Amadé Radmarathon 2008, A-Radstadt - Land "A"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr                   km/h ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KM2         85. Holzhammer Richard, A-Absam         1978 RC-Raiffeisen Region Hall   3:09.47,3     34.57,8  (1335) Urkunde Foto    30,981 ¦ 
LM2        253. Huhs Emanuel, A-Absam               1985 RC-Raiffeisen Region Hall   7:33.11,9   2:50.03,9  (3115) Urkunde Foto    23,301 ¦ 
LM2         86. Recheis Thomas, A-Absam             1985 RC-Raiffeisen Region Hall   5:27.57,2     44.49,2  (2358) Urkunde Foto    32,199 ¦ 
LM2        261. Strasser Andreas                    1976 A-Alkoven                   2:28.03,0    Scheffau  (2274)         Foto       --- ¦ 
KM2         41. Söhnel Christian, A-Altach          1966 2Radchaoten.com             2:52.32,9     17.43,4  (1140) Urkunde Foto    34,077 ¦ 
KM2        125. Hinsby James, A-Altenmarkt im Ponga 1972 Spirit for Adventure        3:23.34,9     48.45,4  (3099) Urkunde Foto    28,882 ¦ 
KM2         57. Schneider Hermann, A-Altenmarkt im  1972 URC Intersport Schneider    2:52.45,5     17.56,0  (2242) Urkunde Foto    34,035 ¦ 
KM2         57. Schneider Markus, A-Altenmarkt im P 1973 URC Intersport Schneider    2:52.45,5     17.56,0  (2243) Urkunde Foto    34,035 ¦ 
LM2        174. Vavrovsky Lukas - Michael, A-Anif   1985 RC - ARBÖ Hallein           6:08.11,0   1:25.03,0  (1155) Urkunde Foto    28,681 ¦ 
KM2         98. Linetshumer Thomas, A-Aurach bei Ki 1966 Ru-ST Johann                3:13.28,4     38.38,9  (2153) Urkunde Foto    30,391 ¦ 
LM2         61. Hufnagl Gerhard, A-Axams            1964 Radteam Stubai Schlickera   5:15.57,1     32.49,1  (1056) Urkunde Foto    33,422 ¦ 
LM2         76. Tauber Martin, A-Axams              1973 RC Axams                    5:25.07,1     41.59,1  (2280) Urkunde Foto    32,480 ¦ 
KM2         26. Bacher Thomas, A-Bad Hofgastein     1981 Bergbiker-Gastein           2:48.59,0     14.09,5  (2010) Urkunde Foto    34,796 ¦ 
KM2         42. Brandner Rupert                     1985 A-Bad Hofgastein            2:52.33,3     17.43,8  (2025) Urkunde Foto    34,076 ¦ 
LM2          6. Zeller Valentin, A-Bad Ischl        1977 Team SPORT 2000             4:52.50,4      9.42,4    (86) Urkunde Foto    36,060 ¦ 
LM2        109. Irendorfer Andreas, A-Bad Mitterndo 1968 MTB-Club Bad Mitterndorf    5:35.28,0     52.20,0  (2334) Urkunde Foto    31,478 ¦ 
KM1         62. Schmidinger Walter, A-Bad Schallerb 1946 RC-Grieskirchen             3:38.49,9     49.51,9  (3259) Urkunde Foto    26,869 ¦ 
KM2         96. Wallinger Wolfgang                  1972 A-Bad Vigaun                3:12.29,9     37.40,4  (2372) Urkunde Foto    30,545 ¦ 
LM2         67. Buchwinkler Klaus                   1982 A-Berndorf bei Salzburg     5:16.30,8     33.22,8  (2376) Urkunde Foto    33,363 ¦ 
KM2         48. Kaserbacher Gerhard, A-Bischofshofe 1965 team motion & fun           2:52.36,1     17.46,6  (2340) Urkunde Foto    34,066 ¦ 
KM2          1. Mayr Matthias, A-Bischofshofen      1987 Bikeklinik                  2:34.49,5       -----    (12) Urkunde Foto    37,978 ¦ 
KM2        186. Saller Ferdinand                    1977 A-Bischofshofen             3:49.03,0   1:14.13,5  (3348) Urkunde Foto    25,671 ¦ 
KM2         34. Fuchs Ferdinand, A-Bludenz          1966 Team Radsport Bachmann Bü   2:49.05,3     14.15,8  (1303) Urkunde Foto    34,774 ¦ 
LM1        146. Hager Christian                     1960 A-Bürmoos                   2:28.03,4    Scheffau  (1318)         Foto       --- ¦ 
LM2         50. Reiss Juergen, A-Dornbirn           1966 2Rad Feuerstein             5:07.57,1     24.49,1    (78) Urkunde Foto    34,291 ¦ 
LM1        103. Wechselberger Walter, A-Ebbs        1957 URC Raika Stöger Ebbs       6:40.05,9   1:51.48,3  (3311) Urkunde Foto    26,393 ¦ 
