Sempachersee-Triathlon 2008, Nottwil - Zürich (Schweiz)

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦          Swim ¦           W1 ¦         Bike ¦           W2 ¦          Run ¦
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
13          10. Ammann Werner                       1949 Knonau                      2:59.03,9     33.31,0   (237)   ¦    36.46   11.¦    0.53    3.¦ 1:26.04    7.¦    1.07    5.¦   54.12   14.¦
20          32. Baruffaldi Jessica                  1975 Uster                       2:49.39,2     26.43,7   (252)   ¦    31.11   30.¦    1.25   36.¦ 1:26.09   31.¦    1.12   38.¦   49.39   34.¦
10          58. Benz Dominik, Embrach               1975 Hammer Nutrition CH         2:58.40,7     50.32,6    (41)   ¦    37.58   61.¦    1.25   52.¦ 1:26.59   59.¦    1.23   59.¦   50.54   52.¦
12          38. Bleisch Karl, Uster                 1955 TRIZO                       2:45.39,8     33.26,4   (183)   ¦    32.54   32.¦    0.50   12.¦ 1:21.48   37.¦    1.12   31.¦   48.54   41.¦
12          15. Bodenmann Andreas, Zürich           1956 aTRInaline                  2:32.22,8     20.09,4   (184)   ¦    35.02   42.¦    1.53   50.¦ 1:15.02   15.¦    0.44   11.¦   39.40    7.¦
11          36. Bollhalder Kenneth                  1972 Grüningen                   2:24.48,0     15.14,2    (91)   ¦    27.14   26.¦    1.10   58.¦ 1:14.05   43.¦    0.45   29.¦   41.32   44.¦
10          25. Brunner Sandro                      1980 Mettmenhasli                2:22.42,2     14.34,1   (315)   ¦    29.58   41.¦    0.52   30.¦ 1:10.29   15.¦    0.53   37.¦   40.27   25.¦
10           8. Bühler Berni, Bauma                 1977 tri team aadorf             2:13.23,1      5.15,0    (46)   ¦    24.24    9.¦    0.34    6.¦ 1:09.22   11.¦    0.36   16.¦   38.25   16.¦
21          14. Burkhardt Claudia, Neerach          1969 Schnäggli Express           3:33.53,4   1:06.18,3   (287)   ¦    44.28   14.¦    1.48   14.¦ 1:39.33   14.¦    2.24   14.¦ 1:05.38   14.¦
12          21. Bürli Markus, Zürich                1959 Triclub Veloatelier         2:34.42,0     22.28,6   (186)   ¦    30.17   21.¦    1.00   19.¦ 1:17.33   22.¦    0.50   15.¦   45.00   26.¦
11         102. Burri Urs, Winterthur               1966 Finisher Winterthur         2:59.58,4     50.24,6   (322)   ¦    31.41   67.¦    1.35   87.¦ 1:26.16  101.¦    1.32   97.¦   58.52  107.¦
12           6. Caprez Alfi, Wald ZH                1956 LC Meilen Tri               2:16.32,8      4.19,4   (188)   ¦    23.58    2.¦    0.32    1.¦ 1:11.36    7.¦    0.39    6.¦   39.46    8.¦
42         DNF  Castelberg Carla                    1957 Zürich                      1:27.54,2   run lap 1   (523)   ¦    17.54    7.¦    1.42    7.¦   52.36    7.¦    1.45    7.¦    ----  ----¦
11           5. Cuenca Carlos, Zürich               1972 TV Unterstrass              2:13.27,9      3.54,1   (100)   ¦    27.42   32.¦    0.38    6.¦ 1:08.07    6.¦    0.44   26.¦   36.15    5.¦
30           6. Debons Nicolas                      1978 Zürich                      1:08.38,6      3.49,8   (531)   ¦    10.49    7.¦    1.58   17.¦   35.12    4.¦    1.12   19.¦   19.26    4.¦
12           7. Decurtins Lu, Zürich                1963 TV Unterstrass              2:17.22,9      5.09,5   (190)   ¦    23.56    1.¦    0.33    3.¦ 1:11.36    6.¦    0.39    7.¦   40.37   11.¦
