10. Alpen-Challenge 2008, Lenz - nach Name "G"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr             km/h ¦ 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ClassM35    61. Gaio René                           1977 Mitlödi                     4:50.42,8     58.39,4   (262) Diplom    25,179 ¦ 
Cup F        1. Gantenbein Corina                   1986 Zizers                        17.13,2       -----    (75) Diplom    21,602 ¦ 
ClassF35     7. Gantenbein Yvonne                   1978 Davos Frauenkirch           5:33.39,3     54.05,8  (1046) Diplom    21,938 ¦ 
ChallM50   109. Ganter Wolfgang                     1962 D-Furtwangen                9:36.12,4   2:47.18,4   (263) Diplom    22,908 ¦ 
ChallM50    89. Garlisi Umberto, B-Lanaken Rekem    1964 krom stuur                  9:20.18,8   2:31.24,8   (264) Diplom    23,558 ¦ 
ClassM50   114. Gartmann Thomas                     1967 Tschappina                  5:20.47,8   1:28.14,0   (265) Diplom    22,818 ¦ 
ClassM50   229. Gass Hans-Günther                   1962 D-Kruft                     6:29.50,6   2:37.16,8   (266) Diplom    18,776 ¦ 
ClassM50   289. Gaus Martin, D-Boll                 1963 bad-boller-roller           8:35.35,7   4:43.01,9   (268) Diplom    14,197 ¦ 
ClassM50    97. Geertz Gunnar, D-Niebüll            1971 SV Enge-Sande               5:11.46,4   1:19.12,6   (271) Diplom    23,478 ¦ 
ChallM50    32. Gees Ralf, Uerikon                  1970 Zürisee- Racer              7:56.20,5   1:07.26,5   (925) Diplom    27,711 ¦ 
ChallM50   125. Gehring Mike                        1965 D-Mannheim                  9:56.31,6   3:07.37,6   (272) Diplom    22,128 ¦ 
ChallM35    70. Geier Simon                         1981 D-Stuttgart                10:55.57,2   4:07.09,8   (273) Diplom    20,123 ¦ 
ClassM60    28. Geiger Urs                          1957 Basel                       5:40.25,7   1:41.28,8   (966) Diplom    21,502 ¦ 
ClassM50   103. Geiges Andreas                      1959 Bergün/Bravuogn             5:13.22,8   1:20.49,0   (274) Diplom    23,358 ¦ 
ClassM50   140. Geller Gerhard                      1962 D-Schwäbisch Gmünd          5:39.56,5   1:47.22,7   (275) Diplom    21,533 ¦ 
ClassM35   132. Gerbel Daniel                       1973 Zeiningen                   6:12.42,8   2:20.39,4  (1140) Diplom    19,639 ¦ 
ClassF50    13. Gerber Anne                         1968 Celerina/Schlarigna         5:55.33,5   1:38.57,0  (1047) Diplom    20,587 ¦ 
ChallM35    28. Getrosi Oliver, D-Hockenheim        1975 www.radmarathon-piraten.d   8:38.45,1   1:49.57,7   (986) Diplom    25,445 ¦ 
ClassF50    31. Giesa Petra, D-Montabaur            1968 Tonwerk                     7:29.22,5   3:12.46,0  (1048) Diplom    16,289 ¦ 
ClassM35    93. Giger Michael                       1975 Walenstadt                  5:24.08,2   1:32.04,8   (276) Diplom    22,583 ¦ 
ClassM60    46. Gillmann Walter                     1951 Schaffhausen                6:19.33,9   2:20.37,0   (277) Diplom    19,285 ¦ 
ChallM50     2. Girardi Thomas, Wangs               1968 Bike Paradis                6:49.09,4      0.15,4   (278) Diplom    32,261 ¦ 
ClassM35    56. Gisler Michi, Zizers                1986 VBC Landquart               4:49.13,0     57.09,6   (964) Diplom    25,309 ¦ 
ClassM50   271. Gisler Thomas                       1966 Unterengstringen            7:26.01,6   3:33.27,8   (279) Diplom    16,411 ¦ 
