Powerman Zofingen 2008 - by name "S"

category    pos name/city                           year team/city                 nat  1. member            2. member            3. member                   time        back     bib   ¦         run 1 ¦      trans 1 ¦         bike ¦      trans 2 ¦        run 2 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sHKM        31. Sägesser Roger                      1984 Lotzwil                   SUI                                                                   2:51.54,3     42.36,1  (2114)   ¦    46.02   38.¦    2.27   36.¦ 1:32.50   20.¦    2.15   33.¦   28.18   33.¦
M40         23. Salm Martin, Zofingen               1967 Triclub Zofingen          SUI                                                                   8:24.02,6   1:27.05,2   (221)   ¦    40.43   27.¦    2.58   29.¦ 4:59.12   24.¦    2.29   13.¦ 2:38.39   22.¦
M50          5. Salti Pier Luigi, I-Cremona (CR)    1958 Triathlon Cremona Stradiv ITA                                                                   9:24.22,9   1:53.24,3   (176)   ¦    43.13    5.¦    2.39    3.¦ 5:46.15    5.¦    2.05    2.¦ 2:50.08    3.¦
sHKM        40. Saluz Marcel R.                     1977 Fahrweid                  SUI                                                                   3:16.03,6   1:06.45,4  (2115)   ¦    45.51   37.¦    3.31   42.¦ 1:51.39   40.¦    3.31   38.¦   31.30   38.¦
LionM       14. Sandon Luca Andrea                  1998 Zofingen                  SUI                                                                     10.07,9      2.19,7  (3015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamLW       1. Sansonnens Sandra, Kappel SO        1979 Team Calimero             SUI  Sarah Fessler        Sandra Sansonnens    Sarah Fessler          9:17.35,6       -----   (309)   ¦    41.57    1.¦    1.07    1.¦ 5:50.57    1.¦    1.10    1.¦ 2:42.22    1.¦
sAK1M        5. Schäfer Michael, Meierskappel       1972 VC Hünenberg              SUI                                                                   2:20.47,7      5.39,6  (2116)   ¦    33.50    4.¦    0.58    3.¦ 1:23.38    4.¦    1.11    6.¦   21.09    5.¦
PantW       18. Schäfer Selina                      2002 Merlischachen             SUI                                                                     10.24,1      2.30,6  (1052)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       11. Schaffner Andreas                   1963 Oftringen                 SUI                                                                   2:47.03,1     13.01,6  (2169)   ¦    39.30    4.¦    1.44   10.¦ 1:39.27   14.¦    1.34    3.¦   24.46    7.¦
PantW       19. Schalow Eva                         2002 Küttigen                  SUI                                                                     10.30,7      2.37,2  (1047)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKW        18. Schär Catherine                     1979 Zofingen                  SUI                                                                   3:21.39,7     44.49,5  (1040)   ¦    48.58   15.¦    2.02   15.¦ 1:57.21   19.¦    3.00   21.¦   30.17   16.¦
sHKW         6. Schär Corinne, Zetzwil              1983 LG Homberg                SUI                                                                   2:50.30,7     13.40,5  (1041)   ¦    44.07   10.¦    1.24    5.¦ 1:36.51    3.¦    1.26    6.¦   26.41   10.¦
PantM        6. Schär Joel, Selzach                 2001 SC Selzach                SUI                                                                      8.22,1      0.46,1  (1026)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerM      10. Schär Jonas                         2000 Oftringen                 SUI                                                                      7.48,2      1.08,8  (2019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sJunM        7. Schär Matthias                      1989 Brittnau                  SUI                                                                   2:50.11,9     24.49,6  (9509)   ¦    39.23    6.¦    1.25    6.¦ 1:40.44    8.¦    1.39    7.¦   26.59    7.¦
