,1  (3034) Urkunde    32,769 ¦    59.43   70.¦ 2:21.41   41.¦
LM2         73. Erhart Matthias, A-Salzburg         1977 Tri Team Hallein            4:36.31,3     34.55,7  (1068) Urkunde    30,811 ¦    52.34   51.¦   30.43   78.¦
KM2        111. Estermann Roland, A-Salzburg        1976 KASRADLER                   3:13.52,5     19.51,1  (1006) Urkunde    34,042 ¦    56.36  126.¦ 2:17.16  107.¦
LM2        171. Förster Florian                     1987 A-Salzburg                  5:31.53,3   1:30.17,7  (1078) Urkunde    25,671 ¦  1:00.46  168.¦   35.28  146.¦
KM2        205. Gantner Stephan, A-Salzburg         1965 Pappas Team                 3:35.48,2     41.46,8  (1013) Urkunde    30,583 ¦    59.01  153.¦ 2:36.46  217.¦
KM1        195. Gastager Josef                      1954 A-Salzburg                  4:38.44,4   1:43.17,0  (3043) Urkunde    23,677 ¦  1:20.06  206.¦ 3:18.38  188.¦
LM2         17. Gerngross Hannes                    1974 A-Salzburg                  4:12.10,0     10.34,4  (1083) Urkunde    33,787 ¦    51.44    3.¦   29.31   55.¦
KM1         86. Gregorcic Kurt                      1960 A-Salzburg                  3:39.01,4     43.34,0  (2061) Urkunde    30,133 ¦    58.52   63.¦ 2:40.09  109.¦
KM1         90. Hammer Alfred, A-Salzburg           1950 Rad Team Salzburg           3:40.55,5     45.28,1  (2287) Urkunde    29,874 ¦  1:00.21   74.¦ 2:40.33  112.¦
KM2        173. Häupl Christian                     1972 A-Salzburg                  3:30.34,3     36.32,9  (1372) Urkunde    31,343 ¦  1:01.44  198.¦ 2:28.50  169.¦
KM2        273. Hiegelsperger Wolfgang              1966 A-Salzburg                  3:54.08,2   1:00.06,8  (3266) Urkunde    28,188 ¦  1:06.31  250.¦ 2:47.37  267.¦
LM1         33. Hierl Karl, A-Salzburg              1961 ASkÖ Tri Bürmoos            4:45.05,3     41.27,5  (1107) Urkunde    29,885 ¦    54.13   32.¦   32.34   42.¦
KM1         19. Hofer Ronald, A-Salzburg            1955 nein                        3:07.08,2     11.40,8  (1114) Urkunde    35,268 ¦    54.03   17.¦ 2:13.04   19.¦
KM2        302. Hörmann Oliver, A-Salzburg          1966 Team Intersport Eybl        4:19.40,4   1:25.39,0  (3272) Urkunde    25,416 ¦  1:12.29  303.¦ 3:07.11  296.¦
KM1        174. Hörmann Ronny, A-Salzburg           1961 Team Intersport Eybl        4:19.40,7   1:24.13,3  (3273) Urkunde    25,416 ¦  1:12.29  176.¦ 3:07.10  172.¦
KM1        198. Dr. Horvatits Aegidius, A-Salzburg  1950 keiner                      4:40.43,8   1:45.16,4  (3080) Urkunde    23,510 ¦  1:18.52  203.¦ 3:21.51  192.¦
LM2        177. Mag. Huber Stefan, A-Salzburg       1973 Holmes Place                5:40.20,9   1:38.45,3  (1294) Urkunde    25,033 ¦    58.25  144.¦   39.45  189.¦
KM2        125. Dr.med. Hübner Erich                1966 A-Salzburg                  3:18.01,7     24.00,3  (3081) Urkunde    33,328 ¦    59.31  165.¦ 2:18.30  115.¦
KM2        322. Mag. Hundegger Stefan, A-Salzburg   1967 Atomic Dreamteam            4:44.28,7   1:50.27,3    (77) Urkunde    23,200 ¦  1:18.54  321.¦ 3:25.34  316.¦
LM1         24. Innerberger Roman                   1956 A-Salzburg                  4:36.40,8     33.03,0    (78) Urkunde    30,793 ¦    54.08   26.¦   29.55   18.¦
KM2         31. Jäger Joachim, A-Salzburg           1973 tri union lungau            2:56.41,4      2.40,0    (80) Urkunde    37,353 ¦    51.50   19.¦ 2:04.51   36.¦
KM2         46. Mag. Kerschbaum Thomas, A-Salzburg  1973 SalzburgerLand Tourismus    2:57.34,7      3.33,3    (48) Urkunde    37,166 ¦    51.54   35.¦ 2:05.40   44.¦
KM2        184. Kofler Markus, A-Salzburg           1975 KASRADLER                   3:32.53,1     38.51,7  (1002) Urkunde    31,002 ¦    59.43  176.¦ 2:33.09  189.¦
KM1        222. Konrad Bernhard                     1957 A-Salzburg                  5:36.30,2   2:41.02,8  (3104) Urkunde    19,613 ¦  1:33.46  222.¦ 4:02.44  220.¦
KM2        101. Kopp Alexander, A-Salzburg          1975 Delikatessen R.F. Azwange   3:11.29,2     17.27,8  (2300) Urkunde    34,467 ¦    57.58  140.¦ 2:13.30   89.¦
KM2        136. Kotoy Alfred, A-Salzburg            1964 RC-Obus                     3:18.08,5     24.07,1  (2117) Urkunde    33,309 ¦    55.20  100.¦ 2:22.47  137.¦
KM2        242. Kremser Reinhard, A-Salzburg        1976 KASRADLER                   3:45.48,2     51.46,8  (1005) Urkunde    29,228 ¦  1:03.21  225.¦ 2:42.27  243.¦
KM2        164. Kritzinger Sebastian                1980 A-Salzburg                  3:28.02,5     34.01,1  (2402) Urkunde    31,724 ¦  1:00.44  190.¦ 2:27.18  161.¦
