Eddy Merckx Classic 2008, Salzburg - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr              km/h ¦ -Irnprechting ¦        -Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM1        123. Sabitzer Josef, A-Unterpurkla       1953 tus feldbach                3:50.43,7     55.16,3  (3174) Urkunde    28,605 ¦  1:07.08  140.¦ 2:43.34  121.¦
KM2         14. Sacher Christian, D-Penzberg        1974 RSC-Wolfratshausen          2:55.26,5      1.25,1  (1217) Urkunde    37,619 ¦    51.45    5.¦ 2:03.41   21.¦
KM1        113. Salzmann Hans                       1958 A-Thalgau                   3:47.04,5     51.37,1  (3175) Urkunde    29,065 ¦  1:06.33  110.¦ 2:40.30  111.¦
KM2         16. Sampl Klaus, A-Schladming           1975 SV Oberhaus                 2:55.26,9      1.25,5  (2199) Urkunde    37,617 ¦    51.54   38.¦ 2:03.32   14.¦
KM2          3. Santelia Crescenzo, I-Tricesimo (UD 1979 a.s.d. Federclub Trieste    2:54.01,7      0.00,3  (2200) Urkunde    37,924 ¦    51.47   10.¦ 2:02.14    7.¦
LM2        187. Sattler Michael                     1969 A-Oberndorf bei Salzburg    5:57.30,3   1:55.54,7  (1218) Urkunde    23,831 ¦    59.44  159.¦   39.31  187.¦
KM1         42. Sausack Bruno, A-Mauerkirchen       1951 Pappas Team                 3:20.25,4     24.58,0  (1011) Urkunde    32,930 ¦    57.25   49.¦ 2:23.00   46.¦
KF2         48. Schachinger Maria                   1986 A-Eugendorf                 4:40.50,0   1:41.20,5  (2358) Urkunde    23,501 ¦  1:10.45   37.¦ 3:30.04   50.¦
LF2          3. Mag. Scharnreitner Heidi, A-Innsbru 1982 Bike Team Kaiser/FXX Inte   4:32.26,7      5.18,7    (93) Urkunde    31,272 ¦    54.12    3.¦   30.04    3.¦
LM1         17. Dr. Scharnreitner Otto, A-Losenstei 1954 Askö Eybl Laufrad Steyr     4:32.26,1     28.48,3  (1219) Urkunde    31,273 ¦    54.12   31.¦   30.18   24.¦
LM1         48. Mr. Scheers Louis                   1944 B-HeistopdenBerg Itegem     4:59.09,5     55.31,7  (1220) Urkunde    28,479 ¦    57.59   58.¦   33.37   55.¦
LF2          7. Scheiber Carina, A-Niedernfritz     1983 RC Arbö Hallein             4:55.12,3     28.04,3    (94) Urkunde    28,861 ¦    56.30    6.¦   31.11    6.¦
KM1         38. Scherer Siegfried                   1960 A-Salzburg                  3:18.07,5     22.40,1  (2320) Urkunde    33,312 ¦    56.36   41.¦ 2:21.30   40.¦
LM1        107. Scheuerer Josef                     1957 D-Dingolfing                6:03.39,3   2:00.01,5  (2379) Urkunde    23,428 ¦  1:03.20   90.¦   36.48   80.¦
KM1         99. Ing Schierl Raimund                 1956 A-Faistenau                 3:44.07,3     48.39,9  (3177) Urkunde    29,448 ¦  1:06.34  111.¦ 2:37.32   93.¦
LM1         19. Schießl Lorenz, D-Teisendorf        1957 SV Oberteisendorf           4:32.55,9     29.18,1  (1346) Urkunde    31,216 ¦    54.04   20.¦   30.08   21.¦
KM1        135. Schinagl Reinhold, A-Wiener Neustad 1963 NYX 2RadChaoten.com         3:54.50,9     59.23,5  (3178) Urkunde    28,103 ¦  1:07.20  143.¦ 2:47.30  132.¦
KM1        204. Dr. Schineis Michael, A-Salzburg    1958 Atomic Dreamteam            4:44.29,1   1:49.01,7    (24) Urkunde    23,199 ¦  1:18.54  204.¦ 3:25.34  200.¦