KM2        198. Dipl.-Ing. Lang Robert              1973 A-Eggendorf                 3:54.42,3   1:19.52,8  (3149) Urkunde Foto    25,052 ¦ 
LM2         39. Nemec Stefan, A-Eichgraben          1974 KTM Mountainbiker           5:02.33,7     19.25,7  (1382) Urkunde Foto    34,901 ¦ 
LM1        119. Zauner Ernst, A-Ernsthofen          1960 RC ERNSTHOFEN               7:03.03,3   2:14.45,7  (1471) Urkunde Foto    24,961 ¦ 
LM2         15. Schmitt Christian, A-Feldkirch      1984 2Radchaoten.com             4:55.01,8     11.53,8    (75) Urkunde Foto    35,792 ¦ 
KM1         61. Schmitt Josef, A-Feldkirch          1957 2Radchaoten.com             3:37.36,3     48.38,3  (1421) Urkunde Foto    27,021 ¦ 
KM1         93. Pfund Alfred                        1947 A-Feldkirchen bei Graz      3:56.05,8   1:07.07,8  (3212) Urkunde Foto    24,905 ¦ 
KM2        121. Pfund Gerald                        1973 A-Feldkirchen bei Graz      3:21.47,5     46.58,0  (2203) Urkunde Foto    29,138 ¦ 
KM2          5. Bergmann Bernd, A-Fieberbrunn       1972 ARBÖ Pillerseebiker IS Gü   2:39.59,9      5.10,4    (22) Urkunde Foto    36,750 ¦ 
KM2         89. Brandtner Markus, A-Flachau         1976 USC Flachau                 3:10.35,6     35.46,1  (3022) Urkunde Foto    30,851 ¦ 
KM2          2. Fischbacher Hannes                  1972 A-Flachau                   2:36.35,5      1.46,0  (2393) Urkunde Foto    37,549 ¦ 
KM2         88. Gerold Bernhard                     1969 A-Flachau                   3:10.05,5     35.16,0  (2070) Urkunde Foto    30,932 ¦ 
KM1         40. Levett Michael, A-Flachau           1953 Lewes Wnderers C.C          3:24.01,6     35.03,6  (3155) Urkunde Foto    28,819 ¦ 
KM2        109. Schiefer Christoph, A-Flachau       1969 rc-Flachau                  3:19.05,1     44.15,6  (2230) Urkunde Foto    29,535 ¦ 
KM1         89. Thomas Andi                         1963 A-Flachau                   3:55.44,1   1:06.46,1  (3292) Urkunde Foto    24,943 ¦ 
KM1         92. Resch Matthäus, A-Forstau           1960 Schischule Forstau          3:55.57,0   1:06.59,0  (3235) Urkunde Foto    24,920 ¦ 
LM2         97. Caser Renato, A-Frastanz            1965 Rad Gragl-Frstanz           5:31.27,8     48.19,8  (1275) Urkunde Foto    31,858 ¦ 
KM1         22. Ing. Burger Raimund, A-Friesach     1953 UMTB - Team Friesach        3:09.39,7     20.41,7  (2321) Urkunde Foto    31,002 ¦ 
LM2        171. Rechling Harald                     1968 A-Frohnleiten               6:06.20,7   1:23.12,7  (3228) Urkunde Foto    28,825 ¦ 
LM1        131. Winter Hans                         1963 A-Frohnleiten               7:19.40,3   2:31.22,7  (3318) Urkunde Foto    24,017 ¦ 
KM2         39. Eigentler Simon, A-Fulpmes          1980 Rc Bike Point Arbö innsbr   2:52.29,5     17.40,0  (1022) Urkunde Foto    34,088 ¦ 
KM2        178. Wagner Günter, A-Gallspach          1976 RC Grieskirchen             3:44.58,6   1:10.09,1  (3305) Urkunde Foto    26,136 ¦ 
LM2         83. Pauli Franz, A-Gleisdorf            1974 Triathlon Volksbank Fürst   5:27.53,2     44.45,2  (2352) Urkunde Foto    32,206 ¦ 
KM2         82. Gruber Günther                      1968 A-Golling an der Salzach    3:09.40,1     34.50,6  (2386) Urkunde Foto    31,001 ¦ 
KM1         57. Rettenegger Johann, A-Golling an de 1963 Montageblitz                3:36.47,1     47.49,1  (1114) Urkunde Foto    27,123 ¦ 
KM2         44. Schorn Andreas, A-Golling an der Sa 1982 BSG Bosch                   2:52.35,0     17.45,5  (1133) Urkunde Foto    34,070 ¦ 
KM2        116. Putz Martin, A-Gosau                1979 Gosau                       3:20.44,2     45.54,7  (3226) Urkunde Foto    29,292 ¦ 
KM1        114. Hierz Siegfried                     1947 A-Graz                      4:14.51,6   1:25.53,6  (1049) Urkunde Foto    23,071 ¦ 
LM2         38. Dipl.-Ing. Klausner Andreas         1979 A-Graz                      5:02.33,0     19.25,0  (2123) Urkunde Foto    34,903 ¦ 