20          42. Dietrich Christina                  1974 Zürich                      3:09.25,6     46.30,1   (335)   ¦    33.47   36.¦    2.30   44.¦ 1:39.47   43.¦    1.43   43.¦   51.36   36.¦
11          51. Feroce Adrian                       1970 Aathal-Seegräben            2:30.32,0     20.58,2   (107)   ¦    31.23   61.¦    1.06   47.¦ 1:16.15   57.¦    0.54   50.¦   40.52   36.¦
11          98. Feroce Marcel                       1964 Gossau ZH                   2:56.00,7     46.26,9   (577)   ¦    36.59  103.¦    1.50   96.¦ 1:26.59  102.¦    0.57   56.¦   49.13   94.¦
20          40. Flühler Nadja                       1983 Uster                       3:00.38,8     37.43,3   (257)   ¦    34.42   37.¦    1.44   42.¦ 1:30.11   39.¦    1.45   44.¦   52.14   38.¦
22           3. Frey Gabriela, Adliswil             1959 Team Move On                2:39.08,7      5.32,0   (305)   ¦    33.09    4.¦    1.02    4.¦ 1:20.37    2.¦    0.46    2.¦   43.33    2.¦
14          11. Fröhli Reto, Langnau am Albis       1989 Tri Club Säuliamt           1:15.29,6     10.39,2   (403)   ¦    14.44   12.¦    0.36    8.¦   36.45    9.¦    0.33    6.¦   22.50   11.¦
11          68. Frost Michael, Zürich               1971 WG Wollyhood                2:36.59,2     27.25,4   (565)   ¦    28.15   41.¦    1.18   70.¦ 1:21.56   90.¦    0.51   40.¦   44.37   70.¦
20          25. Fürst Marina, Hinwil                1977 SLRG Hinwil                 2:43.55,2     20.59,7   (363)   ¦    30.29   28.¦    1.30   37.¦ 1:26.49   34.¦    0.54   25.¦   44.10   15.¦
42           1. Gambaro Irène, Zürich               1955 Sbrinz Athletics            1:14.16,2       -----   (548)   ¦    12.18    3.¦    1.36    6.¦   38.05    1.¦    0.51    3.¦   21.24    2.¦
10          28. Gehrig Benjamin, Kleinandelfingen   1982 D`Schlaumeier               2:24.25,8     16.17,7    (52)   ¦    27.02   26.¦    1.21   50.¦ 1:16.09   33.¦    0.52   36.¦   39.00   19.¦
11          23. Gehrig Roman, Zürich                1969 SSC Langnau                 2:19.26,1      9.52,3   (110)   ¦    29.45   47.¦    1.14   62.¦ 1:12.32   29.¦    0.50   35.¦   35.04    3.¦
40           9. Glöckl Cathrine                     1976 Zürich                      1:18.38,2      5.21,0   (497)   ¦    12.31   13.¦    1.36   22.¦   40.11    6.¦    1.12   22.¦   23.06    9.¦
11          22. Gloor Walter, Rüti ZH               1967 Crazy-Turtles               2:19.02,7      9.28,9   (112)   ¦    25.35   11.¦    0.45   16.¦ 1:11.12   21.¦    1.03   68.¦   40.24   33.¦
12          43. Hanslin Markus                      1962 Sulzbach                    2:50.51,4     38.38,0   (199)   ¦    33.28   35.¦    1.01   22.¦ 1:26.00   46.¦    1.23   38.¦   48.57   42.¦
11           8. Hoffmann Thomas, Schwerzenbach      1972 Team Reichmuth/Schulthess   2:14.18,3      4.44,5   (118)   ¦    25.03    6.¦    0.45   20.¦ 1:08.25    8.¦    0.41   22.¦   39.21   26.¦
22           1. Hofmann Christiane, Hüntwangen      1956 impuls tri bülach           2:33.36,7       -----   (308)   ¦    25.49    1.¦    0.47    2.¦ 1:20.20    1.¦    0.46    2.¦   45.52    6.¦
11          44. Hofmann Harald, Neerach             1971 Impuls Tri Bülach           2:27.47,2     18.13,4   (119)   ¦    27.19   29.¦    0.38    7.¦ 1:18.00   74.¦    0.48   33.¦   41.00   38.¦
20          14. Hofmann Michelle, Neerach           1981 Impuls Tri Bülach           2:32.44,0      9.48,5   (261)   ¦    27.02   11.¦    0.35    3.¦ 1:19.01   13.¦    0.43    9.¦   45.21   20.¦
