10. Alpen-Challenge 2008, Lenz - nach Ortschaft "T"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr             km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ClassM50   152. Rüegg Stefan                        1966 Tägerschen                  5:49.09,7   1:56.35,9   (658) Diplom    20,964 ¦ 
ClassM50    56. Frei Ralf, Tamins                   1968 Team Roleto                 4:48.31,6     55.57,8   (916) Diplom    25,370 ¦ 
Cup H        3. Huber Daniel, Tamins                1969 Team Raiffeisen  VBC Land     14.30,4      0.34,5    (19) Diplom    25,643 ¦ 
ClassM35    45. Schlumpf Roger, Teufen AR           1974 Team Mare e Monti           4:37.41,8     45.38,4   (698) Diplom    26,359 ¦ 
ChallF50     7. Fontanive Regula                    1965 Teufen ZH                  10:30.09,8   2:12.28,4  (1043) Diplom    20,946 ¦ 
ChallM50   145. Humm Fritz                          1965 Teufen ZH                  10:30.09,6   3:41.15,6   (967) Diplom    20,947 ¦ 
ChallF50    12. Lienhard Sonja                      1968 Teufen ZH                  11:23.35,5   3:05.54,1  (1074) Diplom    19,309 ¦ 
ChallM50    59. Fitzi Michael, Thal                 1971 Radsport FREI Team          8:39.19,6   1:50.25,6   (246) Diplom    25,417 ¦ 
ClassM50    27. Blume Michael                       1971 Thalwil                     4:20.29,8     27.56,0   (100) Diplom    28,100 ¦ 
ClassM35   141. Rückstein Bruno, Thalwil            1978 Backstone                   6:42.48,3   2:50.44,9  (1136) Diplom    18,172 ¦ 
ChallM35    22. Tissi Mario                         1974 Thayngen                    8:31.09,9   1:42.22,5   (806) Diplom    25,823 ¦ 
ClassF50    22. Koch Barbara                        1959 Theilingen                  6:30.22,1   2:13.45,6  (1067) Diplom    18,751 ¦ 
ClassM60    56. Koch Willy                          1950 Theilingen                  6:30.22,3   2:31.25,4   (432) Diplom    18,751 ¦ 
Plausch      8. Simonet Livio                       1998 Tiefencastel                  30.10,3     12.57,9    (35) Diplom    12,329 ¦ 
Plausch      3. Simonet Sandro                      1995 Tiefencastel                  19.32,4      2.20,0    (37) Diplom    19,037 ¦ 
ChallM35    74. Rosenberg Bert, Trasadingen         1977 La Marmotte                11:01.30,3   4:12.42,9   (648) Diplom    19,954 ¦ 
ClassM35    30. Hug Remo, Trimmis                   1983 Calanda Flyers Trimmis      4:20.00,3     27.56,9   (374) Diplom    28,153 ¦ 
ClassM50   114. Gartmann Thomas                     1967 Tschappina                  5:20.47,8   1:28.14,0   (265) Diplom    22,818 ¦ 
ClassM70    16. Hunold Meinrad                      1947 Tscherlach                  6:50.05,3   2:02.07,6  (1015) Diplom    17,849 ¦ 
ChallM50    69. Schmid Bruno                        1962 Tscherlach                  8:51.23,9   2:02.29,9   (700) Diplom    24,840 ¦ 
ChallM50    17. Pol Marco                           1972 Tumegl/Tomils               7:39.51,0     50.57,0   (598) Diplom    28,705 ¦ 
ClassM50   227. Wischnewski Leo                     1961 Tumegl/Tomils               6:29.04,9   2:36.31,1   (888) Diplom    18,813 ¦ 

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.