sAK1M       30. Schärer Dominik                     1965 Zofingen                  SUI                                                                   2:50.21,2     35.13,1  (2117)   ¦    41.01   26.¦    2.09   44.¦ 1:38.18   36.¦    2.06   43.¦   26.44   27.¦
PantM       14. Schaerer Jan                        2001 Zofingen                  SUI                                                                      8.42,4      1.06,4  (1043)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      15. Schaerer Sarah                      1999 Zofingen                  SUI                                                                     10.19,6      2.46,5  (2049)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM        7. Schaufelberger Luca                 1998 Zofingen                  SUI                                                                      9.04,7      1.16,5  (3029)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       13. Scheibner Peter, D-Chemnitz         1959 SG Adelsberg              GER                                                                   2:51.31,0     17.29,5  (2118)   ¦    47.08   24.¦    1.59   12.¦ 1:29.48    1.¦    2.09   17.¦   30.25   25.¦
sAKW         4. Scheidegger Therese, Niederbipp     1971 LG Niederbipp             SUI                                                                   2:49.57,0     19.57,9  (1042)   ¦    39.20    3.¦    1.23    3.¦ 1:43.26    9.¦    1.29    3.¦   24.17    4.¦
M40         16. Scheidegger Urs                     1964 Rothrist                  SUI                                                                   8:02.36,5   1:05.39,1   (177)   ¦    38.40   18.¦    2.54   27.¦ 4:42.04   14.¦    3.37   29.¦ 2:35.18   19.¦
M35         31. Schellhorn Matthias                 1973 D-Schlüsselfeld           GER                                                                   8:55.11,1   1:48.10,6   (178)   ¦    44.41   36.¦    2.44   26.¦ 5:13.59   29.¦    2.09   10.¦ 2:51.36   27.¦
sAK2M       25. Schenker Thomas, Rothrist           1961 Tri-Club-Zofingen         SUI                                                                   3:10.05,9     36.04,4  (2119)   ¦    45.39   21.¦    2.06   13.¦ 1:45.23   23.¦    3.13   29.¦   33.42   30.¦
sAK2M       29. Schenker Walter                     1954 Däniken SO                SUI                                                                   3:29.50,8     55.49,3  (2120)   ¦    51.50   30.¦    3.01   27.¦ 1:59.42   29.¦    4.00   32.¦   31.14   26.¦
EliteM       9. Schertenleib Bruno, Kappel SO       1966 Marka Sport Wangen        SUI                                                                   7:00.51,3     31.06,5   (179)   ¦    33.35   14.¦    1.23   13.¦ 4:16.50   14.¦    3.32   13.¦ 2:05.30    4.¦
sHKM        18. Scheuble Martin                     1982 Hedingen                  SUI                                                                   2:34.48,8     25.30,6  (2121)   ¦    34.52   11.¦    1.55   26.¦ 1:32.57   21.¦    1.34   18.¦   23.29   15.¦
XTeamX       1. Schläfli Michael, Zofingen          1973 RV Brittnau 4. Sahne      SUI  Schläfli Michael     Schläfli Natascha    Schläfli Michael       1:58.16,1       -----  (9601)   ¦    15.26    1.¦    ----  ----¦ 1:17.37    1.¦    0.56    1.¦   24.15    1.¦
M35         37. Schlichting Ingo                    1970 D-Bochum                  GER                                                                   9:49.40,1   2:42.39,6   (180)   ¦    43.03   33.¦    2.52   30.¦ 5:41.27   38.¦    3.01   25.¦ 3:19.15   36.¦
sAK1M       33. Schlüssel Mark                      1966 Dagmersellen              SUI                                                                   2:52.04,5     36.56,4  (2122)   ¦    42.48   35.¦    1.49   32.¦ 1:38.08   35.¦    1.47   26.¦   27.30   35.¦
sAK1M       56. Schlüter Jörg, D-Bendorf            1964 Pro Train                 GER                                                                   3:20.01,8   1:04.53,7  (2123)   ¦    50.16   54.¦    3.35   58.¦ 1:51.19   54.¦    3.24   56.¦   31.26   54.¦
sAK3M        1. Schmid Hans                         1946 Aarau                     SUI                                                                   2:39.19,0       -----  (2124)   ¦    42.24    4.¦    1.43    3.¦ 1:27.52    1.¦    1.46    2.¦   25.31    4.¦