40           1. Hofmann Pia, Hüntwangen             1985 uebelhard rennservice       1:13.17,2       -----   (542)   ¦    10.18    1.¦    0.43    2.¦   38.52    2.¦    0.41    5.¦   22.41    6.¦
55           2. Hofstetter Herby+Susi Hofstetter+Ka 1967 hsk Lightning               2:45.22,1      9.26,2   (572)   ¦    29.03    2.¦    0.53    3.¦ 1:19.12    2.¦    0.43    2.¦   55.29    3.¦
30           1. Hofstetter Sascha, Richterswil      1978 Team Roy Hinnen             1:04.48,8       -----   (604)   ¦     9.58    3.¦    0.46    3.¦   34.14    1.¦    0.35    2.¦   19.14    3.¦
41           4. Hohl Sandra                         1972 Zürich                      1:18.49,6      4.09,8   (514)   ¦    11.28    2.¦    1.22    6.¦   39.05    3.¦    0.56    6.¦   25.56    9.¦
11          15. Hoogerwerf Erik, Richterswil        1970 Team Roy Hinnen             2:16.31,8      6.58,0   (120)   ¦    25.45   13.¦    0.45   15.¦ 1:09.58   15.¦    0.37   10.¦   39.24   27.¦
31          26. Huber Martin                        1964 Winterthur                  1:15.11,9     13.43,2   (447)   ¦    11.30   15.¦    1.02   14.¦   39.10   28.¦    0.57   20.¦   22.31   22.¦
22          11. Hubli Julitta, Pfungen              1957 Finishers                   3:06.34,1     32.57,4   (309)   ¦    46.39   11.¦    1.23    9.¦ 1:28.57    9.¦    1.11   11.¦   48.21    8.¦
30          18. Hübscher Marcel                     1979 Wallisellen                 1:20.41,0     15.52,2   (426)   ¦    13.29   19.¦    1.35   13.¦   39.31   14.¦    0.45   13.¦   25.18   18.¦
11          49. Hügli Daniel, Zürich                1965 Freeradicals                2:30.08,3     20.34,5   (326)   ¦    27.25   30.¦    0.51   33.¦ 1:16.56   63.¦    1.07   77.¦   43.47   64.¦
01          10. Hungerbühler Sven, Uster            1977 Team Tempo-Sport            2:06.20,6      7.17,6    (16)   ¦    23.11    8.¦    0.34    9.¦ 1:05.20    3.¦    0.47   10.¦   36.27   10.¦
14          12. Hurter Lukas, Kloten                1990 Tri Club Impuls Bülach      1:15.32,5     10.42,1   (406)   ¦    14.10   10.¦    0.59   12.¦   39.32   12.¦    0.42   12.¦   20.08   10.¦
11          47. Ilg Stefan, Adliswil                1973 Team Eventtech              2:29.13,9     19.40,1   (124)   ¦    30.25   53.¦    1.15   64.¦ 1:15.17   50.¦    0.53   46.¦   41.22   42.¦
31           6. Just Paul, Zürich                   1971 Johnson & Johnson           1:07.42,7      6.14,0   (449)   ¦    11.16   13.¦    0.43    2.¦   36.08   16.¦    0.40    8.¦   18.54    2.¦
11         105. Kamer Chasper                       1967 Zürich                      3:08.22,6     58.48,8   (327)   ¦    34.59   91.¦    2.33  108.¦ 1:34.04  107.¦    1.48  102.¦   54.57  102.¦
12          53. Keller-Hoehl Christian, Uerikon     1961 DJK Singen                  3:09.33,7     57.20,3   (204)   ¦    32.02   30.¦    1.21   37.¦ 1:28.46   51.¦    1.53   52.¦ 1:05.28   56.¦
11          72. Kleesattel Mark, Zürich             1970 Tri Club UBS                2:39.58,8     30.25,0   (130)   ¦    32.32   76.¦    1.35   86.¦ 1:19.04   79.¦    1.04   71.¦   45.41   76.¦
12          42. Koch Christoph, Winterthur          1962 Turbo-Three                 2:50.39,8     38.26,4   (205)   ¦    37.51   51.¦    1.00   20.¦ 1:20.48   34.¦    2.14   55.¦   48.45   40.¦
32           9. Koegel Harald, Wädenswil            1959 Team Roy Hinnen             1:10.26,8      5.11,9   (474)   ¦    11.20    8.¦    0.55    8.¦   35.54    8.¦    1.03   19.¦   21.13    8.¦
