Powerman Zofingen 2008 - Aargau (Switzerland)

category    pos name/city                           year team/city                 nat  1. member            2. member            3. member                   time        back     bib   ¦         run 1 ¦      trans 1 ¦         bike ¦      trans 2 ¦        run 2 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sAKW        11. Adler Beatrice, Eiken               1966 Velo Club Eiken           SUI                                                                   3:33.28,1   1:03.29,0  (1002)   ¦  1:02.18   16.¦    2.29   15.¦ 1:47.06   11.¦    2.41   16.¦   38.51   13.¦
PantM       28. Aeschbach Manuel                    2002 Dürrenäsch                SUI                                                                     10.11,9      2.35,9  (1050)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM      14. Aeschimann André, Zofingen          1970 BERNEX                    SUI  André Aeschimann     Roger Andreetti      André Aeschimann       2:55.41,3     40.37,1  (3001)   ¦    43.23   11.¦    1.04   10.¦ 1:36.42   12.¦    0.53    7.¦   33.37   15.¦
sJunM        3. Ajil Ahmed, Oftringen               1990 Trizofingen               SUI                                                                   2:30.28,8      5.06,5  (2002)   ¦    36.11    2.¦    0.57    1.¦ 1:29.07    5.¦    1.04    2.¦   23.07    4.¦
sHKM        21. Althaus Michael, Zofingen           1979 Triclub Zofingen          SUI                                                                   2:40.19,5     31.01,3  (2005)   ¦    40.14   24.¦    1.00    7.¦ 1:34.02   23.¦    1.06    7.¦   23.54   18.¦
sJunM        5. Anesini Philipp                     1989 Schöftland                SUI                                                                   2:32.31,2      7.08,9  (2006)   ¦    40.51    7.¦    1.35    7.¦ 1:25.25    1.¦    1.41    8.¦   22.57    3.¦
sHKM        24. Arngrip Ralph                       1979 Reitnau                   SUI                                                                   2:45.24,1     36.05,9  (2007)   ¦    40.49   25.¦    2.20   35.¦ 1:36.00   27.¦    1.45   23.¦   24.27   21.¦
LionM        2. Bachmann Jonatan                    1997 Brittnau                  SUI                                                                      8.13,9      0.25,7  (3013)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAKW         1. Badmann Natascha                    1966 Oftringen                 SUI                                                                   2:29.59,1       -----  (1060)   ¦    37.31    1.¦    1.06    1.¦ 1:28.18    1.¦    1.21    1.¦   21.40    1.¦
TigerM      26. Baltensperger Dario                 1999 Brittnau                  SUI                                                                      8.44,0      2.04,6  (2023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       23. Baptista Abel                       1964 Aarburg                   POR                                                                   2:44.31,5     29.23,4  (2165)   ¦    39.32   19.¦    1.31   18.¦ 1:36.20   30.¦    1.29   10.¦   25.37   22.¦
sHKM        39. Bär Peter, Rothrist                 1974 TC Rothrist               SUI                                                                   3:09.54,4   1:00.36,2  (2008)   ¦    44.56   36.¦    1.59   27.¦ 1:43.33   36.¦    2.44   36.¦   36.40   41.¦
XTeamX       3. Basler Daniel, Strengelbach         1970 Eschs no wiet             SUI  Ernst Schweizer      Daniel Basler        Ernst Schweizer        2:34.55,3     36.39,2  (9301)   ¦    26.03    3.¦    ----  ----¦ 1:37.16    2.¦    1.00    3.¦   30.34    3.¦
sHKM         7. Bauer Christian, Ennetbaden         1977 Team myskills             AUT                                                                   2:23.55,1     14.36,9  (2010)   ¦    33.47    7.¦    2.15   34.¦ 1:25.57   10.¦    1.47   24.¦   20.07    5.¦
EliteM     DNF  Baumann Jonas, Muhen                1981 Garage F. Konstantin      SUI                                                                   4:42.45,5      to run     (9)   ¦    32.21    5.¦    1.10    7.¦ 4:07.13    7.¦    2.00   11.¦    ----  ----¦
EliteM     DNF  Baumann Lukas, Zofingen             1978 Garage F.Konstantin       SUI                                                                     33.09,9     to bike     (8)   ¦    32.16    1.¦    0.53    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsM       9. Baumann Marc                        1996 Bottenwil                 SUI                                                                      9.23,2      1.35,6  (4011)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK3M        3. Baumann Robert, Klingnau            1953 Dsischtigclub             SUI                                                                   2:46.15,6      6.56,6  (2011)   ¦    40.52    2.¦    1.58    5.¦ 1:36.39    4.¦    1.56    4.¦   24.50    3.¦
PantM       22. Bernet Andrin                       2002 Killwangen                SUI                                                                      9.26,4      1.50,4  (1001)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       15. Bhend Ueli                          1965 Oftringen                 SUI                                                                   2:39.00,2     23.52,1  (2015)   ¦    37.15   14.¦    1.29   17.¦ 1:32.39   18.¦    2.57   53.¦   24.39   18.¦
TigerM      17. Bienz Lukas                         1999 Brittnau                  SUI                                                                      8.05,8      1.26,4  (2044)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW       12. Bienz Ramona                        1998 Brittnau                  SUI                                                                     10.43,1      2.11,7  (3028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       17. Bienz Tabea                         2002 Brittnau                  SUI                                                                     10.23,1      2.29,6  (1048)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSX       8. Birn Nadja, Brittnau                1981 Vertrau Pink.             SUI  Naddl                Nadja                Naddl                  3:19.07,4     54.56,1  (3002)   ¦    50.26    8.¦    1.27    8.¦ 1:56.29    8.¦    1.06    7.¦   29.37    9.¦