PantM       27. Schmitter Jan                       2001 Rothrist                  SUI                                                                     10.10,9      2.34,9  (1034)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       20. Schmitter Natascha                  2002 Rothrist                  SUI                                                                     10.38,4      2.44,9  (1033)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35          4. Schmitter Roland                    1973 Rothrist                  SUI                                                                   7:33.08,0     26.07,5   (223)   ¦    39.27   20.¦    1.47    5.¦ 4:19.16    2.¦    1.57    4.¦ 2:30.39   15.¦
TigerW      11. Schmitter Selina                    2000 Brittnau                  SUI                                                                      8.41,7      1.08,6  (2009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
W30          4. Schneider Claudia                   1976 Balterswil                SUI                                                                  10:00.33,3   1:21.31,9    (26)   ¦    51.06    4.¦    2.37    4.¦ 5:37.36    4.¦    2.46    1.¦ 3:26.26    4.¦
M25          6. Schotsaert Michael                  1980 B-Aaigem                  BEL                                                                   8:26.42,8   1:12.48,9   (183)   ¦    41.20    4.¦    1.37    1.¦ 4:59.36    5.¦    1.39    1.¦ 2:42.28    5.¦
BearsF       2. Schranz Vanessa                     1996 Neuendorf                 SUI                                                                      8.48,1      0.10,1  (4004)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M       49. Schüepp Daniel                      1964 Stallikon                 SUI                                                                   3:10.23,0     55.14,9  (2126)   ¦    47.12   50.¦    2.29   49.¦ 1:49.39   51.¦    2.01   40.¦   28.59   45.¦
EliteM       2. Schuler Pacal, F-Niederbronn les Ba 1975 Trimoval                  FRA                                                                   6:35.34,5      5.49,7     (6)   ¦    32.20    2.¦    1.21   11.¦ 4:01.21    1.¦    1.21    4.¦ 1:59.09    3.¦
sAK1M       17. Schuller Patrick                    1970 F-Muespach le Haut        FRA                                                                   2:39.46,4     24.38,3  (9514)   ¦    36.40   11.¦    1.39   24.¦ 1:34.54   25.¦    1.59   38.¦   24.33   17.¦
sHKM        37. Schulte Tobias, D-Menden            1980 Marathon Club Menden      GER                                                                   3:07.13,6     57.55,4  (2128)   ¦    41.16   29.¦    1.38   21.¦ 1:51.11   39.¦    2.05   30.¦   31.02   37.¦
sAK1M       20. Schuerch Stephan                    1968 Selzach                   SUI                                                                   2:41.54,8     26.46,7  (2127)   ¦    41.31   27.¦    1.25   12.¦ 1:29.02   12.¦    1.43   20.¦   28.12   41.¦
sAK1M       29. Schürmann Patrik                    1973 Muhen                     SUI                                                                   2:49.36,3     34.28,2  (2129)   ¦    44.53   43.¦    1.38   22.¦ 1:34.43   24.¦    1.27    8.¦   26.53   30.¦
sAK1M       50. Schwarz Wolfgang, D-Heidelberg      1966 Tjakka                    GER                                                                   3:11.59,5     56.51,4  (2130)   ¦    51.55   57.¦    1.54   36.¦ 1:43.14   44.¦    2.20   46.¦   32.34   55.¦
M45         16. Scirocco Antonio                    1963 Zofingen                  ITA                                                                   9:38.40,0   2:42.40,8   (185)   ¦    42.28   13.¦    2.33   10.¦ 5:22.32   14.¦    2.37    9.¦ 3:28.29   18.¦