ClassM50    81. Gloor Peter                         1962 Beckenried                  5:01.45,4   1:09.11,6   (281) Diplom    24,257 ¦ 
ClassM60    26. Gmünder Sepp, Zürich                1955 Wallizeller                 5:28.00,2   1:29.03,3   (282) Diplom    22,316 ¦ 
ChallM60    42. Godesberg Josef                     1953 D-Kerpen                   11:36.07,4   3:52.36,3   (283) Diplom    18,962 ¦ 
ClassM50   116. Gogg Marcel, Winterthur             1967 Team Gardasee               5:22.01,2   1:29.27,4   (284) Diplom    22,731 ¦ 
ChallM50   153. Göller Veit                         1960 D-Memmingen                10:40.23,0   3:51.29,0   (285) Diplom    20,612 ¦ 
ClassM50    90. Gommel Lutz                         1968 Langendorf                  5:06.24,9   1:13.51,1   (286) Diplom    23,889 ¦ 
ClassM60    57. Gössi Georges                       1954 Gelterkinden                6:34.54,1   2:35.57,2   (287) Diplom    18,536 ¦ 
ChallM35     1. Götsch Philip, I-Tirol (BZ)         1984 Dynamik bike                6:48.47,4       -----   (918) Diplom    32,290 ¦ 
Open H       1. Götsch Philip                       1984 I-Tirol (BZ)                  13.40,6       -----    (60) Diplom    27,199 ¦ 
ClassM70     1. Grab Candid                         1943 Malans GR                   4:47.57,7       -----   (288) Diplom    25,420 ¦ 
ClassM35    23. Graf Michael                        1982 Vaz/Obervaz                 4:13.54,4     21.51,0   (289) Diplom    28,829 ¦ 
ClassM70    11. Graf Roman, Meilen                  1945 Ski Club Zermatt            6:24.08,2   1:36.10,5   (290) Diplom    19,055 ¦ 
ClassM50   285. Granderath Sebastian, D-Bonn        1967 LOKOMOTIVE ROTES RITZEL     8:01.09,9   4:08.36,1   (291) Diplom    15,213 ¦ 
ClassM35    71. Grässlin Adrian                     1975 Grüningen                   4:59.17,5   1:07.14,1   (292) Diplom    24,457 ¦ 
ClassF50     7. Grau-Christensen Pia, D-Karlsruhe   1966 RSV Forchheim               5:03.08,0     46.31,5  (1049) Diplom    24,147 ¦ 
ChallM50   136. Gregori Benno                       1970 Zürich                     10:15.35,8   3:26.41,8  (1006) Diplom    21,442 ¦ 
Cup H        7. Grischott Danilo, Zillis            1987 RMV-Chur                      22.22,5      8.26,6    (12) Diplom    16,625 ¦ 
ChallM35    68. Große Michael Sven, D-Eislingen     1976 GroRo-Extrem               10:41.01,9   3:52.14,5   (296) Diplom    20,591 ¦ 
ClassM35    18. Grote Hannes, D-Isny                1977 GRF Isny                    4:11.46,6     19.43,2   (295) Diplom    29,073 ¦ 
ClassM60    48. Grunert Winfrid, D-Nördlingen       1957 Grunert Radtreff Nördling   6:23.19,5   2:24.22,6   (297) Diplom    19,096 ¦ 
Cup H        2. Gubser Renato, Domat/Ems            1975 Thömus Bike Team Graubünd     14.23,3      0.27,4    (13) Diplom    25,854 ¦ 
ClassM35    74. Guggenbühler Björn, D-Nordrach      1978 Hansmann sportiv            5:00.13,1   1:08.09,7   (299) Diplom    24,382 ¦ 
ChallM60    26. Gümpel Cord                         1953 D-Diepenau                 10:15.09,4   2:31.38,3   (300) Diplom    21,457 ¦ 
ClassM50   195. Guse Frank, D-Hannover              1967 Linsencurry                 6:14.36,1   2:22.02,3   (301) Diplom    19,540 ¦ 

Total 48



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.