W30          1. Bolliger Arlette, Hallwil           1977 VBT Seetal                SUI                                                                   8:39.01,4       -----    (12)   ¦    40.58    1.¦    2.21    1.¦ 5:12.47    2.¦    3.07    3.¦ 2:39.45    1.¦
M35          7. Bolliger Ernst, Hallwil             1973 VBT Seetal                SUI                                                                   7:42.13,8     35.13,3    (26)   ¦    37.43   11.¦    1.51    7.¦ 4:35.13    7.¦    3.09   28.¦ 2:24.16    8.¦
LionM       15. Bortolin Manuel                     1997 Zofingen                  SUI                                                                     10.21,8      2.33,6  (3017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
XMAK         7. Bosshard René, Gansingen            1967 RV Merishausen            SUI                                                                   2:10.45,4     13.56,7  (9204)   ¦    18.13    7.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   25.45   10.¦
TeamLM       6. Brautsch Andreas, Würenlingen       1974 Die Nichtschwimmer        SUI  Stefan Hinteregger   Gisbert Käfer        Stefan Hinteregger     7:57.05,3   1:03.36,4   (302)   ¦    39.49    5.¦    1.04    5.¦ 5:05.56    6.¦    1.17    6.¦ 2:08.58    4.¦
sAK3M        8. Brönnimann Ruedi                    1951 Nussbaumen AG             SUI                                                                   3:02.22,3     23.03,3  (2022)   ¦    45.44    9.¦    3.00   12.¦ 1:43.19    8.¦    2.42   10.¦   27.34    6.¦
TigerM      14. Brünisholz Joel                     2000 Zofingen                  SUI                                                                      8.02,4      1.23,0  (2043)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35         36. Bürki Stefan                        1970 Niederrohrdorf            SUI                                                                   9:46.25,6   2:39.25,1    (34)   ¦    46.37   38.¦    3.22   35.¦ 5:45.58   39.¦    6.07   38.¦ 3:04.19   34.¦
sAK1M       36. Caracciolo Antonio, Strengelbach    1968 Erdinger Alkoholfrei      SUI                                                                   2:53.41,3     38.33,2  (2028)   ¦    46.18   46.¦    1.25   13.¦ 1:33.32   20.¦    1.31   12.¦   30.53   51.¦
PantM       24. Cera Gidele                         2001 Zofingen                  SUI                                                                      9.39,1      2.03,1  (1025)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKW        20. Conti Daniela                       1979 Aarau                     SUI                                                                   3:30.42,5     53.52,3  (1008)   ¦    51.31   20.¦    3.10   21.¦ 2:01.23   21.¦    2.47   20.¦   31.50   19.¦
TeamLM       5. De Gasparo Charles-Etienne, Zofinge 1966 Emch+Berger AG Zofingen   SUI  De Gasparo Charles-E Meier Hanspeter      De Gasparo Charles-E   7:34.13,8     40.44,9   (303)   ¦    43.11    7.¦    1.09    6.¦ 4:27.11    2.¦    1.01    5.¦ 2:21.40    6.¦
W40          1. Dermody Barbara                     1965 Boniswil                  SUI                                                                   8:26.41,5       -----    (14)   ¦    40.22    1.¦    3.03    4.¦ 5:08.35    1.¦    2.54    3.¦ 2:31.45    1.¦
M40         32. Diriwächter Adrian, Zofingen        1966 Siegfried                 SUI                                                                   9:31.14,6   2:34.17,2    (52)   ¦    44.08   39.¦    2.59   30.¦ 5:22.19   32.¦    2.35   17.¦ 3:19.12   34.¦
W35          3. Doka Nadja                          1972 Würenlingen               SWI                                                                   9:34.32,2   1:04.46,4    (15)   ¦    47.12    3.¦    3.31    3.¦ 5:44.37    3.¦    3.12    3.¦ 2:55.58    3.¦
TeamSX      10. Dörner Tina, Würnelingen            1977 Newcomers                 SUI  Mauro Nogara         Tina Dörner          Mauro Nogara           4:16.37,3   1:52.26,0  (3005)   ¦    36.45    2.¦    1.01    4.¦ 3:09.17   10.¦    1.15    8.¦   28.17    8.¦
sAK2M       18. Dubach Herbert, Othmarsingen        1957 ASCBassersdorf            SUI                                                                   3:01.45,5     27.44,0  (2033)   ¦    44.22   18.¦    4.04   30.¦ 1:42.45   19.¦    3.37   31.¦   26.56   15.¦
sJunM        8. Egger Raphael                       1989 Vordemwald                SUI                                                                   2:51.54,6     26.32,3  (2034)   ¦    44.53    8.¦    1.35    8.¦ 1:33.09    7.¦    1.39    6.¦   30.36    9.¦
M65          1. Erismann Willi, Brugg AG            1941 RSC Wettingen             SUI                                                                   8:59.17,3       -----   (222)   ¦    46.44    1.¦    2.57    1.¦ 5:14.14    1.¦    3.59    2.¦ 2:51.22    1.¦
TigerM      27. Famularo Maxime                     2000 Windisch                  SUI                                                                      8.45,7      2.06,3  (2042)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sJugW        1. Feiger Nadine, Zofingen             1991 TRI Zofingen              SUI                                                                   3:20.41,4       -----  (1009)   ¦    49.38    1.¦    1.27    1.¦ 1:55.14    1.¦    1.37    1.¦   32.44    1.¦
sHKM        33. Finocchiaro Domenico                1977 Aarau                     SUI                                                                   2:56.46,1     47.27,9  (2036)   ¦    41.34   30.¦    2.51   39.¦ 1:43.28   35.¦    3.41   40.¦   25.10   23.¦