LionW        1. Sclabas Arianna                     1998 Kirchberg BE              SUI                                                                      8.31,4       -----  (3019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       1. Sclabas Delia                       2000 Kirchberg BE              SUI                                                                      7.33,1       -----  (2025)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       5. Sclabas Ilenia                      2000 Kirchberg BE              SUI                                                                      7.55,4      0.22,3  (2024)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       3. Sclabas Silia                       2000 Kirchberg BE              SUI                                                                      7.35,9      0.02,8  (2026)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKM        15. Scotti Marco, Horgen                1974 AETHALIA TRIATHLON        ITA                                                                   2:29.25,0     20.06,8  (2131)   ¦    35.49   16.¦    1.45   24.¦ 1:28.44   15.¦    1.39   20.¦   21.26    9.¦
sHKM        42. Sebek Zsolti                        1979 Volketswil                SUI                                                                   3:53.53,9   1:44.35,7  (2132)   ¦    55.00   42.¦    2.12   32.¦ 2:14.24   43.¦    2.29   34.¦   39.47   42.¦
sHKM         1. Senn David                          1975 Bolligen                  SUI                                                                   2:09.18,2       -----  (2133)   ¦    31.07    2.¦    0.48    2.¦ 1:17.19    1.¦    0.59    3.¦   19.03    2.¦
XTeamM       3. Senn Stefan, Strengelbach           1979 Mobi-Team                 SUI  Senn Stefan          Wegmüller Stefan     Senn Stefan            2:33.08,2     34.06,1  (9305)   ¦    27.49    3.¦    ----  ----¦ 1:40.37    2.¦    0.59    1.¦   23.42    3.¦
XMAK         6. Seyfert Lars                        1972 D-Küssaberg               GER                                                                   2:04.22,4      7.33,7  (9212)   ¦    16.25    2.¦    ----  ----¦ 1:22.43    6.¦    1.50    8.¦   23.22    4.¦
M40         17. Sidler Markus, Hemmental            1966 Bosch Sigpack Systems     SUI                                                                   8:04.11,8   1:07.14,4   (186)   ¦    41.11   31.¦    2.14   16.¦ 4:35.21    7.¦    2.09    5.¦ 2:43.15   24.¦
XTeamM       2. Siebert Udo, D-Berlin               1965 Ber-Lu-Be                 GER  Siebert Udo          Basler Andre         Siebert Udo            2:10.49,9     11.47,8  (9304)   ¦    19.55    2.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦   22.13    1.¦
M35          3. Siegismund Sebastian, D-Erbach      1972 KSV Reichelsheim          GER                                                                   7:28.56,0     21.55,5   (187)   ¦    36.52    7.¦    1.26    2.¦ 4:25.38    5.¦    4.57   36.¦ 2:20.01    5.¦
sAK2M      DNF  Siegrist Paul, Brittnau             1963 RVBrittnau                SUI                                                                     21.54,8    lap1 out  (9508)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       9. Siegrist Sarina                     1999 Brittnau                  SUI                                                                      8.22,5      0.49,4  (2031)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M25        DNF  Sievers Marc, D-Hamburg             1981 Kaifu Tri Team            GER                                                                   8:26.26,0    lap1 out   (188)   ¦    44.03    7.¦    3.27    9.¦ 5:49.31   11.¦    4.54   10.¦    ----  ----¦
M55         11. Skec Stanko, CRO-Zagreb             1950 perisin                   CRO                                                                  10:31.25,3   2:24.04,6   (189)   ¦    48.28   13.¦    2.49    7.¦ 6:02.51   11.¦    3.03    5.¦ 3:34.11   11.¦
TeamSX       1. Solleder Roland, Langnau b. Reiden  1981 naturheilpraxis-duss.ch   SUI  roland solleder      andré bondt          roland solleder        2:24.11,3       -----  (3017)   ¦    39.08    3.¦    0.54    1.¦ 1:23.21    1.¦    0.45    1.¦   20.01    1.¦
