(52) LS Teamwertung

Amadé Radmarathon 2008, A-Radstadt - (52) LS Teamwertung

Rang  Team                                                       Total
--------------------------------------------------------------------------------
   1. SPECIALIZED-Mountainbiker.at                          14:29.12,7
           73 Dr. Robeischl Ewald            A-Wien                    LM2        4:43.09,9    2.
           89 Bohunovsky Georg               A-Wien                    LM2        4:52.58,7    7.
         1150 Toelke Joachim                 A-Wien                    LM2        4:53.04,1   10.
           76 Schüller Andreas               A-Wien                    LM2        4:55.11,0   18.
         1382 Nemec Stefan                   A-Eichgraben              LM2        5:02.33,7   39.
   2. Bosch-Team Allgäu                                     14:54.11,2
         1158 Wagner Herbert                 D-Oberstaufen             LM2        4:53.04,8   12.
         1167 Wolf Richard                   D-Blaichach               LM2        4:53.12,7   13.
         1101 Nußbaumer Alois                D-Ofterschwang            LM2        5:07.53,7   47.
   3. Radfreunde Hilpoltstein                               14:54.49,4
         2150 Leitner Rudolf                 D-Thalmässing             LM2        4:56.10,1   20.
         2042 Deppner Jörg                   D-Hilpoltstein            LM2        4:59.19,6   28.
           45 Fiegl Tobias                   D-Allersberg              LM2        4:59.19,7   29.
         2124 Klinkmüller Dirk               D-Heideck                 LM2        5:05.26,8   43.
         2249 Schrüfer Alexander             D-Hilpoltstein            LM2        5:15.50,1   56.
         2090 Herrmann Thomas                D-Roth                    LM2        5:15.50,9   57.
   4. RSV Rosenheim                                         15:00.19,3
           39 Cramer Sandro                  D-Bad Aibling             LM2        4:56.10,8   21.
            6 Schmidmayr Simon               D-Schechen                LM2        4:56.14,4   23.
         1127 Scheitinger Hagen              D-Raubling                LM2        5:07.54,1   48.
   5. KOPFJAEGER-SPORTS e.V.                                15:01.06,0
         2170 Menzel Gregor                  D-Dresden                 LM2        4:56.13,7   22.
         2089 Herrmann Martin                D-Bautzen                 LM2        5:02.20,8   33.
         2216 Rinke Michael                  D-Neustadt                LM2        5:02.31,5   37.
         2045 Drosdek Nino                   D-Neustadt                LM2        5:28.25,2   88.
   6. Bikes&Boards Activity Racing T                        15:09.04,3
         1317 Hafenrichter Peter             D-Adelberg                LM1        4:55.13,3    3.
         1355 Kurz Oliver                    D-Weinstadt               LM2        4:55.13,6   19.
         1414 Sanwald Marc                   D-Backnang                LM2        5:18.37,4   69.
         1387 Nothdurft Gerd                 D-Schorndorf              LM1        5:18.40,2   13.
         1354 Kurz Markus                    D-Nellingen               LM2        5:26.23,0   77.
         1313 Gugelberger Florian            D-Fellbach                LM2        5:28.31,7   90.
         1455 Vorsatz Matthias               D-Stuttgart               LM1        5:55.42,6   59.
         3243 Rosenberger Alexander          D-Korntal-Münchingen      LM2        6:02.41,9  165.
   7. RC Concordia 86 München                               15:31.08,3
         1035 Geisert Philipp                D-München                 LM2        4:55.05,3   17.
         1083 Lösche Christoph               D-Weilheim                LM2        5:01.08,1   31.
         2109 Kaiser Thomas                  D-München                 LM2        5:34.54,9  107.
   8. RSV Passau                                            15:47.11,9
         1434 Sommer Martin                  D-Hauzenberg              LM2        5:07.54,8   49.
           67 Peter Gerhard                  D-Fürstenzell             LM1        5:15.58,3   11.
         1411 Roth Josef                     D-Neuburg am Inn          LM1        5:23.18,8   17.
         2390 Fuchs Mathias                  D-Büchlberg               LM1        5:28.35,7   24.
   9. RG Augsburg                                           16:43.56,5
         1364 Leib Dieter                    D-Augsburg                LM1        5:26.31,0   20.
         2005 Andorf Walter                  D-Augsburg                LM1        5:33.13,6   28.
         1431 Seidel Tino                    D-Adelzhausen             LM1        5:44.11,9   40.
  10. RDD                                                   16:54.24,2
           70 Pöschl Franz                   A-Linz                    LM1        5:25.55,6   18.
           80 Stütz Karl                     A-Linz                    LM1        5:44.08,6   39.
           61 Lehner Josef                   A-Puchenau                LM1        5:44.20,0   42.
  11. Triathlon Volksbank Fürstenfel                        17:11.41,0
         2352 Pauli Franz                    A-Gleisdorf               LM2        5:27.53,2   83.
         2367 Thöni Martin                   A-Markt Hartmannsdorf     LM2        5:36.43,0  115.
         2369 Tunst Thomas                   A-Markt Hartmannsdorf     LM2        6:07.04,8  173.
  12. HRC Jaritzberg                                        17:19.09,7
         2227 Saubart-Gissing Manfred        A-Hitzendorf              LM2        4:56.20,3   25.
         2226 Saubart Gernot                 A-Hitzendorf              LM2        6:02.39,5  163.
         2129 Kogler Christian               A-St. Bartholomä          LM2        6:20.09,9  195.
  13. RC Grieskirchen                                       17:29.54,5
         2086 Hel Peter                      A-Neumarkt im Hausruckkre LM1        5:44.08,3   38.
         2306 Wimmer Walter                  A-Grieskirchen            LM1        5:52.16,8   51.
         2263 Söllinger Stefan               A-Grieskirchen            LM1        5:53.29,4   55.
  14. RC Lostau                                             17:58.27,3
         2033 Buschmann Erik                 D-Niederndodeleben        LM2        5:36.08,2  110.
         2092 Hesse Heiner                   D-Magdeburg               LM2        5:36.08,3  111.
         2026 Brandt Marco                   D-Körbelitz               LM2        6:46.10,8  220.
  15. Nepro-Sport-Team                                      19:23.33,7
         2201 Pfister Walter                 D-Memmelsdorf             LM1        6:27.47,5   91.
         2179 Müller Gerhard                 D-Sattelberg              LM2        6:27.52,4  204.
         2211 Reinhard Hubert                D-Baunach                 LM1        6:27.53,8   92.
         2260 Siebler Joachim                D-Ingolstadt              LM2        6:52.14,1  229.
  16. RSF 80 Petersberg                                     20:30.52,4
         2107 Jung Roland                    D-Flieden                 LM1        5:55.42,0   58.
         2058 Fischer Michael                D-Petersberg              LM1        6:52.15,0  108.
         3079 Hamann Michael                 D-Künzell                 LM1        7:42.55,4  140.
         3046 Fischer Andreas                D-Petersberg              LM2        7:47.41,8  256.
  17. Hot Docolate                                          21:31.28,8
         1004 Dr. Bauer Markus               D-München                 LM2        6:46.22,2  221.
         1165 Dr. Wissing Christian          D-München                 LM2        6:52.15,7  231.
         1002 Achten Manfred                 D-München                 LM2        7:52.50,9  259.

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.