sAKW       DNF  Fleury Silvia                       1967 Schneisingen              SUI                                                                   2:30.52,6      to run  (1051)   ¦    46.35   10.¦    1.47    8.¦ 1:40.16    4.¦    2.12   12.¦    ----  ----¦
TeamLX       6. Forster Sonja, Seon                 1973 timanfaya                 SUI  rolf rohr            sonja forster        rolf rohr              8:58.21,5     49.20,8   (306)   ¦    41.25    1.¦    0.52    1.¦ 5:28.52    6.¦    1.08    4.¦ 2:46.03    6.¦
M40         24. Frank Lutz                          1964 Zofingen                  GER                                                                   8:29.16,4   1:32.19,0    (64)   ¦    43.25   38.¦    1.41    7.¦ 5:01.36   25.¦    1.49    3.¦ 2:40.43   23.¦
M30          8. Frei Matthias, Leutwil              1976 Unifil                    SUI                                                                   7:38.04,0     23.47,7    (66)   ¦    36.15    9.¦    1.34    8.¦ 4:36.14   10.¦    1.49    5.¦ 2:22.09    9.¦
TigerM      23. Fretz Gian                          2000 Vordemwald                SUI                                                                      8.37,3      1.57,9  (2047)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M        5. Fretz Kurt                          1954 Bottenwil                 SUI                                                                   2:42.47,4      8.45,9  (2038)   ¦    40.58   10.¦    1.35    4.¦ 1:33.14    6.¦    1.38    5.¦   25.20    8.¦
M45         18. Fretz Martin                        1962 Vordemwald                SUI                                                                   9:44.52,4   2:48.53,2    (67)   ¦    49.54   18.¦    3.04   14.¦ 5:29.43   17.¦    4.33   18.¦ 3:17.36   16.¦
W35          2. Frey Nicole                         1972 Aarburg                   SUI                                                                   8:32.08,5      2.22,7    (34)   ¦    44.16    2.¦    1.57    1.¦ 5:03.10    1.¦    1.53    1.¦ 2:40.50    2.¦
TigerM       4. Gautschi Simon, Oberkulm            1999 kein Verein               SUI                                                                      7.14,3      0.34,9  (2004)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       42. Geiger Raphael                      1972 Birmenstorf AG            SUI                                                                   2:58.17,2     43.09,1  (2041)   ¦    43.10   36.¦    2.01   41.¦ 1:43.22   45.¦    2.04   42.¦   27.38   37.¦
PantM       29. Gerber Michael                      2001 Oftringen                 SUI                                                                     10.34,8      2.58,8  (1045)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM       16. Gerber Simon                        1997 Oftringen                 SUI                                                                     10.22,7      2.34,5  (3026)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM       3. Germann Rico, Zofingen              ???? IRONBIKE.CH Team 1.Sahne  SUI  Germann Rico         Zinniker Stefan      Germann Rico           2:29.12,0     14.07,8  (3029)   ¦    36.26    3.¦    0.53    1.¦ 1:31.18    5.¦    0.47    3.¦   19.46    2.¦
sHKM        32. Gloor Claudio                       1985 Dintikon                  SUI                                                                   2:53.25,3     44.07,1  (2046)   ¦    40.59   26.¦    2.12   32.¦ 1:42.01   32.¦    1.48   26.¦   26.23   29.¦
sAKW         9. Glur Yvonne                         1968 Brittnau                  SUI                                                                   3:01.12,5     31.13,4  (1014)   ¦    46.27    9.¦    2.07   12.¦ 1:42.55    8.¦    2.03    9.¦   27.38    9.¦
TigerM       7. Graber Andrin                       1999 Zofingen                  SUI                                                                      7.36,1      0.56,7  (2030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW        9. Graber Viviane                      2002 Zofingen                  SUI                                                                      9.49,0      1.55,5  (1030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerM      13. Günthardt Matthew                   1999 Zofingen                  SUI                                                                      7.56,7      1.17,3  (2028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsF       5. Guyer Dominique                     1996 Zofingen                  SUI                                                                      9.32,0      0.54,0  (4012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK3M        2. Häfliger Peter, Oftringen           1948 STV-Oftringen             SUI                                                                   2:44.14,8      4.55,8  (9505)   ¦    40.55    3.¦    2.08    7.¦ 1:34.29    2.¦    2.16    8.¦   24.25    1.¦
sAK1M       32. Häuptli Patrick, Zofingen           1969 Triclub Zofingen          SUI                                                                   2:51.53,9     36.45,8  (2053)   ¦    43.30   37.¦    1.45   29.¦ 1:38.50   37.¦    1.56   34.¦   25.51   24.¦
sAK1M       38. Häusler Ralf                        1971 Brittnau                  SUI                                                                   2:54.25,0     39.16,9  (2054)   ¦    40.53   25.¦    3.08   56.¦ 1:41.06   42.¦    2.37   50.¦   26.39   25.¦
sAKW         3. Heim Franziska                      1955 Gränichen                 SUI                                                                   2:48.24,1     18.25,0  (1018)   ¦    40.02    5.¦    1.39    6.¦ 1:40.21    5.¦    1.55    8.¦   24.24    5.¦
sAK1M       16. Heitmar Sascha                      1972 Unterentfelden            SUI                                                                   2:39.34,2     24.26,1  (9504)   ¦    39.22   18.¦    1.14    8.¦ 1:32.37   17.¦    1.57   35.¦   24.22   16.¦