KM2         75. Schitter Reinhard, A-Altenmarkt im  1977 Atomic Dreamteam            3:03.13,1      9.11,7    (22) Urkunde    36,022 ¦    54.14   95.¦ 2:08.58   61.¦
LM2         27. Schlager Kurt, A-Straßwalchen       1966 Radteam Oberhofen           4:15.50,9     14.15,3   (131) Urkunde    33,300 ¦    51.47   13.¦   26.27   13.¦
KM2        331. Schlosser Markus, A-Wartmannstetten 1974 www.tkhp.at                 5:32.44,1   2:38.42,7  (3179) Urkunde    19,835 ¦  1:18.07  320.¦ 4:14.36  328.¦
KM2        262. Schmalwieser Hubert, A-Attnang-Puch 1980 www.rc-lambach.com          3:50.34,8     56.33,4  (3180) Urkunde    28,623 ¦  1:08.17  287.¦ 2:42.17  242.¦
KM1        186. Schmatzberger Herbert               1938 A-Großgmain                 4:35.11,9   1:39.44,5  (3410) Urkunde    23,982 ¦  1:16.48  198.¦ 3:18.23  187.¦
KM2        229. Schmidinger Leonhard                1966 A-Linz                      3:42.18,5     48.17,1  (3294) Urkunde    29,688 ¦  1:08.20  288.¦ 2:33.57  197.¦
KM2        225. Schmidlechner Jakob, A-Fuschl am Se 1967 Carbon statt Kondition      3:41.20,6     47.19,2    (95) Urkunde    29,817 ¦  1:03.22  226.¦ 2:37.58  224.¦
LM2          5. Schmidsberger Norbert, A-Gmunden    1965 RSC Bikestation ÖAMTC Bad   4:06.25,4      4.49,8  (1222) Urkunde    34,574 ¦    51.49   20.¦   24.34    3.¦
KM2        217. Schmidtmeier Markus, D-Piding       1973 asv piding                  3:38.49,7     44.48,3  (3181) Urkunde    30,160 ¦  1:01.56  203.¦ 2:36.53  218.¦
KM1        173. Schmidtner Bernhard                 1959 D-Berching                  4:19.39,9   1:24.12,5  (3182) Urkunde    25,417 ¦  1:15.10  195.¦ 3:04.29  166.¦
KM2         88. Schmied Richard, A-Dorfgastein      1982 Bikeklinik                  3:06.37,1     12.35,7  (2202) Urkunde    35,366 ¦    54.08   87.¦ 2:12.28   86.¦
LM2        199. Schmitt Michael                     1986 D-Augsburg                  6:25.40,1   2:24.04,5  (2204) Urkunde    22,091 ¦  1:10.50  205.¦   40.56  193.¦
KM1        203. Dr. Schmitt-Rau Karlheinz           1950 D-Füssen                    4:44.25,4   1:48.58,0  (3295) Urkunde    23,204 ¦  1:22.31  212.¦ 3:21.53  193.¦
KM1        143. Schmoll Werner                      1941 D-München                   3:59.27,3   1:03.59,9  (3183) Urkunde    27,562 ¦  1:07.18  142.¦ 2:52.08  146.¦
KM2        310. Schmücker Hermann                   1966 A-Neumarkt am Wallersee     4:27.20,9   1:33.19,5  (3184) Urkunde    24,686 ¦  1:13.22  312.¦ 3:13.58  301.¦
LM2        119. Schnabel Gerhard                    1969 A-Salzburg                  4:59.08,7     57.33,1  (2206) Urkunde    28,481 ¦    57.59  137.¦   33.26  124.¦
KM2         39. Schneeberger Simon, A-Maria Anzbach 1990 RC Neulengbach              2:56.42,9      2.41,5  (1223) Urkunde    37,348 ¦    51.52   29.¦ 2:04.50   34.¦
LM2        131. Schneider Sven, D-Allersberg        1976 Radfreunde Hilpoltstein     5:05.40,7   1:04.05,1  (1224) Urkunde    27,872 ¦    56.40  122.¦   35.06  142.¦
LM2        196. Schnitzer Jürgen                    1966 D-Gaildorf                  6:22.27,2   2:20.51,6  (2207) Urkunde    22,277 ¦  1:08.01  196.¦   39.24  185.¦
