Amadé Radmarathon 2008, A-Radstadt - nach Name "S"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr                   km/h ¦ 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
LM2         68. Sacher Christian, D-Penzberg        1974 SC Velo Keller              5:18.33,3     35.25,3  (1124) Urkunde Foto    33,149 ¦ 
KM2         77. Dipl.Ing. Sachrau Martin, D-Untersc 1971 Triathlon Karlsfeld         3:05.39,1     30.49,6  (2224) Urkunde Foto    31,672 ¦ 
LM1         56. Salchegger Hubert, A-Radstadt       1955 RC gugge                    5:53.32,9   1:05.15,3  (2225) Urkunde Foto    29,868 ¦ 
KM2        186. Saller Ferdinand                    1977 A-Bischofshofen             3:49.03,0   1:14.13,5  (3348) Urkunde Foto    25,671 ¦ 
LM2         69. Sanwald Marc, D-Backnang            1972 TSV-Schmiden activity-rac   5:18.37,4     35.29,4  (1414) Urkunde Foto    33,142 ¦ 
LM2        163. Saubart Gernot, A-Hitzendorf        1984 HRC Jaritzberg              6:02.39,5   1:19.31,5  (2226) Urkunde Foto    29,118 ¦ 
LM2         25. Saubart-Gissing Manfred, A-Hitzendo 1971 HRC Jaritzberg              4:56.20,3     13.12,3  (2227) Urkunde Foto    35,634 ¦ 
KM2          3. Saurwein Alois, A-Rum               1973 ARBÖ Bike Point             2:39.58,5      5.09,0  (1125) Urkunde Foto    36,755 ¦ 
KM2         72. Schad Frank, D-Stuttgart            1979 Abschleppdienst Stuttgart   3:03.11,1     28.21,6  (2360) Urkunde Foto    32,098 ¦ 
LM2        121. Schaffler Christoph, A-Innsbruck    1985 Union Raiffeisen Radteam    5:40.19,2     57.11,2  (2361) Urkunde Foto    31,029 ¦ 
KM1        120. Schalk Udo, D-Ilmenau               1961 Dream Team Ilmenau          4:22.08,3   1:33.10,3  (3253) Urkunde Foto    22,430 ¦ 
KM2        181. Schaepe Lutz, D-Fredersdorf         1966 www.mcbuero.de              3:46.35,9   1:11.46,4  (3252) Urkunde Foto    25,948 ¦ 
KM1        134. Scheerer Jens                       1956 D-Köln                      4:34.59,0   1:46.01,0  (3254) Urkunde Foto    21,383 ¦ 
KF2          5. Scheiber Carina, A-Niedernfritz     1983 RC Arbö Hallein             3:15.43,3     21.13,5  (1126) Urkunde Foto    30,042 ¦ 
LM2         48. Scheitinger Hagen, D-Raubling       1978 RSV-Rosenheim               5:07.54,1     24.46,1  (1127) Urkunde Foto    34,296 ¦ 
LM1         33. Scherrer Peter                      1958 D-Sauerlach                 5:41.16,9     52.59,3  (1416) Urkunde Foto    30,942 ¦ 
KM2        102. Schett Oliver                       1973 A-Maria Alm am Steinernen   3:15.38,4     40.48,9  (2229) Urkunde Foto    30,055 ¦ 
KM2        109. Schiefer Christoph, A-Flachau       1969 rc-Flachau                  3:19.05,1     44.15,6  (2230) Urkunde Foto    29,535 ¦ 
LM1         19. Schießl Lorenz, D-Teisendorf        1957 Radteam Rupertigau          5:26.30,8     38.13,2  (2231) Urkunde Foto    32,341 ¦ 
LM1         10. Schleibinger Günther, D-Polling     1957 Frisch Auf Neumarkt St. V   5:15.54,9     27.37,3  (1417) Urkunde Foto    33,426 ¦ 
KM1         46. Schmalfuß Holger                    1953 D-Crimmitschau              3:28.42,4     39.44,4  (2385) Urkunde Foto    28,173 ¦ 
KM1        145. Schmid Günter                       1953 D-Wilhelmsdorf              5:54.45,0   3:05.47,0  (1418) Urkunde Foto    16,575 ¦ 
KM2        172. Schmid Hansjörg                     1981 D-Augsburg                  3:44.38,3   1:09.48,8  (3258) Urkunde Foto    26,175 ¦ 