XM          11. Hennersperger Markus, Holziken      1975 privat                    GER                                                                   2:41.48,9     53.22,7  (9207)   ¦    21.02   11.¦    ----  ----¦ 1:45.38   11.¦    2.07   11.¦   33.00   11.¦
XM           7. Hilpert Michael                     1984 Zofingen                  SUI                                                                   2:16.20,2     27.54,0  (9222)   ¦    17.01    5.¦    ----  ----¦ 1:31.04    8.¦    1.52   10.¦   26.22    8.¦
TeamSM       6. Hochuli Fritz, Oftringen            1961 Die Sonnenläufer          SUI  Gross Herbert        Hochuli Fritz        Gross Herbert          2:37.27,5     22.23,3  (3007)   ¦    40.21    6.¦    1.02    7.¦ 1:31.38    6.¦    0.57    9.¦   23.27    8.¦
TeamSX       5. Huber Boris, Riken AG               1977 Poltergeister             SUI  Andreas Hartmann     Boris Huber          Andreas Hartmann       2:48.34,7     24.23,4  (3008)   ¦    42.14    5.¦    1.03    5.¦ 1:41.21    7.¦    0.54    3.¦   23.00    5.¦
W45          4. Huber Cornelia                      1962 Oftringen                 SUI                                                                   9:41.06,2   1:03.49,6    (17)   ¦    45.29    4.¦    3.09    4.¦ 6:01.52    5.¦    3.19    5.¦ 2:47.15    4.¦
TigerM       9. Huber Manuel                        1999 Vordemwald                SUI                                                                      7.46,2      1.06,8  (2016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsF       4. Huber Tamara                        1996 Vordemwald                SUI                                                                      9.13,4      0.35,4  (4006)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M50          3. Hufschmid Marcel                    1958 Schinznach Bad            SUI                                                                   8:32.37,5   1:01.38,9   (225)   ¦    42.37    3.¦    4.38    5.¦ 4:48.43    3.¦    6.10    5.¦ 2:50.26    4.¦
sHKM        36. Iten Markus                         1986 Birr                      SUI                                                                   3:06.09,5     56.51,3  (2060)   ¦    41.59   32.¦    3.03   40.¦ 1:49.05   38.¦    3.40   39.¦   28.20   34.¦
LionM        9. Jaeggi Matthias                     1998 Bottenwil                 SUI                                                                      9.14,5      1.26,3  (3025)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       39. Jäggi Rolf                          1973 Brittnau                  SUI                                                                   2:55.19,3     40.11,2  (2061)   ¦    44.42   42.¦    1.27   15.¦ 1:37.20   32.¦    1.32   14.¦   30.16   48.¦
sAK2M        4. Jägle Marcel, Zetzwil               1963 Zezbu                     SUI                                                                   2:41.25,4      7.23,9  (2062)   ¦    39.00    3.¦    1.33    3.¦ 1:33.29    7.¦    1.47   10.¦   25.35   10.¦
sHKW       DNF  Jaus Claudia                        1977 Zofingen                  SUI                                                                     19.10,4    lap1 out  (1021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsM       7. Jenni Marco                         1995 Aarburg                   SUI                                                                      9.21,3      1.33,7  (4016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW       10. Jenni Pascale                       1998 Aarburg                   SUI                                                                     10.21,3      1.49,9  (3030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKM        11. Kamber Sascha, Zofingen             1976 Weishaupt Cycles Team     SUI                                                                   2:27.59,7     18.41,5  (2065)   ¦    34.37   10.¦    1.08   10.¦ 1:29.05   16.¦    1.10    9.¦   21.57   10.¦
sAK1M        8. Käppeli Benno                       1969 Merenschwand              SUI                                                                   2:29.16,0     14.07,9  (2066)   ¦    36.20   10.¦    1.15   10.¦ 1:27.34    9.¦    1.10    5.¦   22.55   11.¦
TeamSM       8. Keller Reto, Rothrist               1984 Konfetis                  SUI  Keller Reto          Sommer David         Keller Reto            2:41.48,5     26.44,3  (3010)   ¦    40.27    7.¦    1.03    9.¦ 1:35.46    9.¦    0.47    2.¦   23.42   10.¦
TigerM      28. Khan Noel                           2000 Oftringen                 SUI                                                                      8.52,1      2.12,7  (2006)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM       11. Khan Priash                         1998 Oftringen                 SUI                                                                      9.25,3      1.37,1  (3008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM        8. Koenig Jonas, Strengelbach          1998 Jugi Strengelbach         SUI                                                                      9.09,5      1.21,3  (3009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       4. Koenig Svenja, Strengelbach         2000 TV Zofingen               SUI                                                                      7.41,3      0.08,2  (2007)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSX       6. Königsdorfer Martina, Zofingen      1981 OrthoPraxis               SUI  Königsdorfer Martina Reiss Eric           Königsdorfer Martina   2:52.24,3     28.13,0  (3011)   ¦    44.18    7.¦    1.15    7.¦ 1:40.20    6.¦    1.05    6.¦   25.25    7.¦