LM1         44. Starosta Rolf                       1959 A-Graz                      5:47.54,9     59.37,3  (1437) Urkunde Foto    30,352 ¦ 
KM1         39. Mag.pharm. Rizy Wolfgang, A-Grieski 1960 RC Grieskirchen             3:23.45,6     34.47,6  (2218) Urkunde Foto    28,857 ¦ 
LM1         55. Söllinger Stefan, A-Grieskirchen    1958 RC. Grieskirchen            5:53.29,4   1:05.11,8  (2263) Urkunde Foto    29,873 ¦ 
LM1         51. Wimmer Walter, A-Grieskirchen       1960 RC Grieskirchen             5:52.16,8   1:03.59,2  (2306) Urkunde Foto    29,976 ¦ 
KM2        135. Schrempf Reinhard                   1973 A-Gröbming                  3:28.42,2     53.52,7  (2374) Urkunde Foto    28,173 ¦ 
KM1         60. Plasser Ernst                       1962 A-Gschwandt                 3:36.55,1     47.57,1  (3220) Urkunde Foto    27,106 ¦ 
LM2          8. Ramsauer Thomas, A-Hallein          1979 BSG Bosch                   4:53.01,6      9.53,6  (1109) Urkunde Foto    36,037 ¦ 
KM2        106. Siller Günter                       1972 A-Hallein                   3:17.45,0     42.55,5  (2364) Urkunde Foto    29,734 ¦ 
KM2        152. Mitterhauser Hubert, A-Hallstatt    1971 Hallstatt                   3:36.26,1   1:01.36,6  (3189) Urkunde Foto    27,167 ¦ 
KM2         31. Rudolph Andreas, A-Hard             1967 RV Simplon Hard             2:49.02,6     14.13,1  (1412) Urkunde Foto    34,783 ¦ 
KM2         10. Rupprechter Roland, A-Hard          1966 RV Simplon Hard             2:44.44,5      9.55,0    (74) Urkunde Foto    35,692 ¦ 
LM2          5. Dr. Haun Frank, A-Hart im Zillertal 1969 Team Stevens-Eiblwieser     4:48.23,7      5.15,7    (47) Urkunde Foto    36,616 ¦ 
KM1         15. Graessl Bernhard, A-Heiligenblut    1956 Feld am See                 3:04.12,8     15.14,8  (2074) Urkunde Foto    31,919 ¦ 
LM2        163. Saubart Gernot, A-Hitzendorf        1984 HRC Jaritzberg              6:02.39,5   1:19.31,5  (2226) Urkunde Foto    29,118 ¦ 
LM2         25. Saubart-Gissing Manfred, A-Hitzendo 1971 HRC Jaritzberg              4:56.20,3     13.12,3  (2227) Urkunde Foto    35,634 ¦ 
KM1         50. Baumgartner Erich                   1957 A-Hochburg-Ach              3:30.52,6     41.54,6  (2014) Urkunde Foto    27,883 ¦ 
KM1          4. Decarli Adriano, A-Höchst           1961 2rad-chaoten                2:49.04,6      0.06,6    (40) Urkunde Foto    34,777 ¦ 
KM2        133. Mag. Berktold Gerd, A-Innsbruck     1968 keiner                      3:27.42,9     52.53,4  (3016) Urkunde Foto    28,308 ¦ 
KM2         23. Daniv Mario, A-Innsbruck            1973 ARBÖ Bike Point             2:48.36,3     13.46,8  (1014) Urkunde Foto    34,874 ¦ 
KM2         74. Jäger Karlheinz, A-Innsbruck        1973 i Ciclofilisti              3:04.23,5     29.34,0  (2105) Urkunde Foto    31,888 ¦ 
LM2        121. Schaffler Christoph, A-Innsbruck    1985 Union Raiffeisen Radteam    5:40.19,2     57.11,2  (2361) Urkunde Foto    31,029 ¦ 
LM1          9. Dechant Georg                       1961 A-Innsbruck-Igls            5:15.53,0     27.35,4    (41) Urkunde Foto    33,430 ¦ 
LM2        207. Ing. Hofer Robert, A-Kirchbichl     1970 DIGILOG                     6:30.26,8   1:47.18,8  (1050) Urkunde Foto    27,045 ¦ 
LM1         64. Osl Max, A-Kirchbichl               1962 DIGILOG Steuerungstechnik   5:57.10,1   1:08.52,5  (1391) Urkunde Foto    29,565 ¦ 
KM2         53. Noichl Markus                       1973 A-Kitzbühel                 2:52.39,1     17.49,6  (2399) Urkunde Foto    34,057 ¦ 
KF2          9. Prieling Nadja, A-Kitzbühel         1981 RU St.Johann in Tirol       3:23.41,4     29.11,6  (1107) Urkunde Foto    28,867 ¦ 
KF1         14. Husz Andi                           1960 A-Klösterle                 5:09.46,3   1:52.49,0  (3116) Urkunde Foto    18,981 ¦ 