LM2        136. Schönauer Albert, A-Oberalm         1967 2radchaoten.com             5:08.45,0   1:07.09,4  (1226) Urkunde    27,595 ¦    59.46  161.¦   35.07  143.¦
KM2        124. Schönwälder Christian               1974 A-Salzburg                  3:16.23,5     22.22,1  (2208) Urkunde    33,606 ¦    57.54  134.¦ 2:18.29  114.¦
KM1        170. Mag. Schöpf Daniel, A-Salzburg      1963 SalzburgerLand Tourismus    4:18.10,4   1:22.43,0    (97) Urkunde    25,564 ¦  1:03.21   94.¦ 3:14.49  183.¦
KM1        114. Schorer Hans                        1952 D-München                   3:47.11,3     51.43,9  (2209) Urkunde    29,050 ¦    58.26   60.¦ 2:48.45  137.¦
KM1          1. Schorer Manfred, D-Augsburg         1959 Team VOBA Rsv06 Nattheim    2:55.27,4       -----    (98) Urkunde    37,616 ¦    51.47    1.¦ 2:03.39    1.¦
KM2          2. Schörghofer Thomas, A-Salzburg      1972 Siga Bikes                  2:54.01,6      0.00,2   (100) Urkunde    37,925 ¦    51.43    1.¦ 2:02.17   11.¦
LM2         49. Schorn Andreas, A-Scheffau          1982 BSG-Bosch                   4:25.41,0     24.05,4  (1227) Urkunde    32,068 ¦    52.35   52.¦   30.54   80.¦
KF2         10. Schrangl Angelika, A-Elixhausen     1985 Arbö Radclub Linz           3:20.26,6     20.57,1  (2321) Urkunde    32,927 ¦    59.42   19.¦ 2:20.44    8.¦
KM1          2. Schrecker Erwin, D-Günzburg         1950 AfS Günzburg                2:55.55,9      0.28,5  (3185) Urkunde    37,514 ¦    51.48    2.¦ 2:04.07    2.¦
KM2        178. Schrempf Reinhard                   1973 A-Gröbming                  3:31.29,3     37.27,9  (1360) Urkunde    31,207 ¦    56.30  117.¦ 2:34.58  202.¦
LM1         84. Schrems Johann, A-Bad Wimsbach-Neyd 1963 TVN Wels                    5:33.22,5   1:29.44,7  (1229) Urkunde    25,556 ¦  1:00.53   78.¦   36.48   80.¦
LM1         74. Dr Schreyer-Zell Gerhard            1957 D-Traunwalchen              5:22.54,3   1:19.16,5  (2322) Urkunde    26,385 ¦  1:03.21   91.¦   35.00   64.¦
KM2        198. Schroffner Michael                  1983 A-Salzburg-Gnigl            3:35.22,1     41.20,7  (1369) Urkunde    30,645 ¦    59.45  178.¦ 2:35.36  208.¦
KM2        211. Schröter Michael                    1969 D-Immendingen               3:38.11,7     44.10,3  (2210) Urkunde    30,248 ¦  1:03.19  223.¦ 2:34.52  201.¦
KM2        279. Schubert Korbinian, D-Bad Reichenha 1978 deinsport.net               3:57.46,1   1:03.44,7   (104) Urkunde    27,758 ¦  1:03.15  221.¦ 2:54.30  284.¦
LF2         16. Schulte Mechthild, D-Rietberg       1965 SUS Westenholz              6:15.55,3   1:48.47,3  (2211) Urkunde    22,664 ¦  1:07.00   15.¦   45.34   18.¦
LM2        183. Schuster Christian                  1965 D-Freilassing               5:45.43,5   1:44.07,9  (2212) Urkunde    24,643 ¦  1:03.16  175.¦   45.49  201.¦
LM1         36. Schwab Fritz, A-Schleedorf          1962 Reiffeisen                  4:45.42,6     42.04,8   (102) Urkunde    29,820 ¦    52.30   10.¦   30.50   29.¦
KM2        122. Schwab Markus, A-Straßwalchen       1967 Team Palfinger # PALfit     3:16.16,2     22.14,8  (2213) Urkunde    33,627 ¦    56.30  116.¦ 2:19.46  125.¦
KM2        DSQ  Schwarz Andreas                     1964 D-Waakirchen                    -----        disq  (3296)               --- ¦  1:15.07  ----¦ 2:57.29  ----¦