BearsM       5. Kreienbühl Adrian                   1995 Unterentfelden            SUI                                                                      9.10,7      1.23,1  (4015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW       13. Kreienbühl Ramona                   1998 Unterentfelden            SUI                                                                     10.54,1      2.22,7  (3027)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       11. Kugler Sophia                       2001 Gebenstorf                SUI                                                                      9.55,4      2.01,9  (1014)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantM       16. Kunz Loris                          2001 Oftringen                 SUI                                                                      8.48,1      1.12,1  (1021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantM       11. Lang Lukas                          2002 Zofingen                  SUI                                                                      8.40,5      1.04,5  (1023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKM        26. Lang Robin, Uerkheim                1974 Calag Race Team           SUI                                                                   2:46.38,0     37.19,8  (2072)   ¦    42.53   34.¦    1.36   20.¦ 1:34.19   24.¦    1.53   29.¦   25.54   26.¦
PantM       17. Laubi Nico                          2002 Muhen                     SUI                                                                      8.56,8      1.20,8  (1044)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M30         11. Lee Dan, Oftringen                  1975 VC Born Boningen          SUI                                                                   7:45.01,8     30.45,5   (126)   ¦    36.35   11.¦    3.36   29.¦ 4:32.07    6.¦    4.03   26.¦ 2:28.38   14.¦
TigerM      18. Liebich Luc                         1999 Zofingen                  SUI                                                                      8.18,3      1.38,9  (2040)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW        9. Lindt Marina                        1998 Küngoldingen              SUI                                                                      9.35,0      1.03,6  (3014)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       15. Lindt Sandrine                      2002 Oftringen                 SUI                                                                     10.17,4      2.23,9  (1016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerM      21. Lindt Timo                          2000 Küngoldingen              SUI                                                                      8.31,9      1.52,5  (2017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       13. Lüscher Hansueli, Hirschthal        1969 TV Holziken               SUI                                                                   2:37.11,5     22.03,4  (2162)   ¦    37.28   15.¦    1.35   21.¦ 1:31.56   15.¦    1.51   30.¦   24.18   14.¦
sAK3M       12. Lüscher Heinz                       1950 Strengelbach              SUI                                                                   3:19.55,5     40.36,5  (2080)   ¦    52.21   13.¦    2.11    8.¦ 1:49.23   10.¦    2.28    9.¦   33.31   12.¦
EliteM       4. Lüscher Stefan, Zofingen            1979 TriClub Zofingen          SUI                                                                   6:46.17,8     16.33,0   (219)   ¦    32.21    3.¦    1.03    4.¦ 4:06.03    6.¦    1.16    3.¦ 2:05.33    5.¦
W40          6. Marty Gabriela                      1965 Lupfig                    SUI                                                                  10:52.20,4   2:25.38,9    (21)   ¦    52.39    7.¦    2.50    3.¦ 6:16.05    5.¦    4.50    5.¦ 3:35.54    6.¦
PantM       20. Maurer Dejan                        2002 Zofingen                  SUI                                                                      9.15,3      1.39,3  (1022)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerM      24. Meyner Yannick, Brugg AG            2000 FC Brugg                  SUI                                                                      8.40,6      2.01,2  (2032)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK3M       10. Montesi Raffaele, Rothrist          1944 Satus Rothrist            SUI                                                                   3:16.44,3     37.25,3  (9503)   ¦    51.03   11.¦    2.13    9.¦ 1:50.50   11.¦    1.57    5.¦   30.38   10.¦
TigerW      13. Moor Lara                           2000 Zofingen                  SUI                                                                      9.06,8      1.33,7  (2027)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35         38. Moor Markus                         1969 Erlinsbach                SUI                                                                  10:23.36,7   3:16.36,2   (145)   ¦    49.08   40.¦    3.46   36.¦ 6:01.26   41.¦    3.41   31.¦ 3:25.33   37.¦
LionM       13. Müller Andy                         1997 Rothrist                  SUI                                                                     10.01,9      2.13,7  (3023)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       53. Müller Heinz                        1965 Zofingen                  SUI                                                                   3:19.43,1   1:04.35,0  (2168)   ¦    51.14   55.¦    2.15   46.¦ 1:53.42   57.¦    1.58   37.¦   30.32   49.¦
LionM       12. Müller Mike                         1997 Strengelbach              SUI                                                                      9.46,3      1.58,1  (3024)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
XTeamM       1. Neuenschwander Daniel, Brittnau     1967 The Fast & the Furious    SUI  Stefan Neuenschwande Daniel Neuenschwande Stefan Neuenschwande   1:59.02,1       -----  (9303)   ¦    17.45    1.¦    ----  ----¦ 1:17.32    1.¦    1.03    2.¦   22.40    2.¦
