Eddy Merckx Classic 2008, Salzburg - nach Name "K"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr              km/h ¦ -Irnprechting ¦        -Ziel ¦
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM1        100. Ing. Kahl Wieland                   1956 A-Wien                      3:44.09,5     48.42,1  (3086) Urkunde    29,443 ¦    59.47   73.¦ 2:44.22  122.¦
LM2         46. Kaiser Thomas, D-München            1981 RC Concordia 1986 München   4:24.27,9     22.52,3  (2105) Urkunde    32,215 ¦    52.30   43.¦   29.59   64.¦
LM2        126. Kaisersberger Jun. Franz            1968 D-Garmisch-Partenkirchen    5:03.58,0   1:02.22,4  (2297) Urkunde    28,029 ¦    59.32  154.¦   32.19  106.¦
KM2        275. Kalkhofer Michael                   1979 A-Neumarkt am Wallersee     3:56.02,2   1:02.00,8  (3087) Urkunde    27,961 ¦  1:09.25  291.¦ 2:46.36  261.¦
KM2         99. Kaltenleithner Thomas, A-St. George 1967 bike-racing/blau-weiss      3:11.06,3     17.04,9  (2106) Urkunde    34,535 ¦    56.41  129.¦ 2:14.24   91.¦
LM2         22. Kandlbinder Anton, D-Regensburg     1972 run&bike Kelheim            4:15.49,8     14.14,2  (1125) Urkunde    33,303 ¦    51.52   24.¦   27.48   24.¦
KM2        220. Kapeller Daniel, A-Linz             1980 FestoolAutomotive           3:40.55,0     46.53,6  (3088) Urkunde    29,875 ¦  1:03.49  231.¦ 2:37.05  221.¦
KM2        160. Karnouschek Oliver, A-5421          1967 Tri Team Hallein            3:26.53,2     32.51,8  (1126) Urkunde    31,901 ¦    59.10  155.¦ 2:27.42  162.¦
LM1          2. Ing. Katzmayer Gerhard, A-Eugendorf 1963 Mtb-Club Koppl              4:12.29,2      8.51,4  (1127) Urkunde    33,744 ¦    51.51    4.¦   25.54    1.¦
LM2         52. Dr, Kaeuper Peter                   1967 CH-Lausanne                 4:28.04,0     26.28,4  (1124) Urkunde    31,783 ¦    56.29  112.¦   28.47   39.¦
KM1        165. Kavar Janez, SLO-Krize              1950 KARAMI 06                   4:15.32,7   1:20.05,3  (3090) Urkunde    25,827 ¦  1:08.20  154.¦ 3:07.12  173.¦
KM1        225. Kellner Johann, A-Niedernsill       1947 pillerseebiker                56.29,8 Irnprechtin  (2108)               --- ¦    56.29   34.¦    ----  ----¦
LM1         92. Kelz Christian, A-Bürmoos           1953 Turn- und Radlrunde Bürmo   5:42.36,1   1:38.58,3  (2298) Urkunde    24,868 ¦  1:01.58   82.¦    ----  ----¦
KM2        319. Kemmelmeier Stefan                  1973 D-Nürnberg                  4:41.01,7   1:47.00,3  (3091) Urkunde    23,485 ¦  1:13.21  310.¦ 3:27.40  317.¦
KM2         46. Mag. Kerschbaum Thomas, A-Salzburg  1973 SalzburgerLand Tourismus    2:57.34,7      3.33,3    (48) Urkunde    37,166 ¦    51.54   35.¦ 2:05.40   44.¦
KM2        158. Kerschbaumer Herbert                1967 A-Elsbethen-Glasenbach      3:25.10,0     31.08,6  (2354) Urkunde    32,168 ¦    57.54  135.¦ 2:27.15  160.¦
KF2         37. Kerschbaummayr Doris, A-Attnang-Puc 1971 www.radpoint.com            4:04.43,5   1:05.14,0  (3092) Urkunde    26,969 ¦  1:12.32   40.¦ 2:52.11   33.¦