LionW        8. Soltermann Nadja                    1997 Strengelbach              SUI                                                                      9.34,5      1.03,1  (3012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      10. Sommer Nadine                       1999 Vordemwald                SUI                                                                      8.37,7      1.04,6  (2018)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW       14. Sommer Selina                       2001 Vordemwald                SUI                                                                     10.09,6      2.16,1  (1017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35         16. Spahn Roman                         1969 Schleinikon               SUI                                                                   7:59.44,9     52.44,4   (190)   ¦    39.26   19.¦    2.33   22.¦ 4:42.21   17.¦    2.27   14.¦ 2:32.55   17.¦
sHKW        10. Spirig Linda, Reiden                1976 emotion and power         SUI                                                                   2:55.02,2     18.12,0  (1043)   ¦    45.55   13.¦    1.22    4.¦ 1:37.07    4.¦    1.58   14.¦   28.38   13.¦
sJunM        1. Stadelmann Dominik, Winterthur      1989 finishers Winterthur      SUI                                                                   2:25.22,3       -----  (2136)   ¦    33.22    1.¦    1.01    2.¦ 1:26.48    3.¦    1.22    5.¦   22.48    2.¦
M40          4. Stampfli Markus-Rono, Büren SO      1967 TV Büren SO/ Radag        SUI                                                                   7:31.56,9     34.59,5   (191)   ¦    36.09    9.¦    2.16   18.¦ 4:37.44   10.¦    3.24   27.¦ 2:12.22    3.¦
PantM        5. Stampfli Roman, Flumenthal          2001 Jugi Hubersdorf           SUI                                                                      8.13,5      0.37,5  (1053)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW        4. Steffen Enya                        2002 Engelberg                 SUI                                                                      8.50,7      0.57,2  (1012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       2. Steffen Fiona                       1999 Engelberg                 SUI                                                                      7.33,6      0.00,5  (2010)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW        5. Steffen Lea                         1998 Engelberg                 SUI                                                                      9.13,3      0.41,9  (3010)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M      DNF  Steg Thomas, Frick                  1963 Team Vitesse-Velos.ch     SUI                                                                     19.38,6    lap1 out  (2137)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       22. Steiner Peter, Roggwil BE           1957 MR Roggwil                SUI                                                                   3:04.25,9     30.24,4  (2138)   ¦    47.52   26.¦    2.21   15.¦ 1:42.07   18.¦    2.28   21.¦   29.35   23.¦
sJunM        9. Steininger Florian                  1990 D-Bad Wurzach             GER                                                                   3:09.20,4     43.58,1  (2139)   ¦    46.43    9.¦    2.38    9.¦ 1:48.29    9.¦    2.20    9.¦   29.08    8.¦
W45          6. Steininger Heike, D-Bad Wurzach     1963 TG Bad Waldsee            GER                                                                  10:44.12,8   2:06.56,2    (27)   ¦    52.43    5.¦    3.50    6.¦ 6:21.03    6.¦    3.48    6.¦ 3:22.47    6.¦
sJugM        4. Steininger Marcel                   1992 D-Bad Wurzach             GER                                                                   3:29.49,6     51.20,6  (2140)   ¦    54.47    4.¦    2.00    4.¦ 1:58.50    4.¦    2.06    4.¦   32.05    3.¦
TeamSX       3. Sterchi Herbert, Luzern             1960 onamission                SUI  Herbert Sterchi-Serg Markus Eberli        Herbert Sterchi-Serg   2:39.12,2     15.00,9  (3018)   ¦    43.40    6.¦    1.09    6.¦ 1:31.09    2.¦    0.52    2.¦   22.20    4.¦
W25          1. Stettler Sabine, Alchenstorf        1983 GS Wüthrich Tri Club Solo SUI                                                                   8:32.17,4       -----    (28)   ¦    43.21    1.¦    1.44    1.¦ 5:06.23    1.¦    2.42    1.¦ 2:38.06    1.¦