LM2        102. Kroismayr Albert                    1967 A-Salzburg                  4:49.55,3     48.19,7  (1147) Urkunde    29,387 ¦    54.12   87.¦   33.00  119.¦
KM2        230. Lackner Sascha, A-Salzburg          1971 WRC (WindischgarstnerRadC   3:42.21,0     48.19,6  (3113) Urkunde    29,682 ¦  1:06.36  259.¦ 2:35.44  210.¦
KM1        152. Lankes Johann                       1947 A-Salzburg                  4:03.32,3   1:08.04,9  (3118) Urkunde    27,100 ¦  1:10.02  165.¦ 2:53.30  148.¦
KM2        123. Larese Lukas                        1990 A-Salzburg                  3:16.16,4     22.15,0  (1357) Urkunde    33,626 ¦    55.23  106.¦ 2:20.52  130.¦
KM1        200. Laux Manfred, A-Salzburg            1953 Lieferinger SV              4:41.01,8   1:45.34,4  (3280) Urkunde    23,485 ¦  1:14.06  186.¦ 3:26.55  203.¦
LM1          1. Lindner Paul, A-Salzburg            1963 Bikepalast / Teerag-Asdag   4:03.37,8       -----    (19) Urkunde    34,971 ¦    51.43    1.¦   26.25    3.¦
KM2        189. Losmann Christopher, A-Salzburg     1976 Tri-Team-Hallein            3:33.26,7     39.25,3  (2141) Urkunde    30,921 ¦  1:03.14  218.¦ 2:30.11  172.¦
KF2          7. Lötsch Daniela Maria, A-Salzburg    1975 Bikepalast                  3:18.06,8     18.37,3  (2142) Urkunde    33,314 ¦    59.36   16.¦ 2:18.30    7.¦
KM1         36. Mag. Mayrhofer Michael              1963 A-Salzburg                  3:16.16,3     20.48,9   (147) Urkunde    33,626 ¦    55.24   31.¦ 2:20.51   39.¦
KM2        241. Moik Christian, A-Salzburg          1970 Holmes Place                3:45.43,4     51.42,0  (1296) Urkunde    29,239 ¦  1:00.36  187.¦ 2:45.07  257.¦
KM2        320. Ornetsmüller Georg                  1965 A-Salzburg                  4:44.24,4   1:50.23,0  (2368) Urkunde    23,206 ¦  1:12.51  308.¦ 3:31.33  321.¦
KM2         47. Pailer Günther, A-Salzburg          1968 Pappas Team                 2:57.35,0      3.33,6  (1021) Urkunde    37,165 ¦    52.35   62.¦ 2:05.00   41.¦
LM2         38. Parhammer Stefan, A-Salzburg        1978 Team Tornado                4:21.18,6     19.43,0  (1190) Urkunde    32,604 ¦    54.11   80.¦   26.45   17.¦
LM2        DSQ  Peer Friedrich, A-Salzburg          1970 Tri-Theam-Hallein               -----        disq  (1192)               --- ¦    58.22  ----¦   35.54  ----¦
KF2          1. Dr.med. Pleyer Lisa, A-Salzburg     1978 Team SPORTNORA              2:59.29,5       -----   (138) Urkunde    36,770 ¦    51.54    1.¦ 2:07.35    1.¦
KM1        207. Pluschkowitz Alois                  1961 A-Salzburg                  4:52.11,2   1:56.43,8  (3288) Urkunde    22,588 ¦  1:17.11  199.¦ 3:35.00  207.¦
KM2        170. Pöschl Ulrich, A-Salzburg           1973 Team Raiffeisen Salzburg    3:29.46,8     35.45,4  (3162) Urkunde    31,461 ¦  1:03.09  210.¦ 2:26.37  155.¦
KM1        166. Pöttler Christian                   1961 A-Salzburg                  4:15.32,8   1:20.05,4  (3163) Urkunde    25,826 ¦  1:12.30  177.¦ 3:03.02  164.¦
KM1         82. Ramek Norbert, A-Salzburg           1956 RC-Obus                     3:38.50,1     43.22,7  (3289) Urkunde    30,159 ¦  1:03.51   98.¦ 2:34.58   79.¦
KM1        227. Rauch Egon                          1940 A-Salzburg                  1:48.40,5 Irnprechtin  (3290)               --- ¦  1:48.40  226.¦    ----  ----¦
KF2         31. Rauchenberger Elisabeth             1972 A-Salzburg                  3:54.53,4     55.23,9  (3168) Urkunde    28,098 ¦  1:12.34   41.¦ 2:42.19   29.¦
KM2         28. Reiter Stephan, A-Salzburg          1971 radsport pfeifhofer         2:56.38,8      2.37,4    (91) Urkunde    37,362 ¦    51.55   43.¦ 2:04.42   30.¦
KM2        155. Richter Hans                        1980 A-Salzburg                  3:25.09,1     31.07,7  (2318) Urkunde    32,171 ¦    58.24  145.¦ 2:26.45  157.¦
LM1         46. Rieberer Albin                      1956 A-Salzburg                  4:57.48,8     54.11,0  (1208) Urkunde    28,608 ¦    55.23   37.¦   33.45   56.¦
KM2         59. Rohrbacher Martin, A-Salzburg       1966 RIAP Sport Team / TSV Bad   3:01.14,5      7.13,1  (1293) Urkunde    36,415 ¦    51.48   13.¦ 2:09.26   70.¦
KM2        248. Mag. (FH) Rücker Florian, A-Salzbur 1981 SalzburgerLand Tourismus    3:46.21,7     52.20,3    (25) Urkunde    29,156 ¦  1:05.17  241.¦ 2:41.03  238.¦
KM1         38. Scherer Siegfried                   1960 A-Salzburg                  3:18.07,5     22.40,1  (2320) Urkunde    33,312 ¦    56.36   41.¦ 2:21.30   40.¦
KM1        204. Dr. Schineis Michael, A-Salzburg    1958 Atomic Dreamteam            4:44.29,1   1:49.01,7    (24) Urkunde    23,199 ¦  1:18.54  204.¦ 3:25.34  200.¦
