10. Alpen-Challenge 2008, Lenz - nach Ortschaft "D"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr             km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ChallM50    81. Fior Guglielmo                      1967 Dachsen                     9:08.47,0   2:19.53,0   (240) Diplom    24,053 ¦ 
ClassM35    38. van Klooster Maarten, Dättwil AG    1976 Bikezone                    4:29.46,3     37.42,9   (831) Diplom    27,134 ¦ 
Open H      20. Simeon Walter, Davos Dorf           1969 LLC Bual                      17.02,2      3.21,6    (73) Diplom    21,835 ¦ 
ClassF35     7. Gantenbein Yvonne                   1978 Davos Frauenkirch           5:33.39,3     54.05,8  (1046) Diplom    21,938 ¦ 
ChallM35    12. Jeanneret Thierry                   1974 Davos Frauenkirch           7:52.41,8   1:03.54,4   (387) Diplom    27,924 ¦ 
Open H      15. Bernath Heinz                       1968 Davos Glaris                  16.29,6      2.49,0    (81) Diplom    22,554 ¦ 
ClassM50    53. Bernath Heinz                       1968 Davos Glaris                4:47.34,8     55.01,0   (975) Diplom    25,453 ¦ 
ChallM50    64. Joas Franz                          1967 Davos Platz                 8:44.21,1   1:55.27,1   (389) Diplom    25,173 ¦ 
ChallM50    63. Marugg Beat                         1966 Davos Platz                 8:44.21,0   1:55.27,0   (513) Diplom    25,174 ¦ 
ClassF50     5. Wagenführ Sandra                    1971 Davos Platz                 4:49.39,6     33.03,1  (1117) Diplom    25,271 ¦ 
ClassM50    10. Wagenführ Thomas                    1971 Davos Platz                 4:04.30,0     11.56,2    (14) Diplom    29,938 ¦ 
ClassM50   143. Zahner Alex                         1966 Davos Platz                 5:40.46,4   1:48.12,6   (934) Diplom    21,480 ¦ 
ClassM50    82. Frei Urs                            1963 Dielsdorf                   5:01.50,7   1:09.16,9  (1008) Diplom    24,250 ¦ 
ClassM50    87. Baumgartner Roger                   1967 Diepoldsau                  5:05.22,3   1:12.48,5    (61) Diplom    23,970 ¦ 
ClassM50   147. Ritz Peter                          1960 Dietikon                    5:45.07,5   1:52.33,7   (640) Diplom    21,209 ¦ 
ClassM35    53. Devittori Francesco, Dino           1982 CG CERESIO                  4:45.58,0     53.54,6   (185) Diplom    25,597 ¦ 
ClassM70     2. Arpagaus Ernst                      1947 Domat/Ems                   5:04.14,4     16.16,7   (913) Diplom    24,059 ¦ 
ClassM50    33. Capaul Daniel                       1966 Domat/Ems                   4:25.59,4     33.25,6   (523) Diplom    27,519 ¦ 
Cup H        2. Gubser Renato, Domat/Ems            1975 Thömus Bike Team Graubünd     14.23,3      0.27,4    (13) Diplom    25,854 ¦ 
ChallM50     5. Joos Heinz, Domat/Ems               1970 RMV Chur                    7:13.19,8     24.25,8  (1142) Diplom    30,461 ¦ 
ClassM50   198. Schär Peter                         1961 Domat/Ems                   6:15.22,5   2:22.48,7   (676) Diplom    19,500 ¦ 
ClassM35   151. Thoma Heinz                         1982 Dübendorf                   7:02.43,7   3:10.40,3  (1141) Diplom    17,316 ¦ 

Total 22



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.