Powerman Zofingen 2008 - by name "G"

category    pos name/city                           year team/city                 nat  1. member            2. member            3. member                   time        back     bib   ¦         run 1 ¦      trans 1 ¦         bike ¦      trans 2 ¦        run 2 ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
sAK2M      DNF  Gander Markus                       1963 Buochs                    SUI                                                                     16.10,2     lap1 in  (9225)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M40         28. Gardner Jonathan, GB-London         1968 Serpentine                USA                                                                   8:54.01,0   1:57.03,6    (73)   ¦    40.40   25.¦    4.23   39.¦ 5:29.02   34.¦    4.00   31.¦ 2:35.53   20.¦
TigerM       4. Gautschi Simon, Oberkulm            1999 kein Verein               SUI                                                                      7.14,3      0.34,9  (2004)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
XM           1. Gehring Lukas, Tschingel ob Gunten  1979 Ramsauer Aquapower Racete SUI                                                                   1:48.26,2       -----  (9206)   ¦    15.20    1.¦    ----  ----¦ 1:13.06    2.¦    1.17    3.¦   18.41    1.¦
sAK1M       42. Geiger Raphael                      1972 Birmenstorf AG            SUI                                                                   2:58.17,2     43.09,1  (2041)   ¦    43.10   36.¦    2.01   41.¦ 1:43.22   45.¦    2.04   42.¦   27.38   37.¦
sHKW        15. Geiser Irene, Roggliswil            1979 E Generation - eis Team   SUI                                                                   3:09.06,6     32.16,4  (1012)   ¦    50.03   17.¦    2.04   16.¦ 1:42.59   13.¦    2.23   17.¦   31.36   18.¦
sAK2M        9. Geissbühler Andreas                 1960 Boppelsen                 SUI                                                                   2:45.17,8     11.16,3  (2042)   ¦    41.12   11.¦    1.39    6.¦ 1:38.32   11.¦    1.35    4.¦   22.18    1.¦
PantM       29. Gerber Michael                      2001 Oftringen                 SUI                                                                     10.34,8      2.58,8  (1045)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
LionM       16. Gerber Simon                        1997 Oftringen                 SUI                                                                     10.22,7      2.34,5  (3026)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
TeamSM       3. Germann Rico, Zofingen              ???? IRONBIKE.CH Team 1.Sahne  SUI  Germann Rico         Zinniker Stefan      Germann Rico           2:29.12,0     14.07,8  (3029)   ¦    36.26    3.¦    0.53    1.¦ 1:31.18    5.¦    0.47    3.¦   19.46    2.¦
EliteW       6. Gidak Petra, CRO-Karlovac           1980 TK Hidraulika Kurelja     CRO                                                                   8:54.27,6   1:39.44,5     (9)   ¦    40.57    7.¦    3.28    7.¦ 5:36.48    7.¦    2.53    7.¦ 2:30.20    6.¦
sAK3M        4. Giger Leo, Busswil TG               1950 LSC Wil                   SUI                                                                   2:47.34,6      8.15,6  (2043)   ¦    37.45    1.¦    1.12    1.¦ 1:42.38    7.¦    1.17    1.¦   24.40    2.¦
EliteW       4. Giger Michaela, Zürich              1976 Toni Hasler Race Team     SUI                                                                   7:53.09,6     38.26,5     (6)   ¦    39.14    5.¦    1.20    2.¦ 4:41.08    4.¦    2.04    5.¦ 2:29.22    5.¦
sAK1M       40. Gilgen Andy, Lostorf                1968 TV Lostorf                SUI                                                                   2:56.35,5     41.27,4  (2044)   ¦    42.17   32.¦    1.54   37.¦ 1:41.39   43.¦    1.59   39.¦   28.44   43.¦
M30          1. Girardi Simon, Sargans              1976 Team Lucky Star           SUI                                                                   7:14.16,3       -----    (75)   ¦    36.31   10.¦    2.08   20.¦ 4:12.07    1.¦    1.56    6.¦ 2:21.33    8.¦
M35          5. Gisbert Hinojosa Jorge, E-Alcoy     1971 trixanto                  ESP                                                                   7:33.34,7     26.34,2    (76)   ¦    34.45    2.¦    2.41   25.¦ 4:42.05   15.¦    2.00    7.¦ 2:12.03    2.¦