PantW        2. Nicolet Léa-Sophie                  2001 Zofingen                  SUI                                                                      8.17,0      0.23,5  (1010)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW        6. Nöthiger Laura                      1998 Oftringen                 SUI                                                                      9.24,9      0.53,5  (3021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM        5. Pfäffli Manuel                      1998 Brittnau                  SUI                                                                      8.57,2      1.09,0  (3016)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M50          4. Pfäffli Walter                      1955 Brittnau                  SUI                                                                   9:09.03,9   1:38.05,3   (157)   ¦    42.59    4.¦    2.34    2.¦ 5:09.09    4.¦    4.23    4.¦ 3:09.57    5.¦
sAK1M       21. Pfister Roney                       1967 Ehrendingen               SUI                                                                   2:42.34,7     27.26,6  (2104)   ¦    39.18   17.¦    1.25   14.¦ 1:35.46   29.¦    1.43   23.¦   24.20   15.¦
TeamSX       9. Quenzer Thomas, Wettingen           1971 TEAM TIBET                SUI  Pünkang Jigme        Pünkang Lhazom       Pünkang Jigme          3:44.16,0   1:20.04,7  (3015)   ¦  1:15.11   10.¦    1.48   10.¦ 2:02.22    9.¦    1.19    9.¦   23.34    6.¦
TeamSM      15. Renggli Robert, Aarburg             1957 s'Rengglis                SUI  Renggli Robert       Renggli Pascal       Renggli Robert         3:02.52,4     47.48,2  (3028)   ¦    41.55    9.¦    0.59    6.¦ 1:56.00   15.¦    0.51    6.¦   23.05    6.¦
sAK1M       31. Riesner Manfred                     1968 Oftringen                 SUI                                                                   2:51.46,2     36.38,1  (2170)   ¦    46.47   49.¦    1.39   24.¦ 1:32.52   19.¦    1.40   19.¦   28.47   44.¦
PantM       31. Romann Neil, Dättwil AG             2002 Marka Sport               SUI                                                                     16.45,2      9.09,2  (1019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      16. Romann Tarja, Dättwil AG            1999 Marka Sport               SUI                                                                     10.22,5      2.49,4  (2020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       31. Rosendahl Michael, Aarau            1959 Zuoz Club/TV Olten        GER                                                                   3:31.42,0     57.40,5  (2111)   ¦    49.41   27.¦    4.18   32.¦ 2:00.32   30.¦    2.43   25.¦   34.26   32.¦
sAK2M       20. Rüegg Herbert, Rothrist             1961 Tri Zofingen / smrun      SUI                                                                   3:03.28,9     29.27,4  (2112)   ¦    41.47   13.¦    2.24   17.¦ 1:48.12   26.¦    2.18   18.¦   28.46   21.¦
PantM        8. Rykart Oliver                       2001 Wettingen                 SUI                                                                      8.33,6      0.57,6  (1039)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         23. Salm Martin, Zofingen               1967 Triclub Zofingen          SUI                                                                   8:24.02,6   1:27.05,2   (221)   ¦    40.43   27.¦    2.58   29.¦ 4:59.12   24.¦    2.29   13.¦ 2:38.39   22.¦
LionM       14. Sandon Luca Andrea                  1998 Zofingen                  SUI                                                                     10.07,9      2.19,7  (3015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       11. Schaffner Andreas                   1963 Oftringen                 SUI                                                                   2:47.03,1     13.01,6  (2169)   ¦    39.30    4.¦    1.44   10.¦ 1:39.27   14.¦    1.34    3.¦   24.46    7.¦
PantW       19. Schalow Eva                         2002 Küttigen                  SUI                                                                     10.30,7      2.37,2  (1047)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKW        18. Schär Catherine                     1979 Zofingen                  SUI                                                                   3:21.39,7     44.49,5  (1040)   ¦    48.58   15.¦    2.02   15.¦ 1:57.21   19.¦    3.00   21.¦   30.17   16.¦
sHKW         6. Schär Corinne, Zetzwil              1983 LG Homberg                SUI                                                                   2:50.30,7     13.40,5  (1041)   ¦    44.07   10.¦    1.24    5.¦ 1:36.51    3.¦    1.26    6.¦   26.41   10.¦
TigerM      10. Schär Jonas                         2000 Oftringen                 SUI                                                                      7.48,2      1.08,8  (2019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sJunM        7. Schär Matthias                      1989 Brittnau                  SUI                                                                   2:50.11,9     24.49,6  (9509)   ¦    39.23    6.¦    1.25    6.¦ 1:40.44    8.¦    1.39    7.¦   26.59    7.¦
sAK1M       30. Schärer Dominik                     1965 Zofingen                  SUI                                                                   2:50.21,2     35.13,1  (2117)   ¦    41.01   26.¦    2.09   44.¦ 1:38.18   36.¦    2.06   43.¦   26.44   27.¦
PantM       14. Schaerer Jan                        2001 Zofingen                  SUI                                                                      8.42,4      1.06,4  (1043)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      15. Schaerer Sarah                      1999 Zofingen                  SUI                                                                     10.19,6      2.46,5  (2049)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM        7. Schaufelberger Luca                 1998 Zofingen                  SUI                                                                      9.04,7      1.16,5  (3029)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         16. Scheidegger Urs                     1964 Rothrist                  SUI                                                                   8:02.36,5   1:05.39,1   (177)   ¦    38.40   18.¦    2.54   27.¦ 4:42.04   14.¦    3.37   29.¦ 2:35.18   19.¦