M35         21. Stiller Michael, A-Niederneukirchen 1969 ASK Nettingsdorf          AUT                                                                   8:23.29,7   1:16.29,2   (192)   ¦    40.41   23.¦    2.06   14.¦ 4:53.31   21.¦    2.51   21.¦ 2:44.19   23.¦
W40        DNF  Stockley Sue, GB-Lancashire         1967 Sue & Co.                 GBR                                                                     52.11,0     to bike    (29)   ¦    50.07    5.¦    2.03    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M30         18. Stoll Yannick, F-Rosenau            1974 RIXHEIM TRI 132           FRA                                                                   8:12.06,6     57.50,3   (194)   ¦    38.00   16.¦    2.34   22.¦ 5:02.56   23.¦    3.22   20.¦ 2:25.12   10.¦
M40         27. Stosic Igor                         1965 SLO-Dolenja Vas           SLO                                                                   8:48.22,9   1:51.25,5   (195)   ¦    39.14   22.¦    2.23   22.¦ 5:09.50   28.¦    2.34   15.¦ 2:54.20   26.¦
M40        DNF  Streydio Eric, B-Silly              1964 ath                       BEL                                                                     44.36,3     to bike   (196)   ¦    42.20   34.¦    2.15   17.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M25         10. Stuber Alexandre, F-Sarrebourg      1983 NSTT Sarrebourg           FRA                                                                   9:53.16,0   2:39.22,1   (197)   ¦    45.59   11.¦    7.11   13.¦ 5:49.09   10.¦    5.14   11.¦ 3:05.41   10.¦
TeamSM       5. Stübi Sepp, Brittnau                1959 IRONBIKE.CH Team 3.Sahne  SUI  Stübi Sepp           Wild Reto            Stübi Sepp             2:37.25,3     22.21,1  (3030)   ¦    39.08    4.¦    0.57    5.¦ 1:34.15    8.¦    0.57   10.¦   22.05    4.¦
LionM        1. Studer Felix, Kestenholz            1998 Tri team Oensingen        SUI                                                                      7.48,2       -----  (3011)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M        6. Studer Johann, Hägendorf            1954 triclub zofingen          SUI                                                                   2:42.52,9      8.51,4  (2141)   ¦    42.23   14.¦    1.36    5.¦ 1:31.06    5.¦    1.51   11.¦   25.54   12.¦
TigerW       7. Studer Lina, Kestenholz             2000 Tri Team Oensingen        SUI                                                                      8.13,0      0.39,9  (2011)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsM       1. Studer Max, Kestenholz              1996 Tri Team Oensingen        SUI                                                                      7.47,6       -----  (4005)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
XMAK         9. Studer Stefan                       1973 Wünnewil                  SUI                                                                   2:27.03,9     30.15,2  (9213)   ¦    20.57   12.¦    ----  ----¦ 1:39.04    8.¦    1.34    7.¦   25.26    9.¦
sHKM        17. Sum Bernd, D-Wolfach                1977 TV Wolfach                GER                                                                   2:34.45,3     25.27,1  (2142)   ¦    36.44   18.¦    2.01   28.¦ 1:30.30   18.¦    1.47   25.¦   23.41   17.¦
sAK2M       19. Suppiger Meinrad                    1955 Staufen                   SUI                                                                   3:01.57,2     27.55,7  (2143)   ¦    45.50   22.¦    2.53   25.¦ 1:43.18   20.¦    2.35   23.¦   27.19   18.¦
sAK1M       43. Sutter David                        1971 F-Waldighofen             FRA                                                                   2:59.09,7     44.01,6  (2144)   ¦    46.04   45.¦    2.24   48.¦ 1:40.57   41.¦    2.35   49.¦   27.07   31.¦
EliteM       1. Sutz Andy, Schaffhausen             1981 Team Felt                 SUI                                                                   6:29.44,8       -----     (4)   ¦    32.22    7.¦    0.55    2.¦ 4:01.39    2.¦    1.07    2.¦ 1:53.40    1.¦

total 98



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.