KF2         28. Kibler Bianca, A-Lochen             1977 Team Palfinger # PALfit     3:49.11,2     49.41,7  (3094) Urkunde    28,797 ¦  1:07.46   33.¦ 2:41.24   27.¦
KF2         19. Kibler Gloria, A-Attersee           1982 Team Palfinger # PALfit     3:33.25,4     33.55,9  (3095) Urkunde    30,924 ¦  1:03.48   23.¦ 2:29.37   18.¦
KM2        157. Kickinger Hubert, A-Eberschwang     1968 nyx 2 rad Chaoten.com       3:25.09,5     31.08,1  (2110) Urkunde    32,170 ¦    59.30  163.¦ 2:25.39  151.¦
KM2        327. Kienlein Richard                    1968 D-Neumarkt                  4:59.12,0   2:05.10,6  (3096) Urkunde    22,058 ¦  1:21.42  324.¦ 3:37.30  323.¦
LM1         32. Kirbach Bodo                        1960 D-Friedrichshafen           4:45.04,0     41.26,2  (1128) Urkunde    29,887 ¦    54.06   23.¦   32.46   44.¦
KF2         11. Kirchhofer Marianne                 1974 A-Oberhofen am Irrsee       3:24.14,4     24.44,9  (2399) Urkunde    32,314 ¦    59.10   15.¦ 2:25.04   11.¦
LM2        117. Kirchlechner Andreas, A-Vomp        1964 U.Raiffeisen Radteam Tiro   4:59.08,3     57.32,7  (1129) Urkunde    28,481 ¦    58.21  141.¦   31.45   93.¦
KM2        314. Kirchmayer Andreas, A-Wien          1968 2RadChaoten.com             4:29.20,1   1:35.18,7  (3098) Urkunde    24,504 ¦  1:08.46  290.¦ 3:20.33  311.¦
LF2         13. Kirchner Martina, A-Stuhlfelden     1969 LC Oberpinzgau              5:51.21,8   1:24.13,8  (3274) Urkunde    24,248 ¦  1:07.01   16.¦   38.57   11.¦
LM2        156. Kirschner Dieter                    1964 A-Graz                      5:24.20,5   1:22.44,9  (2111) Urkunde    26,268 ¦    59.49  164.¦   38.09  175.¦
KM2         32. Kiss Dominik, A-Wien                1988 KUOTA 2RadChaoten.com       2:56.41,5      2.40,1  (1130) Urkunde    37,353 ¦    51.53   30.¦ 2:04.48   32.¦
LM2         93. Kitak Damir, SLO-ZALEC              1968 zalec                       4:46.10,7     44.35,1  (1131) Urkunde    29,771 ¦    54.15   94.¦   31.37   92.¦
LM2         91. Kitak Drago, SLO-#alec              1969 #ALEC                       4:45.48,3     44.12,7  (1132) Urkunde    29,810 ¦    54.12   86.¦   32.01   97.¦
LM1         78. Klaushofer Hans, A-Faistenau        1957 Ferrari Club Faistenau      5:26.14,4   1:22.36,6  (1134) Urkunde    26,115 ¦  1:03.21   92.¦   35.34   70.¦
KM2        115. Kleewein Christian                  1978 A-Radstadt                  3:14.25,3     20.23,9  (2112) Urkunde    33,946 ¦    57.54  135.¦ 2:16.30  100.¦
KM1        DSQ  Kneidinger Johann                   1960 A-Enns                          -----        disq  (3100)               --- ¦  1:13.10  ----¦ 3:03.28  ----¦
KF2         36. Mag. Knoll Birgit, A-Graz           1966 TC Union Graz               4:03.34,0   1:04.04,5    (47) Urkunde    27,097 ¦  1:07.27   32.¦ 2:56.06   38.¦
LM1         76. Knopf Roland                        1962 D-Kirchdorf am Inn          5:25.00,5   1:21.22,7  (1136) Urkunde    26,214 ¦    59.02   68.¦   36.16   76.¦
KM1        162. Apotheker Koberger Uwe, D-Grafing   1957 Forice Dachau               4:10.29,1   1:15.01,7  (3275) Urkunde    26,348 ¦  1:12.47  180.¦ 2:57.41  160.¦