11          18. Krähenbühl Andreas, Hombrechtikon   1966 Team Roy Hinnen             2:16.47,1      7.13,3   (133)   ¦    26.49   20.¦    0.44   14.¦ 1:11.03   20.¦    0.33    2.¦   37.35   13.¦
10          34. Kubik Klaus, Binz                   1975 triclub veloatelier         2:29.31,4     21.23,3    (61)   ¦    28.26   35.¦    1.06   41.¦ 1:16.58   36.¦    0.56   44.¦   42.02   30.¦
11          61. Kugler Jürgen, Hausen am Albis      1968 USZ Zürich                  2:34.51,8     25.18,0   (134)   ¦    29.34   46.¦    1.59  102.¦ 1:17.17   70.¦    1.06   75.¦   44.53   71.¦
40           5. Kuhn Brigitte                       1978 Bassersdorf                 1:15.52,4      2.35,2   (359)   ¦    12.34   14.¦    1.14   15.¦   38.15    1.¦    0.54   12.¦   22.54    8.¦
13          15. Kull Walter, Winterthur             1952 Finishers Winterthur        3:13.44,7     48.11,8   (240)   ¦    34.36    8.¦    2.08   13.¦ 1:36.05   14.¦    1.34   11.¦   59.19   15.¦
11         107. Künzler Thomas, Wetzikon ZH         1968 TRIZO                       3:19.24,2   1:09.50,4   (135)   ¦    34.47   87.¦    0.59   43.¦ 1:58.21  108.¦    2.04  107.¦   43.10   59.¦
22           7. Kuster Barbara, Zürich              1960 Tri Team Limmattal          2:52.41,2     19.04,5   (311)   ¦    33.04    3.¦    1.03    5.¦ 1:25.40    6.¦    1.03    8.¦   51.48   11.¦
20           4. Lüthi Diane                         1982 Regensberg                  2:26.13,9      3.18,4   (268)   ¦    24.37    6.¦    0.33    1.¦ 1:17.27    4.¦    0.38    3.¦   42.58    9.¦
12          27. Margelist Beat, Oberrieden          1963 FreeRadîcals                2:36.57,6     24.44,2   (211)   ¦    35.00   41.¦    1.07   28.¦ 1:15.53   20.¦    0.52   17.¦   44.03   23.¦
24           2. Maurhofer Daniela, Nürensdorf       1990 finishers winterthur        1:19.12,8      4.16,7   (413)   ¦    14.53    2.¦    0.46    4.¦   41.18    2.¦    0.37    3.¦   21.36    2.¦
32          13. Maurhofer Urs, Nürensdorf           1961 Depri tri Team              1:13.04,7      7.49,8   (380)   ¦    13.43   16.¦    0.52    6.¦   37.53   15.¦    0.50   14.¦   19.45    3.¦
20          35. Meier Désirée, Winterthur           1981 Finishers Winterthur        2:50.44,2     27.48,7   (381)   ¦    29.04   24.¦    1.11   30.¦ 1:26.21   33.¦    0.57   26.¦   53.09   39.¦
13          13. Meili Bruno, Zürich                 1946 CARC Romont                 3:04.26,1     38.53,2   (241)   ¦    33.13    5.¦    1.07    6.¦ 1:35.03   12.¦    1.18    8.¦   53.41   13.¦
11          43. Messikommer Urs, Adlikon b. Regensd 1971 Tri Team Aadorf             2:27.31,0     17.57,2   (140)   ¦    25.20    8.¦    0.54   38.¦ 1:17.57   73.¦    0.42   23.¦   42.36   50.¦
10          45. Mishchenko Oleksiy                  1979 Adliswil                    2:42.43,4     34.35,3    (65)   ¦    33.06   48.¦    1.28   55.¦ 1:17.18   38.¦    1.13   58.¦   49.36   49.¦
10          59. Mittelholcz Béla, Zürich            1979 TRICLUB Veloatelier         2:59.08,1     51.00,0    (66)   ¦    42.41   62.¦    1.17   47.¦ 1:27.24   61.¦    1.54   62.¦   45.51   38.¦
11          92. Morales Daniel, Zürich              1968 UBS Tri Club                2:50.40,2     41.06,4   (328)   ¦    36.48  101.¦    1.07   53.¦ 1:23.21   94.¦    0.56   54.¦   48.26   87.¦