KM2         93. Schmid Martin, D-Niederviehbach     1970 Zweiradcenter Dingolfing    3:11.05,2     36.15,7  (2235) Urkunde Foto    30,771 ¦ 
KM2        132. Schmid Michael, D-Regensburg        1975 Team Hijos Radicchio        3:26.54,6     52.05,1  (1419) Urkunde Foto    28,418 ¦ 
LM1        114. Schmid Reinhard                     1960 D-Nürnberg                  6:57.59,0   2:09.41,4  (2236) Urkunde Foto    25,264 ¦ 
LM2         96. Schmid Tobias, D-Ulm                1972 SSV ULM                     5:28.53,0     45.45,0  (2237) Urkunde Foto    32,108 ¦ 
LF2          6. Schmidhuber Elfi                    1978 A-Salzburg                  6:08.42,5     42.10,0  (1420) Urkunde Foto    28,640 ¦ 
KM1         62. Schmidinger Walter, A-Bad Schallerb 1946 RC-Grieskirchen             3:38.49,9     49.51,9  (3259) Urkunde Foto    26,869 ¦ 
LM2         23. Schmidmayr Simon, D-Schechen        1984 RSV Rosenheim               4:56.14,4     13.06,4     (6) Urkunde Foto    35,646 ¦ 
LM2        252. Schmidt Detlef                      1967 D-Reinsdorf                 7:29.30,7   2:46.22,7  (2238) Urkunde Foto    23,492 ¦ 
KM2        184. Schmidt Joachim                     1966 D-Gmund                     3:47.49,9   1:13.00,4  (3262) Urkunde Foto    25,808 ¦ 
KM2        209. Schmidt Michael, D-Bergisch Gladbac 1968 Team Erdinger Alkoholfrei   4:12.09,1   1:37.19,6  (3263) Urkunde Foto    23,319 ¦ 
LM1         82. Schmidt Ralf                        1959 D-Oranienbaum               6:17.40,9   1:29.23,3  (1129) Urkunde Foto    27,960 ¦ 
KM1        113. Schmidt Wolfgang, D-Großkoschen     1953 Großkoschen                 4:13.15,7   1:24.17,7  (3264) Urkunde Foto    23,217 ¦ 
LM1        123. Schmidt Wolfgang, D-Gaildorf        1960 TRW Automotive Radsportgr   7:07.13,1   2:18.55,5  (2239) Urkunde Foto    24,718 ¦ 
LM2         15. Schmitt Christian, A-Feldkirch      1984 2Radchaoten.com             4:55.01,8     11.53,8    (75) Urkunde Foto    35,792 ¦ 
KM1         61. Schmitt Josef, A-Feldkirch          1957 2Radchaoten.com             3:37.36,3     48.38,3  (1421) Urkunde Foto    27,021 ¦ 
LM2        248. Schmitt Michael                     1986 D-Augsburg                  7:13.46,4   2:30.38,4  (3267) Urkunde Foto    24,344 ¦ 
LM2        102. Schneck Alois, D-Lam                1970 RC Avanti Viechtach         5:31.54,1     48.46,1  (2240) Urkunde Foto    31,816 ¦ 
KM2         78. Schneebichler Michael               1971 D-Neubeuern                 3:06.17,2     31.27,7  (2241) Urkunde Foto    31,564 ¦ 
KM2         57. Schneider Hermann, A-Altenmarkt im  1972 URC Intersport Schneider    2:52.45,5     17.56,0  (2242) Urkunde Foto    34,035 ¦ 
KM2         57. Schneider Markus, A-Altenmarkt im P 1973 URC Intersport Schneider    2:52.45,5     17.56,0  (2243) Urkunde Foto    34,035 ¦ 
LM2        159. Schneider Sascha, D-Berlin          1977 Borgsdorf                   5:58.25,9   1:15.17,9  (2244) Urkunde Foto    29,461 ¦ 
KM2         91. Schneider Torsten, D-München        1972 RC 92 Bad Salzungen         3:10.43,4     35.53,9  (1424) Urkunde Foto    30,829 ¦ 
LM1         30. Schnieder Peter, D-Eppingen         1961 TSV Leingarten              5:34.54,7     46.37,1  (1130) Urkunde Foto    31,530 ¦ 
LM2        158. Schnocklake Josef, D-Nürnberg       1972 Vfl Triteam Nürnberg        5:58.20,3   1:15.12,3  (2245) Urkunde Foto    29,469 ¦ 
LM1         89. Schönhofer Gerhard, D-Weiterstadt   1950 RSC Pedalo Weiterstadt      6:27.34,2   1:39.16,6  (1425) Urkunde Foto    27,246 ¦ 