KM2        118. Koppensteiner Bernd, A-Klosterneubu 1965 BoBTeam                     3:21.46,7     46.57,2  (2133) Urkunde Foto    29,140 ¦ 
KF2          8. Neubauer Carina, A-Klosterneuburg   1973 bobteam.info                3:21.46,7     27.16,9    (65) Urkunde Foto    29,140 ¦ 
KM1         83. Culka Karl-Heinz                    1944 A-Kufstein                  3:47.59,3     59.01,3  (3032) Urkunde Foto    25,790 ¦ 
KM1        104. Deuring Hubert, A-Langen bei Bregen 1955 Radcult Wolfurt             4:03.32,0   1:14.34,0  (1017) Urkunde Foto    24,144 ¦ 
LM1         93. Feurstein Erich, A-Langen bei Brege 1957 Radcult Wolfurt             6:28.05,2   1:39.47,6  (1027) Urkunde Foto    27,210 ¦ 
KM1        106. Obermüller Peter, A-Langen bei Breg 1959 Radcult Wolfurt             4:04.16,4   1:15.18,4  (3201) Urkunde Foto    24,071 ¦ 
LM2        213. Spettel Artur, A-Langen bei Bregenz 1967 Radcult Wolfurt             6:37.53,4   1:54.45,4  (1143) Urkunde Foto    26,539 ¦ 
KM2         54. Fiegl Johannes, A-Längenfeld        1989 URC Ötztal                  2:52.39,9     17.50,4  (1296) Urkunde Foto    34,054 ¦ 
KM2         50. Nösig Emanuel, A-Längenfeld         1981 URC Ötztal                  2:52.37,2     17.47,7  (1386) Urkunde Foto    34,063 ¦ 
LM2         42. Hammer Christian, A-Laxenburg       1972 tri-team.at                 5:04.51,5     21.43,5  (1044) Urkunde Foto    34,639 ¦ 
KM2        114. Hetz Bruno                          1974 A-Leogang                   3:20.43,2     45.53,7  (2093) Urkunde Foto    29,294 ¦ 
KM2        226. Bachmann Franz, A-Lienz             1970 Probike Lienz               5:10.55,1   2:36.05,6  (3004) Urkunde Foto    18,911 ¦ 
KM2        226. Ortner Johannes                     1971 A-Lienz                     5:10.55,1   2:36.05,6  (3204) Urkunde Foto    18,911 ¦ 
KM1        119. Höckner Wolfgang                    1962 A-Linz                      4:21.46,4   1:32.48,4  (3102) Urkunde Foto    22,462 ¦ 
LM1         18. Pöschl Franz, A-Linz                1963 RDD                         5:25.55,6     37.38,0    (70) Urkunde Foto    32,399 ¦ 
LM1         39. Stütz Karl, A-Linz                  1961 rdd                         5:44.08,6     55.51,0    (80) Urkunde Foto    30,684 ¦ 
KM1        135. Dr. Rathbauer Joachim, A-Linz, Dona 1959 RDD                         4:37.13,6   1:48.15,6    (71) Urkunde Foto    21,210 ¦ 
KM2         20. Tiefenthaler Josef, A-Ludesch       1967 Team Radsport Bachmann Bü   2:44.57,3     10.07,8    (81) Urkunde Foto    35,646 ¦ 
KM2         27. Erlfelder Georg                     1965 A-Lungötz                   2:48.59,2     14.09,7  (2387) Urkunde Foto    34,795 ¦ 
KF2          3. Hagen Ruth, A-Lustenau              1971 KUOTA 2radchaoten.com       3:00.52,5      6.22,7    (26) Urkunde Foto    32,508 ¦ 
KM2        117. Fresacher Markus                    1982 A-Maishofen                 3:21.11,8     46.22,3  (1030) Urkunde Foto    29,225 ¦ 
KM2        222. Bauerecker Thomas                   1965 A-Marchtrenk                5:00.29,7   2:25.40,2  (3357) Urkunde Foto    19,567 ¦ 
KM2        102. Schett Oliver                       1973 A-Maria Alm am Steinernen   3:15.38,4     40.48,9  (2229) Urkunde Foto    30,055 ¦ 
KM2        113. Bauer Andreas                       1981 A-Mariapfarr                3:20.36,5     45.47,0  (2013) Urkunde Foto    29,310 ¦ 
LM2        120. Bierbauer Hannes                    1981 A-Markt Hartmannsdorf       5:37.21,0     54.13,0  (2016) Urkunde Foto    31,302 ¦ 
LM2        116. Meister Norbert, A-Markt Hartmannsd 1966 Radsport Caska              5:36.43,2     53.35,2  (2349) Urkunde Foto    31,361 ¦ 
LM2        214. Mittendrein Martin                  1983 A-Markt Hartmannsdorf       6:39.39,5   1:56.31,5  (2176) Urkunde Foto    26,422 ¦ 
LM2        115. Thöni Martin, A-Markt Hartmannsdorf 1974 Triathlon Volksbank Fürst   5:36.43,0     53.35,0  (2367) Urkunde Foto    31,361 ¦ 