LM1         31. Kobler Josef, D-Pleiskirchen        1955 RV-Pfeil Neuötting          4:41.43,2     38.05,4  (1137) Urkunde    30,242 ¦    54.13   33.¦   31.51   39.¦
KM2        304. Koch Augustin                       1989 A-Hochburg-Ach              4:24.29,3   1:30.27,9  (3276) Urkunde    24,953 ¦  1:10.04  294.¦ 3:14.24  303.¦
KF2         39. Koch Beate, D-München               1967 MRRC München                4:12.29,5   1:13.00,0  (3277) Urkunde    26,139 ¦  1:15.07   47.¦ 2:57.22   39.¦
KF1          5. Koch Christl, D-Neu-Ulm             1943 SC Bad Kleinkirchheim       4:24.54,2   1:06.04,0  (3101) Urkunde    24,914 ¦  1:15.11    5.¦ 3:09.43    5.¦
LM2        103. Koch Josef, D-Bayerisch Gmain       1978 WSC Bayerisch Gmain         4:50.20,4     48.44,8  (1306) Urkunde    29,344 ¦    54.02   60.¦   35.15  144.¦
LM1         60. Koch Lorenz Christoph, D-Neu-Ulm    1947 SC Bad Kleinkirchheim       5:08.58,0   1:05.20,2  (1138) Urkunde    27,575 ¦    56.41   51.¦   36.01   75.¦
KM2        139. Koch Rupert                         1979 D-Bayerisch Gmain           3:18.13,9     24.12,5  (1307) Urkunde    33,294 ¦    54.00   70.¦ 2:24.13  149.¦
KF2         47. Koch Simone                         1974 D-Olching                   4:31.25,1   1:31.55,6  (2113) Urkunde    24,316 ¦  1:07.47   34.¦ 3:23.37   47.¦
LM1         22. Kocjancic Rado, SLO-LJUBLJANA       1961 Polet EXTREME               4:36.29,6     32.51,8  (1139) Urkunde    30,814 ¦     ----  ----¦   29.18   14.¦
KF1          8. Kofler Alberta                      1958 A-Zell am See               4:57.09,5   1:38.19,3  (3278) Urkunde    22,210 ¦  1:21.41    8.¦ 3:35.28    8.¦
KM1        199. Kofler Gerhard                      1959 A-Zell am See               4:40.52,2   1:45.24,8  (3102) Urkunde    23,498 ¦  1:05.55  107.¦ 3:34.56  206.¦
KM2        184. Kofler Markus, A-Salzburg           1975 KASRADLER                   3:32.53,1     38.51,7  (1002) Urkunde    31,002 ¦    59.43  176.¦ 2:33.09  189.¦
LM2        100. Kofler Thomas, A-Feldkirch          1972 Karbon statt Kondition      4:49.35,3     47.59,7  (1140) Urkunde    29,421 ¦    54.03   63.¦   31.30   86.¦
KM1        210. Kogler Joachim, A-Bischofshofen     1961 Pappas Team                 4:59.32,0   2:04.04,6  (1018) Urkunde    22,034 ¦  1:20.51  209.¦ 3:38.40  209.¦
LM2        184. Kohlbacher Gerald, A-Straßwalchen   1976 sc Lagermax                 5:48.27,0   1:46.51,4  (1141) Urkunde    24,451 ¦    59.54  165.¦   42.32  194.¦
KF2         44. Koidl Helga                         1969 A-Eugendorf                 4:26.13,6   1:26.44,1  (3103) Urkunde    24,790 ¦  1:13.21   43.¦ 3:12.52   45.¦
KM2        174. Kolanek Michael                     1981 A-Bad Ischl                 3:30.50,3     36.48,9  (3312) Urkunde    31,303 ¦  1:03.48  230.¦ 2:27.02  158.¦
LM2        134. Költringer Matthias, A-Mattsee      1974 Windhaag bei Perg Power B   5:07.49,3   1:06.13,7  (1332) Urkunde    27,678 ¦    53.59   56.¦   38.33  177.¦
KM2        131. Komárek Miloslav                    1968 CZ-Litomysl                 3:18.06,6     24.05,2  (2115) Urkunde    33,314 ¦    58.16  143.¦ 2:19.49  126.¦