LF1          2. Schwarzenbacher Elisabeth, A-Nieder 1961 Arbö RC Hallein             5:08.52,2      9.45,2   (130) Urkunde    27,584 ¦    58.25    3.¦   32.01    1.¦
LM1         95. Seebauer Klaus, D-Ansbach           1956 RSG Radhaus                 5:50.07,5   1:46.29,7  (2215) Urkunde    24,334 ¦  1:06.55   99.¦   38.02   88.¦
KM1         26. Seewald Jörg, A-Tribuswinkel        1956 SPI-Barloworld              3:11.06,5     15.39,1  (3188) Urkunde    34,535 ¦    54.05   21.¦ 2:17.00   29.¦
LF2         14. Seibel Sabine, D-Odelzhausen        1979 Fitnesspark Odelzhausen     6:09.19,4   1:42.11,4  (3189) Urkunde    23,069 ¦  1:07.51   18.¦   41.04   13.¦
LM2        137. Dipl.-Medi Seidenschnur Stefan      1968 D-Bad Endorf                5:12.29,1   1:10.53,5  (2324) Urkunde    27,265 ¦    59.40  156.¦   34.45  140.¦
KM1        223. Seifriedsberger Fritz               1954 A-Völcklabruck              6:25.13,0   3:29.45,6  (3190) Urkunde    17,133 ¦  1:33.48  223.¦ 4:51.24  223.¦
KM2        332. Seifriedsberger Robert              1977 A-Vöcklabruck               5:41.07,4   2:47.06,0  (3191) Urkunde    19,347 ¦  1:29.00  329.¦ 4:12.07  327.¦
LM1         25. Seiwald Kurt                        1956 A-St. Martin/Mkr.           4:36.41,2     33.03,4   (103) Urkunde    30,792 ¦    54.10   29.¦   28.16    8.¦
LM1        DSQ  Sellmeir Anton                      1944 D-Finsing                       -----        disq  (2325)               --- ¦  1:07.08  ----¦   41.10  ----¦
LM2        DSQ  Sellmeir Martin                     1982 D-Finsing                       -----        disq  (2326)               --- ¦  1:07.08  ----¦   40.39  ----¦
LM1         45. Dr. Selmaier Rasso, D-München       1962 Team Erdinger Alkoholfrei   4:57.25,8     53.48,0  (1230) Urkunde    28,645 ¦    58.01   61.¦   35.36   71.¦
KM2         76. Senger Andreas, D-Bayerisch Gmain   1969 WSC Bayerisch Gmain         3:03.13,6      9.12,2   (101) Urkunde    36,020 ¦    52.32   59.¦ 2:10.40   79.¦
LM2        122. Seper Michael, A-Graz               1968 RSg Lebring                 5:00.05,0     58.29,4  (1348) Urkunde    28,392 ¦    55.23  104.¦   35.49  148.¦
KM2          7. Sgobino Andrea, I-Pozzuolo del Friu 1970 a.s.d. Chiarcosso           2:54.02,3      0.00,9  (2216) Urkunde    37,922 ¦    51.45    4.¦ 2:02.17   10.¦
KM2         26. Siller Georg, A-St. Koloman         1967 St.Koloman                  2:55.35,4      1.34,0  (2327) Urkunde    37,587 ¦    51.48   12.¦ 2:03.47   25.¦
KM2         96. Siller Günter, A-Hallein            1972 RC St.Koloman               3:10.44,2     16.42,8  (2217) Urkunde    34,602 ¦    54.13   93.¦ 2:16.30  100.¦
KM2        127. Simmerstaetter Franz, A-Seekirchen  1964 RC Drei Pässe               3:18.03,3     24.01,9  (2356) Urkunde    33,324 ¦    59.11  156.¦ 2:18.52  119.¦
KM1        191. Simmon Norbert, D-München           1949 SG Schwabing                4:36.30,8   1:41.03,4  (3298) Urkunde    23,868 ¦  1:23.47  214.¦ 3:12.43  180.¦
KF2          3. Sindel Stefanie                     1979 D-Feldkirchen               3:01.37,3      2.07,8    (21) Urkunde    36,339 ¦    52.31    2.¦ 2:09.06    3.¦
