Inferno Triathlon + Halbmarathon 2008 - nach Ortschaft "R"

Kategorie  Rang Name/Ort                            Jg   Team/Ortschaft                   Zeit   Rückstand    Stnr   ¦ 
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AK1FTri      2. Forrer Stephanie, Räterschen        1971 SC Winterthur              11:25.08,8        Birg    (28)   ¦ 

S1HM        61. Greber Urs, Reichenbach im Kanderta 1966 LT Bircher Reichenbach      3:14.09,4   1:07.26,2  (1086)   ¦ 

Open        10. Pauli Fabian, Reichenbach im Kander 1988 Sport & Fun Kandertal       7:37.39,5     59.41,9   (642)   ¦ 

Open        29. Seiler Marcel, Reichenbach im Kande 1969 Flower-Power-Racer          8:15.24,1   1:37.26,5   (571)   ¦ 

S1HM        68. Trachsel Niklaus                    1959 Reichenbach im Kandertal    3:17.18,5   1:10.35,3  (1291)   ¦ 

S1HM         2. von Känel Martin, Reichenbach im Ka 1967 Intersport Zürcher Team     2:14.23,6      7.40,4  (1008)   ¦ 

M3Tri        2. Schärer Thomas, Reinach AG          1962 Hilbi Chilbi                  36.51,0      2.48,2    (39)   ¦ 

HKMTri      49. Stöckli Patrick, Reinach BL         1981 Börner Tria Team           11:31.08,8      Mürren   (313)   ¦ 

AK1MTri    121. Hauri Thomas                        1968 Reitnau                    12:22.02,1        Birg   (158)   ¦ 

HKHM        39. Manetsch Ramon                      1987 Reutigen                    2:56.13,2     50.09,5  (1303)   ¦ 

S1HM        84. Müller Reinhold                     1961 Rheinfelden                 3:30.37,1   1:23.53,9  (1181)   ¦ 

AK1MTri    150. Oswald Thomas                       1973 Rheinfelden                12:09.22,0      Mürren   (253)   ¦ 

AK2MTri     14. Kienast Beat, Richterswil           1963 www.velo-reichmuth.ch      12:08.55,7        Birg   (193)   ¦ 

S1HM        86. Trachsel Beat                       1959 Riedstätt                   3:33.13,9   1:26.30,7  (1257)   ¦ 

AK2MTri     21. Auderset Marco                      1959 Riehen                     12:29.15,6        Birg    (86)   ¦ 

S2HM        35. Stricker Rafael                     1957 Riehen                      3:25.10,0   1:00.15,8  (1321)   ¦ 

Open        36. Imboden Christian, Ringgenberg BE   1952 TV Ringgenberg Plus         8:19.29,6   1:41.32,0   (723)   ¦ 

Open        58. Geiser Irene, Roggliswil            1979 fanta.4                     8:35.49,3   1:57.51,7   (709)   ¦ 

AK1FTri      5. Ammann Gertrud                      1969 Roggwil BE                 11:42.00,5        Birg    (17)   ¦ 

AK3MTri      6. Frey Benno                          1951 Roggwil BE                 10:52.37,0      Mürren   (140)   ¦ 

AK2MTri     32. Kälin Markus, Rombach               1958 Team Roleto                10:26.20,9      Mürren   (187)   ¦ 

HKHM        62. Aebersold Adrian                    1969 Root                        3:17.42,8   1:11.39,1  (1014)   ¦ 

S1HM        44. Pfenninger Michael                  1968 Rossau                      2:58.48,4     52.05,2  (1194)   ¦ 

HKHM        75. Felder Roland                       1973 Rothenburg                  3:39.30,7   1:33.27,0  (1060)   ¦ 

S1HM        81. Müller Bruno                        1959 Rothenburg                  3:24.39,8   1:17.56,6  (1178)   ¦ 

S3HM        10. Zurbuchen Alfred                    1946 Rothenburg                  3:32.43,6     51.38,1  (1289)   ¦ 

HKHM        40. Horn Oliver                         1969 Rothrist                    2:58.32,9     52.29,2  (1115)   ¦ 

AK1MTri     25. Schmitter Roland                    1973 Rothrist                   10:55.32,0   2:02.14,4   (294)   ¦ 

AK1MTri     89. Wiedmer Thomas                      1966 Rubigen                    11:48.30,3        Birg   (338)   ¦ 

S1HM        87. Fröhli Urs                          1968 Rudolfstetten               3:34.01,1   1:27.17,9  (1380)   ¦ 

HKMTri      20. Brüllmann Pascal, Rumisberg         1984 Uebelhardt Tri Team        10:45.22,0   1:29.04,0   (109)   ¦ 

S2HM         1. Häni Fritz, Rumisberg               1954 UOV Wiedlisbach             2:24.54,2       -----  (1007)   ¦ 

AK1MTri    100. Häring Mario, Rüschegg Heubach      1969 Team Piranha               11:59.32,6        Birg   (156)   ¦ 

Open        93. Wenger Raphael, Rüschlikon          1974 Five Elements               9:01.28,0   2:23.30,4   (566)   ¦ 

AK2MTri     35. Müller Christoph                    1960 Russikon                   11:17.39,4      Mürren   (243)   ¦ 

HKFTri       3. Bühler Karin                        1976 Rüti ZH                    10:51.49,4        Birg    (15)   ¦ 


Total 36



					

Results, images and data are provided for personal use only. Commercial use, redistribution in whole or part, and/or reprinting is prohibited.