11          67. Müller Daniel, Uster                1969 UBS Tri Club                2:36.22,7     26.48,9   (146)   ¦    31.11   59.¦    1.30   82.¦ 1:14.07   44.¦    1.23   91.¦   48.09   86.¦
12          55. Müller Kurt, Bassersdorf            1957 Toshiba                     3:11.32,5     59.19,1   (214)   ¦    33.02   33.¦    2.07   52.¦ 1:29.12   53.¦    2.15   56.¦ 1:04.54   55.¦
11          24. Müller Michele, Niederhasli         1966 FreeRadicals                2:19.28,8      9.55,0   (147)   ¦    25.06    7.¦    0.43   13.¦ 1:10.37   18.¦    0.39   15.¦   42.22   49.¦
11         101. Müller Patrick                      1965 Thalwil                     2:56.53,5     47.19,7   (561)   ¦    38.05  106.¦    1.48   95.¦ 1:27.02  103.¦    2.11  108.¦   47.45   84.¦
21           6. Müller Sandra, Bülach               1970 Impuls Tri Club Bülach      2:50.33,0     22.57,9   (293)   ¦    35.11    8.¦    0.59    4.¦ 1:26.26    8.¦    0.48    4.¦   47.06    5.¦
11          71. Nick Jean-Claude, Zürich            1966 FreeRadicals                2:39.14,7     29.40,9   (558)   ¦    32.50   80.¦    1.51   97.¦ 1:20.38   84.¦    1.00   62.¦   42.53   54.¦
10          47. Nötzli Florian, Marthalen           1981 finishers winterthur        2:45.21,2     37.13,1    (68)   ¦    34.01   53.¦    1.10   42.¦ 1:17.15   37.¦    0.51   35.¦   52.01   55.¦
13           6. Ottiker Hansruedi, Zürich           1951 UBS Tri Club                2:49.24,1     23.51,2   (242)   ¦    34.15    6.¦    1.32    8.¦ 1:27.59   10.¦    1.01    3.¦   44.35    4.¦
21           1. Patt Sandra, Hirzel                 1971 Team Roy Hinnen             2:27.35,1       -----   (294)   ¦    27.14    2.¦    0.43    1.¦ 1:19.26    1.¦    0.46    3.¦   39.24    1.¦
10          29. Peer Roland, Zürich                 1978 TriClub Baden               2:25.06,0     16.57,9    (69)   ¦    31.35   45.¦    1.24   51.¦ 1:13.04   21.¦    0.45   28.¦   38.17   14.¦
31          12. Peter Werner, Zürich                1968 Deep Blue                   1:10.10,5      8.41,8   (453)   ¦    11.35   19.¦    1.20   26.¦   35.05    8.¦    0.49   14.¦   21.20   13.¦
21           5. Reimann Kathleen                    1964 Zürich                      2:44.05,0     16.29,9   (338)   ¦    29.03    5.¦    1.15   10.¦ 1:23.48    5.¦    1.04    8.¦   48.53    8.¦
14           2. Rhyner Patrick, Urdorf              1989 Sherpa Outdoor Triathlon    1:04.57,7      0.07,3   (410)   ¦    11.44    3.¦    0.25    1.¦   34.10    2.¦    0.31    4.¦   18.06    3.¦
12          50. Rinderknecht Ueli, Männedorf        1955 LCM                         3:04.44,4     52.31,0   (220)   ¦    35.38   44.¦    1.30   42.¦ 1:32.44   54.¦    1.24   41.¦   53.27   50.¦
11          80. Ruff Stefan                         1968 Uster                       2:42.20,2     32.46,4   (154)   ¦    27.57   37.¦    1.25   77.¦ 1:21.37   88.¦    1.04   69.¦   50.15   97.¦
11           9. Russo Dario, Hausen am Albis        1964 Marka Sport Baden           2:15.05,3      5.31,5   (155)   ¦    25.33    9.¦    0.46   24.¦ 1:10.09   16.¦    0.35    5.¦   37.59   17.¦
33           4. Saxer Peter, Oetwil am See          1949 LC Meilen                   1:19.44,4      7.48,9   (541)   ¦    14.29    4.¦    1.07    3.¦   40.31    4.¦    0.56    2.¦   22.39    4.¦
10           4. Schalch Alex, Thalwil               1982 Team Tempo-Sport            2:11.36,6      3.28,5    (72)   ¦    21.52    1.¦    0.38   14.¦ 1:09.54   12.¦    0.30    2.¦   38.41   18.¦