LM2        133. Sinn Martin                         1965 A-Salzburg                  5:07.33,0   1:05.57,4  (1232) Urkunde    27,702 ¦  1:08.14  197.¦   29.47   62.¦
LF2         12. Skapetze Cornelia, D-Kirchdorf am I 1970 RC Ritzlfuchser             5:43.44,6   1:16.36,6  (2218) Urkunde    24,785 ¦  1:06.58   14.¦   40.08   12.¦
KM2         62. Söhnel Christian, A-Altach          1966 2RadChaoten.com             3:01.33,3      7.31,9  (2219) Urkunde    36,352 ¦    54.02   76.¦ 2:07.30   59.¦
KM1         95. Sommer Peter, A-Mautern, Niederöste 1943 Rund ums Rad Völkl Krems    3:44.00,8     48.33,4  (3193) Urkunde    29,462 ¦  1:03.49   97.¦ 2:40.11  110.¦
LM1         78. Sommer Rainer, A-Mattighofen        1943 rc mattighofen              5:26.14,4   1:22.36,6  (1234) Urkunde    26,115 ¦  1:01.39   79.¦   39.07  101.¦
LM2        195. Sonnenberg Ulrich                   1965 D-Salzkotten                6:15.55,1   2:14.19,5  (2220) Urkunde    22,664 ¦  1:06.57  187.¦   45.25  199.¦
KM1         59. Sonnoli Pierpaolo, I-Trieste (TS)   1959 running world               3:25.10,0     29.42,6  (2328) Urkunde    32,168 ¦    56.38   45.¦ 2:28.32   66.¦
KM2        263. Specik Stefan, D-Landsberg          1964 Veloclub Lechhausen         3:51.31,3     57.29,9  (2221) Urkunde    28,507 ¦  1:03.14  217.¦ 2:48.16  269.¦
LM2        142. Spindler Marcus                     1969 A-Salzburg                  5:14.16,9   1:12.41,3  (2378) Urkunde    27,109 ¦    59.41  158.¦   34.41  137.¦
LM2        141. Spitczok von Brisinski Dieter, D-Oe 1966 Tv Jahn Oelde               5:13.56,4   1:12.20,8  (1235) Urkunde    27,138 ¦    59.12  151.¦   35.25  145.¦
KM2        117. Stadlberger Peter                   1975 A-Linz                      3:15.23,2     21.21,8  (2222) Urkunde    33,779 ¦    57.52  133.¦ 2:17.30  108.¦
LM1         18. Dr. Stadlober Alois, A-Radstadt     1962 SalzburgerLand Tourismus    4:32.27,0     28.49,2   (140) Urkunde    31,271 ¦    56.35   41.¦   29.18   13.¦
KF2         40. Staffner Gabi                       1964 A-St. Johann in Tirol       4:12.35,3   1:13.05,8  (3300) Urkunde    26,129 ¦  1:14.37   46.¦ 2:57.57   40.¦
LM2         18. Stahala Martin, D-Stephanskirchen   1974 RSV 46 Rosenheim            4:12.10,6     10.35,0  (1349) Urkunde    33,785 ¦    51.54   28.¦   29.22   49.¦
LF2          5. Standl Barbara                      1968 D-Laufen                    4:37.55,3     10.47,3  (2329) Urkunde    30,656 ¦    56.33    7.¦   29.17    1.¦
KF2         54. Stangl Barbara, A-Hallwang          1967 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:32.43,6   2:33.14,1  (3196) Urkunde    19,836 ¦  1:26.39   54.¦ 4:06.04   54.¦
KM1        221. Stangl Christian, A-Hallwang        1962 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:32.44,0   2:37.16,6  (3197) Urkunde    19,835 ¦  1:26.39  218.¦ 4:06.04  221.¦
LM2        202. Stangl Martin                       1967 A-Lochen                    6:34.24,2   2:32.48,6  (1236) Urkunde    21,602 ¦  1:09.27  201.¦   45.26  200.¦
KM1        127. Stannewitz Falk, D-Chemnitz         1941 Lucky Bike                  3:51.58,2     56.30,8  (3198) Urkunde    28,451 ¦  1:07.04  134.¦ 2:44.54  123.¦