LM2         68. Diplom Ing König Ralf, D-München    1972 RC Concordia 1986           4:36.27,5     34.51,9  (1142) Urkunde    30,818 ¦    54.09   72.¦   27.37   22.¦
LM1         23. Königseder Rudolf, D-Tann           1960 SC Langeneck                4:36.29,9     32.52,1   (128) Urkunde    30,813 ¦    52.32   12.¦   28.01    7.¦
KM1        222. Konrad Bernhard                     1957 A-Salzburg                  5:36.30,2   2:41.02,8  (3104) Urkunde    19,613 ¦  1:33.46  222.¦ 4:02.44  220.¦
KM2        286. Kopelent Albert                     1972 A-Bürmoos                   4:03.10,3   1:09.08,9  (3105) Urkunde    27,141 ¦  1:10.38  296.¦ 2:52.31  280.¦
KM2        101. Kopp Alexander, A-Salzburg          1975 Delikatessen R.F. Azwange   3:11.29,2     17.27,8  (2300) Urkunde    34,467 ¦    57.58  140.¦ 2:13.30   89.¦
KM1         16. Korbaj Manfred, D-Teisendorf        1960 RSV Traunstein              3:03.12,3      7.44,9    (46) Urkunde    36,025 ¦    54.07   25.¦ 2:09.04   14.¦
LF2          9. Dipl.-Ing. Körber Astrid, A-Wien    1981 Team Intersport Eybl        5:14.09,8     47.01,8   (135) Urkunde    27,119 ¦    58.23    9.¦   36.20    9.¦
KM2         50. Körrer Johannes                     1975 A-Markt Piesting            2:58.29,0      4.27,6  (3407) Urkunde    36,978 ¦    52.31   52.¦ 2:05.57   47.¦
KM2        267. Kortoletzky Mario                   1974 A-Eugendorf                 3:52.50,7     58.49,3  (2390) Urkunde    28,345 ¦  1:06.58  270.¦ 2:45.51  258.¦
LM2        123. Kößlbacher Andreas, A-Unternberg    1975 hannes pfeifenberger tri    5:00.05,5     58.29,9  (1143) Urkunde    28,391 ¦    55.20   99.¦   33.11  122.¦
KM2        136. Kotoy Alfred, A-Salzburg            1964 RC-Obus                     3:18.08,5     24.07,1  (2117) Urkunde    33,309 ¦    55.20  100.¦ 2:22.47  137.¦
LM1         96. Ing. Krajcik Josef, CZ-Kralupy n. V 1950 Cyklo Vetas Team            5:50.09,4   1:46.31,6  (2119) Urkunde    24,331 ¦    58.59   66.¦   38.34   95.¦
KM1         60. Krammel Robert                      1958 A-Aich-Assach               3:25.10,4     29.43,0  (2386) Urkunde    32,167 ¦    57.54   53.¦ 2:27.15   59.¦
LF1          3. Krassnitzer Caroline, A-Bruck/Glstr 1958 Tri&Radunion Bruck          5:19.51,4     20.44,4    (45) Urkunde    26,636 ¦    58.22    2.¦   35.03    3.¦
KM2        244. Kraus Alexander, A-Anif             1975 Team Raiffeisen Salzburg    3:46.16,3     52.14,9  (3107) Urkunde    29,168 ¦  1:04.19  239.¦ 2:41.56  240.¦
KM1         50. Kraus Stefan, D-Freilassing         1961 RSV-RSK-Freilassing         3:23.42,4     28.15,0    (66) Urkunde    32,399 ¦    56.40   48.¦ 2:27.01   57.¦
LM2        165. Krause Christian, D-Erding          1968 keiner                      5:30.05,6   1:28.30,0  (1144) Urkunde    25,810 ¦    59.33  155.¦   35.49  149.¦
KM2          8. Kreidl Thomas, A-Schwaz             1967 Pappas Team                 2:54.03,1      0.01,7  (1017) Urkunde    37,919 ¦    51.51   25.¦ 2:02.11    2.¦
KM2        242. Kremser Reinhard, A-Salzburg        1976 KASRADLER                   3:45.48,2     51.46,8  (1005) Urkunde    29,228 ¦  1:03.21  225.¦ 2:42.27  243.¦