sAK2M       25. Schenker Thomas, Rothrist           1961 Tri-Club-Zofingen         SUI                                                                   3:10.05,9     36.04,4  (2119)   ¦    45.39   21.¦    2.06   13.¦ 1:45.23   23.¦    3.13   29.¦   33.42   30.¦
XTeamX       1. Schläfli Michael, Zofingen          1973 RV Brittnau 4. Sahne      SUI  Schläfli Michael     Schläfli Natascha    Schläfli Michael       1:58.16,1       -----  (9601)   ¦    15.26    1.¦    ----  ----¦ 1:17.37    1.¦    0.56    1.¦   24.15    1.¦
sAK3M        1. Schmid Hans                         1946 Aarau                     SUI                                                                   2:39.19,0       -----  (2124)   ¦    42.24    4.¦    1.43    3.¦ 1:27.52    1.¦    1.46    2.¦   25.31    4.¦
PantM       27. Schmitter Jan                       2001 Rothrist                  SUI                                                                     10.10,9      2.34,9  (1034)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       20. Schmitter Natascha                  2002 Rothrist                  SUI                                                                     10.38,4      2.44,9  (1033)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35          4. Schmitter Roland                    1973 Rothrist                  SUI                                                                   7:33.08,0     26.07,5   (223)   ¦    39.27   20.¦    1.47    5.¦ 4:19.16    2.¦    1.57    4.¦ 2:30.39   15.¦
TigerW      11. Schmitter Selina                    2000 Brittnau                  SUI                                                                      8.41,7      1.08,6  (2009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       29. Schürmann Patrik                    1973 Muhen                     SUI                                                                   2:49.36,3     34.28,2  (2129)   ¦    44.53   43.¦    1.38   22.¦ 1:34.43   24.¦    1.27    8.¦   26.53   30.¦
M45         16. Scirocco Antonio                    1963 Zofingen                  ITA                                                                   9:38.40,0   2:42.40,8   (185)   ¦    42.28   13.¦    2.33   10.¦ 5:22.32   14.¦    2.37    9.¦ 3:28.29   18.¦
XTeamM       3. Senn Stefan, Strengelbach           1979 Mobi-Team                 SUI  Senn Stefan          Wegmüller Stefan     Senn Stefan            2:33.08,2     34.06,1  (9305)   ¦    27.49    3.¦    ----  ----¦ 1:40.37    2.¦    0.59    1.¦   23.42    3.¦
sAK2M      DNF  Siegrist Paul, Brittnau             1963 RVBrittnau                SUI                                                                     21.54,8    lap1 out  (9508)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       9. Siegrist Sarina                     1999 Brittnau                  SUI                                                                      8.22,5      0.49,4  (2031)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW        8. Soltermann Nadja                    1997 Strengelbach              SUI                                                                      9.34,5      1.03,1  (3012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      10. Sommer Nadine                       1999 Vordemwald                SUI                                                                      8.37,7      1.04,6  (2018)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       14. Sommer Selina                       2001 Vordemwald                SUI                                                                     10.09,6      2.16,1  (1017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M      DNF  Steg Thomas, Frick                  1963 Team Vitesse-Velos.ch     SUI                                                                     19.38,6    lap1 out  (2137)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM       5. Stübi Sepp, Brittnau                1959 IRONBIKE.CH Team 3.Sahne  SUI  Stübi Sepp           Wild Reto            Stübi Sepp             2:37.25,3     22.21,1  (3030)   ¦    39.08    4.¦    0.57    5.¦ 1:34.15    8.¦    0.57   10.¦   22.05    4.¦
sAK2M       19. Suppiger Meinrad                    1955 Staufen                   SUI                                                                   3:01.57,2     27.55,7  (2143)   ¦    45.50   22.¦    2.53   25.¦ 1:43.18   20.¦    2.35   23.¦   27.19   18.¦
PantW        5. Talamona Angela                     2001 Zofingen                  SUI                                                                      8.52,5      0.59,0  (1036)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSX       7. Talamona Dorine, Zofingen           1971 3 Generations             SUI  Talamona Dorine      Lüthy Peter          Talamona Dorine        3:03.31,8     39.20,5  (3019)   ¦    52.00    9.¦    1.48    9.¦ 1:37.59    5.¦    1.21   10.¦   30.22   10.¦
TigerM      12. Talamona Levin                      1999 Zofingen                  SUI                                                                      7.54,2      1.14,8  (2033)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamLX       4. Tanner Peter, Oberentfelden         1965 mer esch glich            SUI  Tanner Peter         Steffen Peter        Tanner Peter           8:19.46,8     10.46,1   (310)   ¦    44.36    3.¦    1.07    3.¦ 5:23.29    5.¦    1.07    3.¦ 2:09.26    1.¦
sAK1M       27. Tresch Reto, Schöftland             1972 kein Verein               SUI                                                                   2:46.51,8     31.43,7  (2146)   ¦    42.04   31.¦    1.44   28.¦ 1:34.20   23.¦    1.34   15.¦   27.08   32.¦
TeamSM      11. Trinkler Richard, Gränichen         1957 IRONBIKE.CH Team 2.Sahne  SUI  Trinkler Richard     Noirjean Marcel      Trinkler Richard       2:49.45,3     34.41,1  (3027)   ¦    45.07   14.¦    1.12   12.¦ 1:36.29   11.¦    1.03   12.¦   25.52   13.¦