LM2        173. Tunst Thomas, A-Markt Hartmannsdorf 1974 Triathlon Volksbank Fürst   6:07.04,8   1:23.56,8  (2369) Urkunde Foto    28,767 ¦ 
KM1          9. Reiter Manfred, A-Mieders           1959 ARBÖ Bike Point             2:59.50,1     10.52,1  (1111) Urkunde Foto    32,696 ¦ 
LM2        216. Münch Jürgen, A-Münster             1964 GCG TriTeam                 6:40.17,3   1:57.09,3  (1380) Urkunde Foto    26,380 ¦ 
LM1         38. Hel Peter, A-Neumarkt im Hausruckkr 1958 RC-Grieskirchen             5:44.08,3     55.50,7  (2086) Urkunde Foto    30,685 ¦ 
KF2          5. Scheiber Carina, A-Niedernfritz     1983 RC Arbö Hallein             3:15.43,3     21.13,5  (1126) Urkunde Foto    30,042 ¦ 
LF1          2. Schwarzenbacher Elisabeth, A-Nieder 1961 RC Arbö Hallein             6:06.33,1      1.25,8    (15) Urkunde Foto    28,809 ¦ 
KM2         22. Burtscher Christian, A-Nüziders     1964 Radsport Bachmann Bürs      2:48.06,3     13.16,8  (1272) Urkunde Foto    34,978 ¦ 
KM2         15. Pichler Dominik, A-Nüziders         1982 RS Bachmann Bürs            2:44.47,7      9.58,2    (69) Urkunde Foto    35,680 ¦ 
KM2        112. Rützler Markus, A-Nüziders          1981 Team Radsport Bachmann Bü   3:20.27,5     45.38,0  (1413) Urkunde Foto    29,332 ¦ 
KM2        153. Mag. Kreuzer Christian              1965 A-Oberalm                   3:38.36,6   1:03.47,1  (3144) Urkunde Foto    26,897 ¦ 
LM2         51. Praxmarer Helmut, A-Oberperfuss     1966 Radteam Stubai Schlickera   5:08.02,2     24.54,2  (1403) Urkunde Foto    34,281 ¦ 
KM2        123. Nöbauer Jochen                      1975 A-Obertrum am See           3:21.47,9     46.58,4  (2189) Urkunde Foto    29,138 ¦ 
LM1          5. Krivetz Hannes, A-Ottenschlag       1959 RC Raiba Kosmopiloten Zwe   5:02.38,6     14.21,0    (23) Urkunde Foto    34,892 ¦ 
KM2        194. Magloth Johann, A-Pasching          1965 Radteam Haag                3:53.44,6   1:18.55,1  (2157) Urkunde Foto    25,155 ¦ 
KM2        208. Harb Ronald, A-Passail              1967 SKV Feuerwehr der Stadt G   4:11.28,3   1:36.38,8  (3081) Urkunde Foto    23,382 ¦ 
LM2        180. Pilz Stefan, A-Perg                 1973 Gesundheitszentrum PILZ     6:09.27,2   1:26.19,2  (2355) Urkunde Foto    28,582 ¦ 
KM2        162. Jeitl Andreas                       1966 A-Pernitz                   3:40.56,4   1:06.06,9  (1341) Urkunde Foto    26,613 ¦ 
LM2        125. Vogelsberger Markus, A-Pfaffenhofen 1964 Arbö RC Bike-Point          5:42.44,6     59.36,6  (1452) Urkunde Foto    30,810 ¦ 
KM1         43. Kornberger Erwin                    1958 A-Pichl, Ennstal            3:26.55,2     37.57,2  (3141) Urkunde Foto    28,416 ¦ 
KM2         46. Kornberger Stefan, A-Pichl, Ennstal 1986 pichl reiteralm             2:52.35,8     17.46,3  (2135) Urkunde Foto    34,067 ¦ 
KM2         21. Flatscher Günther, A-Piesendorf     1984 Hfc askö Auhof              2:47.06,5     12.17,0  (1028) Urkunde Foto    35,186 ¦ 
LM1         42. Lehner Josef, A-Puchenau            1956 RDD                         5:44.20,0     56.02,4    (61) Urkunde Foto    30,667 ¦ 
LM2        164. Kaiser Christian, A-Purkersdorf     1969 LC Erste Bank               6:02.41,7   1:19.33,7  (2108) Urkunde Foto    29,115 ¦ 
LM1        100. Horner Bernhard                     1963 A-Radstadt                  6:39.53,9   1:51.36,3  (2332) Urkunde Foto    26,406 ¦ 
KM1         91. Kainz Ernst, A-Radstadt             1955 RC Tauernruh Radstadt       3:55.56,8   1:06.58,8    (52) Urkunde Foto    24,920 ¦ 
KM2        147. Rappl Erwin                         1965 A-Radstadt                  3:34.25,0     59.35,5  (3366) Urkunde Foto    27,423 ¦ 
KM1         90. Ruhdorfer Werner, A-Radstadt        1962 RC Tauernruh Radstadt       3:55.56,3   1:06.58,3  (3246) Urkunde Foto    24,921 ¦ 
