Powerman Zofingen 2008 - by name "R"

category    pos name/city                           year team/city                 nat  1. member            2. member            3. member                   time        back     bib   ¦         run 1 ¦      trans 1 ¦         bike ¦      trans 2 ¦        run 2 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EliteM     DNF  Rahm Alfred, D-Neukirchen           1976 CIS Amberg                GER                                                                     37.04,5     to bike   (166)   ¦    35.31   19.¦    1.33   15.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35        DSQ  Rampi Marco, I-Buguggiate (VA)      1973 Varese Triathlon          ITA                                                                       -----        disq   (167)   ¦    42.06  ----¦    3.45  ----¦ 4:56.17  ----¦    3.20  ----¦ 2:39.57  ----¦
M25          4. Rau Ryan                            ???? USA-Brighton              USA                                                                   8:10.04,3     56.10,4   (175)   ¦    32.57    1.¦    1.41    2.¦ 4:48.11    4.¦    2.07    4.¦ 2:45.07    6.¦
TeamSM      15. Renggli Robert, Aarburg             1957 s'Rengglis                SUI  Renggli Robert       Renggli Pascal       Renggli Robert         3:02.52,4     47.48,2  (3028)   ¦    41.55    9.¦    0.59    6.¦ 1:56.00   15.¦    0.51    6.¦   23.05    6.¦
M55          3. Renier Marc, B-Roeselare            1953 KTDC                      BEL                                                                   8:25.39,7     18.19,0   (168)   ¦    40.51    4.¦    3.30   10.¦ 4:40.32    1.¦    3.37   10.¦ 2:57.08    8.¦
EliteM      10. Retzlaff Sebastian, D-Grenzach-Wyhl 1971 TV Grenzach               GER                                                                   7:05.40,6     35.55,8    (10)   ¦    32.51    9.¦    1.32   14.¦ 4:14.52   13.¦    2.51   12.¦ 2:13.33   11.¦
sHKW         2. Reusser Sonja, Aeschlen b. Oberdies 1985 Toni Hasler Race-Team     SUI                                                                   2:43.36,9      6.46,7  (1036)   ¦    41.36    5.¦    1.21    2.¦ 1:33.21    1.¦    1.20    4.¦   25.57    9.¦
sAK1M       12. Riedweg Jörg, Heimenhausen          1964 Hoffmann                  SUI                                                                   2:35.09,4     20.01,3  (9507)   ¦    41.57   30.¦    1.55   38.¦ 1:24.30    6.¦    1.57   36.¦   24.48   19.¦
sAK1M       31. Riesner Manfred                     1968 Oftringen                 SUI                                                                   2:51.46,2     36.38,1  (2170)   ¦    46.47   49.¦    1.39   24.¦ 1:32.52   19.¦    1.40   19.¦   28.47   44.¦
M45          6. Risy Wolfgang, A-Haid bei Ansfelden 1963 ASK-Nettingsdorf          AUT                                                                   8:17.52,7   1:21.53,5   (169)   ¦    40.38    8.¦    2.10    7.¦ 5:06.17    7.¦    2.22    7.¦ 2:26.22    2.¦
M30          5. Ritter Beat                         1977 Pontresina                SUI                                                                   7:22.15,7      7.59,4   (170)   ¦    32.03    1.¦    1.39   10.¦ 4:28.26    3.¦    2.07   11.¦ 2:17.58    7.¦
sHKW         3. Rogger Stefanie, Buttisholz         1984 TSV Oberkirch             SUI                                                                   2:46.25,3      9.35,1  (1037)   ¦    40.24    4.¦    1.50   13.¦ 1:38.34    6.¦    1.51   10.¦   23.44    4.¦
M35        DNF  Rohmann Frank, D-Bochum             1970 Triathlon Team Witten     GER                                                                   7:37.57,7    lap1 out   (171)   ¦    42.06   30.¦    2.12   18.¦ 5:22.50   35.¦    3.47   33.¦    ----  ----¦
sAK1M        6. Rohner Bruno, Düdingen              1968 Velo Club Fribourg        SUI                                                                   2:26.47,6     11.39,5  (2108)   ¦    35.35    8.¦    1.43   27.¦ 1:24.42    7.¦    1.50   28.¦   22.57   12.¦
W20          1. Röhrl Caroline, Büsserach           1989 Tempo-Sport               SUI                                                                   9:49.46,0       -----    (24)   ¦    51.49    1.¦    2.49    1.¦ 5:54.48    1.¦    2.15    1.¦ 2:58.03    1.¦
sHKM        14. Roiatti Renzo, I-Faedis (UD)        1974 C.U.S. Udine              ITA                                                                   2:28.32,0     19.13,8  (2109)   ¦    33.35    5.¦    1.22   13.¦ 1:32.09   19.¦    1.01    4.¦   20.23    7.¦
PantM       31. Romann Neil, Dättwil AG             2002 Marka Sport               SUI                                                                     16.45,2      9.09,2  (1019)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW      16. Romann Tarja, Dättwil AG            1999 Marka Sport               SUI                                                                     10.22,5      2.49,4  (2020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       33. Rorato Gianni                       1963 Grenchen                  SUI                                                                   4:11.29,2   1:37.27,7  (2110)   ¦  1:04.37   33.¦    4.10   31.¦ 2:17.34   33.¦    3.24   30.¦   41.41   33.¦
sAK2M       31. Rosendahl Michael, Aarau            1959 Zuoz Club/TV Olten        GER                                                                   3:31.42,0     57.40,5  (2111)   ¦    49.41   27.¦    4.18   32.¦ 2:00.32   30.¦    2.43   25.¦   34.26   32.¦
W45          2. Rossol Marion, D-Gaißach            1963 WSV Bad Tölz              GER                                                                   8:52.03,8     14.47,2    (25)   ¦    39.26    1.¦    1.47    1.¦ 5:36.57    3.¦    2.19    2.¦ 2:31.33    1.¦
PantM        1. Ruchti Florian, Wangen an der Aare  2001 Kunstturnen Solothurn RLZ SUI                                                                      7.36,0       -----  (1040)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKW         1. Rudin Andrea, Muttenz               1978 emotion&power 3team       SUI                                                                   2:36.50,2       -----  (1038)   ¦    37.17    1.¦    1.15    1.¦ 1:35.22    2.¦    1.08    1.¦   21.46    1.¦
M55          2. Rüeger Urs, Winterthur              1951 Finishers Winterthur      SUI                                                                   8:15.55,5      8.34,8   (173)   ¦    41.15    5.¦    1.35    2.¦ 4:54.31    3.¦    1.48    1.¦ 2:36.44    1.¦
sAK2M       20. Rüegg Herbert, Rothrist             1961 Tri Zofingen / smrun      SUI                                                                   3:03.28,9     29.27,4  (2112)   ¦    41.47   13.¦    2.24   17.¦ 1:48.12   26.¦    2.18   18.¦   28.46   21.¦
PantM        8. Rykart Oliver                       2001 Wettingen                 SUI                                                                      8.33,6      0.57,6  (1039)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       10. Ryser Martin                        1960 Reiden                    SUI                                                                   2:45.48,3     11.46,8  (2113)   ¦    40.00    7.¦    2.32   21.¦ 1:38.50   12.¦    1.39    6.¦   22.46    2.¦

total 27



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.