LM2        119. Schnabel Gerhard                    1969 A-Salzburg                  4:59.08,7     57.33,1  (2206) Urkunde    28,481 ¦    57.59  137.¦   33.26  124.¦
KM2        124. Schönwälder Christian               1974 A-Salzburg                  3:16.23,5     22.22,1  (2208) Urkunde    33,606 ¦    57.54  134.¦ 2:18.29  114.¦
KM1        170. Mag. Schöpf Daniel, A-Salzburg      1963 SalzburgerLand Tourismus    4:18.10,4   1:22.43,0    (97) Urkunde    25,564 ¦  1:03.21   94.¦ 3:14.49  183.¦
KM2          2. Schörghofer Thomas, A-Salzburg      1972 Siga Bikes                  2:54.01,6      0.00,2   (100) Urkunde    37,925 ¦    51.43    1.¦ 2:02.17   11.¦
LM2        133. Sinn Martin                         1965 A-Salzburg                  5:07.33,0   1:05.57,4  (1232) Urkunde    27,702 ¦  1:08.14  197.¦   29.47   62.¦
LM2        142. Spindler Marcus                     1969 A-Salzburg                  5:14.16,9   1:12.41,3  (2378) Urkunde    27,109 ¦    59.41  158.¦   34.41  137.¦
LM2        154. Stiles Scott                        1968 A-Salzburg                  5:22.09,5   1:20.33,9    (50) Urkunde    26,446 ¦    56.40  125.¦   36.18  155.¦
KM2        DSQ  Treichl Peter, A-Salzburg           1967 Pappas Team                     -----        disq   (139)               --- ¦  1:04.20  ----¦ 2:56.13  ----¦
KM2        335. Vallant Gottfried, A-Salzburg       1978 Pappas Team                 1:14.17,5 Irnprechtin  (1015)               --- ¦  1:14.17  315.¦    ----  ----¦
LM2        143. Viehauser Florian                   1977 A-Salzburg                  5:14.35,5   1:12.59,9  (1258) Urkunde    27,082 ¦    56.38  119.¦   35.54  151.¦
KM1        177. Vorauer Wolfgang                    1949 A-Salzburg                  4:20.47,6   1:25.20,2  (3226) Urkunde    25,307 ¦  1:14.16  188.¦ 3:06.31  170.¦
KM2         94. Wagner Michael, A-Salzburg          1976 URC Ried                    3:08.04,4     14.03,0  (2246) Urkunde    35,092 ¦    52.33   60.¦ 2:15.30   97.¦
KM1         53. Wallinger Stefan, A-Salzburg        1960 Team Raiffeisen Salzburg    3:23.47,3     28.19,9  (2333) Urkunde    32,386 ¦    59.41   68.¦ 2:24.05   49.¦
KM2        118. Wenger Christian                    1972 A-Salzburg                  3:15.24,4     21.23,0    (18) Urkunde    33,775 ¦    54.05   83.¦ 2:21.18  131.¦
KM2        132. Werger Andreas, A-Salzburg          1979 RC Boomerang                3:18.07,3     24.05,9  (2253) Urkunde    33,312 ¦    59.40  173.¦ 2:18.27  112.¦
LM2        124. Winter Felix                        1986 A-Salzburg                  5:00.29,9     58.54,3  (1354) Urkunde    28,352 ¦    55.21  101.¦   34.10  132.¦
KM2        323. Zainitzer Dietmar, A-Salzburg       1974 Holmes Place                4:44.44,5   1:50.43,1  (1295) Urkunde    23,178 ¦  1:45.52  332.¦ 2:58.51  289.¦
LM2         34. Ortner Paul                         1968 A-Salzburg-Aigen            4:20.22,4     18.46,8  (1368) Urkunde    32,722 ¦    52.26   37.¦   27.25   21.¦
KM2        198. Schroffner Michael                  1983 A-Salzburg-Gnigl            3:35.22,1     41.20,7  (1369) Urkunde    30,645 ¦    59.45  178.¦ 2:35.36  208.¦
LM1         70. Veronesi Klemens, A-Schalchen       1962 FIT studio mattighofen      5:20.44,6   1:17.06,8  (1255) Urkunde    26,563 ¦    58.16   62.¦   36.21   77.¦
LM2         49. Schorn Andreas, A-Scheffau          1982 BSG-Bosch                   4:25.41,0     24.05,4  (1227) Urkunde    32,068 ¦    52.35   52.¦   30.54   80.¦
KM2        145. Dipl.Ing. Bacher Hans Jörg, A-Schla 1975 USV Salzburg Wohnbau        3:21.23,3     27.21,9  (2271) Urkunde    32,772 ¦    57.52  131.¦ 2:23.30  142.¦
LM2         90. Haschka Jürgen, A-Schladming        1973 RC Union Haus               4:45.46,5     44.10,9  (1101) Urkunde    29,813 ¦    56.41  126.¦   29.26   52.¦
KM2        144. Pichler Thomas, A-Schladming        1968 USV Salzburg Wohnbau        3:21.23,1     27.21,7  (2312) Urkunde    32,773 ¦    57.51  130.¦ 2:23.31  143.¦
KM2         16. Sampl Klaus, A-Schladming           1975 SV Oberhaus                 2:55.26,9      1.25,5  (2199) Urkunde    37,617 ¦    51.54   38.¦ 2:03.32   14.¦
KM1         56. Trinker Hermann                     1963 A-Schladming                3:23.47,6     28.20,2  (1361) Urkunde    32,385 ¦    54.03   16.¦ 2:29.44   70.¦
KM1         77. Walcher Rudolf                      1948 A-Schladming                3:34.57,8     39.30,4  (2384) Urkunde    30,702 ¦    58.22   59.¦ 2:36.34   87.¦
LM2         72. Moser Alfred, A-Schleedorf          1966 Montagsradler               4:36.30,3     34.54,7    (37) Urkunde    30,813 ¦    54.07   68.¦   29.31   54.¦