KM2         65. Schörghuber Christoph, D-Ainring    1977 RSV Freilassing             3:00.36,3     25.46,8  (1132) Urkunde Foto    32,557 ¦ 
KM2         44. Schorn Andreas, A-Golling an der Sa 1982 BSG Bosch                   2:52.35,0     17.45,5  (1133) Urkunde Foto    34,070 ¦ 
KM2        135. Schrempf Reinhard                   1973 A-Gröbming                  3:28.42,2     53.52,7  (2374) Urkunde Foto    28,173 ¦ 
LM2         56. Schrüfer Alexander, D-Hilpoltstein  1977 Radfreunde Hilpoltstein     5:15.50,1     32.42,1  (2249) Urkunde Foto    33,435 ¦ 
KM1         35. Schubert Herbert, D-Obersulm        1955 Team Enjoy                  3:21.49,7     32.51,7  (1134) Urkunde Foto    29,133 ¦ 
KM2        183. Dr. Schubert Sven                   1971 D-München                   3:47.49,5   1:13.00,0  (3268) Urkunde Foto    25,809 ¦ 
KM2        191. Schuch Fredy                        1968 D-Biberbach                 3:51.39,7   1:16.50,2  (3364) Urkunde Foto    25,381 ¦ 
LM2         18. Schüller Andreas, A-Wien            1978 SPECIALIZED-Mountainbiker   4:55.11,0     12.03,0    (76) Urkunde Foto    35,774 ¦ 
KM2        200. Schulz Dirk, D-Herzberg             1970 Didis BAM Torgau            3:55.58,9   1:21.09,4  (3269) Urkunde Foto    24,917 ¦ 
KM1         19. Schumann Peter, D-Poing             1957 MRRC München                3:06.21,1     17.23,1  (1427) Urkunde Foto    31,553 ¦ 
KM1        DSQ  Schuster Gerhard, A-Wattens         1963 RC Raiffeisen Region Hall       -----        disq  (2252)         Foto       --- ¦ 
KM2         35. Schwaiger Bernhard, A-Waidring      1975 RC-Martins Bikeshop/Unken   2:49.06,8     14.17,3  (1428) Urkunde Foto    34,769 ¦ 
KM1         18. Schwarz Gerhard, A-Wolfurt          1960 ÖAMTC RV Simplon Hard       3:05.14,5     16.16,5    (77) Urkunde Foto    31,742 ¦ 
LF1          2. Schwarzenbacher Elisabeth, A-Nieder 1961 RC Arbö Hallein             6:06.33,1      1.25,8    (15) Urkunde Foto    28,809 ¦ 
KM1         70. Schwöllberger Franz, A-Turnau       1955 HN-radcenter                3:42.23,3     53.25,3  (3270) Urkunde Foto    26,440 ¦ 
LM2        245. Scida Eusonio, D-Köln               1975 Dauerrenner.de              7:05.38,3   2:22.30,3  (2254) Urkunde Foto    24,809 ¦ 
LM1        124. Seebauer Klaus, D-Ansbach           1956 RSG Radhaus                 7:08.52,0   2:20.34,4  (1429) Urkunde Foto    24,623 ¦ 
LM2        134. Seibold Jürgen, D-Mindelheim        1971 VC Mindelheim               5:48.22,9   1:05.14,9  (1430) Urkunde Foto    30,311 ¦ 
LM1         40. Seidel Tino, D-Adelzhausen          1963 RSC-Mering                  5:44.11,9     55.54,3  (1431) Urkunde Foto    30,679 ¦ 
KM1         33. Dr. Selmaier Rasso, D-München       1962 Team Erdinger Alkoholfrei   3:20.44,1     31.46,1  (3272) Urkunde Foto    29,292 ¦ 
KM2        146. Senftl Bernhard, D-Schönberg        1964 SV86 Schönberg              3:33.10,3     58.20,8  (2257) Urkunde Foto    27,583 ¦ 
KM2        110. Dipl.-Ing. Senger Andreas, D-Bayeri 1969 WSC Bayerisch Gmain         3:19.09,0     44.19,5    (55) Urkunde Foto    29,525 ¦ 
KM1         97. Serbe Volker, D-Berlin              1956 BRC Semper 1925 Berlin      4:00.31,2   1:11.33,2  (3273) Urkunde Foto    24,447 ¦ 
LF2          9. Serien Claudia, D-Berlin            1983 inline Kuriere Berlin       6:48.30,8   1:21.58,3  (1432) Urkunde Foto    25,849 ¦ 
KM1        140. Dr Seubert Thomas                   1963 D-Bad Abbach                5:11.30,6   2:22.32,6  (3274) Urkunde Foto    18,875 ¦ 