LM1         56. Salchegger Hubert, A-Radstadt       1955 RC gugge                    5:53.32,9   1:05.15,3  (2225) Urkunde Foto    29,868 ¦ 
KM2         70. Sühring Martin                      1976 A-Radstadt                  3:02.43,3     27.53,8  (2383) Urkunde Foto    32,180 ¦ 
KM2         79. Mag. Dr. Krösslhuber Veit, A-Ramsau 1978 OKC Lienz                   3:06.32,9     31.43,4  (2343) Urkunde Foto    31,519 ¦ 
KM2         19. Weitgasser Lukas, A-Ramsau am Dachs 1988 URC Haus im Ennstal         2:44.54,7     10.05,2  (2299) Urkunde Foto    35,655 ¦ 
KM2         68. Gerstgraser Alexander, A-Rauris     1979 aufi und owi st.johann      3:01.20,5     26.31,0  (3335) Urkunde Foto    32,424 ¦ 
KM1         71. Riess Andreas                       1952 A-Rauris                    3:42.27,6     53.29,6  (2215) Urkunde Foto    26,431 ¦ 
LM2        217. Rendl Martin                        1965 A-Reith im Alpbachtal       6:40.20,6   1:57.12,6  (1407) Urkunde Foto    26,377 ¦ 
KM2          3. Saurwein Alois, A-Rum               1973 ARBÖ Bike Point             2:39.58,5      5.09,0  (1125) Urkunde Foto    36,755 ¦ 
KF2         16. Karbach Doro, A-Saalfelden am Stein 1970 bigtime-sport.at            3:39.51,7     45.21,9  (2112) Urkunde Foto    26,744 ¦ 
KM2        115. Pichler-Steiner Matthias            1971 A-Saalfelden am Steinerne   3:20.43,6     45.54,1  (2204) Urkunde Foto    29,293 ¦ 
KM1         14. Hierl Karl, A-Salzburg              1961 ASKÖ Tri-Bürmoos            3:03.22,2     14.24,2  (2096) Urkunde Foto    32,066 ¦ 
KM2         60. John Norbert, A-Salzburg            1980 Team Radsport Kirchner      2:54.29,7     19.40,2  (1058) Urkunde Foto    33,697 ¦ 
LM1          1. Lindner Paul, A-Salzburg            1963 bikepalast.com              4:48.17,6       -----     (4) Urkunde Foto    36,629 ¦ 
LF2          6. Schmidhuber Elfi                    1978 A-Salzburg                  6:08.42,5     42.10,0  (1420) Urkunde Foto    28,640 ¦ 
LM2        211. Viehauser Florian                   1977 A-Salzburg                  6:33.43,5   1:50.35,5  (2290) Urkunde Foto    26,820 ¦ 
LM2        176. Dr von Rahden Burkhard              1972 A-Salzburg                  6:08.43,4   1:25.35,4  (2382) Urkunde Foto    28,639 ¦ 
KM2         71. Reisinger Thomas                    1977 A-Schladming                3:03.11,0     28.21,5  (2377) Urkunde Foto    32,098 ¦ 
LM1         27. Paur Karl, A-Schönberg am Kamp      1960 URC-Sparkasse Renner Lang   5:31.22,4     43.04,8  (2353) Urkunde Foto    31,867 ¦ 
KM1        142. Pfund Wolfgang                      1958 A-Seekirchen am Wallersee   5:16.55,1   2:27.57,1  (3213) Urkunde Foto    18,553 ¦ 
LM1         67. Kaltenbrunner Manfred               1958 A-Sierning                  5:58.36,2   1:10.18,6  (2110) Urkunde Foto    29,447 ¦ 
KF1          7. Fiegl Maria, A-Sölden               1952 URC Oetztal                 3:47.56,3     30.59,0    (14) Urkunde Foto    25,796 ¦ 
KM2         59. Tauferer Christian, A-Sölden        1967 Urc Ötztal                  2:52.46,2     17.56,7  (2281) Urkunde Foto    34,033 ¦ 
KM2         10. Ganglberger Martin, A-Sollenau      1973 KUOTA 2RadChaoten.com       2:44.44,5      9.55,0    (24) Urkunde Foto    35,692 ¦ 
KM2         73. Oteri Francesco, A-St. Anton im Mon 1965 Team Radsport Bachmann Bü   3:04.18,9     29.29,4  (2192) Urkunde Foto    31,901 ¦ 
LM2        195. Kogler Christian, A-St. Bartholomä  1971 HRC Jaritzberg              6:20.09,9   1:37.01,9  (2129) Urkunde Foto    27,777 ¦ 
KM2        138. Obermaier Fritz                     1973 A-St. Johann im Pongau      3:29.17,6     54.28,1  (3345) Urkunde Foto    28,094 ¦ 
KM2         81. Astl Martin, A-St. Johann in Tirol  1985 Rad Union St.Johann in Ti   3:09.39,2     34.49,7  (3328) Urkunde Foto    31,003 ¦ 
LM2         30. Irrnberger Hubert, A-St. Koloman    1982 USK St.Koloman              5:01.05,9     17.57,9  (2335) Urkunde Foto    35,071 ¦ 