LM1         15. Moser Stefan, A-Schleedorf          1963 Montagsradler Schleedorf    4:29.23,6     25.45,8    (90) Urkunde    31,626 ¦    52.36   13.¦   30.29   27.¦
LM2        129. Rauchenschwandtner Karl, A-Schleedo 1967 Montagsradler Schleedorf    5:05.13,5   1:03.37,9    (87) Urkunde    27,913 ¦    54.13   91.¦   33.46  128.¦
LM1         36. Schwab Fritz, A-Schleedorf          1962 Reiffeisen                  4:45.42,6     42.04,8   (102) Urkunde    29,820 ¦    52.30   10.¦   30.50   29.¦
LM2         79. Stiegler Harald, A-Schleedorf       1978 Montagradler Schleedorf     4:38.48,3     37.12,7   (106) Urkunde    30,558 ¦    52.32   47.¦   30.27   74.¦
LM1         16. Paur Karl, A-Schönberg am Kamp      1960 URC-Sparkasse Renner Lang   4:32.25,3     28.47,5  (1191) Urkunde    31,275 ¦    54.06   21.¦   31.04   33.¦
KM2         82. Wernisch Rudolf, A-Schwarzach im Po 1965 Bike Klinik Team            3:04.34,1     10.32,7  (1269) Urkunde    35,759 ¦    53.59   69.¦ 2:10.34   77.¦
LM2         86. Baumgartner Christian, A-Schwarzau  1970 ÖAMTC Hrinkow Bikes Steyr   4:45.04,8     43.29,2  (1030) Urkunde    29,886 ¦    55.17   96.¦   30.28   75.¦
KM2          8. Kreidl Thomas, A-Schwaz             1967 Pappas Team                 2:54.03,1      0.01,7  (1017) Urkunde    37,919 ¦    51.51   25.¦ 2:02.11    2.¦
KM1        136. Hinterkörner Helmut                 1958 A-Schwertberg               3:57.00,3   1:01.32,9  (3069) Urkunde    27,847 ¦  1:08.44  156.¦ 2:48.15  135.¦
KM2        269. Gschwandtner Michael                1978 A-Seekirchen am Wallersee   3:53.02,1     59.00,7  (2065) Urkunde    28,321 ¦  1:06.57  266.¦ 2:46.04  260.¦
KM2         60. Maier Peter, A-Seekirchen am Waller 1968 A-Team Seekirchen           3:01.31,3      7.29,9  (2302) Urkunde    36,359 ¦    52.29   50.¦ 2:09.01   63.¦
KM2          4. Messner Thomas, A-Seekirchen am Wal 1969 RKS Zweirad SIGA Bike       2:54.01,8      0.00,4   (129) Urkunde    37,924 ¦    51.50   23.¦ 2:02.10    1.¦
KM2        127. Simmerstaetter Franz, A-Seekirchen  1964 RC Drei Pässe               3:18.03,3     24.01,9  (2356) Urkunde    33,324 ¦    59.11  156.¦ 2:18.52  119.¦
KM1         44. Mag. Dr. Wernik Roland, A-Seekirche 1958 USV Salzburg Wlohnbau       3:21.22,6     25.55,2  (2336) Urkunde    32,774 ¦    57.52   51.¦ 2:23.30   48.¦
KM1         49. Wieland Klaus, A-Seekirchen am Wall 1963 Team Palfinger # PALfit     3:23.17,4     27.50,0  (2255) Urkunde    32,465 ¦    56.33   38.¦ 2:26.43   56.¦
LM2         85. Willantner Roland, A-Seekirchen am  1973 OEAV Sektion Salzburg / O   4:44.56,4     43.20,8  (1271) Urkunde    29,901 ¦    54.02   62.¦   33.40  127.¦
KM1         73. Günther Michael                     1961 A-Seewalchen am Attersee    3:33.32,1     38.04,7  (2067) Urkunde    30,908 ¦  1:03.19   92.¦ 2:30.12   73.¦
KM2         24. Ganglberger Martin, A-Sollenau      1973 KUOTA 2RadChaoten.com       2:55.30,8      1.29,4    (26) Urkunde    37,603 ¦    51.46    9.¦ 2:03.44   24.¦
KM1        181. Lechner Michael, A-St. Christoph am 1954 Karbon statt Kondition      4:26.20,3   1:30.52,9  (2133) Urkunde    24,780 ¦  1:06.35  112.¦ 3:19.45  189.¦
LM2        182. Werner Florian, A-St. Christoph am  1966 Karbon statt Kondition      5:45.08,4   1:43.32,8  (1268) Urkunde    24,685 ¦  1:03.17  176.¦   39.55  191.¦
LM2         61. Dürager Alexander                   1984 A-St. Georgen bei Salzbur   4:29.33,1     27.57,5  (1375) Urkunde    31,608 ¦    51.47   15.¦    ----  ----¦
LM1         88. Höfer Johann, A-St. Georgen bei Sal 1940 Turn- und Radlerrunde Bür   5:39.36,3   1:35.58,5  (2292) Urkunde    25,087 ¦  1:00.47   76.¦   37.37   85.¦
KM2        171. Emeder Franz, A-St. Georgen im Atte 1964 bike-racing/blau-weiss      3:30.32,8     36.31,4  (2039) Urkunde    31,346 ¦    59.34  168.¦ 2:30.58  176.¦
KM2         99. Kaltenleithner Thomas, A-St. George 1967 bike-racing/blau-weiss      3:11.06,3     17.04,9  (2106) Urkunde    34,535 ¦    56.41  129.¦ 2:14.24   91.¦
LM2        206. Hödlmoser Rupert, A-St. Gilgen      1987 RSC Bikestation ÖAMTC Bad     51.45,4 Irnprechtin  (1329)               --- ¦    51.45    6.¦    ----  ----¦
KM1        218. Neumayer Leo                        1929 A-St. Johann im Pongau      5:17.02,4   2:21.35,0  (3286) Urkunde    20,817 ¦  1:29.02  220.¦ 3:47.59  215.¦
LM2        181. Dipl.Ing. Embacher Bernard          1964 A-St. Johann in Tirol       5:42.36,0   1:41.00,4  (1067) Urkunde    24,868 ¦    58.25  145.¦   38.37  179.¦
LM1         58. Foidl Fritz                         1958 A-St. Johann in Tirol       5:08.56,1   1:05.18,3  (2283) Urkunde    27,578 ¦    57.55   53.¦   32.57   48.¦