KM1        116. Krenn Matthias, A-Bad Kleinkirchhei 1960 radclub feld am see         3:48.19,2     52.51,8  (3108) Urkunde    28,906 ¦  1:01.42   76.¦ 2:46.36  130.¦
LM1         64. Kriechhammer Conny, A-Eugendorf     1960 MTB Club Koppl              5:15.34,3   1:11.56,5  (1145) Urkunde    26,998 ¦    56.34   40.¦   32.56   47.¦
KM1        134. Kriechhammer Otto                   1957 A-Obertrum am See           3:54.37,8     59.10,4  (3109) Urkunde    28,129 ¦  1:05.21  105.¦ 2:49.16  138.¦
KM2        152. Krispler Martin                     1975 A-Puch bei Hallein          3:23.47,1     29.45,7  (3314) Urkunde    32,387 ¦  1:00.46  193.¦ 2:23.00  138.¦
KM2        152. Krispler Thomas                     1979 A-Puch bei Hallein          3:23.47,1     29.45,7  (2392) Urkunde    32,387 ¦  1:00.44  191.¦ 2:23.02  139.¦
KM2        164. Kritzinger Sebastian                1980 A-Salzburg                  3:28.02,5     34.01,1  (2402) Urkunde    31,724 ¦  1:00.44  190.¦ 2:27.18  161.¦
LM2         97. Kritzinger Walter                   1964 A-Eugendorf                 4:49.04,6     47.29,0    (44) Urkunde    29,473 ¦    54.06   66.¦   32.33  111.¦
LM1          5. Krivetz Hannes, A-Ottenschlag       1959 RC Raiba Kosmopiloten Zwe   4:17.33,1     13.55,3  (1146) Urkunde    33,080 ¦    52.27    7.¦   27.27    5.¦
LM2        102. Kroismayr Albert                    1967 A-Salzburg                  4:49.55,3     48.19,7  (1147) Urkunde    29,387 ¦    54.12   87.¦   33.00  119.¦
KM2        DSQ  Kröll Franz, A-Ellmau               1966 Hoesch / Elektra Bregenz        -----        disq  (1302)               --- ¦    51.47  ----¦ 2:04.54  ----¦
KM2        251. Kronlachner Christian, A-Grieskirch 1966 CFK Sports                  3:47.12,5     53.11,1  (3110) Urkunde    29,048 ¦  1:06.30  249.¦ 2:40.41  236.¦
LM2        175. Kryszohn Tobias                     1980 D-München                   5:34.12,6   1:32.37,0  (2120) Urkunde    25,492 ¦  1:03.55  183.¦   37.59  173.¦
KM2        134. Kühleitner Stefan, A-Innerschwand   1977 Salzburg AG                 3:18.07,9     24.06,5  (2121) Urkunde    33,311 ¦    58.26  147.¦ 2:19.41  123.¦
KM2         80. Kuhn Peter, A-Mondsee               1967 Radteam-Oberhofen           3:04.33,1     10.31,7  (2123) Urkunde    35,762 ¦    54.07   86.¦ 2:10.25   74.¦
KM2        270. Kunack Thomas                       1978 D-Bad Schandau              3:53.02,2     59.00,8  (1148) Urkunde    28,321 ¦    59.50  183.¦ 2:53.11  283.¦
KM2         53. Kunz Gernot, A-Marz                 1970 BRC Lavanttal               2:59.29,4      5.28,0  (2124) Urkunde    36,770 ¦    52.28   46.¦ 2:07.01   56.¦
KM1        142. Kurschat Herbert                    1951 D-Bad Reichenhall           3:58.32,4   1:03.05,0  (3112) Urkunde    27,668 ¦  1:08.01  149.¦ 2:50.30  142.¦
KM2         30. Kuznik Marc, D-Rosenheim            1970 SC Velo-Keller              2:56.41,2      2.39,8  (1149) Urkunde    37,354 ¦    51.48   13.¦ 2:04.52   38.¦

Total 92



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.