KM1         21. Irrnberger Josef                    1958 A-St. Koloman               3:07.23,5     18.25,5  (2336) Urkunde Foto    31,378 ¦ 
KM2         62. Andexer Martin                      1978 A-St. Leonhard              2:55.34,9     20.45,4  (2317) Urkunde Foto    33,488 ¦ 
LM1         95. Duller Franz, A-St. Margarethen bei 1952 Fincon-CML                  6:28.36,0   1:40.18,4  (1020) Urkunde Foto    27,174 ¦ 
LM1         66. Lamm Friedrich, A-St. Marien        1963 Eybl Laufrad Steyr          5:57.43,8   1:09.26,2  (2141) Urkunde Foto    29,519 ¦ 
KM2        161. Promberger Georg                    1972 A-St. Martin am Tennengeb   3:39.55,8   1:05.06,3  (3224) Urkunde Foto    26,735 ¦ 
KM2        142. Kalteis Siegfried, A-St. Pölten     1974 Optik Höfer Roadrunners     3:32.12,6     57.23,1  (3124) Urkunde Foto    27,708 ¦ 
KM1        118. Wagner Gerhard                      1952 A-St. Stefan im Lavanttal   4:21.39,7   1:32.41,7  (3304) Urkunde Foto    22,471 ¦ 
LM2         94. Hofer Johannes                      1968 A-Stanzach                  5:28.38,7     45.30,7  (2097) Urkunde Foto    32,131 ¦ 
LM2        128. DI (FH) Rothböck Markus, A-Steyr    1979 Eybl Laufrad Steyr          5:45.12,9   1:02.04,9  (2222) Urkunde Foto    30,589 ¦ 
LM1         54. Moser Robert                        1962 A-Trins                     5:53.19,9   1:05.02,3  (1377) Urkunde Foto    29,886 ¦ 
KM1         70. Schwöllberger Franz, A-Turnau       1955 HN-radcenter                3:42.23,3     53.25,3  (3270) Urkunde Foto    26,440 ¦ 
LM1         37. Frischmann Erwin, A-Umhausen        1962 Ötzi-Radteam SV-Umhausen    5:44.07,3     55.49,7  (2327) Urkunde Foto    30,686 ¦ 
KM1         28. Lürzer Gerhard, A-Untertauern       1954 HIT FIT                     3:14.12,9     25.14,9  (3165) Urkunde Foto    30,275 ¦ 
LM2        136. Blanarik Miroslav                   1974 A-Villach                   5:48.59,9   1:05.51,9  (2320) Urkunde Foto    30,258 ¦ 
LM1         84. Pirker Siegfried, A-Villach         1963 BSG Infineon                6:18.56,4   1:30.38,8  (1400) Urkunde Foto    27,867 ¦ 
KM2        100. Walsberger Peter, A-Vöcklabruck     1974 Askö Vöcklabruck            3:14.26,9     39.37,4  (3308) Urkunde Foto    30,239 ¦ 
LM2         58. Mayer Thomas                        1976 A-Volders                   5:15.55,3     32.47,3  (2165) Urkunde Foto    33,426 ¦ 
KM2          7. Burger Andreas, A-Völs              1977 RC Innsbruck ARBÖ           2:40.01,0      5.11,5    (38) Urkunde Foto    36,746 ¦ 
LM2        177. Kirchlechner Andreas, A-Vomp        1964 U.Raiffeisen Radteam Tiro   6:08.44,2   1:25.36,2  (2120) Urkunde Foto    28,638 ¦ 
KF2          4. Emberger Margareta, A-Wagrain       1976 RC Martins Bike Shop Unke   3:10.06,9     15.37,1    (93) Urkunde Foto    30,928 ¦ 
KM2        220. Fritzenwallner Peter                1967 A-Wagrain                   4:33.42,7   1:58.53,2  (3334) Urkunde Foto    21,482 ¦ 
KF2         21. Michalek Isabella, A-Wagrain        1965 www.gaudiradler.com         3:52.42,0     58.12,2  (1091) Urkunde Foto    25,268 ¦ 
KM2          6. Sieberer Robert, A-Wagrain          1979 www.gaudiradler.com         2:40.00,3      5.10,8  (2363) Urkunde Foto    36,748 ¦ 
KM2         35. Schwaiger Bernhard, A-Waidring      1975 RC-Martins Bikeshop/Unken   2:49.06,8     14.17,3  (1428) Urkunde Foto    34,769 ¦ 
LM2         81. Mair Helmut                         1966 A-Wattens                   5:27.50,1     44.42,1  (2160) Urkunde Foto    32,211 ¦ 
KM1        DSQ  Schuster Gerhard, A-Wattens         1963 RC Raiffeisen Region Hall       -----        disq  (2252)         Foto       --- ¦ 
LM2         82. Lang Stefan, A-Weißenbach am Lech   1970 radclub reutte              5:27.52,9     44.44,9  (2144) Urkunde Foto    32,206 ¦ 
