Inferno Triathlon + Halbmarathon 2008 - nach Ortschaft "U"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
HKMTri      43. Appenzeller Reto, Uetendorf         1976 Tri Team Steffisburg       12:34.50,9        Birg    (85)   ¦ 

Open       123. Beck Kurt, Uetendorf                1961 shirthouse-team             9:21.43,5   2:43.45,9   (715)   ¦ 

Open       168. Gerber Beat, Uetikon am See         1972 Los Masoquistas             9:46.18,2   3:08.20,6   (599)   ¦ 

HKHM        38. Lienhard Daniel                     1983 Uettligen                   2:55.43,1     49.39,4  (1155)   ¦ 

AK1MTri    157. Wespi Marcel, Uitikon Waldegg       1969 UBS Tri Club                6:19.33,9 Grindelwald   (337)   ¦ 

AK1MTri     52. Pfister Hugo, Unterengstringen      1972 Triamt.ch                  11:02.50,8        Birg   (259)   ¦ 

Open       164. Geiser Rafael, Unterentfelden       1983 ...ond sösch so?            9:44.43,2   3:06.45,6   (501)   ¦ 

Open        32. Abegglen Wädi, Unterseen            1971 Team Amacher                8:18.04,6   1:40.07,0   (653)   ¦ 

S2HM        24. Binoth Fritz, Unterseen             1951 GAUS="Grind ahi u seckle"   3:08.35,7     43.41,5  (1332)   ¦ 

S2HM        14. Blaser Roland, Unterseen            1958 Eiger-Laufträff             2:54.40,2     29.46,0  (1029)   ¦ 

AK1MTri     15. Brügger Markus, Unterseen           1968 Eiger-Sport Running        10:26.52,5   1:33.34,9   (105)   ¦ 

S1HM         1. Brunner Lorenz, Unterseen           1965 Eiger-Sport                 2:06.43,2       -----  (1002)   ¦ 

Open       147. Dauwalder Therese, Unterseen        1971 Hot-Shots                   9:34.00,0   2:56.02,4   (580)   ¦ 

Open         9. Wüthrich Markus, Unterseen          1968 Goetz Kälte +  Klima nach   7:37.20,1     59.22,5   (577)   ¦ 

Open       206. Josty Béatrice Josty, Urtenen-Schön 1967 Bärner Schnägge            10:18.00,8   3:40.03,2   (522)   ¦ 

S3HM         5. Duff Alfons                         1942 Uster                       3:19.07,5     38.02,0  (1052)   ¦ 

AK2MTri     45. Fischer Gregor, Uster               1962 Ka-Fi Team Pfäffikersee    12:17.18,9      Mürren   (136)   ¦ 

AK2MTri     24. Steinmann Daniel                    1962 Uster                      12:36.01,7        Birg   (311)   ¦ 

S1HM        60. Wüthrich Bruno, Uster               1962 TV Oerlikon                 3:13.47,3   1:07.04,1  (1283)   ¦ 


Total 19



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.