TigerM       8. Ulmann Tim                          2000 Zofingen                  SUI                                                                      7.39,7      1.00,3  (2037)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM      12. van De Berg Walter                  1961 Oftringen                 SUI  Van de Berg Walter   Springmann Mike      Van de Berg Walter     2:51.22,2     36.18,0  (3024)   ¦    44.52   13.¦    1.11   11.¦ 1:39.05   14.¦    1.03   12.¦   25.08   11.¦
TeamSW       1. Velthuijs Corinne, Muhen            1983 Sweet Powerladies         SUI  Velthuijs Corinne    Bhalla Sonja         Velthuijs Corinne      2:28.43,1       -----  (3020)   ¦    37.13    1.¦    0.58    1.¦ 1:28.02    1.¦    0.53    1.¦   21.35    1.¦
XM           8. Vetter Hans-Martin                  1978 Rothrist                  SUI                                                                   2:16.49,4     28.23,2  (9215)   ¦    16.25    4.¦    ----  ----¦ 1:35.18    9.¦    1.46    9.¦   23.19    5.¦
M55          7. Vögeli Niklaus, Würenlingen         1952 STV Würenlingen           SUI                                                                   8:58.07,3     50.46,6   (204)   ¦    43.59   10.¦    3.13    9.¦ 5:18.58    6.¦    3.33    8.¦ 2:48.22    5.¦
XMAK         1. Vosseler Beat                       1964 Gebenstorf                SUI                                                                   1:56.48,7       -----  (9216)   ¦    17.12    5.¦    ----  ----¦ 1:16.42    1.¦    1.25    6.¦   21.27    2.¦
M35         12. Waldmeier Daniel                    1971 Münchwilen AG             SUI                                                                   7:44.36,6     37.36,1   (206)   ¦    37.12    8.¦    1.54    9.¦ 4:24.33    3.¦    2.01    8.¦ 2:38.55   21.¦
sAK2M       15. Walter Urs, Wohlen AG               1963 Montateam                 SUI                                                                   2:54.56,2     20.54,7  (9501)   ¦    44.15   16.¦    3.10   28.¦ 1:38.08   10.¦    2.09   16.¦   27.12   17.¦
TeamSM      13. Weber Kurt, Strengelbach            1954 Fessler/Weber             SUI  Weber Kurt           Weber Kurt           Weber Kurt             2:51.33,7     36.29,5  (3021)   ¦    44.34   12.¦    1.15   15.¦ 1:38.58   13.¦    1.18   15.¦   25.27   12.¦
sAK1M       57. Weilenmann Markus                   1967 Aarburg                   SUI                                                                   3:20.17,9   1:05.09,8  (2154)   ¦    53.14   59.¦    2.37   50.¦ 1:51.21   55.¦    1.46   25.¦   31.19   53.¦
PantM       13. Wernli Marco                        2001 Zofingen                  SUI                                                                      8.41,3      1.05,3  (1029)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       26. Wetter Martin, Hunzenschwil         1959 Montateam                 SUI                                                                   3:11.04,4     37.02,9  (9502)   ¦    44.18   17.¦    3.30   29.¦ 1:52.10   27.¦    2.53   26.¦   28.11   20.¦
PantM       25. Wickihalter Dario                   2002 Brittnau                  SUI                                                                      9.42,1      2.06,1  (1051)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAKW         6. Wickihalter Gabi, Brittnau          1966 Triclub Zofingen          SUI                                                                   2:50.45,3     20.46,2  (1047)   ¦    41.34    6.¦    1.35    5.¦ 1:40.51    6.¦    1.31    4.¦   25.12    6.¦
M35         24. Wickihalter Markus, Brittnau        1971 Triclub Zofingen          SUI                                                                   8:31.17,1   1:24.16,6   (214)   ¦    38.37   15.¦    2.47   27.¦ 4:47.50   20.¦    2.22   13.¦ 2:59.38   32.¦
sHKM         8. Willisegger Marcel, Zofingen        1978 Tri Club Zofingen         SUI                                                                   2:24.36,2     15.18,0  (2167)   ¦    35.23   12.¦    0.45    1.¦ 1:25.04    8.¦    1.03    5.¦   22.18   13.¦
PantW       16. Wilsch Luzia                        2002 Zofingen                  SUI                                                                     10.18,3      2.24,8  (1031)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerM      15. Witschorek Jorma                    2000 Oftringen                 SUI                                                                      8.03,7      1.24,3  (2029)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKM         2. Wittensöldner Christian, Zofingen   1975 Tri Zofingen              SUI                                                                   2:15.16,2      5.58,0  (2158)   ¦    32.36    4.¦    0.50    3.¦ 1:21.32    2.¦    0.55    1.¦   19.21    3.¦
TigerM      20. Wullschläger Nils                   1999 Strengelbach              SUI                                                                      8.26,6      1.47,2  (2015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSW       2. Wyss Heeb Karin, Rothrist           1972 OvOspOrt                  SUI  Melanie Distl        Karin Wyss           Melanie Distl          2:52.29,5     23.46,4  (3022)   ¦    47.50    3.¦    1.13    4.¦ 1:36.55    2.¦    1.01    3.¦   25.29    2.¦
sHKW         5. Zeman Daniela, Baden                1984 LSG Brugg                 SUI                                                                   2:47.13,6     10.23,4  (1049)   ¦    37.41    2.¦    1.49   11.¦ 1:42.42   11.¦    1.44    9.¦   23.16    2.¦
sAK1M       22. Zingg Reto, Fislisbach              1968 Tri Club Baden            SUI                                                                   2:42.39,9     27.31,8  (2160)   ¦    41.50   29.¦    1.31   19.¦ 1:32.21   16.¦    1.29   10.¦   25.27   20.¦
PantM        2. Zurbriggen Yannick                  2001 Untersiggenthal           SUI                                                                      8.10,3      0.34,3  (1028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦

total 192



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.