02          10. Schaller Alexandra, Zürich          1978 TriClub Baden               2:25.27,0     17.26,9    (24)   ¦    25.06    8.¦    0.40   10.¦ 1:20.02   10.¦    0.40    9.¦   38.57    6.¦
13           1. Schläppi Jörg, Bubikon              1950 SCUMA Uster                 2:25.32,9       -----   (243)   ¦    27.22    1.¦    1.05    5.¦ 1:14.16    2.¦    1.02    4.¦   41.45    1.¦
13          12. Schmid Christian                    1942 Volketswil                  3:02.39,5     37.06,6   (244)   ¦    34.43    9.¦    1.46   10.¦ 1:36.46   15.¦    1.34   12.¦   47.48    8.¦
11          83. Schmid Daniel, Zürich               1971 Holcim tri                  2:43.06,7     33.32,9   (160)   ¦    31.04   58.¦    1.14   63.¦ 1:18.52   77.¦    1.07   77.¦   50.47   99.¦
60           1. Schmid Katja+Regula Scherer+Myriam  1971 Die schnellen Käfer         3:19.21,3       -----   (605)   ¦    50.08    1.¦    0.49    1.¦ 1:33.02    1.¦    0.34    1.¦   54.46    1.¦
11          70. Schneider Rolf, Regensdorf          1969 Triathlon Club Zürich       2:38.54,4     29.20,6   (162)   ¦    29.50   50.¦    1.38   91.¦ 1:17.15   67.¦    1.14   83.¦   48.55   91.¦
30           5. Schnyder Aaron, Oberglatt ZH        1979 TriClub Veloatelier         1:08.14,6      3.25,8   (432)   ¦    10.27    6.¦    0.54    5.¦   35.07    3.¦    0.42    7.¦   21.02   11.¦
10          55. Schudel Markus, Kollbrunn           1974 Tri Team Aadorf             2:54.22,7     46.14,6    (74)   ¦    32.29   47.¦    1.06   40.¦ 1:21.45   48.¦    1.03   52.¦   57.56   61.¦
02           5. Schütz Sarah, Dübendorf             1978 TG Hütten                   2:19.07,5     11.07,4    (25)   ¦    22.41    4.¦    0.31    6.¦ 1:16.44    6.¦    0.27    1.¦   38.41    5.¦
40           9. Schwarz Cornelia                    1984 Zürich                      1:18.38,2      5.21,0   (544)   ¦    11.40    6.¦    1.11   14.¦   39.58    4.¦    0.49   10.¦   24.58   17.¦
30           6. Sikorski Kai                        1978 Rümlang                     1:08.38,6      3.49,8   (433)   ¦    10.18    5.¦    0.36    2.¦   36.39    8.¦    0.42    8.¦   20.21    7.¦
02           1. Spirig Nicola, Dielsdorf            1982 Impuls Triathlon Club Bül   2:08.00,1       -----    (26)   ¦    21.35    1.¦    0.35    9.¦ 1:10.25    1.¦    0.32    3.¦   34.51    1.¦
11          56. Sprecher Dani, Hirzel               1969 Team Roy Hinnen             2:32.53,2     23.19,4   (167)   ¦    32.33   77.¦    0.43   12.¦ 1:15.40   52.¦    0.55   52.¦   43.00   56.¦
21          11. Städeli Nicole                      1968 Schwerzenbach               3:05.21,5     37.46,4   (297)   ¦    33.50    6.¦    1.36   13.¦ 1:31.58   12.¦    1.24   10.¦   56.32   13.¦
12           3. Steffen Urs, Winterthur             1962 Finishers Winterthur        2:13.09,6      0.56,2   (229)   ¦    26.08    9.¦    0.52   13.¦ 1:09.02    2.¦    0.31    1.¦   36.35    1.¦
10          41. Steiner Daniel                      1983 Zürich                      2:37.05,9     28.57,8    (79)   ¦    24.24   10.¦    0.46   21.¦ 1:18.49   44.¦    0.55   40.¦   52.09   56.¦
10          22. Stierli Markus, Kollbrunn           1975 aerotech.ch                 2:21.56,7     13.48,6   (384)   ¦    28.35   36.¦    0.50   26.¦ 1:12.53   20.¦    0.35    9.¦   39.02   20.¦
11          32. Stirnimann Remo, Wädenswil          1972 ClearOcean                  2:23.30,0     13.56,2   (168)   ¦    26.30   16.¦    0.35    3.¦ 1:11.31   23.¦    0.52   45.¦   44.00   67.¦