LM1        126. Lanzl Ewald                         1949 A-Wels                      7:11.22,1   2:23.04,5  (3150) Urkunde Foto    24,480 ¦ 
KM2        154. Holzmann Daniel, A-Werfen           1973 SSK Werfen                  3:38.47,4   1:03.57,9  (3109) Urkunde Foto    26,875 ¦ 
LM2         34. Arnhof Heribert, A-Wien             1974 RC Raiba Kosmopiloten       5:02.29,9     19.21,9    (50) Urkunde Foto    34,909 ¦ 
LM2          7. Bohunovsky Georg, A-Wien            1981 SPECIALIZED-mountainbiker   4:52.58,7      9.50,7    (89) Urkunde Foto    36,043 ¦ 
LM2        139. Divis Walter                        1964 A-Wien                      5:49.49,5   1:06.41,5  (3331) Urkunde Foto    30,186 ¦ 
LM1         83. Henmüller Franz                     1955 A-Wien                      6:18.51,3   1:30.33,7  (2088) Urkunde Foto    27,873 ¦ 
KM1        133. Kajdas Adam                         1950 A-Wien                      4:34.51,5   1:45.53,5  (2338) Urkunde Foto    21,392 ¦ 
KF1         12. Kajdas Teresa                       1956 A-Wien                      4:35.37,4   1:18.40,1  (2339) Urkunde Foto    21,333 ¦ 
KM2         24. Kiss Dominik, A-Wien                1988 KUOTA 2RadChaoten.com       2:48.56,6     14.07,1    (25) Urkunde Foto    34,804 ¦ 
KM2        108. Klaffl Andreas, A-Wien              1966 Team Benefit                3:18.58,4     44.08,9  (2122) Urkunde Foto    29,551 ¦ 
KM2         61. Dr. Krump Franz                     1975 A-Wien                      2:54.37,2     19.47,7  (3146) Urkunde Foto    33,673 ¦ 
LM2          3. Maresch Gabriel, A-Wien             1979 Team SPORTNORA              4:48.16,1      5.08,1  (2161) Urkunde Foto    36,632 ¦ 
LM2        147. Mag. Ranftler Robert                1971 A-Wien                      5:52.17,3   1:09.09,3  (2209) Urkunde Foto    29,975 ¦ 
LM2          2. Dr. Robeischl Ewald, A-Wien         1973 SPECIALIZED-Mountainbiker   4:43.09,9      0.01,9    (73) Urkunde Foto    37,292 ¦ 
LM2         18. Schüller Andreas, A-Wien            1978 SPECIALIZED-Mountainbiker   4:55.11,0     12.03,0    (76) Urkunde Foto    35,774 ¦ 
LM2         53. Steinkogler Rudolf, A-Wien          1977 Drahteselteam Salzkammerg   5:10.57,3     27.49,3  (2271) Urkunde Foto    33,959 ¦ 
LM2         10. Toelke Joachim, A-Wien              1972 SPECIALIZED-Mountainbiker   4:53.04,1      9.56,1  (1150) Urkunde Foto    36,032 ¦ 
LM1         62. mag. Tüchler Ernst                  1957 A-Wien                      5:57.01,6   1:08.44,0  (2286) Urkunde Foto    29,577 ¦ 
KM2        140. Wiesinger Michael                   1984 A-Wien                      3:30.17,2     55.27,7  (1162) Urkunde Foto    27,961 ¦ 
KM2        204. Zeuner Rudolf, A-Wien               1971 plast recycling austria     4:04.44,4   1:29.54,9  (3326) Urkunde Foto    24,025 ¦ 
KM2        139. Bollenberger Matthias, A-Winzendorf 1972 2RadChaoten.com DQ          3:29.18,0     54.28,5    (29) Urkunde Foto    28,093 ¦ 
KF2         15. Breil Wiebke, A-Wolfurt             1976 RV Simplon Hard             3:39.35,7     45.05,9  (3023) Urkunde Foto    26,776 ¦ 
KM2         17. Dr. Müller Stephan, A-Wolfurt       1975 RV Simplon Hard             2:44.50,0     10.00,5    (63) Urkunde Foto    35,672 ¦ 
KM1         18. Schwarz Gerhard, A-Wolfurt          1960 ÖAMTC RV Simplon Hard       3:05.14,5     16.16,5    (77) Urkunde Foto    31,742 ¦ 
KM1        124. Puehringer Franz                    1950 A-Wörgl                     4:23.23,8   1:34.25,8  (3225) Urkunde Foto    22,323 ¦ 
KM2          4. Fischer Rene, A-Zell am See         1973 www.bigtime-sport.at        2:39.59,1      5.09,6  (2326) Urkunde Foto    36,753 ¦ 
LM2        150. Reider Jochen, A-Zirl               1970 ARBÖ Bike Point             5:52.23,5   1:09.15,5  (1405) Urkunde Foto    29,966 ¦ 

Total 218



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.