KM2          6. Sieberer Robert, A-Wagrain          1979 www.gaudiradler.com         2:40.00,3      5.10,8  (2363) Urkunde Foto    36,748 ¦ 
LM2        229. Siebler Joachim, D-Ingolstadt       1970 Nepro-Sport-Team            6:52.14,1   2:09.06,1  (2260) Urkunde Foto    25,616 ¦ 
KM1        129. Siegler Rudi                        1957 D-Fürth                     4:33.40,8   1:44.42,8  (3257) Urkunde Foto    21,484 ¦ 
KM2        211. Sigllechner Ulrich, D-Schrobenhause 1973 TTZ                         4:16.31,8   1:41.42,3  (3276) Urkunde Foto    22,921 ¦ 
KM2        106. Siller Günter                       1972 A-Hallein                   3:17.45,0     42.55,5  (2364) Urkunde Foto    29,734 ¦ 
KF2          1. Sindel Stefanie                     1979 D-Feldkirchen               2:54.29,8       -----    (17) Urkunde Foto    33,696 ¦ 
LM1        138. Sindermann Bernd                    1953 D-Guben                     7:37.51,0   2:49.33,4  (3277) Urkunde Foto    23,064 ¦ 
LM1        144. Dipl.-Ing. Singer Uwe, D-Glauchau   1955 SSV Lichtenstein            8:05.43,4   3:17.25,8  (1139) Urkunde Foto    21,740 ¦ 
LM2        193. Sirko Johann                        1975 D-Eggenfelden               6:19.37,0   1:36.29,0  (2365) Urkunde Foto    27,817 ¦ 
LM1         75. Skalec Jürgen, D-Zepernick          1957 RSV Werner Otto             6:08.00,0   1:19.42,4  (2261) Urkunde Foto    28,695 ¦ 
LM2        129. Skerwiderski Michael, D-Taufkirchen 1968 IBC DIMB Racing Team        5:46.22,7   1:03.14,7  (2262) Urkunde Foto    30,486 ¦ 
KM2         41. Söhnel Christian, A-Altach          1966 2Radchaoten.com             2:52.32,9     17.43,4  (1140) Urkunde Foto    34,077 ¦ 
LM1         55. Söllinger Stefan, A-Grieskirchen    1958 RC. Grieskirchen            5:53.29,4   1:05.11,8  (2263) Urkunde Foto    29,873 ¦ 
LM2        228. Sombeck Christian, D-Belgern        1977 diddisbam.de                6:52.13,5   2:09.05,5  (2265) Urkunde Foto    25,617 ¦ 
LM2         49. Sommer Martin, D-Hauzenberg         1964 RSV Passau                  5:07.54,8     24.46,8  (1434) Urkunde Foto    34,295 ¦ 
KF2         27. Spalk Anita                         1978 D-Dresden                   4:13.19,8   1:18.50,0  (3279) Urkunde Foto    23,210 ¦ 
KM1         58. Speicher Thomas, D-Reit im Winkl    1963 RSC Schleching              3:36.50,0     47.52,0  (1142) Urkunde Foto    27,117 ¦ 
LM2        213. Spettel Artur, A-Langen bei Bregenz 1967 Radcult Wolfurt             6:37.53,4   1:54.45,4  (1143) Urkunde Foto    26,539 ¦ 
KM1        103. Staab Wolf Dieter                   1953 D-Ulm                       4:03.31,8   1:14.33,8  (3281) Urkunde Foto    24,144 ¦ 
LM1         45. Stadler Michael, D-Kirchham         1961 Tri-Team-Triftern           5:47.58,4     59.40,8  (2266) Urkunde Foto    30,347 ¦ 
LM2        201. Stadler Rainer, D-Dachau            1976 Soli-Dachau                 6:27.38,6   1:44.30,6  (2267) Urkunde Foto    27,241 ¦ 
KM1        105. Stand Peter, D-Sebnitz              1962 KC Rauschensteiner Sebnit   4:03.50,0   1:14.52,0  (3282) Urkunde Foto    24,114 ¦ 
LM1         44. Starosta Rolf                       1959 A-Graz                      5:47.54,9     59.37,3  (1437) Urkunde Foto    30,352 ¦ 
LM2         16. Stecher Frowin, I-Mals im Vinschgau 1970 ARSV-Vinschgau              4:55.02,5     11.54,5    (79) Urkunde Foto    35,791 ¦ 
LM2         60. Steffens Jürgen, D-Erlangen         1975 TV 48 Erlangen              5:15.56,7     32.48,7  (2270) Urkunde Foto    33,423 ¦ 
