Powerman Zofingen 2008 - by name "K"

category    pos name/city                           year team/city                 nat  1. member            2. member            3. member                   time        back     bib   ¦         run 1 ¦      trans 1 ¦         bike ¦      trans 2 ¦        run 2 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sAK2M       24. Käch Franz, Sursee                  1954 Triclub Sursee            SUI                                                                   3:10.00,4     35.58,9  (2064)   ¦    53.22   32.¦    2.43   24.¦ 1:41.32   17.¦    2.54   27.¦   29.28   22.¦
sHKM        11. Kamber Sascha, Zofingen             1976 Weishaupt Cycles Team     SUI                                                                   2:27.59,7     18.41,5  (2065)   ¦    34.37   10.¦    1.08   10.¦ 1:29.05   16.¦    1.10    9.¦   21.57   10.¦
BearsM       2. Kammer Patrick, Mirchel             1996 Thömus Future Tri Team    SUI                                                                      8.06,7      0.19,1  (4017)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK1M        8. Käppeli Benno                       1969 Merenschwand              SUI                                                                   2:29.16,0     14.07,9  (2066)   ¦    36.20   10.¦    1.15   10.¦ 1:27.34    9.¦    1.10    5.¦   22.55   11.¦
M40          8. Karlsson Peter, S-Nacka             1967 Stockholm City Triathlon  SWE                                                                   7:34.55,5     37.58,1   (104)   ¦    38.42   19.¦    2.10   14.¦ 4:35.14    6.¦    2.20   10.¦ 2:16.27    5.¦
sHKW        12. Kaske Tina, D-Herrenberg            1974 KSV Reichelsheim          GER                                                                   2:57.47,6     20.57,4  (1022)   ¦    45.51   12.¦    1.34    8.¦ 1:41.12    8.¦    1.23    5.¦   27.45   12.¦
BearsM       3. Kaufmann Fabio, Oensingen           1995 Uebelhardt Tri Team       SUI                                                                      8.14,7      0.27,1  (4014)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM       8. Keller Reto, Rothrist               1984 Konfetis                  SUI  Keller Reto          Sommer David         Keller Reto            2:41.48,5     26.44,3  (3010)   ¦    40.27    7.¦    1.03    9.¦ 1:35.46    9.¦    0.47    2.¦   23.42   10.¦
TigerM      28. Khan Noel                           2000 Oftringen                 SUI                                                                      8.52,1      2.12,7  (2006)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM       11. Khan Priash                         1998 Oftringen                 SUI                                                                      9.25,3      1.37,1  (3008)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sAK2M       16. Kienberger Hanspeter                1962 Kirchlindach              SUI                                                                   2:55.28,7     21.27,2  (2067)   ¦    42.51   15.¦    2.33   22.¦ 1:40.05   15.¦    2.03   14.¦   27.54   19.¦
XTeamX       2. Kienberger Jenny, Kirchlindach      1992 Chabis                    SUI  Jenny Kienberger     Gilles Wüthrich      Jenny Kienberger       2:29.51,3     31.35,2  (9302)   ¦    22.52    2.¦    ----  ----¦ 1:40.10    3.¦    0.56    2.¦   25.51    2.¦
M35         14. Kientz Oliver                       1970 D-Mannheim                GER                                                                   7:51.33,3     44.32,8   (105)   ¦    38.46   18.¦    1.52    8.¦ 4:41.38   14.¦    2.06    9.¦ 2:27.09   10.¦
sHKW        11. Kiepas Evelyn                       1976 Zürich                    GER                                                                   2:57.29,1     20.38,9  (1023)   ¦    44.14   11.¦    1.26    6.¦ 1:42.57   12.¦    1.33    8.¦   27.17   11.¦
LionM        6. Kissling Simon                      1997 Hägendorf                 SUI                                                                      8.59,5      1.11,3  (3020)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M30          9. Kleber Andreas, A-Lauterach         1975 RadCult Wolfurt           AUT                                                                   7:40.59,1     26.42,8   (107)   ¦    38.07   17.¦    1.40   11.¦ 4:23.15    2.¦    2.05   10.¦ 2:35.50   20.¦
M40         20. Knoll Peter                         1965 Basel                     SUI                                                                   8:09.55,2   1:12.57,8   (109)   ¦    42.36   36.¦    4.11   38.¦ 4:39.12   12.¦    5.31   34.¦ 2:38.22   21.¦
M30         15. Knörler Johannes, D-Greding         1977 Triathlon Greding         GER                                                                   8:04.05,7     49.49,4   (110)   ¦    40.07   22.¦    2.09   21.¦ 4:46.56   14.¦    1.59    8.¦ 2:32.53   18.¦
M30         25. Koch Thorsten, D-Worms              1975 Gesundheitszentrum Stimme GER                                                                   8:49.25,8   1:35.09,5   (111)   ¦    45.23   27.¦    2.36   23.¦ 5:18.20   26.¦    4.35   28.¦ 2:38.29   22.¦