LM1        104. Starke Frank, D-Kodersdorf          1950 Tria Team Niederschlesien   5:57.32,3   1:53.54,5  (2223) Urkunde    23,829 ¦  1:06.55   99.¦   38.57  100.¦
LM2        118. Ing. Stastny Jan, CZ-Veltrusy       1976 Cyklo Vetas team            4:59.08,6     57.33,0  (2224) Urkunde    28,481 ¦    56.37  117.¦   32.57  118.¦
KM2        313. Steinbacher Christian               1970 D-Freilassing               4:29.15,4   1:35.14,0    (33) Urkunde    24,511 ¦  1:11.06  299.¦ 3:18.08  307.¦
KM2        190. Steinbacher Claus                   1969 A-Wels                      3:33.28,1     39.26,7  (3199) Urkunde    30,917 ¦  1:03.53  235.¦ 2:29.35  171.¦
KM2         92. Steindl Bernhard                    1983 A-Lochen                    3:08.02,2     14.00,8  (1356) Urkunde    35,099 ¦    52.35   64.¦ 2:15.26   95.¦
KM1         37. Steiner Franz, A-Straßwalchen       1958 Rc Strasswalchen            3:16.29,4     21.02,0  (2225) Urkunde    33,589 ¦    56.37   44.¦ 2:19.52   34.¦
KM2        159. Steiner Hans-Peter, A-Golling an de 1967 Pappas Team                 3:26.18,2     32.16,8    (30) Urkunde    31,991 ¦    59.09  154.¦ 2:27.09  159.¦
KM1        139. Steiner Hermann, A-Eugendorf        1939 Raiba Eug Dorf 1            3:57.16,9   1:01.49,5  (3200) Urkunde    27,815 ¦  1:10.03  166.¦ 2:47.13  131.¦
LM2         63. Dipl. Info Steinmann Joerg          1977 CH-Hausen am Albis          4:31.05,8     29.30,2  (1350) Urkunde    31,427 ¦    52.29   40.¦   32.26  109.¦
KM2        169. Mag. Stelzer Wolfgang, A-Guntramsdo 1975 Team Raiffeisen Salzburg    3:29.46,5     35.45,1  (3201) Urkunde    31,462 ¦  1:03.10  212.¦ 2:26.35  154.¦
LM2         79. Stiegler Harald, A-Schleedorf       1978 Montagradler Schleedorf     4:38.48,3     37.12,7   (106) Urkunde    30,558 ¦    52.32   47.¦   30.27   74.¦
KM1        122. Stifter Erich                       1945 A-Deutschfeistritz          3:50.42,1     55.14,7  (3203) Urkunde    28,608 ¦  1:07.08  138.¦ 2:43.33  120.¦
LM2        154. Stiles Scott                        1968 A-Salzburg                  5:22.09,5   1:20.33,9    (50) Urkunde    26,446 ¦    56.40  125.¦   36.18  155.¦
KM1        219. Mag. Stohl Anton                    1957 A-Obertrum am See           5:17.29,7   2:22.02,3  (3204) Urkunde    20,787 ¦  1:21.43  210.¦ 3:55.45  219.¦
KM1        104. Storms Louis                        1946 B-Duffel                    3:46.19,0     50.51,6    (13) Urkunde    29,162 ¦  1:06.53  125.¦ 2:39.25  100.¦
KF1          2. Stossier Karin                      1963 A-Hirtenberg                3:50.26,2     31.36,0  (3206) Urkunde    28,641 ¦  1:07.06    2.¦ 2:43.19    2.¦
KM1        168. Ing. Stossier Stefan                1960 A-Hirtenberg                4:17.38,5   1:22.11,1  (3207) Urkunde    25,616 ¦  1:12.35  179.¦ 3:05.03  168.¦
LM2        161. Stradner Christian                  1968 A-Anif                      5:27.01,0   1:25.25,4  (1237) Urkunde    26,053 ¦    59.48  163.¦   36.49  160.¦
KM1         80. Straßer Karl-Heinz, D-Memmingen     1958 Radsportkombinat Turbine    3:37.22,8     41.55,4  (1238) Urkunde    30,361 ¦  1:06.44  115.¦ 2:30.38   74.¦