KF2         40. Staffner Gabi                       1964 A-St. Johann in Tirol       4:12.35,3   1:13.05,8  (3300) Urkunde    26,129 ¦  1:14.37   46.¦ 2:57.57   40.¦
LM2         21. Irrnberger Hubert, A-St. Koloman    1982 Palfinger-Palfit            4:15.48,6     14.13,0  (1290) Urkunde    33,305 ¦    51.48   19.¦   28.34   35.¦
KM1         14. Irrnberger Josef, A-St. Koloman     1958 Rc. St. Koloman             3:01.43,3      6.15,9    (79) Urkunde    36,319 ¦    52.34   13.¦ 2:09.08   18.¦
LM1         50. Rettenbacher August, A-St. Koloman  1960 Axman Höll Trading Abtena   5:00.35,5     56.57,7  (1207) Urkunde    28,344 ¦    57.54   52.¦   33.15   52.¦
KM2         26. Siller Georg, A-St. Koloman         1967 St.Koloman                  2:55.35,4      1.34,0  (2327) Urkunde    37,587 ¦    51.48   12.¦ 2:03.47   25.¦
LM2        158. Rogl Rupert, A-St. Marien           1964 Team St.Marien              5:26.14,2   1:24.38,6  (1211) Urkunde    26,116 ¦    56.38  121.¦   36.54  164.¦
LM1         61. Vollert Klaus, A-St. Marien         1962 Team St.Marien              5:12.24,9   1:08.47,1  (1261) Urkunde    27,271 ¦    57.58   56.¦   34.37   62.¦
LM1         25. Seiwald Kurt                        1956 A-St. Martin/Mkr.           4:36.41,2     33.03,4   (103) Urkunde    30,792 ¦    54.10   29.¦   28.16    8.¦
KM2        130. Windhager Günther, A-St. Peter in d 1972 Maroitalia Austria Team     3:18.06,5     24.05,1  (2257) Urkunde    33,315 ¦    56.31  119.¦ 2:21.34  133.¦
KM2        281. Großauer Bernhard                   1985 A-St. Valentin              3:58.32,6   1:04.31,2  (3055) Urkunde    27,667 ¦  1:14.35  316.¦ 2:43.56  253.¦
KM2        228. Fink Gerald, A-St.Ruprecht Raab     1966 Team Intersport Eybl        3:42.09,4     48.08,0    (65) Urkunde    29,708 ¦  1:03.12  213.¦ 2:38.57  228.¦
KM1         25. Garnweidner Günter, A-Steyregg      1957 öamtc hrinkow steyr         3:11.06,0     15.38,6  (2052) Urkunde    34,536 ¦    55.20   29.¦ 2:15.45   25.¦
KM2        209. Pöll Rudolf                         1969 A-Steyrermühl               3:37.23,3     43.21,9  (2178) Urkunde    30,360 ¦  1:01.52  199.¦ 2:35.31  207.¦
KM2         66. Bauer Clemens, A-Strasshof an der N 1973 KUOTA 2RadChaoten.com       3:01.39,6      7.38,2  (2011) Urkunde    36,331 ¦    52.31   53.¦ 2:09.07   67.¦
KF2          2. Mag. Pauer Karin, A-Strasshof an de 1978 NYX2RadChaoten.com          3:01.31,3      2.01,8   (142) Urkunde    36,359 ¦    52.31    3.¦ 2:08.59    2.¦
KM1         47. Dr. Mag. Weiss Karl                 1956 A-Strasswalchen             3:21.29,8     26.02,4  (2350) Urkunde    32,754 ¦    59.41   68.¦ 2:21.48   42.¦
LM2        186. Aigner Simon, A-Straßwalchen        1988 gute freunde                5:57.23,1   1:55.47,5  (2004) Urkunde    23,839 ¦  1:10.42  203.¦   37.45  169.¦
KM2        260. Bründl Michael                      1978 A-Straßwalchen              3:50.24,6     56.23,2  (3017) Urkunde    28,644 ¦  1:03.09  211.¦ 2:47.15  265.¦
LM2         23. Fleischhacker Robert, A-Straßwalche 1973 i wü aufi                   4:15.50,4     14.14,8  (1074) Urkunde    33,302 ¦    52.27   38.¦   26.58   20.¦
LM1        110. Haller Andreas, A-Straßwalchen      1963 Gute Freunde                6:15.20,1   2:11.42,3  (2071) Urkunde    22,699 ¦     ----  ----¦    ----  ----¦
LM2         64. Hauser Thomas, A-Straßwalchen       1970 Radteam - Oberhofen         4:32.55,8     31.20,2  (1325) Urkunde    31,216 ¦    54.13   90.¦   31.34   88.¦
KM2        278. Hemetsberger Norbert                1967 A-Straßwalchen              3:57.20,0   1:03.18,6  (3265) Urkunde    27,808 ¦  1:07.05  276.¦ 2:50.14  274.¦
LM2        184. Kohlbacher Gerald, A-Straßwalchen   1976 sc Lagermax                 5:48.27,0   1:46.51,4  (1141) Urkunde    24,451 ¦    59.54  165.¦   42.32  194.¦
LM2        151. Dr. Meingast Thomas                 1971 A-Straßwalchen              5:20.39,3   1:19.03,7  (3282) Urkunde    26,570 ¦  1:05.18  185.¦   31.15   85.¦
LM1        103. Neuhofer Johann                     1959 A-Straßwalchen              5:56.03,6   1:52.25,8  (2344) Urkunde    23,928 ¦  1:02.02   87.¦   42.29  108.¦
LM2         27. Schlager Kurt, A-Straßwalchen       1966 Radteam Oberhofen           4:15.50,9     14.15,3   (131) Urkunde    33,300 ¦    51.47   13.¦   26.27   13.¦
KM2        122. Schwab Markus, A-Straßwalchen       1967 Team Palfinger # PALfit     3:16.16,2     22.14,8  (2213) Urkunde    33,627 ¦    56.30  116.¦ 2:19.46  125.¦