sHKW        22. Kölliker Doris                      1983 Dulliken                  SUI                                                                   3:37.20,1   1:00.29,9  (1024)   ¦    55.44   21.¦    1.49   12.¦ 2:02.55   22.¦    1.53   12.¦   34.56   21.¦
LionM        8. Koenig Jonas, Strengelbach          1998 Jugi Strengelbach         SUI                                                                      9.09,5      1.21,3  (3009)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TigerW       4. Koenig Svenja, Strengelbach         2000 TV Zofingen               SUI                                                                      7.41,3      0.08,2  (2007)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSX       6. Königsdorfer Martina, Zofingen      1981 OrthoPraxis               SUI  Königsdorfer Martina Reiss Eric           Königsdorfer Martina   2:52.24,3     28.13,0  (3011)   ¦    44.18    7.¦    1.15    7.¦ 1:40.20    6.¦    1.05    6.¦   25.25    7.¦
M65          2. Koepenik Henner, D-Berlin           1940 SV Berlin Chemie          GER                                                                  10:04.54,2   1:05.36,9   (112)   ¦    51.28    2.¦    4.12    2.¦ 5:46.02    2.¦    3.51    1.¦ 3:19.19    2.¦
M25          7. Koppenhöfer Daniel, D-Worms         1982 Gesundheitszentrum Stimme GER                                                                   8:42.14,5   1:28.20,6   (113)   ¦    45.22    9.¦    2.34    7.¦ 5:05.24    7.¦    3.26    9.¦ 2:45.27    7.¦
sHKW        19. Kosovska Linda                      1978 SK-Prievidza              SLO                                                                   3:30.21,4     53.31,2  (1025)   ¦    56.56   22.¦    2.12   18.¦ 1:49.58   17.¦    2.28   18.¦   38.45   22.¦
TeamSX       2. Kraehenbuehl Ernst, Burgdorf        1960 By Schneider Wynigen      SUI  Andreas Wyss         Ernst Krähenbühl     Andreas Wyss           2:28.11,5      4.00,2  (3012)   ¦    33.37    1.¦    0.57    2.¦ 1:31.42    3.¦    0.55    4.¦   20.57    2.¦
M30        DNF  Krams Roland, D-Eichstetten         1977 TNB Malterdingen          GER                                                                     36.23,6     to bike   (114)   ¦    35.24    7.¦    0.59    1.¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
sHKM        35. Krattiger Sacha, Basel              1974 Equinox                   SUI                                                                   3:05.54,4     56.36,2  (2069)   ¦    44.39   35.¦    2.51   38.¦ 1:41.07   31.¦    5.34   43.¦   31.41   39.¦
M40          2. Krause Kai, D-Schwäbisch Gmünd      1964 DJK Schwäbisch Gmünd      GER                                                                   7:26.32,9     29.35,5   (115)   ¦    35.32    6.¦    1.12    1.¦ 4:37.52   11.¦    1.25    1.¦ 2:10.29    2.¦
BearsM       5. Kreienbühl Adrian                   1995 Unterentfelden            SUI                                                                      9.10,7      1.23,1  (4015)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionW       13. Kreienbühl Ramona                   1998 Unterentfelden            SUI                                                                     10.54,1      2.22,7  (3027)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35         32. Krüger Dirk, D-Mölln                1969 Ratzeburger SV Triathlon  GER                                                                   8:57.15,9   1:50.15,4   (116)   ¦    42.43   32.¦    2.02   12.¦ 5:05.58   27.¦    1.59    6.¦ 3:04.32   35.¦
M35         10. Kubeczka Ralf, D-Witten             1973 Triathlon TEAM Witten     GER                                                                   7:43.21,4     36.20,9   (117)   ¦    37.44   12.¦    2.12   17.¦ 4:35.41    8.¦    2.21   12.¦ 2:25.22    9.¦
PantW       11. Kugler Sophia                       2001 Gebenstorf                SUI                                                                      9.55,4      2.01,9  (1014)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantM       16. Kunz Loris                          2001 Oftringen                 SUI                                                                      8.48,1      1.12,1  (1021)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M20          2. Kuoni Benjamin, Kappel SO           1985 Tri Club Zofingen         SUI                                                                   9:55.57,4   2:16.53,9   (118)   ¦    48.51    2.¦    1.28    1.¦ 5:40.36    2.¦    4.06    2.¦ 3:20.54    2.¦
sAK2M      DNF  Kuoni Erwin                         1958 Kappel SO                 SUI                                                                     22.41,4     lap1 in  (2070)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M45          7. Kurpiers Frank, D-Witten            1961 Team Triathlon Witten     GER                                                                   8:29.42,1   1:33.42,9   (224)   ¦    40.10    6.¦    2.55   13.¦ 5:12.26    9.¦    3.32   13.¦ 2:30.37    4.¦
sAK1M       14. Kurth Andreas                       1965 Oberohringen              SUI                                                                   2:38.02,2     22.54,1  (2071)   ¦    38.13   16.¦    1.47   31.¦ 1:34.04   22.¦    1.47   26.¦   22.09    8.¦

total 40



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.