12          33. Stöcklin Markus, Zürich             1960 Triathlonclub Veloatelier   2:41.02,3     28.48,9   (231)   ¦    32.26   31.¦    0.43    5.¦ 1:19.05   29.¦    1.22   36.¦   47.24   36.¦
11          94. Strähl André, Zürich                1966 FreeRadicals                2:53.15,5     43.41,7   (170)   ¦    32.31   75.¦    1.24   75.¦ 1:31.48  104.¦    1.05   72.¦   46.24   77.¦
31           3. Strebel Roger, Langnau a. A.        1964 Team Roy Hinnen             1:05.27,2      3.58,5   (459)   ¦     9.51    3.¦    0.51   11.¦   34.54    5.¦    0.39    7.¦   19.10    3.¦
10          40. Tanadini Lorenzo, Zürich            1983 Tri Team Ticino             2:36.27,2     28.19,1    (82)   ¦    27.33   28.¦    0.58   37.¦ 1:18.05   42.¦    0.53   38.¦   48.55   47.¦
30          23. Tobler Raphael, Winterthur          1987 Swiss Crew                  1:40.50,1     36.01,3   (364)   ¦    20.23   23.¦    3.02   23.¦   48.40   23.¦    1.49   22.¦   26.55   21.¦
11           7. Uebelhart Oliver, Zürich            1971 UBS Tri Club                2:13.58,7      4.24,9   (175)   ¦    25.35   10.¦    0.48   29.¦ 1:07.46    4.¦    0.40   18.¦   39.07   24.¦
10          33. van Beijnum Kamil                   1981 Zürich                      2:29.26,9     21.18,8    (83)   ¦    30.22   42.¦    1.48   57.¦ 1:16.08   32.¦    1.13   57.¦   39.54   23.¦
12          25. Vogel Daniel                        1962 Horgen                      2:35.36,5     23.23,1   (559)   ¦    31.20   27.¦    1.27   41.¦ 1:18.27   25.¦    0.56   22.¦   43.24   19.¦
11         106. Vondenhoff Erwin                    1967 Buch am Irchel              3:09.08,5     59.34,7   (176)   ¦    36.35   98.¦    1.59  101.¦ 1:32.26  106.¦    1.43  100.¦   56.23  106.¦
31          28. Walther Romano                      1970 Fällanden                   1:17.38,6     16.09,9   (461)   ¦    12.45   30.¦    1.10   25.¦   37.51   23.¦    1.06   28.¦   24.44   31.¦
21          13. Weber Antje, Zürich                 1969 Free Radicals               3:10.24,4     42.49,3   (300)   ¦    35.25    9.¦    1.10    9.¦ 1:39.28   13.¦    1.36   13.¦   52.43    9.¦
31          16. Wespi Marcel, Uitikon Waldegg       1969 UBS Tri Club                1:11.17,4      9.48,7   (463)   ¦    12.19   22.¦    0.46    5.¦   35.34   11.¦    0.51   16.¦   21.45   17.¦
31          13. White Marc, Thalwil                 1971 Fan Club Helge Schneider    1:10.30,0      9.01,3   (464)   ¦    10.44    6.¦    1.07   23.¦   36.06   15.¦    1.04   26.¦   21.27   15.¦
01           3. Wild Ruedi, Samstagern              1982 Rad'n Roll Samstagern       2:01.05,7      2.02,7     (6)   ¦    20.41    3.¦    0.28    4.¦ 1:06.25    9.¦    0.33    6.¦   32.56    3.¦
21           8. Willi Nicole                        1966 Zürich                      2:51.20,0     23.44,9   (301)   ¦    34.01    7.¦    1.01    7.¦ 1:27.04   11.¦    1.14    9.¦   47.57    6.¦
22           8. Zbinden Ursi                        1963 Männedorf                   2:53.39,5     20.02,8   (313)   ¦    36.07    8.¦    1.55   11.¦ 1:27.20    8.¦    1.07    9.¦   47.08    7.¦
30           8. Zurfluh Dani, Richterswil           1981 JTRI.Ch                     1:09.54,7      5.05,9   (369)   ¦    11.09   10.¦    1.10   10.¦   34.50    2.¦    0.44   12.¦   21.59   14.¦

Total 122



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.