KM1         37. Steiner Franz, A-Straßwalchen       1958 Rc Strasswalchen            3:16.29,4     21.02,0  (2225) Urkunde    33,589 ¦    56.37   44.¦ 2:19.52   34.¦
KM2        209. Humer Harald                        1969 A-Strobl                    3:37.23,3     43.21,9  (2097) Urkunde    30,360 ¦  1:01.55  200.¦ 2:35.27  205.¦
LF2         13. Kirchner Martina, A-Stuhlfelden     1969 LC Oberpinzgau              5:51.21,8   1:24.13,8  (3274) Urkunde    24,248 ¦  1:07.01   16.¦   38.57   11.¦
LM1        100. Dr. Sturm Peter, A-Stuhlfelden      1958 LC Oberpinzgau              5:52.06,9   1:48.29,1  (2310) Urkunde    24,196 ¦  1:07.01  105.¦   39.47  103.¦
LM1          4. Gruber Anton, A-Thalgau             1958 Radteam -Oberhofen          4:15.50,9     12.13,1  (1092) Urkunde    33,300 ¦    51.52    5.¦   26.19    2.¦
KM1         88. Haslacher Hans                      1949 A-Thalgau                   3:40.29,5     45.02,1  (2353) Urkunde    29,933 ¦  1:03.20   93.¦ 2:37.08   89.¦
KM2        185. Haslacher Johann                    1973 A-Thalgau                   3:33.00,7     38.59,3  (3309) Urkunde    30,984 ¦  1:00.43  189.¦ 2:32.17  185.¦
LM1         40. Pichler Herbert                     1960 A-Thalgau                   4:48.58,5     45.20,7  (2371) Urkunde    29,483 ¦    56.39   48.¦   29.22   15.¦
KM1        113. Salzmann Hans                       1958 A-Thalgau                   3:47.04,5     51.37,1  (3175) Urkunde    29,065 ¦  1:06.33  110.¦ 2:40.30  111.¦
KM1         66. Sulzer Andreas, A-Thalgau           1962 Team Raiffeisen Salzburg    3:30.39,3     35.11,9  (3213) Urkunde    31,330 ¦  1:01.57   78.¦ 2:28.42   67.¦
KM2        142. Mag. Dipl. Wörndl-Aichriedler Alexa 1976 A-Thalgau                   3:20.28,6     26.27,2  (2343) Urkunde    32,921 ¦    58.17  144.¦ 2:22.11  134.¦
KM2        329. Mag Jannach Michael, A-Thalheim, Mu 1974 Team Palfinger # PALfit     5:05.06,1   2:11.04,7  (3084) Urkunde    21,632 ¦  1:33.49  330.¦ 3:31.17  320.¦
LM1         97. Mag. Haempel Peter, A-Thalheim bei  1952 Akzo Nobel                  5:51.24,9   1:47.47,1  (2070) Urkunde    24,244 ¦  1:06.58  103.¦   42.28  107.¦
KM1         26. Seewald Jörg, A-Tribuswinkel        1956 SPI-Barloworld              3:11.06,5     15.39,1  (3188) Urkunde    34,535 ¦    54.05   21.¦ 2:17.00   29.¦
KM1         63. Buchsbaum Harald                    1962 A-Tulln                     3:28.02,9     32.35,5  (2025) Urkunde    31,723 ¦    58.16   57.¦ 2:29.46   71.¦
LM2         67. Neurauter Hermann, A-Umhausen       1982 Ötzi-Radteam SV-Umhausen    4:35.28,5     33.52,9  (2162) Urkunde    30,928 ¦    59.30  152.¦   28.36   36.¦
KM2        101. Reischl Thomas, A-Unken             1971 RC-Martins-Bikeshop Unken   3:11.29,2     17.27,8  (2191) Urkunde    34,467 ¦    55.21  101.¦ 2:16.07   99.¦
KM2         72. Strondl Wolfgang, A-Unserfrau       1978 Bezirksblätter Team         3:03.12,0      9.10,6  (2232) Urkunde    36,026 ¦    54.12   91.¦ 2:08.59   62.¦
LM2         11. Hemetsberger Christian, A-Unterach  1984 Naturfreunde Raiffeisen M   4:06.59,1      5.23,5  (1327) Urkunde    34,496 ¦    51.46   12.¦   26.00   12.¦
LM2        123. Kößlbacher Andreas, A-Unternberg    1975 hannes pfeifenberger tri    5:00.05,5     58.29,9  (1143) Urkunde    28,391 ¦    55.20   99.¦   33.11  122.¦
KM1        123. Sabitzer Josef, A-Unterpurkla       1953 tus feldbach                3:50.43,7     55.16,3  (3174) Urkunde    28,605 ¦  1:07.08  140.¦ 2:43.34  121.¦
LM1         42. Breckner Johann, A-Uttendorf, Oberö 1955 RC Mattighofen              4:51.18,3     47.40,5  (1039) Urkunde    29,247 ¦    54.00   16.¦   32.59   49.¦
KM2         51. Mr Peppinck Bradley, A-Vienna       1978 Canberra Cycling Club       2:59.25,7      5.24,3  (1193) Urkunde    36,783 ¦    52.28   47.¦ 2:06.57   55.¦
KM2        332. Seifriedsberger Robert              1977 A-Vöcklabruck               5:41.07,4   2:47.06,0  (3191) Urkunde    19,347 ¦  1:29.00  329.¦ 4:12.07  327.¦
KM1        223. Seifriedsberger Fritz               1954 A-Völcklabruck              6:25.13,0   3:29.45,6  (3190) Urkunde    17,133 ¦  1:33.48  223.¦ 4:51.24  223.¦
LM2        117. Kirchlechner Andreas, A-Vomp        1964 U.Raiffeisen Radteam Tiro   4:59.08,3     57.32,7  (1129) Urkunde    28,481 ¦    58.21  141.¦   31.45   93.¦
LM2         78. Eder Mario, A-Wals bei Salzburg     1967 MTB Club Koppl              4:37.54,8     36.19,2  (1060) Urkunde    30,657 ¦    55.19   97.¦   29.37   58.¦
KM2        284. Gruber Florian                      1983 A-Wals bei Salzburg         4:01.43,9   1:07.42,5  (1319) Urkunde    27,303 ¦  1:03.14  216.¦ 2:58.29  288.¦