KM2         81. Strasser Gregor                     1986 A-Obertrum am See           3:04.33,7     10.32,3  (2229) Urkunde    35,760 ¦    52.32   56.¦ 2:12.01   85.¦
KM1        208. Straetmans Joannes                  1935 B-Roosdaal                  4:53.07,8   1:57.40,4  (2348) Urkunde    22,515 ¦  1:25.03  216.¦ 3:28.04  204.¦
KF2         30. Streibl Nicole, D-Freilassing       1982 RSV Freilassing             3:50.28,7     50.59,2  (3209) Urkunde    28,636 ¦  1:07.07   30.¦ 2:43.21   30.¦
KF2         29. Stricker Michaela, D-Penzberg       1972 RSC-Wolfratshausen          3:49.11,3     49.41,8  (2231) Urkunde    28,797 ¦  1:06.59   27.¦ 2:42.11   28.¦
KM2        328. Strommer Matthias, A-Katsdorf       1974 Rohöl Aufsuchungs AG - Te   5:01.56,7   2:07.55,3  (3211) Urkunde    21,858 ¦  1:34.12  331.¦ 3:27.44  318.¦
KM2         72. Strondl Wolfgang, A-Unserfrau       1978 Bezirksblätter Team         3:03.12,0      9.10,6  (2232) Urkunde    36,026 ¦    54.12   91.¦ 2:08.59   62.¦
KM2         56. Struber Norbert, A-Adnet            1979 BSG-Bosch                   3:00.19,8      6.18,4  (1239) Urkunde    36,599 ¦    54.09   88.¦ 2:06.10   49.¦
KF2         22. Struijk-Debus Andrea                1969 A-Golling an der Salzach    3:35.22,9     35.53,4  (2388) Urkunde    30,643 ¦  1:02.00   20.¦ 2:33.22   21.¦
KM2        137. Struijk Rinus                       1966 A-Golling an der Salzach    3:18.08,7     24.07,3  (2389) Urkunde    33,308 ¦    57.57  139.¦ 2:20.10  129.¦
LM2        208. Stübinger Klaus, D-München          1964 Dreirad-Drivers             1:02.00,2 Irnprechtin  (1240)               --- ¦  1:02.00  173.¦    ----  ----¦
LM1        100. Dr. Sturm Peter, A-Stuhlfelden      1958 LC Oberpinzgau              5:52.06,9   1:48.29,1  (2310) Urkunde    24,196 ¦  1:07.01  105.¦   39.47  103.¦
KM1        131. Styblo Peter                        1956 A-Gerasdorf bei Wien        3:52.50,0     57.22,6  (3212) Urkunde    28,346 ¦  1:09.23  160.¦ 2:43.26  119.¦
LM2         57. Sühring Martin                      1976 A-Radstadt                  4:28.39,6     27.04,0  (1241) Urkunde    31,712 ¦    54.11   80.¦   30.08   69.¦
KM1         66. Sulzer Andreas, A-Thalgau           1962 Team Raiffeisen Salzburg    3:30.39,3     35.11,9  (3213) Urkunde    31,330 ¦  1:01.57   78.¦ 2:28.42   67.¦
LM1          6. Sunkler Alois                       1963 D-Schönau am Königssee      4:20.22,6     16.44,8   (107) Urkunde    32,721 ¦    52.28    8.¦   27.48    6.¦
KM1        193. Surkamp Klaus, D-zweikirchen        1956 team baier landshut         4:36.39,6   1:41.12,2  (3301) Urkunde    23,855 ¦  1:14.42  191.¦ 3:21.57  194.¦
LM2        188. Süße Florian, D-Kodersdorf          1987 Triathlon Team Niederschl   5:57.32,1   1:55.56,5  (2237) Urkunde    23,829 ¦  1:06.55  186.¦   35.52  150.¦
KM2        105. Svoboda Dieter                      1972 A-Elsbethen-Glasenbach      3:11.54,2     17.52,8  (1363) Urkunde    34,392 ¦    55.23  102.¦ 2:16.30  102.¦
KM1        190. Szulgacz Edward                     1952 D-Möhrendorf                4:36.22,7   1:40.55,3  (3214) Urkunde    23,880 ¦  1:12.49  181.¦ 3:23.33  196.¦

Total 133



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.