M35         15. Giusto Andres                       1971 ARG-Victoria              ARG                                                                   7:57.45,4     50.44,9    (79)   ¦    38.40   16.¦    2.13   19.¦ 4:45.33   19.¦    1.39    1.¦ 2:29.38   14.¦
TeamSX       4. Glanzmann Peter, Egolzwil           1974 PFGM                      SUI  Glanzmann Peter      Sidler Franz         Glanzmann Peter        2:41.49,6     17.38,3  (3025)   ¦    40.45    4.¦    1.00    3.¦ 1:37.07    4.¦    0.59    5.¦   21.56    3.¦
sHKM        32. Gloor Claudio                       1985 Dintikon                  SUI                                                                   2:53.25,3     44.07,1  (2046)   ¦    40.59   26.¦    2.12   32.¦ 1:42.01   32.¦    1.48   26.¦   26.23   29.¦
sHKM        38. Gloyne Mike                         1974 Genève                    GBR                                                                   3:07.54,7     58.36,5  (2047)   ¦    47.22   40.¦    2.04   31.¦ 1:48.30   37.¦    2.08   31.¦   27.48   32.¦
sAKW         9. Glur Yvonne                         1968 Brittnau                  SUI                                                                   3:01.12,5     31.13,4  (1014)   ¦    46.27    9.¦    2.07   12.¦ 1:42.55    8.¦    2.03    9.¦   27.38    9.¦
XMAK         5. Glutz, Subingen                     1972 Bike 66                   SUI                                                                   2:04.16,8      7.28,1  (9223)   ¦    18.03    6.¦    ----  ----¦ 1:21.13    5.¦    1.20    4.¦   23.39    5.¦
sHKM        29. Goltz Matthias                      1974 A-Innsbruck               GER                                                                   2:49.28,5     40.10,3  (2048)   ¦    39.15   21.¦    1.26   16.¦ 1:42.59   33.¦    1.49   27.¦   23.56   19.¦
sAK1M        2. Goncalves Paulo, L-Findel           1971 Trilux                    L                                                                     2:16.33,8      1.25,7  (2049)   ¦    33.02    3.¦    0.46    1.¦ 1:21.42    2.¦    0.58    2.¦   20.03    2.¦
TigerM       7. Graber Andrin                       1999 Zofingen                  SUI                                                                      7.36,1      0.56,7  (2030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
PantW        9. Graber Viviane                      2002 Zofingen                  SUI                                                                      9.49,0      1.55,5  (1030)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
M35         27. Grabovac Zeljko                     1971 D-Hattersheim             GER                                                                   8:47.44,9   1:40.44,4    (77)   ¦    39.29   21.¦    3.03   33.¦ 5:04.19   26.¦    2.58   23.¦ 2:57.54   30.¦
XW           1. Gränicher Nicole, Luzern            1980 EVA Bike Ride             SUI                                                                   2:22.20,8       -----  (9102)   ¦    20.46    1.¦    ----  ----¦ 1:34.05    1.¦    1.34    1.¦   25.54    1.¦
M35         28. Gröber Andreas                      1970 Winterthur                SUI                                                                   8:49.00,6   1:42.00,1    (78)   ¦    41.22   26.¦    2.49   28.¦ 5:14.09   30.¦    2.45   20.¦ 2:47.54   25.¦
sHKW        13. Grosskreutz Anja                    1981 Bern                      SUI                                                                   3:01.04,0     24.13,8  (1015)   ¦    39.27    3.¦    1.38   10.¦ 1:53.07   18.¦    2.32   19.¦   24.17    5.¦
sJunM        2. Güdel Micha, Burgdorf               1990 GS Wüthrich               SUI                                                                   2:29.34,4      4.12,1  (2051)   ¦    36.56    3.¦    1.18    5.¦ 1:28.56    4.¦    1.02    1.¦   21.20    1.¦
TigerM      13. Günthardt Matthew                   1999 Zofingen                  SUI                                                                      7.56,7      1.17,3  (2028)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦
BearsF       5. Guyer Dominique                     1996 Zofingen                  SUI                                                                      9.32,0      0.54,0  (4012)   ¦     ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦    ----  ----¦

total 33



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.