KM2         65. Mag. Hofbauer Reinhard, A-Wals bei  1968 SalzburgerLand Tourismus    3:01.38,8      7.37,4   (145) Urkunde    36,334 ¦    52.35   62.¦ 2:09.03   65.¦
KM1        149. Leitl Mathias                       1956 A-Wals bei Salzburg         4:00.46,1   1:05.18,7  (2359) Urkunde    27,412 ¦  1:06.56  130.¦ 2:53.49  149.¦
KM2        305. Oberhamberger Markus, A-Wals bei Sa 1966 SalzburgerLand Tourismus    4:24.29,7   1:30.28,3    (82) Urkunde    24,953 ¦  1:28.26  328.¦ 2:56.03  285.¦
KM2        166. Peer Michael, A-Wals bei Salzburg   1966 Carbon statt Kondition      3:28.12,3     34.10,9    (83) Urkunde    31,699 ¦    58.51  148.¦ 2:29.21  170.¦
KM2        257. Mendler Rainer                      1967 A-Wartberg ob der Aist      3:49.50,7     55.49,3  (3284) Urkunde    28,715 ¦  1:05.21  245.¦ 2:44.29  256.¦
KM2        331. Schlosser Markus, A-Wartmannstetten 1974 www.tkhp.at                 5:32.44,1   2:38.42,7  (3179) Urkunde    19,835 ¦  1:18.07  320.¦ 4:14.36  328.¦
KM2          1. Oldrich Mika, A-Weerberg            1968 Pappas Team                 2:54.01,4       -----  (1016) Urkunde    37,925 ¦    51.49   18.¦ 2:02.11    3.¦
KM2        243. Entholzer Gerhard, A-Weißkirchen an 1965 Team Raiffeisen Salzburg    3:46.16,2     52.14,8  (2041) Urkunde    29,168 ¦  1:03.46  228.¦ 2:42.29  244.¦
KM1         43. DDr Doppelbauer Wolfgang            1960 A-Wels                      3:21.01,3     25.33,9  (2277) Urkunde    32,832 ¦    56.36   40.¦ 2:24.25   53.¦
KM2        163. Hois Daniel, A-Wels                 1978 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   3:27.57,4     33.56,0  (3076) Urkunde    31,737 ¦  1:03.47  229.¦ 2:24.10  148.¦
KM2        276. Rosenauer Karl Heinz                1971 A-Wels                      3:56.24,5   1:02.23,1  (3172) Urkunde    27,917 ¦  1:07.03  273.¦ 2:49.21  273.¦
KM2        190. Steinbacher Claus                   1969 A-Wels                      3:33.28,1     39.26,7  (3199) Urkunde    30,917 ¦  1:03.53  235.¦ 2:29.35  171.¦
LM1         29. Pondorfer Rupert, A-Werfen          1962 SSK Werfen                  4:38.51,5     35.13,7  (1341) Urkunde    30,553 ¦    56.33   39.¦   30.24   25.¦
LM1         65. Forstenlechner Robert               1958 A-Weyer, Oberösterreich     5:15.36,5   1:11.58,7  (1076) Urkunde    26,995 ¦  1:02.02   86.¦   32.53   45.¦
KM2        223. Gschwentner Markus, A-Weyregg am At 1972 Rohöl-Aufsuchungs AG - Te   3:41.14,0     47.12,6  (3057) Urkunde    29,832 ¦  1:07.18  277.¦ 2:33.55  196.¦
LM2        164. Dr. Bergmann Marcus                 1964 A-Wien                      5:29.43,4   1:28.07,8  (1311) Urkunde    25,839 ¦    58.24  143.¦   36.17  154.¦
KM2        333. Bernhard Christian, A-Wien          1976 KUOTA 2Radchaoten.com         57.56,3 Irnprechtin  (1034)               --- ¦    57.56  138.¦    ----  ----¦
KM2        213. Dipl.-Ing. Besenhofer Gottfried, A- 1974 Herzox Bikes Klosterneubu   3:38.40,6     44.39,2    (56) Urkunde    30,181 ¦    55.25  110.¦ 2:43.15  248.¦
KM2        143. Bires Andreas, A-Wien               1981 NYX 2RadChaoten.com         3:21.10,2     27.08,8  (2017) Urkunde    32,808 ¦    59.39  171.¦ 2:21.31  132.¦
KM1        215. Bires Walter, A-Wien                1947 NYX 2RadChaoten.com         5:09.37,2   2:14.09,8  (2018) Urkunde    21,316 ¦  1:28.26  219.¦ 3:41.10  211.¦
KM1          8. Del Pozo Eri, A-Wien                1953 NYX 2RadChaoten.com         2:58.20,5      2.53,1   (124) Urkunde    37,007 ¦    52.26    6.¦ 2:05.53    8.¦
KM1         29. Eigner Gerhard                      1945 A-Wien                      3:12.06,0     16.38,6  (2349) Urkunde    34,357 ¦    56.37   43.¦ 2:15.28   21.¦
KM2        179. Eisenköck Maximilian                1983 A-Wien                      3:31.48,2     37.46,8  (1065) Urkunde    31,160 ¦    56.32  121.¦ 2:35.15  203.¦
KM2        303. Fenz Harald, A-Wien                 1972 2 RadChaoten.com            4:21.35,5   1:27.34,1  (3036) Urkunde    25,230 ¦  1:13.21  311.¦ 3:08.13  298.¦
KM1         70. Flankl Hans                         1960 A-Wien                      3:31.47,0     36.19,6  (3037) Urkunde    31,163 ¦  1:14.35  190.¦ 2:17.11   30.¦
KF2          8. Gehnboeck Sylvia, A-Wien            1979 KUOTA 2Radchaoten.com       3:19.34,2     20.04,7  (1081) Urkunde    33,071 ¦    56.35    7.¦ 2:22.59   10.¦
KM1         92. Goll Hubert                         1949 A-Wien                      3:41.13,4     45.46,0  (3048) Urkunde    29,834 ¦  1:05.22  106.¦ 2:35.51   85.¦
KM2        200. Haberhauer Christian, A-Wien        1977 2RadChaoten.com             3:35.23,1     41.21,7  (3061) Urkunde    30,642 ¦  1:03.16  222.¦ 2:32.06  182.¦