KM2        188. Dipl.-Jur. Stefko Alexander, D-Ober 1966 TSV 1946 Altenberg          3:49.05,1   1:14.15,6  (1145) Urkunde Foto    25,667 ¦ 
LM2        140. Steiger Peter, D-München            1974 rsc rapid münchen           5:49.52,9   1:06.44,9  (1438) Urkunde Foto    30,181 ¦ 
LM2         93. Steinhart Johann, D-Friedberg       1967 RSC-Mering                  5:28.35,2     45.27,2  (2366) Urkunde Foto    32,137 ¦ 
LM2         53. Steinkogler Rudolf, A-Wien          1977 Drahteselteam Salzkammerg   5:10.57,3     27.49,3  (2271) Urkunde Foto    33,959 ¦ 
KM2         83. Stemm Uwe, D-Suhl                   1971 RV 1893 Schleusingen-Suhl   3:09.41,4     34.51,9  (1440) Urkunde Foto    30,997 ¦ 
KM2        221. Stevenson Alan                      1967 GB-Glasgow                  4:37.24,0   2:02.34,5  (3283) Urkunde Foto    21,196 ¦ 
LM1         85. Stieber Werner                      1963 D-Bad Aibling               6:20.11,3   1:31.53,7  (1442) Urkunde Foto    27,775 ¦ 
LM2        208. Stieda Georg, D-München             1975 RSV Hachinger Tal           6:30.27,4   1:47.19,4  (3284) Urkunde Foto    27,045 ¦ 
LM1         25. Stoecker Mike, D-Bergisch Gladbach  1961 Staubwolke Refrath          5:28.36,5     40.18,9  (1146) Urkunde Foto    32,135 ¦ 
LM2        170. Stockner Markus, D-Tann             1975 SC LANGENECK                6:04.55,0   1:21.47,0  (2273) Urkunde Foto    28,938 ¦ 
LM2        124. Stolte Erik                         1979 D-Stuttgart                 5:42.26,0     59.18,0  (1147) Urkunde Foto    30,838 ¦ 
KM2        105. Stolte Paul, D-Marburg              1982 Marburg Serpentine          3:16.42,7     41.53,2  (3350) Urkunde Foto    29,891 ¦ 
LM2        254. Stößer Peter                        1974 D-Wolfratshausen            7:36.28,3   2:53.20,3  (3285) Urkunde Foto    23,133 ¦ 
LM2        181. Straßer Andreas, D-Regen            1979 Sportzug Regen              6:09.27,6   1:26.19,6  (3286) Urkunde Foto    28,582 ¦ 
LM2        261. Strasser Andreas                    1976 A-Alkoven                   2:28.03,0    Scheffau  (2274)         Foto       --- ¦ 
KF2         25. Stricker Michaela, D-Penzberg       1972 RSC Wolfratshausen          4:04.45,4   1:10.15,6  (1148) Urkunde Foto    24,023 ¦ 
LM2        191. Strobl Edwin, D-Eggenfelden         1965 Tri-Team-Triftern           6:19.11,6   1:36.03,6  (2275) Urkunde Foto    27,848 ¦ 
LM2        203. Struck Thomas, D-Olching            1970 Soli Dachau                 6:27.51,5   1:44.43,5  (2278) Urkunde Foto    27,226 ¦ 
LM2        196. Stüber Torsten, D-Langen            1973 Eintracht Frankfurt         6:21.41,6   1:38.33,6  (1443) Urkunde Foto    27,666 ¦ 
LM1        135. Stuckert Karl-Heinz                 1954 D-Aschaffenburg             7:29.30,0   2:41.12,4  (3290) Urkunde Foto    23,492 ¦ 
LF1          5. Stuiber Karin, D-Weinstadt          1961 RTC- Weinstadt              6:44.45,1     39.37,8     (7) Urkunde Foto    26,090 ¦ 
LM1         39. Stütz Karl, A-Linz                  1961 rdd                         5:44.08,6     55.51,0    (80) Urkunde Foto    30,684 ¦ 
KM2         70. Sühring Martin                      1976 A-Radstadt                  3:02.43,3     27.53,8  (2383) Urkunde Foto    32,180 ¦ 
KM1         20. Sunkler Alois                       1963 D-Schönau am Königssee      3:06.24,9     17.26,9  (1444) Urkunde Foto    31,542 ¦ 

Total 122



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.