KM1         20. Huber Curt, A-Wien                  1962 Specialized-Mountainbiker   3:09.41,1     14.13,7  (1298) Urkunde    34,794 ¦    54.06   22.¦ 2:15.34   22.¦
KM1        100. Ing. Kahl Wieland                   1956 A-Wien                      3:44.09,5     48.42,1  (3086) Urkunde    29,443 ¦    59.47   73.¦ 2:44.22  122.¦
KM2        314. Kirchmayer Andreas, A-Wien          1968 2RadChaoten.com             4:29.20,1   1:35.18,7  (3098) Urkunde    24,504 ¦  1:08.46  290.¦ 3:20.33  311.¦
KM2         32. Kiss Dominik, A-Wien                1988 KUOTA 2RadChaoten.com       2:56.41,5      2.40,1  (1130) Urkunde    37,353 ¦    51.53   30.¦ 2:04.48   32.¦
LF2          9. Dipl.-Ing. Körber Astrid, A-Wien    1981 Team Intersport Eybl        5:14.09,8     47.01,8   (135) Urkunde    27,119 ¦    58.23    9.¦   36.20    9.¦
KM2        258. Mzik Manfred                        1968 A-Wien                      3:49.51,8     55.50,4  (3146) Urkunde    28,712 ¦  1:05.57  248.¦ 2:43.54  252.¦
LM1        114. Mag Nan Adrian                      1955 A-Wien                      6:46.04,2   2:42.26,4  (2161) Urkunde    20,981 ¦  1:09.29  109.¦   45.31  113.¦
KM1        117. Novak Peter                         1941 A-Wien                      3:48.19,4     52.52,0  (3150) Urkunde    28,906 ¦  1:07.04  135.¦ 2:41.15  113.¦
KM2         93. Pailer Kurt                         1972 A-Wien                      3:08.02,4     14.01,0  (2172) Urkunde    35,098 ¦    54.13   92.¦ 2:13.48   90.¦
LM2        148. Perneczky Paul                      1977 A-Wien                      5:19.49,8   1:18.14,2  (1194) Urkunde    26,639 ¦    56.38  118.¦   33.54  129.¦
KM1        112. Postl Georg                         1945 A-Wien                      3:46.46,7     51.19,3    (11) Urkunde    29,103 ¦  1:06.52  121.¦ 2:39.54  107.¦
LM1         83. Mag. Pruckner Othmar, A-Wien        1957 URC Langenlois              5:29.56,7   1:26.18,9  (2313) Urkunde    25,822 ¦  1:00.52   77.¦   37.11   83.¦
KM1        161. Tasler Andreas                      1960 A-Wien                      4:10.01,5   1:14.34,1  (3216) Urkunde    26,397 ¦  1:12.32  178.¦ 2:57.29  158.¦
LM2          7. Toelke Joachim, A-Wien              1972 Specialized-Mountainbiker   4:06.26,0      4.50,4  (1249) Urkunde    34,573 ¦    51.55   29.¦   24.40    5.¦
KM2        172. Zeplichal Daniel, A-Wien            1974 NYX 2RadChaoten.com         3:30.33,3     36.31,9  (3248) Urkunde    31,345 ¦  1:03.53  236.¦ 2:26.40  156.¦
KM1        194. Dögl Josef                          1954 A-Wiener Neudorf            4:36.46,8   1:41.19,4  (3027) Urkunde    23,845 ¦  1:15.10  196.¦ 3:21.36  190.¦
KM2        129. Marku Eduard, A-Wiener Neustadt     1984 Radclub Pernitz             3:18.04,4     24.03,0  (2303) Urkunde    33,320 ¦    59.31  165.¦ 2:18.33  116.¦
KM1        135. Schinagl Reinhold, A-Wiener Neustad 1963 NYX 2RadChaoten.com         3:54.50,9     59.23,5  (3178) Urkunde    28,103 ¦  1:07.20  143.¦ 2:47.30  132.¦
KM1         69. Martschini Günther, A-Wilhering     1961 trirun linz                 3:31.08,8     35.41,4  (2304) Urkunde    31,257 ¦  1:03.10   81.¦ 2:27.58   64.¦
KM2        128. Bollenberger Matthias, A-Winzendorf 1972 2RadChaoten.com DQ          3:18.04,3     24.02,9  (3258) Urkunde    33,321 ¦    59.28  159.¦ 2:18.36  117.¦
LM2        169. Achleitner Gottfried                1975 A-Zell am Moos              5:30.59,3   1:29.23,7  (1022) Urkunde    25,741 ¦    59.01  149.¦   39.07  183.¦
LM2         24. Gottwald Felix, A-Zell am See       1976 SalzburgerLand Tourismus    4:15.50,5     14.14,9    (20) Urkunde    33,301 ¦    51.56   33.¦   28.31   34.¦
KF1          8. Kofler Alberta                      1958 A-Zell am See               4:57.09,5   1:38.19,3  (3278) Urkunde    22,210 ¦  1:21.41    8.¦ 3:35.28    8.¦
KM1        199. Kofler Gerhard                      1959 A-Zell am See               4:40.52,2   1:45.24,8  (3102) Urkunde    23,498 ¦  1:05.55  107.¦ 3:34.56  206.¦
KM1         35. Puchler Matthias, A-Zell am See     1955 wsv zell am see             3:16.07,9     20.40,5  (2185) Urkunde    33,650 ¦    56.38   46.¦ 2:19.29   33.¦
KM2        DSQ  Dr. Thaler Christoph                1979 A-Zell am See                   -----        disq  (2238)               --- ¦  1:12.52  ----¦ 3:03.06  ----¦
LM2         88. Gauser Josef, A-Ziersdorf           1965 RC Hollabrunn               4:45.35,4     43.59,8  (1315) Urkunde    29,832 ¦    56.37  116.¦   29.16   46.¦

Total 597



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.